smóelentrekkers «Kommissie voor Leefmilieu» in het leven geroepen te Buggenhout Echo's uit het Lebbeekse schepencollege Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieubescherming opgericht te Buggenhout ZM Advokatenzoon bijna op rechtbank geboren... Waarom genealogie geen gyoecologie is Scheef bekeken Jei Buggenhouts gebak 2 - 10.6.1983 - De Voorpost Groot - Lebbeke Lietbeka laat da Lebbaka- naara niat los. Ja kan ovari- gans haast van aan Lietbeka- "room gaan spreken. Want naast een Lietfaeka- taart staat ar nu ook al een Lietbeka-T-dansant gapro- imeard. De «Orde van Lietbeka» staat ook reeds op stapel. Wedden dat er bin nen afzienbare tijd ergens een Lietbeka-pensenkermis georganiseerd wordt en links of rechts een voet- lub «FC Lietbeka» opduikt Van voetbal gesproken. De «Nacht van SK Lebbeke» kende een enorme bijval, werd ons gesignaleerd. De Lebbeekse kassier zal kon tent zijn. Tijdens die nacht, weten we ook van horen zeggen, werd door één der SK-diri- genten zelfs een voetwas sing uitgevoerd. De man in kwestie moet elk besef van tijd verloren zijn, want uit onze lessen «gewijde ge schiedenis» hebben we al tijd onthouden, dat die voet wassing tijdens het Laatste Avondmaal gebeurde en die maaltijd werd aangericht in de buurt van Pasen. Of zitten ook wij verkeerd? De man in kwestie ge bruikte bovendien geen wa ter, maar coca-cola om de voeten van die dame een extra-beurt te geven. En wij die dachten dat cola alleen maar goed was om te drin ken en om vastgeroeste schroeven los te krijgen. Trammelant vorige maan dagavond in het Lebbeekse sportkompleks. Kwam daar rond de klok van negenen op z n smalst.... een omvangrijke groep bad- mintonspelers en -speelsters de sporthal binnengeduikeld, het schriftelijk bewijs in de hand dat ze over de sporthal konden beschikken. Daar kon echter geen sprake van zijn, vermits de hal tot de klok van tienen bezet was door minivoetbalspelers, die in het kader van de «Schaal Delsin» een match- ke afhaspelden. Voor de badmintonspelers zat er niets op dan misnoegd de sporthal te verlaten en een pint te gaan drinken in een café, die we vorige week in een krant omschre ven zagen als «een paro chiaal café, eigendom van den Deken en zijn parochiale aanverwanten, staande en gelegen in het centrum». Met andere woorden in «Den Bierfaoom». Die «dubbele reservaties» van de sporthal, hebben reeds meer dan één keer bij sportlui kwaad bloed gezet Aan het kommentaar die we tijdens de ontmoeting van het Lebbeekse schepen college met de pers konden opvangen, is er in de schoot van de CVP-schepenrangen wrevel ontstaan omtrent het te vaak afwezig zijn van schepen Karei De Gucht op de vergaderingen van het college. Opvallend was ook de af wezigheid van de PW-sche- penen op de slotplechtigheid van de viering van het Ma riaal Jubeljaar. Waarschijn lijk hadden die mannen schrik van de regen, of was het van het wijwater? Smoelentrekker. Jef Dauwe, advokaat, archivaris, historicus en genealoog is zeker geen gynecoloog. Anders had hij het wel in het snot gehad dat zijn echtgeno- te-konfrater Magda Jan nis op haar laatste be nen liep». Woensdagmor gen rond de negenen kuierden ze beiden rond In het Dendermonds ge rechtsgebouw, zoals dat gebruikelijk is, en toen ze naar de rechtszaal gingen zei Magda tegen echtge noot Jef ineens: «Jef, ik geloof dat er iets op komst Is!». De genealoog die toch ook een beetje voor zfjn eigen stamboom zou moeten instaan, dacht dat het zou gaan regenen. Toen zijn frank viel Magda wees Im mers naar haar buikje stormde hij met het dub bele van zijn gewone