Eendracht Opstal, muzikale ontvangst en dolle feestnacht Supporters referendum wijst Luc Schuddinck aan als beste speler Heelwat ploegen halen finaleplaats Rudy Maes stapt op bij VW Hamme Hersamenstelling van het Stedelijk Sportkomitee Antoon Pfaff speler-trainer bij Eendracht Zele Sparta Waasmunster naar derde provinciale VOETBAL BOOGSCHIETEN Tuften de Zeelse derdeklasser en Xntoon Pfaff is hel tot een overeenkomst gekomen roor een transfer naar de fusleploeg. üe 30- jarige Pfaff tekende een kontrakt van één jaar met mogelijkheid tot verlenging. Deze middenvelder was het voorbije seizoen ak- tief bij l%inove en voorheen bij Jong Lvde en Sh Beveren. (ajz) Bevordering dacht het eens waar te ma ken met hun 2 ploegen, doch... het sloeg wel erg tegen! Ze dienden be schaamd af te spannen met amper 5 en 12 punten. «Krabbers en grootsprekers zijn het!», meende Mon ach teraf. Ook «Kiekenhaag» uit Stekene was met grote trom aangekondigd, maar... zij hielden woord! Zij haalden 2 finaleplaatsen op 3 deelne mende ploegen. Ploeg I luk te 17 punten met daarbij de 3 hoge van Roland Verstrae- ten, ploeg II strandde op 10 punten maar ploeg III haal de alweer een finaleplaats met 16 punten. Ook hier werden de 3 hoge door de- - zelfde schutter tegen 't zeil geschoten, nl. door Mare Van Bastelaere. «Heikant» uit Stekene bleef beneden de verwachtingen: 3 ploegen schoten, doch ze kwamen niet verder dan 10, 11 en 10 punten. «Rivieren hof» stond nog op een min der peil. want spande af met amper 6 puntjes... «Vliegende Pijl» uit Stekene deed het op Pinkstermaan dag alweer bijzonder goed met z'n volgende 3 ploegen. Ploeg I diende nipt af te spannen met 15 punten: slechts 1 puntje te kort voor een finaleplaats! Ploeg II haalde de finaleplaats nipt met 16 punten en ploeg III deed er nog een puntje bij. Hier noteerden we 6 klein tjes voor Eric Dhollander. Individuele prestaties Hierbij dan nog een over zicht van de meldenswaar dige individuele verrichtin gen van de schutters. W. Van Acker (Hof van Vlaan deren). Lucien Rmgoot (Wil lem Tell). Rudy Verstraete (Kiekenhaag). Stefaan Fer- ket (Vliegende Pijl) en Erwin Saman (Rivierenhof) scho ten allen de 3 hoge vogels naar beneden. Freddy Caessens van Klin- ge Grens en Gino Saman van Rivierenhof uit Stekene deden evenwel nog beter: zij techoten 2 zijvogels en ook 2 hoofdvogels tegen 't zeil! Zoals we bij de aanvang van deze beschouwingen reeds meldden staan nog vele ploegen ingeschreven. En toch blijken nog een 4-tal Boogschieten. Op tweede sinksendag werd er te Uitbergen geschoten voor de tite "koning der koningenNadat hij in vijf kampronden tweemaal raak trof mag Eddx Pieters de titel voeren, (jj) klubs die zijn aangesloten het de hoogste tijd, want de meer daarover, maar fina- bij de BNFLW. sektor Steke- finales gaan door geduren- listen kunnen dit weekeinde ne niet ingeschreven te heb- de het laatste weekeinde meteen reeds vrijhouden ben. Voor deze klubs wordt van juni. Later ongetwijfeld De BeEr Bericht aan alle Aalsterse Sportverenigingen Eerstdaags zal worden overgegaan tot de zesjaarlijk- se hersamenstelling van het Stedelijk Sportkomitee. Om dit zoveel mogelijk naar de wens van de belang stellende sportverenigingen te doen. gelieven deze laatsten voor 6 juni 1983 e.k. de naam. voornaam, adres en funktie in de vereniging van hun vertegen woordiger in het Stedelijk Sportkomitee te laten kennen. Hierbij weze in herinnering gebracht dat om een afgevaardigde te bekomen, de sportvereniging haar zetel te Aalst dient te hebben en minstens 10 aange sloten leden moet tellen. Aan de sportverenigingen welke tot op heden geen afgevaardigde in het Stedelijk Sportkomitee hebben, wordt eveneens de gelegenheid geboden een lid voor te dragen. De belangstellende verenigingen worden hierbij vriendelijk uitgenodigd, het officiële toetredingsfor mulier aan te vragen bij Stadsbestuur Aalst - Stede lijk Sportkomitee, Grote Markt 3. 9300 Aalst. Tel. 053/ 77.11.11, binnenpost 282. Het college van burgemeester en schepenen Dirk Wouters, de onverbeterlijke zoener... 