PiSlü Avanti Femina Il-kampioen Avanti Lebbeke Belgisch kampioen! Tweede Provinciaal Jeugdtornooi Ajaxscholieren tweede in internationaal tornooi te Deurne Zaterdag 28 mei: nationale eindronde kadetten met Avanti Ajax automatisch promotiekandidaat Lebbeeks sukses te Zwijnaarde r^3 34 - 27.5.1983 - De Voorpost HANDBAL Handbal. LucVan Mo! gaat scoren voor de Avanti scholieren en bewees in die eindronde een der grootste beloften te zijn. (wvc) Handbal. Deze Avantischolieren werden kampioen na de zege tegen En pentrainer Eddy De Smedt, L. Van Mol. E. Parvs, F. Van Gucht, Ch. Agneessens. J. Van Onsetn, J. Vermeiren, ass. - coach De Nil. zittendVan Den Broeck. M. Vlassenroot. Van Langenhove, P. Hertssens. B. Van Ransbeeck en W. Van Hove. F. De Ridder ontbreekt pvs Woensdag 1 juni wordt in het gemeentelijk sportkom- plex te Lebbeke het 2C provinciaal jeugdtornooi voor niet-aangesloten spelers betwist. Het P K Oost- Vlaanderen. met ondervoorzitter L. De Nil als kracht achter dit initiatief, kreeg na 10 deelnemende ploe gen aan het pupillentornooi. ook voor miniemen vijf ploegen warm en bij de kadetten nemen 4 ploegen deel wat dus het totaal op 19 ploegen brengt Bij de miniemen nemen deel: R.M.S. Lebbeke. R.M.S. Bug- genhout. K A. Dendermonde, H M. College Lebbeke en R.M.S. Vilvoorde. Bij de kadetten. R.M.S. Lebbeke. R.M.S. Buggenhout, K A. Dendermonde. K.T.A. Vil voorde. De wedstrijden starten om 13.30 u. en de prijsuitrei king is voorzien rond 17 uur. EVA Handbal. A vanti Femina II behaalde de titel nadat het in een testwedstrijd gewonnèn li tegen Nasser Gent (wvc) Handbal. Avanlischolier Pans die luer een valworp uitvoert, speeltle zeer sterk in deze eindronde, (pvs) Te Kapellen wordt zaterdag 28 mei de nationale eindronde kadetten en miniemen gespeeld. Bij de miniemen kon geen Oostvlaamse klub zich plaatsen maar bij de kadetten wist Avanti Lebbeke de titel van V.H.V.-kampioen te behalen en zal samen met Kin dervreugd het in de nationale eindronde opnemen tegen Schaarbeek en Eupen. De wedstrijden begin nen om 11 uur. EVA Testwedstrijd De testwedstrijd tussen Ajax dien er om een of andere Lebbeke en Eynatten. die reden een ploeg zou wegval- een eventuele derde stijger len. Op dit ogenblik is dit. in naar 2' nationale moest aan- tegenstelling met de ge- duiden, werd niet gespeeld ruchten. nog niet zo aange- aangezien Eynatten slechts zien Grivégnée niet zou fu- een dertigtal minuten na het sioneren en ook Charleroi aanvangsuur te Antwerpen regelmatig heeft ingeschre- aankwam De scheidsrech- ven voor de kompetitie. Het ters hadden toen reeds het wordt dus afwachten voor Handbal Na het behalen van de Belgische titel werd in de kleedkamer vap ae {orfait vastgesteld zodat de Lebbekenaars. Avantischolieren de champagne ontkurkt. Kapitein Van Gucht drinkt uit de beker Ajax nu automatisch naar 2* doelman Vermeiren had aan de fles genoeg. Van Ransbeeck en C wachten hun beurt af landelijke promoveert in- (pvs) Handbal. De Ajaxscholieren eindigden als tweede in het internationaal tornooi W I Deurne. (arch.) Dat de Ajaxscholieren tot de sterkste formaties in België Ajax behoren bleek nog maar eens tijdens het internationaal Rust: scholierentornooi ingericht door Antwerp H.K. De jonge In een spannende wedstn Lebbekenaars. in Oost-Vlaanderen. de weg naar de scho- heeft Ajax nipt de duin» fljt, liereneindronde afgesneden door Avanti. verrasten duide- moeten leggen voor h lijk de inrichters die door de reeksindeling erop gerekend werp. Ajax geraakt voor hadden de finale te kunnen betwisten tegen het Duitse eerst op achterstand (12- Forsbach. Ajax werd echter reekswinnaar en verloor de op 10' van het einde na h< wat onkans. Met nog 5' spelen wees het scorebo finale op een eerder ongelukkige wijze van Antwerp H.K. einde. Met een beter doel- Schiftingen: Reeks A Antwerp H.K. Tessenderlo Breda Reeks B Forsbach Zandvliet Ajax Uitslagen Zandvliet-Ajax Ajax-Forshach Zandvhet-Forsbach 14-12. De laatste 5' verliep voor het Antwerp da waarbij Ajax nog een pe« ty miste. 