d. Informatie-avonden herwaarderingsgebieden in Sint-Niklaas een sukses Nieuwe OCMW-bewindsploeg in Sint-Niklaas: zuiniger dan vnorlteen, maar •ven goed of beter... Langs de straat van 'straks' naar het huis van 'nooit'? Plaatselijk Rerum Novarumfeest te Lokeren Weer Sinte-Rita-kermis te Wieze 8 - 27.5.1983 - De Voorpost 8 mei ongeveer, kregen de bewoners van de Hazewindwijk (Hazewindstraat, Dalstraat en Nieuwstraat) en de Sta tionswijk (Leopold II laan, Tabakstraat, Gravestraat en Vermorgenstraat) een brief van het derde bureau van de stad Sint-Niklaas in hun bus. Dat de gemeenteraad in zitting van 22 april 1983 beslist had hun buurt als herwaarderingsgebied aan te duiden en een stuurgroep had samengesteld die de herwaarderingsoperaties zou moeten begeleiden. Echter: «In deze stuurgroep dient ook een vertegenwoordiging van de bewoners te worden opge-, nomenen of de geachte mevrouw en mijnheer derhalve zo vriendelijk zouden willen zijn aanwezig te zijn op de informatie-avond woensdag 18 mei (17 mei voor de Stationswijk) ten stadhuize. Ingesloten vonden zij alvast een plannetje met een mogelijke afbakening van het gebied. Konkreet zou alles hierop neerkomen, dat het stadsbestuur zich in Sint-Niklaas in samenwerking met de bewoners maximaal wil inzetten voor de verbetering van de leefbaarheid en aantrekkelijkheid van de bewuste wyken. Intussen bestaan de twee doende representatief en mon- stuurgroepen al uit de beleids- dig zijn. Als alles naar wens mensen Mare Huys (schepen verloopt, zullen beide stuur- van openbare werken en ver- groepen begin juni al samen- keer) en Jeanine De Coninck- komen om hun herwaarde- De Boever (schepen van ruim- ringsgebied af te bakenenen de telijke ordening en huisves- voornaamste probleemstellin- ting) en de deskundige stads- gen van de bewoners te deter- ambtenaren Hubert Cleyman mineren. Een blitzprocedure (chef van de dienst ruimtelijke waarbij vooral van de kant van ordening), Marie-Louise Chal- de koördinatiegroep struktuur- met (adjunktadviseur van de- planning fundamentele kritiek zelfde dienst). Mare Steels wordt geuit (stadsarchitekt), R. Wouters (sociaal assistent). Roger Van den Hende (onderbureauchef) Kenovatiepremies en Luk Serverius (tekenaar). Het gaat om een informatie- Het zijn deze deskundigen die avond, dus dat wordt eerst ook in de centrale stuurgroep even uitleggen wat een zitten, alleen stadsarchitekt herwaarderingsgebied precies Mare Steels is nieuw (hij zat is. Een herwaarderingsgebied, dan weer wel in de centrale verklaart schepen De Boever. stuurgroep van de vorige koali- is een beperkt gedeelte van het tie). De reprezentanten van de grondgebied van de stad dat huisvestings- en landmaat- gekenmerkt wordt door o m. schappij zijn nog altijd niet een abnormaal grote leegstand bekend De bewoners moch- en verkrotting, een verouder- ten na verloop van de informa- de bevolking en het ontbreken tieavond, rekening houdend van speelruimte, groenvoor- met de onderscheiden bevol- zieningen en verkeersarme kingsgroepen (jongeren, be- straten. Een herwaarderings- jaarden, middenstanders, gebied is m.a w zo zie ik dat. een maximum van tien kandi- een onleefbaar gebied. Binnen daat vertegenwoordigers naar- de grenzen van dit gebied, die voren schuiven Alle bewoners volgens de wetgeving initieel krijgen naderhand een verslag en met medezeggingsschap van van de vergadering toege- de betrokken bewoners moe- stuurd en kunnen met hun be- ten worden vastgelegd, zijn denkingen erbij terecht tot 25 verschillende formele ingrepen mei. Ook het stadsbestuur wil mogelijk. De inrichting van a.d.h. van interviews met de woonerven, verkeersarme of - kandidaten nagaan of zij-vol- vrije straten bijvoorbeeld de renovatie van oude woningen, in beperkte mate ook nieuw bouw, de akkomodatie van de straat. Bewoners van een her waarderingsgebied die hun wo ning, hetzij als eigenaar