3* Provinciale De Voorpost - 27.5.1983 - 31 Het is de Waasmunsterse men te winnen op het terrein Spartanen dan toch gelukt, van Heusden werd nu toch De heidejongens hebben de de poort naar derde provin- laatste kans benut om tot de ciale opengezet. 25 nieuwkomers in derde Dergelijke promotie brengt provinciale te behoren. De natuurlijk heelwat werk derde werd dus de goede mee. Het is bovendien nog keer voor de roodwitten van niet zeker of trainer Willy De trainer Willy De Schrijver, al Schrijver blijft. Hij hoopt dat vielen ze in de kompetitie daarover een beslissing zal net buiten de prijzen. Sparta vallen, van zodra voorzitter eindigde immers op twee Van Boxlaer weer thuis is punten van JV Kruibeke dat van vakantie. Sparta zal tweede werd. Zo belandde zich alleszins moeten ver- het in de eindronden tussen sterken, wil het in derde de nummers drie van vierde geen figurantenrolletje spe- provinciale. Had Sparta zich len. Het zal echter wel kun- thuis niet de nodige punten nen rekenen op jongeren als laten ontfutselen, dan was Leys, Van Osselaer en De deze eindronde zeker over- Busschere die klaar staan bodig geweest. Thuis ging om volgend jaar de kern aan het de boot in tegen Gerda. te vullen. buur Tielrode en Verre- (pvg) - broek. Door tegen Masse QpSta[ jn feesl Qe Spelers. leden, bestuursleden en voorzitter Jef De Baerdemaecker na de ontvangst op het gemeentehuis, (v) Luc Schuddinck. uitgeroe pen tot beste speler van VW. Hamme (arch) balkringen is men akkoord dat er op gemeentelijk vlak aan bezuiniging wordt ge daan. maar voegt men eraan toe, indertijd hebben we ons terrein afgestaan aan de gemeente tegen een schappelijke prijs. Toen werden er bepaalde over eenkomsten gesloten. VW Hamme vraagt gewoon dat deze in de toekomst verder zouden worden nagekomen, noch min. noch meer. An ders komt het voor proble men te staan, die op sportief vlak een ongunstige weer slag zouden kunnen hebben. E.D.M. De «upportersklub «Blauwzwart» uit Hamme die ruim tweehonderdvijftig leden telt. heeft Luc Schuddinck uitge roepen tot beste speler van het voorbije seizoen bij VW Hamme. Al vijf opeenvolgende jaren organiseert deze lupportersklub een referendum. Iedere supporter krijgt telkens na een thuiswedstrijd de kans om een aantal punten toe te kennen aan spelers. In 1979 werd Ronny De Beule als beste speler uitgeroepen. Daarna volgden Luc Schuddinck. Daniel De Paepe en Dirk Verbustel. Dit sei- toen is het andermaal Luc Schuddinck wat betekent dat het mstéén een tweede keer is dat hem deze eer te beurt valt. Op de tweede plaats eindig de Ronny De Beule. gevolgd door Frankie Vanhaecke, Omer Van Praet en Johan De Wilde. Nu zaterdag wordt een viering georganiseerd waarin de spelers van Ham me en inzonderheid Luc Schuddinck worden betrok ken. Ook wordt een pronos- iekkampioen gehuldigd, liervoor komt Hilde Nelis in Kmmerking. Zij gokte het best tijdens het voorbije sei- 1. Na haar volgen Apoli- De Brouwer en Frans Peelman Supportersklub Blauwzwart '\s ovwigens een dynami sche vereniging. Ze organi seert jaarlijks een kerstfeest voor de kinderen. Verder or ganiseert het de verplaat singen met de bus naar alle uitwedstrijden. Daarbij komt dat telkens drie inkom- kaarten worden verloot. Wie het huwelijk treedt ont vangt een bloemetje. Iden tiek bij een geboorte van een kind. Verder zijn er uit stappen en wordt er ook ge regeld een etentje georgani seerd. Wie als lid van de klub een abonnement koopt op VW Hamme krijgt twee honderd frank afslag. Ook de jeugd wordt niet verge ten. Jaarlijks schenkt de oil supportersklub sporttassen jrau» aan» /oetb lend ze bi kreg lever genf °an miniemen en knapen. goecfAan de basis van al deze reldig a^'v'teiten ligt een dyna misch bestuur dat volgende mensen verenigt: Gerrit Rot- thiers. Louis Vernimmen. Willy Peeters. Hubert Hey- mans, Eddy Vaele en Roger Lemmens. hangs deze weg om nodigt de klub alle sportminnen- den van Hamme uit op de viering die nu zaterdag 28 rsp ?ei Plaatsheeft in zaal «Den yebn ®°nd" in