Stekene Oudleerlingen Dendermondse Akademie in Galerij Het Pand Bellekouteriaa laatste maal 20 -10.6.1983 - De Voorpost DE CROO CONTRA DE JONG OP BRT Zaterdag 11 juni zendt BRT 1 radio een programma uit over de reorganizatie van de spoorwegen. Dit tema, afschaffingen van stations en diensten, nieuwe treindiensten, enz. is ook voor het Waasland van belang. In het programma «Kraaiennest» van 10.00 tot 12.00 uur komen verkeersminister Herman De Croo en verkeersdeskundige Roel De Jong spreken over «de nieu we» spoorwegen. Allicht zullen beiden niet dezelfde standpun ten innemen. Luisteraars kunnen het programma bellen en vragen stellen of opmerkingen kwijt. De sprekers zullen daarop ook inpikken. RUILAVOND Op donderdag 16 juni wordt te 19.30 u in het lokaal van de Kredietbank een ruilavond ingericht door de postzegelvereni ging «Phila Waes». ROMMELMARKT Op zaterdag 11 en zondag 12 juni worden vanaf 13 uur in klub «The Chapel», Vijfstraten nr. 78, opendeurdagen met rommel markt gehouden. GEZINSSPORTDAG Op zondag 12 juni organizeert KWB-O.L.Vrouwparochie een gezinssportdag. Alle belangstellenden worden te 8.30 u per fiets verwacht in de Kroonmolenstraat voor een gezinsfietstocht. Einde omstreeks 11 uur. Te 13.30 u wordt terug gestart aan de O.L.Vrouwkerk voor de gezinssportnamiddag op het rekrea- tieoord «De Ster». RUILDAG Op zondag 12 juni organizeert de Vlaamse Bond voor Postze gelverzamelaars van 9 tot 12 uur een ruilklub in lokaal «Het Centrum» op de Grote Markt. KLIMSCHOO Op zondag 12 juni organizeert de Vlaamse Bergsportvereniging een dag klimschool te Mozet. Deelnemers dienen vooraf in te schrijven bij J. Van Ranst (03-776.64.27). Voor niet-klimmers wordt een wandeling ingericht o.l.v. G. Claessens. Op donder dag 16 juni wordt door dezelfde vereniging een training georga- nizeerd als voorbereiding op een bergvakantie Deze training wordt gehouden op het rekreatieoord «De Ster» en vangt aan te 19.30 u. ZOMERKONCERT Op zondag 12 juni geeft de koninklijke harmonie «De Kunst vrienden» te 16 uur een zomerkoncert in het stadspark. INFORMATIEAVOND Op vrijdag 17 juni organizeert KWB-O.L Vrouwparochie te 19.30 u een informatieavond over «Drugs en Alkohol» in «Huize de Meerleer» aan de Hofstraat. De inleiding wordt verzorgd door pater Prits en zijn medewerkers. BIOMARKT Op zaterdag 11 juni wordt door de Vereniging voor Ecologie, Land- en Tuinbouw een biomarkt georganizeerd in de Nieuw- kerkse Vlasbloemstraat 120. Lokeren. Jeugdatelier Pierewit vierde zijn eerste lustrum met een namiddag voor de kinderen van gastarbeiders, (md) Lokeren. Het eerste werkjaar van het doppersatelier werd besloten met een feestweekend, (md) op ééndagsreis naar midden-Limburg, naar een groots rexrea- tiepark midden de natuur. Deelnemers vertrekken om 8 u. via Antwerpen, Lummen tot Zolder, daarna naar Houthalen met bezoek aan automuseum van «old-timers», om 12.30 u. het middagmaal en vanaf 14.30 u. bezoek aan de bijenfarm en schapenfarm van «Hengelhoef». Rond 18 u. afreis langs de kolenmijnen van Beringen en het militair kamp van Leopolds- burg en rond 19 u. ontspanning in