Ternat met de strafschoppen Zaterdag bij Walivo: finales voor de dagbladtrofeeën Bij onze vinkenzetters... van het jaar... Rijkssporthal Aalst Achttien kandidaten voor Walivo's scheidsrechter SEfBINCO 'ME LIEFHEBBERSVOETBAL Sinksentornooi van FC Sport dermonde en 't Hof van Grembergen voor de derde en vierde plaats. Van Heck was de derde speler die rood kreeg. Danders scoorde driemaal voor 't Hof, -Baeyens (2x) en Van der Snikt voor SK Dendermonde. zodat het 3-3 werd. 't Hof van Grembergen won in de strafschoppen met 8-7. De grote finale werd voor ruim 250 toeschouwers ge speeld. Reeds na vijf minu ten opende Praet de score met een vluchtschot: 1-0, in het voordeel van de Rebel len. De Grembergenaars bleven de wedstrijd kontro- leren. Toen, naar het einde van deze faire wedstrijd de Mollenstampers wat dieper op het pedaal duwden, kre gen de Rebellen de kans om te counteren, maar de Bra bantse doelman De Bondt, redde alles wat er te redden viel. In de voorlaatste mi nuut kon Van Gelder vanop 20 meter binnenknallen: 1-1. Opnieuw penalties dus. Ter- natdoelman De Bondt kon de beslissende strafschop stoppen en daarmee won nen de Mollenstampers het tweede Sinksentornooi van FC Sport. (jr) De medewerking van Het Nieuwsblad-Sportwereld aan de voetbalkampioenschappen van Walivo dateert al van en kele jaren terug. Het gevolg daarvan werd een bijkomende kompetitie, begiftigd met prachtige trofeèen. Verleden week werden de halve finales gespeeld. Twee uitzonderlijk spannende wedstrijden trouwens en vooral de match FC Cup Baert-FCR Sparta, heeft de onzekerheid nog het langst kunnen behouden. Technisch stond het daar allemaal op een behoorlijk niveau en voor FCR Sparta, begon deze halve finale in ideale omstandigheden. alremmen en de strafschop werd door de Sint-Niklase puncher zelf omgezet (0-2, 30* min.). Nadien trachtte FC Cup Baert te forceren en een paar gevaarlijke standjes waren daarvan het gevolg. Voor de Hammenaars raakte Leon De Keyzer eens de dwarsligger en op straf schop. doelde Rudy Quinte- lier uiteindelijk toch (1-2. 40* min.). Tijdens de tweede helft vlotte het iets minder bij FC Cup Baert. De lokale voetbalmotor geraakte toen maar moeilijk op gang. Mis schien ook al omdat Gabrièl Thomson of de Hamse smaakmaker, doelmatig ge schaduwd werd door Ronny Van Royen. In alle geval waren de beste kansen voor FCR Sparta en Willy Marin, Mark Heyninck en Franky De Bock liepen toen dicht tegen een nieuw bezoekend doelpunt. Gelukkig voor FC Cup Baert bleef goalie Fran ky Lepouttre toen duidelijk bij de zaak. Naar het einde toe zou deze ploeg nog maals aandringen. Vruchte loos echter en met het hoofd stuurde Leon De Keyzer de laatste kans rakelings naast. Tussen FC Inter-Service en FC Wijnveld uit Sinaai werd voorwaarden aan een even tuele kandidatuui gekop peld. een voorselektie ei genlijk. die dan voor een stembeurt naar de ploegen wordt doorgeschoven. In ca fé Stad Leuven op de Grote Markt te Sint-Niklaas. werd verleden vrijdag de laatste ronde hiervoor belegd. Een beslissende stembeurt in verband met Walivo's scheidsrechter van het jaar en het resultaat daarvan, wordt straks meegedeeld... Roger Van Laere Uitslag van de vinkenzet- ting in het lokaal Van Den Hauwe, Mod. Van Assche- laan 14 te Erembodegem. zondag 15 mei. Vierde rit van het kampioen schap: 30 vogels. 1. Frans Van Den Broeck (802). 2. Roger Bert (673). 