Lebbeke Lede Lokeren De Voorpost - 24.6.1983 - 21 ven 19 tot 21 u. of zondag U moet er rekening mee houden dat in verband met een opening [stappen CSC en CC Denderbelle maken op zaterdag 25 juni een iultstap naar het Vlaamse Heuvelland (leper en omgeving), te 7 j. aan het Volkshuis. Jag 26 juni trekt VAB-VTB-VWB op zijn beurt naar het ipark te Planckendael (Muizen). Ook een bezoek aan de Mechelen staat op het programma. iKBG-leden tenslotte maken op dinsdag 28 juni een studie- naar het provinciaal domein te Wachtebeke. In de «afzak» ordt te Ertvelde Eddy Wally bezocht. ib-Fam-Fee foor de 21ste maal worden op zaterdag 25 en zondag 26 juni, het H. Maagdcollege, Poststraat, de Lebbeekse Familiefees tje n georganiseerd. a aterdag begint te 14.30 u. een aangepast programma voor de V ifde leeftijd. 19 uur gaat het restaurant open en zijn er de klassieke Leb- im-Fee attrakties (orkest, bodega, tombola, enz.). Zondag kan vanaf 12 u. in het restaurant terecht en te 18 u. worden alle opnieuw opengesteld. RfJDAG 24 JUNI arfijkse reuze-barbecue in «'t Hof te Puttens» voor leden. ^rar schrijven bij R. Quintijn of H. Coppens. 375 fr. JULI srtrek voor een tocht op de Waddenzee met een traditioneel ilschip, voor jongeren vanaf 16 jaar. Inlichtingen R. Quintijn of Coppens. tra- OCl! 14.X AANDAG 27 JUNI in m |G-Lede; Halve dagreis naar Meise: bezoek aan de Nationale s des jntentuin van België. Vertrek op de Markt, Lede: 13.30 u. kar, gaig thuis* 22 u. Ophaling door drie bussen volgens de prija wone roufè. De drie bussen vertrekken stipt om 13.00 u op m standplaats (De Ras). Prijs: 220 fr. uldlging verdienstelijke Ledenaars «wordt zo stilaan de gelukkige gewoonte dat verdienstelijke denaars gehuldigd worden door het gemeentebestuur. Dit «gebeurt dat op zondag 26 juni om 10.30 uur in het Kulturele gebi mlrum, Markt, Lede. Worden gehuldigd: Luc Micom, wegens s& oedig optreden bij brand in Denderleeuw; Krachtbalploeg «St. lartenkollege» t.g.v. het behalen van de titel Kampioen van p 1983 kategorie miniemen; Burgemeester Grepdon Al- is wegens bekomen ereteken «Ridder in de Kroonorde»; avez Jozef, idem; Jozef Huylebroeck, gemeentesekretaris, het bekomen van het ereteken «Burgerlijk Kruis 1° klasse» ■Ridder in de Orde van Leopold II», Victor Van Geem neenteontvanger, t.g.v. het bekomen van het ereteken wgerlijk Kruis 1° klasse»; Hilaire Van Hauwermeiren, politie- mmissaris (idem); Frans Schampheleer, adj. politiekommis- ris, t.g.v. het bekomen van het ereteken «Burgerlijke Medaille klasse»; Julien Slagmulder, veldwachter, t.g.v. het bekomen ihet ereteken «Burgerlijke Medaille 2" klass»; Krijgen de titel srdienstelijke Ledenaar ten dienste van de Kuituur: Marcel Fruytier, Antoon Mertens, Ivo Bosman, Raymond Mertens, rard Impens, Roger Quintijn, Roger Duquet, Jozef De isees mer en Richard De Gendt. HBO tsir ssa-aërobicfeest Eéni «Koop verstandig, Ze zijn handig»! Spreker is dhr. W. Peeters. j De vergadering gaat door in de grote zaal Hoogland om 19.30 u. ATB Natuurvrienden Op zaterdag 25 juni 1983: vergadering, met uitwisseling en bekijken van foto's van de ééndagsuitstap. In het Volkshuis op de Markt om 20 uur. Sport plus Bospark Op zondag 26 juni: Fietstocht naar Stekene, de zogenaamde «Stropersroute». Men vertrekt om 14 uur. Hobbyklub Lokeren Houdt op zondag 26 juni zijn gebruikelijke ruildag, met beperkte tentoonstelling. In hun gewoon lokaal «De Beurs» op de Markt, van 10 tot 12 uur. Stedelijke Middenstandsraad