Sportief Lebbeke huldigde kampioenen RBS-Lebbeke sterkste trio in Sportkwis :r: 36 - 24.6.1983 - De Voorpost Sportkwis te Lebbeke. De kwisploeg van Avanti en VDB Moderna (c) In het kader van het sportfeest. dat vorige vrijdaga vond zijn verloop kreeg in het Wiezehof, organiseerde de Gemeentelijke Sportraad eveneens een sportkwis. Niet minder dan veertien trio's hadden zich voor dit evenement ingeschreven en getooid met een leuk hoedje van de sponsorende bankinstelling, beant woordden ze. met wisselend sukses overigens, de lang niet altijd even makkelijke vragen. De jury, gevormd door Lode De Lathouwer. Roland D'Hondt, Jean Van Strijtem. Willy Elskens en Alfons Abbeloos, keek nauwlettend toe. Als kwismaster fungeerde Mare De Smedt en Jan De Decker hield het scorebord bij. De kennis van de diverse sportdiscipli nes van voetbal, over wielrennen tot handbal, badminton, atletiek, biljart, judo en zwemmen werd getoetst aan de hand van enkelvoudige en meerledige vragen. En wisten heel wat ploegen dat Magda Ilandts in 1982 Belgisch veldloopkampioene werd. dan zag je heel wat trio's met de handen in de haren zitten, toen het erop aankwam de preciese hoogte van een officiële biljarttafel te bepalen. Na vijf vragen hadden KAV en WTC dan ook nog geen enkel punt in de wacht gesleept. Ongeveer half wedstrijd stond Avanti II aan de leiding, maar het ongelukkig inzetten van de jokers gesymboliseerd door (Hoe kon het ook anders?) een voddepop. die het puntenaantal verdubbelde zorgde ervoor dat de rangschikking nog flink wat wijzigingen onderging. Uiteindelijk behaalde het Rijksbasisschooltrio Miel Guns. Jean Verhaeghen en Wilfried Vermeulen de overwinning. De volledige uitslag: 1. Rijksbasisschool Lebbeke 34 2. Avanti II 30 3. Avanti Kadetten 26 4. HBC Ajax I 24 4. SK LebbekeI 24 6. SK Lebbeke II 22 6. Volleybal Moderna Dames I 22 8. Wielertoeristen Lebbeke 20 8. HBC Ajax II 20 10. Volleybalclub Moderna II 18 11. SK Lebbeke Scholieren 14 11. Avanti Femina 14 13. MVC Dendermotors 12 14. KAV Lebbeke Centrum 10 Het winnend trio ontving uit handen van Gemeen telijk Sportraadvoorzitter Pierre Florijn een prachtige wisselbeker en alle deelnemers werden bedacht met naturaprijzen. De wedstrijd in de wedstrijd om de mooiste voddepop werd gewonnen door VDB-Moderna Dames I, vóór de SK Scholieren en MVC Dendermotors. Commentaar-na van één der verliezers, in casu Ar nold Vinck (Dendermotors), «'t Is maar een spel, hé!». En daar stond hij te koekeloeren met «twee pakskes zietekoek». Te verdelen in drieën. Pierre Van Rossem Indrukwekkende plejade Sportkwis te Lebbeke. De ploeg van RBS-Lebbeke (c) Sportlaureaten te Lebbeke. Avanti Femina (c) Sportlaureaten te Lebbeke: de atletiekklub op het podium (c) Sportlaureaten te Lebbeke: voelbalklub Desatex (c) Sportlaureaten te Lebbeke. De miniemen van korfbalklub Atlantis (c) Sportlaureaten te Lebbeke: de Avantikadetten (c) Sportlaureaten te Lebbeke: de juniores van FC Wieze (c) Sportlaureaten te Lebbeke met Eddy De Smedt, Carole Segers, Franky De Geyter en Eva Moonen van Avanti Lebbeke fc) ke) werd de mannelijke k reaat voor wat betreft kompetitiesport. Al jaren tief in de atletiek hij r< de provinciale kampioen tels speer- en schijf werp a.h.w. aan elkaar wi hij in 1983. als tweedej® junior, universitair kc pioen speerwerpen en tw de in datzelfde kampic- schap met de schijf. Als ploeglaureaat la» Avanti Lebbeke uit de b De vaandeldrager ze* bij de dames als bij de h( van het handbal uit regio. Tenslotte werd ev eens een beker overhand on aan Dynamica, de vei ging die actief is op het i van de sport voor minder lieden. Pierre Van Rosi uit de bus. Zij is o.a. sportief-aktief in de schoot van de KAV. Tot laureaat van de rekreatiesport-heren werd Eddy De Smedt uitge roepen. een wielertoerist die van 1978 tot en met 1982 geen enkele maal afwezig bleef op de zondagritten van zijn klub en ook reeds diver se lange-afstandsritten in de benen heeft. Tot laureate voor de kompe- titiesport-dames werd Caro le Segers geproklameerd. Zij is basisspeelster van het Modema-volleybalteam dat de kampioenstitel in de wacht sleepte, is een ge kwalificeerde tennisspeel ster (C 30-2) en winnares van het eerste Open Lebbeekse Tennistornooi. Frank De Feyter (AC Lebbe- sportraadvoorzitter Pierre digd. Florijn, die in zijn toespraak de imposante plejade kam pioenen een bewijs noemde van