«De 12 uren van Aalst»: een meevaller tot en met Daverend volleybaltornooi te Beveren-Waas Peter Dhanis: puntenwinst in kampioenschap Het atletiekseizoen is nu pas losgebroken 1 Laatste transferberichten r a Op 200 m ging di »r iendracht-alleel loelandt die e le 21 sec.-gr to revelatie ATLETIEK AUTOSPORT MOTORCROSS or de nationalen werd vo- I I» zondag te Sijsele de rfe proef voor het B.L.B. onpioenschap gereden •t Luc de Wulf aan de Iding. Peter Dhanis die éerste proeven door •nslagen werd getroffen. i< slechts op een zesde xrts met niet minder dan m punten achterstand. Te Tw>ele deed hij toch een Ie zaak en alhoewel hij eerste reeks slechts als itigste uit de start kwam hij snel naar een twee plaats te rijden om dan ile ronden te moeten tegen Gino Pene maar deze moest uit- 'lijk toch bezwijken te- een sterke Peter Dhanis. •man werd tweede voor Wulf, Jochems, Me- Vink en Bral. In de 'eede reeks kwam Dhanis de tweede ronde reeds Bi de leiding en liet zich niemand bedreigen, werd Van de Geuchte «ede voor Vink, Perre- Van Renterghem. en Patteeuw. Luc de pf. moest vrede nemen ■«leen elfde plaats; Ronny Coster stond op de derde T nats in de tussenstand en «d in de eerste ronde op derde plaats toen hij na «pringplank zwaar en kwam en met pijne x de «trijd moest eindic jn. In tweede reeks kwam hij verder dan een vijftien- 25cc nièu- [en werd Rik Claus van deze derde ipioenschapsproef voor 111 van Hoof. Peter Dhau- kwam niet zo goed uit de en reed in de eerste een twaalfde en bij de finish werd 'esde. De tweede reeks het stukken beter en hij na een goede start tweede eindigen en ook op een tweede 1 in de stand voor het 'ioenschap. Brik Schei- kwam met een handi- aan de start want bij het van de machine voor de wedstrijd hij ten val en liep W schaafwonden op aan oorst en de armen. De lts reeks was hij toch 1 gestart en kon ook als 'de finishen maar in de serie had hij na de een hapering en kwam achteraan de 43 koppige groep. In de laatste ronden kwam hij naar een tiende plaats maar verloor nog door een hapering in de modder een drietal plaatsen en werd achtste in de eind- Stand- In het kampioen schap komt hij voorlopig cp een derde plaats. Alain Roels kreeg voor de kam- pioenschapspunten einde lijk wat meer geluk en reed in de eerste reeks van een zesde naar een derde plaats. In de herneming was hij als vierde gestart maar door een val werd hij naar een achtste plaats verwezen en werd vierde in de eind stand. Dirk Vlassenroot kon in de eerste reeks op een vijfde plaats eindigen maar kwam na de start der tweede reeks in moeilijkheden en werd op een 35* plaats genoteerd. Toch wist hij nog sterk terug te komen en finishte op een veertiende plaats waarmee hij tiende werd in de eind stand. Eric Brems reed na de start in de middengroep en ondanks een val wist hij goed dichter te komen maar verloor in de laatste ronden nog plaatsen door een de- fekte uitlaat, hij eindigde op een dertiende plaats en werd tiende in de tweede reeks. Voor de eindstand kwam hij als elfde voor. Bij de 250cc-ers kon leider Kurt Bussens zijn voor sprong nog vergroten door de twee reekssn te winnen en moest de tweede gerang schikte Lieven Vercruysse de eerste reeks uitrijden met een defekte versnellingsbak en eindigde slechts op een negende plaats. De tweede reeks werd hij tweede. De eindoverwinning ging naar Bussens voor Vervaeke, Dhaene, Deckers en Ver cruysse. Herman Lenaerts kwam de eerste reeks als zesde uit de start maar werd door een val naar een 35* plaats ver wezen en finishte nog als 27*. In de herneming werd hij 22* wat ook zijn plaats was in de eindstand. Eric Baeyens kwam in de eerste reeks der juniors 500cc slechts als twintigste uit de start maar na een viertal ronden reed hij al bij de eersten en kon zelfs de reeks op zijn naam schrijven. In de tweede serie eindigde hij als tiende wat hem een tweede plaats in de eind stand gaf. Bij de inters 250cc werd het een strijd tussen L©o Com- bee en Lieven de Vijlder. In beide reeksen eindigden ze in elky2T2 Spoor maar Com- bee kon toch teikens do SSI- ste plaats innemen. 