Aktiegroep Polen uit Denderbelle en Zele kijkt terug op voorbije werking Aalsterse brandweer was in Polen Politiek nieuws uit Aalst VOORRANG VAN RECHTS Weet je 't al Eindejaarspremie éénmaal niet uitbetaald Verdienen leden van kollege en raad te veel of te weinig? Toestanden in stadsscholen 100.000 fr voor ontwikkelingssamenwerking? Kris-kras door Aalsterse stadsbegroting 38 - 10.6.1983 - De Voorpost Palen is omgeven door een prikkeldraad Begin april trok een konvooi vrijwilligers uit Denderbelle en Zele met een lading geneesmiddelen, levensmiddelen, fruit, kleding en speelgoed naar Polen. Het transport bestond uit Jan De Geest, Andreas Kozlowski. Maritta Mariman. Marcel De Leenheer, Willem Heirwegh, André De Backer, Hugo Bosteels, Louisa D'heer, Willy Robberecht en Rita D'hondt. Het einddoel van de reis was de Poolse hoofdstad Warschau, waar ze de lading overmaakten aan de plaatselijke Caritas organizatie die zorgde voor de verspreiding. Het werd een reis die niet zonder hindernissen was een vrachtwagen viel in panne zodat naar een vervangwagen moest worden gezocht en men dus ook de goederen diende over te laden maar het onthaal deed alle leed en miserie vergeten. En bovendien was er nog de ongelooflijke moed en het grote doorzettingsvermogen van de Polen die zich desondanks de vele tekortkomingen blijven manifesteren. Mare De Lee schrijft over deze blijven nog 250 kilometer te de hulp van de Poolse Fiat- nooit meer te vergeten tocht rijden vooraleer de Poolse fabrieken die een eigen vracht onder de titel «Polen, een grens wordt bereikt. De weg is wagen met bestuurder ter be- christelijk paradijs in verdruk- lang en eenzaam. Bovendien schikking stelden om alles op king» een schrijnend maar le- mag je er niet van afwijken en zijn bestemming te laten ko- vensecht verhaal. Hij gaai is je doorreisvisum slechts men», daarbij niet de moeilijkheden geldig voor 24 uur. Aan de uit de weg en leert ons het Poolse grens is het opnieuw Alles duur Polen van enkele maanden na wachten. Drie uur lang. On- Is het in Polen werkelijk zo erg het intrekken van de krijgswet dertussen is het nacht gewor- als hier vaak wordt verteld, kennen. Is het veel veranderd, den en wordt een staatshotel Mare De Lee geeft enkele hebben de Polen het beter dan opgezocht. De tweede dag laat voorbeelden zodat de lezer zelf vroeger, is het volk weer aan één van de vrachtwagens het kan oordelen: een geschoold het «herleven» of is het nog afweten. Een tegenslag. «Toch arbeider verdient ongeveer monddood? De eerste proble- was het die tegenslag die ons 5.000 tot 7.000 zlotti per men deden zich voor aan het land en volk in al zijn facetten «ijzeren gordijn». Een groot- en enorme gastvrijheid leerde scheepse kontrole en tot de kennen», zo schrijft Mare De tanden gewapende soldaten. Lee barrikades van prikkeldraad. «Dinsdagmorgen begon onze Er is gewoon geen doorkomen eigenlijke opdracht: afladen en aan. Na twee uur wachten wor- alles verdelen. Nooit zagen we den de wagens de transitweg blijer^mensen. De defekte wa- richting Polen opgestuurd. Er gen werd overgeladen dank zij maand. Dat moet je weten om een goed idee te krijgen van de levensduurte. Een auto. waar op je trouwens jaren moet wachten. kost ongeveer 250.000 zl. of 3 tot 4 jaar loon. Een paar schoenen kosten al gauw 2.000 zl en voor een fles wijn moet je 900 zl betalen. De huishuur bedraagt gemiddeld 1.000 zl per maand. Kortom alles kost stukken van mensen en als het dan nog voorhanden is, moet je er vlug bij zijn. Je zou kunnen veronderstellen dat er aan de winkels eindeloze rijen wachtenden staan. Dat is niet zo. De Polen weten dat er toch niets te krijgen is. Komt er evenwel een nieuwe lading binnen dan staan ze wel uren in de rij. Schoenwinkels met slechts een paar schoenen, een apoteker die nauwelijks enkele geneesmiddelen bezit en een beenhouwerij waarin geen vlees te bespeuren valt, zijn legio. «Met onze groep be stelden