m over acht wedstrijden en was dat voor, een in off-d [g kan nu wedijveren met broer Ferdy Ronny Dierickx Lokale renners geviseerd Johnny Moyson geregeld bij de eerste tien Filip Saman (Stekene) wint te Meerbeke Johan De Lathouwer kampioen van Vlaanderen Waaslander Didier De Witte wint Sterrit Ronny De Beule mag weg bij VW Hamme Veel zon en vol gas Buggenhoutse krachtsporters gehuldigd WIELRENNEN 26 - 10.6.1983 - De Voorpost Het heeft lang geduurd voor aleer Ronny Dierickx uit Buggenhout de konditie te pakken had. Moreel opge jut, is hij de laatste weken beter gaan rijden. Tijdens de jongste wedstrijden trof men zijn naam terug aan binnen de prijzen. Meer zelfs. Hij zit broer Ferdy al biezonder kort op de hielen. »Hoe beter mijn broer be gint te rijden, hoe liever ik het heb» zegt Ferdy Die rickx. «Voor mijn part mag hij ie dere week plaatsnemen op het ereschavotje». Met Ferdy Dierickx gaat het overigens goed. Tijdens het voorbije weekeinde legde hij twee keer beslag op een zevende plaats. Bovendien deed joviale Ferdy er na de zondagmiddagprestatie nog een schepje bovenop. Kort na aankomst begon hij nog aan een training over zeven tig kilometer, waardoor hij in totaal 180 kilometer had afgelegd. «Dat was al ter voorberei ding van de Ardense pijl», zegt de Buggenhoutenaar. «Het zal metéén mijn derde klassieker worden, waar ik aan de start verschijn. Eer der al nam ik deel aan de omloop der Vlaamse gewes ten en aan de Ronde van Vlaanderen. Ik voel mij in klassiekers bijzonder flink in mijn sas. Ik steek het geenszins onder stoelen of banken dat ik momenteel ambitieus ben. Het is mijn betrachting om in deze Waalse klassieker op het voorplan te treden. Wat de resultaten van het voorbije weekeinde betreffen, daar over ben ik tevreden. Ie mag niet uit het oog verliezen dat ik anderhalve week ziek ben geweest. Pas vorige week donderdag hervatte ik de trainingen. Ik werd daarbij nog gekonfronteerd met een lekke band. Twee dagen la ter voelde ik mij opnieuw kiplekker». Werd het voor Ferdy telkens een zevende plaats, dan kwam broer Ronny net in het wiel binnengereden. Hij leg de beslag op een negende en een achtste plaats. Wat meer is. In Zaventem reed de oudste van de Die- rickxen, een ronde lang al leen op kop. Een teken aan de wand? In elk geval heb ben we het gevoel dat Ron ny Dierickx dicht bij een ze ge is gekomen. Misschien al dit weekeinde??? E.D.M. r '-%P 'jËÈ' 1 De 'Ster der Junioren' was vorig weekeind te Gavere aan f J&L WÉÉBttl iBl 1 **ln vijfde rit toe. Zeventig jonge wielrenners verschenen V..,, aan de start van een wedstrijd die met de beklimmingen W**' ivÊbL, Jj '^9Si| van de hellingen te Gavere en te Semmerzake bijzonder J'V f K s zwaar moest worden. Het werd inderdaad een spetterende wedstrijd. Niet vooral de Waas en Dender-renners in zeer f v t zondag te Gavere aan Zijn meer mogelijk. Mark Van wÈ$MP Vi vijfde rit toe. De koninginne- Assche slaagde daar wel in jW* ik. - V WL V' rit die erg veel supporters en verder ook nog Jean-Pier- 1% V had gelokt. Ze werden uit- re Heynderickx, de Merelbe- wjiJwjr eindelijk ook beloond want kenaar rijdt in deze eksa- ,0k geen enkel ogenblik kon de menperiode erg weinig, en y wedstrijd vervelen. Er wa- de Berlarenaar Piet De Wil- ren een massa ontsnappin- de. Acht leiders dus die de gen en toen halfkoers Nico finale van de wedstrijd De Smedt ook Weemaes. moesten maken. Van As- Wielrennen. Een 120 WWF-renners kwamen aan de start van de wedstrijd te Lutterzele Guy Rooms, Mark Macharis sche lokte de beslissende (v) en Wim Goossens vooraan ontsnapping uit. Mark Van .nnirr ,,T. i trok, brak de strijd echt goed Assche kreeg wel het gezel- VVWr-Wielrennen te Nljverseel los Leider Eddy De Poorter schap van De Witte, Macha ris, Heynderickx en Rooms. De Waasland» dier De Witte ook al aan een sterk ging acht kilometer aankomst op de onweerstaanbaar haalde meer dan