3 Mamin« Lebbeke De Voorpost - 10.6.1983 - 19 rosche dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmische is- en turnoefeningen voor kinderen, Zaal De Vrijheid. u, The Old Chap: fit-o-meter. Niische dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmische s- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid, lodub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten A.8.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat Dnderdag 16 juni u.The Old Chap: rustige instuif. jinVTB Jiu Jitsu: training Den Bond. jitsu Kabuto: training. Zaal Volkshuis. f.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwerk. al De Vrijheid. NB. Center Ford Michta: training volleybal heren. Sporthal Wuiten. 45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender- Jüniijdag 17 juni u. Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Hen. u. The Old Chap: instuif. raleclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. fi/.B. Center Ford Michta: training volleybal dames. Sporthal i Wuiten. 30 u. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal i Wuiten. u C.B. Hamme: gespreksavond V.P. Plein. renigde Hamse boogschutters: schieting. De Wuitens, Sta- Lebbeke. In de zaal Casino werd een nieuwe club bakschieten gesticht, (c) Lebbeke. KAV en KWB Heilig Kruis organizeerden een fietsenrally (PVan San) iwnsport iverbond St.-Gillis - Baasrode - Moerzeke, uit Quiévrain: oude duiven: 1 Albert Van Nuffel, 2. André Spitaels, 3. Jud. Jos Debbaut, 4 Albert Quisquater, 5. Leon Verheyen, 6. nand Rochtus, 7. André Van Haute, 8. Hubert Ost, 9. Oscar Winter, 10. Gilbert Willaert. Ijaarlingen: 1Michel Van Damme, 2. Gilbert Willaert, 3. De irijver - Ost, 4. Hugo De Backer, 5. André Van Haute, 6. nard Huylebroeck, 7 en 9. Van Landegem-Jacobs, 8. Oscar Winter, 10. Amandus Claessens. jonge duiven: 1 en 8. Henh Van Keer, 2. Jean-Pierre Van r, 3. Jean Van Keer, 4. Frans Jacobs, 5. Adriaenssens - Sypt, 6. Cyriel Van Malderen, 7. André Van Haute, 9 iusJanssens, 10. Muyzewinckel en zoon. venbond Kastel, lokaal Pierre Peelman - uit Quiévrain oude duiven: 1 en 5. Roger V.D. Eynde, 2. René Vermeir, 3. ui V.D. Broeck, 4. Albert Van Hoey, 6. Pierre Sertijn, 7. Vercauteren, 8. Richard Vermeir, 9. Albert Stobbelaers, Louis Wuytack. jaarlingen: 1 Jozef Van Geyte, 2 en 6 Paul Van Haver, 3. mond Sertijn, 4 Henri V.D. Broeck, 5 Roger V.D. Eynde. 7. ard Vercauteren, 8. Cynel Saerens, 9. Albert Van Hoey, 10. ré Peelman onge duiven: 1 en 6. Freddy Peeters, 2 en 4 Baziel C linck, 3eorges Van Haver, 5. Peelman-Vergauwen, 7 Pierre bjn, 8. André Peelman, 9. Adolf Colman, 10. André Au- Ck. lENVERGADERING AQUARIUMHOUDERS iterdag 11 juni heeft in het klublokaal, Guillaumestraat 16, lamme, de algemene ledenvergadering plaats van de se Aquariumhouders Vereniging Aquarius. Op de agenda van het ministerie van Nederlandse Kuituur over de fauna gra in het Noordpoolgebied, het leven in het strandmeer, len- en dierenleven in de koraalriffen en het leven van de «velde waterdieren uit de Middellandse Zee. Verder een aks met als tema -Ten huize van... Georges De Jaegher» «slotte de maandelijkse kwis en tombola, aterdag 25 juni organizeert de vereniging voor de eerste een fietstocht voor