eal Mini Lokeren fiomfeert onder regie an Stany Rogiers fK Grembergen '82 organiseert rste damesvoetbaltornooi Groot sukses voor damesvoetbal te Mere Tftöt mtt pic urg oetbal. Stany Rogiers ontving de Beker van het Waasland, 1ste klasse (dm) '&WEÏEW1 VOETBAL De Voorpost - 10.6.1983 - 37 besloten enkele ieve dames van Grem- n een voetbalwed- te spelen ter gelegen- van Kleinzand-kermis. itousiasme was zo dat zij zich inschreven iet tornooi van de ama- itbalklub De Vlas- s dat tornooi maakte [kennis met de voorzit- i het Waas Dames- (iilverbond en aange- besloten had te fa voetballen en er niet [gemakkelijk vriend- pelijke wedstrijden te Ji waren, besliste men Ijdellijk in kompetitie m spelen, tod een bestuur ge- ii enkele winkeliers van de gemeente waren be reid het noodzakelijke mate riaal te schenken. Op voetbalgebied werden er langzaamaan vorderingen gemaakt dankzij wekelijkse trainingen. Met de komst van enkele goede speelsters en de erva ring die de anderen tijdens de voorbije kompetitie heb ben opgedaan, is DVKG op weg een sterk team te worden. Dat ook het bestuur niet bij de pakken blijft zitten bewij zen zij door de inrichting van een eerste damesvoet baltornooi ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van de klub. Op zaterdag 11 en zondag 12 juni zal er onafgebroken voetbal te zien zijn op het terrein FAN, gelegen in de Kleinzandstraat te Grem bergen. Op zaterdag 11 juni worden er volgende schiftingswed strijden gespeeld: 14 u.: FC Luitentuit Sinaai - FC Ladies Hofstade 15.30 u.: Snuffel Ladies Grembergen - SV Snijrssters Burcht 17 u.: DVK Grembergen '82 - VK Van Den Eede Girls Malderen De halve finales zijn voor zien op zondagmorgen 12 ju ni om 9.30 u. en 11 u.; de finalewedstrijden worden 's namiddags gespeeld om 14 u., 15.30 u. en 17 u. MVH lfe: l.M.B. Minivoetbal bh ale Beker van het Waasland md- MINIVOETBAL klasseyerschil tussen beide Lokerse finalisten heeft uiteindelijk de doorslag »n. Derde nationaler Mini Elan bood wel hardnekkig tegenstand gedurende twee ie les maar dan haalden techniek en vooral routine de bovenhand. In de troosting Parochiebar Sint-Gillis zich sterker dan Elan Keukens. De inrichters hadden wel timere publieke belangstelling verdiend. Nu was de sfeer totaal zoek in de Lokerse de tal en dat zijn voor de spelers zeker geen ideale omstandigheden, toch zorgden ze st v st nodige spektakel. Organisatorisch liep het ook fout toen bij de aanvang van de log bleek dat voorzitter Walter Van Vlierberghe «vergeten» was officiële scheids- ra te verwittigen. Nochtans kweet André Baeke zich in die troosting schitterend van len, tak als gelegenheidsreferee. voetbal. Real Mini van Lokeren won de eerste Beker van het Waasland (dm) Op zondag 5 juni had op het terrein van Sparta Pinti het jaarlijks tornooi der ve teranen plaats. Eerst moes ten de mannen bewijzen dat ze nog iets anders konden dan kaart spelen. Onder de ze veteranen herkenden we de plaatselijke vedetten Lu- cien, Rafken, Marcel, lean en natuurlijk Jan den Boxer. Versterkt met enkele jongere elementen gaven zij een uit stekende partij weg. Toen de dames in wit en rood, begeleid door de res- pektievelijke cafébazinnen Paula (rood) en Elza (wit) het terrein ophuppelden, brak een spontaan applaus los. De scheidsrechter die zijn pappenheimers kende legde eerst nog eens de spelregels