snelheid de trappen van het paleis af, bereikte in spoedtempo zijn enorme wagen, sjouwde er zijn Magda in en reed vierklauwens naar de kli niek. Nog maar net waren ze er beland of Joos en Adriaan Dauwe kregen er een broertje bij. Toen ge raakte Jef Dauwe wel even over zijn toeren. In allerijl toegesnelde dok ters en verpleegsters kon den hem uiteindelijk toch diets maken dat zijn jong ste Laurens moest heten en dat het een zware brok was. 3,7 kg is immers niet niks. Magda had blijkbaar geen moeite ge had met die zware last, toen die ook nog van Jefs meesterlijke schouders was gevallen, keerde hij terug naar het gerechts hof, waar zijn konfraters eigenlijk spijt hadden dat het derde kindje van dit advokatenechtpaar niet IN de gebouwen van de rechtbank was geboren. Om diens toekomst te voorspellen zou dan wel geen horoscoop nodig ge weest zijn. Vóór de gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober II., legde Wielewaal 's Heerenbosch aan alle kandidaat- gemeenteraadsleden van Buggenhout, een manifest voor betreffende de milieuproblematiek. In dit manifest kwa men o.a. groenvoorziening en -onderhoud, verkeer en veiligheid, ruimtelijke ordening, energie, afval en recycla ge, tewerkstelling, vrede en ontwikkelingssamenwerking enz. aan bod. Zowel de CVP als de Gembel schaarden zich toen achter deze voorstellen. Naar aanleiding van deze gun- informatief deel aan de wer- stige reakties en gelet op de king van de Kommissie. De noodzaak een gepast en ver- kommissie telt momenteel een antwoord gemeentelijk milieu- 20-tal leden, de helft ervan beleid te voeren, vonden enke- vertegenwoordigen hun vere- treffende voornoemde proble matiek. Tenslotte de bevolking omtrent de milieuproblemen informeren en opvoeden. De kommissie is geen aktie- groep. Wie wil aktie voeren wordt verwezen naar andere, reeds bestaande verenigingen als Raldes bvb, hoewel een niet-gebonden samenwerking met andere-groeperingen voor de hand ligt. Erkend Via een schrijven van 24 maart 1983 erkent het college van Het college van burgemeester en schepenen brengt ter kennis van de inwoners, da; wegens plaatsgebrek op de begraafplaats te Denderbelle, er zal worden overgegaan tot dt ontruiming van het oudste gedeelte gelegen achteraan op het kerkhof rechts, begravia gen welke plaats hadden tussen 1953 en 1962. De ontruiming zal plaatshebben naargelang de noodzakelijkheid, zodat de grat zolang mogelijk zullen behouden blijven. Familieleden van de op bovengenoei perceel begraven personen, worden verzocht de hun toebehorende grafstenen verwijderen vóór 1 december 1983, zoniet zullen ze eigendom blijven van de gemeent Het Rijksinstituut van de Sociale Verzekeringen der Zelfstandigen organiseert regeln tig zitdagen in alle centra van het land. Te Lebbeke werd iedere derde maandag van maand, van 10 tot 11 u. zitdag gehouden. Wegens organisatorische redenen gaan de zitdagen vanaf de maand juli door, van 11 tot 12 u. Zoals steeds* in het gemeentehuis. Burgemeesters en schepenen nemen ook vakantie. Burgemeester Frans Moeyerst doet dat van 21 juli tot 7 augustus, schepen Jef Hiel van 10 tot 20 augustus, schej Germain De Ridder van 1 augustus tot 22 augustus en schepen Francois De Ridder vi 18 juli tot 31 juli. Schepen Tirez heeft nog geen beslissing genomen. Van 1 juli tot en met 31 augustus wordt er door het administratief personeel volgens j «zomerstelsel» gewerkt, wat betekent dat gewerkt wordt van 7 tot 13.30 u. De bevolki kan echter tijdens de gewone diensturen terecht. De woensdagnamiddag zijn administratieve diensten gesloten, maar op