Op 3 juni 1983 heeft de Stedelijke Middenstandsraad van Lokeren in Algemene Vergadering een nieuw dagelijks bestuur verkozen, en dit voor een periode van 6 jaar. Zo maken voortaan deel uit van dit dagelijks bestuur: Als voorzitter: dhr. Willy Heirwegh, van het handelaarscomité Brug- en Lepelstraat. Als ondervoorzitter: Mter Luc Marshal van het NCMV. Als leden van het dagelijks bestuur: de heren Etienne De Mol, van het handelaarskomitée Zeiestraat; Noël Noppe, van het handelskomitée, Kerkstraat; Robert Rombaut, van het hande laarskomitée Markt; Paul Trienpondt, van het handelaarskomi- tee Heirbrug; Daniël Van de Velde, van het Vrij Middenstands- verbond. Als niet-stemgerechtigde leden werden daarbij gevoegd: de heer Theo De Meyer, schepen van Middenstand; en mevrouw Rita Rogiers, aangeduid door het College van burgemeester en schepenen, die de rol van sekretaris op zich neemt. J.V.L. «Natuur te kijk» in BAC Tot einde augustus stelt fotograaf Fernand Everaert van Loch- risti natuurfoto's tentoon in het B.A.C. agentschap, Poststraat 2 te Lokeren, en dit gedurende de kantooruren. Volgens Fernand Everaert kijken veel mensen naar de natuur... maar zien er zó weinig van. Ze bemerken alleen een vage kleurschakering, maar gaan aan de details, die de natuur zo boeiend maakt, gewoon voorbij. Fernand Everaert probeert het sprekende van bladeren, bloe men, planten, bomen, dieren, landschappen of gebouwen vast te leggen in een foto, als een document voor de aandachtige toeschouwer. Zijn eerste persoonlijke tentoonstelling is als het ware een uitnodiging om gedurende het aanstaande verlof de natuurlijke kleurenpracht eens van nabij te bekijken. Tot hiertoe nam Fernand Everaert deel aan groepstentoonstel lingen van de Sint-Niklase Kunstakademie, en van de fotoklub «Trefpunt» uit Laarne. J.V.L. Ze/e. Het initiatief om iedere zaterdagvoormiddag van het Zandbergplein een rommel- en antiekmarkt te organizeren, werd een sukses. Liefst 25 standhouders kwamen er op af. Burgemeester De Bruyne zorgde voor de officiële openstelling (gvw) kazerne van de lanciers. Vertrek om 8 u stipt aan de kerk in de retrospektieve Luc Verstraete, zondag 26 juni om 11 u in het Puivelde, terug thuis rond 21u30. exlibriscentrum, Regentiestraat 65. Naar Ijzerbedevaart De Gebroeders Van Raemdonckkring reist op 3 juli naar de Ijzerbedevaart. Na de bedevaart bezoekt men in Alveringen het Cyriel Verschaevemuseum en in Ingooigem het Lijsternest van Stijn Streuvels. Vertrek om 6u30 aan lokaal Steenstraete, Nieuwstraat 86, terug thuis uiterlijk om 19 u. Inschrijven in lokaal Steenstraete op zondagmorgen tussen 10u30 en 13u, of bij Omer Dhaene in de Van Arteveldestraat 53, tel. 776.86.83. Autozegening Traditionele autozegening in de Kristus Koningparochie, dit jaar op zaterdag 25 juni na de avonc Gemeenteraad Vrijdagavond 24 juni om 19 u komt in de raadzaal van het Sint- Niklase stadhuis de gemeenteraad bijeen. Men spreekt o.m. over de uitbreiding van het sportcentrum in Nieuwkerken, de aanbouw van een cafetaria in het Sinaaise sportcentrum, een gevaarlijke verkeerssituatie op de hoek Luitentuitstraat-Hulst- baan in Sinaai, verbeteringswerken aan de Sint-Giilisbaan, Lepelhoekstraat en aanpalende wijken, de aanleg van voetpa den in een deel van de Terekenwijk. Braderie Stationsstraat Klerdag 11 augustus komt Ingrid Berghmans naar Lede voor I t massa-aërobicdemonstratie op de terreinen van het St lartenkollege (bij slecht weer in een reuze-tent). Het