SAF1 iim Belgisch kampioenschap slecht af loopt 1 11 Dirk Heirweg opnieuw op het zegepad Johan Robijns: de haan kraait om vijf uur '3* a w Wielersport in Erembodegem Chris Heymans plaatst er een punt achter «Een overwinning is vooralsnog een droom» Roland De Smedt streeft naar ereplaatsen y zzrzZotizti ffDe Rode 0"Ms- bekerwin"'u"s mtsa- *4" 34 - 24.6.1983 - De Voorpost if Lebbekenaar houdt er nochtans de moed in... WIELRENNEN Frans Van Huff el uit Lebbeke zal allicht maar een slechte herinnering behouden aan het Belgisch kampioenschap. Hij kwam er zwaar ten val, liep een hoofdwonde op, zag zijn fiets tot schroot herleid en moest uiteraard voortijdig de pijp aan Maarten geven. Dat was een streep door de rekening van de Lebbeekse amateur. f# Die evolueerde nochtans gunstig de laatste weken. Geregeld legde hij beslag op de prijzen. Een overwin ning en enkele ereplaatsen schreef hij reeds bij op zijn palmares. Van Huffel had de gewenste konditie te pakken. Hij had vertrouwen in zichzelf. Kortom, alle in grediënten waren voorhan den om met goed gevolg aan belangrijke wielerwed strijden te beginnen. Maar ook het noodlot kan je beloe ren. Het slaat soms toe van uit een onverwachte hoek. Frans Van Huffel heeft het ervaren. Niemand beter dan hijzelfd kan ons het verhaal vertellen. «De start die ik nam in de Ronde van België was hoop gevend. Na de tweede dag had ik bezit genomen van een vijftiende plaats in de algemene rangschikking. Ik kreeg uitzicht op een plaats binnen de eerste tien. Ik droomde ervan. Bovendien voelde ik mij kiplekker. Tijdens de derde etappe werd ik met pech gekonfron- teerd. Nochtans bevond ik mij op een gunstig ogenblik in een ideale positie. Bij het beklimmen van de Kaaien- berg was ik lid van de kop groep. Alles liet vermoeden dat ik op een meer dan voor treffelijke plaats zou beslag leggen. Maar plots brak de ketting van mijn fiets. Dat betekende voor mij een wa re ramp. Bovendien duurde het enige tijd vooraleer er hulp kwam opdagen. Intus sen verliepen de minuten. Ik werd door zenuwachtigheid overmand. Zeker toen ik het ganse peloton voorbij zag rijden. Eens het euvel her steld, poogde ik de achter volging in te zetten. Ik ging tot het uiterste. Maar met sterk bergop en aan een moordend tempo was de af scheiding niet meer goed te maken. Mijn benen werden loodzwaar van ontgooche ling. Ik kreeg haast de tra nen in de ogen. Opgeven. Neen dat mocht ik niet. Al moest ik er bij neervallen. Aan een ereplaats kon ik niet meer denken. Daarvoor was de achterstand met de eerstgerangschikte in de klassering al te groot gewor den. Ik heb echter moedig de volle wedstrijd uitgere den en bereidde mij intus sen voor op het nationaal kampioenschap Ik was mo reel opgejut, biezonder ge prikkeld, en sterker dan ooit. Met vertrouwen begon ik aan de zware opdracht.» Zware val «De eerste twee ronden ver liepen naar wens», gaat de Lebbekenaar verder. «Tijdens de derde ronde sloeg het noodlot toe. Twee renners waren ten val geko men. Iemand die voor mij uit reed kon de gevallen ren ners nog ontwijken. Ik die net wou demareren had de valpartij niet eens bemerkt. Ik kon niet tijdig meer ont wijken en kwam eveneens ten val. Het was de ergste tuimelpartij die ik in mijn loopbaan heb meegemaakt. Het bloed stroomde mij over het aangezicht. Bij het val len was ik op mijn hoofd terechtgekomen. Ik moest worden geëvakueerd. De wonde diende dichtge