VELKOB/I Volgend Jaar Beter maakt een vuist Scheef bekeken DE FEDERATIE VAN XIAUSTISCHE GEPENSIONEERDEN HEET HARTELI3K Atoomwapens: noodzaak of waanzin, een voordracht te Aalst UITSLAG TOMBOLA SINKSEN EXPO '83 BERLARE gepensioneerden beste kwissers SMI Raffelgem Aalst houdt Vlaamse liederen in ere Donderdag 16 juni om 20.00 u. spreekt generaal M.H. von Meyenfeidt in Netwerk, De Ridderstraat 28, te Aalst, over de zin en onzin van atoomwapens. Deze informatieavond wordt georganizeerd door Imavo, vzw Vrede, Vaka en Medici tegen atoomwapens. Generaal van Meyenfeidt is een Nederlands militair die reeds aktief was in de vredesbeweging voor zijn opruststel ling. Hij doet ook in onze kontreien aan ontwikkelings- en bewustmakingswerk. Op uitnodiging van de vzw Vrede doorkruist hij Vlaanderen om voordrachten te geven over de kernbewapening. De toegangsprijs voor deze informatievergadering be draagt 20 fr. Men kan ook een steunkaart kopen aan 50 fr. VV Baasrode Trekking 28 mei 1983 1Flets 7434 -1e reservenr. 4599 2. Flets 8709 1e reservenr. 4279 2576 2446 6137 3927 7509 2923 4192 7906 6791 8727 3010 1595 8317 4153 6314 8554 8122 6782 3177 3662 2095 6505 8436 2021 4742 5977 2103 5533 6579 Prijzen af te halen tot 30 juni 1983. Reservenummer van 1 tot 15 juli 1983. In café Vissershof - Taxi Moonen, Baasrodestraat 223, Baasrode. 22/0728-RD/RO UITSLAG TOMBOLA 34242 48843 66638 36197 18798 23305 48320 24792 78160 97834 34935 14210 14261 90607 95996 93464 96722 29976 79761 HOOFDPRIJS: 95376 Prijzen af te halen secr. Tackaert Mare, Nlauw- straat 4A, 9290 Berlare. Uiterste datum van afhaling: 30 juni 1903 22/m-M. Het Lebbeeks wonder In Lebbeke zijn de massa spelen nu voor een tijdje gedaan. Honderden figu ranten hebben er zeven avonden lang in regen, wind en koude gestaan, na dat zij reeds vele uren had den geoefend in vrijwel de zelfde omstandigheden. Wat krijgen zij daarvoor in de plaats: een etentje met koeken en kopvlees! Als dat geen pure inzet is. Daaraan kunnen ze in Dendermonde nog een punt zuigen. Voor de minste prestatie moet er gelammerd worden, al is het maar een figuratie van twee uur. Verhuis De Dendermondse admini stratie is dus stilaan naar de Franz Courtensstraat ver trokken. Met redelijk stille trom. Er is immers niet veel reden om van de hoge toren te blazen. Het stedelijk ad ministratief centrum kost immers minstens driemaal zoveel als oorspronkelijk werd geschat. Eerst werd het gebouw van de Karme lietessen aangekocht voor een slordige vijftien miljoen zodat de zusterkes naar Moerzeke konden. In die tijd dacht men dat het ge bouw bijna kon gebruikt worden zoals het was, al thans dat vertelde men toch. Petrus Verhelst is zelfs Sherlock Holmes gaan spe len toen bleek dat er een wc- pot verdwenen was. Nadien hebben ze de ganse boel dan maar platgelegd om er iets nieuws te zetten. De totale (voorlopige) kostprijs van dat gebouw is momen teel zo'n dikke honderdvijf tig miljoen, waar er oor spronkelijk 57 miljoen werd geraamd. Dure verhuis... Geen dieet Terwijl het in de Appelse sporthal geweldig druk was, kreeg bazin Iris niet eens de tijd om te eten. Daarom stuurde ze assistent Paul Willems naar de bakker om twintig pistolets en twintig sandwichen. Maar den bak ker had zoveel niet in huis en daarom bracht Paul veertig «pateekes» mee. En of Iris kontent was. Eén hand Michel van Pachter» had zijn hand in een verband en toen zijn vrienden wilden weten wat er gebeurd was dan antwoordde hij steevast dat hij op één hand had leren lopen. Uiteindelijk bleek dat hij dat hand ver brand had in zijn frituurvet. Daarmee mag hij dan op dezelfde lijst staan als Iris van de sporthal. Die heeft ook eens iets verbrand toen ze haar middagpatatjes af goot naar de verkeerde kant. Franz in het duister Terwijl iedereen bezorgd is over het lot van Pater De Smet die op een mooie voormiddag plots temidden van een bloemperk lag, kwijnt Baron Franz Cour- tens nog steeds weg in de deemstering van de stads- magazijnen. Naar verluidt zou een Dendermondse ser vice-club zich over de arme schilder ontfermen. Pater in stukjes Er