I I Haalt de vijfde 'Beker van de Rozenstreek'dit jaar de 60 ploegen? Kalenders en reeksverdelingen gekend Operatie «grote schoonmaak» bij Leonidas Aalst r. Frankie Weyn, topspeler uit liefhebberij Volleyen met masker op! Oostvlaamse scheidsrechters kiezen vertegenwoordiger Eerste jeugdtornooi H.K. Waasmunster een voltreffer /olleybal Ives De Cocker naar Juvenes Zele 40 - 24.6.1983 - De Voorpost VOLLEYBAL Rekreatie-Volleybal D» maand juni betekent traditioneel de opening van de 'Beker van de Rozenstreek', en dit met de inschrijvingspe riode. Nadat de vorige twee seizoenen respektievelijk 42 en 51 ploegen op de deelnemerslijst werden genoteerd, hopen de organisatoren dat voor het 1* Lustrumtornooi de kaap der 60 teams zal worden bereikt. Een indrukwekkend geheel, waaruit de opvolger van Meersvlieg Drongen moet gezocht worden. ri 1984 BI De eindronde: a. de 1/8-finales: van 1 fe bruari '84 tot 19 februari '84 b. de 1/4-finales: van 1 maart '84 tot 18 maart '84 Tornooi ingericht door AKV De Dompeleers Niet minder dan 14 ploegen hadden zich ingeschre ven voor het volleybaltomooi van AKV De Dompe leers. Uiteindelijk werden de Poipeplekkers de lau reaten. Er werd opvallend veel plezier gemaakt in dit tomooi dat gekenmerkt werd door een alles overheer sende fair-play. Uitslagen: Schiftingen van zaterdag Schoimers - Destereers 2-1 39-35 Toerebisjoekes - Dompeleers 1-2 34-39 Voesj - Voortkapoenen 3-0 45-30 Kloet Kloesj Klang - Sjieperekes 0-3 27-46 Lodderoeigen - Ja watte jong 3-0 45-21 Toisers - Per total 0-3 15-45 Komissesloipers - Poipeplekkers 0-3 16-46 Wedstrijden van zondag 13-14": Toisers - Komissesloipers 2-0 11-12": Kloeit Kloesj Klang - Ja watte jong 1-2 9-10": Toerebisjoekes - Voortkapoenen 2-0 7- 8": Schoimers - Destereers 0-2 5- 6": Voesj - Destereers 2-0 3- 4": Lodderoeigen - Zjiepeirekes 2-1 1- 2": Per total - Zjiepeirekes 1-2 DAMESBASKET Liefhebbersvolley te Zele. In het tweede KW B-volley tornooi behaalde KWB Centrum Zele een derde plaats tegen KWB Kalken (gvw) Handbal. Koen Verhofstadt stelt hier Carlo Vincknationale doelman en vorii vst Mechelen, in gebreke. Volgend jaar spelen ze samen bij Avanti. (wvc) Een kijkje in het reglement leert ons dat de "Beker van de Rozenstreek' een ideaal tornooi is voor elke soort re- kreatieploeg: Alle deelnemende ploe gen worden ingedeeld in een aantal reeksen van maximum 5 ploegen per reeks (meestal 4 per reeks). In iedere afzonderlijke reeks spelen deze ploegen onder ling een mini-kompetitie met heen- en terugwedstrij den. Dit houdt in dat élke ploeg minstens 6 wedstrij den kan spelen: dit zijn er 3 op het eigen terrein, en 3 op het terrein van de tegen stander. Hiermee zit de re- kreatiespeler echt op... ro zen, vermits het verlangen om volleybal te spelen ten volle aan bod komt. Nadat alle schiftingswed strijden zijn gespeeld, wordt in elke reeks het eindklasse ment opgemaakt, en gaan de diverse reekswinnaars over naar de eindronde van het tornooi. Deze eindronde wordt afgewerkt volgens de formule van rechtstreekse uitschakeling, maar ook met heen- en terugwedstrijd. Zo ;aan we via de 1/8-finales n de 1/4 finales tot de beide 2 finales, de troosting en .e finalewedstrijd van het omooi. det spreekt voor zich dat in leze tweede fase (de eind ronde) de sterkste ploegen doordringen. Het is dan ook ergens logisch dat het re- kreatieve wel enigszins op de achtergrond raakt, en plaats moet maken voor de meer prestatiegerichte ploegen. In ieder geval komt de-deel