Zege van Volgend Jaar Beter houdt spanning in tornooi fT Moderne en degelijke snit en brushing in een nieuw, gezellig kader CM Aalst huldigt vier verdienstelijke personeelsleden Onze regio in de parlementaire kommissies Tweede Raldes-decennium 2 - 24.6.1983 - De Voorpost hel sukses van Rudy De Meester apparatuur De tweede editie van het Aalsters Kwistornooi is zes avonden ver en in verband met de eindzege blijft de situatie nog onduidelijk. 'Opba' en 'Volgend Jaar Beter' winnaar van bet eerste tornooi, blijven de enige kanshebbers. Het duel tussen die twee kwisploegen zorgde ook op de zesde avond voor de nodige spanning. Volgend Jaar Beter kon de kloof met Opba door een nieuwe avondzege, de tweede voor de ploeg van Dirk Buyst, wel wat kleiner maken maar de kwissers uit Opwyk-Baardegem wisten hun voorsprong toch nog op veertien punten te houden. Die achterstand moet het Dendermondse Volgend Jaar Beter in de resterende vier avonden trachten weg te werken. Het tornooi belooft dan ook nog bijzonder spannend te worden. De organiserende kwisploeg voor de zesde avond was Palu- gama en deze ploeg zorgde wellicht voor de aardigste vra genronde totnogtoe in de tweede editie gesteld. Het be gon met een proefvraag waarin VAL-Buggenhout en Volgend Jaar Beter de brandneteltee niet herkenden. Was er een onmiddellijk oorzakelijk ver band? Feit is dat ploeglid Mark De Laet na de misser onzacht onderuit ging. Het was vrijdag avond de enige grote misstap voor Volgend Jaar Beter. Want verder ging het goed met de Dardanellen en de Bospo rus. met de Geelse Dimpna. met Gaston Reiff. zelfs met Paul Van den Boeynants, Jan Van Dam en Alice Van Dael. Vele ploegen hadden moeite met de Duitse danseres Pina Bausch en niemand wist de naam van de Belgische Nobel prijswinnaar scheikunde Ilya Prigogine. Opba had die eerste tien vragen toch wel bijzonder sterk gespeeld want met 18 punten stonden ze op kop voor de Rossers, 16 punten, en VAL en VJB met 14 pupten. De tweede ronde van tién vra gen leverde Hoe Grijzer Hoe Wijzer de eerste solo van de avond op met de Seikantunnel tussen de eilanden Hokkaido en Hondo. Verder deden the Blues Brothers, priester-dich ter Sanderus, Aalstenaar Hugo De Pot, stoomduikboot Nauti lus en Rijsel het erg goed. De kanttechniek 'frivolite' was er alleen voor VJB en de Bende van Jan de Lichte maar deze laatste kwisploeg ontgoochel de dan weer toen met Velzeke naar de geboorteplaats van hun naamgever werd ge vraagd. Na twintig vragen was het opnieuw duidelijk dat het voor de zege zou gaan tussen Opba en Volgend Jaar Beter die eik 32 punten haalden. De Rossers gingen toen met dertig punten nog aardig mee naar men verwachte van hen nog de traditionele terugval. Die kwam er bij de volgende tussenstand. Net voor de pau ze. De meisjes van Pas-de- Deux mochten al heel gelukkig zijn d?t de helft van de ploegen hun familienaam wisten te plaatsen. Want 'Ie Roton' als laatste Waalse steenkolenmijn en een vraag over de verlich ting bij een kinderwagen wer den solo's voor Fiasco en Hoe Grijzer Hoe Wijzer. Opba en Volgend Jaar Beter bleven op '<op. VAL kwam wat terug en ie Rossers hadden de rol ;elost. De zaalkwis werd opnieuw een leuke bedoening. Het juist plaatsen van zes auteurs en hun citaten leek nog goed te lukken maar het schatten van de massa van een zak (Aalster- se?) ajuinen bleek niet een voudig. De prijs ging naar Op- ba-lid Louis Aelbrecht. Meer zou Opba op de zesde avond niet krijgen want Volgend Jaar Beter ging plots erg sterk spelen. De