Walter Verhelst uit Hamme bouwde zelf zijn «Idroglijder» Tafeltennissers vereremerkt te Hamme Eerste geïntegreerd zwemfeest voor valide en anders-valide zwemmers Zesde Interscolair Zwemfeest te Beveren Nationaal damesteam start oefenwedstrijden Yachtklub Durmeschuimers in Nederland Dp het Kaaiplei Durmeschuimi VissenAl de leden van de Dendermondse vLssersklub «Moed en Geduld» lauwerden hun kampioenen (vh) ZWEMMEN Zwemfeest te Buggenhout. Ook de Dendermondse Zwemklub Olympos had een delegatie gestuurd (pvs) Zaterdag 11 juni organiseert de vzw. Gemeentelijke Sportcentra Beveren voor de zesde opeenvolgende maal een interscolair zwemfeest voor de lagere scholen die regelmatig het gemeentelijk zwembad van Beveren bezoe ken. Dit jaar zijn 7 jongensscholen en 10 meisjesscholen ingeschreven, samen goed voor zo'n 704 leerlingen. De inrichting staat onder de auspiciën van het Gemeentebe stuur van Beveren en van de Beheerraad van de vzw. Een massa ouders volgt steeds met grote belangstelling de evenementen van htm pupillen in het water. In de voormiddag, om 10.00 u. heeft de verwelkoming plaats door Direkteur E. Roelandt, en om 10.10 u. wordt de start gegeven voor de jongensscholen. De deel nemende scholen zijn: Sint- Thomascollege van Antwer pen Linker-Oever, de Ge meentelijke Jongensschool Bosdamlaan en Lindenlaan van Beveren, de Broeders- school uit de Leon Labyt- straat en de Stationsstraat te Beveren, de Rijksbasis school uit de Donkvijver- straat te Beveren, de Ge meentelijke Jongensschool van Kallo. de Gemeentelijke Jongensschool van Melsele en de Gemeentelijke Jon gensschool uit Sint-Gillis- Waas. De deelnemers wer den ingedeeld in 11 ploegen van 5 of 6, telkens met een ploegkapitein, rekening houdend met de leerjaren. Van elke jongen wordt de tijd opgenomen. Het programma bestaat uit een rekreatieve zwemproef. Het betreft een ballenzwem- race. Elke ploeg dient 3 maal een trajekt af te leg gen. Het eerste trajekt be staat uit 25 m zwemmen op buik met 1 bal in beide han den. Het tweede trajekt is hetzelfde op de rug en een derde trajekt bestaat uit 25 meter zwemmen vrije slag. Elke deelnemer ontvangt een herinneringsmeidaille. De prijsuitreiking is voor zien rond 12.00 uur. Om 14.00 uur komen de meisjesscholen aan bod, 10 in aantal: Imelda van Linker Oever, de gemeentescholen van Bazel. Beveren, Kruibe- ke, Melsele. NieuwkerkenN Vrasene en Sint-Camillus van Sint-Niklaas (Oude Mo lenstraat). De prijsuitreiking is hier voorzien omstreeks 17.00 u. wvdv Het Waasland is weer een primeur rijker. Sportwed strijden voor gehandikapten zijn zeker geen nieuwigheid meer. Een «geïntegreerd zwemfeest» met validen en anders-validen van zo'n ver scheiden aard was echter ontegensprekelijk aan zijn eerste uitgave toe. Op de warme zondagnamid dag van 5 juni '83 mochten de organisatoren Revalida tiecentrum Kasteelstraat en Wase Zwemkring in het Ste delijk Zwembad zich ver heugen in een ruim en voor al heterogeen deelnemers veld voor hun zwemwed strijden. Heterogeen omdat het deelnemersveld bestond uit zowel valide (eendjes, benjamins en veteranen) als anders-validen. Deze laat- sten bestonden zowel uit vi sueel gehandikapten als fy sisch mindervaliden aange vuld met leerlingen van de BLO-school de Regenboog en BLO-school Kalkstraat Sint-Niklaas. Allen verrasten het enthou siaste publiek door hun gro te zwemkapaciteit. Zo moch ten de visueel gehandikap ten Paul De Vriend en André De Geest o.l.v. de WZK vete ranen Firmin De Beule en Jan Braeckman een ware ovatie ontvangen. Dezelfde lofbetuigingen voor hun prestaties in rug slag, crawl en schoolslag kregen de fysisch minderva liden van Wapper-Antwer- pen en SRUG Gent waaron der de lokale vedetten Bea Smet en Maurice De Crae- cker. De BLO-leerlingen leverden op