we in een café op de markt in Warschau tien pintjes bier... er waren er maar drie voorhanden». Dat alleen maar om de schrijnende ellende te beschrijven. Het is dan ook uiterst gemak kelijk om een lijst op te stellen van dringende behoeften. En het zijn vooral de kinderen die moeten geholpen worden. Snoepgoed is voor hen werke lijk het manna dat uit de hemel valt en een jongen die een plastic voetbal kreeg, wist niet waar hij het had. Uiteraard zijn alle akties maar een drup pel op een hete plaat. Maar ze moeten er zijn en mogen niet worden stop gezet. De Polen hebben een dringende behoef te aan hulp, zoals ze ook nood hebben aan morele steun. Het Poolse volk voelt dat het niet alleen staat in zijn strijd en dat het niet in een plooi van de geschiedenis wordt gedrumd. «De taferelen aan het bloe- Lebbeke. De aktiegroep Polen uit Denderbelle en Zele samen in het Gildenk Denderbelle, (v) menkruis in Warschau kan nie- word je steeds dezelfde vraag ruimde en ons aanspnl mand vergeten, straten ver gesteld: vertel bij jullie wat er Polen is omgeven da hoor je liederen zingen tegen hier gebeurt. Ik zie nog de man keidraad, we zijn bep het regime. Word je er als die 's avonds laat het plein onze vrijheid, maar wt westerling opgemerkt, da^ rond het bloemenkruis op- verder met het kruisw CSC en Jongsocialisten brengen cirkus naar Dendermonde Met 2.000 kilogram aan goederen is een expeditie van de Aalsterse brandweer naar het Poolse Opole gereisd. Een reis die biezonder vlot verlopen is al waren er natuurlijk op de te verwachten plaatsen zoals grensovergangen toch wel enkele problemen. Arthur De Paepe, gewezen brand weerman maakte de hele trip mee en maakte ten behoeven van de leden van het stadsbestuur een gedetailleerd verslag van de reis op. We geven het weer in een verkorte vorm. «De vrachtwagen hebben we in bruikleen gekregen van de heer Ronald De Schrijver, zoon van brandweerman V. De Schrijver en wonende te Erpe. Vermits het visum van de groep maar geldig was voor vier dagen mocht er nergens getalmd worden. Aan de Pool se grens werd de ploeg voor flink wat moeilijkheden ge steld. Op alle mogelijke ma nieren werden wij gepest en zelfs beledigd, een ware her senspoeling. Twee uur lang stond de groep aan de Poolse grens zonder dat er ook maar een enkele doeanebeambte te zien is geweest. Dan kwam er toch de kontrole van de identi teitspapieren en ook de lading werd gekontroleerd. niet zon der dat een van de doeaniers vroeg om geneesmiddelen. Hij opende trouwens alle pakket ten met geneesmiddelen, keek ze zorgvuldig na en enkele leg de hij opzij. Later verdwenen die gewoon in zijn zak. Toen kreeg de groep brand weerlui te horen dat ze Polen niet binnen mocht omdat ze ook koffie en chocolade bij zich had. Uiteindelijk bleek dat wel te gaan mits het beta len van een invoerbelasting van ongeveer 100.000 fr. Dat waren jie Aalsterse brand weerlui natuurlijk niet van plan en ten lange laatste be sloot de doeanier zijn oversten in Warschau te bellen en om een speciale toelating te vra gen. Die werd bekomen op voorwaarde dat alles in het ziekenhuis van Opole werd af gezet. Bij de brandweer van Opole afzetten is ten strengste verboden, zo voegde hij er nog aan toe. En dat was men nu juist van plan. Zelfs de verkla ring dat de groep reeds drie maal te gast was geweest bij de brandweer van Opole, mocht niet baten. De mallemolen van de administratie begon toen te draaien:' papieren invullen en er haast evenveel meénemen naar het ziekenhuis waar ze in ruil voor de goederen zouden afgetekend worden. Na zes uur kon het konvooi eindelijk weer op weg. De aan komst bij de brandweer van Opole was zoals steeds een feest. Een hartelijke ont vangst, een blij weerzien dat toch wel een beetje werd ge temperd door de miserie die we aan de grens hadden mee gemaakt. De brandweerkom- mandant beloofde dat hij voor ons alles in orde zou brengen en na een prima nachtrust be sloten