naaid. Ook liep ik verwon dingen op aan schouder en rug. Mijn fiets zelf is alleen nog goed voor de schroot hoop. De moed verliezen doe ik niet. Een nieuwe fiets is reeds in bestelling. De genezing heeft zich deze week biezonder gunstig vol trokken. Vandaag of morgen hervat ik de trainingen. Ten minste als ik over de fiets die ik besteld heb kan be schikken. Zo een valpartij kan veel zwaardere gevol gen hebben. Het enige wat mijn vrienden nu kunnen zeggen is dat ik .ooit eens op mijn kop ben gevallen», lacht de Lebbeekse ama teur. Frans Van Huffel is intussen de miserie al grotendeels vergeten. Hij is immers een moedig renner die door iedereen om zijn sportieve houding wordt geprezen. Het is prettig met zo iemand een gesprek te voeren (in de zomer) en een pint te drin ken fin de winter). E.D.M. Wielrennen. In de nieuwelingenkoers te Erembodegem won Pascal Neirinckx voor Tonv De Leeuw, (per) gehaald uit een buitenland se kampagne. integendeel, het leverde hem meestal na righeid op. Dit was ook dit seizoen het geval. Een Spaanse verkoudheid verer gerde naar een keelontste king en meteen lag de sei- zoenaanhef, waarvan de Ze ienaar veel verwachtte in duigen. Vorig jaar was hij goed voor 13 overwinningen en in een goed gestruktu- reerde ploeg als Safir, wilde hij van 1983 een belangrijk objektief maken. Het werd één lange lijdensweg met een moreel dat heel diep daalde. Enkele keren tracht te hij de kompetitie te her vatten, maar een sukses was het zeker niet. De licha melijke narigheid verdween pas half juni en Heirweg bewees dat hij. mits fysisch paraat, nog altijd wat in zijn mars heeft en daarenboven niet veel kompetitie nodig heeft om er te staan. Te Erembodegem-Terjoden gooide hij het juk van de pech van zich af en won zijn eerste Belgische koers anno 1983. Het was een ontlading van twijfel die overging in de vreugde het nog steeds te kunnen. De Zeienaar heeft nu nog enkele maanden voor zich om de mislukte start enigszins te laten ver geten. Een voortzetting van de zegereeks zou op het goe de moment komen. De Belgi sche titelren komt misschien iets te vroeg om een rol van betekenis te kunnen spelen, maar met een gemotiveerde en geprikkelde renner die kampt voor zijn plaats in de profrangen, weet men nooit. BENO Liefhebbersvoetbal. De personeelsleden van de psychiatrische inrichting Ankers voetbalden tegen hun collega's uit het Stuyvenbergziekenhuis. (dw) Paardesport. Het Waas ren- en ponyverbond organiseerde spannende wedstrijd Belsele. Volgende week is er opnieuw spektakel in de Kouterstraat. (dw) Wielrennen. Dirk Heirweg behaalde zijn eerste profze ge van 1983 (GVw) Het is lange tijd stil geweest rond de Zeelse prof. In de voorbereidingsperiode won hij wel een criterium in Spanje, maar daarmee was de kous af. Heirweg heeft in het verleden nooit veel baat Ronde door een val (arch) "llfc Wielrennen. Frans Van Huffel uil Lebbekeuit de l„ Moerzeke is Johan Robijns uit Zele vorig weekeinde ten val gekomen. Voor de Zeie naar zat er uiteraard niets anders op dan vroegtijdig de pijp aan Maarten te ge ven. De verwondingen die de wielrenner opgelopen had, bleken niet van ern stige aard te zijn. «Aan tegenslag heeft het mij nog niet ontbroken», zegt de Zeienaar. «Het is niet de eerste keer dat ik kennis maak met het harde wegdek. Ik ben laat met het koersen begonnen vorig jaar in de maand au gustus. Toen nam ik voor het eerst aan een wedstrijd