leden en kennissen. Vertrek aan het om 13.00 u. Nadien samenkomst in het lokaal waar «errassing wacht op de deelnemers. nerc i Utui J .laai f de t •VORMINGSWERK terdag 11 juni -eizen CSC-Vormingswerk, SW, KVB en üiturele Centrale van Denderbelle naar leper en het itaams heuvelland. Inschnjven kan in café Het Volkshuis de bestuursleden (052/21.92.28). WTFEEST ituur van de gemeentelijke sportraad nodigt iedereen uit ar derde Sportfeest, op vrijdag 17 juni 1983, vanaf 19 u., in zaal «Wiezehof», Kapittelstraat te Wieze. manifestatie omvat benevens een sportkwis de huldiging rerhandiging van medailles en «brevet van sportverdien- aan alle Lebbeekse kampioenenploegen 82-83, de verkie- van sportlaureaten uit de recreatie- en competitiesport. gebeurt in samenwerking met het Gemeentebestuur, de 2,8] Wenst, de Bank Brussel-Lambert en de plaatselijke mjve- aaosJUDEN priesterjubileum ondag 12 juni wordt het gouden priesterjubileum van Z.E.H. n 0. Van den Bergh gevierd. De viering start met een J"ieviering te 14u30 in de O.-L.-Vrouwkerk. Achteraf academische zitting in Ons Huis en een receptie. msepensioneerden |PW-gepensioneerden brengen op zaterdag 11 juni een lek aan het Provinciaal Domein te Wachtebeke. Achteraf o ij en ze een muzikaal concert bij, uitgevoerd door de Ko ning» Fan'are Orpheus. Op donderdag 16 juni bezoeken de 16.9 msioneerden een plastic-fabriek. 30 032 V-CENTRUM maandag 13 juni organiseert KAV-Centrum in zaal Ons Huis 7.S belangstellingswerking rondom het thema: «Liefde en bij grotere kinderen». 3Öo2^oorten: Abbeele Debra, dochter van Hubert en van Verbeeck Zijn de gemeente komen bewonen: Wullens Solange, Visstraat 47, kom. van Hamme. De Wolf Johnny, Kouterbaan 67, kom. van Dendermonde. De Wolf Jean-Paul, Groeneweg 23, kom. van Aalst. Verlé Dany, Klein Antwerpen 26, kom. van Dendermonde. Van den Steen Rita, Hoeksken 36, kom. van Aalst. De Vogelaer Patrick, Hoeksken 36, kom. van Dendermonde Het gezin Bosteels-Peeters Freddy, Opwijksestraat 43, kom. van Londerzeel. Hofmans Florimond, Opwijksestraat 131, kom. van Leuven. Janssens Ingrid, Klein Gent 10, kom. van Kortenberg. Het gezin Putteman-Moortgat Felix, Aalstersestraat 162, kom. van St.-Agatha-B. Hebben de gemeente verlaten: Van der Jeught Guido, Visstraat 36, naar Aalst, Verbrandhof- straat 49. Het gezin Le Bruyn-Mariën René, Lange Breestraat 69, naar St.-Amands, Kattestraat 83. Veldeman Magda, Rooien 53, naar Brussel, Em. Jacqemain- laan 54/A. Het gezin Vermeir-Van Belle Frans, De Naeyerstraat 20, naar B'hout, Kasteelstraat 212. Bosman Patrick, Anjerstraat 2, naar Dendermonde, Resedalaan 24. Van der Jeught Hilde en zoon, Visstraat 36, naar Berchem, Driekoningenstraat 130. Lissens Mana, Potaardestraat 2, naar Kapelle o/d Bos, Kuier- mansstraat 18. Van der Jeught Diane, Nieuwstraat 34, naar Aalst, Nieuwbrug- straat 8. Het gezin Rottiers Noël, Brusselsesteenweg 173, naar St.