omgeving van Antwerpen. Thuiskomst is voorzien rond middernacht. KREATIEF BEZIG ZIJN De federatie van socialistische gepensioneerden van het Waas land, afdeling Stekene organiseert op dinsdagnamiddag 14 juni alweer een «plezierige ontspanningsnamiddag» in zaal «Het Volkshuis», Dorpsstraat 71, te Stekene. Tijdens dit kreativiteits- atelier wordt er geknutseld met allerlei materialen, er wordt gehaakt, gebreid, kant geklost, pluchen diertjes gemaakt enz... Een tentoonstelling van de vervaardigde werkjes zal doorqaan op 16, 17, 18 en 19 september KURSUS HELPER RODE KRUIS De Stekense Rode Kruis-afdeling zal in het najaar alweer een kursus «Helper rode kruis» inrichten op voorwaarde dat er voldoende belangstelling is van mensen uit het Noorden van het Waasland. Geïnteresseerden kunnen hun belangstelling reeds tonen door nu kontakt op te nemen met één van de bestuursle den van het plaatselijke Rode Kruis, ofwel door aanwezig te zijn op de maandelijkse oefeningen die doorgaan elke laatste donderdag van de maand vanaf 19.30 u. in zaal «De Gouden Leeuw», Polenlaan 20, te Stekene. Wichelen Galle Louis, Gent, Brusselsestwg. 167 en Van den Bossche Diane, Wichelen, (Schel), Wettersestr. 52 De Smet Hugo, Wichelen (Schel), Bruinbekestr. 37 en Van Der Heyden Martine, Lede, Blekte 53 Impens Robert, Wichelen, Strijp 53 en Van Langenhove Maura, Aalst (Baardegem), Kapellestr. 3 D'haese Didier, Gent (Gentbrugge), Bernheimlaan 33 en Tem merman Gerda, Wichelen (Schel), Spoorwegstr. 28 De'Pauw Francies, Wichelen (Schel) Hoekstr. 55 en Mees Albertine, Wichelen (Schel), Spoorwegstr. 12 Van Boven Geert, Wichelen (Schel), Stationsstr. 91 en Lavaert Katelijn, Aalst, Sint-Janstr. 3. HUWELIJKEN Van Cauter Octaaf, Aalst (Herdersem), Grote Baan 166 en Van Dorpe Marie-Claire, Wichelen (Serskamp), Rozenstr. 2 Couck Hans, Affligem, Coucklaan 3 en Triest Marie-Louise, Wichelen, Doornweg 46 Van der Stoelen Frédien, Sint-Niklaas, Puitvoetstr. 88 en Van Leuven Marleen, Wichelen (Serskamp), Billegem 30 De Meester Jan, Wetteren, Hoenderstr. 22 en Schietecat Monique, Wichelen, Bohemen 36 Roland Hubert, Lede (Wanzele) Hofstr. 38 en Scholiers Annie, Wichelen (Schel), Spoorwegstr. 16 Lammens Noël, Wichelen (Serskamp), Dorpstr. 49 en Moens Marleen, Wichelen, Bogaert 71 Vagenende Dany, Lede, Oud Smetlede 37 en Roobaert Jenny, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 75 De Winter Guido, Wetteren (Westrem), Oudenhoek 12 en De Leenheer Sabine, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 20 Vandeneede Michel, Ronse, Victor Lagachestr 21 en Van den Steen Marina, Wichelen (Schel), Hoogstr. 76 OVERLIJDENS Leeman Helena, Wichelen (Serskamp), Huilaart 12 Bulté Cyriel, 74 j. Maes Lea, Dendermonde, Heirbaan 36, wed. Meert Maes Oscar, 80 j. Bontinck Georges, Wichelen (Schel), Bruinbekestr. 58, Van Wesemael Juliana, 74 j. De Vos Maria, Wichelen (Schel), Hoogstr. 72, echtg. E Joseph, 79 j. Pauwels Virginie, Wichelen (Schel), Hoekstr. 24, wed. Joannes Baptista, 92 j. Hendrickx Eduardus, Wichelen, Paepestr. 228, wedn. telaere Maria, 79 j. Duytschaever Margaretha, Wichelen (Schel), wed. De Grauwe Petrus, 76 j. De Kerpel Frederic, Wichelen (Schel) Hoogstr. 