vierde ronde werd geken merkt door een solo voor As- dammen met het letterwoord FLORA uit de Robotica en opnieuw voor de Bende met het linzezaad. Volgend Jaar Beter liep nu twee punten uit met Paul Van den Berghe. Paul Brondeel. de Spartakus- bund en de film Midnight Ex press. VAL werd definitief derde. VJB zou in de volgende reeks van tien vragen een se- rieuse kloof uitbouwen. Met Stavelot, de Jeker. schrijver ICahlil Gibran. Frans politicus Roger Garaudy en vooral de solo voor de Oostenrijkse componist Nico Dostal Tien vragen voor het slot telde de Dendermondse kwisploeg zes punten boni op Opba. De ach terstand die VJB bij vorige gelegenheden had opgelopen leek toch enigzins te worden opgehaald. Opba kwam nog wel wat terug want op de laat ste vijf vragen over auteur Wa- zenaar. over Watt, over Paul Haesaerts. over Aalsterse bu ren en over de drughond Fax haalde het, al in overwinnings roes verkerende VJB team geen punt meer. De omreke ning gaf 100 punten voor VJB. 97 voor Opba. Die twee ploegen moeten het verder uitmaken wie de twee de editie van het nu toch echt uit de kluiten gewassen Aal sters kwistornooi binnenhaalt. De eerstvolgende kwisavond is op vrijdagavond 1 juli om 20 uur in het Netwerkcentrum FNrklub is dan de kwismastcr. Uitslag van de zesde avond 1. Volgend Jaar Beter 100 p.. 2. Opba 97 p.. 3. VAL 72 p.. 4. Rossers 67 p.. 5. Fiasco, As- dammen en Hoe Grijzer Hoe Wijzer 64 p.. 8. De Bende van Jan de Lichte 60 p.. 9. FN-klub 50 p. Aalst. Kwis Netwerk: Fiasko doet zijn naam geen eer aan. Gelukkig maar (per) Ter gelegenheid van hun terugblikken uit de aktieve dienst by het Kristelijk Ziekenfonds werden vier verdienstelijke personeelsleden gehuldigd: Maurits Van den Bossche gaat op rust na 33 jaar dienst in de sociale beweging als tarifika- teur gezondheidszorgen. Van de werklozendienst waar hij fungeerde vanaf 1948 muteer de hij naar de CM waar hij zich opwerkte tot tarifikateur en zich later specialiseerde tot verifikateur van de rekeningen der ziekenhuizen. Maurits zag de administratie ten dienste van de mens en had steeds de mator van de harmonie «Kunst en Vermaak». In 1970 werd hij trouwens door Fedecam. de Federatie der Katholieke Mu ziekverenigingen. vereremerkt voor 35 jaar ononderbroken lidmaatschap. Samen met de kabaretgroep luisterde hij heel wat ACV-CM-avonden op. Pensioen betekent voor Mau rits het beginnen van een an der leven. Doen wat hij graag doet. belangen der zieken voor Oscar De Ryck, Nicuwerker- ogen. Begaafd muzikant was kenaar, gaat als tarifikateur en blijft hij spelend lid en ani- gezondheidszorgen met brug- Aalst. Kwis Netwerk: de formatie Palutama (per) In de milieugerichte kommissies van de Vlaamse Raad is de eigen regio eerder matig vertegenwoordigd, In de kommissie voor leefmilieu en waterbeleid zetelt Georges Antheunis (Lokeren. PVV) en zijn plaatsvervan gers Miet Smet (Lokeren. CVP). Frans Verbcrkcmoes (Dendermonde. PVV). Paul Van der Nicpen (Dender leeuw. SP) en Jan Caudron (Aalst. VU) In de kommissie voor ruimtelijke ordening, landinrichting en natuurbehoud zijn effektieve leden Miet Smet (Loke ren, CVP) Willy Van Renterghem (Erpc-Merc. PVV) en Frans Verbcrckmoes (Dendermonde. PVV), plaatsver vanger is Gustaaf Van de Pcrrc (Lebbcke. PVV) In de kommissie voor huisvesting zetelen Etiennc Coorc- man (Zele. CVP) en Johan De Mol (Lebbeke. VU). Agalcv. FDF. RAD. Vlaams Blok. hebben gezien hun aantal géén stemrecht. Maar we hebben alleszins de minister. LH pensioen. Pas sinds 1965 in dienst, als CM-bodc. werkte hij zich op doch bleef als kon- taktman met de leden fun geren. De Rijck is tevens een syndi- kalist, sinds 1965 ACV-voor- zitter te Nieuwerkerken en te vens C. O. O.