Stilte voor de nakende storm? ereen tevreden: Paul Theunis blijft nog ïr jaar bij SK. Beveren et wordt een boeiende voetbalkompetitie in het voetbalfront Kalender le nationale MET MIJN KLEINE BEENTJES.. De Voorpost - 24.6.1983 - 29 tindeling der lagere klassen leert ons dat de voetbalkompetitie ons heel wat spannende mo llen zou kunnen leveren. Sommige reeksen zijn werke- ideaal: veel derbies en dus kleine verplaatsingen, wat budget van de ploegen ten goede komt. Enkele ploe- i, zoals bijvoorbeeld Lokerse, vallen uit de boot en ten in een voor ons weinig belangrijke reeks terecht. rovinciale rel allemaal oude be ien in eerste provincia- fet wordt in elk geval baide strijd met ploegen RC Gent, KAV Dender de en SK Lebbeke, die jaar naast het doel jien omdat Denderhou- lini niet te kloppen was. De eyi ihins zullen het dit jaar chien wel onder me- uitmaken. Lebbeke bij- beeld heeft een geroeti- 01 1 team. terwijl KAVD jaar ook niet onaardig eerde en duidelijk aan Jiriteit wint. De sfeer is eer goed en de trainer inog wel even. Haaltert, eren en Ertvelde kun- voor de nodige derbies grinciale A-reeks vinden we Lo- terug dat dit jaar bij ll allemaal Gentse |en werd opgesteld. B-reeks staan forse ons »rs zoals Robur Moer- Sint-Gillis-Waas, Vrasene, Kemzeke, zi ele en St.-Gillis-Den- ide. Even uitkijken FC Heikant zal pres- mnciale A-reeks geen enkele uit onze kontreien. SK aere staat helemaal i in de B-reeks. Geen aeerse derbies meer! hD wordt interessant, rat Aalsterse ploeaen met o.m. Nieuwerkerken, Burst, SK Aalst, Moorsel. Herdersem, Vlierzele en Me re. Schellebelle mag dus wel op verdere verplaatsin gen rekenen. De E-reeks wordt een topper met sterke ploegen als Krui- beke, Stekene, Excelsior, SK Grembergen, Boonwijk, Ou- degem en Berlare. Opstal en Lutterzele worden ploegen om in het oog te houden. 4e provinciale Onmiddelijk naar de B- reeks met Kalken, Overmere en de Edeboys. Kalken en Laame gaan opnieuw sa men in de clinch. In de F- serie vinden we ook nog streekploegen: Serskamp, Wichelen en Erpe. Interes santer zijn de G- en H-reek- sen. De derby Doggen-SK Erembodegem doet het steeds als affiche, terwijl ook Opdorp en RC Lebbeke een mooi programma kun nen vormen. Schoonaarde, Appels en Hofstade kunnen er een driehoekstornooi van maken. De Aalsterse deel nemers zoals Meldert, Moor sel en Baardegem zullen al licht ook hun onderlinge strijd uitvechten. In de H-reeks vrijwel niets dan derbies tussen de Waaslandse ploegen. Het zal een sterke formatie moe ten zijn die het daar haalt. Definitieve reeksindeling der lagere klassen '83-'84: le provinciale RC Gent, KAV Dendermon- de, SK Lebbeke. T. Borsbe- ke, SV Geraardsbergen. St. Wetteren, FC Heirnis, SV Boelare, Olsa Brakel, SK Lo- vendegem, FC Ronse, RC Haaltert, FC Latem, KV Ert velde, St.-L.-Houtem, Olse- ne Sp. (16). 2e provinciale A FC Evergem, Sp. Adegem. FC Destelbergen, FC Waar schoot, Ol. Gent, SK Malde- gem, FC Nederename, SK Nevele, Sp. Petegem, Zultse W, FC Meulestede, WS St.- Amandsberg, RC Gavere, FC Brakel, R. Wetteren, Lo kerse. (16). 2e provinciale B Sp. St.-Gillis-Waas, Robur Moerzeke. S. Melsele. SV Temse, KI. Kemzeke. H. Vra sene, St.-Pauwels. St. Den derleeuw, VK Pollare. E. Meldert, St.-Gillis-Dender- monde, E. Winnik, FC Wie- ze, E. Appelterre, FC Kerk- sken. FC Heikant. (16) 3d provinciale B WSL Lotenhulle, U. Merel beke, W Drongen. LS Lan degem. RC Gentbrugge, JV De Pinte. Gandasparta, FC Zwijnaarde, W Windeke, W St.