wordt gezellig familie aërobic-cassette van Ingrid Berghmans li massa-demonstratie gaat gepaard met een judo-demon- -v' ia™ atie door Ingrid Berghmans, wereldkampioene judo en Gode- nK® re Ueckens, Belgische kampioene judo. Begin: 20 uur. J o|s( Wnameprijs: 80 Ir. (100 fr. aan de kassa). Beveren. In het park van het kasteel Cortewalle wer I da komst in Lede Kunst en Liefde. De muzikanten groepeerden we op c robic in Lede: vanaf donderdag 23 juni start de VAB/VTB- ng van Lede met een reeks aërobic-lessen in zaal Eden Steenland, Lede. De lessen zijn gemengd en gaan elke i tderdag door vanaf 20 uur tot 21 uur. Eerste les gratis. Info: W7.49.75. f Igisch Kampioenschap wielrennen op de weg in Ronse, De Hertoeristenklub «Van Impekensvrienden» organiseert een lobusreis naar de Belgische Kampioenschappen wielrennen de weg in Ronse op zondag 26 juni. Vertrek om 9 uur stipt. "drijven in kafee «Volkskring» en kafee «Derby». Prijs: 160 galakoncert verzorgd door Lokeren. Schepen Magherman opende de tentoonstelling van kartoenist Brasser te itn (Iv) Lokeren (md) Vakantieregeling stadsdiensten Beknopt enige informatie over de vakantieregeling bij de stadsdiensten, De administratieve diensten funktioneren niet op 4, 7 en 11 juli, net als op de nationale feestdag, 21 juli). Wie een geboorte of sterfgeval moet aangeven kan tijdens die vakantie dagen toch terecht, van 9 tot 11 u. 's morgens. De stadsbiblio theek is gesloten op 3, 4, 7 en 11 juli (centrale. H. Heyman- plein), de filialen zijn dicht van 3 tot en met 11 juli en het filiaal stadsfeestzalen is niet toegankelijk van 2 tot en met 24 juli. Het huisvuil zal niet worden opgehaald van 3 tot en met 10 juli, in heel groot-Sint-Niklaas (wel worden containers en vistonnen j leeggemaakt). Het zwembad aan de Parklaan is dicht van 2 juli tot en met 17 juli; en van maandag 18 tot zaterdag 23 juli kan je Schoolfeesten U kunt dit weekend terecht in diverse Sint-Niklase scholen voor open deurdagen: zaterdagnamiddag treedt bij de VTS in de Breedstraat volkskunstgroep Boerke Naas op; heel het week- i end is het feest in het wijkschooltje van de Berkenboom aan de Heistraat (zie uitgebreid artikel op een andere plaats); u wordt ook verwacht in de kunstakademie aan de Boonhemstraat (zaterdag, zondag en dok maandag, dinsdag en woensdag a.s. maar tijdens die drie laatste dagen tussen 18 en 21 u). W^nschoollaureaten in Sint-Niklaas. Direkteur Raymond Schrijvers var Pnstakademie voert het woord bij de prijsuitreiking (Iv) de plaatselijke Sint-Niklaas. Vrijdag 17 juni ontvingen lu diploma. kursisten van de LBC-avondschool hun B-Galerij «'t Hof te Puttens». Tentoonstelling van oude «weefkunst uit Peru door Gregorio Sulca-Chavez en beel- van het Indïo-verleden door Francine Urbin-Choffray's. »n tot 3 juli. wterschool Heipias: Schoolfeest. Zondag 26 juni om 15 uur. om 20 fr. Met muzikale omlijsting door de plaatselijke zender wmuda» issportcentrum: Grote Steenweg, Lede. Zondag 26 juni: ote Jubileummeeting van Atletiekklub Vlierzele Sportief 943-1983) 14 uur Optreden Fanfare St. Martinus en de ijorettengroep «'t Klaproosje», Oordegem. 