Streng klooster werd glazen huis emeentelijke gepensioneerdenraad pgericht te Hamme Je! Van Wezemael wenst OCMW-Hamme te leiden als manager Inhuldiging van nieuw administratief centrum te Dendermonde andelscentrum Kerkstraat Hamme ert tienjarig bestaan Algemene voorrang van rechts uitgebreid te Hamme im' Lraad w'' samenwer" Netwerk Aalst kalender Automobilist, de Minder- Mobielencentrale doet op U beroep De Voorpost-24.6.1983 - 11 Zaterdag wordt het nieuwe administratief centrum van de stad Dendermonde plechtig geopend. Al zal die plechtigheid in het teken van de soberheid staan. Weliswaar zijn er ten aantal toespraken voorzien, maar de akademische zitting verloopt rechtstaand, wat bat vermoeden dat ze extra kort zal worden gehouden. Verdere punten staan er niet op het programma. In de namiddag kan het publiek een bezoek brengen aan het prachtige gebouw. Gidsen zullen trouwens ter plaatse zijn voor de nodige rondleidingen. Wie het nieuwe administratieve centrum waar alle stedelqke diensten een onderdak hebben gevonden met het oog op een nog betere dienstverlening al heeft bezocht, kan ach nauwelijks inbeelden dat op dezelfde plaats een klooster heeft gestaan, waar strenge orde en tucht het leven van de vrouwelijke kloosterlingen overheersten. Het was trouwens een gestreng gebouw, want de karmelietessen die het bewoonden leefden in alle ingetogenheid. Hun dag stond in het teken van het gebed en de kontakten met de wereld buiten waren uiterst zeldzaam. Etn lange weg betaalden de som van 18.728 Na de bezetting hernam het Het eerste spoor van de zusters gulden voor deze twee panden, kloosterleven opnieuw en het van de Heilige Teresa van Avi- De Vier Eemers was het voor- zou tot 1781 duren vooraleer b, de karmelietes die in de 16c malige huis van de Benauwde er opnieuw enige ruchtbaar- eeuw zorgde voor een grondi- Wereld en de toenmalige brou- heid werd gegeven aan het be- ge hervorming en herbronning werij De Swane was het voor- staan van het klooster; Keizer van de orde, in Dendermonde malige Hof Unter Zwanen, de Jozef II had de kontemplatieve dateert van de periode rond woning van Jan Uten Zwane kloosterorden afgeschaft. Op 1651. In dat jaar kreeg de en dat was een van de leiders 11 januari 1782 werd dit bevel- generale overste van de Onge- van de Dendermondse burge- schrift te Dendermonde uitge- schoeide Karmelieten van het rij tijdens de belegering van de hangen en op 13 juni van het Dendermondse stadsbestuur stad door de Gentenaars in jaar daarop moesten de zusters de toelating om een nieuw 1380. hun klooster verlaten. Ze klooster op te richten. Maar De Scheldestraat was in die moesten zelfs alles achterlaten, un deze toelating waren enke- tijd een drukke straat, gelegen Ie strikte voorwaarden verbon- langs de ondertussen gedemp- Op 5 juni 1790 en na omzwer vingen in Frankrijk, keerden de zusters weer naar Dender monde. Ze werden er door de plaatselijke bevolking vol vreugde onthaald. Hun klooster was evenwel ver kocht en dat maakte dat de zusters hun intrek dienden te nemen in een huis op de Bees tenmarkt. In 1792 slaagden ze het klooster moest wor- te visgracht, een zijarm van de den gebouwd bij de Hoge- Dender waarlangs de vis naar "tal school (dat was de Latijnse de vismarkt werd gevoerd. In school gelegen op de hoek van de richting van de Bogaerd- Kerkstraat en het kerkhof brug lag de binnenhaven van i de Onze Lieve Vrouw- de stad. Na de aankoop van de lak). Daar kon men beschik- nieuwe 'gebouwen, lieten de ip o fen over drie naast elkaar ge- zusters onmiddellijk de nodige i] hen huizen die sedert 1628 aanpassingswerken uitvoeren. i «gstonden en dienst hadden Op de feestdag van de H. Ca- er evenwel in opnieuw een va (cdaan als jongensschool. Vijf rolus Borromeus in 1657 werd deel van het vroegere klooster ka jssters van de Karmel kwamen het in gebruik genomen. aan te kopen en het