hetzij als huurder, naar de normen van het gebied willen renove ren of verbouwen, kunnen hiervoor een premie krijgen die dertig procent van de kost prijs van de werken bedraagt. De werken moeten wel ten minste 200.000 frank kosten en de terugbetaling bedraagt ten hoogste 300.000 frank. De re novatiepremie wordt verhoogd met twintig procent wanneer de bewoner de renovatiepre mie aanvraagt binnen de vijf jaar nadat hij zijn woning heeft aangekocht De stad krijgt een toelage van zestig procent voor het verwerven van onroerende goederen hierbij dient op gemerkt dat in hoofdzaak bouwvallige en onbewoonde panden effektief zullen worden onteigend, de uitvoering van de werken en de studiekosten. Geef toe. het klinkt mooi. té mooi. Allereerst is het zo dat voornoemde subsidiëring vol ledig afhankelijk is van de be slissing die de Vlaamse Execu tieve m.b.t. de herwaarderings plannen van het Sint-Niklase stadsbestuur zal nemen. Een eventuele goedkeuring van de Exekutieve komt er ten vroeg ste in augustus, maar kan ook nog één jaar. nog twee jaar op zich laten wachten, weet Jeani ne De Boever. Intussen heb ben de bewopers niet één ga rantie en kunnen zij andersge zegd de vrij aanlokkelijke pre mies op hun buik schrijven. Weigert de Vlaamse deelrege- ring amen te zeggen op de afbakening van de herwaarde ringsgebieden en of de totnog toe aangewende procedures, dan komen de projekten die nu stilaan vorm zullen begin nen krijgen, uiteindelijk los van hun oorspronkelijk ver band op de dagelijkse beleids- rol terecht. Langs de (hcrwaar- derings-)straat van 'straks' ar riveert men dan aan het huis van 'nooit' Bovendien hangt al een tijdje een wijziging van het Besluit van de Vlaamse Exekutieve van 2 juni 1982 in de lucht. Het bedrag van de tussenkomst zou worden verlaagd, terwijl kum- mulatie van b.v. een renovatie- premie met een bouw- of sane ringspremie in de toekomst wél zou kunnen. Wilde katten herwaarderen... Op de informatievergadering van dinsdag 17 mei jl. waren zo'n zestig bewoners van de Stationswijk aanwezig. Een overtuigende opkomst en die mensen hadden dan ook wat te melden. In de Tabakstraat is er stempclkontrole. zodat dage lijks tot tweeduizend wagens de straat in- en uitrijden en de parkeerplaatsen (overdag toch) voortdurend bezet zijn. De moskee in de Tabakstraat zorgt, vooral tijdens de Rama dan. voor flink wat lawaaihin der. De straat ligt er verder bijna dagelijks, en dat heeft iets te zien met de nabijheid van de stadszalen. erg vervuild bij. Achter de De Gravestraat heeft men last van wilde katten en ongedierte, eens zien of die niet de duimen moeten leggen tegen een herwaarderingsope ratie Om de stationswijk af te ronden nog dit: de bewoners duidden met enthousiasme tien afgevaardigden en zes plaatsvervangers aan Alles schon da gewesen Als je de vergaderingen met de koördinatiegroep meerekent, waren de nu dertig mensen van de Hazewindwijk aan hun vijf de vergadering toe. En nog zijn ze niet inspraakmoe. Ze waren maar met dertig, waar schijnlijk omdat de televisie die avond Benfica Lissabon- Anderlecht gaf. Maar goed. de grieven, op- en aanmerkingen van deze mensen staan al maanden geïnventarieerd in de MOW-knclpuntennota: de le ge huizen, de moskee, het par keerprobleem. Nieuw i.v.m. dit laatste is dat mevrouw Ver- schueren. die haar braaklig gend stuk grond kosteloos als parkeerterrein liet gebruiken en de straat zodoende verlich ting bracht, door de politie werd geverbaliseerd, omdat ze haar terrein niet afsloot. In afwachting van de goedkeu ring van de Vlaamse Executie ve. zo stelde schepen Mare Huys. zullen in de straten van het herwaarderingsgebied, be nevens de aanpassing van de voetpaden, enkel onderhouds werken worden uitgevoerd. Ook maandag 18 mei verga derde in het café Stad Nantes de koördinatiegroep struktuur- planning. Peer Van der Kreeft van het dissidente begelei dingsorganisme