Grembergse wielertoeristen naar Lourdes ].T Ronde van België voor liefhebbers CU Eenzame triomfator Peter Van Huffel Filip Van Walle (St.-Niklaas) snelste van drie junioren Ronny Westelinck telt reeds vier overwinningen! Marc Van Huffel reageert op diefstal LRTEK.AMP moer isme. Op het Grembergse Grootzand staan de zeven moedige fietsers op en Zij krijgen een begeleidster op de motorfiets mee naar Lourdes v Hat wielertoerisme is in de mode. Op zaterdag en zondag den we vele groepen van tientallen bontgekleurde fietsers ever Vlaanderens wegen snellen. Elke week opnieuw zijn - er honderden klubs die in hun lokaal samenkomen om j nadien op tocht te gaan. Die ritten lopen dikwijls over Ij verschillende tientallen kilometers. Begeleid door hun ij wegkapiteins en de volgwagens zijn deze wielertoeristen j een bekend straatbeeld geworden, waarmee de zondagse itomobilist terdege rekening moet houden. WIELRENNEN De Voorpost - 24.6.1983 - 33 Dat is ook zo voor de leden de Grembergse «Club 7I». Nadat de leden ervan reeds meer dan tien jaar sa men 'op stap' gingen, vond Ene De Brabander dat er wel wat meer mocht gedaan worden dan gezamenlijk el ke zondagmorgen een ritje doen. Op het jaarlijks feest maal vroeg hij dus aan de klubmakkers wie er even- ieel zou geinteresserd zijn m een tocht naar Lourdes Ie wagen. Hij meende dat zij ook konden, wat elders al iurd was. Dat idee viel in dovemansoren en :om werd er verder ge- aan de uitbouw van tocht. werd genomen met reel Fieremans van wie- 'De Vliegende uit Baardegem, die Is eerder deze trip had lernomen. Hij kon prakti- geven in verband met de reisweg en de slaap gelegenheden Na een paar vergaderingen schreven zeven fervente wielertoeristen in: Georges De Clercq, Kamiel Rottiers, Eric De Brabander, Gilbert Mertens, Pierre Janssens, Ian Van Damme en Wim Doms. Karin De Brabander zal de toeristen begeleiden met haar bromfiets, samen met twee volgwagens, be stuurd door Geneviève Ver- straeten en Micheline Olie slagers. Op 11 juli wordt de start gegeven van deze 1130 km lange tocht, na een mis tot het welslagen van de onder neming. De zeven avonturiers hopen na zeven dagen rijden het eindpunt te bereiken. Zij zul len volgende etappes afleg gen: Grembergen-St. Quen- tin 171 km. naar Chaumes en Brie 160 km, Blois 179 km. Mazerolles 163 km. Cognac 124 km, Bazas 161 km en Lourdes 172 km. De hotels in die verschillen de aankomstplaatsen zijn al gereserveerd. Na de aan komst van de fietsers in Lourdes wordt hen als aan denken een verrassing aan geboden. Oefenen maar Opdat de deelnemers vol doende kilometers in de be nen zouden hebben wordt er nu elke vrijdagavond kei hard getraind. Dat zal nodig zijn want tijdens het vier daags verblijf in Lourdes wordt er ook niet stilgeze ten. Daar zal men trachten om de bekende cols van de Tourmalet, Aubisque en Soulor te beklimmen, zeker geen akkefietje! Met de trein wordt de terug tocht aangevat op 24 juli. Fietsenhandel Van Damme uit Sint-Gillis sponsort met truien en allerlei materiaal. Belangrijk zijn ook de na men van diegenen die deze prestatie uiteindelijk zullen mogelijk maken: Guido No bels, Mare Fieremans. Jozef Gevaert. Firmin Van Gucht- Heuvinck, Firma Fraga Me tal en Bierhandel Verhelst. raad Aan het donkmeer Donderdag 16 juni mochten de donkoeverbewoners de Ronde van Belgiè voor lief hebbers begroeten. Was het misschien iets te fris, de zon was toch van de partij. De opkomst voor een dergelijk belangrijk sportgebeuren was toch maar aan de lage kant. Julien Spruyt en zijn bestuur mogen terugblikken op een groots sportfeest, al liep de organisatie soms wat mank. De renners wilden bijvoor beeld niet in de Berlaarse sporthal slapen maar togen naar een Gents hotel. Al leen de ploeg van eindwin naar Braga Jair bleef in Berlare. Tijdens de tijdrit te Berlare stonden er langs de 18 km heel wat mensen aan hun deur. Gedurende twee uur