De grote en de kleine k Vierde Honky Tonk Jazzboottocht: zon, veel volk, sfeer en...Lillian Boutté Herdersems Maj orettenkorps op de helling? De Voorpost - 10.6.1983 - 21 rekenen op een trouw pu bliek van fans, jazzfanaten en mensen die komen voor het sfeertje. Moeder de vrouw zocht zich een goed stekje aan dek in het zonnetje (ook een Hon- ky Tonk-fan!) vlak bij de loopbrug. Je ziet er immers iedereen aan boord ko men... En ze kwamen weer af in dichte drommen: een zaten, tweezaten en hele fa milies met kleiner en groter grut, met en zonder picknickmand, met en zon der zonnebrandolie, met en zonder vrienden. De orga nisatoren waren weer zo be grijpend een kwartiertje te wachten op de laatkomers; toch was de wegomlegging goed aangeduid. Kwart over twee: gangway op de steiger, reling ge grendeld, motoren aan "t stampen, de boot wendt Het huisorkest, zo te zien niet eens lijdend onder de hitte (c) tuur vloeiden dan Honky Tonk sfeertje: gezel- Ze zeggen lige jongens onder elkaar, dan 100 perso- maar samen toch telkens het maximaal weer goed voor grandioos aantal over de georganiseerde manifesta- 22-loopbrug pas- ties als jazzfestivals, kroe- wat de kapitein gentochten, boottochten, was. «Ze abdijkoncerten, bunker- iggen ze?... koncerten... Manifestaties (Bond zon- die steeds lukken, die na- een tijdje ge- volging krijgen bij andere klubs en die steeds kunnen pers langs de luidsprekers het binnengebeuren uit de grote salon meemaken. En dat was een gebeurtenis! De «Music Friends» van Boutté zijn niet zomaar een toeval lig samenraapsel van goede muzikanten, die bijeenge bracht worden om als bac king en/of begeleidings groep te dienen voor de ve dette in kwestie. De zeven- Dendermonde. Genieten van de eerste zonnestralen op een riante jazzboot (c) Juniores: grid Van Lierde 4e, Nadine Seniores: Wendy Verheirstraeten, 3e Willems 5e. Anja Van de Meerssche 3e en Valerie Raes 7e. Baton 2: Sigrun Lockefeer 4e en Lu- Tamboers: Nicole Pieters le en Nancy cia Van Lierde 10e. Chris Van de Velde le, In- Mangelschots 3e. LH Voor «Knokke '83» geeft ten gewerkt wat een kor- het maj orettenkorps van de rektere leiding zal waarbor- Koninklijke Harmonie gen. Hilde Van den Steen «Concordia et Docilitas» blijft bij de groten, Nadine noodgedwongen forfait. De Willems komt bij de mini's afwezigheid van instruktri- en Ingrid Van Lierde voert ce Karine wegens studiën de vlaggen aan. was reeds een handicap Gehoopt wordt dat dit een doch de laatste ontwikke- verbetering zal betekenen lingen i.v.m. de majoretten- voor allen, groep, het huidig peil en de Te Aalst haalden de twir- momentele instelling ston- lers van de harmonie vol den een eerbaar resultaat in gende resultaten; de weg Absenteisme en negatieve hoofdmajorette bleek geen If*]» CT onverdeeld sukses te zijn. nTrtf fft ïïl f J - Miniretten liepen verloren ffSBit 1—C ËJtkhJ en van gelijktijdigheid was IT mgT' er nog nauwelijks sprake. w i/ Ook zij mogen eens in de bloemen worden gezet: de harde werkers achter 111 de toekomst wordt dan e?no'' Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om reklame te maken voor het jazzfestival van 2 en 3 ook met drie hoofdmajoret- september (v) liep de sekretaris van de Honky Tonk Jazzklub God en Klein te vertellen over Lilian Boutté, haar sensationeel oertalent, haar entoesiasme, haar fantastische band... en dat deze jazzdame zou de zaterdagse editie van de tweedaagse Honky Tonk Jazzboottocht, voor de vierde keer werd georganiseerd. Hij kon er niet over zwijgen, er niet van slapen... en gelijk had hij nog ook! Ze werd DE vedette van geslaagde jazzboottocht. We zeggen «weer geslaagd» want richt Tonk andere manifestaties in dan geslaagde? veel te klein als ze haar optredens begon. Van alle dekken kwamen ze afge stormd; zelfs de Jeggpap- pers probeerden zo weinig mogelijk te missen van haar performance. En te recht. De Mon had niet overdreven! Wat een klasse! Wat een bezieling! Wat een talent! 