Hamme. Hing jlady Maes stapt op 3P het sportieve vlak verna men we het nieuws dat Ru dy Maes voor één seizoen !»erd afgestaan aan Ever- "im-Center Jean-Marie En ds wordt allicht voor een- w'fde periode lid van SV Temse De gemeente waar l'i 'rouwens woonachtig is. Paul Meeuws blijft bij FC 111 °srode Zijn verblijf, wordt andermaal met een jaar ver engd Overigens is VW Hamme nog niet bedrijvig leweest op de voetbal- ?rrass >eurs. Het koestert wel de n lrp( jjtentie om het verblijf van Ie hoi Inino Marin te verlegen. fiolse1 daaromtrent is men onder- ijegripjnandelingen begonnen met lijks" portkring St.-Niklaas. Ma- in zelf wenst lid te blijven rewemvan de Hamse vierde klas- arsen ier breng n Hamme moet men thans ■na°r' "el afrekenen met een te- Gkflj toloop van de publieke be- :h op angstelhng. Vorig jaar be- 001k®1 Qemiddelde zowat odes JW toeschouwers per wed- te he'njd Dat cijfer is thans met raspa ïwat driehonderd eenhe- otse ®n teruggelopen, wat een „Jam* Ueep door de rekening is. e Ira" arigens zijn er problemen Vujkor Wezen tussen de klub en nation n gemeentebestuur. VW vullet amme zou voortaan be- ,ng tui aaide onkosten, dio vroe- lial oijw door de gemeente ten Werden genomen, zelf ^•en dragen. In voet- waarin hij zoveel mocht «proeven» zal hij niet gauw uit zijn geheugen kunnen bannen. Ontvangst De feestelijke dag werd reeds kort na het middaguur ingezet. Begeleid door de fanfare «De Morgenster» en een trommelkorps begaven klubleiders en spelers, ver gezeld door de Opstalse reus zich naar het gemeen tehuis in het centrum. Voor aleer zich ten gemeentehui ze te begeven werd door de fanfare een muzikale show ten beste gegeven wat de reus toeliet een dansdemon- stratie te brengen. Op het gemeentehuis werd het bon- Kampioenschap BNFLW, sektor Stekene boogschieten Opstal heeft nog maar eens feest gevierd. Leuk omdat allemaal eens te beleven. Minder leuk wanneer je 's anderendaags achter je schrijfmachine moet kruipen met een hoofd vol pijn en vingers van kreupelhout. Toch speel je het telkens weer liever klaar dan menigen zouden denken. Want steeds is er de troost dat het «gisteren» wel de moeite loonde. De sfeer op den Opstal is immers iets uniek. Moeilijk om te beschrijven. Prettig om het mee te vieren. In het deelgebied van burgemees ter «Jef», tevens de «pa troon» van den Eendracht beleef je. wat je elders niet kan beleven. «Jef» alias De Baerdemaecker was zoals altijd paraat. In groot ornaat dan nog wel. Alleen de «chapeau» ontbrak Midden zijn troepen voelde hij zich weerom de gelukkigste mens van onze aardbol. «Allee, we gaan er nog een pint opdrinken, godverr. Dat hebben we de «Jef» meerdere keren horen zeg gen, Telkens voegde hij de daad bij het woord. Intussen werd de zaal van het Beu kenhof. waarin het feestelijk gebeuren zijn beloop kreeg, geregeld in vervoering ge bracht. Platenruiter ex- Olympisch medaillewin naar en huidig gemeente raadslid Eddy De Vos, te vens Opstalnaar in hart en nieren, weet beter dan wie welke muziekkeuze hij moet doen om zijn buurtgenoten aan de dans te krijgen. Feestmuziek was niet uit de lucht. De «kuskesdans» pri meerde. «Bezen geven», zo als men dat op den Opstal zegt. Dirk Wouters, de man die de laatste kompetitiewe- ken van zich liet spreken, troonde zich in dat opzicht als een kampioen. Tussen de dansende massa evo lueerde hij als een onverbe terlijke zoener. Dirk had er smaak van. De feestnacht. L. Opstal in feest. De drum- en trompettersband van Chiro Hemo uit Opstal begeoleidde de vierende leden van de voetbal klub (v) Het kampioenschap boogschieten van de sektor Stekene - BNFLW beleefde tijdens de voorbije maand mei enkele grote hoogtepunten, zowel wat betreft deelname als wat betreft de behaalde resultaten. Niet minder dan 31 ploegen kwamen in deze maand hun kansen wagen, zodat tot nu toe reeds 58 ploegen hebben deelgenomen aan dit kam pioenschap. terwijl op 4 weken voor het einde nog 23 ploegen zijn ingeschreven. Sukses nu reeds verzekerd dus. Hieronder de laatst behaalde resultaten die het vernoemen waard zijn bij het aanschieten, met natuurlijk de uitslag van elke deelnemende ploeg. Ploegenkampioenschap «Hof van Vlaanderen» uit Eksaarde was opgekomen met 3 ploegen. Ploeg I haal de onmiddellijk een finale plaats met 22 punten. Hier bij mag zeker en vast wor den opgemerkt dat de zes schutters in deze ploeg een gelijkopgaande inbreng de den, namelijk 2, 4. 