W- Philip, Yvan, Johan, Patrick en Didier een kwintet overwinnaars 52e Grote Prijs der Stad Sint-Niklaas De profs waarschijnlijk tot figurantenrol gedoemd in nationaal kampioenschap COnCQRo «Een maand lang hard trainen» De nieuwelingen verdedigen zich degelijk Tony De Ridder: vorderingen, broer Richard: tegenslag 32 - 24.6.1983 - De Voorpost Wielrennen. Junior Johan De Preckel won te Haasdonk voor 'n van Nieuwkerken 35 jaar bei b WIELRENNEN Uit het Wase wielervaatje De werkelijk vermeldens- dat Jan zeker niet mag ver- wijziging van sportbestuur- ditie te onderhouden in een Terjoden. Voor de overige waardige prestaties bij de geten worden wanneer het der Driessens moest weg ganse rij kermisprijzen, profs van Wase origine met Wase beroepsrenners zijn over de steeds waakzame en lossart werd leidsman waar hij zelden hoog skoort. name Erik Staes, Ronan On- ook deze week met mondjes- outsiders gaat voor de titel- plaatsgrepen. Een en ander Deze week behaalde hij ghena, Mare Dierickx en maat gespreid. Het «best» ren in Ronse. bracht met zich mee dat maandag de elfde plaats in Franky De Gendt blijft de bracht Jan Bogaert het er Met Frangois Van Vlierber- Frangois niet werd weerhou- Terjoden en de twintigste te konditiewaarde met het oog van af met zijn zesde prijs in ghe is het daarentegen min- den voor de Ronde van Ottignies. Ook Benny Ver- op het kampioenschap een De Panne, maar anderzijds der goed gesteld: de plichts- Frankrijk, een opdracht meulen houdt het dit sei- open vraag hoewel een was het toch wel verrassend getrouwe Puiveldenaar lijkt waar de meesterknecht in zoen wat op de achtergrond, eendagskoers sterk afhan- dat de Temsenaar zo maar op een dood spoor geraakt rood-witte livrei de jongste hoewel uit zijn noteringen kelijk blijft van de forme van losweg uit de Ronde van nadat er in zijn Boule D'Or- jaren zeker niet misstond. Er toch een licht verbeterende die dag, dus... Zwitserland werd gebon- formatie nogal wat her- zit voor Cois dan ook niet konditie spreekt; hij werd joerd. Niettemin menen we schikkingen en zelfs een veel anders op dan de kon- 20"' in Liedekerke, en 18d' in Bij de juniores Het is opvallend hoe de jon ge Lebbeekse wielrenner Tony De Ridder de laatste tijd vorderingen maakt. Ge regeld is zijn naam te vin den binnen de eerste tien. Broer Richard deed het in dertijd ook flink bij de nieu welingen. Hij reed daar niet minder dan tweeëndertig keer binnen de eerste tien voorbij de streep Momen teel gaat het de wat terug getrokken Lebbekenaar niet voor de wind. Een paar keer kwam hij ten val. Bovendien moest hij recent tot twee keer toe het wielrennen on derbreken ten gevolge van ziekte. «Nu ben ik terug moreel op gejut», zegt de junior. «Telkens deden de valpar tijen zich voor in groepsver band. Meestal ging het om een kollega die voor mij viel, en die ik onmogelijk nog kon ontwijken. Pech hebben is het enige besluit dat je daaruit kunt uittrek ken. Toch laat ik mij door de omstandigheden niet ont moedigen. De laatste weken voel ik mij beter worden. Ik ben er stilaan terug boven op geraakt. Een vijftiende en een twaalfde plaats zijn zowat de beste prestaties van de jongste tijd. In elk geval is het mijn betrach ting om eens beslag te leg gen op een overwinning Ik weet dat je daarvoor geluk moet hebben. Hopelijk heb ik dezer dagen eens de ge- luksfee aan mijn zijde. Aan inzet ontbreekt het mij be slist niet. Wie er anders over oordeelt kent mij