liiggenhouts «'t Bosschijntje»: een culinair iioogstandje van een streekgerecht Tweede reuze avond Kloddefeestmarkt te Lokeren «Kir» a la AUkermans Culinair vers hoeverre wil «Max» luisteren? Vzw «Jonge Kerk» organizeert andermaal «Ontmoetingsdagen voor meisjes Sint-Anna-Parochiefeesten Heirbrug te Lokeren Driedaagse van «Levensvreugde» Aalst 25 en 26 juni De Voorpost - 24.6.1983 - 17 |gn«lik mijn lip»! een prachtig bos, een «Krokkebaas» om in de hondsdagen jaloers op te zijn en een urger» die dit jaar 25 jaar aan het hoofd staat van zijn gemeente, beschikt ggenhout, sinds vorige week, over een vierde attraktie. irige week donderdag immers werd op plechtige, maar tegelijk gezellige wijze het isschijntje» boven de doopvont gehouden. Dit gebakje, een culinair hoogvliegertje, resultaat van zin voor initiatief, inventiviteit en gedegen vakmanschap van de genhoutse middenstand, werd alle mogelijke eer aangedaan. or de gelegenheid hadden de organisatoren niet alleen een beroep gedaan op de likale kwaliteiten van de Koninklijke Fanfare «St.-Isidorus» en van orgelist Luc lelfhout, maar daarnaast ook een bloemenprinses (of was ze al koningin?), een tegenwoordiger van de Nationale Kon. federatie der Belgische Bakkers, een listeriële privé-sekretaresse en zelfs een heuse, dan nog bolronde minister in casu i Akkermans naar de bosgemeente gelokt. Bosschijntje» werd dus in g gezelschap aan de goege- Bte voorgesteld. De Bug- itoutenaars zelf kwamen wens in grote getale naar emeentehuis afgezakt. De zaal kon de massa niet slikken, zodat heel wat ngstellenden deze culinai- bopplechtigheid vanop de ippen moesten volgen. rse toespraken de koördinatie zorgde yjanssens. Hij leidde niet {n de diverse sprekers in, wist op een eigen, humo- sche wijze kleur aan het uren te geven. Zo was hij -naar eigen zeggen, van- irekend in geslaagd xemplaar van «de dikke» Dale, speciale uitgave op de kop te tikken, het trefwoord «Bos- itje», las Willy Janssens trof ik volgende verkla- aan: «Een beroemd ge in Buggenhouts gebak, p 16 juni 1983. in aanwe- 1 van minister Akker- door de Buggenhoutse ïrs werd gelanceerd. Het Sc heeft bovenaan een laag rsepein en draagt tegelijk jrachtafbeelding van de nooie Buggenhoutse Bos- Binnenin het gebak zijn «roemde Buggenhoutse ebazcn te vinden. Die ebazen groeien welig in enhout-Bos. Het gebak verorberd als orgelpunt eetmaal, bij de koffie of bij de thee, s zondagsnamid dags. Of ergens in Buggen- hout, na het maken van een wandeling». Ontstaan Het ontstaan en de groei van de idee een typisch Buggen houts gebak te creëren, werd toegelicht door Edgard Verho len, van Spijshuis «'t Ketel ken» te Buggenhout. Toen de man op zoek ging naar een dessert, waardig de spijskaart te sieren tijdens de viering van het 5-jarig bestaan van de zaak, herinnerde hij zich ooit eens bij bakker Willy Slembrouck een taart gezien te hebb?n met de afbeelding van de Boskapel. De bijgedachte aan de gekende krokkebazen lag toen niet ver meer af. Beseffende dat Willy Slem brouck steeds te vinden was voor een experiment, ging Ed gard Verholen hem opzoeken met de vraag een gebakje te vervaardigen gevuld met krok kebazen en bekroond met een marsepeinen boskapel. De bakker nam de uitdaging aan en het resultaat viel zodanig in de smaak, dat