we een bezoek te bren gen aan de stad. Het viel met een op dat er aan de winkels hele rijen mensen stonden: er waren herenkousen en spons- handdocken - één per gezin - toegekomen, 's Namiddags kregen we al de dokumenten terug die we aan de grens moesten tonen. En bovendien was er nog een bon voor 120 liter brandstof voor de terug reis en een begeleidingsbrief van de plaatselijke gouver neur. De waren werden dan afgeladen in de kazerne, 's Avonds werd het verbroede ren: wij hadden geestrijk bier meegebracht en zij trakteer den met vodka. De dag daarop werd een be zoek gebracht aan de brand weerkazerne van Zyna, waar de 150 manschappen van de brandweerschool stonden op gesteld en ons een groet brach ten. Daarna werd een bezoek gebracht aan een oud-koncen- tratiekamp te Lamsdorf. Daar zijn 5.000 Belgen gevallen. Er bestaat een komitee dat zich bezig houdt met alle opzoekin gen in verband met vermisten- en er worden ook inlichtingen verstrekt. Dan werd de terugreis aange vat. De brandstoftank werd gevuld en we kregen nog 6 kannen van 20 liter extra mee. De gouverneur van de kreis Opole had de nodige papieren meegegeven om deze bij de Poolse douane te verrechtvaar digen. Bovendien kregen we nog vele geschenken overhan digd en de kommandant gaf ons ook nog 30,5 liter vodka mee als geschenk van de brandweerlui die hun rantsoen hadden afgestaan om dit te kunnen meegeven. Er waren ook geschenken voor de bur gemeester en kommandant Bauwens. Aan de grens dit keer geen enkel probleem. Weliswaar diende men 4.400 fr. te betalen als tol voor de brandstof en er was geen lieveheren aan. Zelfs niet toen bleek dat alle doku menten prima in orde waren. Met de Oostduitse douane geen enkel probleem, maar wel aan de Belgische grens waar een nog jonge tolbeamb te de kontrole deed en vond dat 30,5 liter vodka als ge schenk toch wel een tikkeltje overdreven was. Ieder lid van de groep kreeg een liter mee en de rest bleef in bewaring tot zijn grote baas te Luik in deze zaak een uitspraak zou gedaan hebben. Al bij al een positieve reis. Als wij de verzekering krijgen dat de hulp aan Polen op een rede lijke manier kan gebeuren, dan zullen wij bereid zijn onze akties te hernieuwen», aldus Arthur Paepe in zijn verslag en hij heeft een extra woordje van dank over voor alle mensen die financieel en materieel hebben geholpen en vooral dan voor HAK en Teleshop voor de gift van een groot aantal kleren. Op zaterdag 18 juni organiseren de Jong-Socialisten een happening op de Dendermondse Grote Markt met mede werking van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten. Het cirkus begint om 20 uur, maar vooraf is er een kinderprogram ma voor 7- tot 14-jarigen. Het begint om 15 u. en de toegang bedraagt 30 fr. Louis Tobback vergeleek en- verrechtsing niet uit de weg, kele weken geleden premier integendeel! Ze gaan na hoe Martens met een Romeinse het fascisme uit de jaren '30 is keizer. Politieke kommentato- ontstaan en welke doelstellin- ren wisten meteen wat schrij- gen het nastreeft. Tegelijk pro ven. Een zekere pers had het beren ze te achterhalen welke over een op niets berustende 'naar fascisme-neigende' ele- vergelijking. Dat Tobback menten terug te vinden zijn in - met zijn ongelukkige verge- onze hedendaagse 'Belgische' lijking - het algemene klimaat samenleving, van verrechtsing wenste aan te klagen, vertelde men er na- 'lun 8asten tuurlijk niet bij. In hun cirkustent brengen de Vieze Gasten niet enkel spek- De Vieze Gasten takel. Een spektakel waarmee De Vieze Gasten (van Vuile de groep tot buiten de lands- Mong) gaan in hun nieuwste grenzen bekendheid verwierf, stuk «Dextrum Praedidit» deze Deze keer hebben ze een aan tal bekende figuren ingehuurd. Martens en Gol bijvoorbeeld zijn toch wel bekende akteurs van het politieke toneel. Zij zingen zelf over het doel van hun volmachtcnpolitiek: «de kleintjes zwaar belasten en heel het patronaat tevreden stellen». Negentiendertig Een vergelijking met de zwarte dertiger jaren dringt zich op. Ook toen begon het met krisis, met verkrachting van de de- mokratische regels. Hitier be gon zijn fascistische diktatuur met volmachten van vier jaar. Voor Hitier waren de Joden en de linkse partijen met de vak bonden de schuld van de krisis. Vandaag zijn het de gastarbei ders en de arbeidersbeweging die van rechts de schuld krijgen. nen. Ook de kinderen uit de wijk merken dat. Een programma voor 7- tot 14- jarigen waarvoor de toegang 30 fr. bedraagt. De begeleiders mogen er gratis in. 