4, 6 en tweemaal 3 punten Alle maal kleine vogels. Ploeg II haalde eveneens een finale plaats doch 'slechts' met 16 punten, terwijl ploeg moest afspannen met amper 9 puntjes. Willem Tell van Stekene-Koewacht kwam eveneens met 3 ploegen deelnemen én behaalde evenveel finaleplaatsen als het deelnemers uitzond! Ploeg I deed dit met 21 pun ten, waarbij als uitschieters de 6 kleintjes van R. de Vis- scher en de 5 kleine vogels van A. Martens. Ploeg II haalde de finale met 17 pun ten en hier lukte Rudy Smet de 3 hoge. terwijl ploeg III naar de eindstrijd gaat met 16 punten. Bij deze 3" ploeg schoot L. Ringoot de 3 hoge vogels tegen 't zeil. «Klinge Grens» stond met 4 ploegen paraat, terwijl het vroeger reeds 3 ploegen le verde. Deze bloeiende klub bracht dus reeds 7 ploegen in lijn: zeker het vermelden waard! Jammer evenwel met deze 4 ploegen kon geen en kele finaleplaats worden binnengehaald. Dit terwijl de drie eerste ploegen van «Klinge Grens» evenveel fi naleplaatsen haalden. De 4 ploegen dienden af te span nen met respektievelijk 13. 10. 14 en 12 punten. «Kerkstraat» was nog aan wezig met 1 ploeg, doch die bracht het niet verder dan 4 schamele puntjes. Ook «Sportief» uit Stekene brachi het met z'n 2 ploegen niet tot een finaleplaats, want strandde op 12 en 13 punten. «Herleving» uit De Klinge haalde met eén ploeg de finale, want 19 punten en hier schoot André Schelfhout zich in de kijker door 6 punten te lukken. «Sint-Helena» uit Stekene te gezelschap ontvangen door het schepencollege. Schepen Jan De Ridder noemde het een triomfante lijke intocht. Hij feliciteerde de spelers van de klub voor hun inzet tijdens het voor bije seizoen. Schepen Mare Heymans hield vervolgens de fees trede. - «Het is de eerste keer in mijn ambtsperiode dat ik met een kampioenenploeg te maken krijg», zegde de schepen. «De titel die Eendracht Op stal in de wacht heeft ge sleept. is het gevolg van een goede politiek die de laatste jaren werd gevoerd. Er ko men heel wat faktoren bij kijken vooraleer men het tot kampioen brengt. Niet al leen is er het talent van de spelers nodig. Men moet ook geluk hebben. Belangrijk is ook de geest in de ploeg. Pas wanneer in een vereni- E. Opstal. Na de ontvangst op het gemeentehuis trok de feestelijk uitgedoste kampioe nenploeg van Buggenhout-Opstal door de straten van de gemeente, (v) ging een voortreffelijke mentaliteit heerst, kunnen er vruchten worden geplukt. Eén voor allen, allen voor één. blijft in dat opzicht een belangrijke slogan. Wat mij is opgevallen is het feit dat het grootste deel van de spe lers in feite eigen kweek is. Ook dat is positief. Trou wens, beroep doen op eigen spelers is thans de enige weg geworden in het provin ciale voetbal. In dat opzicht is het werk van de jeugdtrai ners belangrijk geworden», aldus Mare Heymans. De schepen had ook woor den van lof voor voorzitter Jef De Baerdemaecker die al dertig jaar aan het hoofd staat van de voetbalklub. Ook sekretaris Emile Van Mol. de werker van het eer ste en het laatste uur, werd eventjes in het zonnetje ge plaatst. Het was Emile Van Mol die op zijn beurt het Buggenhoutse schepencol lege dankte voor de ont vangst. Hij nodigde intus sen al de gemeentebe stuurders uit voor de derby van volgend seizoen tussen de ploeg uit het centrum. Sparta en Eendracht Opstal. Namens de gemeente ont ving voorzitter De Baerde maecker een prachtige schaal als aandenken aan deze heuglijke dag. Toen begon het feest. In het klub- huis werd een uitgebreid eetmaal opgezet dat vooraf ging aan het dansfeest, dat pas ten einde liep toen het daglicht reeds zijn opwach ting maakte. E.DpM.

De Voorpost | 1983 | | pagina 31