dinsdag kan men er terecht van 8 tot 12 van 13 tot 19 u. Schepen Hiel deelde mee dat het BTK-projekt, dat een maatschappelijk assistent tew< stelt, met een jaar verlengd werd. De gemeente moet nu voor 25% van de kosti tussenkomen. Naast de gezonde activiteiten zal de maatschappelijk assistent a< speciaal bezighouden met de voorbereidingen die tot het oprichten van een kuiture raad zullen leiden. De werken aan de Pasbrugstraat te Wieze zijn vorige maandag van stapel gelop deelde schepen van openbare werken André Tirez mee. Aan de h. Backaert, de laaj_ inschrijver op de aanbesteding voor de herstelling van de Molenkapel in datzelf Wieze, werd de bevestiging gevraagd van zijn intekenprijs, t.w. 1.290.000 fr., waarvi 523.000 fr. ten laste van de gemeente valt. Herstel- en schilderwerken aan de kerk Heizijde worden op 16 juni te Gent aanbesteed. Wat de eerste fase van de Algemene riolering betreft, werd een schrijven ontvanj waarin meegedeeld wordt dat de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij de aanleg t de collectoren voor haar rekening zal nemen. Dit houdt voor de gemeente echter g< financieel voordeel in, want tevoren reeds stond vast dat deze collectoren IC betoelaagd werden. Uit een onderzoek uitgevoerd door de diensten van Professor Van Miegroet van Gentse Rijksuniversiteit blijkt, dat de Vredesboom in het geheel niet aan kanker - lijden. De boom is dus niet ziek, wel moet de boom meer levensmogelijkhr geschonken worden door de omgeving aan de noden van de boom aan te passen. Schoolverlaters dienen zich op 6 juli e.k., in de voormiddag, in te laten schrijven op gemeentehuis. Pierre Van R< Buggenhout. Enkele leden-initiatiefnemers van de Kommissie van leefmilieu Buggen hout». (P. Van San) le verenigingen en een aantal partikulieren het noodzake lijk, te Buggenhout, een Kom missie voor Leefmilieu op te richten. Dat is onderhand ge beurd. Momenteel bestaat er medewerking van BGJG-Cen- trum, Heemkring ter Palen, KWB Opdorp, KVLV Op- dorp, Parafonenkoor Opdorp, Wielewaal 's Heerenbosch, verder van enkele individue- len, geïnteresseerd in de leef milieumaterie en aanverwante. Ook Landelijke Gilde Opdorp en KWB Buggenhout namen niging, de andere helft zijn individuelen. Doelstellingen De doelstellingen van de kom missie zijn drieërlei. Allereerst het behandelen van plaatselij ke problemen, die hetzij recht streeks, hetzij onrechtstreeks het leefmilieu in de ruimste betekenis van het woord aan belangen. Verder het indienen van voorstellen aan het college of aan de gemeenteraad. Of wel op verzoek van deze laat- sten adviezen verstrekken be- Veerschilders Het Appelse Veer is al ge ruime tijd een pleisterplaats voor speciale mannen. Men vindt er zowat vanalles. Niet alleen Appelse levens genieters, natuurmensen, veermannen en gastarbei ders, maar ook Dender- mondse filosofen, kaarters, wandelaars, autostoppers, kurieuzeneuzen en zonder lingen. Momenteel loopt er een aardige tentoonstelling van Paul Geerinck uit Ap pels. Hij schildert vrijwel alles: het Veer, de Schelde, de zee, stillevens en zelfs de stamgasten van het café: een reden om eens tot daar te wandelen. Je kan er ook leren hoe je best haring op legt en indien je daarin geen zin hebt, kan je er steeds zo'n exemplaar proeven. Van ladder Aan het Berlaarse Kapelle- plein bestaat reeds geruime tijd een gevaarlijke situatie. Niet alleen durven de chauf feurs hun wagen daar ach terlaten op het voetpad, zo dat sommige bewoners niet eens uit hun huizen kunnen, anderen zien op minder drukke toeristische dagen de kans om dat voetpad als