3x het doelhoutt en de Antwerpse keeper o een drietal mirakuleuze i* saldo werd Ajax dan ook winnaar van zijn reeks. Halve finale: Ajax 14 Breda 11 Rust 5-5. Onder impuls van dingen op zijn actief brad een klaarkijkende Dirk Bos- Het wonder van Lietbd teels op spelverdeler en met bieej deze keer uit. vooral Tom Van Vooren aan Scoorden. Tom Van Voofl het kanon, werd Breda voor- 5 j0han Van Biesen 1.1 de tweede speelhelft Saedeleir Dirk 1. De Sa« door een collectief sterk ip;r KHc 2 To Wesemae! zxinaviiei-rorsrxicn 11-iz leir nris z. jo wesemuo Teaen de technisch sterke ^'ax overspeeld. Dirk Bosteels 1. en atletische ploeq uit Fors- Sc°°rden: Tom VaiJ Vooren Ajax mocht bovendien en atletische ploeg uit fors g Difk Bosteels 4 Jo Wese. JeQn Weng vooI mael 2, Johan Van Biesen 2. Fair Play mee naar LebW standig om reeds na 5' te leiden met 5-1, voorsprong F»nale die behouden bleef tot het Antwerp In c Jeugdhandbal De leerlingen van de Sint-Jorisschool uit Bazel kwamen sporten in liet Breevendomein te Bornem. Terwijl ze wachtten op de zwem beurt, genoten ze van het vele groen dat Bornem te bieden heeft. Meteen een gedroomde gelegenheid om even op adem te komen nu de fietstocht Bazel-Bornem. Het tornooi van Don Bosco Zwijnaarde werd een totaal- sukses voor de Lebbeekse jeugdploegen. In de reeks miniemen werd Ajax over tuigend winnaar, bij de ka detten won Avanti Lebbeke en in het scholierentornooi toonde Ajax zich opnieuw de sterkste ploeg. Uitslagen Pupillen St. Pieters I - Ajax 10-13 Ajax - D.B. Zwijnaarde 14-7 Ajax - St. Pieters II 9-7 Kadetten Ap. Kortrijk - Ajax 0-10 Ajax - Hecerna 5-3 Ajax - Lokeren 16-8 1/2 finale- Avanti - Ajax 15-7 3 en 4* plaats Herseaux - Ajax 8-6 De zeer jonge Ajax ploeg, vooral bestaande uit laat- stejaarsminiemen die daags voordien nog deel uitmaak ten van de ploeg van het Heilig Maagdcollege Lebbe ke, die erin slaagde de be ker van het Katholiek On derwijs binnen te halen, heeft zich flink verdedigd te gen tegenstrevers die hen in gestalte overbluften. Een schitterende Kris Moens in doel, hield het passief aan doelpunten zeer laag. Speelden; Kris Moens, Koen Cleymans, Bert Cooman. lip Verheyden, Geert man. Freddy Verhav Wim De Potter. Steven ft wyck Geert Debusscher* Scholieren Ajax - Prov. Sel. Brabant' Ajax - Herseaux Ajax - St. Denijs Westrem Ajax stele deel done .were Don Bosco Imp Schi Ajax - Meulebeke Scoorden: D. Luypaert 12 Wesemael 16, Johan Biesen 16, Freddy Verb vert 15. De Saedeleir 7, Van Biesen 3, D. Jacobs» Ima on N- Testwedstrijd te Antwerpen Nationale eindronde scholieren wilskrachtig en vooral ver dedigend zorgden zij ervoor dat de ploeg uit de Oostkan tons niet echt gevaarlijk kon worden. E. Parys speelde zeer ver dienstelijk op de gevaarlijke Strang en Luc Van Mol groeide duidelijk uit tot de beste speler op het terrein. Met twee treffers van Van Mol en het openingsdoel punt van Agneessens werd het 3-1 na 4' maar hoewel Vermeiren nu bijzonder goed keepte, slaagde Eupen erin gelijk te stellen na 15' (5-5). maar na een hardnek kig betwiste eerste helft leidde Avanti toch met 8-6. Trainer De Smedt liet zijn jonge ploeg dan de takti- sche registers openzetten en Eupen kon nu nog enkel trachten aan te klampen. Dit lukte nog tot de 20* minuut (14-12) maar in een bijzonder sterk slot maakten Van Gucht. De Ridder en Van Mol er nog 18-13 van. Scoorden: Agneessens 1, Van Mol 7, Van Onsem 2, De Ridder 5, Hertssens 1. Van Gucht 1, Parys 1. Uitslagen Avanti-Charleroi 18-14 Sasja-Eupen 21-24 3* en 4' plaats: Charleroi-Sasja 16-20 Finale Avanti-Eupen 18-13 EVA Toen na de prijsuitreiking Avantikapitein F. Van Gucht het woord nam en in naam van de spelers Avantitrainer De Smedt dankte was dit duidelijk een teken dat ook de Avantischolieren er voor de finale niet helemaal