62, Sadeleer Justina, 76 j. Huylebroeck Melanie, Wichelen (Schel), echt. Lerminiaux Renatus, 59 j. Luwaert Sylvia, Wichelen, Dorp 33, ongh., 85 j. Keppens Valentina, Lede (Oordegem), Klinkaard 132, Richardus, 86 j Baeyens Rudolf, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan Bogaert Lucie, 52 j. Malin Maria. Wichelen (Serskamp), Billegem 38, Droessaert Karei, 79 j. De Mey Irma, Wichelen, Heide 29, wed. j- Drieghe Alfons, Wichelen (Schel), Stationsstr 9, ongh., Adams Josephina, Wichelen, margote 110, wed B 90 j. Vermeulen Louis, Wichelen, Margote 95, echt. Praet Gei 60 j. NAAR LOURDES Regelmatig organiseren KAV en KWB bedevaartreizen naar het Mana-oord Lourdes. Ook in 1984 zal zo'n reis worden ingencht en geïnteresseerden - iedereen kan mee! - kunnen nu reeds inlichtingen inwinnen bij de diverse plaatselijke Lourdes-verant- woordelijken. Voor Kemzeke is dat Hektor Braem, Nationale- straat 7A - voor Stekene zijn dat Anny Baert-Vlaminck, Nadhte- gaalstraat 30 en Wilfned Persoon, Nachtegaal 17A en voor Hellestraat Godelieve Van den Berghe-Hofman, Hellestraat 110A en Gilbert Van Eetvelde, Hellestraat 189 te Stekene. OEFENFIETSTOCHT Voor de nog jonge oud-leiders van de Stekense Chirogroep die op 17 juli '83 naar de bivakplaats Rochefort zullen fietsen, heeft de eerstvolgende oefentocht plaats op zondagvoormiddag 12 juni met begin om 9 uur. Er wordt gefietst in en rond Stekene, zodat iedereen naar eigen «godsvrucht en vermogen» z'n kilometers kan aanpakken én stoppen wanneer het hem te veel wordt. WIELERWEDSTRIJD Ter gelegenheid van Berg-Kermis ofte de Korenfeesten organi seert «Nering door Sport en Steun - Stekene» een wielerwed strijd voor nieuwelingen met 9.000 fr. aan prijzen. Inschrijving in de feesttent, vertrek om 15 u. en aankomst ter hoogte van Aimé Van de Vijver, Hinnestraat 2 te Stekene, prijsdeling in de tent. Alle supporters worden verwacht op zondag 12 juni op volgende omloop: Hinnestraat, Berg, Hazenhoekstraat, Hamer, Wildernis, Zeshoek, Bosdorp, Heirweg, Wittingstraat, Kapellestraat en terug Hinnestraat. KAV NAAR LIMBURG De Hellestraatse afdelinq van Jong-KAV gaat zaterdag 11 juni GEBOORTEN Coleman Stefanie, Wichelen (Serskamp), Dorpstr. 96, dochter van Gilbert Coleman en Ingrid Vande Velde De Cuyper Sven, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 22, zoon van Eddy De Cuyper en Christiane De Moor De Bruycker Mathieu, Wichelen (Schel). Kloosterland 4. zoon van Daniël De Bruycker en Carine De Bruycker Clinckspoor Pieter-Jan, Wichelen (Schel), Drabstr. 20/E, zoon van Mare Clinckspoor en Marleen Van Durme Renders Lare, Wichelen, Doornweg 90, dochter van Antoon Renders en Danielle De Smet Van der Putten Ann, Wichelen, Bohemen 19, dochter van Dirk Van der Putten en Fabienne De Mol Van Steendam Annelies, Wichelen, Statiestr. 24, dochter van Jozef Van Steendam en Marleen Rasschaert De Raeve Willem, Wichelen (Schel) Hoekstr. 2, zoon van Herman De Raeve en Lucie De Cock Callebaut Kenneth, Wichelen (Serskamp), Konkelstr. 