Nationale showweek voor majoretten te Lokeren Aalsterse brandweer leidt eigen muzikanten op pe ode Ernest Metz nu ook bekroond Stekene Zwemkursussen in Hams openluchtzwembad «Het muziek van de pom- Alhoewel. In Aalst heelt minimum van tijd toe te IJZERBEDEVAART Op zondag 3 juli organizeert de Gebroeders Van Raem- donckkring een autocartocht n.a.v. de Ijzerbedevaart. Vertrek aan het lokaal in de Nieuwstraat nr. 86 om 6.30 u. Na de bedevaart wordt een bezoek gebracht aan het Verschaeve- w iwiu. museum te Alveringem en aan het Lijsternest van Stijn Streu- pjers„ jn Aalst wordt" er men het gevaar tijdig inge- laten een muziekinstru- vels te Ingooigem. Terug te Sint-Niklaas omstreeks 19 uur. De geregeld over gesproken, zien en het bestuur van de ment te bespelen, deelnameprijs bedraagt 240 fr. voor volwassenen. Kinderen tot j-jg vraag jg: hoelang nog? fanfare van de stedelijke Momenteel volgen zeven 16 jaar betalen slechts 150 fr. Belangstellenden dienen vooraf in ^ant eerlijkheidshalve brandweer onder leiding leerlingen de kursus. Het te schrijven op het tel. nr. 03-776.86.83. dient gezegd dat de aflos- van luitenant kapelmeester bestuur verwacht en hoopt sing van de oude garde eer- Mare De Cock heeft zich dat alle geïnteresseerde HUTTENTOCHT NAAR HET ZILLERTAL der moeizaam verloopt. Op voorgenomen tegen de stro- jonge mensen vanaf 9 jaar De Vlaamse Bergsportvereniging organizeert van donderdag 7 muzikaal vlak stelt men een ming in te gaan Weliswaar - zowel jongens als meis- juli tot woensdag 13 juli een huttentocht naar het Zillertal. Voor algemene malaise vast De geen gemakkelijke op- jes - zich zullen aanmelden verdere inlichtingen en inschrijving wende men zich tot Roger echte muzikanten van wel- dracht, maar een uitdaging om de rangen van de stede- Van Ranst, telefonisch te bereikan op het nummer 03- eer, die geen enkele uitstap die men graag aanvaardt 776.64-.27. van hun maatschappij is- Met de steun van de voorzit ten, die op elke repetitie ter Remi Van Vaerepbergh, .epen die tevens schi lijke brandweerfanfare te komen vervoegen. De kursus heeft plaats elke van maandag van 19.00 VERLOFREGELING STADSDIENSTEN aanwezig waren, kan men N.a.v. de jaarlijkse kermis zullen de administratieve stadsdien- haast op de vingers van een brandweer is, stelde de din- 20.00 uur in de brandweer sten niet funktioneren op maandag 4 juli, donderdag 7 juli en hand tellen. Wanneer zij er gent eigenhandig een kur- kazerne. Vrijheidstraat te maandag 11 juli. Op dinsdag 5, woensdag 6 en vrijdag 8 juli en niet meer zullen zijn, is er sus samen. Daarin komen Aalst, en is volledig koste- van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 juli zullen deze diensten allicht ook een eind geko- notenleer en instrumentale loos toegankelijk zijn van 8 tot 12 uur en van 13.15 u tot 16 uur Op men aan de vele manifesta- oefeningen in voor van het Verdere informatie is te be- woensdag 21 juli zullen de stadsdiensten eveneens gesloten ties die muzikaal worden korte type Dit houdt in dat komen bij de bestuursleden zijn. Vanaf 22 juli geldt terug de gebruikelijke regeling. Evenwel opgeluisterd door fanfares slechts zal het bureel van de burgerlijke stand voor het publiek en harmonies. maanden nodig Gf telefonisch bij luitenant zijn om de leerlingen de teo- kapelmeester Mare De Cock toegankelijk zijn op 4 en 7 juli, van 9 tot 11 uur, doch dan Het ziet er dus naar uit dat