-Denijs, SV Melsen, VV Merelbeke, Sp. Merelbe ke, SV Oosterzele, SK Over mere, T. Melle (16). 3e provinciale D E. Nieuwerkerken, RC Bam- brugge, VC Ede, P. Okegem, Sp. Heldergem. O. Meer- beke. O. Burst. SK Aalst. SOS Schellebelle, SK Her dersem, SC St.-Antelinks, W. Gijzegem, W. Moorsel, FC Herzele, SK Vlierzele, FC Mere (16). 3e provinciale E SK Klinge, JV Kruibeke. Sp. Stekene. Excelsior, E. Bazel, Waasmunster, SK Kallo, RS Haasdonk, FC Baasrode. SK Grembergen, RC Boonwijk, Sp. Buggenhout, SK Oude- gem, E. Opstal, FC Lutterze le. SK Berlare (16). 4e provinciale B SK Wondelgem, FC Rabot Gent. RC Muide. FC Kerk- brugge. E. Doornzele, HO Kalken. E. Laame, Dyn. Beervelde, SC Lochristi, SK Beervelde, SKV Oostakker, FC Heusden, SK Kalken, SK Wachtebeke, V. Overmere, Edeboys (16). 4e provinciale F FC Hillegem. SK Aaigem, E. Houtem. Ol. Wetteren, Ol. Erondegem, SK Kwatrecht, FC Westrem, OZ Bavegem, FC Oordegem, FC Smetle- de, E. Serskamp. Letterhou- tem, SK Wichelen, O. Erpe, Massemen, Woubrechtegem (16). 4e provinciale G SK Terjoden, TK Meldert. Sp. Lebeke. KB Iddergem. SK Welle. S. Moorsel. VJ Baardegem. FC Doggen. SK Erembodegem, RS Opdorp. Edixvelde. RC Lebbeke. J. Schoonaarde. Sp. Appels. W. Hofstade (16). 4de provinciale H WS Sombeke, FC Eksaarde, SK Lokeren, FC Gerda, VK Tielrode, KI. L. Vrasene. FC Hoogeinde. FC Moerbeke. WB St.-Niklaas. SK Kiel- drachte. WS Meerdonk. H. Sinaai. FC Rupelmonde, E. Verrebroek, Str. Stekene (15). SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.40.60 Tijdens de atletiekkampioenschappen van Moerzeke ging onze aandacht vooral naar de niet-aangesloten lopertjes Deze vier peuters stonden aan de start van de wedstrijd voor meisjes-benjamins. Normaal zou men ze de straal niet durven opjagen, maar deze keer mocht het wel. Met een onvermoede ernst waren ze eerst hun nummer gaan afhalen. Toen er moest gestart worden stond het wenen hen nader dan het lachen, maar ze hebben zich verduiveld goed geweerd. Bernice. Andy. Cris en Elsie liepen zich de korte beentjes van onder het lijf. In die volgorde eindigden ze ook aan de meet. Een dikke pol van papa en een kus van moeder voor deze topatleten in de dop vh) De transierverrichtingen bij S.K. Sint-Niklaas Woensdagmiddag namen we kontakt op met Hilaire De Bauw, ondervoorzitter van Sportkring Sint-Niklaas en te vens voorzitter van het transferkomitee bij dezelfde klub. Uit ons gesprek bleek duidelijk dat de algemene tendens bij de Wase tweedeklasser niet anders is dan bij de overige ligaklubs. Een tendens die erin bestaat dat alle verenigin gen, behalve drie of vier echt kapitaalkrachtige, de tering naar de nering tellen. Het is immers zo dat de krisis zich ook doet gevoelen in het voetbalmidden en dat de meeste klubs door een gevoelige daling van inkomsten uit toe gangsgelden en sponsorship allerhande geen grote beurs meer beschikbaar hebben voor het aantrekken van nieuw bloed. Het keepersprobleem bij Sportkring Met andere woorden ook Sportkring houdt zich bijzon der kalm bij nieuwe aanko- Dat laatste brengt ons met pen. Het enige dat al gewe- ©en bij de keepersproblema- ten was aangaande kern- tiek van geel-blauw Hoewel spelers was de overgang onze zegsman beklemtoont van Walter Cornells voor 1 dat Sportkring in de perso- jaar naar Westerlo en van nen van Jan Smet. Diederik