- Amands, Koningsvelden 7. Vercauteren Patrick, Dendermondsesteenweg 178 naar Den dermonde Klein Zand 81. Piryns Maria, Oudstrijdersstraat 8 naar Merchtem Brusselse steenweg 2. Overlijdens: Cassiman Petrus, 81 jaar, wednr. Vinck Maria, Opstalstraat 20. Triest Maria, 75 jaar, wede. Van Cauter Adolf, Aalstersestraat 89. Van Mol Karei, 87 jaar, wednr. Verheyen Maria, Rooien 39. Polspoel Maria, wede. De Clerck René, Eikenveldstraat 18. Ost Henri, 60 jaar, echtg. Verbeiren Rosa, Beekveldstraat 1. De Batselier Petrus, 75 jaar, wednr. De Wolf Maria, Lange Molenstraat 87. Huwelijksafkondigingen: Brion Ludo, bediende. Bochtstraat 26, Kontich en Van den Broeck Martine, bediende, Kapellestraat 60. Van den Breen Jan, loodgieter, Scheepswerfstraat 74, Dender monde en Pissens Ingrid, bediende, Eikenveldstraat 16. Vandam Luc, techn ingenieur, en Bosteels Marleen, boek houdster, beiden wonende te Lebbeke, Stationsstraat 153 Leleu Dirk, drukker, Steenweg op Brussel, 33, Wemmei, en Du Bois Connie, kapster, Dendermondsesteenweg 192. Peleman Ludo, gerechterlijk inspecteur, Koebosstraat 20, Den dermonde en De Bruyne Agnes, regentes, Kakemanstraat 16. Van Laethem Dirk, ambtenaar, Stokt 10. Erpe-Mere en Van Lysebeth, medisch secretaresse. Groeneweg 5. Davidt Frangois, automekanieker, Rood Kruisstraat 11 en De Smedt Chantal, bediende, Orchideeënlaan 11Dendermonde. sterfeesten. In de vroegere gemeenteschool Daknam, Daknam- dorp 52 om 15 uur. KAV HEIENDE LOKEREN Op dinsdag 14 juni 1983: Bakdemonstratie door eigen leden. Daarna proeven door de andere leden. Dat feest gaat door in de vrije gemengde Basisschool, Heiende 2. 0.C.M.W. VAN DE STAD LOKEREN DIENST «HULPVERLENING AAN HUIS» Vanaf 16 mei laatstleden startte het OCMW-Lokeren met een nieuw project «Huishulp» in het kader van het derde arbeidscir cuit. Binnen deze dienst werken een aantal poetsvrouwen en één karweiman. U kunt naargelang de beschikbaarheid van dit personeel, op hen een beroep doen voor: 1. Wekelijks onderhoud van de leefruimten, zoals dweilen, schuren, vensters kuisen (binnen en buiten), stof afnemen, stofzuigen en eventueel grote schoonmaak. 2. Afwassen, behangen en schilderen van de muren en de plafonds, in de leefruimten van de woning. Belangstellenden die hiervan gebruik wensen te maken kunnen een aanvraag richten aan: O.C.M.W. Lokeren, Dienst «Hulpver lening aan huis», Lepelstraat 4 te 9100 Lokeren (tel. 48.48.31 toestel 195). J.V.L. Smt-Nikkaas Lokeren PETANQUE CLUB LOKEREN Groot doubletten-tornooi in het kader van de Vlaamse Liga. Op het Petanque-terrein, Oud Slachthuis, Oude Bruglaan te Lokeren op zaterdag 11 juni 1983 om 14 uur De toegang is gratis. STEDELIJKE FEESTCOMMISSIE Op zaterdag 11 juni 1983: Groot openluchtkoncert en turnde- monstratie op het Marktplein, door de Koninklijke Harmonie Ste- Cecilia, en de Turnkring «Voor geest en lichaam» Het feest start om 15 uur, en de toegang is natuurlijk kosteloos. REYNAERTKRING DAKNAM Geeft op zaterdag 11 juni het derde lenteconcert, onder auspiciën van «Jeugd en Muziek», van de Stedelijke Muziek academie van Lokeren. Treden op Maurice Pirenne, orgel; Marc Van Cauteren, voordracht; en Hilde Pensart, Viool. Het feest gaat door in de Daknamkerk om 20u30. ATB DE NATUURVRIENDEN LOKEREN Richt op zondag 12 juni 1983 een wandeling in naar Waas munster en omgeving «Heidebloem». Men vertrekt om 14 uur aan het Volkshuis van Lokeren. ie Gre90fy- 200n van Philippe en van Buyse Claire, HOBBYCLUB LOKEREN perstraat 24. Op zondag 12 juni 1983: Ruildag met beperkte tentoonstelling, revenaeyge