1/A, zoon van Luc Callebaut en Christa Galle Lammens Eline, Wichelen, Brugstr. 29, dochter van Adolf Lammens en Kathleen Uyttenhove Van de Meirssche Tim, Wichelen, Doornweg 91, zoon van Fernand Van de Meirssche en Wivine Grillaert Schollaert Lindsy, Wichelen (Serskamp), Wetterensteenweg 53/1dochter van Johan Schollaert en Sonia D'haeseleir Heirman Hendrik, Wichelen, Margote 24/A, zoon van Etienne Heirman en Anna Matthijs Wettinck Janna, Wichelen (Schel), Ertbrugstr 96. dochter van Julien Wettinck en Marliese Van Haesendonck De Ridder Bart, Wichelen (Schel). Hoogstraat 77/C, zoon van Hubert De Ridder en Christiane Van Hecke. HUWELIJKSAFKONDIGINGEN Haentjens Gerrit, Wichelen (Serskamp), Nieuwstr. 16 en Van Cauter Christel, Lede, Stichelendries 14 Van den Abeele Ronny, Wichelen (Schel), Ertbrugstr. 41 en De Boeck Daisy, Wichelen (Serskamp), Pastorijstr. 8 Van der Linden Luc, Wichelen, Bohemen 166 en Roelandt Ann, Jette, Abdij van Dieleghemstr. 25 Bogaert Danny, Wichelen (Serskamp), Billegem 8 en De Moor Brigitte, Wetteren, Koophandelstr. 31 Van 10 tot 26 juni exposeren Pla?5 met een seiektie van lingen beeldhouwen, grafiek en een aantal oudleerlingen »an leedmgenwerk. Aan deze ten- sierkunsten van 18 tot 26 juni de Dendermondse Akademie toonstelling verleenden volgen- hun werken Ook deze ten- voor Schone Kunsten hun re- de afdelin9en hun medewer- toonstelling kan men bezoeken cente werken in kunstgalerij kingi voorbereidende lager se- op zaterdag en zondag van Het Pand Oude Vest te Den cundair. tekenen, schilderen en 14.30 tot 18 30 uur en tijdens dermonde'. Vijf kunstenaors, keramiek Deze tentoonstelling de weekdagen von 17.00 tot die elk een diverse tok von de bezocht worden op zoter- 20.00 uur kunst beoefenen, gingen op f??,zondag van 14.30 tot Open klosdng het aanbod in Dot zijn de 13 30 uur en tijdens de week- Naar jaarlijkse gewoonte graficus Marc Baudery, Eddy da^en van tot 20.00 uur houdt de akademie ook een De Nul met schilderijen, Paul op ma°nda9) open klasdag Die vindt plaats Huylebroeck met projektwerk, de z° TretPunt' Bogoerd- op zaterdag 18 juni om 14.00 Guido Van Keer met keramiek stroot 24 exposeren de afde- tot 16.00 uur. Dan is er gele en schilderijen en Gustaaf opening van deze tentoonstel- Tuinfeest Lions Club Scaldiana Waas genheid om de atelier zoeken en de leerlirx het werk te zien. Niet a ouders van de leerlinj welkom, maar ook alle resseerden. Uitreiking diploma's Op zaterdag 25 juni o uur heeft in de zaal akademie de uitreiking van de einddiploma's, jj schriften einde cyclus i biezondere prijzen. Hubert Maes van kultuii een korte toespraak hou er o^l^uircï'tórt^o'r,2 Het Tuinfeest van het Land tuur niet geholpen worden. Stelling kan tot 26 jum worden van Waas wordt stilaan een Mensen die meestal hun bezocht, elke dag van 14 30 jaarlijkse traditie. De re- problemen wegstoppen, lij tot 19.00 uur en op zondag den waarom het georgani- den en hongerlijden in alle van 10.00 tot 13.00 en van seerd wordt groeit he- stilte. 