retische kennis van de mu- (053/70 18 57) of bij Pierre «het muziek van de pom piers» eerlang zal behoren tot het rijk van de fabeltjes. ziektaal aan te leren om van hun verder door eigen stu die met begeleiding in een Holder. sekretaris uitsluitend voor aangiften van geboorten en sterfgevallen STADSBIBLIOTEEK De centrale biblieteek op het H. Heymanplein zal gesloten zijn op zondag 3, maandag 4, donderdag 7 en maandag 11 juli. De filialen zijngesloten van zondag 3 tot en met maandag 11 juli. Het filiaal aan de Leopold I l-laan zal echter gesloten blijven van 2 tot en met 24 juli. REINIGINGSDIENST Tijdens de week van 3 tot en met 10 juli wordt geen huisvuil opgehaald, ook niet in de deelgemeenten. Kontainers en vistonnen worden daarentegen wel leeggemaakt. STEDELIJK ZWEMBAD Het stedelijk zwembad zal gesloten zijn van zaterdag 2 juli tot en met zondag 17 juli. Van maandag 18 juli tot en met zaterdag 23 juli zal het zwembad enkel 's namiddags open zijn van 14 tot 20 uur. Op donderdag 21 juli zal het zwembad eveneens gesloten zijn. Vanaf 25 juli geldt de gebruikelijke vakantieregeling op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 20 uur. op zaterdagen slechts tot 18 uur en op zondagen enkel van 9 tot 12 uur. SPORTCENTRUM «DE WITTE MOLEN» Tijdens de gaanse kermisperiode zal dit sportcentrum voor de outdoor-sporten open zijn van 9 tot 20 uur. Op zaterdagen, zon en feestdagen wordt gesloten om 18 uur. De sporthallen 1 en 2 zullen echter gesloten blijven van zaterdag 2 juli t.e.m. donder dag 21 juli. STEDELIJK SPORTCENTRUM TE SINAAI De sporthal van Sinaai is volledig gesloten van zaterdag 2 juli t.e.m. donderdag 21 juli. STEDELIJK SPORTCENTRUM NIEUWKERKEN r Het sportcentrum te Nieuwkerken blijft open tijdens de kermis- tweede prijs op de karloenale in Knokke-He UURREGELING STADSAUTOBUSDIENSTEN De N.M.V.B. deelt mede dat tijdens de periode van 2 juli tot 2G augustus op alle stadstrajekten een 30-minutenregeling van in Knokke-Heist toepassing is. Aalst. Op amper zes maanden word je een volwaardig muzikant. Met deze inzending won onze medewerker Ernest Metz (Sem) uit Sint-Niklaas De internationale jury van tieke karikatuur en kar de 22e Wereldkartoenale toen in België». Hiervoor als aan dat van de overbe- showweek kon er dit jaar niet mee zond Emest Metz zeven lachen: niet minder dan spotprenten in en die wer- 600 kartoenisten uit 42 lan- den meteen allemaal In de Majoretten wereld gaat nu voor de tiende maal De Feyter), de Socialist! een grote gebeurtenis door: de Nationale Show- sche Harmonie Voord week voor Majoretten. En net Lokeren, met zijn (dir. Etienne Clappaert), d bekende groep «The Flemish Girls» die de eer heeft Koninklijke Fanfare J deze tiende week te mogen organiseren. jozef Ros). dTfSSSkll 1 Vanaf 4 juli komen ze afge- den, maar pleegouders zijn Liberale Harmonie St.-Cea zakt naar Lokeren: 66 ver- nog altijd welkom en wen- ha (dir. Andre Spitaelsje schillende korpsen, uit 5 selijk Het is immers veel 1011 slotte de verschillende landen, en aangenamer en ook meer Brassband van Lxikere met honderden deelnemers, opvoedend als kinderen in Overslag van The Flemia De showweek duurt tot 8 een familie terechtkomen. Girls (dir Urbain Van Baj: juli. Dat alles werd ons uit- liever dan in naamloze h°st en Alfred Du Tre) eengezet op een perskonfe- jeugdtehuizen, of schoolge- algemene regie van Tapf rat rentie van de voorbije week. bouwen. '83 berust bij Alfred Du Tre Na een welkomgroet van de En over de historiek nog BiJ slecht weer heeft de lap m plaatselijke voorzitter J iets: De negen voorgaande toe plaats m de sporthal. (t Rasschaert kwam de natio- showweken hadden plaats algemene inkomprijs nale voorzitter, Paul Hof- van 1972 tot 1982 in Nosse- draagt 75 fr. kens zelf aan het woord. Hij gem, Herdersem, Gits, Zol- Op vrijdag 8 juli heelt werd daarin ook bijgestaan der, Hechtel, St.