uit: de witten moesten naar het doel van Paula schieten en de roden naar Elza. Eerste helft Reeds van bij de start trokken de roden in de aan val. Maria Van der Meer- sche schoot naar doel, maar de bal belandde in het zij net. Tegen de gang van het spel in kwam er een doel punt aan de overkant. Het blonde gevaar (Nicole) ver sloeg Paula en daardoor was het in de 5de minuut al 1-0. De roodjes lieten zich ui teraard niet pramen en vijf minuten later was het 1-1 via een mooi schot van Ma ria Van der Meersche. Na een kwartier geraakte wit terug op voorsprong door een schot van Marie-José dat wel de doelpaal scheer de, maar zo werd het toch 2- 1Het derde schot van Maria was bijna raak, maar Elza redde in twee tijden. Maar enkele tellen later was het toch zo ver. Een mooie faze voor doel en de roden maak ten er 2-2 van in de 18de minuut. Door een misverstand in de witte defensie maakte Katrien er tien minuten later 2-3 van. De witten drongen nu fel aan maar Paula redde al vallend haar doel en haar Tweede helft Na een kalme start, de Damesvoetbal. De ploeg van Elza die deze keer in het zand moest bijten (p.cl.) helft was nog niet helemaal verteerd, was het de rode Lutgard die er 2-4 van maakte. Toen de scheidsrechter een flagran te fout zag, blies hij straf schop tegen de roden. Ma rie-Louise Tombeur zette de ze feilloos om: 3-4. Ook aan de andere zijde kreeg men een strafschop, maar Elza redde knap. In de volgende drie dolle minuten scoorde Jenny (rood) twee maal en zo werd het 3-6. De roden deden het nu stilletjesaan en daarvan profiteerde Myriam om de eindstand op 4-6 te brengen. Na het eindsignaal kre gen alle meisjes van de plaatselijke zanger Roy bloemen aangeboden, zodat iedereen moe maar tevre den naar de kleedkamers trok. Dat er nadien meer dan één pintje werd gedronken hoeft niet gezegd... (gem) Damesvoetbal. Paula's ploeg ging met de overwinning lopen (p.cl.) Poetbal. Mini Elan Lokeren speelde de finale en werd tweede (dm) De eerste minuten van die wedstrijd voor de derde en de vierde plaats waren eer der een zoeken en tasten naar de zwakke plekken van de opponent. Die waren voorlopig niet te vinden bij Elan Keukens en Paro chiebar Sint-Gillis. Alhoe wel dadelijk merkbaar was dat Parochiebar meer routi ne in huis had. Kan ook moeilijk anders als je weet dat Luc Vaerewijck en Lie ven De Boey bij kampioen De Klinge (volgend seizoen in derde provinciale) in het veld staan. Trouwens, die Vaerewijck was de spelbe- palende figuur bij Paro chiebar. Na negen minuten was hij er als de klassieke kippen bij om balverlies in de Lokerse verdediging af te straffen en zijn ploeg op 0-1 te brengen. Elan meer en meer in wedstrijd Het was duidelijk merk baar dat Elan Keukens ge motiveerder aan de tweede periode begon. Een schot van Aimé De Smit scheerde de deklat en dat was rauwe pech voor de Lokeraars die meer en meer in de wed strijd kwamen. De beloning bleef niet lang uit. De Smit nam de benen op links en bediende Eddy Baele die prachtig afrondde: 1-1. Paro chiebar toonde zich niet aangeslagen door die ge lijkmaker en zorgde op slag voor betaald antwoord via Cockheyt die keihard 1-2 voorbij Jaak De Backer knalde. Aftekening in derde periode Nauwelijks de derde pe riode begonnen of Sint-Gil lis zag een doelpunt afge keurd. Een Lokerse verdedi ger beging een fout op de