Frangois Waeyenbergh voor Stickens en in de nabije toe- eveneens 1 seizoen naar komst Yves Heylen meer Belgica Edegem. Verder dan verzekerd is van kee- was ook het definitieve ver- perstalent, kunnen we ons dwijnen van Guy D Hondt niet van de indruk ontdoen e preminiemen van Eendracht Aalst wonnen niet alleen de Beker van België maar ook de Beker van Het naar Herleving Vrasene dat men aan de Watermo- j worden zaterdag op het Aalsterse stadhuis ontvangen (per) reeds in kannen en kruiken, lendreef alles in het werk r. Hamme Hamme Iutoe staan de transferzaken bij V.W. Hamme als Lieven DHollander en Luc Maes stappen voor «izoen over naar F.C. Berlare. Paul Meeus wordt Hief lid van F.C. Baasrode. Deze klub onderhan- ®et Philippe Geerinck voor een eventuele over- I- Peter De Heyn verlengt zijn verbintenis voor |oar met Kruibeke. Guy Rooms (zoon van Ray- versterkt voor een jaar S.K. Oudegem. Mare *man blijft lid van Sparta Geraardsdbergen. Luc •ent is na een meniscusoperatie thans in onder deling met White Star Sombeke. Grembergen blijkt belangstelling te koesteren Marc Van Buy ten. Ronny en Danny De Beule 'en volgend seizoen uit voor Robur Moerzeke. i-Marie Engels wordt voor een jaar lid van S.V. use Rudy Maes versterkt Evergem voor een jaar bestuursvlak werd er enige wijziging doorge- erp "d André Vercauteren wordt ondervoorzitter in js ii °lging van de ontslagnemende Achille De Mey. «tal dracht Opstal doet voor één jaar beroep op Danny naerens. (K.A.V.D.). Het betreft een aanvaller - at Mis Van Kerckhove (Londerzeel) heeft zichzelf vooi :r 'jaar aan de derde provincialer verkocht. Wellicht 00" dt ook Piet Lambrecht (K.A.V.D.) lid van Een- en i At. Pierre Pieters wordt definitief aan Racing ,ere ®wijk afgestaan. Naar verluidt toont S.K. Londer- bei "fciongstelling voor Dirk Wauters. /an bbeke •kopen heeft S.K. Lebbeke de laatste dagen niet 'gerealiseerd. Wel stond het Luc De Waegeneer klfl «één jaar af aan Racing Boonwijk. Deze voetballer uni* vorig seizoen uit met Sparta Buggenhout. rV Depage is in onderhandeling met eerste pro filer Borsbeke. E.D.M. Toen SK. Beveren voor de tweede maal in het bestaan van de klub de Belgische beker won sprak men over het hoogtepunt van de aktiviteiten van Paul Theunis bij de Waaslanders. Het werd een bekroning en, zo meende men toen. ook het waardig afscheid van Theunis aan Beveren. Men vermoedde daar immers dat Paul Theunis op een keerpunt in zijn loopbaan was beland en op 31-jarige leeftijd zou opteren voor profvoetbal. Eerst was er sprake geweest van Anderlecht, dan Lokeren en later nog de twee Luikse eersteklasseklubs. Theunis en Beveren hadden echter gewacht tot na de bekerfinale. Gegadigden De nu 31-jarige Paul Theu- Ier houden. Maar niet ten nis, voor zijn tweede jaar op koste van alles. Freethiel, werd opgeleid bij FC. Beringen en ging daar- na acht jaar aan het werk bij 09 vier ,aar Winterslag. De Limburgse eenslepende onderhan- klub had de centen echter delingen tussen Paul Theu- woensdag 17 aug., 20.00 u. hard nodig en moest Theu- ms en ziïn klub ziïn uiteinde- $C Lokeren-FC Beringen nis laten gaan. Later zou hik afgerond met een vierja- SC Brugge-SK Beveren Paul Lambrichts ook de weg ri9 kontrakt tussen de mid- woensdag 24 aug., 20.00 u. naar Beveren inslaan. Theu- denvelder en de bekerwin- SK Beveren-Th. Waterschi nis vond bij de Waaslanders "°ar- Een ve:rrassing eigen- KV