eei minuut boni op Van die Macharis, en Rooms in die achter zich liet. Wim Goossens, die twaalfde plaats won, werd heel we leider. Mare en De Witte werden op een puntje. De daarover: «Net geen leider. Er blijven drie ritten. We zullen alles doen zege naar brengen.» Eens temeer had het Nijvelseelse feestkomitee ervoor gezorgd dat de organisatie perfekt was en dat er elke ronde premies te verdienen waren. Hetzelfde gebeurde ook tij dens het Sinksenweekend in café «De Nieuwe Kriekelaar». In Nijverseele doet men nog zijn best voor de wielrenners. Bij elke koers zorgde Bartje Heyvaert voor de nodige kommentaren zodat er al zeer snel animatie was. Liefhebbers en onafhankelijken Camiel Van Tittelboom sprong al vroeg alleen weg en wist gedurende enkele rondjes heel wat premies mee te graaien. Nadien kreeg hij bijstand van drie anderen. De plaatselijke renner Eddy De Rop zette met M. Van Eetvelde de vluchters achterna, maar Eddy ondervond al vlug wat het betekent in eigen ge meente rijden en de twee achtervolgers werden door het peloton gegrepen. Eddy waagde het later nog eens met de andere dorpsgenoot Michel De Bois en Lelie. Aan de plaatselijke vedetten werd echter geen ruimte ge laten, zelfs niet voor het be halen van enkele premies. Ook de andere vluchters werden nog gepakt. Toen la ter een andere ontsnapping de eindstreep wel haalde toonde de Liedekerkenaar Johnny Van Schelverghem zich de rapste. Veteranen Dit werd een wedstrijd met grote tempowisselingen. De meeste renners dachten dat de lokale renner Bouchez wel de gaten zou dichten, maar Frangois hield zich ge deinsd in de groep. Hij do seerde zijn inspanningen nadat hij in de eerste ronden wel de gaten had dichtge maakt voor elke premie spurt. De Paepe en De Grom ont snapten in de vierde ronde en namen wel 20 sekonden voorsprong, maar de groep naderde terug tot 20 meter. De Grom verloor de moed en liet zich alleen afzakken en beging daarmee de fout van de wedstrijd. Omdat de groep aarzelde en de kat uit de boom keek, bleef De Pae pe doorgaan. B-renner De Paepe die een goed tempo rijder is, had dit bemerkt en hij vergrootte stelselmatig zijn voorsprong zodat hij niet meer kon bijgehaald worden. Twee ronden voor het einde konden nog drie B- renners uit de greep van de groep blijven en zo kregen Cobbaut, Scheerlinckx en De Wever de ereplaatsen. A- renner Frangois Bouchez won voor eigen volk de sprint en was daarmee te vreden. Hij werd winnaar van zijn reeks en mocht sa men met de man van de wedstrijd, De Paepe met de bloemen pronken. Uitslagen: Kat. A: 1. Frangois Bouchez (Opwijk), 2. Julien Schau- kens, 3. Oscar Van der Vurst, 4. Arthur Sonck, 5. Jozef Gevaert. Kat. B: 1. Johnny De Paepe (Nieuwerkerken), 2. Robert Cobbaut, 3. Ronny Scheer linckx, 4. Paul De Wever, 5. Hugo De Dier. Kat. C en D: 1. Johnny Van Schelverghem (Liedekerke), 2. Jos Bogaerts, 3. Frank Vel- deman, 4. Jos Van Isterdael, 5. Daniel Scholliers. Wielrennen, son (vh) Johnny Moy- Geen dag gaat er in het gezin Moyson uit Buggen- hout-Opdorp voorbij zonder dat het onderwerp «koer sen» wordt aangesneden. De wielersport zit de familie in het bloed. Geen eigen aardigheid, wanneer je weet dat de broers Jean- Pierre en Mare verschillen de jaren de wielrennerij hebben beoefend. Zij heb ben er intussen een punt achter gezet. De jongste van het gezin heeft thans de fak kel overgenomen. Begin dit jaar is «Little Johnny» als zestienjarige met het koer sen begonnen. Hij blijkt met de resultaten tevreden te zijn, hoewel hij nog geen enkele overwin ning op zak stak. «Wel eindig ik geregeld bin nen de eerste tien», zegt de Buggenhoutenaar. «In het provinciale kam pioenschap reed ik vorige week als eenentwintigste voorbij de streep. In Merch- tem werd ik aan de finish als veertiende opgetekend. Dat zijn nu wel geen direkt in het oog springende resul taten. Mijn beste prestatie totnogtoe was een vijfde plaats. Ik hoop dit ;rekord» zo vlug mogelijk te ren. Het liefst van al uiteraard een paar genaar willen worden de palm. In de sprint mij behoorlijk sterk. Ti toe miste ik telkens de j ontsnapping. Aan ontbreekt het mij in geval. Slechts in twee strijden moest ik voor de strijd opgeven. Dal telkens na valpartijen gelijks leg ik zowat kilometer af. Op de woensdagnamiddag tot het uiterste. Brui brecht is dan in mijn schap. Hij is sterker wat ouder. Weldra stq over naar de juniors. 