's Avonds Deze maatschappijkritische show heeft plaats in eer tent op de Grote M zaterdag 18 juni met a om 20 uur De toegang bedraagt voor deze organisatie! CSC-vormingswerk Jongsocialisten. Leven Het antwoord op de verdruk king is «Leven». Dit stuk heeft niet enkel tot doel de bestaande wantoestan den te verduidelijken, het wil ook de mensen aanzetten tot aktie. Voor de Vieze Gasten ligt de oplossing in het spripgen uit de logika van het kapitalistisch systeem en het tesamen op bouwen van een bevrijdende macht door het besef dat een radikale andere aanpak nodig is... op elk terrein. Dat de grote arbeidersorgani saties hierin de hoofdrol moe ten spelen, zal ook wel voor iedereen duidelijk zijn. OT-Kinderprogramma In de namiddag is er om 15 uur een speciaal kinderprogram- Het verhaal met veel liedjes, grappen en grollen speelt zich af in een langzaam verkrotten de wijk. Toch wonen de men sen er graag. Maar het hotert er niet zo goed want er komen Aalst. Haïti-avond te Erembodegem. Me juf from een paar Turkse families wo- tijdens haar geslaagde dia-avond over haar Haïti (f Karnavalmarkt Karnavalverenigingen uit Aalst die willen exposeren en/of verkopen kunnen deelnemen aan de karnavalmarkt die door AKV De Gaa Lowies op 12 november wordt inge richt in het Hrito. Inschrijvingen kunnen nu reeds worden genomen bij William Herreman, postbus 1 te Aalst 2. (Ajoin en Incognito) Het niet-uitbetalen dit jaar van de eindejaarspremie wegens de noodzakelijke bezuinigin gen om in het kader van de saneringslening tot een voor het eigen dienstjaar sluitende i begroting te komen gaf aanleiding tot heel wat tussenkomsten in de laatste gemeente raadszitting. Schepen Robert De Pauw stelde dat bij het opstellen van sommige artikelen van de begroting alle sektoren moesten betrokken worden. In aanwezigheid van de burgemeester verklaarde de schepen dan ook aan de vakbondsverantwoordclijkcn dat de bezuinigingen moesten worden doorgevoerd wat de sindikale leiders dadelijk begrepen. Het probleem situeerde zich in het al dan niet behouden van de werkverschaffing voor tewerkgestelde werklozen. Om niet te moeten raken aan «het statuut van Gent» werd dan ook beslist de eindejaarspremie voor één maal niet uit te keren. CCOD en VSOA onderschreven deze visie en het ACOD zou overleg plegen. Na enkele dagen zou het protokol dan worden opgesteld. CCOD en VSOA ondertekenden het doch de vertegenwoordiger van het ACOD zou niet vrij zijn geweest en vond dat dergelijk verslag ondertekenen niet gebruikelijk en dan ook niet nodig was. Enig ongenoegen op dit stuk heeft hij echter nooit geuit. Raadslid Eddy Monsieur geeft toe dat het ongeveer zo'; is verlopen doch de procedure die hij ongebruikelijk noemt grieft hem. CCOD en VSOA zouden hun basis niet hebben geraadpleegd. Een officieuze personeelskommissie bijeenroepen en laten vergaderen ware volgens spreker beter geweest. Raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh vindt dat de eindejaarspremie zou kunnen worden uitbetaald met wat aan overuren werd uitgegeven De beschikbare arbeid zou moeten verdeeld worden. Overuren die men meest vindt bij brandweer en politie en die toch ook in vakantiedagen kunnen worden omgezet in plaats van in geld Schepen De Pauw zegt dat misschien de vakbonden hun taak niet volledig hebben vervuld. «Wij alleszins wél». Burgemeester Uyttersprot zegt