12 Uren van Aalst. De snelheidsproeven lokken steeds veel kijkers (per) Erwin Gabriel behaalde Pt) de 500cc-ers zijn veertiende overwinning en bewees dus nogmaals dat niemand hem van een overwinning kan houden zonder tegenslagen. Danny Joos werd tweede voor Hugo Dhaemers, Tan- ghe en Van Brussel. Dit weekend wordt de wed strijd gereden op do pciGêl- dijken te St.-Laureins waar er een kampioenschaps- proef betwist wordt voor de juniors 250-500cc. Verder al le reeksen aan de start en de omloop is best te bereiken langs Eeklo, richting St.- Laureins en St.-Jan in Eremo. D.H. VOLLEYBAL Zaterdag 28 mei had het achtste volleybaltornooi voor rekreatieploegen plaats op de terreinen van de Rijksscholen in de Donckvijverstraat 30 te Be- veren-Waas. Het tomooi werd ingedeeld in drie reek sen: een damesreeks, een gemengde reeks niet- schoolploegen en een reeks schoolploegen. De 35 inge schreven ploegen speelden, ondanks het erbarmelijk weer, onder de grootste sportiviteit. Van 9u30 tot 18 u werd er geserveerd, gouden passen uitgedeeld en putten in de grond gesmasht. In de middagpauze was er een lekkere warme maaltijd voorzien voor de deelnemers aan een matige prijs (130 fr.). Dat het smaakte hoeft geen betoog. Dat dit tomooi een geslaag de dag werd bewijst dat sportiviteit bij rekreatiespe- lers geen ijdel woord is. Ereprijzen werden overhan digd door de heer A. Coes- sens, kabinetslid van minis ter L. Tindemans, uit naam van staatssekretaris Paul Akkermans, de organisato ren hadden voor een ver zorgde prijzentafel gezorgd, en elke ploeg ging met een origineel aandenken naar huis. Damesploegen Reeks 1. A Sportief A - B 2- 0 B KWB O.L.V. A-C2-0 C MJA Be veren B - C 1 -1 Reeks 2. D De Zwarte panters D - E 0 - 2 E Jeugdhuis De Kring D - F 0 - 2 F De croco's E - F 0 - 2 Reeks 3. G St. Annakliniek G - H- 2 H Dallas Kallo G -1 1 - 1 I Stadspersoneel St. Niklaas H -1 1 - 1 Nieuwe nummers - uitslag da mesploegen 1. Sportief 2. De croco's 3. Jeugdhuis De Kring 4. Dallas Kallo 5. Stadspersoneel St. Niklaas 6. MJA Beveren 7. De zwarte panter 8. St. Annakliniek 9. KWB O.L.V. Niet-schoolploegen Heren gemengd Door een forfait kunnen de ploe gen. die spelen voor de 14de en 13de plaats (indien gewenst) spelen voor 3 winnende sets. 1De zwarte panters 1 1-3 2 2. Hygiöna 3. Overmere 4. MJA Beveren 4 - 5 5. De croco's 4 - 6 6. Blauwbuiken 5 - 6 7. Ons Huis 7 - 8 8. Vovog Wetteren 7 - 9 9. Fam. W. Engelen 8-9 10. Droge haring 10-11 11.HamvocI 10-12 12. Jeugdhuis De Kring I 11 - 12 13. Door eendracht sterk 13- 14 14 Jeugdhuis De kring II Eindrangschikking 1. Hygiëna 2. De zwarte panters 3. Overmere 4. MJA Beveren 5. De croco's 6. Blauwbuiken 7. VOVQG Wetteren 8. Ons Huis 9. Fam. W. Engelen 10. Hamvoc I 11Droge Haring 12. Jeugdhuis De Kring I 13. Door Eendracht sterk 14. Jeugdhuis De Kring II Schoolploegen 1. Vonibo 2. RMS 2 St. Niklaas 3. K.A. St.Niklaas 4. RMS 1 St.Niklaas 5. K.T.A. St.Niklaas 6. R.M.S. Beveren 7. RBS Lokeren 8. MJA Beveren 9. SAVOK 10. Pedepi Eindrangschikking 1. RMS 2 St.Niklaas 2. K.A. St.Niklaas 3. Vonibo