wordt hard gewerkt om de gebroken Pater De Smet opnieuw ineen te knutselen. Raadslid André Pauwels wil hem zo snel mogelijk terug op zijn voetstuk krij gen. Dat standbeeld was im mers bepalend voor het uit zicht van het Dendermond se Kerkplein. Al is onder tussen dan wel gebleken dat onze Dendermondenaar toch niet zo'n grote india- nenvriend was, als men hier zo graag wil geloven. In tegendeel, de missionaris zou er veeleer voor gezorgd hebben dat de rode broe ders in reservaten beland den. Hij onderhandelde im mers in opdracht van de Amerikaanse regering... Bloemetjes weg Oorspronkelijk waren er op de Franz Courtensstraat tussen die stoere kastanje laars bloemperken voorzien op het brede voetpad. Nu heeft men er echter mooie tegels gelegd. Naar verluidt zouden de marktkramers zich verzet hebben tegen die perkjes omdat zij er zélf bloemen en planten willen verkopen. Gevaarlijke situatie Wie uit de Kasteelstraat komt en toch de Noordlaan opwil die rijdt zichzelf klem. Eerst moet hij een eindje naar rechts, maar juist voorbij de oude Den- dermonding kan hij al links afslaan, er staat geen enkel verbodsteken, noch witte lijn. Integendeel zelfs het verkeer dat van de brug en de Leopoldlaan komt wordt netjes gescheiden gehouden door een doorlopende witte lijn. Maar die lijn eindigt tegen een vluchtheuvel, zo dat degenen die van de Kas teelstraat de Noordlaan zijn opgedraaid niet meer verder kunnen, tenzij door over die witte lijn te rijden. Zo was het Deze foto is lang geleden genomen, toen het klooster van de Dendermondse Karmelietes sen pas verlaten was. In dichte drommen verdrongen de stadsbestuurders zich dan in de gangen om al die merkwaardigheden te bekijken. Zij vonden het hoogst origineel om in zo n kloosterpand de administratie te kunnen onderbrengen. De cellen van de brave zusterkes waren evenveel bureaus, enzomeer, enzomeer. Uiteindelijk werd het noppes. De ganse santeboetiek ging tegen de vlakte. Dendermonde en de ontwerpbureaus kresen een nieuw gebouw cadeau. Netwerk-kwistornooi In Aalst Na vier van de tien te spelen avonden om het Aalsters kwistornooi staat het nu zo goed als vast dat het om de overwinning in de tweede editie tenslotte opnieuw zal gaan tussen Opba en Volgend Jaar Beter. In de door Opba geleide vierde kwisavond maakte titelverdediger Volgend Jaar Beter iedereen duidelijk dat de twee opeenvolgende nederlagen tegen datzelfde Opba wellicht slechts misstapjes waren en dat ook dit jaar het Dendermondse team weer de superfavoriet wordt. De andere ploegen, ook het als kandidaat winnaar getipte V'AL-Buggenhout, kregen vorige week zo een oplawaai dat ze alleen nog voor de strijd om de ereplaatsen in aanmerking komen. VAN DE TOREN Uyttersprot, Dhaeseleer en ^ie maar nadien waren er in de HAZEN... Galle. eerste reeks van tien vragen r,)ba zorgde vooreen gezeili- Op de eerste vraag waren de met Ensor, Walschap, Pascal e kwis met gevarieerde vra- kwissers veel minder goed van Jules, regisseur Herzog en zijn i en ploeglid Willy Pieters tong. Niemand slaagde erin Fitzcaraldo. Marlborough en volleerd poppenspeler. De «Wien bleibt Wien» te herken- "dat hemellichaam ginds heeft begon erg politiek met nen. Het Ladagomeer in de we' een kerfstok» als kripti- a poppenspeldebat tussen Sovjetunie was ook geen mak- sche omschrijving voor zon- Aalst. De Bende van Jan De Lichte; druk aan het beraadslagen tijdens de Lebbeekse kwis. (per). daar weinig grote dooddoe ners. Na tien vragen stond Volgend Jaar Beter met zes tien punten al op kop voor VAL en het sterk gestartte Asdammen. De tweede reeks van tien bracht een eerste solo voor de kwisploegen toen De Bende van Jan de Lichte de Kloeffen- worp juist in Oostende plaat ste. Titelverdediger Volgend Jaar Beter leek toen erg hard te zullen doorgaan want de andere negen vragen met Van- gelis, Jef Burm, Krimson, Beersel, Isaak. de Keniaanse Mau-maubeweging. cacao en superbrandman Red Adair werden zonder .puntenverlies genomen. Na twintig vragen had Dirk Buyst met zijn team 34 punten. Al vijf meer dan Asdammen en zes voor op Fiasco, VAL en de