deel. Tot sprekende presta ties heb ik het vooralsnog niet gebracht. Toch voel ik mij de laatste weken sterker worden. Trainen doe ik in tens. Dagelijks maal ik on- mlp Wielrennen. Bij de liefhebbers te Erembodegem won Rudy De Clercq voor René De Brucker. Zondag 26 juni 1983 te 14 en 16 uur: 23e en 24e Grote Prijs «Forum» voor nieuwelingen en juniores BWB, over een open omloop, afstand 50 kom of 10 ronden langs A Van de Maelestraat, Molenkouterbaan, Kerkhofbaan. Aalststraat. Kapellekensbaan. Ijzeren- wegstraat. Burg. De Cocklaan, Welleweg, Kouter- baan. Nachtegaalstraat. Ninovesteenweg. Keppe- straat, voor de nieuwelingen en 80 km of 16 ronden langs hetzelfde parkoers voor de juniores. Inschrijving en aankomst: café Forum, Keppestraat, Erembodegem. Vertrek: café Rooms Hof. Prijsuitreiking café Cornand. Zaterdag 30 juli 1983: te 15 uur: 25e Grote Prijs «Forum» voor juniores. Afstand 80 km of 16 ronden langs hogergenoemd parkoers. Zondag 28 augustus 1983: ie 14 uur: 26e Grote Prijs «Forum» voor nieuwelingen, over hogergenoemde omloop, afstand 50 km of 10 ronden en te 16 uur: 27e Grote Prijs «Forum» voor juniores over dezelfde om loop, afstand 80 km of 16 ronden. D.B. geveer negentig kkilometers af. Het kwam vroeger gere geld voor dat ik voortijdig de strijd moest staken. Dat is thans niet meer zo het ge val. De meeste wedstrijden breng ik tot een goed einde. Over mijn werkgever mag ik zeker niet klagen. Ik ben in een bakkersbedrijf te werkgesteld op leerkon- trakt. Ik vind geregeid de gelegenheid om op training te gaan. Wel moet ik vroeg uit de veren. Iedere ochtend om 5 uur kraait de haan. In een bakkersbedrijf moet je immers vroeg bij de zaak zijn. In de meeste gevallen kom je mij op training tegen in gezelschap van Bruno Wouters. Mare De Vrieze en Guido Braeckman. Trainen in gezelschap is veel aan trekkelijker dan alleen. E.D.M Verrassend nieuws kregen we vorig weekeinde te ho ren. De Buggenhoutse ama teur Chris Heymans stopt met wielrennen. Daaraan hadden we ons niet ver wacht. Uit de gesprekken die we tot voor kort met hem voerden, liet niets een der gelijke afloop vermoeden. Eigenlijk spijt het ons zelf een beetje dat we voortaan Chris Heymans in deze sportrubriek zullen moeten missen. «Het was niet meer vol te houden», zegt vriendelijke Chris. «Mijn dagelijkse bezigheid was niet meer te kombine- ren met de wielrennerij. Pas laat op de avond was ik in de gelegenheid om te trai nen. Geregeld was het te gen elven vooraleer ik de fiets kon laten rusten. Daar enboven moet ik ook op za terdag aan de slag. Dat had voor gevolg dat ik slechts op zondag aan een wedstrijd kon deelnemen. Onvoorbereid wil ik niet aan de start verschijnen. Dat behoort niet tot mijn temperament. Ik heb altijd naar resultaten getracht. Een rol van figurant was nooit voor mij weggelegd. Liever ermee kappen dan laag te vallen. Het besluit dat ik nam klinkt voor velen allicht verrassend. Ook voor mijzelf. Ik zal mij in de ko mende weken moeten aan passen aan een andere le venswijze. Fietsen blijf ik nog wel doen. om mijn vrije tijd door te brengen. Koer sen behoort definitief tot het verleden.» De naam Chris Heymans zal dus niet meer in deze kolom men verschijnen. Tenware de Buggenhoutenaar zich ooit nog eens zou bedenken. Wat we hem zeker niet kwa lijk zouden nemen, integen deel. E.D.M. Danny D'Haese (Zele): Danny D'Haese uit Zele is in de wielrennerij in feite