het dynamisme van de Lebbeekse sportverenigin gen. De talrijke jeugdige ge- vierden achtte hij een wissel op de toekomst. Nadat hij de taak van de gemeentelijke sportraad toelichtte advies uitbren gen aan de gemeenteraad pleitte hij voor meer aan dacht voor de rekreatiespor- ten. Voor een meer aktieve rekreatieve sportbeoefe ning, beklemtoonde Pierre Florijn, wil ik me tijdens de huidige legislatuur aktief inzetten. Tot slot van zijn toespraak dankte de ge meentelijke sport raad voor zitter alle medewerkers en Ze waren er in alle vormen en leeftijden, vorige week vrijdagavond in het «Wiezehof» te Lebbeke-Wieze. Dames en heren in de «fleur» van hun leven, die via de sportbeoefening de stramheid uit hun spieren proberen te weren en de motor vlotdraaiend willen houden, naast heel wat ambitieuze jongeren en gevestigde waarden, bij wie het er in de eerste plaats op aankomt prestaties te leveren. Eén ding hadden ze echter gemeen: het waren allen grootlebbekenaars en het voorbije seizoen waren ze er in klubverband of individueel in geslaagd een titel binnen te rijven. Op verzoek van de Gemeentelijke Sportraad de organisatoren van dit derde Sportfeest waren ze naar het Wiezehof afgezakt om er in de bloemetjes gezet te worden. Daarvoor zorgden dan zowel de leden van de Gemeentelijke Sportraad, als de talrijk opgekomen politici. Van de huldiging van deze zowat 250 Lebbeekse kampioenen, maakten de organisatoren eveneens gebruik om een sportkwis op te zetten, extra-verdienstelijke sportbeoefenaars in het zonnetje te zetten en dé sportlaureaten te huldigen. Aan dit sportfeest dat zich in een grote belangstelling mocht verheugen verleenden verder ook het Gemeentebestuur, de Sportdienst. de Bank Brussel-Lambert en plaatselijke nijveraars hun medewerking. Toespraken Vieren zonder speechen is onmogelijk. Dus werden tij dens dit 3de sportfeest ook de mondspieren en stem banden aan het werk gezet. Dat deed o.a. aemeenteliik Extra-verdienstelijken Aan vijf grootlebbeekse sportbeoefenaars, die zich in het verleden in hun sport verdienstelijk maakten dat trouwens nog doen werd een schaal overhan- de leden van het Dagelijks Bestuur van de Sportraad. Voorzitter Bert De Cleyn maakte de uitslag bekend. Als laureate voor de recrea tiesport-dames kwam Mevr. Van Ransbeeck-Heymans sponsors. Ook sportschepen Germain De Ridder verheugde zich tijdens zijn slottoespraak over het groot aantal sportbeoefenaars dat er in de resp. disciplines in ge slaagd was een kampioens titel in de wacht te slepen. 250 sportbeoefenaars huldi gen, aldus de sportschepen, is misschien van het goede teveel, maar illustreert an derzijds het enthousiasme waarmee gestreden werd. Een ingesteldheid die ons enkele jaren geleden trou wens de eretitel van «Sportgemeente» liet beha len. Germain De Ridder dankte verder o.a. ook sportraadvoorzitter Pierre Floriin en koÖldllKltCr Al fons Abbeloos en besloot zijn toespraak met het ci taat: «De sport is een sektor waarin de wereld opge bouwd wordt.» Sportlaureaten Hoogtepunt van het 3de Sportfeest was ongetwijfeld de proklamatie van de sportlaureaten. De verkie zing ervan gebeurde door een jury. voorgezeten door ex-BLOSO-inspecteur Bert De Cleyn en verder samen gesteld uit Mare Stassijns, redaktiesekretaris bij de BRT. Yvan Sonck, presenta tor-sportjournalist bij de BRT en Miek Ceurcelt. BLO- SO-konsulente. Deze jury beraadde zich over een keu ze-advies. uitgebracht door Pierre Verhavert, die al 25 jaar aktief is in de jammer genoeg minder populaire sporttak die het korfbal is en momenteel nog aktief is bij de Lebbeekse korfbalclub Atlantis, was de eerste in de rij. Na hem volgden Alfons Van den Broeck. lid van Wie lertoeristen Lebbeke een 56-jarige die in 1978 o.a. na tionaal laureaat werd, Ma rio Mertens (Avanti), een handballer die al 460 kom petitiewedstrijden betwistte en een 15-tal nationale se- lekties op zijn naam schreef. Kris De Ridder (AC Lebbeke) die de polsstokrecords aan elkaar rijgt en reeds zeker is van zijn selektie voor het Europees Juniorenkam pioenschap in augustus e.k. te Wenen en tenslotte Dirk Verhofstadt (Avanti Lebbe- >--> ke). door presentator Mare Sportlaureaten te Lebbeke. De vier mannelijke sportlaureaten (c) De Smedt als «boegbeeld» van het Belgische handbal bestempeld en ongetwijfeld al jaren de eerste Belgische handballer.

De Voorpost | 1983 | | pagina 36