15.00 tot 18.00 uur. Op dins- laas «onopgemerkt» Gepensioneerden, wedu- dog is de kunstgalerij gesloten. snel De «stil|e nood>> in wen met studerende kinde- zond^Vjunrom 1L00 uu^ het Land v^n Waas ligt lm- ren, werklozen, gefailleer- een aperitiefkoncert ploats. mers 3an de baSIS van d,t zieken en a,,e mensen Mornixring Dendermonde Ros avond- en nachtfeest. die nergens anders hulp Beiaard nodigde Katleen De De Lions Club Sint-Niklaas vinden. Vijlder, harp en Jan Roes, Scaldiana Waas verzamelt Geneesheren en sociaal be- dworsfluit, uit. Het aperitief hiermee geld om slachtof- wogen verplegenden spo- wordt geschonken om 12.00 fers van deze tijd te helpen, ren de ongelukkigen op. uur- Slachtoffers die door de be- De Club Scaldiana-Waas Selektie van leerhngenwerk staande sociale infrastruk- probeert te helpen, helpt In de zoal van de Koninklijke Akademie heeft er von 18 tot 26 juni een tentoonstelling Ik n-elf vaak. Om de nodige fonds* B verzamelen vindt «Tuinfeest» plaats of sportveld in de Stuufi 'ze te Haasdonk. Het wordt opnieuw sprankelend feest mei ziek, dans en topai ment. Zaterdag 11 juni Stuurstraat te Haasi 19.30 u. Inkom 350 fr. Kaartei de ingang. DRUKVERMINDERING WATERLEIDING Zele. Familiefeest. 175 stamgenoten van de familie Gijsens bliezen verzameling, (gb) Sint-Niklaas. E.h. Marcel Van Dael dirigeert zijn koor voor de werd benoemd tot pastoor in de Kristus Koning Parochie te Sint-Niklaas. Ten gevolge werken aan het waterbedeiingsnet is de Tussenge- meentelijke Maatschappij der Vlaanderen verplicht de watertoe voer te verminderen van de stad Sint-Niklaas (grondgebied van de stad voor de fusie, dus niet in de fusiegemeenten), van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 juni 1983. TENTOONSTELLINGEN Tot en met 26 juni is in kasteel Walburg een tentoonstelling te bezichtigen met werk van Sint-Niklase en Wase kunstenaars. Tot zondag 25 juni is tijdens de openingsuren van de stedelijke openbare biblioteek op het H. Heymanplein een fototentoonstel ling te bezichtigen in de Reynaertzaal. Deze tentoonstelling werd tot stand gebracht door de persfotografen uit het Waas land. Tot en met 12 juni worden in het stedelijk muzeum in de Zamanstraat werken en grafieken van de Italiaanse kunstenaar Giovanni Barbisan tentoongesteld. Tot 19 juni worden in het Internationaal Exlibriscentrum in de Regentiestraat werken tentoongesteld van 25 Franse grafici. Tot 19 juni wordt in galerij «De Nieuwe Tijd» in de Prins Albertstraat de jaarlijkse tentoonstelling van de fotogroep «Cy cloop» georganizeerd. Deze tentoonstelling draagt de naam «120 Lux» en is alle dagen te bezichtigen, behalve op maanda gen en dinsdagen. Van zaterdag 11 tot en met zondag 26 juni is tijdens de openingsuren van de jeugdbiblioteek op het H. Heymanplein, in de vertelhoek een tentoonstelling te bezichti gen rond het tema «Poppenfestival». Van zondag 19 juni tot 18 augustus zijn in het stedelijk museum in de Zamanstraat olieverfschilderijen van Frans Minnaert te bezichtigen. Zele. Tijdens de sportinstuij op de terreinen van de RMS stonden er voor de kleinsten volksspelen op het programma (gvw) Lokeren. Tijdens het feestweekend van het doppersatelier werd ook informatie verschaft, (md)

De Voorpost | 1983 | | pagina 20