jaar daar- duu ach daar op 31 december 1651 De bewoonsters van het kloos- °P namen ze er hun intrek, 'ped lestigen Toen ze er arriveer- ter leidden een kontemplaticf Met de Franse revolutie wer- nc fcn. waren de verbouwings- leven. De stilte van het gebed, den ze opnieuw verdreven. De n o: (erken nog volop aan de gang. de eenzaamheid in de cel en de t'jd van de geheime kloosters rc: Het jaar daarop zouden de kluis en de extreme soberheid was aangebroken, ed asters ondanks de strikte vormden de hoofdkenmerken tr bcjoorwaarden een poging van de orde. Maar toch wer- :n om een klooster op een den de zusters meer dan eens lere plaats te vestigen. Men gekonfronteerd met de belang- hfri de plaats van het huidige rijke gebeurtenissen van de 1-Vincentiusinstituut uitge- garniezoenstad die Dender en. Maar de poging liep monde toen nog was. In 1692 Td likant af en de zusters koch- diende men onder meer onder- o na het verstrijken van de dak te verschaffen aan de En- '.V.G mie huurperiode van zes gelse troepen en bij de bciege- op 7 april 1657 twee hui- ring van de stad in 1706 door op de Schelstraete. Het Engelse en Hollandse troepen huis noemde de Swane en moesten de zusters zelfs een landere de Vier Eemers. Ze onderkomen zoeken in Gent Terug naar de Scheldestraat Op 7 maart 1798 werd het klooster als nationaal goed openbaar verkocht. Maar op 8 juni 1820 werden de gebouwen terug gekocht door J.B. He- melaer voor de som van 8.599 gulden. Toen de laatste huur der er in oktober 1822 weg ging, kon men beginnen aan de wederopbouw. Op 25 mei 1823 werd in de herstelde kerk de nei i ieth s* «g 17 juni werden de lelijkheden ingezet met Qja.^dstrijd voor de mooist Ink Krck ^'est Zondag 19 juni 'Me 15 uur een kinder- n w-'d" m de verkeersvrije bel* ''straat, voor alle soorten huisdieren. Ook hier I prachtige prijzen te win- Maandag 20 juni richtte -H. een sportavond in. in Tivoli, met o.a. interviews bekende sportvedetten, en Selijke sportkampioenen top waren Rik Van Steen- en de beste speler van van Vigor-Wuitens, Luc ;rijj ken heti dep ecH doek [i reg vige»i-wuncns, l tcM nddinck, de topvedetten. ensdag 22 juni werd door £I plaatselijke politie een gra- :bn k,senkeuring gehouden, bet Varkensmarktjc. Jong *1 kon er zich van verge- of zijn fiets wel aan de ^^reglementen voldeed, hoogtepunt van deze vie- wordt beslist het Week- van de verbruiker. Tijdens koopjesfestival, dit week 2125 en 26 juni, zijn er lan 10"Jar'g bestaan van de eniging H.K.H. (Handels- 1 (rum Kerkstraat Hamme) gepaard met een feest- die loopt van vrijdag 17 n eindigt met het week- van de verbruiker op 24-25 juni. eerste mis opgedragen. Een periode van bloei brak aan maar bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog verlieten de zusters opnieuw Dender monde met bestemming Gent. Tijdens de grote brand van Dendermonde werd het kloos ter totaal vernield en het was pas op 7 september 1920 dat de karmelietessen terug naar Dendermonde kwamen om tussen 1920 en 1925 terug te beginnen met de heropbouw van hun klooster. Alle eigen dommen waren intussen over gedragen aan de vzw de Onge schoeide Carmelietessen te Gent. Tijdens de tweede we reldoorlog werd het klooster niet noemenswaardig geteis terd. De kelders ervan werden zelfs ingericht als openbare schuilkelders. De verkoop De eerste fusie van gemeenten in 1972 stelde het stadsbestuur van Dendermonde voor flink wat problemen. De deelge meenten Appels en Sint-Gillis werden ingelijfd en men dien de meer ruimte te zoeken voor de stedelijke administratieve diensten. Spoedig zat men ver deeld op twee fronten; de poli tie. technische dienst, water-en havenregie kregen een plaats in Sint-Gillis, de andere dien sten bleven in het centrum. In juni 1972 lieten de karmelie tessen weten dat ze bereid wa ren hun klooster te verkopen en in september werd reeds een akkoord bereikt tussen de orde