Vriendenkring Lokers Stadspersoneel richt vierde Minivoetbaltornooi in Natuurlijk weer De Kommersanten Morgen dansen de girls van FC Zillebeek uit Beveren... Geen problemen voor De Meester A LIEFHEBBERSVOETBAL Reeds voor de vierde opeenvolgende keer hebben De Kommersanten het Pinkstertornooi van VK Veile gewon nen. De organisatoren zullen volgend jaar met een betere vierde ploeg op de proppen moeten komen dan thans met FC De Zon. om hen eventueel te beletten een vijfde keer de trofee te halen. Niet dat het de toeschouwers of de organi satoren gaat vervelen dat telkens dezelfde ploeg wint. Bij een tornooiploeg als De Kommersanten zou dat trouwens niet kunnen. Beter dan gelijk welke ploeg koppelen zij technisch goed voetbal aan een volledige maar steeds faire inzet en weten ze ook de neutrale kijker te boeien. want ze kwamen met slechts 9 spelers opdagen en speel den daarenboven nog zo on sportief dat er al na 10 minu ten iemand rood onder de neus kreeg. Probleemloos maar ook sfeerloos haalde de thuis ploeg het met 6-2. In zijn eerste wedstrijd had VK Veile ook probleemloos moeten kunnen voor het eerst eens de finale te halen in het eigen tor nooi. Ze toonden zich duide lijk beter dan Wijnveld maar faalden zowel vooraan als achteraan. Vooraan door en kele opgelegde kansen niet te benutten, achteraan door viermaal te flateren. waar onder een laatste keer lutte- le minuten vóór het einde. De uitslagen: VK Veile-Wijnveld 3-4 Kommers.-De Zon 6-0 3 en 4* plaats VK Velle-De Zon 6-2 Finale: Wijnveld-Kommers. 2-5 Zo ook weer in de finalewed strijd tegen een al even sportief Wijnveld. De wed strijd verliep zeer spannend. FC Wijnveld was dank zij een staalharde vrijschop van kapitein Raf Van Puyen- broeck al vroeg op voor sprong gekomen. Rond het halfuur kwam Kommersan ten langszij, ook al via een vrijschop (Willem Van Pe- teghem). Maar dezelfde mi nuut strafte Wijnveld prompt een verdedigings foutje af en het stond 2-1. Vlak voor rust kon de Wijn- velddoelman Paul Joris niet meer op een reglementaire wijze van een doelpunt hou den. De goedleidende scheidsrechter Lucien Van Puyvelde (bijgestaan door Robert De Rechter en Luc Van Lombergen) wees te recht onmiddellijk naar de stip. Danny D'Hooghe maak te er gebruik van om zijn ploeg terug op gelijke hoog te te brengen. In de tweede helft werd door beide teams op zekerheid gespeeld. Er kwamen heel wat minder kansen en men scheen op verlengingen af te gaan. Dit was echter zon der de waard Paul Joris ge rekend. Samen met zijn maat Willem bezorgde hij zijn ploeg op tien minuten tijd een riante 5-2 overwin ning. Eerst met een gekruis te bal, richting verste paal. niet eens hard maar net on bereikbaar voor de doel man; daarna door Willem Van Peteghem de gelegen heid te geven de Wijnveld- keeper met een fraaie lob te verslaan en ten slotte door zelf een doorbraak af te ron den met een schot in het kruis. Een verdiende over winning. maar wat overdre ven zwaar voor de moege streden jongens van coach Antoine Van Den Elsken. In de troosting had VK Veile geen partij aan FC De Zon. BlijkDaar hadden deze nieu welingen in het Velse 1or- nooi hun -0 nederlaag van zaterdag tegen De Kommer santen nog niet verteerd Liefhebbersvoetbal. In 't Pinkstertornooi van 't Smisken te Melsele kwam Mercai<j finale. Op Zillebeek in Beveren wordt straks het tienjarig bestaan van de voetbalklub gevierd. In het raam van de liefheb- berssport beslist geen wereldnieuws. Daar zijn de ploegen ontelbaar geworden die die drempel al overschreden heb ben. Dat gebeurt straks bij FC Zillebeek dan ook. Een ploeg die niet lang na de geboorte steeds in het Vlaamse Sport- verbond heeft gespeeld. De resultaten daarbij werden telkens deze van een degelijke middenmoter. Liefhebbersvoetbal. Schepen Bourlon dankte speciaal zijn voorganger schepen Monsieur, een van de bezielers en stuwende krachten achter het M. T.S.A. (per) In de zondagse reeksen werd FC Zillebeek meer maals vice-kampioen. Een viertal jaren terug werd zelfs de