Edgard Verho len, op advies van vriend Con stant Vermeulen, besloot van het nieuwe gebak een zaak van de ganse bevolking te maken en de gemeente meteen culi nair een grotere bekendheid te verschaffen. Na raadpleging van burge meester De Landtsheer. die op zijn beurt het college konsul- teerde, werd het projekt over gemaakt aan middenstands schepen Godelieve Van Praet. Op haar beurt introduceerde de schepene het plan bij de Buggenhoutse bakkers, die na enkele vergaderingen van proeven en diskussiëren, be sloten het kind geboren te la ten worden en het gebak in hun zaken te koop aan te bieden. Het kind moest vanzelfspre kend een naam krijgen. Hier voor deed schepen Van Praet een beroep op de Buggenhout se scholen. Niet minder dan 39 voorstellen werden door de Buggenhoutse jeugd geformu leerd en uiteindelijk opteerden de bakkers voor «'t Bosschijn tje», een voorstel van de vier de klas van het St.-Vincentiu- sinstituut. Resultaat van samenwerking In haar toespraak beklemtoon de middenstandsschepen Go delieve Van Praet dat «'t Bos schijntje» het resultaat is van samenwerking. Samenwerking onder de bakkers o.a. Ze dankte verder de initiatiefne mers, de Buggenhoutse scho len en iedereen die aan de realisatie van dit eigen Bug genhouts gebak zijn medewer king verleend had. Aan burge meester De Landtsheer werd vervolgens een perkament met het originele recept van «'t Bosschijntje» overhandigd. Nadat Mevr. Tilley. privé-sek- retaresse van minister Poma. Buggenhout. Minister Akkermans snijdt de taart aan. Edgard Verhooien kijkt geïnteres seerd toe. (P. Van San) op haar beurt, het initiatief toejuichte, de ministeriële feli citaties overbracht en haar va ste overtuiging uitdrukte dat het gebak in de smaak van iedereen zou vallen, nam bur gemeester De Landtsheer het woord. De burgemeester blikte terug op de voorbije 25 jaar en op de expansie die zich in die periode op het vlak van de werkgele genheid te Buggenhout gema nifesteerd heeft. In onze ge meente, aldus de h. De Landtsheer, werd voor ca 300 miljoen geïnvesteerd en wer den 3.000 arbeidsplaatsen ge creëerd. De burgervader ver heugde zich eveneens over de samenwerking onder de bak kers. In feite concurrenten, maar in wezen vrienden, zei hij. Vervolgens was het ogenblik aangebroken, waarop zowat iedereen aan iedereen ca deautjes overhandigde, een gelukstelegram van de Ver enigde Winkeliers Buggenhout aan hun collega's voorgelezen werd, de leerlingen van de 4de klas geschenken overhandigd werden en minister Akker mans, met een zucht van ver lichting, het eerste «Bos schijntje» officieel kon aan snijden. Pierre Van Rossem Aangekondigd als de nationale NCMV-voorzitter, als «de minister met de enige glimlach», als «de man die iets weg heeft van èn Wim Sonneveld èn Toon Hermans», als «de minister die aan zijn lijn te merken, niet teveel van onze Buggenhoutse taartjes mag etennam Paul Akkermans het woord. Hij deed zijn reputatie van bon-vivant trouwens alle eer aan en in een haast algemeen beschaafd Antwerps, sprak hij de aanwezigen toe. Ik weet niet precies, begon de minister, waarom men uitgerekend mij, hier vanavond uitgenodigd heeft, maar vermoedelijk heb ik die invitatie te danken aan mijn lijn. Vervolgens maakte hij de aanwezigen duidelijk, op welk vlak zijn