Maatschappe lijk Opbouwwerk Waasland vreest dat de inspraak van de bevolkingsgroepen met de ge geven manier van werken, be perkt zal blijven tot de raad pleging van de vertegenwoor digers in de stuurgroep. Het is niet de taak van een stuur groep de inspraak te zijn. maar wel de inspraak te organiseren, mensen te motiveren en te mo- bilizeren. meent hij. De stuur groep moet bepalen welke ma terie. welke vraagstukken hij aan de bevolking zal voorleg gen, de vruchtbaarheid van de ze konsultaties bepaalt precies de waarde van de inspraak. De verwachting dat de vertegen woordigers van de bewoners hun achterban zullen raadple gen en blijven raadplegen, is ijdel. vindt Van der Kreeft. Als zo'n proces niet begeleid wordt, dreigt het dood te bloe den en komt er van effektieve inspraak niets terecht. Kan dat de bedoeling zijn van het stadsbestuur? Leo DE BOCK Stadsherwaardering in Sint-Niklaas. Een dertigtal bewoners van de Hazewindwijk wan woensdag 18 mei aanwezig op de informatie-avond over de afbakening van hun wijk<f herwaarderingsgebied (carine) Stadsherwaardering in Sint-Niklaas. Beleidsmensen en deskundige ambtenaren ia uiteen wat een herwaarderingsgebied dan wel is. V.l.n.r.: sociaal assistent R. Wous adjunkt-advizeur Marie-Louise Chalmet, onderbureauchef Van den Hende, schept te Mare Huys en Jeanine De Boever, tekenaar Luc Serverius, stadsarchitekt M. Steels ac afdelingschef Hubert Cleyman (carine) 8* Telkenjare, tijdens het weekend na Belleke-Sinksen viert men te Wieze Rita-kermis. Ook dit jaar heeft de inrichten de kamavalploeg «De Pittekens» voor een pittig feestpro gramma gezorgd. Op zaterdag 28 mei wordt de avondmis van 18.30 u. opgeluisterd door de Ko ninklijke Harmonie «Ver maak na Arbeid» uit Turn hout; deze te Wieze al goed bekende muziekformatie geeft daarna een koncert op de kiosk van het Wieze- plein. Daar kunnen dan gans de avond doorlopend allerlei kermisspelen beoe fend worden. Wie zich nog het bollen, kegelen, mik- schieten, ballen werpen en de andere kermisattrakties van vorig jaar herinnert weet meteen dat het er weer vrolijk zal aan toe gaan. En dan spreken we nog niet eens van de lekke re bakharingen, smoute- bollen, wafels, escargots. vlaaien en verfrissingen die er zullen te verkrijgen zijn. Zondag 29 mei wordt inge zet met een plechtige hoog mis om 10 u.. waarbij het St.-Salvatorkoor zal ver sterkt worden met het ko- perensem.ble van Robert Mertens. Om 11 u. koncer- teert de harmonie «Hand in Hand» uit Aalst op de kiosk. De plaatselijke ju dovereniging «Kohoro Kwai» geeft om 14.30 u. een demonstratie op het Wiezeplein. en om 18 u. verzorgt de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze een optreden op de kiosk. Die avond is er weer door lopend animatie en show met verschillende kermisat trakties en volkse spelen. Echt een feestgebeuren met PIT! (jvl) Waar men vroeger wel eens smalend zei dat O.L. Heer een socialist was (al hebben we ook wel eens regenachtige één- meivieringen gekend) dan heb ben we dit jaar toch kunnen vaststellen dat de grote weer- makcr zich allerminst als een ACW-er heeft gedragen! Lang voor half tien. het uur dat de plechtige eucharistieviering moest beginnen, regende het pijpestelen. zodat wij in de Sint-Laurentiuskerk heel wat minder volk zagen dan op an dere jaren. En toch was het hier alweer zo dat de afwezi gen ongelijk hadden. De mis werd opgeluisterd door de Ko ninklijke Katholieke Stedelij ke Harmonie, onder de tonen van een mooie processiemarch uit lang vervlogen tijden kwam de celebrant. EH. H. De Vidts. voorafgegaan door een tiental vlaggen uit de verschil lende ACW-afdclingen. naar het altaar. In de homilie gaf de celebrant op een klare en be vattelijke manier de betekenis van het Rerum Novarum. dat in deze moeilijke krisistijden nog niets van zijn belangrijk heid heeft verloren Na de mis was het nog altijd hetzelfde weer. zodat de