Stekene Cham Druppelteller Zeelse oudleerlingen tien jaar verbroedering met Bruggeling; Nand Depondt in Galerij Palet te Dendermonde «Sint-Niklaas Veilig» «Schelde-oesters» brengt jonge kunstenaars op het voorplan Tentoonstelling Jan Tackaert te Berlare burg, Brugge, Damme. Vinderhoute, Middelkerke. wordt samen Hugo, 44 - 27.5.1983 - De Voorpost Fietsen met oud-Chiroleiders Voor de derde keer fietsen de oud-Chiroleiders van Stekene naar de bivakplaats. Regelmatig kunnen deelnemers in groep oefenen, want dit jaar gaat het per fiets naar Rochefort Geïnteresseerden kunnen zondagmorgen terecht op de Ste- kense markt (29 mei) vanaf 9 uur. Er wordt in en rond Stekene gefietst zodat iedereen de tocht kan inkorten als hij z'n krachten voelt begeven CMBV naar leper Maandag 30 mei gaat het Stekense CMBV op reis naar leper Vertrek om 8 30 u. aan de Stekense markt, om 8.35 u. aan de rode hoek te Klein-Sinaai. Op het programma onder meer een bezoek aan het Merghelynck museum, een stadswandeling en bezoek aan het grootste militaire kerkhof Thuis terug rond 20 uur. Bezoek aardbeikwekerij Het Werk voor de Volkstuinen brengt op zondagvoormiddag een bezoek aan de aardbeikwekerij van Jean De Geest. Bergstraat 21 te Stekene. Belangstellenden worden er verwacht vanaf 9.45 u., waar alle vragen kunnen worden gesteld in verband met het kweken, verzorgen en verplanten van deze gezonde vruchten. Milac Vanaf 1 juli zullen volgende jonge Stekenaars het landje militair verdedigen. Serge de Witte. Polken 52 - Danny Lammens, Nieuwstraat 86 - Mare Janssens, Nieuwstraat 23 - Jan van Vooren, Heirbaan 26 - Raf Verstraeten, Prinsenstraat 41 en Danny van Eetvelde. Stationsstraat 14. Sint-Andriesfeesten De jaarlijkse Sint-Andriesfeesten staan uiteraard in het teken van de grootse bouwwerken die hier gaande zijn. Op het programma: zaterdag 28 mei: barbecue, gezellig samenzijn, bodega... Zondag 29 mei: barbecue, opendeur, tentoonstelling, kinderspeelmarkt, disco-drive-in-show, «Twee-in-éën»-show, prijsvraag, ijs- en frietkramen... MUSEUM EN ABDIJ VAN ROOSENBERG In dit museum is een merkwaardig archief en zijn er tal van voorwerpen afkomstig van de oude abdij, vanaf de 13° eeuw Dit museum aan de Oude Heirweg 20c is toegankelijk voor het publiek en de toeristen op zondag, woensdag en zaterdag van 14 tot 17 u. Op andere dagen kan men best kontakt opnemen met zuster Alena tel. 03 772.33.92 of 052 47.70 91 De toegang is gratis. GOUDEN BRUILOFT TE WAASMUNSTER Te Waasmunster vierde het echtpaar Joannes Waterschoot en Maria Van Cauteren wonende Hollandse Molen 15 zijn gouden huwelijksjubileum. Bij deze gelegenheid werd het op het ge meentehuis ontvangen. De jubilarissen hebben twee kinderen, vier kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen Na de gemeentelijke ontvangst ging het naar de Hollandse Molenwijk die door geburen versierd was en waar ze tal van bloemen en geschenken in ontvangst mochten nemen van het plaatselijke feestkomitee. In de huiskring werd met familieleden het feest verder gezet. TENTOONSTELLING In de galerij van de gemeentelijke akademie, Kerkstraat, loopt er momenteel een tentoonstelling ingericht door de kulturele centrale van schilderijen van Marcel Van Driessche uit Zele De officiële opening had plaats tijdens het weekend door SP- volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier. Deze tentoon stelling is voor het publiek toegankelijk tot en met zondag 29 mei van 14 tot 19 uur tijdens de weekdagen op zaterdag en zondag van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 18 u. Sint-Gillis-Waas Zele. De Beierse Maristen Real Schule en de Oudleerlingenbond van hel Pius X College, die reeds 10 vriendschapsbanden onderhouden, werden in de raadszaal van het gemeentehuis ontvangen (gvw) Voor werkzoekenden Het kollege van burgemeester en schepenen heeft beslist dat een vrijstelling is voorzien in de belastingsverordening op de aangifte van de meeste administratieve