hun beurt het bewijs dat zij door hun leerkrachten goed begeleid worden om zich in de zwemsport te be kwamen. Ook de leden van Beverse Zwemkring en Wase Zwem kring deden hun trainers al le eer aan door in voortreffe lijke tijden en goede tech niek hun wedstrijden op een voorbeeldige wijze te zwemmen. Voor de organisatoren en deelnemers was het bemoe digend en hartverwarmend dat het stadsbestuur oog had voor dit geïntegreerd treffen van de verschillende zwemmers. Zowel burgemeester De Vidts, de betrokken schepe nen Lenaerts (sport) als Ro giers (minder-validen) wa ren graag aanwezig om die namiddag de deelnemers aan te moedigen en te lau weren. Voor Wase Zwem kring en Revalidatiecen trum was het aangenaam samenwerken aan het lof waardig initiatief dat dit zwemfeest toch wel was. Watersport. Hammenaar Walter Verhelst bouwde een soort glijboot waarmee oude Durme een proefvaart maakte. Het experiment is geslaagd (vh) WATERPOLO TAFELTENNIS Na veel slapeloze nachten van ontwerpen en bereke nen is Walter Verhelst van de Hamse «Durmeschui- mers» begonnen aan één van zijn levenswerken, een hydroglijder, die hijzelf om doopte tot Idroglijder. Hij begon de bouw in 1975 en dat betekende gedurende drie vier uren per dag keihard werken. De romp is gemaakt van speciaal bewerkte water vaste platen, waarna hij een volledig zelf omgebouwde VW-motor bovenaan mon teerde. Die moest een zelf gesneden propeller aandrij ven. De propeller is ge maakt uit lagen gelijmd beukenhout. Daarvoor is heelwat precisie en vak manschap nodig. Walter heeft die eigenschappen... Hij is immers houtbewerker van beroep en bestudeert als hobby de mechanica, de aërodynamica, motoren en allerlei technology. Het voordeel van zo'n glijboot is dat het verbruik wordt be perkt terwijl het rendement verhooft. De boot kan tien tallen meters over het slijk schuiven, dankzij zijn spe ciale bouw en dat is maar goed ook op de Durme. De snelheid bedraagt onge veer 30 km/u, deze snelheid mag op water zeker niet on derschat worden. De zelf is 6,5. meter lang i meter breed, de diepgai max. 12 cm. De omtrek heid van d« 10.360 /min. doorsnede is 1.32 meti de draaisnelheid is toeren per minuut. Opgericht in 1982 door enkele vrienden met Gemeentelijk Speelplein als basis is de vriendenkring van Yachting stilaan aan het uitgroeien tot een volwaardige met zelfgebouwde boten, maar ook met boten de handel verkrijgbaar zijn. Momenteel is men bezig met de aanbouw van achttal steigers en er bestaat een optie voor vergroting met een gezamenlijk vlot voor mogelijkheid zich voordoet. Deze kans zal versneld worden na het ontstaan de Gezinssport vzw Zwivoba, een samentrekking Yachting Durmeschuimers met de zwem-, toeristen- en volleybalklub. De eerste sporen van deze klubs vinden we in later sloot men aan bij de Volkssportcentrale en Gezinssportfederatie van de B.G.J.G. te Brussel voor de nodiae verzekeringen instaan. 30 - 10.6.1983 - De Voorpost In de Hamse zaal Familia werd deze week de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de KKSFB-tafelten- nis. Voorzitter J. Peeters heette iedereen welkom en meende dat het verbond aan uitbreiding toe was. Daarom deed hij een oproep tot de leden van de aanwezige klubs om him bijdrage te leveren tot de uitbouw van de federatie als ze in kontakt mochten komen met andere klubs. Vaak zijn het de klubs die en de spelers voor hun onder mekaar de eerste kon- sportiviteit, de KKSFB wil takten moeten leggen. Om- immers een vereniging van dat men ook op sportief vlak echte vrienden blijven, wil groeien is het de bedoe- Tenslotte werden volgende ling van de bond om vol gend jaar provinciale trai- klubs en spelers gelauwerd: Interklubkampioenen: le ningsavonden te organise- afd.: Pardaf A, 2e afd.: Ma ren. Daarvan zouden