.u__ Lede elegenheidsgalerij rken tentoon (tot «'t Hof te Puttens> Nog een beeld van het schoolfeest van de Onze Lieve Vrouw school te en haar eredames werden Beveren. De 21' Sint-Niklaas. ter De Vidts steekt een waarschu- j 5 juni na de hoogmis van 10 u. trekt de H. sntsprocessie langs Nieuwstraat, Kerkhofstraat, Kapi- t, Schroverstraat en Wiezeplein. Deze geloofsmanifes- .3 vroeger met pracht en praal gepaard ging is thans ji een optocht van biddende mensen. Vandaar dat de lelijke overheid vele Wiezenaren verwacht, inzonderheid tjen van de St. Salvatorkonferentie (met flambeeuw), de de jeugdbewegingen, de Wiezerfanfare, de organisaties folwassenen, enz. Reuma jisch team van het voorlichtingscentrum «Geneeskunde validatie» organiseert een «voordracht en gesprek» (met jn dia's) rond het thema «Reumatische Ziekten», in het jfershuis op zaterdag 4 juni om 15 u. De inkom is gratis. Vervoersproblemen en inlichtingen kan men terecht bij J.P. aert, Hoeksken 12 (Tel.: 053/78.63.58). JVL I0LFEEST iterdag 4 en op zondag 5 juni vieren de Lebbeekse jntescholen feest. Plaats van het gebeuren is de Ge- telijke meisjesschool, Opwijksestraat. iterdag kan iedereen terecht op de kinderjaarmarkt. Vanaf jzijn er volksspelen, kan men even binnenwippen in het ria met pannekoeken en is er een tentoonstelling te itigen. O.a. van werkjes van de leerlingen, van oude 's en van oude Lebbeekse foto's. Te 17 u vangt de ie aan. De ganse namiddag is er een doorlopende (tjeswedstrijd en rond de klok van achten worden de van de kinderjaarmarkt uitgereikt, idag kan men vanaf 12 u opnieuw proeven van de je, kunnen de jongeren terecht voor muurtekenen, staan toonstellingen weer open voor het publiek en kan men als een balonnetje oplaten. Omstreeks 18 u. volgt de reikïng van het muurtekenen. //elEBBEKE ORGANIZEERT GEZELLIG SAMEN- Baasrode. De kleintjes brachten onder luid applaus hun rondedans, (c) ibbeke organiseert op zaterdag 11 juni te 19 u.t in zaal hof, Heizijdestraat een gezellig samenzijn en eetmaal. Ie gelegenheid wordt gebruik gemaakt om de atleten te en voor hun prestaties tijdens het pisteseizoen 1982 en ossseizoen 1982-83. De prijs van het eetmaal bedraagt voor de dames en heren atleten die over een startnum- jeschikken. Familieleden en kennissen betalen 200 F. ijvingen worden verwacht in café «De Medts», Grote 12 te Lebbeke. Dit tot en met woensdag 8 juni. lag 5 juni Ie jaarlijkse novene ter ere van O.L.Vrouw van Lede «De INood Gods»: 8.30 u. Paardenommegang en -wijding; Ij. Mariale Processie. tag 7 juni Emetlede: Kooknamiddag in het Veerleheem (14.00 u.) ag 12 juni □Lede: Wandeltocht langs «Kindervriendelijke wegen» II Markt Lede). ij«De Glansmerel»: Algemene Vergadering in het Dien- Ijptrum, Wanzele. lag 13 juni ge Bloedgevers Groot Lede: Bloedafname in Papegem aaltje» -19 u.). troef de jaarlijkse Novene t.e.v. O.L.Vrouw van Lede en de verbonden Mariale Processie en kermis stroomt nogal Ik toe in Lede. Van die drukke dagen profiteren vele ingen en maatschappijen om iets te organiseren en de van het aanwezige volk in Lede wat mee te pikken, biedt Lede een rijkgevuld palet aan kunsttentoonstellin- eerst is er de jaarlijks terugkerende tentoonstelling van kunstenaars in het Kultureel Centrum, waaraan dit jaar amateur-kunstenaars uit Groot Lede deelnemen (tot 5 juni). In de bovenzaal van «De Volkskring» stelt de kunstschilderes De Geyter O. tentoon (tot en met 5 «Leeuwerik» zet zijn enkele jaren terug begonnen insttentoonstellingen verder met een aanbod van de Marcel Beeckman (tot en met 4 juni). «Den Bonten Os» stelt Germaan Bos 19 juni). En in de Leedse VTB/VAB is kunstschilder Frans Geerinckx te 12 juni). Sint-Niklaas. De antiekmarkt van kuituurkring Baensland rvenae vinger op naar algemeen ACLVB voorzitter Calle. van Sint-Niklaas. Snuisteren in oude, medische boeken, (dw) (foto carine) Agenda gemeenteraad spelwedstrijd voor jong en oud, naast doorlopend sportief- Nieuwkerken fanfare De Eendracht. En vrijdag 4 juni is Sint Op dinsdag 7 juni om 19.30 uur heeft in het Kultureel Centrum kreatief «RMS-podium». Cecilia om 16 u. te gast in het Casinopark in