persoonlijke kontakten met de krokkebazen of blauwe bosbessen gesitueerd liggen. Je neemt, aldus de minister, een bokaal en je vult de bodem met een laag krokkebazen. Daar bovenop breng je een vinger suiker aan. Vervolgens opnieuw een laag krokkebazen... Eens de bokaal gevuld, giet je er een flinke hoeveelheid jenever overheen. Dat mengsel laat je zes maanden trekken. Het sap dat je bekomt door het mengsel door een handdoek heen te persen, moet je dan aanlengen met een droog wit wijntje of «een sjampainneke». Het resultaat is een heerlijke «kir», mooi van kleur, heerlijk van aroma, maar o zo gevaarlijk. Tussen het etaleren van zijn culinaire kwaliteiten en het kwistig rondstrooien van ettelijke kwinkslagen, vond minis ter Akkermans ook de tijd de Buggenhoutse bakkers te feliciteren om hun initiatief. Verder riep hij iedereen op de problemen waarmee we vandaag de dag gekonfronteerd worden, positiever en optimistischer ook te benaderen. In Vlaanderen, illustreerde Paul Akkermans, vallen inderdaad zo'n 4.600 faillissementen per jaar te noteren. Maar verge ten wordt er bij te vermelden dat dit aantal slechts 1% vertegenwoordigt van het totaal aantal ondernemingen. Over de resterende ondernemingen, die het goed doen, wordt in alle talen gezwegen. In Vlaanderen, besloot de minister, komt er maar een einde aan de gesel van de werkloosheid, wanneer wij ons creatief en dynamisch opstellen en we bewijzen dat de Vlamingen nog iets te vertellen hebben in dit land. Pierre Van Rossem Ter gelegenheid van de geboorte van «'t Bosschijntje pleegde de Mespelaarse dichter Moris De Smet, een gele genheidsvers. Het werd tijdens de doopplechtigheid voorge dragen door dochtertje Slembrouck, eveneens een leerlinge van de vierde klas van het St.-Vincentiusinstituut. Het vers luidt als volgt Van den Opstal tot in 't Center en van Opdorp tot den Briel ligt het te pronken in de etalage: ons jongste burgertje, ons kleintje Na een heerlijk dagje hossen in de Buggenhoutse bossen trakteer je heel de entourage op dit koninklijk gebak: 't BOSSCHIJNTJE! Want alleen zuurpruimen en dwazen versmaden onze krokkebazen, amandelen en marsepein. Ze denken enkel aan hun lijn, en beseffen niet hoe fijn de goede dingen van het leven zijn. Buggenhout. Ruime belangstelling voor de doop van 't Bosschijntje. (P. Van San) henhout. Een groepsfoto van de Buggenhoutse bakkers en de leerlingen van de me klas van het Sint-Vincentiusinstituut die de naam van Bosschijntje bedachten. (P. Ti San) Kynologische Vereniging Nievel-Kapel Meldert, eerder (heiden gestart uit de jaarlijkse traditionele St.-Ro- Bviering aan de Meldertse Molenstraat, meer bepaald de lóde-eeuwse kapel, groeide onder impuls van •rzitter Ernest Van den Broeck, gekend hondenliefheb- met een eigen kennel uit tot een maatschappij met onale allures. jaarlijkse tentoonstelling Ina een paar jaar reeds zo tkwekkend dat de Mel is akkomodatie blijkbaar meer bekwaam was de Sdige opkomst te slikken 1 moest uitgekeken wor- naar de Aalsterse Keizers- 6n. En ook die zijn bij de van Nievel-Kapel aan verzadigingspunt gekomen it uitgekeken wordt naar ruimere behuizing, de hondenschool, geves tigd aan de Molenstraat bij het groot hopgebouw werd aan de brede waaier aktiviteiten van de vereniging een supplemen taire