Niel 4. RMS 1 St.Niklaas 5. K.T.A. St.Niklaas 6. R M S. Beveren 7. R.B.S. Lokeren 8. SAVOK 9. MJA Beveren 10. Pedepi 1-2 0-2 1-3 1-1 1-4 2-0 2-3 1-1 5-6 2-0 5-7 2-0 6-7 2-0 8-9 1-1 8-10 2-OFF 2-OFF BIJ K.A.V.D. De Dendermondse eerste provincialer heeft Robby Maes, een 21-jarige voorspeler van Eendracht Bazel, voor één jaar overgenomen. Luc Van der Jeught die vorig jaar maar enkele keren op de bank zat omdat hij zijn legerdienst vervulde, werd definitief getransfe reerd naar Red Star Haasdonk. Weg bij FG Baasrode De dertigjarige Guido De Valck, tot vorig jaar nog doelman-titularis in het Baasroodse fanionteam, kijkt momenteel uit naar een andere ploeg. Piloot 1. Lietaer 2. Alvan 3. Plas 4. Vercauteren 5. Priem 6. Boon 7. Snoek 8. DTIoore 9. Vandermaelen 10. DHoe Co-piloot Donaat Keymeulen Asselman Moortgat Maartens Vranckx Callewaert Clauwaert Swalus Meert Wagen Talbot-Lotus Porche Fiat ritmo Porche Opel-Kadett Opel-Ascona Porche BMW 3201 Ford Escort R5 Turbo de racers: Dat öl Üjdïïi? Strijd lelijk geblazen werd blijkt uit enkele reakties van Wagen nr. 53 bestuurd door (Opel Ascona): «De regen heeft het parcours uiterst glad gemaakt, "wij piuuSrêlI V'CCrZÏChha aan te doen. Hierdoor zitten we schrap met onze tijd maar veiligheid boven alles,» aldus het duo. Wagen nr. 60 Vermeulen-Vermeulen (BMW 320): «De omloop valt moeilijker uit dan we dachten, wij zitten achter op het tijdschema. Als je alles doet zoals voorgeschreven staat is de tijd wél beperkt. Vooral de strenge kontrole van de rijkswacht speelt ons lelijk parten» aldus de piloot. Wagen nr. 65 van de gebroeders Janssens (Ford Escort): «Het valt echt niet mee, wij hebben al water en bloed gezweet. Zwaar parcours, drassige wegen, daarbij botsen, een paar deuken in het voorste deel van de wagen, ach, te veel om op te noemen. Maar we blijven meedoen zolang de motor draait» aldus de gebroeders. Wagen nr. 119 (Opel Ascona), Van Der Hoeven-Buekurs: «Mogen wij de voorlopige tussenstanden hebben, dan kunnen we deze eventjes bestude ren» aldus de co-pilote. Ondanks alles bleef iedereen toch optimist, zelfs het Rode Kruis. «Onze hulp kon dit jaar gemist worden. De koers verliep probleemloos. Nochtans waren we op het ergste voorzien. Per terrein werd er een ziekenwagen geplaatst plus het nodige personeel. Deze mensen zouden onmiddellijk de eerste zorgen toegediend hebben bij gebeurlijke ongeval len. Ondanks alles bleef iedereen toch optimist, zelfs het Rode Kruis. «Onze hulp kon dit jaar gemist worden. De koers verliep probleemloos. Nochtans waren we op het ergste voorzien. Per terrein werd er een ziekenwagen geplaatst plus het nodige personeel. Deze mensen zouden onmiddellijk de eerste zorgen toegediend hebben bij gebeurlijke ongeval len. Over gans de omloop cirkuleerden permanent 27 Rode Kruishelpers afkomstig van Aalst, Wetteren, Lede en Denderleeuw», aldus de woordvoerder. Terug naar de wedstrijd. De overige drie omlopen werden door Lietaer-Donaat even kundig doorworsteld. Dit tweetal bleef aan de leiding rijden, weliswaar voortdurend in het harnas gejaagd door Alvan-Keymeulen en Snoeck-Callewaert. Uiteindelijk was de Porsche van Alvan iets sneller dan die van Snoeck. De einduitslag zag er als volgt uit: Piloot 1. Litaer 2. Alvan 3. Snoeck 4. Priem 5. Yupy 6. D'Hoe 7. Vercauteren 8. Vlemincks 9. DTIoore 10. Van Camp Co-piloot Donaat Keymeulen Callewaert Maartens De Laauw Meert Moortgat Bogemans Clauwaert De Vos Wagen Talbot-Lotus Porche Porche 911 SC Opel Kadett Opel Ascona R5 Turbo Porche 911 SC Opel Ascona BMW 320 1 Opel Kadett 2.892 p. 2.957 p. 