voorziene op tocht niet kon doorgaan. Dan maar op een drafje naar de feestzaal van het Volk. waar de feestzitting zou plaatsheb ben. Als gastspreker kwam de heer A. Van Kerckhove. na tionaal ondervoorzitter van KWB. Op het einde van de 19*' eeuw ontstond het zogenaam de arbeidersvraagstuk. Dit vraagstuk heeft toen een ge rechtvaardigde sociale reactie veroorzaakt Vandaag kunnen wij ons echter de vraag stellen: zijn de arbeidersvoorwaarden nu zoveel beter? Is er niet de dreiging dat de mens vandaag wordt verdrongen door de steeds evoluerende technolo gie? Wat is er vandaag te mer ken van die grote solidariteit die er misschien meer dan ooit nodig is? Wat hebben de arbei ders te verwachten van de toe komst? Ontegensprekelijk zijn er heel wat verbeteringen en vermenselijkingen gekomen, na jarenlange syndikale strijd. Maar er blijft nog heel wat te doen. Enkele besluiten: Het recht op arbeid blijft brandend actueel. De solidariteit in de arbeiderswereld krijgt ten hui- Jigen dage zware klappen. Het wordt dikwijls weer een strijd van elk voor zich zelf. In het kader van die solidariteit si tueert zich nu de aktie van KAV en KWB «Haal de gezin nen uit de kou». De arbeiders beweging wacht ook nog een enorme taak er overal op te waken dat de technologie me de evolueert in dienst van de mens. Spreker geeft dan ook een reeks oplossingen aan: herver deling van arbeid, arbeids duurverkorting. voorzien in een in- en uitloopperiode, uit bouw van het derde arbeidscir cuit. Als besluit zegt hij: men zal aan de generatie van van daag. aan de arbeidersbewe ging en aan de beleidsverant woordelijken niet kunnen ver wijten dat zij niet voldoende geslaagd zijn in het zoeken van oplossingen. Men zou hun wel kunnen verwijten als zij niets ondernomen hadden om het tij te doen keren. Het is een op gave voor alle ACW-ers in de ze samenleving om elk op zijn eigen terrein hieraan mee te werken. Volksvertegenwoor diger Miet Smet moest dan het dankwoord uitspreken. En zij deed dat graag en sprak be geesterend. Maar toch liet zij een pessimistische ondertoon horen: Dit in verband met de zeer kleine aanwezigheid militanten in de zaal. Voc ker hebben de wcersom |e' digheden daaraan sch s? maar toch... Het ACWI L veel te lang geteerd op Kajotterstradities. Bijna aanwezigen hier zijn oud jotters of kinderen van Ki ters. Maar nu zijn er om gens geen Kajotters mt on( Dus besluit Miet Smet: k Jj? hoog tijd dat wij onze inu sesfeer verruimen. Wij ma ons richten tot alle jongt uc werkenden en gcstudeei Kj ^Zij moeten allemaal een pi in onze arbeidcrsbewi j,e, kunnen verwerven Na dit <a(j, simistische noot brachl Kf( plaatselijke voorzitter M ^.i Plaetinck er dan een optii tn|£ sche. De onlangs geho j~jjj syndikale verkiezingen j.un| voor de afdelingen hier gunstig verlopen Dezes deling werd op een wam plaus onthaald. Na de rea 1 die volgde op de toespc had het dan eindelijk opgi waai den met regenen. Uunr Sugi Opv. zesta sugg. sprei en loori ment wasc bij d breng ten h «Het is voor ons nuttig en prettig dat we een koaHtiepartner hebben die over de nodige relaties in de ministeriële kabinetten.» Dat (onder- r) zd Roger Van Ranst van de VU in Sint- op een perskonferentie die belegd was door ét CVP-VU-koalitie in het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn. Van Ranst zit thans het wdz^jnsorganisme in Sint-Niklaas voor, hij en z'n medestanders hebben massa's goeie voornemens en willen die nog ten uitvoer brengen ook. De ommezij de van de medaille werd vorig jaar en het jaar tevoren en nóg jaren tevoren getoond op menige perskonferentie van de VU, en toen placht Roger Van Ranst van leer te trekken tegen het toenmalige beleid van de CVP-SP-koalitie, tot voor kort ge stuurd door SP-er René Heyninck. De CVP heeft niet alléén goeie relaties, bij de Christelijke Volkspartij deelt men ook de inzichten van de VU inzake welzijnspolitiek