Kim, dochter van Erik en van Deschouwer In het gewoon Lokaal «De Beurs» op de Markt van 10 tot 12 uur. KBG VREUGDE EN VRIENDSCHAP DAKNAM Oo maandag 13 juni 1983: Openbare trekking Tombola Pink- Lentebiomarkt Zaterdag 11 juni kan je op «de hof» van brouwerij Verhofstede, een ambachtelijke likeurfabriek, aan de Vlasbloemstraat 120 in Nieuwkerken een biomarkt meemaken, georganiseerd door VELT. Om 10 u is er een kruidenwandeling en op de biomarkt kan je alle mogelijke «natuurlijke produkten verkrijgen». Bruegheis zomerfeest Zaterdag 11 juni van 14 tot 21 u op het domein Gouden Leeuw aan de Bosstraat in Belsele-Puivelde groot Breughels zomer feest van de gehandicaptenzorg Bond Moyson: optreden van een orkest, eten en drinken tegen schappelijke prijzen, kermis met oude volksspelen, dj Horizon die ten dans speelt, enz. Er is een speciale busdienst naar het domein. Info: 776.95.86. KWB-sportdag Zondag 12 juni worden alle gezinnen verwacht voor een gezinssportdag georganiseerd door KWB-0 L.Vrouw. In de voormiddag vertrek om 8u30 aan de Kroonmolenstraat voor een fietstocht, 's Namiddags samenkomst om 13u30 aan de OL- Vrouwkerk, met de fiets of eigen wagen, voor een tochtje naar De Ster, waar allerlei gezinsspelen worden gepland. Bij slecht weer kan men terecht in de Blosozaal op De Ster. Basketbaltornooi Zaterdag 11 en zondag 12 juni wordt in het k.t.a. aan de Noordlaan in Sint-Niklaas in het kader van honderd jaar rijksonderwijs en 35 jaar basketklub Hermes een basketbaltor nooi georganiseerd. Schiftingen op zaterdag, finales op zondag. Zaterdag vanaf 14 u nog zoekwedstrijd en zondag de hele dag prondelmarkt. Festival poppentheater Zondag 12 juni in de lokalen van de rijksbasisschool aan de Noordlaan, vanaf 13u30, tentoonstelling en demonstraties met en voor kinderen: «Festival van het poppentheater» heet de manifestatie. Demonstraties van poppenspel en kreatief werken met kleuters worden verzorgd door de rijksnormaalschool. «De derde graad op bosklassen», da's het onderwerp van nog een tentoonstelling aan de Noordlaan. De tentoonstelling wordt al vrijdagavond 10 juni geopend. Zomerkoncerten Zaterdag 11 juni om 19 u in Belseldorp optreden van fanfare Sinte Cecilia uit Belsele. Zondag 12 juni in het Sint-Niklase stadspark koncerten om 16 u De Kunstvrienden. Examens muziekakademie Zondag 12 juni openbare examens ballet (10u) en voordracht (met eindexamen-regeringsmedaille), om 15 u. Zondag 19 juni nog examen samenspel om 10u, zondag 26 juni tenslotte kamermuziekeindexamen om 9u30 en toneel-eindexamen om 15 u, dat laatste in de stadsschouwburg. CSC-Belsele Zaterdag 11 en zondag 12 juni organiseert CSC-Belsele n.a.v. de plaatselijke kermis een tentoonstelling in de raadszaal van het Belseelse gemeentehuis. Alkohol en drugs Vrijdag 17 juni om 19u30 in Huize De Meerleer, Hofstraat, leidt pater Puts een informatieavond over alkohol en andere drugs in. Een organisatie van KWB-OLVrouw. Wandeldag rijksscholen Zaterdag 18 juni in het kader van honderd jaar rijksonderwijs zesde wandeldag van de rijksscholengemeenschap. Organisa tie: rijksbasisschool-zuid. Vertrek aan de Parklaan 89 tussen 9 en 14 u. Inlichtingen bij J. Nobels, bellen naar 776.37.27. «The