thuisspe- lende Rossers, Het was Fiasco, de nieuwe ploeg uit deze twee de editie, die voor de pauze Volgend Jaar Beter een-halt toeriep. Het ging slecht voor de Dendermondenaars met de Hondemepper, met Burst, met Aalst als strijdplaats tussen Cliro en Diederik van de Elzas en met de aardrijkskundige plaats van Madrid. De dertig ste vraag met «HOOG VAN DE TOREN BLAZEN» als oplossing was op dat ogenblik dan ook niet meer, of nog niet. van toepassing voor Volgend Jaar Beter dat nog wel leidde maar Fiasco tot op twee en de Rossers tot op vier punten had zien naderen. DE EIEREN VAN... Ook nu was de zaalkwis niet zo makkelijk. Het was raden naar de lengte van een marionet uit de stal van Pieters en zoeken naar de eieren van de grote lijster, de kwartel, de spreeuw, de vink en de zwarte kraai. De eerste prijs ging naar Guy Van den Hauwe. Dat Sedan en Verdun niet aan de Marne maar wel degelijk aan de Maas liggen deed veel ploegen struikelen en VaL- Buggenhout. tot dan toch nog aardig met de rest mee, ging ook in de fout met Zola, de klompenmaker en het honden ras Basset. Volgend Jaar Beter kon de kloof met Fiasco en vooral de Rossers toch weer wat duidelijker maken. In de volgende reeks vah tien vragen verloor Volgend Jaar Beter wel punten met een antisolo over Neil Young maar Moon en zijn wapenhandel, Lode- wijk XV en Rik Wouters maakten de kloof met de ach tervolgers na vijftig vragen haast onoverkoombaar. En dan wist Volgend Jaar Beter uit de laatste tien vragen nog negentien punten te puren. Zelfs Duvieusart, Jack Lem- mon, Rita Zarai, de Cantarelle of het nijlpaard konden de Dendermondse kwissers niet in toom houden. Met halve fond-loper Cramm haalden ze trouwens als enige ploeg een Olympische medaille. DE VUIST VAN VOLGEND JAAR BETER Opba, men had voor de kwisa vond heimelijk gehoopt op een zwakke Dendermondse avond, stond blijkbaar zelf versteld van zoveel kwistalent. Het werd na de vierde kwisavond erg duidelijk dat de ploeg die de tweede editie van het Aal sters kwistornooi wil winnen voorbij Volgend Jaar Beter moet. Vrijdag 10 juni, om 20 uur, opnieuw in zaal Netwerk kan iedereen meemaken of daar nog een ploeg zal in slagen. DE UITSLAG VAN DE VIERDE AVOND 1. Volgend Jaar Beter 100 p., 2. Asdammen 83 p., 3. Fiasco 81 p., 4. VAL-Buggenhput 78, p, 5. Hoe Grijzer hoe Wijzer 76 p., 6. De Rossers 74 p 7. De Bende van Jan de Lichte 61 p-, 8. Palugama 60 p.. 9. FN- klub 56 p. Hugo Aerts Waar is der oud'ren fierheid? Toén we onlangs op bezoek gingen in het Zilverpand ontdekten we deze laatste overblijfselen van het fiere Ros Donckstraat. Het skelet ligt in de woestenij, verregend, verrot en stilaan weggeteerd. Enkele jaren geleden zouden die van de Donckstraat nog voor minder gevochten hebben. Waar is de tijd dat een fiere prins Cor I het paard ontvoerde op gevaar van zijn leven. Sic transit gloria...(v) Inspelend op het nationaal projekt van de Marnixring, bracht het Sint Maarteninstituut, afdeling Raffelgem- straat, met direkteur Michaël Van Lierde en regisseur Tuur Claessens, een fel opgemerkte en zeer druk by ge woond schoolfeest in eigentijdse vormgeving. De St.-Annazaal aan de Rok- lijfstraat liep reeds van voor de aanvang eivol want het zou een prettig spektakel worden waar van kinderen, ouders en sym- patisanten ten volle zouden kunnen genieten. De Vlaamse serviceklub «de Marnixring» geschoeid op plu ralistische basis, stelt zich als doel het volk te «dienen», en heeft daarbij vooral aandacht voor de noden van de jeugd. zulks op kultureel, sociaal en ekonomisch vlak. Daartoe werkte deze serviceklub o.m. een nationaal projekt uit onder het motto «Elke Vlaamse klas een zingende klas» waarbij leerkrachten en leerlingen van het basisonderwijs worden aangezet méér Vlaamse liede ren te zingen en te voorkomen dat onze eigen Vlaamse lieder- schat in de vergeethoek zou belanden. Om de beurt traden dan in dit kader de diverse klassen van de school aan de Raffelgem- straat op met in de door de Marnixring gepresteerde uitga ve voorkomende oude liede ren, waarbij het optreden van iedere klas met een viertal