rijweg te gebruiken. On langs nog was er iemand zijn gevel een nieuwe beurt aan het geven en toen hij net zijn ladder verlaten had, werd die door zo'n roekelo ze chauffeur aan brandhout gereden... Zicht op centrum Vanuit de studio's van radio 't Ros in Dendermonde, heb je een prachtig verge zicht op het Dendermondse centrum met links de Astridlaan en rechts het stadhuis met justitiepaleis. Nu de bomen in volle pracht staan, krijg je er de indruk dat Dendermonde één groot park is. Misschien is dat wel wat veel gezegd. Panne Twee adepten van de Hon- ky Tonkse jazzboot togen naar Bornem om daar aan te monsteren, maar op en kele kilometer van de steiger gaf de wagen het op. Om kwart na twee arriveerden ze als allerlaatsten. De dag nadien echter werd het nog meer précair. Er waren zo maar eventjes honderd mensen meer dan voorzien, zodat de kontroleurs niet meer dier ven tellen. Wat zou er gebeurd zijn als de boot nu eens in panne moest vallen van al dat overge wicht? Samen zijn er dus zo'n 1.400 mensen meege- weest, wat weer bewijst dat het bestuur van Honky Tonk geleid wordt door «goldftnger». Daar is de zon Nu we eindelijk van enige zonnestralen kunnen genie ten, moeten de studenten onder ons hun kamertje op zoeken om er te blokken, in stee van op Donkse terras sen, frisse trappisten te drin ken. Gelukkig voor diege nen die in Dendermonde blijven, ruikt de Dender al heel wat frisser bij dergelijk warm weertje. burgemeester en schepenen de kommissie en hoopt zij op een opbouwende samenwerking en medewerking. Pierre Stallaert, schepen voor het leefmilieu, zal in de mate van het mogelij ke de vergaderingen van de kommissie bijwonen. Wat tot op heden regelmatig gebeurde. Uit het huishoudelijk regle ment, dat binnen de kommis sie werd opgesteld, stippen we aan dat er buiten het dagelijks bestuur momenteel een éénvrouwsaangelegenheid per probleemstelling werk groepen opgericht worden. Deze werkgroepen lichten dan, na het inwinnen van in formatie, de voltallige kom missie in. Bedoeling van de werkgroepen is voornamelijk ernaar te streven dat alle leden van de kommissie als wer kenden fungeren en het Dage lijks Bestllur niet te over lasten. Voorstellen De kommissie diende bij het schepencollege reeds een paar voorstellen in. O.m. aangaan de de geplande vernieuwing van het fiets- en voetpad langs de Vidtstraat te Opdorp. Er werd ook een alternatief fiets pad voorgesteld doorheen het «Slozie», dat de centra Opdorp en Buggenhout, langsheen grotendeels bestaande veldwe gels slechts 250 m zou moe ten onteigend worden zou verbinden. Een minimum aan verharding zou volstaan om zelfs tijdens het grootste deel van de winter de veiligheid de fietsers en van de school gaande jeugd te waarborgen. Er wordt tevens werk gemaakt van ccn ontwerp «Kappings- en Beplantingsverordening» Belangstellende personen of 'verenigingen, die nog willen meewerken, kunnen steeds tot de kommissie toetreden. Voorstellen of bemerkingen, die de sanering van het Bug- genhoutse leefmilieu kunnen bevorderen, zijn altijd wel kom. Het sekretariaat van de «Kommissie voor Leefmilieu Buggenhout» is gevestigd langsheen de Brusselmans- straat nr. 22. Tel. 052/ 33.61.19. Vermelden we nog dat de kommissie in principe om de één twee maanden vergadert. Pierre Van Rossem Binnen de Wielewaal, afdeling 's Heerenbosch, bestond een recyclagebedrijf, sedert geruime tijd de noodzaak aan een jongerenafdeling, valverwgrkmp'nstallahcl Op 27 mei jl. werd door een negental jongeren uit kagteJ1 Buggenhout en omgeving, deze stap gezet en werd «J.N.M.