en de stad. Het klooster werd gekocht voor een bedrag van 15 miljoen fr. Tijdens de gemeenteraad van 30 novem ber 1973 besloot men het ge bouw om te vormen tot admi nistratief centrum. Architekt ingeneiur Jules Vincart werd aangesteld als ontwerper. Op 6 maart 1975 werd het vooront werp door de gemeenteraad aangenomen en in januari 1976 ook door de Rijksdienst voor Monumenten Op 4 februari 1976 keurde de gemeenteraad het definitieve ontwerp goed. De aanbesteding van de ruw- Dendermonde. De gevel van het nieuwe administratieve centrum of het glazen huis van de stad Dendermonde (v) bouw gebeurde in december 1976 en er volgde een heraan besteding op 21 april 1977. De werken werden toegewezen aan de nv De Cock - Heynde- rickx uit Sint-Niklaas. Op 7 november 1977 werd met de werken een aanvang genomen: eerst de afbraak van de huizen nr. 11 en 12 in de Frans Cour- tensstraat. De moeilijkheden begonnen toen. want het bleek dat de kapel en het koor nau welijks of niet gefundeerd wa ren. zodat bijkomende funde- ringsputten noodzakelijk ble ken. Begin november 1982 kon de stedelijke politie zijn loka len betrekken. Het was de eer ste dienst die het nieuwe admi nistratieve centrum betrok. De andere diensten volgden in de maand mei 1983. de winkels van deze straat, duizenden voordelige en spe ciale aanbiedingen. Er is ook een pluimvcetentoonstelling, een autoshow, een kermismo- len, volksspelen, en overal zijn er fijna feesthapjes te verkrij gen bij de verschillende horc- caleden en voedingszaken. Zondag 26 juni te 15 uur is er nog een show van Radio Fo rest op het Varkensmarktje en in zaal Tivoli wordt er een kaartenprijskamp gehouden Tijdens deze periode wordt ook bij elke aankoop aangesloten lid van het Han delscentrum Kerkstraat Ham me, één lot per 50 fr. gegeven. Aan deze jubileumtombola zijn om 100.000 fr. prijzen te winnen, zijnde 30.000 fr. 2 x 10.000 fr. 2 x 5000 fr, en 80 x 500 fr. In uitvoering van het gemeentelijk politiereglement van 31 januari 1983. aangaande de voorrangsregeling op de rijkswegen deelt het College van Burgemeester en Schepe nen mede dat vanaf dinsdag 28 juni 1983. de huidige voorrangsregeling op de rijkswegen nr. 60 in het centrum van de gemeente wordt afgeschaft. De algemene voorrang van rechts zal bijgevolg uitgebreid worden tot navolgende straten van onze gemeente: Hooirt tot Sint-Renildekerk gezien vanuit de richting Hamme en Damstraat - Slangstraat - Plezantstraat - Markt - Roodkruisstraat - gedeelte Neerstraat langs kant centrum Hamme voor de nieuwe Rijksweg 60 - Loystraat - Drap- straat en Tweebruggenplein. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat de voorrang van rechts die thans reeds bestaat in andere straten en wijken van de gemeente, behouden blijft. Aan de weggebruikers wordt gevraagd om nauwgezet met de nieuwe verkeersregeling rekening te houden en de noodzakelijke voorzichtigheid aan de dag te leggen. Vroeger... Het aan te kopen goed omvatte een onregelmatig stuk grond gelegen tussen de Frans Courtensstraat en de Noordlaan. groot 71 are en 49 centiare. De bebouwde oppervlakte bedroeg ongeveer 25 are. Langs de Fr. Courtensstraat bestond het eigendom uit drie woningen: twee huizen met een gezamenlijke gevelbreedte van 17,70 meter en een eind verder een huis met een gevelbreedte van 8,20 meter. Het eigenlijke kloostergebouw was opgetrokken rond een bin nenkoer van 16 op 16 meter, omzoomd door een gelijk vloerse koorgang van ongeveer 3 meter breed. Wanneer men binnenkwam langs de woning nr. 11 waren er op het gelijkvloers een spreekplaats, een kapel met sakristie en koor van de zusters, een bureel, een linnenkamer en een verpleegkamer. Verder een rekreatiezaal, een tuin, de eetzaal en de keuken en nog een linnenkamer, bureel en vergaderzaal. Op de verdieping waren er enkele werkka mers en de cellen van de zusters en achter de gebouwen lag een