-Job in 't de slotavond plaats, waait? door dhr Albert De Smet, Goor, Baasrode, Hechtel, ook alle Lokeraars zijn ia j] een afgevaardigde van Oostkamp Nu is het de genodigd Deze slotavt» a Oost-Vlaanderen. Hij zegde beurt aan Lokeren Alfred v»ndt plaats in de Sport K vooreerst wat een majoret- Dutré stelde dan de Tap- aan de Sportlaanen bega T tengroep niet is: Het is geen toeavond voor, Die gaat om 20 uur Alle Belgisca vertoon van korte rokjes en door op woensdag 6 juli om kampioenen en The mooie benen Neen het is 19.30 u. op het Sportplein mish Girls nemen er aï veel meer dan dat. Het ma- aan de Sportlaan te Loke- deel De inkomprijs aan jorettenspel is waarlijk uit- ren. Taptoe is een oude mi- kassa bedraagt 120 gegroeid tot een echte litaire term en wil eigenlijk Maar bij voorverkoop is i sport, met veel moeilijke en zeggen «de kraan dicht, maar ÏOO fr lastige trainingen. Een be- lichten uit en nachtrust en Voor de bestuursleden evenveel aandacht besteed wijs hiervoor is dat op die nachtwake vangen aan» de genodigden is er ook^ ook af gevaar- Het Taptoe-signaal -B,ro> werd ontvangst op het stadhii kende karikaturist Gal digden van het Olympisch vroeger zoals alle militaire voorzien. Als het weer ro» 5 Tot 11 september, dagelijks komitee zullen aanwezig signalen met de trompet of wal meewB Sf331 f: onl/nlu Islnnrnilrft rtntrfill f l! o van 10 tot 19 uur, kan u zijn. Wat nu de organisatie klaroen gespeeld. Aan die enkele kleurrijke dagen den brachten ruim 3.000 lekteerd en opgehangen in zelf eens gaan kijken naar betreft, er zijn al veel pleeg- taptoe werken mee de Ko- gemoet. werke samen in Knokke- de Humorhal van Laguna de beste kartoens en kari- ouders gevonden, alle kin- ninklijke Katholieke Stede- J' Beach te Duinbergen Meer katuren die er in België deren zullen onderdak vin- lijke Harmonie (dir. Lode Sportkwis Ter gelegenheid van de «Schoolbouwfeesten» begin oktober Heist! 0 zal de vrije lagere jongensschool van Stekene dit jaar op 8 Bij de geselekteerden isook zelfs, onze medewerker liet kunnen getoond worden oktober een sportkwis organiseren voor alle verenigingen van (en voor de 1 lde keer) De P,1 en andere Brassers ach- Na die datum wil realiBator groot-stekene. Iedere geïnteresseerde vereniging kan deelne- Voorpost-medewerker Er- ter zich en werd bekroond Ene Parez deze tentoonstel- men: drie leden voor de theoretische vragen en enkele voor de ne8t Metz- alias Sem met de tweede prijs. In het Lng overbrengen naar het praktische proeven. Deze kwis, die zal worden geleid door een °e blikvanger van de ten- traditionele kartoenboek, parlement, zodat alle Belgi- bekend sportjournalist, zal handelen over populaire sporten tot toonstelling is echter de verspreid door het Davids- sche politiekers mee kun- ongeveer drie jaar geleden Reeksoverwinningen tot tien jaar (nieuwe) wedstrijd «De poli- fonds, wordt aan zijn werk nen lachen met zichzeir geleden. In september zal eventueel een