-'s Heerenbosch» boven de doopvont gehouden. Dierenasiel Het betreft hier een plaatselyke afdeling van een nationale jn samenwerking met dt vereniging, welke gegroeid is uit een recente fusie van de lewaalafdeling 's Heerer Wielewaaljongeren en B.J.N. (Bond voor Jeugd en Na- start JVN binnenkort f tuurstudic). f'el voor vogds het wild levende dicra De vereniging richt zich tot toging tegen kernwapens op 23 doeling is zieke, gekwet jongeren van 8 tot en met 25 oktober e.k., inventarisatie en geis Qf andere in het .r jaar. Het jaarlijkse lidgeld be- onderzoek van de «Henneput» vende dieren, tijdelijk t draagt 300 fr Wie toetreedt >n Buggenhout-Bos (wateron- zorgen en een onderkot ontvangt eveneens het JNM- derzoek, insekten- en planten- verschaffen. Tot ze opni< j tijdschrift. Betaling kan door determinatie, meten van pH hun natuurlijke omgevin e storting op rekeningnummer en l° enz.); het opruimen van nen uitgezet worden j. 733-1600067-82 van JNM, vzw Lippelo-Bos en een poel in de Graatakker, Turnhout. buurt van de Rossevaalstraat Wie meer informatie te Lebbeke, het opzetten van omtrent JNM kan terec d[ een tentoonstelling (algemene Gilbert Verbeken, Lemc c Diverse aktiviteiten informatie over JNM, over 37 Malderen (de voorzitl Tot de geplande aktiviteiten roofvogels enz.), het braakbal- bij secretaris Jempi De van JNM-'s Heerenbosch be- lenonderzoek van uilen en an- noy, Diepmeerstraat 30, horen: deelname aan natuur- dere prooivogels, een nachte- Buggenhout. kampen, deelname aan de be- galenwandeling, bezoeken van Pierre Van R Lebbeke. De leerlingen van de technische school aan het werk tijdens de opende (P. Van San) Lebbeke. Opendeurdagen in het Sint-Jozefinstituut te Lebbeke (P. Van San). Buggenhout. De Buggenhoutse bakkers in konklaaf voor hun gebak te vinden, (pvr) om de meest originele benaming Buggenhout heeft naast zijn bos, zijn krokkebaaszijn -burgernu ook een specifiek gebak. -Bosschijntje» werd het gedoopt. Het is een zeer smakelijke biscuit vanille, gevuld met de gekende krokkebazen (blauwe bosbes), met hierbovenop een exclusief marsepeinen beleg, waarop de Boskapel is afgebeeld. Ook de kerk van Buggenhout bestaat in hetzelfde beleg. De idee een speciaal gebak in het leven te roepen ontstond in een Buggenhouts spijshuis, waar de patron de noodzaak aanvoelde zijn klanten als dessert iets speciaals aan te bieden. In samenwerking met een patissier werd toen gezocht naar een gebak dat geheel zou afwijken van alle klassieke gebakjes. Om de nieuwkomer een passende naam te schenken werd een beroep gedaan op de fantaste van de Buggenhoutse schoolgaande jeugd. Op 1 juni j.l. werd in het gemeentehuis een jury geïnstalleerd, gevormd door afgevaardigden van de Buggenhoutse scholen en geleid door politiekommissaris Jacobs, burgemeester De Landtsheer en de schepenen Godelieve Van Praet en Pierre Stallaert. Uit de 39 voorstellen van de Buggenhoutse jeugd werden uiteindelijk 9 namen weerhouden. Namen als klokken bovendien, als bosbestaartje«boskrokken», «boskrabbertje», «krokkekapelleke», -kapellehapjes», «'n krokje» enz. De bakkers kregen uiteindelijk het laatste woord en geopteerd werd voor BosschijntjeDeze benaming werd voorgesteld door de leerlingen van het 4de leerjaar B (lager onderwijs), van het St.- Vincenliusinstituut te Buggenhout Deze klas wordt dan ook uitgenodigd om op 16 juni a.s. te 20 u, de officiële plechtigheden bij te wonen, tijdens dewelke de genodigden de kans zullen krijgen van Bosschijntjete proeven. Pierre Van Rossem Buggenhout. Een bosschijningklaar om in t (vrp)

De Voorpost | 1983 | | pagina 2