niet.» EDM Wielrennen. Tony De Rid der maakt flinke vorderin gen (v) Geert Van Den Broeck (Hamme): Vorig weekeinde nam Geert Van Den Broeck voor het laatst deel aan een wieler wedstrijd in de kategorie ju niors Dat was in Moerzeke. Op het ogenblik dat deze regels verschijnen is de Hammenaar negentien ge worden (proficiat Geert) en stapt hij over naar de ama teurs. Geert Van Den Broeck beseft dat hij daar zal moe ten knokken wil hij de wed strijden tot een goed einde brengen en wil hij boven dien in aanmerking komen voor een prijs «Daar ben ik mij ten stellig ste van bewust», zegt de Hammenaar. «Zeer lang ben ik nog niet in het vak. Het was augustus vorig jaar toen ik voor het eerst een renfiets besteeg. Ik nam toen deel aan een koers in Dendermonde. In totaal reed ik vorig jaar nog dertien koersen. Elf keer eindigde ik binnen de eerste vijftien. Dit jaar heb ik voor alsnog maar aan acht wed strijden deelgenomen. Mijn studies hebben steeds een beletsel gevormd. Ik studeer Al boekhouden te Antwer- Wielrennen. Geert Van Den Broeck uit Hamme reed dit jaar nog maar acht wedstrij den (vh) pen. Pas op de woensdag middag was ik in de gele genheid om te oefenen. De ze week ben ik negentien geworden. Dat betekent dat ik amateur ben geworden. Nu de examens achter de rug zijn, beschik ik over veel vrije tijd om ernstig te trai nen Ik heb mij voorgeno men om een maand lang tot het uiterste te gaan. Ik denk daarna volkomen in kondi tie te zijn om met de ama teurs te kunnen wedijveren. Aan een overwinning denk ik voorlopig niet. Wel hoop ik geregeld beslag te kun nen leggen op prijzen. Ik geloof in mezelf en boven dien voel ik mij sterk genoeg om dat vooropgestelde doel te bereiken.» Geert Van Den Broeck is in elk geval iemand die vol doende karakter toont om de taak die hem is opgedragen tot een goed einde te bren gen. Overigens is Geert ie mand waarmee het prettig is een gesprek te voeren. Bij dit alles is hij een bovenste- beste student en op zijn leef tijd is dat nog het belang rijkste. E D M Het begon zaterdag reeds met eindelijk een tweede seizoenzege voor Sint-Nikla- zenaar, Phillipe Van Walle, die zoals bekend de zware omlopen niet schuwt, getui ge zijn kloeke prestatie in Schepdaal waar hij de snel le pedalen een neus zette Op diezelfde eerste week enddag hield Mark Macha- ris het bij de meest sombere prijs in een sportevenement namelijk de tweede in Bra- kel waar Gino D'Hondt hem net te snel af was en Guy Rooms nog zevende eindig de. Ook Rudy Saelens kwam op een tweede plaats uit te Moerzeke omdat de Steke- naar nu eenmaal geen rap pe spurterstalenten heeft en door Patrick Smet makkelijk werd gevloerd. Hier eindig de William Staes als negen de. In Erondegem eveneens drie streekrenners in de prij zen: Franky Weemaes vier de, Guy Van Hese achtste en Gino De Pauw negende. We begonnen de zaterdag met een triomf en sluiten de dag ook met een erg knappe overwinning van een Waas- lander. Ivan Vereecken deed het op zijn eigengerei de manier in Ninove-Aspe- lare waar hij de echte spur ters vlijtig liet konkurreren en er zelf stilletjes van tus senuit muisde in de slotron- de. Voor de Vooruitrenner is het de tweede bloementuil van het seizoen. Zondag was laatstgenoem de weer aan de slag, maar nu in eigen omgeving met name Moerbeke. Nu moest Yvan zijn meerdere erken nen in vluchtgenoot Dirk Le noir, achter dit duo mochten Peter Galle (op 4), Alain Van Raemdonck (op 8), Ronny Van de