1 die overstap in de m september». Buiten het feit dat Moyson zich een in de kijker wenst heeft de zestienjarige weling nog andere zak doen. Hij studeert ber onderwijs in Buggenho beoogt een diploma. D meer waarde heeft da het even welke overwii beseft de jonge spoi voldoende. Wielrennen. Burgemeester D'haeseleer feliciteert Peter Declercq, de nieuwe Oostvlaamse nieuwelingenkampioen Slechts achtenveertig amateurs aan de start te Meerbeke voor de 26ste 'Grote Prijs van Meerbeke Sportief'. Wel enkele streekkleppers aan de start en zij zorgden ervoor dat de koers toch weer een komplete meevaller werd. Dat het tenslotte Waaslander Filip Saman was die met de zege- bloemen huiswaarts kon. namen de talrijke toeschouwers er dan ook graag bij. Junioren te Gavere Uitslagen Kat. A: 1. Arthur Sonck (Erembodegem), 2. Robert Duym, 3. Oscar Van der Vurst, 4. Felix De Braecke- leer, 5. Frangois Bouchez. Kat. B: Hugo De Dier (D'leeuw), 2. Ronny Scheer- linck, 3. Alois Arijs, 4. John ny De Paepe, 5. Pierre DHaeseleer. Kat. C: 1. Eric Anckaert, 2. Willy De Boeck, 3. Danny Rosijn, 4. Hubert Loomans, 5. Camiel Van Tittelboom. Wielrennen. Rudy Van Hecke uit Lochristi won bij de liefhebbers in Daknam. Lokeraar Walter De Veerman derde (dm) Ronny De Beule krijgt de gelegenheid van VW Ham- me om uit te kijken naar een andere ploeg. Die gunst wordt hem door de klubleiding voor één jaar toege staan. Ronny De Beule (24) speelde een gans seizoen in de eerste ploeg en vertolkte als aanvallende middenvelder geregeld een opvallende rol. De Beule mag weg omwille van het feit dat VW Hamme over verschillende spelers beschikt die in aanmerking komen voor eenzelfde funktie. Inmiddels heeft RobW Smet een nieuwe overeenkomst gesloten met de vi* de klasser. SK Lebbeke toonde belangstelling deze voetballer. Het kwam zelfs tot een mondeling overeenkomst tussen beide partijen. De prijs die VW Hamme voor een overgang vroeg bleek te hoog vo# de Lebbeekse beurs. E.D.M Overgang naar profs na kampioenschap van België Zeven overwinningen. Nog maar? Maar dan wel in de semi-klassieke Tiegem-Ronse-Waregem, een rit in de Fran co-Beige, vier in de Ronde van Limburg en vorig weekeind in Gits kampioen van Vlaanderen. Erelijst voor een renner van waarde. Erelijst voor Kalkenaar Johan De Lathouwer. Kampioen van Vlaanderen dus. Volgens eigen zeggen nu op tweeëntwintig jaar echt profrijp. Het was zondagavond feest in het café bij tante Elza De Lathouwer. Leon De Lathou wer, in 1951 zelf overwin naar van het kampioen schap van Vlaanderen, had zijn leeuwen trui uit de kast gehaald, Petekind Johan was het leestvarkentje van de avood. En meteen werd ook oeepcoken van de ge plande overgang naar de profkategarie. «Juni wordt een zware maand met de Ardense Pijl, de Ronde van Belgiè en het kampioenschap van België. Vooral van de Ronde ver wacht ik nu toch wel iets. En twee dagen later het kam pioenschap in het Waalse Marchelovette. Ik ben mijn supporters daar ook wel iets verschuldigd. Prof? Nog even mee wachten. Tot na deze maand. Dan zullen de resultaten misschien door slaggevend zijn. Er zijn al wel kontakten. Met een drie tal ploegen. Maar nog ner gens werd een verbintenis getekend. Toch gaan we niet langer meer wachten. Ik ben nu toch al tweeën twintig. Ik koers al meer dan zeven jaar en weet wel goed waaraan ik begin. Ik heb in de amateurskategorie trou wens mijn deel van de tegenslag al