3. Emiel De Ro (575), 4. fan Allegaart (535), 5. Emiel Beeckman (520), 6. Maurits Van Nieuwenhove (438), 7. Frans Van Den Broeck (395), 8. Rudolf Lorie (391), 9, Pa trick De Neys (364), 10. Char- ly De Beys (358), 11. Erna Arijs (44), 12. Roger Roelandt (337), 13. Emiel De Ro (325), 14 Freddy Van Den Brande (327) en 15. Frans Van den Broeck (290). Promotie: 1. Adolphine Buy- le (288). 2. Emiel De Ro (286). 3. Petrus Meert (277), 4. Pe trus Franck (274), 5. M. Van Nieuwenhove (251), 6. Geert Roeland (248), het ook een zeer goede match. Tamelijk evenwich tig zelfs en aanvankelijk met meerdere doelkansen voor FC Wijnveld. De afwer king stond daar echter niet op scherp afgesteld en in dit verband, was FC Inter-Ser vice produktiever. Voor deze ploeg skoorde Mark Van De Velde het eerste doelpunt (1-0, 12* min.). Spannend werd het vervolg en kort voor de rust doelde ook Freddy Van Royen voor FC Inter-Service (2-0, 41" min.). Na de kampwisseling zou den de lokalen enigszins het spelbeeld beheersen. Toen bleef FC Wijnveld moedig aandringen en Dirk Lam- brecht met Mark Van Dam me. liepen met de eerder zeldzame doelkansen aan de voet. Hieruit kon de Si- naaise voetbalploeg echter geen profijt puren en de stand bleef dan ook onver anderd. Een rustig kombine- rend FC Inter-Service werd daardoor ook zekerder van de overwinning. Toch haal de een protesterende Jean- Pierre De Ruysscher nog geel in deze halve finale. Toen op een kwartuur van het einde Freddy Van Royen door FC Inter-Service nog maals skoorde, was deze wedstrijd eigenlijk bekeken (3-0, 75' min.). De reakties van FC Wijnveld waren te schuchter om nog iets te for ceren en een uitstekend scheidsrechterstrio Ray mond Van Royen, Luk Van Steelandt en Patrick Van Geem, heeft tenslotte deze match naar de vergetelheid gefloten. Uitslagen halve finales: FC Cup Baert-FCR Sparta 1-2 FC Inter-Serv.-FC Wijn veld 3-0 Zaterdag finales: op het terrein in de Meesterstraat te Nieuw- kerken. Te 14.30 u. finale dames FC Plezantshop-SV Wepogro Girls Scheidsrechters: Leo De Puysseleyr, Luk Van Stee- landt en Willy Van Riet. Te 16.30 u: finale heren FCR Sparta-FC Inter-Service Scheidsrechters: Robert Van Steelant, Mark Van Brussel en Thierry Cappaert. Zondag 5 juni: op het terrein in de Meesterstraat te Nieuwkerken Walivo's be kerfinales. Te 14.30 u: finale dames FC Plezantshop-SV Wepogro Girls Scheidsrechters: Willy Her- reweg, Bernard Van Hoor- nyck en Thierry Cappaert. Te 16.30 u: finale heren FCR Sparta-FC Avanti Scheidsrechters: Edmond Van Mieghem. Eugéne Steeman en Jean De Vos. Vrijdag 10 juni in de stads feestzalen te Sint-Niklaas: Walivo's kampioenenbal... Roger Van Laere De Voorpost - 27.5.1983 - 43 fbfbbersvoetbal. SK Dendermonde verloor de halve finale tegen Ternatse ploeg en werd uiteindelijk vierde, (v) Bij Walivo worden morgen zaterdag en tijdens het eer ste weekend van juni nog enkele finalewedstrijden gespeeld. Meer bepaald de eindbeurten van Het Nieuwsblad-Sportwereld en Walivo's algemene bekerfi nales. Bij de dames zijn dat dan tweemaal de ploegen van FC Plezantshop en SV Wepogro Girls. De heren voetballers worden in die finales vertegenwoordigd door FC Inter-Service. FC Avanti en ook tweemaal het zondagse FCR Sparta. Be langrijke wedstrijden wor den dat alleszins en de week nadien op vrijdag 10 juni, worden de winnende ploegen op Walivo's kam pioenenbal gelauwerd sa men met Walivo's scheids rechter van het jaar en tradi tioneel wordt de trofee van De Voorpost daaraan ver bonden. De naam van de begunstigde scheidsrechter blijft echter nog