Kerckhove (9^) en Geert De Kesel (lld*) enkele zijgaaien verdelen. In Def- tinge werd Mark Macharis derde en dat was ook weg gelegd voor Didier De Witte in Borchtlombeek. De Gillisnaar houdt denke lijk meer van minder makke lijke parkoers omdat zijn naam zeldzaam af te lezen is in Vlaamse wedstrijden en hij nu uitpakt met een prima prestatie in Wallonië, Filip Van Walle tikte in dat zelfde Bièrges als vierde aan. En om te sluiten (voor de juniores) de overwinning van de week van Didier De Witte. Hij bleef woensdag in Lochristi sterke nationale opponenten de baas met na me Ludwig Van Tittelboom, Didier Couchez, Serge De- vos en andere Tummeleer's. Het was weliswaar in extre mis maar daarom niet min der verdienstelijk de alweer ge van de Sint- Niklazenaar. die inmiddels ook de gedoodverfde favo riet wordt voor de eindover winning in de Ster der Junio res. Of Didier deze druk aankan moet hij de komen de weken bewijzen. In Lo christi vermelden we nog de 7d' prijs van Gunther Van Steelandt en de 1 ld' van Guy Van Hese Wielrennen. Mare Macharis uit Lokeren stapelde de laats'e weken de suksessen op, na een zwakkere perio de. Ook in het Aalsterse is hij zeker geen onbekende meer. (per) Zondag bracht echter nog meer en daarvoor zorgden Johan De Prekel en Patrick Van De Ven. Johan De Prekel was iedereen te snel af te Haasdonk in een tumultueu ze laatste kilometer en mocht toekijken hoe Franky Weemaes (6*1*), Guy Van He se (7d*), Benny Van Buynder (8"'), William Staes (9*0 en Gunther Van Steelandt (li"1*) zich uitsloofden voor troost prijzen. De Melselenaar mocht hierdoor voor de eer ste keer op het hoogste schavotje plaatsnemen. Pa trick Van de Ven zorgde voor een bijzondere verrassende maar zeker niet minder ver diende opsteker in Bièrges. Beroepsrenners op woensdag 6 juli De 51e Grote Prijs van de stad Sint-Niklaas, georganizeerd door de Stadsbelangen lokte vorig jaar een flinke bezetting beroepsrenners naar de Grote Markt. Jonny De Nul van Masta werd de eindwinnaar op een zonovergoten marktplein, waar een massa fans stond te wachten. Johnny, waarvan men in 1983 nog niet veel hoorde, heeft nu toch weer een koppel zeges op zak. Nu woensdag 6 juli zal de 52e uitgave betwist worden. Laten we hopen dat de renners er een beetje zin in hebben zodat het spektakel voor de toeschouwers gewaarborgd is. Zij komen trouwens graag naar het Waasland afgezakt. En dat is niet verwonderlijk als men ziet dat er opnieuw voor een 30.000 fr. premies voorzien zijn. Voor de toeschouwers is de toegang volkomen gratis, zodat degenen die thuis blijven van vakantie ook iets hebben. Alles is tot in de puntjes georganizeerd en het parcours is lichtlopend zonder overwegen of hindernissen. Technische gegevens Tijdens de 15 ronden kunnen voor 71.000 fr prijzen en 30.000 fr. premies verdiend worden. Het parcours ver trekt op de Grote Markt en bereikt zo de Kockelbeek-, Kongo- en Broedersstraat, Cardijnstraat, Pater Se- gherslaan. Driegaaien- straat, Driegaaienhoek, Hei molenstraat. Weverstraat, Bookmolenstraat. R.W. 14, Bookmolen, Arnhoutstraat, Valk, Langhalsbeekstraat, Hazewindstraat, Dalstraat, O.L.Vrouwstraat en Markt. Organisatie Voorzitter Hilaire Blommaert en zijn ploeg mogen zeker eens vermeld worden. Zij staan steeds in voor een per- fekte organisatie. Naast de voorzitter is er nog ondervoorzitter Werner Ver niers. sekretaris A. Van Pot- telberghe, penningmeester Marcel Verniers en de be stuursleden