gehad. Het eer ste jaar als prof valt dan ook nog wat leergeld te betalen. Maar eerst gaan we van juni proberen een goede laatste amateursmaand te maken. De amateurskalender is nu zeer goed beladen». H.A. De eerste aanvallers, met vooral een Robert Dhondt en Jan Goossens in goede doen, kenden geen sukses en het was pas halfkoers dat we met een sterk rijdende Patrick Roelandt de eerste serieuse ontsnapping no teerden. Meteen ook de goe de, want na enkele kilome ters jagen kreeg Roelandt het gezelschap van Dhondt, Kurt De Kroock, Tony De Ridder. Peter Van Impe. Luc DHoekers, Stefaan Bour- leau en Filip Saman. Dit ne gental reed steeds verder van de grotere groep weg en snel was het duidelijk dat de winnaar tussen hen WWF te Liedekerke De veteranen legden er van in het begin de pees op, maar toch bleef het niet snel genoeg gaan opdat er geen ontsnappingen zouden zijn. Die vluchters geraakten nooit ver weg. Toen het na half-wedstrijd even kalmer werd, zag Ronny Scheer- school. Het was de Steke- naar Filip Saman die op een dikke vijf kilometer voor de streep wat harder op de pe dalen ging drukken. Blijk baar waren zijn gezellen daartoe niet meer in staat want alleen Tony De Ridder kon nog mee. Meer dan hon derd meter kreeg het twee- tal wel niet maar toch ging spSMj het tussen hen voor de over- winning. Saman had weinig Wielrennen. Het bestuur van de Berlaarse wielerklub moeite met De Ridder, ter- «Donkvrienden» ging op verkenning en vond de vijf - - Wijl Peter Van Impe een kilometer kasseide die de Ronde van België op 16 juni Wielrennen. Peter Declercq werd Oostvlaams n paar sekonden later de an- onder de wielen zal krijgen. Zelfs in het midden van de genkampioen door Eddy Van de Kerc hov in p dere gezellen achter zich weg kunnen er koeien grazen, (jj) kloppen (per) liet. H.A. linck de kans schoon om zijn slag te slaan. Hij kreeg het gezelschap van Sonck, De Dier en even later van Duym. Deze vier behielden him kleine voorsprong tot aan de streep, waar Sonck (a-kategorie) zich de vlugste toonde, terwijl De Dier de fa- reeks won. Ook de onafhan kelijken en liefhebbers wa ren gestimuleerd door het schone weer en gaven vol gas. Na talrijke pogingen ontsnapten Anckaert. De Boeck. Rosij'n en Loomans. Vooral Anckaert en De Boeck duwden aan de kar. Omdat de groep ook stilaan uiteengevallen was, werd er een aardig stukje gefietst, niemand wou definitief de rol lossen. Eric Anckaert (D) had aan de streep nog enke le meters voorsprong op een sterke De Boeck (C) uit Meldert. Powerlifter Eddy Van Wemmei Eddy Van Wemmei, een Bra bander die zich in de bosge- meente vestigde, is tweeën twintig. Hij doet aan power- Jifting. Vier jaar geleden be gon hij ermee. In Merchtem, het Vlaamse mekka van de gewichthefferij. Bij de ge broeders De Grauwe. Reeds na twee jaar intensieve trai ning behoorde Eddy Van Wemmei tot de Europese eli te en werd hij Belgisch kam pioen in de 60 kg-ge- wichtsklasse. Ondertussen is hij eveneens Belgisch re- kordhouder geworden en sleepte hij tweemaal een bronzen medaille in de wacht. Eén te Munchen en één in Helsinki. Bokser Ronny Bollengier Ronny Bollengier is acht tien. Nadat hij het voetbal en de judosport beoefende, opteerde hij uiteindelijk voor het boksen. Een belofte zo te zien, want van de 14 kampen die hij totnogtoe le verde, won hij er negen, ein digden twee kampen onbe slist en leed hij slechts drie nederlagen. Op 19 maart jl. werd hij, te Lauwe, na een overwinning op de Limbur ger Duchateaux, tot kam pioen van België bij de novi cen gekroond. Ronny staat nu op het punt over te stap pen naar de amateurs. Beide kampioenen mochten uit handen van burgemees ter De Landtsheer de ge- denkschaal van de gemeen te ontvangen. Pierre Van Rossem Wielrennen. Liefhebber Dirk Heirwegh won zijn eerste wedstrijd van het sei zoen te Schellebelle (gvw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 26