in de Wase hoofdstad. Het is dus niét zo datje, alnaargelang het je uitkomt, ofwel een kristelijke ofwel een vlaamsna- tionale klemtoon leggen mag op het beleidsprogram ma. De aksenten heten: informatie, inspraak en zuinig beheer. Of nog: meer dienstverlening, minder tekorten. Publiek én personeel informeren Het OCMW is één van de belangrijkste werkgevers van Sint-Niklaas. Er worden pak weg zevenhonderd mensen te werkgesteld. Een zachte kolos (sorry voor de gammel lijken de bewoordingen, maar de reus evolueert in de zachte sektor, vandaar) die o.m. een vijfhonderdtal bejaarden in vier rusthuizen onder z'n hoe de heeft, die veel geld opslorpt natuurlijk en ontzettend veel met de marginalen in onze sa menleving te maken krijgt. Eén al bij al machtige instantie aan de ene kant, erg veel kans armen aan de andere zijde Dat soort relaties kan ontspo ren. maar de nieuwe OCMW- bewindslicden sturen duidelijk op begrippen als overleg en integratie aan Het OCMW moet, zo heb ik het toch begre pen op de perskonferentie. minder log worden, zelf open- bloeien, open staan voor sug gesties en zo. Tot nu toe zou er nogal gestun teld zijn met de informatiever strekking. Dat leid ik af uit het feit dat men plots werk wil maken van het voorlichten van publiek en personeel én dat men tegelijk hoopt, ook infor matie te ontvangen van heel wat instanties. Het publiek zal. zegt de CVP- VU-koalitie, heel vaak infor matie krijgen over het doen en laten van het welzijnsorganis- me: via de Stadskroniek. langs de media natuurlijk, d.m.v. de uitgave van een infofolder. middels de raadszittingen en een «inspraakuur». En het per soneel. ook dat moet gebriefd worden, want «'t wordt hoog tijd dat het personeel op de hoogte wordt gesteld van z'n rechten en plichten», dixit Ro ger Van Ranst. Laat boven dien de informatie tot het OCMW komen: resultaten van deskundig uitgevoerde onder zoeken worden met belangstel ling tegemoetgezien; gegevens die vrijwilligersorganisaties ge registreerd hebben zijn ook ten zeerste welkom. Inspraakuur Dat «inspraakuur», wat is me dat? De koalitie belooft dat elk individu, elke groep ook. net vóór de zitting van de raad van het OCMW de kans krijgt, ideeën naar voren te brengen, zeg maar vanaf één uur vóór de (besloten) vergadering Na derhand wordt de betrokkene dan op de hoogte gesteld van wat er met z'n voorstel ge beurd is. Inspraak op alle mogelijke ge bieden. tweede troef dus die de nieuwe koaütiepartncrs in handen (menen te) hebben Externe inspraak (vanuit de bevolking), interne inspraak (vanuit het personeel). Vooral naar buiten uit. of van buiten uit. hoopt men dat de kans zal aangegrepen worden. Overleg met verenigingen van de derde leeftijd, met vrijwilligcrsgroe- pen, met sociale en kulturele organisaties, het kan op spon tane basis tot stand komen Georganiseerde inspraak dan. van de bejaarden in hun te huis. De ideeën die onder het personeel leven moeten door stromen. béter doorstromen, de bevoegdheid en verant woordelijkheid van alle be trokkenen kan aldus beter worden afgebakend. Zuinig maar goed Voor 1983 zou de stad wel 165 miljoen frank bijleggen opdat de OCMW-cijfers in evenwicht zouden zijn. Het Sint-Niklase QCMW heeft hetdus niet breed. Maar. zeggen CVP- VU. zuinig gaat het ook, kan bovendien met goeie service en zo gepaard gaan. Kwaliteit, daar laat men zo maar niet aan knabbelen. Het huidige dienstbetoon zal be houden worden, dat op z'n minst, het zal zo gauw moge lijk vervolledigd, geaktuali- seerd worden. Voor de kliniek impliceert zulks de afwerking van de bestaande dossiers (RX. verbouwing kamers), de uitbouw van de polyklinischc diensten, een efficiënte medi sche wacht, een nieuwbouw voor de ongevallendienst en de inkom van het ziekenhuis. Kwaliteit voor het rusthuis be tekent dat er een speciale afde ling voor invalide en demente bejaarden zou komen, terwijl men de huidige moderne