schiftingsronde wor- den georganiseerd. Voor de winnaar is er een wisseltrofee en verder vele waardevolle prijzen. Inschrijven vóór 1 juli bij één van de leerkrachten ofwel in de school zelf, Kerkstraat 63 te Stekene Fietsen met KAV De KAV organiseert een fietstocht op dinsdag 28 juni, met vertrek op de grote Stekense markt, langs Beveren en een bezoek aan de wekelijkse markt aldaar Nadien wordt de knapzak aangesproken in Gaverland en na de beeweg gaat het door de Waaslandse Polders met een laatste halte aan broeder Isidoor in Vrasene huiswaarts, waar men wordt verwacht rond 16 uur C.M. op reis Zondag 10 juli gaat de Christelijke Mutualiteit van Stekene op reis. Via Sint-Niklaas, Temse en Breendonk gaat het naar Brussel Daar volgt een geleid bezoek aan de hoofdstad en na het middagmaal een bezoek aan een wijnkelder in Hoei'aart. De De Hamse gemeentelijke de zwemkursussen zullen deel te sportinstellingen organise ren zwemkursussen in het gemeentelijk openlucht zwembad. Sportpleinstraat, voor kinderen (jongens en meisjes) van 9 tot en met 11 jaar. Met deze kursussen wordt gestart vanaf 1 juli 1983, Kostprijs: 500 fr. per deelnemer voor een lessen reeks van 10 lessen, gedu rende een periode van 1 juli tot 1 september 1983. De lijst van de uren waarop dienen een gegeven worden, kan ge- doktersattest voor te leggen, raadpleegd worden aan de Een unieke kans voor vele kassa van het zwembad, kinderen om het zwemmen Voor meerdere inlichtingen degelijk aan te leren, en inschrijvingen kan men (bd) zich wenden tijdens de ope ningsuren van het open luchtzwembad tot de heer Frans Brusselmans, zaak voerder van het gemeen telijk zwembad of op tel nr. 052/47.93.45. De kinderen, die aan deze zwemkursussen wensen Aalst. Ju,venlus behaalde de titel in het lief hebber.' (per) 22 - 24.6.1983 - De Voorpost «JJeen terecht van 14 tot 20u, behalve op 21 juli (nationale feestdag). Het sportcentrum De Witte Molen is tijdens de werkdagen open van 9 tot 20 u voor outdoorsporten, maar op zaterdagen, zon- en feestdagen gaat men om 18 u dicht tijdens de vakantieperiode. Het sportcentrum in Sinaai is dicht van 2 juli tot 2.1 juli, maar dat van Nieuwkerken blijft de hele kermisperio de geopend. Voor de stadsautobusdiensten is van 2 juli tot 20 augustus op alle stadstrajekten een dertig minutenregeling van toepassing. Pljpcklub Zondag 28 augustus organizeert pijpeklub Den Openhaard een daguitstap naar Delft. Wie meewil kan inschrijven bij Herwig Verbraecken, Oude Molenstraat 154, of Richard Thiron, School straat 303. Vertrek om 7u30 aan Het Centrum, Grote Markt. In Delft wordt a.m. bezocht een fabnek waar het befaamde «Delfts Blauw» wordt gemaakt. DAGWANDELING Wandeklub Waasland organizeert op zondag 26 juni een dagwandeling naar hetMeerdaalwoud. Men vertrekt te Sint- Niklaas aan het Gildenhuis om 8.15 u. De wandeling vangt aan om tQ. 15 u te Sint-Joris Weert. Het middagmaal zal genomen worden in het Brabants dorpje Nethem. *i ÊNTQONSTELL1NG Op zondag 26 juni wordt te 11 uur de tentoonstelling «Luc Verstraeten» officieel geopend in het Exlibriscentrum. Regentie- straat 65. DANSOEFENAVOND Dansklub «Het Centrum» organizeert op vrijdag 25 juni te 20 uur een dansoefenavond op de Grote Markt nr. 40. Deze avond wordt geleid door de dansleraars de h. en mevr. Cremers. EXAMENSKAMER MUZIEK EN TONEEL Op zondag 26 juni worden in de stadsschouwburg in het openbaar de examens