nemende rekreatieploeg be ier aan zijn trekken in de Beker van de Rozenstreek' dan in een tornooi waarbij de formule zou gebaseerd zijn op rechtstreekse elimi natie! it Een tweede punt in dit tomooi is dat alle ploegen bij voorbaat worden inge deeld in vier regionale groe pen. Zo zijn er de groepen Gent, Aalst, Dendermonde en Sint-Niklaas. Per groep worden dan op de algemene vergadering een aantal reeksen gevormd, en speelt men volgens bovenvermel de formule. Dit houdt in dat de deelne mende ploegen ervan verze kerd zijn geen al te verre verplaatsingen te moeten maken Met de "Beker van de Rozenstreek' wil men de re kreatieploeg in eigen regio laten spelen, waarbij ver plaatsingskosten tot een mi nimum worden herleid. Echter, dit geldt enkel voor de wedstrijden in de voor ronde. In de eindronde, die wordt gespeeld volgens het systeem van rechtstreekse uitschakeling wordt hier mee geen rekening gehou den en verloopt het tomooi 'provinciaal'. In deze tweede fase kunnen de verplaatsin gen dan ook al iets verder uitlopen. Een ander vast gegeven is dat elke deelnemende ploeg zélf kan bepalen wan neer men de wedstrijden in de voorronde wenst te spe len. In overleg met de overi ge reeksgenoten kan men dus onderling de speelka- lender samenstellen. Vele ploegen appreciëren dit ten volle, aangezien men vaak ook nog in een plaatselijke rekreatiekompetitie uit komt, en men vaak al meer dere wedstrijden moet spe len op een te korte periode! In de 'Beker van de Rozen streek' heeft men nu zelf de mogelijkheid om vrije week ends op te vullen of de tradi tioneel kalme december maand vlot door te komen. Nieuw in de 'Beker van de Rozenstreek' is dat alle ploe gen welke niet in eeri of andere rekreatiekompetitie uitkomen, een voorgift krij gen van 3 punten per set, tegenover ploegen welke wél in een rekreatiekompe titie spelen. Tenslotte is het zo dat spelers die aangesloten zijn bij de Belgische Volleybal- bond, niet worden toegela ten tot de 'Beker van de Ro zenstreek'. De organisatoren willen het etiket van 'rekrea- tie-volleybaltomooi' niet in een verkeerd daglicht stel len door provinciale spelers tot het tomooi toe te laten. Technische gegevens be treffende de 5* 'Beker van de Rozenstreek': 1* Lustrumtornooi De 'Beker van de Rozen streek' wordt gespeeld in 2 fases: Ade voorronde: van 1 okto ber 1983 tot en met 15 janua- c. de 1/2-finales: troosting en finale: 15 april 1984. Zowel de wedstrijden in de 1/8-finales als de 1/4 finales worden gespeeld volgend de formule van rechtstreek se uitschakeling met een heen- en terugmatch, bin nen vermelde periode. De beide 1/2-finales, de troos ting en de finale worden op 1 dag gespeeld op neutraal terrein. De uiterste inschrijvings datum is 11 september 1983 en de algemene vergade ring lottrekking zal ge houden worden op zaterdag 19 september 1983 in Paro chiehuis 't Veer te Schelle- belle. Elke ploeg die deel neemt zal hiervoor een schriftelijke uitnodiging ont vangen. Het inschrijvingsgeld is 500 frank per ploeg, en kan betaald worden onder ge sloten omslag (eventueel met cheque) of op het num mer 290-0400768-82 ten name van 'Beker van de Rozen streek'. Bij aanwezigheid op de algemene vergadering van 19 september aanstaan de. wordt er 100 frank terug betaald De totale prijzenpot be draagt 27.000 frank, waaron der 6.500 frank voor de eind- laureaat. De nummers 2. 3 en 4 nemen respektievelijk 4500. 