dat alleen nog kan worden gedacht in termen van bezuiniging, inkrimping en verhoogde fiskaliteit. De golden sixties zijn nu eenmaal definitief voorbij. Grote projekten, personeelseksplosie en uit de hand lopende cksploita- tiekosten liepen te hoog op. «Wanneer gemeentebestuurders aanzetten tot staking moet men zich ernstig vragen gaan stellen» De verantwoordelijkheid voor de huidige situatie is te delen door heel wat instanties. «Dit bestuur wil in elk geval een andere koers varen». Bij de artikelsgewijze bespreking van de diverse posten van de stadsbegroting 1983 kwamen het presentiegeld van de raadsleden en de wedden van dc leden van het kollege ter sprake. Het presentiegeld van de raadsleden daalde van 1.600.000 naar 1 miljoen, vermindering stoelend o.m. op het feit dat er reeds drie maanden voorbij zijn zonder kommissievergade ringen en dat er tevens minder kommissies zijn en per kommissie minder leden. De wedden van burgemeester en schepenen stegen in totaal met zowat 1,01 miljoen en voorgesteld werd dat men vrijwillig 2% daarvan zou inleveren. De burgemeester stelde wel dat deze wedden vastliggen bij koninklijk besluit waarop Dolores Baita repliceert dat men die sommen eventueel elders kan terugstorten uit solidariteit. «Leden van het kollege zijn niet overbetaald», stelt ex-schepen Antoon Blommaert die er aan toevoegt «als ze hun werk naar behoren doen...». Fraktieleider Jan Caudron dringt nogmaals aan op de 2% inlevering. «Niet voor raadsleden, die zijn reeds ondergewaardeerd», zegt spreker. Qua onderwijs werd de begroting door de oppositie onder dc loupe genomen wat betreft leerlingenvervoer, middagtoezicht, didaktische uitrusting en meubilair. Over diskriminatie tussen gemeentelijk en vrij onderwijs wat betreft de tussenkomsten voor leerlingenvervoer zegt schepen Chris Borms dat zulks het petje van een stadsbestuur te boven gaat maar op hoger niveau moet opgelost worden. De schoolbus te Meldert is inderdaad oud en nog steeds in dienst. Om tot de prijs per leerling wat betreft vervoer te komen worden de globale kosten gedeeld door het aantal leerlingen en deze som betalen vrije scholen dan aan de stad terug. Verleden jaar was dat ruim 8(XX) fr per leerling. Voor toezicht tijdens de middaguren werden dc uitgaven gedrukt van 190.(XX) naar 120.(XX) fr. «Uitgave die onderg'eraamd is» zegt Monsieur, «'t Lijkt eerder een tirette», voegt Toon Blommaert eraan toe. Wat betreft didaktische uitrusting stelt Danny Denayer vast dat alle posten drastisch zijn verlaagd en dat voor schoolmaaltijden niets is voorzien. Ook voor meubilair zou niets voorzien zijn waarbij Danny Denaeyer altijd hij, dc andere oppositieleden hadden de zaal verlaten en Denayer speelde op zijn ééntje oppositie zegt dat de toestand in de stadsschool te Gijzegem qua meubilair beschamend is. Schepen Chris Borms zegt dat de scholen zes jaar lang werden verwaarloosd en dat zij in een handomdraai daaraan niet kan verhelpen Dc schepen verzoekt het raadslid echter eerst haar toestemming te vragen vooraleer een stadsschool te gaan bezoeken. Eddy Monsieur zegt dat er tijdens de voorbije zes jaar heel wat voor het gemeentelijk onderwijs werd gepresteerd. VU-fraktieleider Jan Caudron brak een lans voor het inschrijven van een som, 100.000 ten bate van ontwikkelingssamenwerking. Samen met de 270.(XX) fr. van de beschutten werkplaatsen zou deze som kunnen ondervangen worden door het afschaffen van stadsbijdrage aan de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten wat dan budgeti tot een nul-operatie zou leiden. Dc SP steunt deze zienswijze, ook wat betreft de beschuttende werkplaatsen, burgemeester zegt dat deze werkplaatsen meer inkomsten zullen krijgen door meer wc vanwege de stad. Dat het inschrijven van 100.000 fr. voor Aalst onmogelijk zou zijn neemt Jan Caudron die stelt dat er gemeenten zijn waar zulks alleszins wél mogelijk is. Patrick De Sn opteert daarbij voor het