gerust in waren geweest. Inderdaad, de tegenstander, Eupen, had een bijzonder sterke indruk gelaten in de wedstrijd tegen Sasja. Lebbeke had tegen Charleroi weliswaar gewonnen maar toch bleek het minder vlot te lopen dan van de algemene favoriet kon verwacht worden. In de finalewed strijd bewees Avanti echter dat zij dit seizoen duidelijk over de sterkste scholierenploeg in België beschikten en met spelers als Van Mol, De Ridder. Parys e.a. ook over de sterkste individualiteiten beschikten. Maar vooral taktisch bleek Lebbeke sterker dan alle tegenstanders zodat er niemand graten vond in de bekroning van Avanti als Belgisch kampioen. De wedstrijden opnieuw zijn plaats in tus- Avan.i Lebbeke 18 Van Charleroi 14 Gucht zorgden voor 17-11 5' Lebbeke startte bijzonder voor het einde. Meteen moeilijk en een zeer gemoti- stond de finaleplaats vast veerd spelend Charleroi na een degelijke maar niet leidde na 8'met 1-3. Van Mol schitterende wedstrijd van en een op pivot knap spelen- Avanti. de Agneessens zorgden wel Avanti: W. Van Hove en J. voor 5-5 na een kwartier spe- Vermeiren. E. Parys 1. Van len maar bij een 7-7 score Gucht 3, Van Mol 6, Van diende W. Van Hove toch de Onsem 3, Vlassenroot. Ag- plaats in te nemen van een neessens 3, Van Ransbeeck opvallend ongekoncen- 2, Van Langenhove, Her- treerd spelende doelman tssens. Van Den Broeck. Vermeiren. Van Onsem en Van Ransbeeck konden dan Finale: nog voor de rust Lebbeke 9-7 Avanti Lebbeke 18 voor brengen. Een hard wer- p,,_ i o kende F. Van Gucht zorgde F voor 10-7 maar hoewel de .Tegen het wilskrachtig en jonge Van Hove het goed over veel talent beschikken- deed in het Lebbeekse doel. de Eupen bewees Avanti bleef Charleroi aanklampen werkelijk de beste ploeg te tot 13-10 een kwartier voor zijn. De Lebbekenaars het einde. T. Vermeiren nam speelden nu wel bijzonder AVANTI FEMINA II - N. GENT: 17-15 De testwedstrijd tussen Avanti Femina II en N. Gent, met als inzet de titel in 2' landelijke, werd gewonnen door de ploeg van coach M. Van Den Borre. De jonge Lebbeekse ploeg speelde vooral in de tweede helft bijzonder knap en met een outstanding spelende Y. Van Den Meersch in het doel en het duo De Troetsel - L. Hermans als ruggegraat. toonde Avanti Femina reeds een stapje verder te staan dan het fysisch sterke maar taktisch nog te onervaren Gent. In feite is deze titel de juiste beloning voor de Leb beekse ploeg die enkel door het verlies van punten we gens het opstellen van een te jonge speelster nog tot een testwedstrijd werd ge dwongen. Tijdens de eerste helft kreeg Lebbeke het niet temin erg moeilijk tegen het atletische Nasser dat na 10' met 1-3 leidde. A. Maes en een weer hard werkende L. Hermans, brachten Femina gelijk (3-3) maar via 5-5 na 20' langs een minder geluk kige Segers. leidde Gent met 6-8 5' voor de rust Her mans en Y. De Smedt kon den de 8-9 ruststand vast leggen. Na de rust. met Y. Van Den Meersch in het doel in plaats van Quarin, wij zigde het spelbeeld totaal. De Lebbeekse goalie begon enorm sterk, stopte o.a. twee 7-m worpen en meteen bracht zij rust en vertrouwen in de ploeg. Na 37' leidde Gent nog met 10-11 maar nu kwam D. De Troetsel defini tief haar stempel drukken op het wedstrijdbeeld. Met drie opeenvolgende treffers zorgde zij voor 13-11, een weer zeer nuttige A. Maes maakte er 14-11 van en Dai sy zorgde zelf voor 15-11 een kwartier voor het einde. Meteen was de wedstrijd ge speeld en het werd nog 17-12 6' voor het einde vooraleer Gent het meer logische 17-15 eindresultaat op het score bord bracht. Avanti Femina II: Y. Van Den Meersch en Quarin, A. Segers 3. A. Maes 3, Y. De Smedt 1, L. Hermans 2, D. De Troetsel 6. S. Muylaert 1, A. Elskens, G. Lissens. A. Walraevens, A. L. Anné 1. EVA iandbal. Avanti Femina 'l-coach Magda Van Den Borre zorgde voor de fees- tattributen voor de jonge kampioenen, (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 34