dimensie toegevoegd. Regelmatig, elke week twee maal, kan U er met uw hond terecht. Op zaterdag 2 juli e.k. komt reeds de eerste kroon op het werk van de school met een gehoorzaamheidswedstrijd waarvoor liefst reeds 40 hon den zijn ingeschreven. Een sukses dus reeds van nu. De proeven gaan over drie kategoriëen: de testen tot het bekomen van het «brevet», conditio sine qua non om aan verdere proeven elders deel te nemen en dan klas I en klas II volgens de graad van gevor derdheid. Vier keurmeesters staan in voor een ernstige, objektieve en gemotiveerde klassering. U kan op zaterdag 2 juli op het terrein terecht van 10 tot 16 u. Ondertussen kunnen ter plek ke niet alleen dorstige kelen worden gelaafd doch kan ook de inwendige mens er terdege versterkt worden. Prijsuitreiking te 18 u. LH daar aan het Stationsplein, het levende hart van Lokeren zou worden elke zondagvoormid- dag. Maar in die vier jaren Op zaterdag 2 juli 1983 om 18 uur heeft op het Stations- hebben de organisatoren er plein de tweede verlichte avondfeestmarkt plaats. Eens te veel tijd en zweet ingestoken, meer gaan de Kloddemarkt-organisatoren van start met om sporadisch iets nieuws te een reuze gevuld programma. Zo is Radio Aksent paraat vinden, om steeds maar meer U de laatste nieuwe hits aan te bieden in non stop tempo, mensen naar daar toe te trek ken. Resultaat na vier jaar Als gastheren van deze avond meer wist, of... er is te veel om werken: men kan er elke zo'n- hebben we The New Orleans °P te noemen. U moet zelf dag op de koppen lopen. Doch Train Streetband. Het is niet maar eens komen kijken op 2 nu dit resultaat is bereikt, mag voor de eerste keer dat deze juli. Waarom nu een Klodde- men weer niet op de lauweren band te gast is op de Klodde- feestmarkt? hoort men dik- rusten, nu is het een strijd om markt. Aan hun muzikale kwa- wijls vragen. Waarom er zo'n het behoud. Behouden wat liteiten twijfelt niemand meer. pak geld tegenaan smijten? men op deze vier jaar heeft Het zijn Lokeraars en ze ma- Laten wij dat eens duidelijk opgebouwd, zo simpel is dat. ken ambiance. Vele redenen maken. Een tweedehands- Kort samengevat komt het er om ze niet te missen. De ge- markt beginnen is iets van op neer dat moesten er mensen bruikelijke tapkast is aanwezig "iets. Dat hebben er al velen zijn die ons Kloddenmarktje om de dorstigen te voorzien geprobeerd in verschillende nog nooit bezocht hebben, dat van een frisse pot of de nodige gemeenten. Hem in leven hou- zij dan eens komen kijken op frisdrank, die men kan gebrui- den is weer een ander paar zaterdag 2 juli vanaf 18 uur, en ken aan tafels rondom de dans- mouwen. De voornaamste fak- misschien zien wij die dan te- vloer. De danslustigen komen tor die zo'n markt nodig heeft, rug wekelijks op zondagmor- ditmaal ook aan hun trekken, is regelmatig in de kijker ge- gen. Dat is ten andere ook de Moest eventueel de honger plaatst te worden. Een vorm mening van Freddy Nelis. de toeslaan: geen nood, een lek- van publiciteit dus. Niemand Public-Relations-man van de kere hot-dog, een warme wafel had voor vier jaar kunnen ge- Lokerse Kloddenmarkt. of een ijskreem zijn verkrijg- loven dat het Kloddenmarktje. J.V.L. baar. Maar centraal staan onze Kloddekraampjes. Wie een koopje op de kop wil tikken, zal