Atomic Café» Culturele Centrale De Scène organiseert een filmvoorstelling op 22 juni om 20 u in de stadsbibliotheek, Heymanplein. «The Atomic Café», een komische film die bestaat uit Amerikaans propagandamateriaal over de atoombom uit de jaren veertig en vijftig, wordt vertoond. Krekenroute verkennen De Culturele Centrale Horizon fietst op 26 juni naar Sint- Laureins en verkent een deel van de Krekenroute. Verzamelen aan het stadhuis om 12u45. Ter plaatse kan je een fiets huren. Info: 776. 69.45. Naar «drielandenpunt» Culturele Centrale. Rust Roest gaat op dinsdag 21 juni naar het «drielandenpunt», het grensgebied België-Nederland-Duits- land. Vertrek om 8 u aan het stadhuis, terug rond 20 u. Bellen voor inlichtingen naar 776.35.14. Naar Stekens Gelaag Wielewaal-Land-van-Waas-Zuid gaat zondag 12 juni een kijkje nemen in de verlaten kleiputten in Stekene. Vertrek om 13u30 aan het stadhuis in Sint-Niklaas. Paard en Ruiter Door de vzw Kunst in de Stad wordt op zaterdag 18 juni op het Kard. Mercierplein het beeld «Paard en Ruiter» van Jan Calmeyn plechtig ingehuldigd na een akademische zitting ten stadhuize om 15 u. INFORMATIE- EN DISKUSSIE-AVOND Zaterdag 18 juni om 20.00 u. heeft in het Masereelfonds, Truweelstraat 123 te Sint-Niklaas een informatie- en diskussie- avond plaats met als onderwerp «het standpunt van de Sovjet unie in de strijd voor de vrede en de ontwapening. Mensen van het konsulaat en de ambassade van de Sovjetunie zullen het standpunt van hun land uiteenzetten en ingaan op de vragen van de aanwezigen. VOOR DE SCHOOLVERLATERS Voor de talrijke schoolverlaters brengt de rijksdienst voor arbeidsvoorziening onder de aandacht dat het van het grootste belang is zich te laten inschrijven als werkzoekende om in regel te blijven met de sociale zekerheid. Dat geldt voor hen die geen werk vinden nadat ze de school hebben verlaten. Afgestudeer den kunnen zich laten inschrijven vanaf 16 juni op de volgende adressen (waar ook alle andere nuttige inlichtingen dienaan gaande te verkrijgen zijn): Sint-Niklaas: Stationsstraat 13 van maandag tot vrijdag van 9.00 tot 11.30 u. en van 13.30 tot 15.30 u.; Lokeren: Roomstraat 20 van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.30 en van 13.30 tot 15.30 u. (vrijdag tot 15.00 u.) en te Beveren, Vrasenestraat 19 van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.30 en van 13.30 tot 15.30 u. (vrijdag tot 15.00 u.). Uitzonderlijke zitdagen voor de inschrijving als afgestudeer den-werkzoekenden, zijn voorzien te Bazel op woensdag 6 juli van 14.00 tot 16.00 u. en te Kieldrecht p dinsdag 5 juli van 9.00 tot 11.30 en van 13.00 tot 15.00 u. VOORLICHTINGSVERGADERING WERKZOEKENDEN Op de zaterdagen 18 en 25 juni telkens om 10.00 u. stipt richt de rijksdienst voor arbeidsvoorziening in de kantine van haar beroepsopleiding (Baron d'Hanisstraat 40-44 te Sint-Niklaas) een voorlichtingsvergadering in voor alle eindejaarsstudenten of geïnteresseerden uit het hoger sekundair, lager sekundair met technische- of beroepsvorming en hoger onderwijs. Naast een korte voorstelling van de RVA, de nodige formaliteiten die moeten vervuld worden voor inschrijving als werkzoekende, zal ook aandacht worden besteed aan de verschillende