-voorzitter tot maart 1977. De laatste aktieve politieke mandataris van Nieu werkerken. Hem werd trou wens de eretitel van zijn funk- tie verleend en hij werd lid van de Beroepskamer van de pro vincie bij het OCMW. Tot 1976 was hij tevens ge meenteraadslid. Als dinamisch man wil hij zich alleszins nog blijven verdienstelijk maken, om. als sekretaris-penning- meester van de vzw «Parochia le Werken O.L.V. ten Hemel opneming». Andre Bontinck, Mcrenaar. gaat met brugrustpensioen als tarifikateur. Na zijn studién en legerdienst werkte hij bij de «Filature Impériale» en in 1952 kwam hij als bediende bij de CM. Kenmerkend was zijn zorg voor het afwerken van zijn administratieve opdrach ten om de belangen van de leden optimaal te dienen. An- dré was een basisman waarop men om het even waar en om het even wanneer beroep mocht doen. Ook voor allerlei klusjes. Te Mere was hij een aktief sociaal werker in ACV. KWB en CM. steeds bereid om min der aangename karweien op te knappen. Van 1958 tot 1980 was hij bo vendien gcmccnteraardslid te Mere doch sinds 1978 noopte zijn gezondheidstoestand hem het wat kalmer aan te doen. Petrus De Troch gaat op 1 juli met brugrustpensioen als tari fikateur geneeskundige zorgen. Als CM- en ACV-bode werkte Petrus vanaf 1954 op de St - Annaparochie waar hij hulp betoonde in alle sociale aange legenheden Sinds 1964 werd hij uitbetaler van het gewest Aalst en hield tal van zitdagen. Steeds zocht hij een oplossing voor wie het sociaal moeilijk had. In 1979 ging hij dan ovi naar de «geneeskundige zo gen». Tijdens de verkiezing was hij een populair kandii op de CVP-lijst waar hij d| plaats aanvaardde die men' hem aanbood. Nu vertej woordigt hij de partij in Aalsters Feestkomitee. Bestuurslid van «Kunst Vermaak» is hij er moment sekretaris van en chef- boer. Voor St.-Cecilia Hofs de leidde hij bovendien et groep drummers op en te Baardcgcm werkte hij mi aan Jeugdgroep Bardo. LH Voor RALDES, Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dendql en Schelde, wordt 1983 niet alleen een uitbreidingsjai Dtn doch tevens een overgangsjaar, de aanzet voor een nieuw wc start. Dc Raldcs-krant met nog blijft Raldes vooral een aki» k steeds als voorlopig redaktie- groep. ;jc team S. Van Nuffel, W. Jacob. Gehoopt wordt dat het dap ;"c P. Dauwe. L. DeTroyeren H. lijks bestuur terdege kan wor tR Amant, kreeg een face-lift den uitgebreid zonder evenwj j( j Qua presentatie gaat de nu te vervallen in een apparaj «groene» krant er alleszins op dat moeilijk tot besluitvorm^ vooruit zonder noemenswaar- zou kunnen komen, dige meerkosten. Bedoeling is Even belangrijk is een vernj n 1 in 1984 te starten met een ming van de milieuwerking tcoi totaal vcrnicuwc krant, mede de Denderstreek waar steed a; in het kader van het beoogde meer mensen zich bctrokkq t| nieuw «samenwerkingsver- voelen bij dc milicuwerkij ier band milieugroepen Dender- van basisgroepen. Men wil da streek». ook in 1984 komen tot cd Zal er meer nadruk worden hecht samenwerkingsverbal gelegd op verslagen van eigen tussen al wie zich met milid aktiviteiten en aklies, toch zal zorg in brede betekenis bezig het specifiek inhoudelijk ka- houdt. tic rakter van dc krant bewaard In het tweede decennium v| tke blijven met algemeen vormen- zijn bestaan opteert Raldes b vr dc informatie en behandeling ver dan een sclckt klubje w ;,j( van aktuclc milieuproblemen, milieustrijders van bovcrx v Alleszins blijft dc krant echter voor een samenwerking tusse slechts een nevenaktiviteit en dc basisgroepen teneinde slagkracht te verhogen. 