Sint-Niklaas. Markt Lede de maandelijkse gemeenteraad plaats. Op de Ook nog op zaterdag 4 juni: van 18 tot 21 uur: Barbecue-avond agenda staan: Overlijden raadslid (Denis De Pauw); eedafleg- mits inschrijving bij voorbaat. Vier keuzen, kompleet met Examens muziekakademie ging en aanstelling opvolger - Kennisgeving schrijven NMBS overheerlijke aanvulling van groentenvaria, aardappelen, brood, Vrijdag 3 juni om 18 u. examen voordracht, zaterdag 4 juni or i.v.m. reorganisatie reizigersdiensten - Kennisneming kasna- sauzen...: Worst 150 fr., kippebil 175 fr., brochette 200 fr., steak 10 u. slagwerk en om 14 u. guitar, zondag 5 juni piano om 10 e> zicht 2e kwartaal - Lening Gemeentekrediet - OCMW Goedkeu- 250 fr. (zelfde kwaliteit als de onvergetelijke keer in 1981!). 15 u. maandag 6 juni om 19 u. orgel (in de Kollegekerk) mf ring dienstjaarrekening 1982 - Voorstel tot afschaffing van Inschrijving bij voorbaat (en de direktrice heeft ons verzekerd eindexamen voor de regeringsmedaille. voetweg nr. 50 te ex-Oordegem (advies) - Kerkfabriek St. Denijs dat die nog zullen aangenomen worden tot en met 3 juni!) Impe: grondruiling (advies) - Politiek wegverkeer, gemeentelijk tijdens de schooluren: RMS Groendreef 31, Lokeren (tel. 091/ Vrede aanvullend reglement inzake Rijksweg nr. 342 (Betreft parkeer- 48.22.87). Een fototentoonstelling gevolgd door een informatieavond ove regeling op de Hoogstraat nu het er erg druk geworden is de vredesproblematiek, georganiseerd door het Vaka (Vlaam tengevolge van" inplanting van warenhuizen) - Politie wegver- Mededeling van de posterijen te Lokeren Aktiekomitee tegen atoomwapens) vindt plaats maandag 6 jur keer Gemeentelijk aanvullend reglement inzake gemeentewe- Het Postkantoor Lokeren I Markt 15 te Lokeren is alle vrijdagen van 12 tot 22 u- 'n de Reynaertzaal, van 13 tot 22 u. gen - Aansluiting van privé-lozingleidingen op openbaar riole- open tot 19 uur. De automatische bankbiljettenverdeler «Posto- Ra||0traritAl ringsnet: indirekte belasting - vaststelling dienstjaarrekening mat» is 24 uur op 24 uur tot uw dienst. J u 1982 - geheime zitting, ontslag veldwachter: advies - Ontslag De automatische frankeervignettenverdeier stelt U in de moge- e schouwburg verzorgt de pnveschool Hardies op zaterdar veldwachter: kennisgeving besluit goeverneur - OCMW: Vast- lijkheid uw briefwisseling steeds met de passende vignetten te 'un' en zonda9 5 jun'. resP- °m 20 en 15 u., een balletrecital Jm kl stelling van het bedrag voor toekenning van dringende hulp frankeren, door de voorzitter: goedkeuring - Personeelslid: toelating verlof tot volbrengen van een proeftijd: bekrachtiging besluit kollege - Personeel muziekschool: vaststelling prestaties en individuele bezoldiging. Lokeren Sint-Niklaas Ki ur School HH. Engelen te Lokeren De School Heilige Engelen dankt alle medewerkers, schenkers van prijzen, ouders van de leerlingen, voetballers op het tornooi, sympathisanten en bezoekers op het schoolfeest en allen die lekker kwamen eten. leder heeft op zijn manier bijgedragen tot het wellukken van dit 16° schoolfeest. De opbrengst ervan zal dienen om de gedane herstellingswerken van de wijkschool verder af te betalen. Nogmaals dank aan allen! Rijksmiddenschool Groendreef te Lokeren In de Rijksmiddenschool Groendreef 31 te Lokeren wordt alweer een junifeest ingericht. Wij geven hierbij de voornaamste aktiviteiten: Zaterdag 4 juni 1983: van 14 tot 17 uur: Rekreatienamiddag met VP In Sinaai Werkgroep Jeugd Sinaai organizeert in de zomervakantie het Vakantiepatronaat, elke dinsdag en donderdag van 8.30 tot 16 u. Jongens en meisjes vanaf 16 jaar die graag hun vakantie zinvol besteden, worden uitgenodigd op vrijdag 3 juni om 20 u. in het Chiroheem (achter de sporthal) voor een eerste kontakt- bijeenkomst. Hengelwedstrijd Zaterdag 4 juni in de grote vijver van het rekreatieoord De Ster interklub- en individueel kampioenschap van Sint-Niklaas voor hengelaars. De deelnemers moeten lid zijn van een vissersklub uit groot-Sint-Niklaas. Er wordt van 9 tot 12 u. gevist. Zomerkoncerten Zondag 5 juni om 16 u. in het Sint-Niklase stadspark