Parochiebarkapitein maar die kon toch suksesvol be sluiten. De treffer werd evenwel afgekeurd. Jammer dat in minivoetbal geen voordeelregel bestaat! Sint- Gillis gaf nu het volle pond. Eddy Kayser nam de bal di- rekt op de slof en scoorde 1- 3. Parochiebar bleef doorha meren wat aan Marcel Cockheyt toeliet de score op te drijven tot 1-4. De bezoe kers namen de vierde perio de nu voor een formaliteit. Daarvan maakte Elan Keu kens dankbaar gebruik om heftig te komen aandringen. Roger Van Slijcken moest foutief gestuit worden wat Jaak De Backer toeliet een strafcorner om te zetten: 2-4. Een juiste verhouding. Elan Keukens: Haak De Backer, Yves Van Osselaer, Roger Van Sijcken, Dirk Ke tels, Eddy Waermoes, Eddy Baele en Aimé De Smit. Parochiebar Sint-Gillis: Luc Vaerewijck, Eddy De Rijcke, Eddy Kayser, Bruno Bosschaert, Marcel Cockheyt, Lieven De Boey en André De Witte. De hoofdbrok voor de Be ker van het Waasland werd opgediend door twee Loker se ploegen: Real Mini en Mini Elan. Tussen beide teams lagen twee afdelin gen verschil. En dat was op de duur merkbaar. Mini Elan gooide wel al zijn ener gie in de strijd en probeerde aan te klampen maar bij Real Mini ving een rustige en zelfzekere Stany Rogiers de meeste aanvallen op. Daarenboven bezorgden de millimetervoorzetten van de Sportingkinesist Mini Elan steeds kippevel. In de eerste periode zagen we een geestdriftig Mini Elan dat fel jaagde op iede re bal. Voor de eerste natio- nalers was het aanvankelijk zoeken om de goede kadans te vinden en een gepaste opening. En die kwam er aan de 6de minuut. Een cle- vere Eddy Hillaert zag het «gat» en scoorde beheerst 1- 0. Mini Elan liet zich hier door niet van de wijs bren gen. Een alomtegenwoordi ge Etienne Sterck deed zijn geestdrift op zijn maats overslaan. Een schitterende poging van hem ging nipt naast. Prachtige tweede perio de van Real Mini Stany Rogiers nam de bal deed het werk. Zo'n prachtkombinatie leverde 3- 0 op. Jean-Pierre Abbeel rol de zijn flank op en bediende Eddy Hillaert die in één tijd doortikte naar Jaak die scoorde. Mini Elan kon slechts toekijken op dat vak werk! Toch gaf het de moed niet op en bleef sportief zijn kans gaan. Dat werd be loond op het einde van de tweede periode toen Mare Van der Haeghen met een schuin schot 3-1 liet noteren. De terugkeer van Mini Elan Dat doelpunt werkte sti mulerend bij underdog Elan. Amper was de derde periode gestart of Etienne Sterck kon, na samenspel met Van der Haeghen, tot 3- 2 milderen. Zou de dwerg de reus toch van zijn voetstuk halen? De kans voor de ge lijkmaker liet Willy Plae- tinck liggen. Een strafcorner werd gelift door José Van ceerde Eddy Hillaert een doorbraak en schoot schuin binnen: 4-2. Dat was de mo rele doodsteek voor Mini Elan. Aantrekkelijke vierde periode Jan Dierick kon zich geen betere «entree» dromen. Amper ingekomen liet ge blokte Jan er geen gras over groeien en bracht zijn ploeg op een riante 5-2. De show kon beginnen! En daar had Mini Elan zeker zijn aandeel in. José Van Acker trok op de solotoer en slalomde 5-3 op het bord. Direkt reaktie bij Real. Een schitterende dub- belpass Hillaert-Abbeel liet Jaak een veiliger voor sprong noteren: 6-3. Een on volprezen Etienne Sterck bleef iedereen bekoren. Zijn persoonlijke poging die nipt naast ging verdiende een doelpunt en dat zou de kroon op