mogelijkhe den van tewerkstelling. LEDENVERGADERING CVP-JONGEREN Dinsdag 14 juni om 20.15 u. heeft er in de Graanmaat, Grote Markt te Sint-Niklaas een ledenvergadering van de CVP- jongeren plaats. Op de agenda een toespraak door de heer Robert Vandenbussche, sekretaris van de Christelijke Centrale Metaalbewerkers, over de laatste gebeurtenissen bij Nobels- Peelman, een evaluatie van de startwerking van het nieuw bestuur, de voorstelling van de werkgroepen, een overzicht van de arrondissementele en nationale werking en varia. SOLIDARITEITSAVOND NOBELS-STAAL In café «For ever», Landbouwerstraat (rechtover Nobels) wordt op vrijdag 17 juni om 19.30 u. een solidariteitsavond «Nobels- staal» georganizeerd door de Partij Van De Arbeid, afdeling Waasland. Er wordt een delegatie van de staalarbeiders uit Charleroi verwacht. Jan Vandeputte zal spreken over de sanering van de metaalbedrijven en Jef Maes heeft het over welk perspektief in de strijd op Nobels Peelman. POLITIEVERORDENING Naar aanleiding van een verkoopsaktie in de Stationsstraat op 24 en 25 juni worden volgende tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen: Stationsstraat: doortocht verboden voor alle voertui gen in beide richtingen en parkeren verboden langs beide zijden van de rijweg; Zamanstraat: doortocht verboden voor alle voertuigen vanaf Regentieplein in de richting van de Anker straat; Dr. Verdurmenstraat: doortocht verboden voor alle voertuigen, uitgezonderd plaatselijk verkeer en doodlopende weg; Prins Albertstraat: parkeren verboden rechts van de rijweg, gezien in de richting van het Stationsplein; Regentie- straat (gedeelte tussen Regentieplein en Stationsstraat), om draaien van de huidige rijrichting, met andere woorden door tocht verboden voor alle voertuigen vanaf de Stationsstraat in de richting van het Regentieplein. ^iere, kke. In de gemeenteschool aan de Opwijksestraat te Lebbeke werd er gefeest, '■n mochten hun huisdieren meebrengen voor een mini-jaarmarkl (v) De Lebbeke. Er was ook een demonstratie van hondendressuur voorzien op de Fochelfees- ten (v) POLITIEVERORDENING Op 10 en 11 juni heeft er in de Anker-, Truweel- en Klein Hulststraat een verkoopsaktie plaats. Daarom worden volgende verkeersregelingen getroffen: Ankerstraat en Truweelstraat (ge deelte tussen Klein-Hulststraat en Mercatorstraat): doortocht verboden voor alle voertuigen in beide richtingen en parkeren verboden langs beide zijden van de rijweg; Regentiestraat (gedeelte tussen Regentieplein en Ankerstraat): doortocht ver boden voor alle voertuigen, uitgezonderd plaatselijk verkeer en doodlopende weg; Zamanstraat: doortocht verboden voor alle voertuigen, uitgezonderd plaatselijk verkeer en doodlopende weg; Klein-Hulststraat (gedeelte tussen Lamstraat en Anker straat): doortocht verboden voor alle voertuigen, uitgezonderd plaatselijk verkeer en doodlopende weg; Papenakkerstraat. doortocht verboden voor alle voertuigen, uitgezonderd plaatse lijk verkeer en doodlopende weg; Kardinaal Mercierplein: door tocht verboden voor alle voertuigen komende van de Stations straat, Grote Markt, Kalkstraat richting Ankerstraat en parkeer verbod aan alle kanten van het plein.

De Voorpost | 1983 | | pagina 19