even een M«ebhersvoethalDeze Ternatse "Mollenstampers» speelden en wonnen de finale. De uitslag werd 1-1. maar zij geheim. Dat wordt beslist best in de penalties, (v) één van de achttien die daarvoor werden weerhou den: Thierry Cappaert. Nor- bert De Bock, Leo De Puysse leyr. Jean De Vos. Robert Felix, Etienne Heirbaut, Willy Herreweg, René Pla- quet, Eugéne Steeman, Pa trick Van Geem, Willy Van Riet, Raymond Van Royen. Luk Van Steelandt, Bernard Van Hoornyck, Mark Van Brussel, Frans Van De Voor de. Edmond Van Mieghem en Leo Van Brande. Deze verkiezing wordt bij Walivo demokratisch bekeken. Er worden nochtans bepaalde ii FC Sport. Okapi verloor tegen SK Dendermonde door de penalties (v) Tornooi FC Sport. FC De Post moest het onderspit delven in de eerste ronde (v) fhebbersvoetbal't Hof van Grembergen speelde een fraai tornooi en werd uiteindelijk derde door in de troosting te n van SK Dendermonde (v) fhebbersvoetbal. Vossenhoek Grembergen won wel met 5-0 tegen De Dammen en 't Hof van Grembergen. maar >t de finale de beker laten aan De Mollenstampers die heter waren in het geven van penalties (v) Op zaterdag 21 mei stonden de halve finales van het Sinksentornooi. georgani seerd door FC Sport op het programma. Heelwat kijkers waren naar het terrein van de Appelse Zandstuivers af gezakt. ondanks de konkur- rentie van de Engelse «cup final». In de eerste wedstrijd gaven SK Dendermonde en de Mol lenstampers mekaar partij. Hoewel de Ternatters tij dens de eerste helft een licht veldoverwicht verwierven, bleef de 0-0 op het bord. Tien minuten na de herne ming schoot Dubois de Mol lenstampers op voorsprong, maar tien minuten voor het einde bracht Kris De Decker de Dendermondenaren langszij. De Mollenstampers toonden zich echter de bes ten in het geven van straf schoppen. Van Marcke en De Decker moesten ook nog tegen «geel» aankijken. De andere halve finale ging tussen de Grembergse riva len 't Hof van Grembergen en Vossenhoek. Scheids rechter Walraevens maalde er niet om. Hij stuurde De Troyer en Van Cauwen- bergh van het veld, terwijl hij geel toonde aan De Vriendt en Vander Cruys- sen. Nadat De Hauwere voor een 1-0 ruststand bad ge zorgd. scoorden de Rebellen nog vier keer in het laatste kwartier: 5-0 dus! Een schitterend weertje, veel supporters en belang stellenden. wat konden de organisatoren nog meer ver wachten voor de finalédag Om 14 u speelden SK Den- Een voorzet van Willy Marin was daarvoor voldoende en met het hoofd skoorde Fran ky De Bock een vroeg doel punt (0-1, 3' min.). Nochtans werd het een eerder gelijk- opgaande eerste helft met FCR Sparta iets gevaarlij ker. Dat leidde dan ook naar resultaat omstreeks het halfuur. Toen werd een wei feling in de verdediging van FC Cup Baert voor de Ham menaars fataal. Alleen doelman Lepouttre kon Franky De Bock nog foutief Sportverenigingen geïnteresseerd in het gebruik van de Rijkssporthal te Aalst konden op donderdag 26 mei in dc Rijkssporthal zelf hun kandidatuur stellen voor het gebruik ervan ti|dens het komend seizoen 83-84. In de cafetaria wordt de bezetting vastgelegd. Aanvraagformulieren moesten worden ingevuld en ge- naamtekend en de data en gebruiksuren met potlood ingevuld zodat ter plekke aanpassing mogelijk bleef. De vertegenwoordigde verenigingen krijgen prioriteit bij het gebruik. Wie nu nog zijn kandidatuur wil stellen kan zulks doen bij direkteur P. Van den Wijngaerde, HRITO, Wel vaartstraat te Aalst

De Voorpost | 1983 | | pagina 43