15 uur: Begin Btiekmeeting met deelname van topatleten. Inkom gratis. oensdag 29 juni, 20 uur, organiseert de FVV- Ideling Lede een demonstratie-avond bloemen- hikken in het Vlaams Ontmoetingscentrum, Kas- elstraat 4, Lede. Toegang gratis. De verwezenlijkte lukken worden na de demonstratie verloot. omerfeest RBS-Noord •terdag 25 juni aan de Azalealaan tweede zomerfeest van de ^basisschool noord, van 13 tot 19 u. Vanaf 13 u petanquetor- wi; vanaf 14u ook kollage (met «de stad als inspiratiebron»), Wvoetbal voor de ouders en rommelmarkt; rond 16 u treden ospen leerlingen op (trampoline, volksdans, discodans, het test «Le diable quatre»); om 18 u paraderen «versierde !lsen» en nadien is het prijsuitreiking. Doorlopend ook diapro- me van de aktiviteiten van de kindertuin en expositie met werk m leerlingen, afgestudeerden, leraars en oud-leraars van het teneum. U kunt vanzelfsprekend ook drankjes en eten ver- ijgen. AV O.L.Vrouw Kopkapel Lokeren 'ag 24 juni 1983: Alaemene veraaderin Sint-Niklaas. Aan de Terekënkerk kan je niet met de wagen komen. De straatwerken, het opnieuw aanleggen van voetpaden, naderen hun voltooiing, tot groot genoegen van wijkbewoners en middenstanders (dw) verkoopsaktie in de Stationsstraat (24-25 juni) in straten als de Stationsstraat, de Zamanstraat, Dr. Verdurmenstraat, Prins Albertstraat en Regentiestraat ofwel de doortocht helemaal verboden is of moeilijk is, ofwel parkeren verboden kan zijn. Populierenfeest Vrijdagavond 24 juni worden om 19 u op het centrale speelplein van de Populierenwijk in Belsele de festiviteiten in deze wijk geopend. Na de opening kan je in de tent deelnemen aan een gaaibolwedstrijd en schieting. Zaterdag 25 juni jogging (14 u voor deelnemers uit de wijk, 14u30 jogging met vrije deelname) en aflossingsloop (15u30, organisatie AC Waasland-Belsi, met deelname van o.m. Betty Van Steenbroeck. Zaterdagavond volksbal in de tent. Zondag 26 juni om 15u volksspelen, om 17u goochelaar in de tent, om 18u barbecue met daarna jazzavond. Over de feesten in de Populierenwijk berichtten we u al in onze vorige editie. VUB-infodag Woensdag 29 juni wordt door de Vrije Universiteit Brussel een regionale infodag georganizeerd in de Reynaertzaal van de stadsbibliotheek, Hendrik Heymanplein. U kunt terecht van 10 tot 12 en van 14 tot 16 u. Sint-Niklaas, Kokkelbeekstraat 70. Open deur in de Wase Freinetschool. Kinderspelen, zang en dans en nog veel meer kon je zondag 19 juni meemaken. Over dit schooltje volgt weldra nog een reportage, waarin wordt teruggeblikt op één jaar aktiviteiten (foto Iv) 26 juni, na de mis van 11 u tot 13 u. Auto's betalen 100 frank, moto's 50 frank, althans: dat betalen de chauffeurs. Tuinfuif Zaterdag 25 juni tuinfuif ten voordele van het nieuwe jongeren- kafee Ketchup (Grote Peperstraat 69). Het feest begint om 20 u in het jongerencentrum van Info-Jeugd aan de Grote Peper straat. Discobar Studio Rasta begeleidt, toegangsprijs 50 frank (en daarin is een bierbon inbegrepen). Tussen 17 en 20 u kan je ook pizza of chili concarne krijgen, tegen betaling. Wijkfeest Baensland Noteer nu al dat het wijkkomité van de Abingdon-Gorinchem- straat in de Baensland op 6 en 7 augustus een vijfde wijkfeest organizeert. Tentoonstellingen In onze volgende editie mag u een verslag verwachten over de opening van de tentoonstelling «Scheppende Handen», zater- Zomerkoncert Fanfare De Eendracht uiLNieuwkerken verzorgt zondag 26 juni om 19 u. in de Pastoor Stepmanlaan (grens Haasdonk) een koncert. Examens muziekakademie Zondag 26 juni om 9u30 openbaar examen kamermuziek (regeringsmedaille) en om 15u eindexamen toneel. Het eerstge noemde examen in de muziekakademie, het tweede in de schouwburg. Naar Leopoldsburg De Kristelijke Gepensioneerdenbond van Belsele-Puivelde reist

De Voorpost | 1983 | | pagina 21