grote tuin van ongeveer 45 are met een boomgaard, een moes- en kruidentuin, een vijvertje, kippenhok en de kluis. Midden januari 1974 zouden de zusters dit pand verlaten. Na de laatste mis bezochten de genodigden onder de leiding van moeder priorin een laatste maal het sobere en goed onderhouden gebouw. De dertien zusters werden met enkele auto's naar het karmelietessenklooster van Sint- Niklaas gevoerd, waar ze een tijdelijk onderkomen vonden. En nu De hoofdingang van het nieuwe administratieve centrum ligt aan de Fr. Courtensstraat. Rechts, in de zijmuur van de overdekte inkomhal, bemerken we het poortje met de jaarsteen 1676. Het is herkomstig van de afgebroken kluis van het Theresianenklooster. Boven de hal, achter de nieuwe voorgevel, bevindt zich op de eerste verdieping de gemeenteraadszaal met haar U-vormige raadstafel, de plaats voor de pers en 50 zitplaatsen voor het publiek. Op de tweede verdieping is er een even grote polyvalente vergader- en tentoonstellingszaal. Via een glazen deur betreedt men het administratieve hart van Dendermonde. Men komt in een grote vierkante binnenruimte de eigenlijke binnenkoer van t vroegere klooster. Hier is ook het receptiebureel, met de telefoon dienst, waar men terecht kan voor alle inlichtingen. De ruimte onder deze voormalige binnenkoer wordt ingeno men door drie grote archiefkelders waar het stadsbestuur beschikt over een talrijke reeks mobiele archiefrekken (ongeveer 20.000 archiefdozen) en een afzonderlijke werk ruimte die dienst doet als leeszaal. De andere lokalen, in deze niet voor het publiek toegankelijke kelderverdieping, zijn bestemd voor het opbergen van verkeersmateriaal en worden ook gebruikt als cafetaria voor het personeel, als garage voor dienstvoertuigen en als schietstand voor de politie. Op het gelijkvloers rechts zijn de lokalen van de politie met een permanente politiewacht, enkele burelen en ook de cellen. Het gedeelte rechts van de beide in- en uitgangen bevat de burelen van de ontvangerij, de reken- en aankoop- dienst en het gedeelte links omhelst de burelen van de burgerlijke stand, de bevolkingsdienst, de sociale dienst. Via twee betonnen trappen bereikt men de verdieping. Rechts van de hoofdingang bevinden zich de burelen van de recherche en de dienstlokalen van de politie, verder de diensten voor onderwijs en jeugd, de personeelsdienst en het bureel van de schepen van openbare werken. De lokalen van de technische dienst en van de stadsarchitekt werden langs de achtergevel gegroepeerd. In de linkervleugel bevin den zich de burelen van de burgemeester, de sekretaris en is ook het stadssekretariaat. Hamme. Kinderjaarmarkt. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Centrum zakenwerd een kinderjaarmarkt gehouden. De kleintjes hielden het bij kippen (vh) :lde| rckei was schepen Paula Van Knberghc, die tijdens de '5 persvergadering, kon ;CI.I 'dden dat in Hamme een noed ""lelijke raad voor ge- Sneerden werd opgericht, u„vt adviesorgaan wordt er- i ntf Het doel van deze raad ~ii tovoudig, namelijk: behandelen van alle [|ics op plaatselijke vlak. j 'echtstrceks, hetzij on- .g ^''ccks, die de gepensio- teü aanbelangen. faad is bevoegd om op 'mtiatief voorstellen te 3ptn en op verzoek van het t icm tonkollege. de gemeente en Cn het OCMW advies te 'Men bt ""vorderen in het gepen- "rclcnvverk en de gepen- etdenzorg. gemeentelijke gepensio- Ae«d raad. die een advise er oil 'cm IS samenge- ""stemgerechtigde leden Kiif raadgevende leden De gerechtigde leden moeten ktie Krvoorwaarden voldoen. "iJl ?n rus,pensioen genieten 0 "orniale pensioengerech- 'eeftijd in het stelsel van de werknemers of de zelfstan digen bereikt hebben. Aangeduid worden door de bonden van gepensioneerden, waarvan de zetel in de ge meente is gevestigd en waar van de leden de gemeente be wonen, of vertegenwoordiger zijn van elk van de bestaande