Tiennes werk ge weest zijn. Aan de andere Minivoetbal. Elan Keukens (dm) zaak nu definitief in handen en dook geregeld voor het Elandoel op. Bij zo'n poging kon Etienne Kersse niets an ders dan zijn arm gebrui ken. De penaltyklus werd kalm door Jaak Hillaert ge klaard: 2-0. Dat bracht na tuurlijk de nodige wind in de Realzeilen. Er werd nu vlotter samengespeeld, de Acker maar Willy kopte naast. Dat kon het kruciaal moment van de wedstrijd geweest zijn. Nu riep kapi tein Stany Rogiers alle hens aan dek en porde zijn team aan tot meer koncentratie en strijdlust. Hij gaf zelf het goede voorbeeld maar zijn schicht vloog tegen de paal te pletter. Vervolgens for- zijde kende een aanval van Jean-Pierre Abbeel meer sukses want Jaak Hillaert stond op de goede plaats om tot 7-3 af te ronden. Sterck kreeg dan toch zijn belo ning. Een doorbraak van hem werd foutief gestopt door Guy Van Vaerenbergh. Etienne Sterck kon onder ap plaus de penalty omzetten: 7-4. We dachten dat het de apoteose van de wedstrijd was maar daar zorgden Jean-Pierre Abbeel en Eddy Hillaert op de valreep voor, door na samenspel de eind cijfers op 8-4 te brengen. Een glunderende kapitein van Real Mini mocht dan ook de Beker van het Waasland in ontvangst nemen. Scheids rechters Marc Libert en Ro ger Gijssens hadden geen moeite met volgende sportieve samenstellingen: Real Mini: Guy Van Vae renbergh, Stany Rogiers, Jean-Pierre Abbeel, Jaak Hillaert, Eddy Hillaert en Jan Dierick. Mini Elan: Etienne Kersse, José Van Acker, Patrick Mur phy, Marc Van der Haeghen, Willy Plaetinck, Etienne Sterck en Alfons De Bock. Dit sportief en aantrekke lijk geheel werd toch over schaduwd door de afwezig heid van de voorzitter en leden van het uitvoerend ko- mitee. Zonder te spreken van de organisatorische blunder vonden die heren het niet nodig om een trofee te komen overhandigen. An dré Baeke, die al bergen pu blicitair en administratief werk op voorhand had ver zet, moest dan maar zelf de bekeruitreiking doen. Al hoewel iedereen dat de sympatieke haarkapper gunde. André Rene Giuette. De tentoonstel ling is alle dagen open van 10 tot 17 u en kwam tot stand met de medewerking van de Werk groep voor Plastische Kunst. Van donderdagavond 30 juni tot zondagnamiddag 3 juli wor den door de Volksdanscentrale voor Vlaanderen twee zomer- kursussen georganiseerd in het. «Vormingscentrum» Destel- heide te Dworp. Nadere infor matie wordt graag verstrekt door de Vlaamse Volksdans centrale voor Vlaanderen, Sint-Vincentiusstraat 26a te 2018 Antwerpen. Minivoetbal. Parochiebar Sint-Gillis werd derde in de Beker van het Waasland (dm) KLEINBRABANTSE KLUBS DOEN GOEDE ZAKEN BIJ PUURS EXCELSIOR De animator van het jeugdko- mitee, Raymond De Geyter, zegde dat er al enkele klubs uit het Kleinbrabantse goede za ken hebben gedaan op de Puurse transfertmarkt. Rudy Van Gucht (senior) gaat definitief naar Hingene K.V.K. de gebroeders Jan en Herwin Spiessens (seniors) gaan defi nitief naar Bornem S.V. Verder werden nog twee belof tevolle jongeren definitief afge staan aan Oppuurs F.C.; Ivo Van Hoomissen en Bart Wau- mans (juniors). Zij zijn rasechte Oppuursena- ren en willen hun voetbaltalent voortaan in eigen gemeente ontplooien, een gevoelige ver sterking voor F.C., dat volgend seizoen de promovering wil af dwingen. J.B.

De Voorpost | 1983 | | pagina 37