Hoke Erembodegem haalde dubbelslag in Pinksterweekend Van Bruyssel-Moreno, kampioenen body-building r MnM Te weinig belangstelling Wituj:, Minns VOEDING AWW. loiawo vae&MC MM Kaatsen in de Denderstreek De Voorpost - 27.5.1983 - 33 Hugo Van Bruyssel, individueel tweede! Kaatsen. De Van Hoofvrienden «tr Op zaterdag 21 mei hadden i fRÊSÊfê te Brussel de Belgische bo- T dy-buildingkampioenschap- ^Sjfr pen P"aa,s- Onder de grote fc-mmis isStji WM Wrwm kanshebbers bij de midden- W2 *- wfw ITl SI fw gewichten behoorde de Lo- Kaatsen. Dit is dan de kaatsploeg uit de Aalsterse regio die ^erenac" Hugo Van Bruyssel uil Buggenhout-Opstal het Iwogst speelt in de kompetitie: Welle uit derde nationa- j^enTdl halve ^nale^te Ie. (per) Knokke tweede werd op am- 1 «mhhmmmhhmmmmhmmhhbhhhmhmhmm per van de |llMM||g naar,- Michel Giraldo. Gestimuleerd door deze goede uitslag begon Van Bruyssel nog meer te trai nen. Niet alleen werd zijn dieet extra verzorgd, hij trainde ook nog vier uur per dag. Reeds van in februari legde hij zich toe op zijn konditie met als resultaat dat hij Van 92 naar 78 kg ging Deze voorbereidings- faze werd op film gebracht door Lilianne Van Den Broeck en Patrick Bosteels, leerlingen van de Gentse kunstakademie. Hugo die zaterdag dus in topkonditie optrad, moest het in de ver gelijking opnieuw met één punt afleggen tegen Giral do. Hugo is het gewoon om tweede te eindigen. Dat was ook zo in '77. '78. '79 en '80. Hij gaat nu naar het Euro- Vermuak. (foto Piet Kaatsen, 't Smisken uit de Lebbeekse Lange Molenstraat pees kampioenschap te Rij- vsel omdat Giraldo forfait heeft gegeven. Hij geeft zichzelf geen kans. maar hij hoopt er veel ervaring te kunnen opdoen. Hugo was onlangs te zien in een Frans-Italiaanse film als gladiator en hij ver schijnt ook in een nieuwe Vlaamse film, maar dan als body-builder. Als laatste onderdeel van het Belgisch kampioen schap moest uitgemaakt worden welk het beste Bel gische koppel was. In deze nieuwe discipline kijkt men vooral naar de harmonie en het poseren. Vorig jaar ein digde het Lokerse koppel Van Bruyssel-Moreno op de derde plaats. Dit jaar beter voorbereid, hoewel met een Hugo die getekend was door zijn nederlaag vroeger op de avond, bleek het snel dat de Lokerenaars onklopbaar waren. Het Waasland is dus op nieuw een kampioenenpaar rijker! Body Building. Onze nationale kampioet werk. (dm) Dat geen enkele ploeg met een gerust gemoed de verplaat sing naar Moerzeke-Kastel maakt, gaf de mannen van sekretaris Temmerman zeker geen moed. want enkel een zege. na twee opeenvolgende nederlagen tegen Welleweg en Opstal, zou een balsem op hun sportieve wonde kunnen zijn. Er moest gewonnen worden wou men de rol van leider Kastel niet lossen. Hoke rekupereerde Nelis na zijn kwetsuur en Kastel kon terug rekenen op achterman Vermeir na een schorsing. Tot 2-2 zag men een gelijk- opgaande match, maar toen het jonge element van de gastheren. Vernimmen even uit zijn krammen schoot, werd het al gauw 5-2. Onder impuls van een aan de lan ge koord sterk akterende Bauwens en de stevige te rugslag van De Man, kon Hoke nog aanklampen tot 7- 5. Bij een 40-40 stand deed zich een faze voor die de 180 kijkers zich nog lang zullen heugen: een sterk geleverde bal van De Man werd door de sublieme Vernimmen te ruggekeerd tot in het trape zium, waar kapitein Vinck van de gasten de bal kei hard terugsloeg naar het kamp van de gastheren, waar een verbluffende Ver nimmen (weer hij) de bal op kniehoogte kon onderschep pen om hem 15 meter over de achterlijn te laten ver dwijnen. Een magnifieke ralley dus die door de sup porters van beide ploegen op algemeen applaus werd onthaald. Ruststand 8-5! Na de verfrissingen liep Kastel nog uit tot 11-6, voor al onder impuls van diezelf de Vernimmen en van Ver meir. Dan kon De Man zijn spel voor Hoke laten aante kenen. zodat alleszins één punt binnen schot was. Bij een 12-8 tussenstand moest thuiskapitein De Wilde, ge kwetst aan de liesstreek, zijn plaats laten aan de jon ge Coppens. Daardoor en door het kalmer en verstan diger spelen van de gasten, kwam Hoke langzaam terug tot 13-10 en zelfs tot 14-14. De spanning was te snijden! In een doodse stilte werd het beslissende spel aangevat. De eerste twee kaatsen wa ren verdeeld: 15-15. De vol- KffUgj, gende werd door Nelis. klein-midden van Hoke, rechtstreeks overgekeerd en de andere ging naar Kastel: 30-30. De zeer sekuur spe lende kapitein Vinck van Hoke noopte met zijn uitste kende opslagballen de leeg- gespeelde Vernimmen tot inspanningen die hem en zijn ploeg fataal werden, want eerst keerde