of op te richten rusthuizen voor gepensioneerden. het grondgebied van de ge meente bewonen geen deel uitmaken van de gemeenteraad. De schepen van Welzijnszorg is raadgevend lid en fungeert als voorzitter van de raad. en door het schepencollege zal een secretaris worden aange duid, die zal behoren tot het gemeentepersoneel. Elke bond of rusthuis beslist over de aanduiding, voorlopi ge of definitieve vervanging van zijn vertegenwoordiger cn deelt deze beslissing schrifte lijk mede aan de sekretaris van de raad. Het mandaat van de stemgerechtigde leden geldt voor een periode van zes jaar en is niet bezoldigd. De verga deringen van deze gepensio neerden raad zullen plaats hebben op het gemeentehuis van Hamme. Ook zal binnen de raad een dagelijks bestuur gevormd worden, bestaande uit ver tegenwoordigers. aangeduid door de algemene vergadering, aangevuld met de Schepen van Welzijnszorg en de sekretaris. De raad komt minstens drie maal per jaar samen en telkens wanneer het dagelijks bestuur of de vertegenwoordigers van een bond of rusthuis, die in de raad vertegenwoordigd zijn hierom verzoeken. De verga deringen zijn niet openbaar De administratieve kosten van deze raad zullen gedragen wor den door het gemeentebe stuur. Voor de overige uitga ven zal de raad zelf instaan. Op 15 september zal de raad van de gepensioneerden het jaarlijks feest van de gepensio neerden voor Groot-Hamme organiseren. Dit wordt een amusementnamiddag met de groep Jo Nell in zaal Den Bond, te Hamme. Het voor naamste doel van deze raad is volgens schepen Paula Van Couwcnberghc, het zoeken naar oplossingen voor de vele problemen van de gepensio neerden. Het uitbreiden van de plus-3-pas. het bezorgen van de WIG-kaarten. het doorspelen van uitstappen en het organiseren van sportkam pen voor de gepensioneerden behoort o.a. tot hun taak. Op 1 juni jongstleden werd de nieuwe Raad voor Maatschappelijk Welzijn (OCMW) geïnstalleerd in Hamme. Tijdens deze installatievergadering werd Jozef Van Wezemael verkozen tot nieuwe voorzitter. Hij is woonachtig in de deelgemeente van Hamme, Moerzeke en is verkoopsdirekteur van beroep. Een man die het klappen van de zweep kent in de privé-sektor. Ik zal mijn werk als Voorzitter lieslatende post. Het is geen van het OCMW ernstig op- geheim dat het OCMW jaar- nemen. lijks ongeveer 30 miljoen kost De heer Van Wezemael duid- aan de gemeente. Hieraan wil de erop dat het OCMW een hij zeker en vast iets doen. «Ik dubbele opdracht heeft, name- wil deze last zo sterk mogelijk lijk in de eerste plaats hulp- en verminderen, maar ik wil ook dienstverlenend zijn. Dit is zo rechtvaardig blijven, aldus de voorziet) in de wet van 8 juli nieuwe OCMW-voorzitter. 1976. De mensen hebben recht Daarom zal ik het OCMW lei- op maatschappelijke dienst- den als een manager. Ik heb verlening. Hen helpen als zij in dit reeds medegedeeld aan een een noodsituatie zijn. Dit vindt gedeelte van het personeel. Ik de nieuwe voorzitter een zeer vind dat de diensten van het belangrijke opdracht. Hij werd OCMW in optimale kondities hiermede reeds enkele keren moeten werken. Ik zal des- geconfronteerd en enkele noods harde maatregelen moe- noodgevallen hebben hem ten nemen om de schuldenlast reeds diep getroffen. Een te verminderen. Zo zullen er tweede opdracht is volgens geen personeelsleden meer hem de verzorging en de ver- vervangen worden, tenzij de pleging van de bevolking. Dit dienst ermee in het gedrang is boeiend werk. Hamme be- komt. Mijn houding tegenover schikt immers over een uitste- het personeel zal niet mals kend werkend nieuw rustoord zijn. Ik sta erop dat het in het Meulenbroek. een ma- OCMW zakelijk wordt aange- terniteit. een kinderkrib en pakt met begrip voor de men- een kliniek, in de Hospitaal- sen, die er thuis zijn. Hierme- straat. de bedoelde hij o.a. de zieken. Het OCMW is voor de ge- de bejaarden, de