koncerteert harmonie De Toekomst. Om 19 u. speelt aan het station in Reynaertorde Zondag 5 juni om 10.30 u. zevende sessie van de Groot-Orde van de Vos Reynaert in de stadsbibliotheek, H. Heymanplem. Op de agenda een openingswoord door Fernand Van Durme, een in memoriam Valeer Van Kerkhove, een spreekbeurt door Hubert Lampo over «Madoc» en de voorstelling van de nieuwe Groot-Orde, met uitreiking van erelinten en oorkonden aan Alicia Borghten, Jef Burm, Edgard Heirman en Hubert Lampo. Zomerkoncerten Op zaterdag 4 juni geeft de koninklijke harmonie «Sinte-Cecilia Sint-Niklaas» te 16 uur een koncert in het Casinopark. Op zondag 5 juni geeft de socialistische harmonie «De Toekomst» te 16 uur een koncert in het Stadspark en dezelfde dag te 19 uur is de Koninklijke Fanfare «De Eendracht Nieuwkerken» te besluisteren vlakbij het station te Nieuwkerken. Gezinsfietstocht Op zondag 5 juni organizeert de Vlaamse Bergsportvereniging een gezinsfietstocht doorheen het Waasland. Vertrek te 13.30 u. aan het station van Sint-Niklaas waar eventueel fietsen kunnen gehuurd worden. Klimschool te Mozet Op zondag 12 juni organizeert de Vlaamse Bergsportvereniging een dag «klimschool» te Mozet. Belangstellenden worden verzocht vooraf in te schrijven bij de heer J. Van Ranst (03/ 776.64.27) die meteen ten dienste staat voor het oplossen van eventuele vervoerproblemen. Voor niet-klimmers wordt te Mo zet een wandeling ingericht o.l.v. de heer G. Claessens. Tentoonstelling Tot en met zondag 12 juni is in het stedelijk museum, Zamanstraat 49, een tentoonstelling van de Italiaanse grafikus Giovanni Barbisan te bezichtigen. Fototentoonstelling Op maandag 6 juni wordt van 13 uur tot 22 uur in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare bibliotheek (H. Hey- manplein) een fototentoonstelling over de vredesproblematiek gehouden door het Vlaamse Aktiekomitee tegen atoomwapens. Aan de bezoekers zal tevens de nodige informatie verstrekt worden. De voorstelling van «de smalle richeleen dichtbundel van D. VLnr.deklamator Hugo Govaert, inleider Bert Roels en de dichter. Zomerkoncert Op zaterdag 11 juni geeft de koninklijke fanfare «Sinte-Cecilia Belsele» te 19 uur een zomerkoncert in Belseldorp. op het gemeentehuis van Melsele ontvangen. (Iv) Sint-Niklaas. In de gemeentelijke lagere school van Belsele had een spelnamiddag voor de jeugd plaats. (Iv) Balletrecital Op zaterdag 4 juni te 20 uur en op zondag 5 juni te 15 uur geeft Privéschool Hardies een balletrecital in de stadsschouwburg. Poppententoonstelling Van zaterdag 11 juni t.e.m. zondag 26 juni wordt tijdens de openingsuren van de jeugdbibliotheek op het H. Heymanplein. in de vertelhoek een tentoonstelling rond het tema «Poppenfes- tival» georganiseerd door de Rijkslagere School II. Ruildag Op zondag 5 juni wordt van 9 tot 12 uur in lokaal Renova (H. Heymanplein) een ruildag ingericht door de Wase Ruilklub. Tentoonstelling Franse grafici Tot en met zondag 19 juni stelt het atelier Tazé uit Parijs werken van 25 Franse grafici tentoon in het internationaal exlibriscen- trum, Regentiestraat 65. Tentoonstelling Wase kunstenaars Van 3 t.e.m. 26 juni wordt in het kasteel Walburg een tentoon stelling georganizeerd met werk van Sint-Niklase en Wase kunstenaars. Sint-Niklaas. Opendeurdag ir te Sint-Niklaas. (Iv) het Vrij Technisch Instituut De krakers volksdansen De Culturele Centrale De Krakers probeert het eens anders. Op zaterdag 18 juni wordt er een kindervolksdansnamiddag geor ganizeerd van 14.30 u. tot 16.30 u. in de vroegere gemeen teschool van Puivelde (Kruisstraat). De begeleiding is in handen van een volleerde volksdanseres. Er is opvang voor de ouders voorzien. Deelnameprijs 20 fr. per kind met een maximum van 50 fr. per gezin. De ouderopvang is gratis. Lebbeke. Mgr. Van Peteghem wordt door de kerkelijke overheid naar zijn plaats begeleid, (v) Eéndagsreis De Culturele Centrale van Rupelmonde organizeert een een- dagsreis naar het natuurreservaat het Zwin op zondag 19 juni. Inschrijvingen dienen genomen voor 8 juni bij de CC bestuursle den van Rupelmonde of op het sekretariaat.

De Voorpost | 1983 | | pagina 21