stukken aan mensen die als werkzoekenden zijn ingeschreven als ze om een getuigschrift, afschrift of legatie verzoeken en als die dokumen- ten bij een sollicitatie moeten worden voorgelegd. Waasmunster VERNIEUWING TEKENSCHOOLKOMMISSIE Op de jongste gemeenteraadszitting werd meegedeeld dat ingevolge de vernieuwing van de gemeenteraad, de be- stuurskommissie van de gemeentelijke akademie vernieuwd zal worden. Elkeen die belang stelt om deel uit te maken van deze kommissie, kan zijn kandidatuur schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en schepenen van Waasmunster, Vierschaar 1 tegen uiterlijk vrijdag 27 mei. De kandidaten moeten woonachtig zijn op het grondgebied van Waasmunster Het mandaat in de kommissie wordt niet vergoed en is louter gesteund op vrijwillig engagement Erpe-Mere Open-deur-dagen K.B.G. Op 27, 28 en 29 mek worden grootse KBG-opendeurdagen ingericht in het Chiroheem Daalstraat te Mere Men zal er kunnen kennis maken met tientallen hobby-technieken die in de KBG-hobbyklubs worden aangeleerd. De officiële opening heeft plaats op vrijdag 27 mei te 19 uur, door verbondsvoorzitter Aimë De Winter. De gelegenheidstoe spraak wordt gehouden door mejuffrouw Maria Coppens. ver- bondverantwoordelijke en pionier van het hobbywerk in K.B.G. De tentoonstelling is verder open, zaterdag 28 mei van 14 u. tot 21 u. en zondag 29 mei van 14 u. tot 20 u. Op zaterdag 4 en zondag 5 juni a.s. richt de Honky Tonk Jazzklub van Dendermonde haar 4de Jazzboottocht in. Op zaterdag 4 juni start de Flan- driaboot 20 (700 zitplaatsen) aan de steiger te Bornem-Bui- tenland en voor de muziek zor gen Lilian Boutté and her Mu sic Friends (USA) en The Jeggpap N.O. Jazzband. Begin 14 uur. einde 20 uur. Toegang: 300 fr. Voor zondag 5 juni zelfde startplaats, zelfde boot (700 mensen), zelfde toegangsprijs, maar dit keer met het fameuze Trevor Richards Trio (Engl.) en The Jeggpap N.O. Jazz band. De Federatie van de Belgische Schoorsteenvegers, opgericht in september houdt haar eerste vergadering op vrijdag 10 juni a.s. vanaf 17.30 uur in het Sheraton Hotel te Brussel De doelstellingen van de federatie zullen er uiteengezet worden. Voor meer informatie: UGBN. Ardijnkaai 34 te 1000 Brussel (02-218.12.50). Sedert tien jaar onderhoudt de oudlccrlingenbond van het Pius X College te Zele nauwe vriendschapsbanden met de Maristen Real Schule uit het Beierse Cham. Ter gelegenheid van de 21ste Pinksterfeesten, die om en rond het Zeelse College werden op touw gezet, kwam er eens te meer een uitgebrei de Beierse delegatie naar Zele. met als hoofdbedoeling mu ziek te brengen. De eerste kontakten met Het tweede lustrum werd de hun Duitse vrienden zijn van voorbije week vooral muzikaal 1973 toen in Zele het Europees gevierd. De Kolpint Musik Kongres van de verschillende oogstte opnieuw heel wat suk- oudleerlingen bonden van de ses tijdens de driedaagse fees- Maristenscholen plaatsvond. Het eerste Beiers bezoek kwam er reeds enkele maan den later, ook tijdens de Pink sterfeesten. waar het optreden van de Kolpint Musik. sukses oogstte. Het jaar nadien nam de Zeelse Maristenfamiiie met een 160 man sterke delegatie deel aan het Chamer Volksfest in Beieren Het nauw kontakt tussen de beide groepen werd van dan af een jaarlijkse ge woonte. ten en verzorgde op Pinfl avond op het marktplein openluchtkoncert. In de A middag werd de Beierse f gatie in de raadszaal vi gemeentehuis ontvangen i I het gemeentebestuur. Op feestzitting verzorgde j ie en muziekleraar Guido A Ie een aperitiefkoncert. In kunstgalerij Palet in de Franz Courtensstraat 33 te Dendermonde exposeert van 27 mei tot 9 juni de Brugse kunstschilder Nand Depondt zijn akwa- rellen en olieverfschilde rijen. Depondt leerde het vak als jonge knaap bij de vriend van zijn vader. Charles Ver- brugghe Uiteraard vorm den de wondermooie Brug se reien een ideaal dekor Via zijn leermeester kwam Depondt ook in kontakt met Utrillo, Monet. Pissaro