moeten snuffelen en rond kijken in de vele tweedehands- waar die zal uitgesteld staan. Er is altijd wel iets dat men kan gebruiken, of een rariteit waarvan je het bestaan niet Van 3 tot 9 juli a.s. organizeert «Jonge Kerk» andermaal sprankelende ontmoetingsda-, gen voor 250 meisjes uit het hele Vlaamse land. Er zijn di verse programma's voor vijf leeftijdsgroepen nl. van 18 tot 20 jaar; van 16 en 17 jaar; en nog drie groepen voor de lage re cyclus secundair. Minimum leeftijd: 13 jaar. Het nieuwe jaartema luidt: «Buig voor de wind, breek niet!». Zang en dans, kreatieve technieken, tochten en sociale exploraties, getuigenissen en gesprekken, sport en spel. Maar bovenal: exploratie van het hart, een boeiende geloofstocht met Je zus van Nazaret in jeugdlitur- gie, konfrontatie met geënga geerde en konsekwente gelovi gen. in eerlijk gebed tot de God die ons blij en gelukkig maakt. Geïnteresseerden melden zich rechtstreeks op het sekreta- riaat met naam en voornaam, geboortedatum, beëindigde klas of werksituatie, en 500 fr. vóórinschrijving te storten op 001-0393153-88 van «Jonge Stemmen» te 9330 Dender- monde. Vermelden «Voorin schrijving Ontmoetingsdagen te 3920 Lummen». Men krijgt onmiddellijk daarop een laat ste folder met alle. nodige in lichtingen. Het tweede deel der betaling gebeurt bij de aanmelding op zondag 3 juli om 17 u. in het Sint-Ferdi- nand-Instituut te 3920 Lum men (bij Hasselt). Alle bijko mende inlichtingen: Sekreta- riaat Jonge Kerk. Begijnhof 1 te 9330 Dendermonde (tel. 052-21,93.37). (ABL) Voor de 9C maal kondigen de 3-daagse van «Levens vreugde» zich aan en dit op 24, 25 en 26 juni 1983. Deze feesten worden ingericht met het doel de nodige geldelijke middelen samen te brengen om tehuizen in te richten, waar volwassenen mentaal gehandicapten kunnen verblijven, eenmaal het niet •neer gaat in familieverband. Het programma van onze 3-daagse feesten ziet eruit ïals volgt: op vrijdagavond 24 juni is er een grote fcjelotters- wedstrijd met prijzen: boerenhespert, kippen, kalkoenen, e.a. Inschrijvingen kunnen gebeuren vanaf 18.30 u en de wedstrijd begint te 20 uur. Op zaterdag 25 juni heeft vanaf 9 u doorlopend tot 18 u een wedstrijd plaats voor politiehonden kategorie II en III. 's Avonds is er een fantastische karnavalavond (begin: 19 u) gepland met medewerking van «De Prinsencaemere» en een optreden van de Blue Bell Girls. Zondag 26 juni is er een reuze barbecue, doorlo pend vanaf 17.30 u, verzorgd door de Ronde Tafel 46-Aalst. Tussendoor is er een optreden voorzien van de expressiegroep Vredon. Als slotaktiviteit van onze feesten is er zoals reeds vele jaren een zangwedstrijd (begin: 19 u) ingericht, waarmee talrijke mooie prijzen te winnen zijn. Gedurende onze feesten is verder doorlopend open: biertent met muziek, wijnbar, ijssalon, koffiebar. Er zijn ook verschillende attrakties voor de kinde ren alsook voor het eerste jaar volksspelen voor zien. Koude gevarieerde schotel, of kip, of steak zijn te verkrijgen in ons restaurant en dit op zaterdagmid dag en zaterdagavond en zondagmiddag. Voor meer inlichtingen en inschrijvingen kan men zich rechtstreeks richten tot het Centrum Leven svreugde vzw, Botermelkstraat 201, 9300 Aalst, tel. 053-21.60.07. LH Hier volgt het uitgebreid programma van de jaarlijkse St.