dan al- delon A, 3e afd.: Ons Huis, le klubs en spelers kunnen 4e afd.: Madeion B. 5e afd.: profiteren. Sekretaris H. Van KWB-D, Jeugdkompetitie: Couwenberghe schetste de KWB-A. Debutantenreeks: evolutie van het voorbije KAJ-A. Bazel. seizoen. Een aantal ploegen lichtjes achteruit. Op nationaal vlak werd Pardaf-A Kruibeke kam- maar dat kon gelukkig op- pioen le afdeling, gevangen worden door en- Beker van het Bisdom: Patro- kele klubs die met meerdere A Hamme. Beker de Hollog- ploegen inschreven. Voor ne: Lagere reeks: De Keyser het komende seizoen zijn de vooruitzichten allicht beter. Hogere Een viertal nieuwe klubs lie- ten zich reeds inschrijven. Het inlassen van een jeugd reeks was ongetwijfeld ook een schot m de roos. Onge twijfeld heeft dat enkele klubs gestimuleerd en de kontin uiteit in de hand gewerkt. Het Oostvlaamse kampioen schap werd een sukses. Om Marc-Stallaert Mare (Patro), lessagie Frans-De Bosschere Dirk (Pardaf Kruibeke). Mini-be ker: Van Geel Charles-Sa- man Eddy (KWB Kruibeke). Kampioenschap van Oost- Vlaanderen: Heren: Reeks B: Messagie Frans (Pardaf), Reeks C: De Boes Flor (Pardaf), Reeks D: Wasteels Chris (Madeion), dat Dynamica Waasmunster Reeks E: Felix Rudy (Par- een grote zaal ter beschik- daf). Reeks F: Van den Bran- king kon stellen, waarin den Dirk (BAC), Reeks N.K.: men op vijftien tafels tege- Van Geel Charles (KWB), lijk kon spelen, kende het Reeks Jeugd open: Van Bo- kampioenschap een vlot gaert Benny (KWB). Reeks verloop. Sukses ook voor de Jeugd N.K.: Nielandt Chris andere bekerkompetities (KWB), zoals de Beker van het Bis dom, de Minibeker en de Dames: reeks C: Van der Beker de Hollogne. De fina- Reysen Veerle (Pardaf), les van de Hamse Beker Reeks Niet-Geklasseerden: werden georganiseerd door Van Poucke Marjolein (Dy- Pardaf. De sekretaris ver- namica). Reeks jeugd-open: wees ook nog naar de twee Van der Reysen Veerle nationale tornooien te Ham- (Pardaf), Reeks jeugd niet- me en te Kruibeke. waar het geklasseerd: Oosterlinck inschrijversaantal tussen de Katleen (Dynamica). 6- en 700 lag. Nationaal voorzitter Otte prees het Provinciaal Komi- tee voor de geleverde in spanningen. de klubbestu- ren voor hun medewerking Individuele interklub: Reeks 1. De Boes Flor (Par daf), 2. Mestdagh Karei (G.S.G.), 3. De Maeyer Jozef (G.S.C.), 4. De Keyser Mare (Patro), 5. Van Belleghem Hendrik (Troelant), 6. De Schoesitter Pierre (Patro), 7. Van Damme Dirk (S.G.C.), 8. Van Cauteren Peter (Patro), 9. Felix Rudy (Pardaf), 10. Daems Peter (Pardaf). Reeks 2: 1. Wasteels Chris (Madelon), 2. De Cock Kurt (Triumf), 3. Messagie Luc (BAC), 4. Dehon Daniel (Triumf), 5. Vergouwen Remi (Madelon), 6. Smet Peter (Triumf), 7. Muylaert Paul (BAC), 8. Van Kersavond Jo- han (BAC), 9. Muylaert My- riam (BAC), 10. Van de Velde Jan (Vlierkouter). Reeks 3: 1. Van Langenhove Hubert (Ons Huis), 2. Van Bogaert Benny (KWB), 3. Van Langenhove Gerda (Ons Huis), 4. Nielandt Chris (KWB). 5. Wittock Noel (Triumf), 6. Oosterlinck Kris (Dynamica), 7. Van Mie- ghem Egmont (Pardaf), 8. Van Strijdonck Freddy (Pardaf), 9. Anne Jan (Pard af), 10. Walschaerts William (Pardaf). Reeks 4: 1. Van Geel Char les (KWB). 2. Saman Eddy (KWB), 3. Verspecht Leon (BAC). 4. De Block Guido (Patro), 5. Stallaert Mare (Pa tro), 6. De Clercq Patrick (Pa tro), 7. Stallaert Dirk (Patro). 8. Van den Bossche Emiel (BAC), 9. Lombaert Reinold (Troelant), 10. Joussaert Wil ly (KWB). Reeks 5: 1. Van der Reysen Veerle (Pardaf), 2. Verbeke Alain (KWB), 3. Saman Kris- tof (KWB), 4. Bauning Tom my (KWB). 5. Van Lierop Re- nilde (KWB), 6. Verheggen Luc (KWB). 7. De Rijcke Jozef (Dynamica), 8. Standaert Ronny (Dynamica), 9. Ste- veninck Franky (Dynamica), 10. Vaerewijck Erik (KWB). Jeugd: 1. Van Bogaert Benny (KWB). 