3000 en 2000 frank mee naar huis. Naast prachtige trofeeën voor alle eindron de-ploegen zijn er ook nog 2 speciale trofeeen voorzien: 1. Voor de beste KWB-ploeg van het tomooi 2. Voor de beste ploeg der jeugdhuizen van het tomooi. Om de veertien dagen ontvangt elke ploegverant- woordelijke alle uitslagen en aangepaste rangschik kingen van alle gespeelde wedstrijden. Dit in de vorm van een Gratis Tijdschrift. De 'Beker van de Rozen streek' loopt in samenwer king met de Vlaamse Liga voor Jeugd-, Mini- en Re- kreatievolleybal. De win naar van dit tornooi kan dan ook deelnemen aan de "Be ker der Bekerwinnaars', een tornooi waarbij alle beker laureaten uit gans Vlaande ren deelnemen. Kontaktadres 'Beker van de Rozenstreek': Baeyens Geert, Massemensteenweg 56/4. 9200 Wetteren Het volgend basketseizoen start Leonidas Aalst volledig in 't nieuw. Vooreerst is er de naamverandering. «Leonidas Aalst» vliegt de prullemand in en wordt door «DBC Aalst» (Damesbasketklub Aalst) vervangen. De vrouwtjes zitten weliswaar nog zonder sponsor maar hopen in de toekomst dat hun rijke oom uit Amerika zich zal aanbieden. Vervolgens werd de schaar gezet in het spelerspoten- tieel. waardoor de Ajuinen- ploeg sterk gewijzigd op het plein komt. Het koninginnestuk Daniël- le De Wandelaere verlaat definitief DBC Aalst en slaat voortaan haar vleugels uit bij Monceau. Deze Waalse ploeg heeft ambitie zat. wil van '83-'84 een topseizoen maken. Gezien hun sterke samenstelling kan dit initia tief alloen toegejuicht worden. De geroutineerde Patricia Van Doren gaat Pitzemburg (Mechelen) versterken. Mitsi Stockx doet het voorlo pig een jaartje kalmer aan. Het hiaat wordt opgevuld door Caroline Audenaert. 26 jaar, komt van Eeklo en Ann Ghyselinck, 16 jaar, komt van de Pinte De coatching berust voor taan bij Geert Bocqué, zeker geen onbekende in basket middens. Woordvoerder Frans De Swaef beweert dat de Aal- sterse transferbalans nu volledig in evenwicht is: «Bij dit gebeuren domineer de het koortsachtig zoeken naar grote speelsters die ons team wat meer impakt kunnen geven in '83-'84. De ploegverlaters werden vervangen door meisjes met een grote dosis moed en wilskracht. Deze uitzuive ring zal daarom een mini mum aan gevolgen heb ben,» aldus de heer De Swaef. Hoe komt het dat trainer Verhulst en speelster De Wandelaere vrij onver wachts opstapten? «Daniëlle is een speelster met heel veel ambitie, die houdt van topploegen. Voor lopig is Aalst niet in staat om aan haar wensen te vol doen. Wij proberen ons te handhaven tussen de mid denmoters. Dus heeft zij moeten kiezen tussen kon tent zijn met een ploeg die de jeugd de kans geeft iets te presteren of hoger mikken en top-klasse prefereren Uiteindelijk heeft haar tem perament de doorslag gege ven en verkoos zij Monceau. Bij trainer Verhulst lag het duidelijk anders. Deze man heeft een druk bezet werk programma. Voor hem was het bijna onmogelijk de Aal- sterse meisjes een volwaar dige training te geven. Dit zou ongetwijfeld een weers lag hebben op de prestaties. Daarom vond het bestuur het wijselijker de man niet onnodig te overbelasten en stelden zij voor hem te ver vangen. Uiteindelijk viel ons oog op Geert Bocqué,» aldus De Swaef. NR De kommissie van kam pioenschappen slaagde erin de reeksindeling, speelda gen en kalenders samen te stellen. De kalender voor de nationale reeksen was reeds een paar weken vroe ger klaargekomen zodat het seizoen 1983-84 nu volledig op punt staat. Als men de reeksindeling aandachtig bekijkt moet het opvallen dat bij de streekklubs enkel Avanti Lebbeke