inschrijven van x fr. per inwoner. Baïta Dolores vindt dat althi op dit gebied een overeenkomst over de partijgrenzen heen moet mogelijk zijn. Raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh vindt nergens een spoor van de verkoop van auto «Misschien kan die som dan voor ontwikkelingssamenwerking ten nutte worden gemaakt De burgemeester rondt af met te stellen dat in de vorige zes jaar nooit iets w ingeschreven, dat het voorstel van de 100.000 fr. zal worden onderzocht en dat missdi een regeling mogelijk is eindejaar via de fakultatieve uitgaven Het amendement om de 100.000 fr in te schrijven wordt afgewezen meerderheid ter minderheid plus raadslid Annie Dierick. Eddy Monsieur heeft zich onthouden om enerzijds hij twijfels koestert ovef de inzichten van het kollege en anderzijds omdat ook bevoegde schepen tegen deze toelage stemde. «Er wordt hier aan demagogie gedaa besluit burgemeester Uyttersprot. Het was reeds geruime tijd voorbij middernacht toen de begroting artikelsgewijs tan doorgenomen. Meestal in snel tempo doch blijven hangend op heel wat punten, zoalsi z,e deze die nu volgen. Belgische steden en gemeenten: 472.000 fr., 30.000 fr. meer dan verleden jaar, werd voorzien als bijdrage voor de «Vereniging van Belgische steden en gemeenten». E vereniging, stelt Etienne Bogaert, die aktie voert ten voordele van dc gemeenten en onmisbare dokumentatie bezorgt «Of moeten we ook daar nog een aantal mcM werkloos maken?». De burgemeester ziet deze Vereniging als een valabel gesprcksparti en wil de som behouden. Meubilair Op deze post is niets voorzien, zegt raadslid Danny Denayer. «Dit omdat er tijdens voorbije periode reeds genoeg werd aangekocht», antwoordt de burgemeester. Gevonden voorwerpen Deze post werd qua ontvangsten opgedreven van 10.000 naar 150.IXX) fr. Gevraagd men dit gaat realiseren stelt de schepen dat men dit wil doen door duurder tc verkopen de burgemeester voegt eraan toe dat men ook de «gevonden» auto's wil van de hand d« Opleiding van de politie Voor een valabele opleiding is de som voorzien in de begroting te beperkt, stelt Dm Denayer. De burgemeester repliceert dat er in '83 weinig politiepersoneel zal kum aangeworven worden doch Denayer dringt aan voor permanente vorming van manschappen. Kantoormachines Een som van 50.000 fr. voorzien in plaats van 150,(XX) fr. in vorige periode kantoormachines voor dc politic is tc weinig, wordt gesteld. Dc burgemeester zegt dat hoofdpolitiekommissaris twee kantoormachines nodig heeft cn dat 50.(XX) fr daarw volstaat. Vaderlandslievende verenigingen <iui Danny Denayer vraagt of ook dc VOS-sen daarbij gerekend worden waarop dc hurgcfflfl y£| ter antwoordt dat het hele krediet aan een overkoepelend organisme wordt ovcrgcmai dat dan instaat voor verdere verdeling. Speelpleinen Op dc buitengewone begroting is veel materiaal voorzien waarmee men alle kanten uil zegt de schepen van financiën. Raadslid Patrick De Smedt dient een amendement in waai! voor 1 miljoen speeltuigen zou worden gekocht, amendement dat meerderheid l« minderheid verworpen wordt. Oscar Redant vraagt dat men dc subsidieregeling eens in zijn globalitcit in een komm» zou bespreken. Beschuttende werkplaatsen Raadslid Jan Caudron dient een amendement in om dc 27().(XX) fr. van dc bcschutfé" werkplaatsen te herleiden tot dc simbolischc frank. Ook dit amendement werd meenk heid tegen minderheid verworpen. OCMW In deze krisispcriode dc wcrkingstoclagcn van het OCMW met 33 miljoen verminden» een daad van echte politieke afbraak, stelt raadslid Eddy Dicrickx Schepen Bogaert alvast besparen op de OCMW-agcnda ten getale van liefst 66.(XX)! Nomaden Danny Denayer vindt dc standplaats voor nomaden niet zo best en vraagt dat men) zorgen voor een waterkraan cn een afloop naar dc riolering. Uiteindelijk wordt dc begroting, meerderheid tegen minderheid, goedgestemd. dar Gei «W net bet gen voo zijn ben

De Voorpost | 1983 | | pagina 38