steuntrek- meente elk jaar een zware ver- kenden. Ik eis van het perso- Hamme. De nieuwe OCMW-voorzitter Jef Van Wezemael uit Moerzeke die grootse plannen wil realizeren (vh) neel een sterke bereidwillig heid, beleefdheid- en dienst willigheid. Aan de receptie moet men in de eerste plaats dienstvaardig en beleefd zijn. Het is dan ook niet uitgesloten dat ik onsympathieke beslissin gen zal moeten nemen, maar indien ze nodig zuilen zijn zal ik ze nemen» aldus de heer Van Wezemael. De heer Van Wezemael deelde ook mede dat tijdens de laatste vergadering van de OCMW- raad, het Bijzonder Komitée werd samengesteld. Het bestaat uit de Voorzitter en drie vrouwelijke leden, na melijk De Brabander Franci- ne. Van Moortel Lucienne en De Kimpe Diana. Zij hebben tot taak om de direkte hulpverlening, zijnde het bestaansminima, de steun- gevallen, toekennen van voor schotten, toetredingen tot het nieuw rustoord, te adviseren aan de Raad voor Maatschap pelijk Welzijn. Tot slot be klemtoonde hij dat hij over een uitstekende Raad voor Maatschappelijk Welzijn be schikte. «Het zijn allen zeer wijze mensen, die hun op dracht zeer goed menen. Ik heb ook respekt voor de poli tieke verhoudingen binnen de raad, iets dat ik ook zeer be langrijk vind». De MMC. Minder-Mobielenccntrale is een dienst van Taxistop die mensen met verplaatsingsmoeilijkhcden, be jaarden, gehandikaptcn of mensen in een sociale noodsi tuatie. aan vervoer helpt, Ook U als automobilist wordt na één jaar werking eraan herinnerd en gevraagd uw medewerking te willen verlenen aan 5 fr./km. Beschikt U over een wagen, een weinig vrije tijd en een telefoon, aarzel dan alvast niet kontakt op te nemen met de MMC-Aalst, p/a Risa vzw. H. Hartlaan 30 te 9300 Aalst. tel. 053-77.19.89. Het socio-kultureel cen trum Netwerk plant dit weekend twee muzikale ge beurtenissen. Eerst komen zaterdag de liefhebbers van jazz aan hun trekken met The Crazy Bol Stompers en zondag verwacht men de pop-maniakken voor een optreden van de Leed se for matie Misverstand. Wordt Netwerk Aalst de kuituur- tempel voor jonge forma ties uit de Denderstreek? The Crazy Bol Stompers Wegens het overweldigend sukses van deze band- bij een vervangingsoptreden in Netwerk in de maand april, is deze groep zater dag 25 juni opnieuw in het centrum te gast. Het quin tet onder leiding van de Aalsterse Pat Mortier bracht in april een onverge telijke avond, besloten met een staande ovatie, waar aan geen einde scheen te komen. Dit was ook groten deels te danken aan de Duitser Johannes Schik Op 25 juni moet voor dit optreden de zaal te klein zijn, want niet alleen de jazzliefhebbers, maar ieder een met ook maar een greintje ritme in het lijf, mag dit niet missen. The Crazy Bol Stompers op za terdag 25 juni om 21 00 uur in Netwerk. Kaarten in voorverkoop 150 fr., aan de kassa 200 fr. en voor leden 150 fr. De kaarten in voor verkoop zijn te bekomen in het Centrum Netwerk en bij het bestuur van de Crazy Bol Jazzclub, Studio 12, Ca fé Den Bol. Telefonisch re serveren is mogelijk op het nummer 053/77.99.32. Misverstand Op zondag 26 juni komt de groep van groot-Leedse klasse Misverstand in cen trum Netwerk alle naweeën van de eksamenkoorts ver drijven met een stevige brok recht-voor-de-raapse muziek. Misverstand be staat uit zes ervaren muzi kanten die in de Dender- pop reeds lang hun sporen hebben verdiend. Hun op tredens zijn dan ook van grote klasse: geen geknoei met synthesizers en key boards, maar eigentijdse pop waarbij je gewoon niet stil kan blijven staan. Zon der pretentie kan gezegd worden dat dit een onverge telijke Aalsterse pop-avond wordt. Misverstand speelt Aalst op een hoopje op zon dag 26 juni om 20.00 uur in het centrum Netwerk. De toegang bedraagt 120 fr. (voor Netwerk leden 100 fr.) en iedere bezoeker krijgt van Netwerk een konsumptie aangeboden. (him)

De Voorpost | 1983 | | pagina 11