'Een stilmakende, kippevel bezorgende, emo tionele gevoeligheid; een wervelende, bijna diaboli sche bezetenheid; een frivo le showfeeling; een ver scheurende bluesstem van topkaraat. Alle zijn het ver schillende facetten van de prachtige jazz-diamant die Lillian Boutté is! En de Jeggpap New Or leans Jazzband van den Bert was er ook. In de bo venste salon. Hier was meestal wel nog een zit- plaatsje te vinden, Ten on rechte naar onze mening, want onze Bert-boys horen toch bij de beste Westeuro- pese New Orleans forma ties. Maar ja, we kennen ze al zo lang. We zijn hun kwaliteiten gewend. We we ten wat ze waard zijn. En ze waren goed, onze Jeggpap- pers. Ze kenden minder be langstelling van het pu bliek dan ze verdienden. Norbert niet gehoord? Kom nou... En toch! Eigenlijk een beetje begrijpelijk, die mindere belangstelling, als er in de onderliggende ver dieping een monument aan het optreden is. Naar het schijnt had het Honky Tonk huisorkest op zondag meer sukses; maar dan was er geen Lillian Boutté in de buurt. Negentien uur. De aanleg- Dendermonde. Zonnen en naar jazzmuziek luisteren. Het kon het afgelopen weekend op de Honky Tonk boot allemaal (c) monde. Lillian Boutté veroverde de harten van de ia ten. (c) le vaart van zondag Wij dus zaterdag mee! Vlug 2/A, e' Trevor Richards als we zijn, waren we ruim rleans Trio waren we een half uur te vroeg in Vid i laat voor een kaart. Bornem-Buitenland. Dich- ig maar, anders ter bij Honky Tonk Town we waarschijnlijk kon niet omdat de Schelde Boutté and Her Mu- in die buurt te nauw en te Ba iends gemist, want ondiep was. Alhoewel we irt er nu twee dagen dus ruim op tijd waren, i. Ffi '^s gratis?! moesten we toch al een par- iondag kunnen we keerplaatsje zoeken voor Del linig vertellen tenzij onze dinky toy. Zoals steeds ren zeggen Ze zeg- bij Honky Tonk: alleen la- t het weer zonnig chende gezichten aan de zeggen dat Trevor gangway: een monkelende 'ed k goed was. Ze zeg- Mon, een vriendelijke Piet, de Jeggpap steen- oen drukke Laszlo, een be- nu ze van hun scheiden Fernand, een ver- glunderende Jacky met zijn Ze zeggen dat ploeg entoesiaste garagis- nog over- ten. Kortom het gekende koppige formatie (wanneer keert de Jeggpap ernaar te rug?) bestaat uit een Brit, een Amerikaan, een Duit ser, een Noor en drie Zwe den. Niet zomaar een New Orleans Band; neen, een van de beste New Orleans sounds die we ooit hoorden, en dan waarschijnlijk nog in een begenadigde dag! Wij persoonlijk werden enorm geboeid vooral door pianist David Paquette (de Amerikaan uit Connecti cut) en door klarinettist-alt sax Thomas l'Etienne uit West-Duitsland. Superklas se! We zouden meer dan onrechtvaardig zijn indien we ook niet de andere leden zouden noemen: trombonist Freddie John, drummer Sven Stahlberg, banjoïst Arild Holm, trompettist Pe ter Kellin -«en gitarist Bob Culverhouse waren impo nerend. Stuk voor stuk goed voor sublieme solopar tijen, ook vokaal. De sterk te van de formatie is echter vooral haar koherentie, haar samen-musiceren, haar op-elkaar-ingespeeld- zijn. Dendermonde. Een massale belangstelling voor de vierde jazzboottocht (v) maakt voor volgend jaar. Uit de onderste salon klin ken de laatste Boutté-klan- ken: When the Saints go marching in. Ook wij mar sjeerden af, alhoewel we ze ker niet bij de heiligen die nen gerekend te worden. Wij waren tevreden over onze namiddag, over het weer, over het gezelschap. Wij waren gefascineerd door die anderhalve meter grootse jazzdame. Wij zijn thuisgekomen en hebben onmiddellijk haar LP opgelegd: Goody goody He touched me - Big boss man - One more time (1) En dan: Lillian Boutté zelf. De grote salon werd telkens zich richting Noordzee; en wij weg!! Laat ons liefste samen varen! (Dank u Ar- mand Preud'homme!) Va ren langs de af en toe mooie Schelde-oevers, de scheeps werven van Rupelmonde, Temse en Hoboken, de dok ken, de Antwerpse kate- draal, het Steen met de Lan ge Wapper, de petroleum- raffinaderijen, de kerncen trales van Doel, tot de buurt van Berendrecht en Zand vliet... en terug. Het was alles nochtans maar een de- kor voor het gebeuren op de boot, en dan bedoelen we het echte jazzgebeuren. Op het boven- en beneden- dek konden de zonneklop- steiger is in zicht. De picknickmanden worden dichtgeklapt. De zonne brandolie verdwijnt in de tassen. De laatste pint (op de boot althans) wordt gele digd. Handjes worden ge schud. Het klein grut wordt bij elkaar geroepen Afspraken worden ge- Dendermonde. Jazz heeft ook heilzame invloeden (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 21