2. De Block Guido (Patro), 3. Stallaert Dirk (Pa tro), 4. Goossens Carl (Pat ro), 5. Nielandt Chris (KWB), 6. Van der Reysen Veerle (Pardaf), 7 Stallaert Mare (Patro), 8. Leclercq Stefaan (KWB). 9. Verbeke Alain (KWB), 10. Saman Kristof (KWB). spel van de Nederlandse meisjes betekende meer maals een out voor hen. waardoor de gasten ver schillende man meer situa ties konden putten. Ondertussen zijn de Natio nale trainingen terug ge start om klaargestoomd te zijn tegen het 5-landentor- nooi op 8 - 10 juli in Zwe- vegem. Het Belgische Nationale da mesteam zal dan met een vollediger ploeg aantreden waaronder 7 Waaslandse speelsters die een groot deel bissen te Dendermonde. Bij visklub «Moed en Geduld», gevestigd in het Schipken, be" 1 spe p zullen Etienne Cami algemeen kampioen. Frans Van Haute was de beste veteraan en Sn 1X1 en' Jartssens won de titel bij de juniores (vh) Het nationaal damesteam vertoeft sinds enige tijd meermaals in Nederland. Reden daarvan is de jaren lange ervaring en kennis van het dameswaterpolo dat bij onze noorderburen op wereldniveau staat. Afgelopen week-end waren er dan ook enkele oefenwed strijden voorzien in het prachtige sportkomplex in Zeist. Deze akkomodatie staat be kend als het ideale trai ningsoord voor diverse na tionale ploegen. In het Belgische team waren er verscheidene Waasland- se dames opgesteld. An Peeters en Sabine Van Wou- we van Jastremski Hamme bleven deze maal afwezig door examens, terwijl Cari- ne Lijssens en Sandra Smet van Wase Zwemkring ver stek gaven. Lulu Braeckman. Els Rom- bout en Kristien De Smet vertegenwoordigden de Wa se klubs. Tegen een ervaren en op elkaar ingespeeld Neder lands team is het hard te spelen. Vooral vinnigheid en aandacht ontbrak bij Belgische meisjes. Ook wat techniek betrof hadden, ze enige achterstand op het ge routineerde jeugdteam. Al bleek snelheid niet het probleem, de Belgische ploeg kwam niet aan de bal. De inzet bleef er tot op het einde al werd deze niet met winnende cijfers beloond. De tweede oefenmatch ken de een beter verloop. Tegen een derde klasse- ploeg is het makkelijker spelen. Men bouwde rustig het spel uit waardoor mooie re kombinaties en precieze re passen werden gegeven. Erg efficiënt verdedigings werk door een goede zone verdediging. Het vrij ruwe Ei is een nieuw systeem op de markt ter voorkoming van wa gendiefstal «Identifi car». Voor Belgic is dit een nieuwig heid. maar het systeem werd reeds in Frankrijk met sukses toegepast. De opendeurdag van de Ko ninklijke Federatie van Belgi sche Notarissen is een ovcrwel- Vissen Na ^et negende interklubkampioenschap van de Sint-Niklase hengelaars, gehouden in het rekreatieootii digend sukses geworden. In - - m het totaal werden 1.954 bezoe kers geteld en werden er een 2(X) telefonische oproepen voor meer inlichtingen geno teerd. In de toekomst zullen nog dergelijke informatieda gen worden gehouden. De Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondisse ment Oostende verzorgt in 1983 de uitgifte van een pen ning die dc benaming, mee draagt van 50 Oostcndse Rij der Dc uitgifte staat in het teken van honderdjarig be staan van dc Wellington ren baan te Oostende. In dc BI' Building.' Jan Van Rijswijcklaan 162 te Antwer vissen, wp ae sier weraen ae inaiviaueie visKampioenscnappen genouaen. winnaar ncn exnoscron van t„. - r, r, werd Raf Meeussens (Zeester), lste junior was Johan Van Spitael, lste veteraan Van 24 juli dc kunstenaars Emiel ^LSSef,te Moerzeke. Frans De Firuyne van de Oude Durme-vissers werd algemeen kampioen van Groot-flamme. Cctuwenberghe en lste dame Betty Rolus (Iv) Crcado, Rcnc Dc Snik en Gey,e <W,nlervlss"s) haa,de he' b'l d' veteranen en Alain Audenaert (Buntotters) was de beste junior (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30