en Piccasso en met de grote Engelse akwareilisten van wie hij de techniek verder persoonlijk uitwerkte Nand Depondt stichtte een tiental jaren geleden de Vlaamse Akwarelclub en la ter volgde de oprichting on der zijn impuls van het Brugse Akwarelcollege De bedoeling was de zuivere Engelse akwareltechniek in onze streken nieuw leven in te blazen Van Depondt werd meer dan eens gezegd en ge schreven dat hij zich geen enkele inspanning ontzegd om de discipline die hij reeds zo biezonder goed be heerst, nog meer te beheer sen. Depondt exposeerde reeds in Den Haag. Olden- bezit. Naast akwarellen laat Nand Depondt in Galerij Palet ook zijn olieverschilderijen Gent. Eeklo. Antwerpen, Houthalen, Knokke, Zele, leper, Oostende, Veurne en nu ook in Dendermonde Werken van hem treft men aan in Amerika, Neder land. Engeland. Duitsland. Spanje, Japan en Zuid-Afri- ka, zij het meestal in privé 20.00 uur geopend door Hubert Maes, schepen van kuituur van de stad Den dermonde en is te bezichti gen tijdens de week van 10 OO tot 19.00 uur. op za terdag en zondag van 10.00 tot 12.00 u en van 15.00 tot 19.00 uur Sint-Niklaas. Prijsuitreiking van de fotowedstrijd die door Foto Roland werjJ georgani- zeerd. Kamiel D'Hanis uit Tielrode werd laureaat van de persprijs (dw) Hoffelijkh eids wedstrijd Een rot weer... en toch een massale opkomst om de vooropening van kunstschilder Jan Tackaert bij te wonen. Van heinde en ver was het kunstminnend publiek overgekomen naar de feestzaal van het H. Maagd- College te Berlare. Een bewijs van waardering en interesse voor de werken van deze schilder. De heer Van Hove die de streek, aan zijn «donk-ge- inleiding verzorgde onder- meente». streepte de gebondenheid ..Dat hij er in slaagt dit van de schilder aan zijn gevoel van gebondenheid. Dat jonge kunstenaars doorgaans niet dezelf de kan sen krijgen als oudere, meer gevestigde kollega's, is een vaststelling die voor jongeren vaak ontmoedi gend werkt. Met deze vaststelling als uitgangspunt besloten enkele jongeren in de lente van vorig jaar daar wat aan te doen. Zij zouden zelf een boek uitgeven. De bedoeling was tevens, zoveel mogelijk facetten van de kunstwereld aan bod te laten komen: schilder- en grafische kunst, tekeningen, keramiek, beeldhou wen. glasschilderkunst, muziek en literatuur De motor van het projekt was Kamiel De Clercq. Van de tien aangezochte jongeren zegden uiteindelijk zes hun medewerking toe; zij zullen in «Schelde-oes ters» worden voorgesteld Hun namen: Kamiel De Clercq, graficus; Rudy Keymeulen, tekenaar; Fran- ky Weyn. keramieker; Lieve Van der Biest, schilde res. Frederica Tsjong-a-Tsjoe. juwelenontwerpster; Eddy Van Der Auwera. schrijver van kortverhalen. Het boek «Schelde-oesters» zal 75 bladzijden tellen (glanzend papier, A4-formaat). Per kunstenaar zijn tien pagina's illustratiemateriaal voorzien plus één bladzijde bespreking. De kortverhalen die erin voor komen vormen een science fiction-cyklus rond het thema «Oorlog». Momenteel zijn nog onderhande lingen aan de gang met de drukker en de boekbin derij. Zodra alle gevens definitief bekend zijn, kan vooringetekend worden Alle voorintekenaars krij gen bij het boek een lino met zes visies op de titel (door elk van de kunstenaars gemaakt). Om het boekwerk aan het publiek voor te stellen, zal een tentoonstelling van werken van de medewerkers aan dit projekt gehouden worden. De expo krijgt dezelfde naam als het boek: «Schelde-oesters» De verwijzing naar «Parels langs de Scheldekant» is duidelijk en bewust. Dit boekwerk bevat de nog ongeopende oesters die misschien wel ongekend mooie parels bevatten en niets liever willen dan geopend worden, ojxlat belangstellenden zouden kunnen oordelen. Overtuigd van de stimulerende rol die van de over heid kan uitgaan t.a.v jonge kunstenaars, verleent het gemeentebestuur van Temse zijn medewerking aan dit initiatief. Schetsen en voorontwerpen uit «Schelde-oesters» worden momenteel en tot