3.016 p. 3.018 p. 3.053 p. 3.074 p. 3.090 p. 3.099 p. 3.117 p. 3.120 p. Wat wel opvalt is dat binnen de eerste tien een aantal merken goed vertegenwoordigd zijn: 3 Porchen, 4 Opels, in mindere mate Talbot, BMW en R5 Turbo. De eerste 4 behoren tot de Autoclub Duindistel. Volgens koersdirecteur Francis Smet is «De 12 uren van Aalst» een sukses over gans de lijn geworden. «'s Morgens zag het er naar uit dat het weer ons lelijk parten zou spelen. Door de regen moest de technische kontrole gebeuren in de Lancia-tent zelf. Hierdoor vertrokken de piloten met ongeveer 30 minuten vertraging. In de loop van de koers is het weer stukken verbeterd wat ongetwijfeld de gemoederen van de piloten opfleurde. Qua organisatie, medewerking, rijgedrag van de racers vallen alleen positieve dingen te vertellen. Iedereen heeft zich gehouden aan de voorschriften. De schade bleef beperkt tot het uithollen van enkele grachten. Er gebeurden ook bijna geen ongevallen. Misschien alleen het in brand vliegen van een racewagen te Lede deed het publiek lichtjes schrikken. Maar het vuur kon vrij vlug geblust worden door het snel ingrijpen van de brandweer. Dus eigenlijk niets zorgwekkend, enfin een klassiek koersscenario, verder niets. De publieke belangstelling was enorm. Er waren naar mijn schatting minstens 30.000 tot 40.000 toeschouwers op de omloop», aldus de koersdirekteur. NR Heelwat jonge deelnemers aan de jogging te Nieuwkerken-Waas (dw) 12 Uren van Aalst. Langs schilderachtige wegen de pk's laten bewonderen (per) was er zaterdag wat volk op en naast de De Ridder: vijf meter met de polsstok Het voorbije weekend, eindelijk zonnig en zomers, kwamen >9C onie atleten zeker aan hun trekken. De prestaties bleven dan ook niet uit. Terwijl, op het hoogste niveau, de Haliterse Vannuffel, nu aangesloten bij AV Toekomst, het buitenland ging zoeken, bleven de meeste vedetten bljna-vedetten op Belgische bodem. S De Belgo-meeting van Leu- piste. Ook enkele van onze vorige week vrijdag, beste atleten waren aanwe- een groot sukses. zig. De al te strakke mee- winnaar Van Dijck op wind zorgde er echter voor m steeple, viel Jef dat heel wat loopprestaties van Zova het meest op niet zullen gehomologeerd zijn prachtige tijd en worden, nieuw persoonlijk re- Eddy De Leeuw maakte er kord 13.34.80 over 5.000 m. een sprintdag van en liet de zege naar 10.8 en 21.3 op de 100 en 200 Danny m afdrukken. MooieJxisistij- die eindigde in Roeianai traint mo- keihard en ver veel van dit seizoen, wat de 200 m betreft, slechte start was er te - oorzaak van dat de lalstenaar niet dichterbij kwam. van de meeting echter de jonge Kris De De 17-jarige Lebbe- sprong voor de eer- 5 m. met de polsstok nu zeker in het spoor Patrick Desruelles. De moet inzake akroba- er niet onderdoen en hierdoor zijn gebrek elheid goed. >etewey loste de ver in bij het hoog- Zij springt gere- Wanneer de uit- den voor een 400m-loper. Op 800 m Verd Luc Van Hecke mooi derde in 1.53.6. De at leet uit Zele werd voor de tweede plaats nipt geklopt door Van den Abbeele. Zijn klubgenoot Wiels werd eveneens derde in de B- reeks met 1.56.08. De 110m horden leverde voor Van Nieuwenhove 15.08 op. De voor de komende interland geselekteerde Aalsters-Leu- vense tienkamper komt ook stilaan in vorm. In het verspringen-dames lukte Marie-Paule Geldhof onze Belgische rekord- houdster discuswerpen 5m70, helemaal niet slecht voor een niet-specialiste. Het uitzonderlijk mooie weer trok tenslotte ook heel wat sportievelingen naar Vlier- zele. Guy Valck won er de 100m in 11.4, een goede tijd op sintel. Andere prestaties op deze zwoele avond: 800 m: 1. Annaert 1.56.2,2. Van de Putte 1.56.2. 