volksliederen, zulks in kleurige dekors, met passende belich ting en geluid en visualisering van de teksten telkens werd afgerond met massazang. De programmablaadjes vermeld den inderdaad de teksten van mee te zingen liederen «Als in de mei», «En 's avonds» en «Dan mocht de beiaard spe len». Iets wat dan ook uit volle borst gebeurde. Na de pauze werd dan op vlotte manier de jeugdmusical «Koeken voor de Koning» opgevoerd, musical met alles erop en eraan waar bij de belevenissen van twee bakkers de zaal in spanning hielden. Alleszins een origineel, keurig einde-jaarsfeest waaraan niet alleen de toeschouwers maar de spelers, de hele school, heel wat pret beleefden. LH Elf teams verschenen aan de start en zouden ruim drie uur strijden voor de overwinning. Dat daarbij de luide aanmoe digingen van supporters niet uit de lucht waren, hoeven we niet eens te vermelden. Want ze waren weer talrijk opgeko men om hun favorieten de no dige morele en vokale steun te verlenen. Bovendien was er ook een zaalkwis, niet eens de twee jaar organizeert de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden de Dendermondse-Federatie een kwis- en speltornooi in. Een beperkte werkgroep, uit voorzitter Albert Verneirt, Roger en Marcel Janssens, Albert Audenaert, Dierickx, Hilda Duym, Paul Bayens en Pierre Deberg, zorgt voor de van dit gebeuren dat trouwens in de verschillende plaatselijke afdelingen voorbereid. vinden er schiftingswedstrijden plaats en de beste vier komen dan in voor de eindronde, die vorige zaterdag in de zaal van de Bond Moyson zyn een volleerd kwismaster Albert Verneirt de dccl- doorheen de moeilijk- Ppen Hij werd deskun- wjgestaan door de char- hostess Hildegarde terwijl Marcel voorzitter van de gestrenge blik waakte verloop van :n spannende een gemakkelijke want aan de aanwezigen werd gevraagd hoe lang precies een uitgerokken Citroen-model was. Een hele klus. waarbij voor sommigen ingewikkeld rekenwerk nau welijks goed genoeg was voor een benaderend getal. Keren we terug naar de kwis sers zelf. Albert Verneirt stel de hun vier vragenreeksen, die telkens door een behandie- heidsspel werden onderbro ken. De eerste reeks handelde over de politiek van de voor bije maand. In een tweede reeks kwam het onderwerp sport aan de beurt en na even veel spelonderdelen versche nen de afdelingen van Dender monde en Zele met 26 punten aan de leiding. Ze werden met 22 punten dichtbij gevolgd door Hamme en Grembergen. Dan volgden met 19 punten ACOD Sint-Gillis. Appels en Denderbelle en bij de mindere goden - of was het pure tegen slag - noteerden we de ploe gen van Wetteren (17), Oude- gem (15), Sint-Gillis (11) en Buggenhout (7) was de hek kensluiter. Dan werden de deelnemers ondervraagd over kunst en kuituur en de gemeentelijke geografie. Ondertussen waren ook de jokers ingezet en kon na het laatste spel - hoola hoops over stoel en lichaam wringen om ter snelst en waar bij een rekordtijd van amper 38 sekonden werd genoteerd - kwismaster Albert Verneirt demonstreren dat hij op de koop toe ook nog een uitste kend entertainer was. Met liedjes uit de oude doos, som migen in een aangepaste versie aan de tijd en de plaats, hield hij de kameraden bezig. De jury cijferde er inmiddels lustig op los en kwam tot groot jolijt van de Zeienaars tot volgend resultaat.' Zele werd inderdaad eindwinnaar met 63 punten. De tweede plaats eindigde Denderbelle met 61 punten; Dendermonde werd derde met 56 punten; vierde eindigde Ou- degem met 55 punten en Ham- me zakte van een tweede naar een vijfde plaats met 46 pun ten, plaats die met Wetteren werd gedeeld. De ACOD-af- deling van Sint-Gillis was ze vende met 40 punten, Grem bergen achtste met 35 punten, Sint-Gillis met 33 punten ne gende en Appels met 29 pun ten tiende. Buggenhout kreeg de rode lantaarn met 26 pun ten en droomt er nu reeds van om binnen twee jaar klinkende weerwraak te nemen. Dendermonde. In de zaal van de Bond Moyson had een kwisnamiddag plaats voor de gepensioneerden, (c) Dendermonde. De deelnemers aan de kwis. (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 7