nog een nobele onbekende. Vooralsnog wist hij zich niet in de kijker te rijden. Het ontbreekt de Zeienaar aan degelijke voorbereiding. Dat komt omdat de studies voor een groot stuk de vrije tijd opeisen. «Nu komt daar serieus wat verandering in», zegt de ze ventienjarige junior. «De tijd van studeren ligt achter de rug. Momenteel kijk ik uit naar een betrek king. Vanaf nu gaat mijn vrije tijd voor het grootste deel naar de wielrennerij. Ik heb mij voorgenomen om dagelijks twee tot drie uur ernstig te trainen. Daarvan moet ik de vruchten kunnen plukken. Vorig jaar ben ik met het koersen van start gegaan. Het viel geregeld voor dat ik vroegtijdig moest afhaken. Ook tijdens de eer ste maanden van dit seizoen was dat het geval. Ik voel mij thans gunstig evolueren en aan kracht winnen. Dat is hoopgevend. Ik breng ook de meeste wedstrijden tot een goed einde. Het is mijn betrachting om zo vlug mo gelijk binnen de prijzen te eindigen. Daar is inzet en energie voor nodig. Een overwinning is vooralsnog een verre droom. Voorals nog blijft de wielrennerij voor mij een vorm van ont spanning. Aan verzorging ontbreekt het mij niet. Tem po rijden zint mij vooralsnog het best. Over sprinten kan ik echt nog niet zoveel mee praten. Ik was totnogtoe weinig in een spurt betrok ken. Misschien komt dat weldra wel.» E.D.M. Roland De Smedt uit Baasro- de is zoals hijzelf zegt altijd een wielerfan geweest Als kleine jongen reeds was hij sterk door de wielersport aangetrokken. Het zit hem dus in feite reeds van kleinsaf in het bloed. Op het voorplan is de eerstejaarsju nior nog niet verschenen Tot nu toe is een tiende plaats het beste resultaat Roland De Smedt is nog student. «Studeren geniet op alles de denaar^' 00 Baasro" Land van Beveren. Ook de afgevaardigden van de ploegen uit de zaterdagreek «Aarf het Koninklijk Tech- een trofee komen halen (Iv) nisch Atheneum volg ik A2 architektuur. Sedert enkele dagen zijn de examens ach ter de rug. Het is nu vakan tie. Dat houdt in dat ik me- teén over heel wat vrijetijd zal kunnen beschikken. Ik zal mij thans toespitsen op de trainingen. Daarvoor wil ik behoorlijk wat inspannin gen leveren. Ik heb me voor genomen om dagelijks tach tig tot honderd kilometers te rijden. Een vereiste voor ie mand die zich in de juniors- kategorie tot in de ereplaat sen wil hijsen. Dit jaar ein digde ik enkele keren bin nen de eerste vijftien. Vorig jaar bij de nieuwelingen viel het mij ook behoorlijk mee. Mijn streefdoel is thans om enkele keren een plaats binnen de eerste tien Wielrennen. Op het gemeentehuis van Vrasene werden de Smishoekvrienden c af te dwingen. Aan een zege een wielerklub die reeds een kwarteeuw aktief is. (dw) durf ik vooralsnog niet den ken. Dat is allicht een zaak voor later. Het is trouwens mijn bedoeling om mij voor al vanaf volgend jaar te la ten gelden Bij dit alles hoef je uiteraard wat geluk te hebben. Het is in elk geval mijn betrachting om zo lang mogelijk aan koersen te kunnen doen. Het is mijn geliefkoosde sport, waar voor ik altijd een reus achtige belangstelling heb gekoesterd.» E.D.M. Liefhebbersvoetbal, FC Luitentuit vierde niet alleen het tienjarig bestaan maar ii nog kampioen in zijn reeks van het Vlaams Sportverbond. Het werd ontvangen gemeentehuis van Sinaai (Iv) Wielrennen. Willy De Bac ker teerde op zijn rondefor- groter dan hijzelf (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 34