3.000 m: 1. P. Van der Eist 8.31.6,2. H. Parmentier (E. Aalst) 8.36.5. Polsstok: 1. Ledegen (E.A.) 4 m. 100m jun. dames: 1. Caroli ne Daenens 13.6. 800 m veter. 1. J. Schouppe 2.52.2. Hoog sen.: 1. Ronsse (VS) 1.58m, 2. MP Geldhof 1.55m. Speer sen. 1. B. Cosijns 35m62, 2. MP Geldhof 32.10. Een geslaagd atletiekweek- end dus. Laat ons hopen dat deze Califomische tempera turen even zoveel Califomi sche prestaties zullen bren gen. Mare De Rick De autokoers «De 12 uren van Aalst» zit er weer voor een jaartje op. Deze paar woorden betekenen ongetwijfeld bij de tegenstanders ervan een grote opluchting terwijl de voorstanders met een tikje heimwee terugdenken aan deze enorme sporthappening. Nochtans geen van beide partijen hoefden echt te klagen. Er waren immers weinig of geen toestanden die de waarde van de wedstrijd in de grond konden boren. De waaghalzen bleven thuis, hondse grofheden werden zo goed en zo kwaad als het kon door rijkswacht en politie in de kiem gesmoord. Kortom, de kijkers kregen ontspanning in de ruime zin van het woord. Dus, een pluspunt voor de autorally zelf, een pluim op de hoed van de organisatoren. Deze mensen hebben een week-end lang op volle toeren gedraaid om het geheel in juiste banen te houden. Spijtig dat hun gezwoeg niet altijd 100% geapprecieerd wordt. Autosport is en blijft een sporttak waar de pechfaktor een hoofdrol speelt. Mens en machine vormen een onafscheidelijk geheel. Dat lag er in deze koers weer vingerdik op. 127 piloten begonnen 's morgens, na de technische kontrole in de Lancia-tent (Hopmarkt- Aalst) goedgemutst aan het zware parcours. Dat deze afvallingskoers met een half uur vertraging begon, scheen iedereen vlug te vergeten. Sommige racers hadden reeds snel te kampen met motorpech, gescheurde benzinebakken; kregen aanrijdingen met gelukkig alleen stoffelijke schade of kenden andere tekortkomingen aan hun wagen... en dan kan je dat «rot»-ding verwensen, is het niet? De overgrote meerderheid bleef gespaard van het fatum, haalden zonder veel suspens de eindstreep. De piloten moesten een vrij moeilijk parcours doorkruisen. De omloop (4 x 60 km) lag drassig en spekglad door de massa's water van de hevige onweders, uitgevallen de nacht ervoor. De snelrijders namen daarom genoeg tijd om het circuit op een manmoedige manier door te komen. (Gemiddeld 30 minuten vertraging op het vooropgestelde tijdschema). Het viel op dat de meeste rijders de spektakulaire «jump» achter het industrieterrein te Erembodegem zeer professioneel namen. Bij de snelheidsproeven te Ottergem lieten de autorenners heel wat zweet. De talrijke kijkers in de wijk Babbelaar te Hofstade kregen een aantrekkelijk stukje racen te zien in het ongenadig bochtenparcours. Het genot bleef steeds aan dezelfde kant op de omloop te Lebbeke. Daar moesten de mannen afgewisseld over kassei en asfaltbaan. Hier speelden de diepe grachten en scherpe bochten in het nadeel van de wegpiraten. Van bij het begin etaleerde Lietaer-Donaat met hun Talbot-Lotus een sprekend overwicht op al de konkurrenten. Dit duo bezat een vlotte rijstijl en bewees op elk ogenblik dat het de machine volledig de baas was. Voor hun collega's verliepen de opgelegde stukjes minder aangenaam, zelfs de getipte vedetten lieten weinig of niets van zich horen. Na één etappe zag de stand er als volgt uit: De klubkampioenen van AC Denderland werden gelauwerd in het «patronaat» achter de Boonwijkse kerk (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 31