Mechelen-SC Lokeren de ideale oplossing voor zijn "Jk- Want Theunis blijft met- woensdag 31 aug., 20.00 u. 1_ 1\t.111 ppn nnlr caml.nrnl Vplppne r,,r wordt aangeworven hangt af van de verdere financiële transakties op het Freethiel. Maar. zo zei het bestuur, die transfer hoeft nu ook niet meer. Hugo Aerts een ook semi-prof. Volgens SV Waregem-SK Beveren het Beverens bestuur waren SC Lokeren-Club Brugge probleem. Voetballen zijn beroepsbezigheid als le- ««mou-viuu uiuyy raar lichamelijke opvoeding er drie z°ken die de door- zondag 4 sept., 15.00 u. kombmeren. Als rasvoetbal- sla9 gaven. Theunis speelt SC Lokeren-FC Antwerp Ier moest hij bij Beveren nu met Beveren toch Euro- pc Luik-SK Beveren echter wel het Europees pees, Theunis wou zijn zeke- woensdag 7 sept., 20.00 u. voetbaltheater links laten re leraarsjob behouden en SK Beveren-SC Lokeren liggen. En daar had Paul niet te ver van huis voetbal- zondag 11 sept., 15.00 u. toch fel naar getracht. Daar- len' Hlï verlangde in Lim- gK Beveren-SK Lierse om ook probeerde Theunis by_r9 te blijven daar zijn Standard Luik-SC Lokeren zondag 18 sept.. 15.00 u. in de maand mei op de vrouw haar job in de eiken transfermarkt andere wegen gr°ene provincie heeft. uit te gaan. Er werd toen zelfs gesproken over een profkontrakt bij Anderlecht. bij Lokeren of bij Standard. Gegadigden genoeg. En ter echt want bij Beveren groei de de Limburger uit tot een van de sterkste spelers uit het vaderlands voetbal. Be veren wou dan ook zijn spe- zondag 25 sept.. 15.00 u. Meteen lijkt het transfer- nieuws bij Beveren heel be perkt te blijven. Er moet nog wel met Baecke worden ge- praal maar er wordt nu al SV Wa'rëgemSc Lokërën S'Ote zekerhe.d ge- SK Beveren-SC Anderlecht steld dat de internationaal zondag 2 okt.. 15.00 u. ook thuis blgft. Weihrauch KV Kortrijk-SK Beveren gaat naar Lierse. Ludo lans- AA Gent-SC Lokeren sen is ook weg. Of nu nog ,ondag 16 ok1 15 Gert Kruys van Utrecht SC Lokeren-Cercle Brugge SK Beveren-Seraing zondag 23 okt.. 20.00 u. Club Brugge-SK Beveren Waterschei-SC Lokeren zondag 13 nov. 15.00 u. SC Lokeren-FC Luik SK Beveren-AA Gent zondag 20 nov., 15.00 u. SC Lokeren-Beerschot KV Mechelen-Beveren zondag 4 dec., 15.00 u. SC Anderlecht SC Lokeren SK Beveren-FC Antwerp zondag 11 dec., 15.00 u. SC Lokeren-KV Kortrijk Standard Luik-SK Beveren zaterdag 17 dec., 20.00 u. Seraing-SC Lokeren zondag 18 dec.. 15.00 u. SK Beveren-RWD Molen beek zondag 15 jan. 15.00 u. FC Antwerp-SC Lokeren SK Beveren-FC Luik zondag 22 jan.. 15.00 u. SK Lierse-SK Beveren SC Lokeren-Standard Luik zondag 29 jan., 15.00 u. RWD Molenbeek-SC Lo keren stelt om Tom Van Eenen- naam in het Waasland te houden. Onderhandelingen nopens deze transaktie worden mo menteel verkankerd door de hoge vraagprijs van NAC Breda, dat bij het ingaan van de eindronde een slor dig miljoen minder vroeg voor haar vroegere goalie. Het mag dan ook gesteld worden dat indien er geen redelijker Bredase vraag komt, de enige vreemdeling uit de kern van verleden jaar zal verdwijnen. Het we- ze bij deze vermeld dat mo gelijke aan- of verkopen aangaande vreemdelingen nog mogelijk blijven tot 31 juli, daar waar de binnen landse transfermarkt zonder pardon wordt afgesloten op dinsdag 28 juni aanstaande om 12 uur 's middags. Vandenhende, Bevers en Cie Naast de vraag wat met Hol landse Ton, is het ook nog niet bekend wat Danny Van denhende niet