eind juni tentoongesteld in het ASLK-kantoor, Kasteelstraat 31 te Temse. De expo- is toegankelijk tijdens de openingsuren van het agentschap. Sint-Niklaas. In de schouwburg verzorgde de kleinkunstgroep Edelweiss uit leden van de familie Foubert. een -M uzi-mozaïek-avondLeo Annemie en Bernard zetten hun beste beentje voor (Iv) Sint-Niklaas. Prijsuitreiking van de fotowedstrijd die door toto Roland werd georgant- zeerd. Steken aar Peter Cool werd algemeen laureaat Idw) Van 1 juni tot 14 oktober e.k. organiseert de vzw Raad voor Jeugd en Wegverkeer uit Sint-Niklaas een stickerwedstrijd voor automobilisten onder het motto «Sint-Niklaas Veilig». De bedoeling van deze wedstrijd is om op een eerder ludieke wijze de weggebruikers, en dan vooral de automobilisten, te sensibiliseren t.o.v. de andere weggebruikers (voet gangers. fietsers. Iedere maand zullen er tien chauffeurs worden uitgekozen die zich bijzonder hoffelijk in het ver keer hebben gedragen. Aan deze bestuurders wordt een mooie en praktische prijs gegeven in de vorm van een benzinebon ter waarde van 400 fr.. ge schonken door Shell. De enige voorwaarde om uitgekozen te worden is dat men achteraan op de wagen de RJW-» sticker heeft gekleefd. Die kan men verkrijgen bij alle Vesiacleden. bij een drietal Shell-benzinestations. en bij enkele middenstanders die iedere week worden vermeld in de Radio 77- krant. Deze Sint-Niklase vrije radio heeft immers, samen met de Kredietbank en de reeds hiervoor vermelde bedrijven en verenigingen, zijn medewer king verleend aan deze toch wel unieke wedstrijd. De winnaars zullen worden uitgekozen door men sen die zich vrijwel een hele dag in het verkeer bevinden, nl. door de instrukteurs van de Sint- Niklase autorijscholen (Waasland. Sanderus. Cen trum en VAB) en door de rijkswacht van het district Sint-Niklaas (zonder dat deze daarom extra verbali- zerend zal optreden). Er zal vooral op drie punten worden gelet: de hoffelijkheid t.o.v. de andere automobilisten (b.*.: voorrang, wegrijden uit een parkeerplaats), de hoffelijkheid t.o.v. de voetgan gers (b.v.: stoppen aan zebrapaden, stoppen om iemand de rijweg te laten oversteken) en de hoffe lijkheid t.o.v. de fietsers (b.v.: niet claxoneren wanneer twee fietsers naast elkaar rijden, de fiet sers voldoende ruimte laten...). De nummerplaten van de winnaars zullen worden afgeroepen op Radio 77 en zullen verschijnen in de plaatselijke week- en advertentiebladen. Zij zullen worden uitgenodigd om op een kleine «plechtig heid» hun prijs in ontvangst te komen nemen Verder zal hen aan het einde van de wedstrijd (medio oktober) een receptie worden aangeboden. De RJW rekent voor het welslagen van deze aktie op de bevolking van Sint-Niklaas. Indien de wed strijd een sukses wordt, overweegt men om ze niet te stoppen in oktober, maar om ze verder te zetten (de stickers kleven dan toch op de wagens). Berlare. Schepen Vanhove was de inleider van de tentoonstelling van schilderijen Tackaert jj dit gevoel van naar zijn streek, die ld. n het schone van hier, »i Vc let en doek wonderwf^, ons over te dragen, f van zijn groot talent, echte kunstenaar is vt- voelsgebonden. Enkei grote kunstenaar sua,; in dat weer te geven. )ur We kennen Jan Tad a niet alleen als een r cn man. als iemand die brengt en uitstraalt," ook als een echt spee jq| mand. iemand met ha iemand die het leven e werkelijkheid ook e een andere manier duf kijken» I) En inderdaad dat alle* den we terug in zijn ken, sombere, herfsti ge gemoed sgesteldl dan weer een dom van vreugdevo merkleuren Maar steeds die zorg de eenvoud, voor de rt voor al het schone. neemt ons als het de hand en leidt ons t<| in zijn dromenlai dat ook wij aan het d. gaan. Zou dat dan toch nose» zijn. Burgemeester W Van de. die de tentoon® officieel opende op z'l gen pittige sympatic! nier, wenste de scf nog veel sukses De aanwezigen hebbel volle teugen genoten tentoonstelling.

De Voorpost | 1983 | | pagina 44