finale van het be kervoetbal gespeeld. Refe renties genoeg dus en bij VK Dokwerkersvrienden of zo wat de tweede ploeg van FC Zillebeek. lagen de kaarten helemaal anders. Deze ploeg speelt in het Vrije Lief- hebbersverbond Beveren en de betere uitslagen waren er eerder zeldzaam. Eigen lijk één grote voetbalfamilie daar bij Omer en Godelieve Van Broeck in café Dokwer kersvriend op 't Zillebeek. Enkele jaren terug werd daar ook een damesteam over de doopvont gehouden. Deze ploeg speelt nu al drie seizoenen bij Walivo. FC Zillebeek Girls werd daarbij éénmaal vice-kampioen en tweemaal reeds werd de hoofdvogel afgeschoten. Re sultaten die alleszins kun nen tellen. Voor de toekomst van de ploeg zorgen de meisjes zelf. Onlangs nog werden er enkele bevallin gen genoteerd en over een pakweg vijftien jaar. wordt dit de nieuwe klub- kern van FC Zillebeek Girls. Daar overweegt men trou wens nu al de oprichting van een tweede ploeg. Voet- balenthousiasme genoeg dus bij die meisjes die thans ook al aan het zaalvoetbal toe zijn. Zoals hun mannelij ke collega's overigens .die in een kompetitie van een tien tal ploegen, nog zeer ver dienstelijk als vijfde eindig den. Een drukke voetbalbe drijvigheid in café Dokwer kersvriend waar ook de thuiswedstrijden worden gespeeld, op een huurter- rein eigenlijk en de beschik king over een eigen voetbal veld staat bij die mannen van het Beverense Zillebeek alleszins op het verlanglijst je. ook bij het dynamisch bestuur. De samenstelling ziet er thans als volgt uit: ere-voorzitter Jean Stroo- bants, voorzitter Etienne Maes, onder-voorzitter Fran cois De Bock. sekretaris Theo Van Landeghem en de raadsleden Gilbert Van Es- broeck en Christianne Truy- man. Deze groep heeft dan voor morgen zaterdag een dansavond gepland. In de zaal Olympia op de Krui- beekse Steenweg te Beveren met de medewerking van disco-bar Radio Beverland en natuurlijk is iedereen er welkom... Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. FC Doremi speelde de finale in het Pinkstertornooi van 't Sm MINIVOETBAL Op zaterdag 28 mei is de Stedelijke Sporthal van Lokeren de pleisterplaats van de Vriendenkring Stadspersoneel. Vanaf 13.30 u. tot 18 u. krijgt U de leden van het stadsperso neel in een gans andere gedaante te zien dan gewoonlijk. De mannen van het Gemeentebestuur. Slachthuis. Politie. Sportinstellingen en Werklieden trekken het voetbalplunje aan en zullen elkaar geen duimbreed toegeven in het vierde minivoetbaltornooi. De politie, die al tweemaal de beker veroverde en de andere winnaar. Sportinstellingen mikken weer naar de begeerde trofee maar we betwijfelen sterk of de andere ploegen zich daar zomaar bij neer leggen. Liefhebbersvoetbal. De bekerwinnaars van samen op het podium (per) Deze week werd de laatste hand gelegd aan de voorbe reiding in de verschillende teams. De onderscheiden coaches lieten echter niet in hun kaarten kijken. Toen we ons licht opstaken voor een eventuele samenstelling van de ploegen of het aan gekleefde spelsysteem de den ze al even geheimzin nig. We kwamen enkel te weten in welke kleuren de teams gingen optreden Werklieden I en II houden het bij rood. Sportinstellin gen kozen voor wit. Ook het Slachthuis maar dan met blauwe letters, terwijl het Gemeentebestuur groen prefereerde. De politie hield het bij paars. Begrijp ons niet verkeerd, die kleuren hebben niets te maken met politiek. Vriendschapsbanden aanhalen Toen enkele jaren geleden Etienne Slabbaert, Gustaaf Veldeman. Mare Cardon en Alois Van Nieulande de handen in elkaar sloegen om een voetbaltornooi te or ganiseren was hun hoofdbe doeling de vriendschaps banden bij de Vrien denkring van het Stadsper soneel nog nauwer aan te halen. Hoe kan je dat beter doen dan door sportaktiviteiten aan ontspanning te koppe len? In elke editie kwamen dezelfde ploegen deelne men en dat bewijst wel het succes van dit initiatief. Voornoemde pioniers kre gen natuurlijk de volledige medewerking van het be stuur van de vriendenkring. Daarin citeren we: Voorzitter Albert Van Moorleghem, schat bewaarder Henri Van Sompel. sekretaris Etienne Slabbaert en leden Gustaaf Veldeman. Mare Cardon. Alois Van Nieulande. Eliane De Caluwé, Marc Van Dam me, A. De Sutter, Rudi Van de Voorde, Roger Baeyens, Emiel Rombaut. Etienne Roelandt. Hugo Vermaere. Rene Van Beneden Luc 't Kint. Georges De Maes- schalck en Roger Bastiaens. Deze mensen zorgen ervoor dat het tornooi organisato risch op wieltjes loopt. Voor de rest zorgen de spelers in een sportief kader. Van sportiviteit gesproken! Heeds drie jaar na elkaar won de ploeg van Werklie den I. Ook wel de veteranen genoemd, de fairplaybeker. Als dat geen referentie is. Voor de coördinatie van ma teriaal en spelersuitrusting zorgen Alois Van Nieulande, Gustaaf Veldeman en Albert Van Moorleghem. Dat mate riaal komt uit het stadsma- gazijn en belandt daar over 't algemeen in oorspronkelij ke staat weer terug. Een maal liep het verkeerd af toen de politie vergat de geleende shirts aan de rechtmatige eigenaar terug te bezorgen... Tornooiformaliteiten Er wordt gespeeld onder de reglementen van de N.O.M.B. behalve dan wat de drie secondenregel be treft. Wat de reglementering voor de beker van fair-play betreft gelden drie fouten voor één gele kaart, 1 fout kost een verwittiging en een rode kaart betekent de uit sluiting tot volgende speel- helft 10 strafpunten. Voor de goede gang van zaken op dat gebied zorgen de scheidsrechters Daniél Ste vens, Marcel Wiels en Mare Libert. Twee afgevaardigden van elke ploeg maken tevens de dienst uit aan de scheids- rechterstafel. Volgend wed strijdschema wordt afgehas peld: van 13.30 tot 14 uur: Sportin stellingen - Werklieden I; van 14 tot 14.30 u.: Werklie den II - Politie, van 14.30 tot' 15 uur: Gemeentebestuur - Slachthuis; van 15 tot 15.30 u.: Werklieden II stellingen; van 15.30 u.i u.: Gemeentebestuur Werklieden I; van I 16.30 u.: Slachthuis Pj van 16.30 tot 17 u.: SpJ stellingen - Gemeei stuur; van 17 tot 17j| Werklieden II - SlacU van 17,30 tot 18 uur: W|| den I - Politie. Om lfl heeft in de kantine del king van de bekers |T gevolgd door een ga onderonsje en snel-tol om 19.15 u. De inrkj danken langs t prijsschenkers voor 1 tombola. De Vriend* Stadspersoneel een talrijke opkomst.l len er vast voor zorgel zich geen ogenblik v> PVV-sportdag te Lebbeke. De ploeg van Cito Hamme (v) Liefhebbersvoetbal. De kampioenen van de drie reeksen, samen met het MTSA-bestuur. (per) Van de Moortel-De Meester- Bij Van de Moortel kon Bob Verhaegen A 2-15: Van der Straeten terugblik- De enige wedstrijd op deze ken op een goede prestatie natte Pinksterzaterdag werd zowel in de opslag als bij volledig gedomineerd door het keren. Bij de rust was de de huidige leider in de Zeel- score reeds 1-8 in het voor- se kaatskompetitie. In de deel van de bezoekers en ploeg De Meester A draaide ook na de pauze kwam er Bouters in een grootse stijl weinig verandering in het en was er tegen het meesterschap van de lei ders weinia in te brenaen. Petanque. De Aalsterse petanqueklub Alosta organiseerde een druk bijgewoond Liefhebbersvoetbal. Ook de MTS A-scheidsrechters werden met een trofee bedacht en terecht, (per) spelbeeld. Een te sterke Zandbergploeg liet nog en kel een enkel spel verloren gaan en heeft na vijf wed strijden nog steeds het maximum. Het moet thans na een knappe rodageperio- de de bevestiging brengen tegen de titelkandidaten waarvan Neyt zich als eer ste in de rij aankondigt. Klassement: 1. De Meester A 5-15, 2. Rub- bens 4-11, 3. Neyt 5-9, 4. Coppieters 5-9, 5. Gemeen- tepersoneel 5-7, 6. Inex- AVDV 4-3, 7. De Meester- Verhaegen B 5-2, 8. Van de Moortel 5-1. Wedstrijden voor zaterdag 28 mei: Coppieters-Rubbens (Henri De Paepe); De Meester-Ver- haegen B-Inex-AVDV (Willy Verlent), De Meester-Ver- Sportdag te Stekene. De Stekense Lagere Jongensschool haegen B-Neyt (René Van /<ennjsm(ll<(me, joinder bekende sporten als atletiek, volle 42 - 27.5.1983 - De Voorpost Pinkstertornooi VK Veile

De Voorpost | 1983 | | pagina 42