zonder re den dé revelatie van voor gaand seizoen in tweede boven het hoofd hangt. Iede re supporter is er immers van overtuigd dat het al dan niet blijven van Danny een groot verschil uitmaakt voor de Wase hoofdstedelingen. Hierover is ondervoorzitter De Bouw duidelijk: «Indien er voor welke speler dan ook. een aanbod binnen komt waarbij zowel de spe ler in kwestie als onze klub beter wordt, dan zullen we zeker niet dwarsliggen. Dat wil zeggen indien er een maandsom wordt voorge spiegeld waar wij ons niet aan kunnen of willen wagen en de transfersom van dien aard is dat de vereniging er geen slechte zaak bij doet». Een uitermate diplomati sche uitspraak waaruit de goeie verstaander wel moet opmaken dat er totnogtoe en dat was woensdagmid dag 13 uur nog geen se rieus bod werd gedaan op een of andere Sportkringer. Betreffende Luk Bevers had den we wel nieuws uit eer ste hand omdat hij dixit De Bouw pas woensdag morgen nog een telefoontje had gekregen van Fons Bas- tijns. de zakelijke leider van K.V. Mechelen wat transfers aangaat. Hieruit kon opge maakt worden dat de Mane blussers de knoop hebben doorgehakt en uiteindelijk gekozen hebben voor een middenvelder afkomstig van Winterslag omdat deze beter in het speelkoncept van de Canjelsformatie pa ste. Dat wil dus zeggen dat Luk Bevers zoals de zaken er nu voor staan bij S.K. blijft. Nog enkele zakelijke gegevens Volgens de heer De Bouw kon er geen sprake van zijn dat volgend seizoen Geor ges Leekens veldtrainer wordt van de eerste ploeg. Georges heeft immers geko zen voor een wellicht laatste seizoen aktief voetbal. Dat impliceert dat Leon Noliet en zijn assistent Jan Ceu- leers de trainers van dienst blijven, Wel is het zo dat Staf Vorsselmans voor be wezen diensten werd be dankt en Jan Ceuleers oe- fenmeester wordt van de re- serven. Ter afronding moe ten we ook nog kwijt dat nog twee andere gezichten uit het Sportkringgeheel ver dwijnen. Met name Swat Janssens en John Van Abbe- ny. Eerstgenoemde wordt speler-trainer bij vierdek lasser Vosselaar en John verkocht zichzelf aan reeks- genoot F.C. Boom. Voor de rest staat dus alles te gebeuren in de eerstvol gende dagen of nachten en houden we net zoals vele aanhangers het hart vast voor de verdere ontwikke lingen. Volgende week die naangaande uitsluitsel. Mare Naudts SC Lokeren-RWD Molen beek Beerschot-SK Beveren SK Beveren-Beerschot zondag 5 feb., 15.00 u. SC Lokeren-SV Waregem SC Anderlecht-SK Beveren zondag 12 feb., 15.00 u. SK Beveren-KV Kortrijk SC Lokeren-AA Gent zondag 19 feb., 15.00 u. Cercle Brugge-SC Lokeren Seraing-SK Beveren zondag 4 maart, 15.00 u. SK Beveren-Club Brugge SC Lokeren-T. Waterschei zondag 11 maart, 15.00 u. FC Luik - SC Lokeren AA Gent - SK Beveren zondag 18 maart, 15.00 u. KV Mechelen-Club Brugge SC Lokeren-SK Lierse zondag 25 maart, 15.00 u. Beerschot-SC Lokeren SK Beveren-KV Mechelen zondag 1 april, 15.00 u. SC Lokeren - SC Anderlecht FC Antwerp-SK Beveren zondag 8 april, 15.00 u. KV Kortrijk - SC Lokeren SK Beveren-Standard Luik zondag 15 april, 15.00 u. SC Lokeren-Seraing RWD Molenbeek-SK Beve ren zondag 22 april. 15.00 u. SK Beveren-SV Waregem Club Brugge-SC Lokeren zondag 29 april, 15.00 u. SC Lokeren-SK Beveren zondag 6 mei, 15.00 u. FC Beringen-SC Lokeren SK Beveren-Cercle Brugge zondag 13 mei. 15.00 u. T. Waterschei-SK Beveren SC Lokeren-KV Mechelen

De Voorpost | 1983 | | pagina 29