-Anna- Parochiefeesten, die gehouden worden in het Parochiaal Do mein Heirbrug te Lokeren vanaf 24 juni tot 27 juni 1983. Vrydag 24 juni 1983: 19.30 u.: Grote gaaibolling in overdekt lokaal (met surprisen). Speciale prijs voor de meeste hoogvogels en zijvogels. Inschrij ven tot 20,30 u. Inleg 35 fr., zowel voor jongeren en ouderen, zowel voor mannen als vrouwen. Ook om 19.30 u.: Grote seriekaarting, series 8 man, inleg 10 fr. Per serie wordt 100 fr. uitbetaald. 20 uur: reuze-avondschieting in overdekte feesthalle. 1.500 fr. Gratis, 5.000 fr. vooruit. Inleg 110 fr. alles inbegrepen. Terug 100 fr. 5 Zaterdag 25 juni 1983: Om 14.30 u Officiële opening van de parochiefeesten en van de tentoonstellingen (zie verder). 16 uur: Schoolfeest, verzorgd door de leerlingen van de lagere en de kleuterschool. Thema: Oude Volks- en Kinderliederen. Ook optreden van de KLJ met vendelzwaaien. 20,30 u.: Groot bal met orkest «The Romy's» Zondag 26 juni 1983: Om 9.30 u.: Voor de schutters, kaarters cn alle belangstellen den: kleine schieting en seriekaarting. Voor de kaarting: zie vrijdag. 16 uur: schoolfeest (zie zaterdag) 19.30 u.: Optreden en dans met «Blue Jazzband Lokeren» met René Kiekemans. Maandag 27 juni 1983: Om 15 uur: gezellige namiddag voor de club «Een dagje ouder». en voor geburenclubs en alle personen van de derde leeftijd en de zieken. Op voorhand inschrijven bij de verantwoordelijken: pastoor van der Meeren, Paul Van Doorsselaere, Willy Ooster- linck. Inschrijvingsprijs 60 fr. Gezelligheid met Bob Coppejans. 20 uur: Gezellige vrije slotavond met orgelist Bob Coppejans. Tijdens deze slotavond trekking van de gratis tombola voor de toegangskaarten en van de grote tombola. Tijdens de feesten hebben volgende tentoonstellingen plaats: 1. schilderijententoonstelling van drie Lokerse kunstenaars: Arthur De Paepe, Wim Van Bogacrt en Willy Van Doorsselaer. 2. een tentoonstelling van de Stedelijke Technische en Beroeps- leergangen (Durmelaan) met keramiek, etsen, fotografie, teke ningen, zeefdrukken, handweven en spinnen, 3. de werken van de plaatselijke hobbyclub van de derde leeftijd en 4. de reeds lang bekende tentoonstellingen van de leerlingen. Deze tentoon stellingen zijn te zien op zaterdag vanaf 14.30 u., zondag vanaf 10 uur en maandag vanaf 14 uur. Tijdens de feesten worden loten verkocht van de grote tombola, met als eerste prijs een prachtig wollen tapijt. De loten van 10 fr.- zijn te verkrijgen bij Zr. Dircktrice en tijdens de feesten. Alleen voor zaterdagavond cn zondagavond: Toegangskaarten van 60 fr. per persoon boven de 14 jaar. Met gratis tombola voor deze toegangskaarten. Eveneens tijdens de Parochiefeesten: Bodega: om even te verpozen bij een lekkere frish-drink. Restaurant: Menu's tegen redelijke prijzen van 12 tot 22 uur (op voorhand bestellen is mogelijk). Voor zondagmiddag worden plaatsen gereserveerd op naam van de personen die ten laatste op zaterdag voor 18 uur bestellen, (Voor die zondagmiddag is reservatie wenselijk!) Doorlopend: Allerlei andere eetmogelijkheden: ook taart, ijskreem. wafels, pannekoeken, frieten, c.a.m. Dit jaar te verkrijgen in de nieuwe refter van de school achteraan op de koer. Amusement met vis- en speelgocdkraam, etc...

De Voorpost | 1983 | | pagina 17