konden zij dit evenement volgen. Het werd een duel tussen Luc Brankaerts en de Braziliaan Jair dat door deze laatste met 7 sekonden ver schil werd gewonnen. Johan Gavart werd derde en ver loor 50 sekonden op de Wielrennen. Al de motoragenten op een rijtje bij de start van de Ronde van België voor Liefhebbers te Berlare. Kommandant Marissael en zijn korps zijn de beschermengelen van deze ronde, (jj) Wielrennen. G astrenner Geert D'Hondt bracht het er met een twaalfde plaats nog het beste vanaf van de Gilalsrenners in de Ronde van België, (per) winnaar. In de voormiddag was er een aankomst van de rit in lijn en die werd gewonnen door Peter Lameire, maar die vergat het reglement, stak zijn beide armen in de hoogte en werd prompt naar Wielrennen. De Merelbeekse ploeg kwam goed aan bod in de Ronde van België aan het Donkmeer. Willy De Backer werd nummer één, Patrick Mettepenningen was vijfde en Wim Baeyens droeg de witte trui van leider in het «bergklassement» (jj) de zesde plaats verwezen naar van de vijfde rit. Willy door aankomstrechter Aimé vertelde later dat hij toch naar volgend jaar. De kin- Omloop en tijdopnemer Ro- zou gewonnen hebben zo hij derziekten zijn dan allicht main Onckelincks. Zo kon door Lameire niet was ge- vergeten en voor het Willy De Backer met de hinderd. donkmeer was het een reu- bloemen zwaaien in zijn ei- Voor wielerklub Donkvrien- zereklame. gen Berlare. Hij werd win- den wordt het nu uitkijken (jj) Bij de amateurs 'rennenNog één ronde voor deze ontsnapte juniors tijdens de wedstrijd te Moerzeke. kr hen Van Der Veken uit Baasrode (vh) Patrick Smet won bij de juniores te Moerzeke met een lichte voorsprong Saelens (vh) i De enige vlag in top ver scheen zaterdagmiddag tij dens de fel betwiste liefheb berswedstrijd in Belsele waar de streekrenners pre sent waren om in een span nende eindrush de ereplaat- te verdelen. Hamme- naar (en gemakshalve reke nen we dat maar bij het Waasland) Peter Van Huffel puurde hieruit zijn vierde seizoenszege terwijl plaat selijke trots Luc Bemiers op de dichtste ereplaats beslag legde en Frangois Nauts (3d*). Beno Present (5d'), Pa trick Joos (9d#), Firmin Franckaert (10do) en Philip Saman (17d*) andere prijzen mochten meenemen. Nog zaterdag werd Ste phaan Van Leeuwe in extre mis van een derde palm in het koersjaar gehouden door Ronny Westelinck in Zele, Walter De Veerman finishte als 8"'* en Luk De Bode als 17"*. Ook op zondag een resem dichte vermeldingen waar van enkele in eigen streek genoteerd werden. In Ek- saarde bijvoorbeeld ging de wedstrijd bijzonder snel en eindigde Francois Nauts uit eindelijk als 7d\ terwijl Rudy Haentjes 13d* werd. In Beve- ren lieten de streekverte- genwoordigers het afweten wanneer de beslissende vlucht tot stand kwam. De «oudjes» Wielandt en Van Goethem redden daar de schijn met respektievelijk een achtste en een tiende prijs. Jan Joos op 11, Andre J Verhelst op 13, Dirk Onghe- na op 16 en Gaston Pieters Wielrennen. Na een stille periode kwam liefhebber Ronny Westelinck opnieuw te op 18 moesten zodoende wat n n -r <,-■,< verlegen toekijken Als en- voorsclllln- Op de wijk Bos te Zele toonde hij zich de snelste van zes. Hij klopte Lokt^enaa^Stefaan van Leeuwe m dorpsgenootDirk HnrwxA («i'ivi Slechts 28 junioren aan de start te Schepdaal waar in de wijk Godveerdegem voor de jaarlijkse kermis de jon ge renners aan het werk mochten. Er gebeurde trou wens erg weinig en geluk kig was er voor de talrijke toeschouwers een prachtig zomerweertje om de dag nog genietbaar te maken. Enkele uitvallen met bijzon der aktieve streekrenners waarbij vooral Guy De Cos- ter zich opvallend toonde. Maar het kleine groepje bleef toch sieeds weer de te kleine ronden afmalen. Pas twee rondjes voor het einde een ernstige poging die met De Coster, Leon Somers en Waaslander Filip Van Walle nog sukses kende ook. Het drietal haalde snel een klei ne