en komfortabele infrastruktuur voor de vijfhonderd gasten in het rusthuis uiteraard behou den wil. Kwaliteit kost geld, de ruwbouw voor de 120 bedden (invalide-demente bejaarden) vergt een uitgave van 61.5 mil joen (de schatting luidde 80 miljoen.) Terloops: er werden liefst 27 prijsoffcrtes binnenge- leverd! Als de financiële moge lijkheden het toelaten wil het OCMW werken aan de bouw van een gezinsvervangend te huis. op gronden die al verwor ven werden. En zuinigheid, hoe ziet men dat konkreet? Door wat «een optimale benuttiging van het huidig personeelsbestand heet te zijn moet meer kunnen ge presteerd worden, en de be windslieden zijn van mening dat er ook meer deeltijdse be trekkingen kunnen gekreéerd worden. Toch dienen de wed- deschalen te worden gevrij waard. Zegt Roger Van Ranst: «Wij kunnen hclemèèl niet la chen met de grappen die wel eens gemaakt worden over de mensen in openbare dienst». Zuinigheid inzake beheer, hoe maak je dèt waar? Door effi ciency. en dat vergt een stren ge opvolging van de begroting en een nauwkeurige kennis van de kostprijs per kosten- plaats. «Besparingsideeën moeten beloond worden», zo staat het in de mij ter hand gestelde map. En vooral: de verliezen in de rusthuizen moeten dalen; de kliniek dient financieel selfsupportering, zelfdragend te worden. Zelfaktrviteit De bejaarden vormen een groep die door de nieuwe koa litie beslist met zorgen om ringd zal worden, als alles ten minste volgens plan verloopt. Dat wil echter niet zeggen dat je ze betuttelend tegemoet moet treden, wel integendeel. Begrippen als zelfactiviteit, zelfredzaamheid en integratie lopen als een roje draad door heen het beleidsdokument, doorheen de persnota. Je kan ook de mogelijkheden van de maaltijdendienst uitbreiden door ofwel vrijwilligers in te schakelen die bij de bejaarden thuis het eten gaan bereiden ofwel de bejaarden de kans tcbieden, warme maaltijden te nuttigen in de huidige rusthui zen of in een op te richten dienstencentrum. Da's nieuw dus. dal diensten centrum In samenwerking met de bestaande residenties voor senioren kan het worden opge richt. wat overleg inhoudt met de schepen voor sociale zaken. Een nieuw centrum wil echter niet zeggen een nieuw gebouw, want zuinigheid hoort te pri meren. CVP-VU sturen aan op een behoeftenonderzoek van de thuiswonende bejaarden. Men wil ook komen, tot een dag en nacht werkende telefoonpcr- manentic. Drijf de deskundig heid van vrijwilligers op door kursussen bejaardenhulp in het leven te roepen, zeggen Van Ranst en z'n team, creëer signalisaticdicnsten en kwali teitskringen. Ombudsdienst Werk moet verder worden ge maakt van de uitwerking van het onderzoek in de kansarme Stationswijk en Hazewind straat. en dan heb ik het niet meer specifiek over de bejaar den. Mindcrvaliden, ex-gevan genen, kinderen e a. moeten op «onderdakadressen» te rechtkunnen, vindt de nieuwe OCMW-bewindploeg in Sint- Niklaas. Nieuw is nog dat gedacht wordt in de richting van het oprichten van een bureau voor sociaal-juridisch en financieel advies. Daarmee verlaag je de drempel naar het OCMW toe. Het gaat hier om een soort ombudsdienst. «Het OCMW-bestuur wil door een innige samenwerking in de sociale sektor iedereen die er werkzaam is, zowel in de privé als in de openbare dienst, mo biliseren ten bate van het alge meen welzijn». Het OCMW als koördinerende wclzijnsin- stantie. als ontmoetingsplaats voor vrijwilligers rocpskrachten. Mooi is het allemaal. d> je niet ontkennen. Voor Q| natuurlijk worden uitgt ken, beslist door de opp naar hoe de nieuwe CK ploeg de optie zuinigheü de optie kwaliteit verm verzoenen. De Sint-N bevolking komt dat natt gauw aan de weet, wart en VU zijn zinnens ót Niklazenarcn met infot te overstelpen Wouter VLOER reki Aalst. De kampioen bij de jongens was reeds #4 zijn titel. Er was immers maar een kandidaat. (p

De Voorpost | 1983 | | pagina 8