1 B Aalsters Kwistornooi De Sint-Gillisse wijk Lutterze- le is een levendige en sterk aaneengesloten gemeen schap. Sinds meer dan een jaar is Rudy De Meester er kapper. Hij is zelf afkomstig uit die wijk. Een vlotte, mo derne 23-jarige jongeman die vorige zaterdag zijn nieuwe kapsalon opende op enkele honderden meters van waar het vroeger was. Uiteraard waren ook de Dendermondse personaliteiten op post om de ondernemende kapper te feliciteren, samen trouwens met vele vrienden, geburen, kennissen en klanten. Die waren in grote getale komen opdogen. Vele collega's van Rudy De Meester hadden eraan gehouden om hem ge luk te wensen. Het werd een groots feest, waaraan werd deelgenomen door burge meester Albert Cool, sche pen Hubert Maes en raadslid Jan Mannaert, samen met de ganse Lutterzelebuurt Het nieuwe salon in de Lange Dijkstraat 65 te Sint-Gillis- Dendermonde is werkelijk het bezoeken waard. Sober, doch smaakvol ingericht, is het zeer gezellig en toch funktioneel Ook burgemees ter Cool was onder de indruk en wou direkt zijn haar laten knippen «Spijtig, maar dat gaat niet, antwoordde Rudy Eerst en vooral ben ik geen herenkapper, en daarbij is mijn agenda voor de maand juli al volgeboekt». Rudy De Meester heeft inder daad een druk bezocht salon opgebouwd sinds hij zich zelfstandig vestigde. Voorheen kreeg hij een dege lijke opleiding. In de Gentse Savoanstraat volgde hij ge durende zes jaar kursussen, waarna hij zich bekwaamde bij Coiffure Aimé te Lebbeke. Hij specialiseerde zich onder tussen in snit en brushing, zorgt ook voor schoonheids verzorging en maquillage, terwijl er een zonnebank ter beschikking staat van de klanten, Het nieuwe salon is in grote tegenstelling met het achter- bouwtje waarin Rudy totnog toe in Hoeksken 68 zijn klan ten bediende. De inrichting is in warme kleuren en de bam boemeubelen zijn origineel en stijlvol. Hier wordt het al lernieuwste materiaal ge bruikt, terwijl de klanten vol komen ontspannen de per soonlijke verzorging van Ru dy meemaken Hij werkt im mers gons alleen en dat is een waarborg voor de dege lijkheid van zijn diensten Daarom ook is het nodig dat men enige tijd vooraf verwit tigt Zonder afspraak kan men er immers niet terecht Het Kapsalon Gianni heeft ondertussen een ruime faam verworven. Hoewel het enigszins aan de buitenkant van het centrum ligt, heeft het niet alleen kliénten van de omgeving, maar ook veel uit het Brabantse Rudy De Meester is immers een vrien delijke, vlotte jongeman, die zijn zaak op een voortreffelij ke manier organiseert. De produkten die er gebruikt worden voor de haarverzor- ging zijn ook te koop, terwijl er een gans gamma schoon- heidsprodukten en verzor- gingsmiddelen voorhanden zijn, net|es uitgestald in over zichtelijke vitrinekasten. De goede raad krijg je er van Rudy graag bij. Publirep. I MDB en I I X Rudy De Meester IX Lange Dijkstraat, 65 f Tel. 052/21.06.23 Steeds op afspraak Openingsuren. di, wo, do van 8.30 u. tot 12 en van 13 30 u vrij en zaterd. van 7 tot 20 u., doorlopend tot 20 u Burgemeester en schepenen omringen de jonge kapper. Toasten op Burgemeester Cool, schepen Maes en raadslid Mannaert doen ijverig mee. Het gezellige interieur van Kapsalon Gianni met vooraan de schoonheidsprodukten.

De Voorpost | 1983 | | pagina 2