hij de bal buiten en de matchbal werd stijlvol door animator Bau wens van Hoke gestopt. Eindstand: 14-15. Een spannende lutte die ook door de plaatselijke spelers en supporters als de beste van het seizoen werd be schouwd. Daags na deze schitterende prestatie op het plein van leider Kastel, ontving Hoke de outsiders van Herder- Kaatsen. Kaatsklub Tijl uit Denderbelle, (foto Piet Kaatsen. Super 7» uit het Lebbeekse Verbond (v) Hermans) sem. Iedereen dacht dat de thuisploeg op haar élan zou doorgaan, doch groot was de verbazing van de ruim honderdvijftig toeschouwers toen Herdersem zich ontpop te tot een ploeg die zeker niet naar Erembodegem ge komen was om zich te laten afslachten. Integendeel, ze pakte uit met zulk een brio dat de gastheren al vlug te gen een ongelooflijke ach terstand van 2-6 opkeken! Het bezoekende vijftal keer de in die periode zomaar zestien ballen over de ach terlijn. Zowel de koordspe- lers Van Mol met kapitein De Wolf als het keerderstrio Van Herreweghe. Marcoen en Janssens, gingen verbluf fend gemakkelijk, als een pletrol. over de perplexe gastheren. Een volkomen aangeslagen Hoke strompelde naar een 3- 8 ruststand. Dat de gasten een dergelijk tempo niet konden aanhouden, lag wel in de lijn van de verwachtin gen, doch niemand van de thuissupporters durfde nog een pint verwedden op de lome thuisploeg tegen dit ontketend Herdersem. dat de dag voordien had mogen rusten. Toen begonnen de bezoe kers hier en daar een steek te laten vallen, steeds meer opslagballen werden buiten de lijnen geplaatst en min der dan vier opslagballen belandden niet eens over de koord. Aangemoedigd door een fantastische spionkop kwam Hoke langzaam maar zeker terug en onder de stuwkracht van een sterke Bauwens vond het opnieuw de kadans. Tussenstanden: 5-10, 8-10, 10-11, 12-12. Een kompleet ontredderde gastploeg kon nog aanklam pen tot 14-14, maar een ge prikkelde De Man. keerde bij een 40-40 stand, na een voortreffelijk geleverd spel van Vinck. de beslissende matchbal op de juiste plaats, om zo met zijn ploeg voor de tweede maal in twee dagen met het kleinste ver schil te zegevieren. Uitslagen 22.5.83: Denderbelle-Merchtem 11-15 Kaatsen. In Denderbelle komt er nog steeds voldoende belangstelling voor de plaatselijke kaatsmanifestaties (foto Piet Hermans) Steven-Welleweg Puurs-Baasrode Kastel-Hoke Nieuwerk.-Zele Lois Terjoden-Opstal Uitslagen 23.5.83: Zele Lois-Baasrode Denderbellé-Steven Kastel-Merchtem Hoke-Herdersem Kaatsen. Een beeld uit de lutte tussen Denderbelle en Steven Moorsel. (foto Piet Hermans) 15- 7 15- 8 14-15 15-10 13-15 9-15 9-15 15-11 15-14 Kaatsen. De mannen van Meubelen De Backer uit Buggenhoul (v) Opstal-Nieuwerk. Welleweg-Puurs 15- 8 15-10 Stand na 12 speeldagen: 1. Hoke p. 22 2. Kastel 22 3. Opstal 4. Merchtem 5. Herdersem 6. Terjoden 7. Baasrode 8. Denderbelle 22 9. Moorsel Steven 15 21 10. Puurs 14 17 11. Welleweg 13 17 12. Zele Lois li) 17 13. Nieuwerkerken 9 17 Gewest Aalst-Dendermonde Bevordering Donderzonen Nieu werker ken-Zele Lois 15-10 Kaatsen Heuvel Erembodegem speelde tegen Opdorp op Kaatsen. De Opdorpse kaatsers speelden in eigen geineen den Dries in Buggenhoul. (v) te tegen Erembodegem. (v) Ondanks het mooie weertje was de belangstelling toch maar aan de magere kant voor deze match tussen de twee laatst-gerangschikten. Toch kan die klassering niet opgemaakt worden uit het geleverde spel want beide vijftallen speelden voortref felijk. Al was het eerste spel voor de Zeelse bezoekers, de thuisploeg kon dankzij Erik Sonck op 2-1 komen. Toen De Wolf echter op een 30-40 de bal buitenkeerde stonden ze weer gelijk. De Denderzo- nen konden dan na 40-40 en een zeer gunstige kaats op nieuw voorsprong verwer ven. Met een flink op slaande Frangois De Man liepen ze uit tot 4-2, doch de Zeienaars kwamen terug tot 4-3 en het was enkel door een tegenvaller dat ze ook het volgende spel niet op zak staken. Daardoor werd het in plaats van 4-4, 5-3. De bezoekers lieten zich niet in timideren en lukten een blank spel. Nieuwerkerken reageerde fors en het werd 8-4. Tijdens de eerste helft van de lutte verloren de be zoekers verschillende spe len met 40-40. Na de herneming kwamen de bezoekers tot 8-5. Door een geweldige bevlieging geraakte de thuisploeg op 11-5. Al konden de moedige Zeienaars de achterstand milderen, ze geraakten toch niet dichter dan 15-10. Het werd een mooie en aan gename wedstrijd tussen twee ploegen die over zeer goede kaatsers beschikken, maar die helaas voor een zeer schaars publiek moeten spelen. (gm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 33