halve minuut. De suppor ters van De Coster zagen in de spurt de Oostvlaming Van Walle gemakkelijk de maat nemen van de plaatse lijke favoriet. Somers had het al vroeger voor bekeken gehouden. H.A. Wielrennen. Ronny Westelinck kreeg de palm als winnaar van de liefhebberskoers te Zele. Ook voor Dirk Heirwegh was er nog een mooie trofee (gvw) Peter Van Huffel uit Hamme won de palm bij de liefhebbers in Belsele- Marc Van Huffel uit Buggen- hout heeft zich dit seizoen nog niet zo vaak in de kijker gereden. Dat komt groten deels omdat hij niet zo veel wedstrijden rijdt dan velen van zijn kollega's. Mare wil zijn krachten blijkbaar over een gans seizoen doseren. Drie weken geleden werd de renner uit Buggenhout be stolen. Hij reed in Bogaar den als eerste voorbij de fi nish. Met de palm onder de arm trok hij tevreden huis waarts. Kort daarna vernam hij dat hij gedeklasseerd was. Hij zou volgens de uit leg van de BWB-verantwoor- delijke onregelmatig ge spurt hebben. «Daar geloof ik geen snars van», zegt Marc Van Huffel. «Maar of je dat nu honderd keer zegt. In Brussel op het sportkomitee hechten ze aan je verhaal geen geloof. Al leen wat de BWB-afgevaar- digden vertellen is evange lie. Erg heb ik mij dat nu niet aangetrokken, hoor. Bij mezelf dacht ik deze tegen slag zo vlug mogelijk met een overwinning te vergoe lijken. In het Waalse Wau- drez heb ik vorig weekeinde gunstig gereageerd. Van bij de start waren vijf renners voorop. In gezelschap van De Zeelse tweedejaarsama teur had van het seizoen 1983 meer verwacht dan de vier overwinningen die hij achter zijn naam heeft staan. Het ging allemaal goed in het seizoen. De konditie stond scherp en die werd met drie overwinningen ver zilverd. Begin april werd Ronny geveld door buik griep en dit was de aanloop naar heel wat miserie. Hij wou te vroeg de kompetitie hervatten, forceerde zich en verspeelde te veel krachten, waardoor hii een nieuwe rustperiode kreeg voorge schreven. Het beste deel van de kompetitie was voor bij en Westelinck moest ei genlijk opnieuw onderaan de ladder beginnen. De laatste weken reed hij van de ene ereplaats naar de andere en kon zich van dichtbij bij het koersgebeu- ren mengen. Een vierde zege was zeker niet ver meer af. Hij behaalde die in eigen Zele en dat stemde hem tot vreugde en blijdschap. Hij bewees zijn supporters dat er nog altijd met Westelinck moet rekening gehouden worden. Het werd nochtans geen ge makkelijke overwinning. Er waren nog diverse lokale renners die op de bloemen aasden. Walter Ongena was één der ijverigsten en achteraf spande Patrick De Waegemaecker zich in om in de kijker te komen. In de ultieme ontsnapping moest Ronny afrekenen met Dirk Heirwegh, die de laatste weken ook naar een voor beeldige konditie stevent. Uiteindelijk kon hij rekenen op zijn scherpe spurt om alle opposities de kop in te druk ken en vlot te winnen. Ron ny Westelinck zal nu zeker in de komende periodè zijn overwinningentotaal nog wat opvoeren, maar hij hun kert naar een knalprestatie in een grote koers. BENO een paar kollega's heb ik de achtervolging ingezet. Half weg koers werden de vluch ters bijgehaald. Nadien werden verschillende ont snappingspogingen onder nomen. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste ik een demarrage. In de kort ste tijd bouwde ik een kom- fortabele voorsprong op. I Aan de streep hield ik ruim een halve minuut over op de achtervolgers. ket is opvallend dat Mare Van Huffel niet zo vaak aan de start verschijnt in de on middellijke omgeving van zijn woonplaats. «Een heuvelend parcours zint mij beter dan vlakke wegen», zegt de Buggen- houtse amateur. Daarom ook dat ik geregeld naar Wallonië trek of naar het Brabantse heuvelland. Bo vendien kom ik pas in het sprinten aan mijn trekken na een zware wedstrijd. Sterk in de spurt ben ik over igens niet.» E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 33