kamermuziek (te 10 uur) en toneel (te 9.30 en te 15 uur) afgenomen. INFODAG V.U.B. Op woensdag 29 juni organizeert de Vrije Universiteit van Brussel van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur een infodag in de Reynaertzaal van de openbare biblioteek op het H. Heyman plein. Dendermonde. Het aperitiefkoneert in Het Pand werd aandachtig gevolgd (foto Pk r. E Hermans) io Dendermonde. Aperitiefkoneert in Het Pand. Dit keer nodigde de Marnixring Dender monde Ros Beiaard twee jonge muzikanten uit (foto Piet Hermans laatste halte is het provinciaal domein van Huizingen Prijs alles 63, organiseert woensdag 29 juni een extra sportnamiddag op Plaatsingsbureau inbegrepen is slechts 220 fr. Vertrek om 8 uur stipt aan het school: onder leiding en begeleiding van leerkrachten zullen de ^,rQ.,11 w„ B Stekense Gildenhuis, Dorpsstraat 42 te Stekene. leerlingen zich een namiddïg sportief kunnen bezighouden met R V A te Dendermonde m het beoefenen van allerlei sporten zoals crossen op de fiets. i 11 julivlering atletiek met ver- en hoogspringen, uithouding, kogelstolen en 'u'' ®e" !t Voor het eerst sedert vele jaren wordt in Stekene een 11- verder hockey, rolschaatsen, steltlopen en initiatie in karate. d doelstellingen en de mogeliikheden van de R V A Era i.iliviormn inrwirht nQ7o „.arinn won ho. lood „on Ho Morlor. ilirtn fin iill-iitstl n«7fi hiiknmfindfi cnnrtnamidHan naat wan ctart OV6r 0e doelstellingen en de mogelijkheden Van de H.V.A. Er23 julivienng ingericht. Deze viering van het feest van de Neder- judo en jiu-jitsu. Deze bijkomende sportnamiddag gaat van start landstalige gemeenschap vindt plaats op zondag 26 juni met om om 13.30 uur en loopt tot ongeveer 17 uur. 11 uur een plechtige eucharistieviering en vanaf 20 uur een akademische zitting in het Gildenhuis, Dorpsstraat 42 te Steke- ne. Op het programma onder meer deklamatie, toneel, muziek. WddSVTIUIlStGP luchtbeelden, een toespraak door Paul Daels en natuurlijk samenzang met onder meer de Vlaamse Leeuw. Oud-Chiroleiders fietsen Als ultieme voorbereiding op de voor een passend onthaal gezorgd worden. Zele grote tocht» naar het bivak te Ophaling groot huisvuil TENTOONSTELLING Rochefort op 16 en 17 juli wordt een laatste oefentrip ingericht De gewone wekelijkse huisvuilophaling tijdens de week van 21 De Culturele Centrale van Zele organizeert in de zaal Volkshus voor de niet zó geoefende oud-leiders, op zondagvoormiddag juli gaat niet door. De ophaling van het groot huisvuil heeft Kouterstraat te Zele een kunsttentoonstelling. Daarop q 3' 26 juni vanaf 9 uur Afspraak op de Stekense grote markt. In plaats op woensdag 29 juni in die straten waar het wekelijks werken te zien van Maurits Van Driessche (schilderijen er principe wordt er in en rond Stekene getoerd, zodat iedereen huisvuil wordt opgehaald op donderdag. Op zaterdag 2 juli in die etsen), Maurits Van de Velde (schilderijen), Tony B.N. (pto kan afhaken indien hij het wil. straten waar het wekelijkse huisvuil opgehaald wordt op woens- sche uitbeelding) en Charles De Backer (pentekeningen) Dt dag en op woensdag 6 juli in die straten waar het wekelijkse officiële opening vindt plaats op vrijdag 1 juli om 20.00 uur Sportdag huisvuil op vrijdag wordt opgehaald. De ophalingen gebeuren volksvertegenwoordiger De Batselier. De vrije lagere jongensschool van Stekene (V.J.S.), Kerkstraat telkens om 7 u.

De Voorpost | 1983 | | pagina 22