W Van Bo gaert, W. De Martelaere. A. De Waele en mevr. Blom maert; de leden J. Ingels, W. De Pauw. H De Roos. W. Tock. G. Van Daele, R Schuerman, R Van Den Broeck. F. Maes. H. De Schrijver en J. Van Walle. Programma Vanaf 12 u inschrijving in café De Graanmaat. Ook de seingevers komen hier om hun materiaal. Om 13.00 u start de programmaverkoop en worden de volgwagens opgesteld 14.00 u start door burge meester De Vidts of zijn af gevaardigde. Hubert De Roos zorgt voor een voortdu rende reportage. Tijdens de wedstrijd worden de pre mies opgenomen door de hh. Verniers, Van Den Broeck en De Roos. 17.30 u: geschat uur van aankomst. De palm zal over handigd worden door de burgemeester of zijn afge vaardigde terwijl de sche pen van feestelijkheden, lid van Stadsbelangen een be ker zal geven aan een nog aan te duiden renner. De uitbetaling van de pre mies en de terugbetaling der rugnummers heeft plaats in café Stad Leuven. Wielrennen. Omdat Wielerclub Gemeentebelang werd ze ontvangen op het gemeentehuis (Iv) En dat blijkt uit de steeds grotere lijst ereplaatsen welke we elke week voor U verzamelen en in deze note- dop weergeven. Zaterdag stonden enkele Waaalanders op het scherp van de snee in de Gouden Fiets-proef te Bornem: Gino Verbraeken was in de laat ste rechte lijn te vroeg zeker van de overwinning want hem werd in de ultieme jump een wenkende over winning afgesnoept door Kleinbrabander Benno Wou ters. Gino was er het hart van in en had geen oog voor de vijfde plaats van Stefaan de Beleyr, die een bijzonder slagvaardige wedstrijd afle verde, en de achtste van Jo sé Rooms. In Lochristi moes ten Emmanuel Cornu (6d*), Johnny De Ben (8'") en Guy De Jonghe (9"*) in een neder laag berusten, maar dat was niet zo voor Mare Galle in Bassevelde. De Kiel- drechtenaar heeft denkelijk de goeie smaak te pakken want zijn vierde zege werd in hoger vermelde koers een feit nadat Mare een onberis pelijke eindsprint betwistte met Mare Laureys (2**), Pa trick Suy (3d*), Luc Galle (7* en broer van de overwin naar) en Edwin Enthoven (8"') als geklopten. Zondag werd de nieuwelin- genkoers in Beveren door enkele gewestelijke jonge ren opgewarmd (voor zover nodig natuurlijk). Bevere naar Patrick Suy pikte met een zijn eerste felicitatiezoe- nen, in nadat hij nipt Guy Verberckmoes voorafging in de eindsprint Mark Laureys eindigde hier 9d" en Patrick Van de Ven tiende. Dirk De Cauwer ging het daarente gen verderop zoeken en vond het bovendien bijna. De St.-Gillisnaar legde be slag op een degelijke derde plaats. Voor de rest vermelden we graag de opbrengst van twee Limburgse uitjes var Gino Verbraeken. die hoe dan ook steevast in de kijkei loopt maar bij de afrekening steeds iets te kort komt om dat hij nu eenmaal doorlo pend in de weer is in de voormacht van de wedstrijd. Gino werd vorige donder dag derde in Lommei en leg de eergisteren (woensdag) de hand op een zesde plaats in Heusden In die laatste konfrontatie werd José Rooms nog tweede achter spurtersbaas Luc Bernard. Manil Wielrennen. Patrick Suy won bij de nieuwelingen te Beveren (dw) Wielrennen. In Eksaarde koersten de junioren (dm) Wielrennen. Bij de juniors te Haasdonk won Johan De Preckel uit Melsele kreeg de beker van volksvertegenwoordiger Willockx en William Staes nam de Haasdonk in ontvangst, (dw) Wielrennen. Het bestuur van wieierklub Excelsior Haasdonk vierde zijn bestaan (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 32