en Avanti Femina nog in de nationale reeksen aantreden. Inderdaad, in 2* nationale vindt men geen enkele streekklub en wij ge loven dat het heel lang gele den is dat zo een toestand zich nog heeft voorgedaan. In 1* Landelijke nu 3* af deling V.H.V. genoemd vindt men dan ook 4 streekklubs, nml. H.B.C. Dendermonde, E.V. Aalst, Robuco Buggenhout en Ajax Lebbeke terug. Meteen is het duidelijk dat het hier niet aan streekderby's zal ontbreken. Vooral het duo Ajax Lebbeke-E.V. Aalst zal met aandacht worden ge volgd daar beiden toch wel vertrekken als mogelijke kanshebbers op de titel. In 4* afdeling V.H.V. B treft men 3 streekclubs aan. De nieuwkomer Avanti 2, Spar ta Aalst en G.S.K. Grember- gen zijn onze blikvangers. Eerste provinciaal Uost- Vlaanderen-Brabant, be heerd door het P.K.O., telt II klubs en van die 12 klubs zijn er zo maar eventjes 7 die uit het Voorpostgebied ko men. nml. Brabo Denderbel le I II, Waasmunster. Tem- se, Lokeren. E.V. Aalst 2 en S.K. Grembergen 2. Bij de dames speelt Belgisch kampioen Avanti Femina uiteraard in 1° Nationale en in de 3" afdeling verdwijnt weliswaar Aalst Sportief maar met de nieuwkomers Avanti Femina 2 en Robuco Buggenhout krijgt E.V. Aalst toch twee streekklubs die niet zonder ambitie zullen starten na de promotie. In de 4* afdeling B. die even tueel zal beheerd worden door het P.K.O. spelen R.B. Dendermonde, Olympia Aalst en G.S.K. Hamme. De ze reeks is interprovinciaal samengesteld. De eerste twee uit de eindrangschik king maken enkel kans op promotie na een eindronde te spelen tegen de eerste twee van 4* afdeling A. Reeksindeling: Heren: 1* nationale: Meche len, Sasja, Hasselt, Ang- leur, Eupen, Merksem, Avanti Lêbbeke, Herstal. Grivegnée, Neerpelt, Beyne, Evere 3* afdeling: Dendermonde, Anderlecht. E.V. Aalst, Beer- se, Ap. Kortrijk, Sasja 2, Ar. Hecht genhout, Maasm Ajax Lebbeke, Heus 4* afdeling B: Gent Grembergen, Avanti Kortrijk, Mechelen! Sparta Aalst. N Haachtse, Groot den, Middelkerke. 1* provinciale: Den I. Denderbelle II, Si bergen II, Wac Temse, Lokeren, de, E.V. Aalst 2, gaarden 2, W< Wemmei. Dames: 1* nation: ren. Sasja. Has; Angleur. Houthal) Femina Lebbeke, Malveren, Neerj spiegel, Evere. 3* afdeling: Gent, E.V. Aalst. Avanti Lebbeke 2, Ar. Heel mar, Meeuwen, beek, Robuco Bu< Haachtse, Mol, Hei 4* afdeling B: Gr< den, R.B. Den< Evere 2, Olympia Kortrijk, Menen. Hamme. Kalenders: De kompetitie start) het weekend 10/11 ber maar op 3/4 start de voorrond) Beker van België ingeschreven pl< halve 1' en 2* nati( Maandag kwamen 34 van de 53 Oostvlaamse scheids rechters bijeen in een bui tengewone algemene verga dering om een provinciale vertegenwoordiger te kiezen in het V.S.K. Het uitvoerend komitee van de Vlaamse handbalvereni ging was inderdaad overge gaan tot de ontbinding van het bestaande V.S.K. omdat dit orgaan mettertijd niet meer reglementair was sa mengesteld. Oost-Vlaanderen diende dus te kiezen voor één lid dat zou zetelen in dit V.S.K. en één lid dat als kon optreden en tevens zou zetelen in de kommissie aanduidingen B-groep. G. Kerremans en H. Cley- mans. respektievelijk voor zitter en sekretaris van de werkgroep O. VI. scheids rechters. hadden 3 kandida turen ontvangen voor het V.S.K. en 5 kandidaten had den zich aangemeld voor de kommissie aanduidingen B- groep. Nadat voorzitter Ker remans een kort aktivitei- tenverslag had gegeven van de werkgroep en er enige toelichting werd verstrekt bij de fysische 1 scheidsrechters tember dienen gaan», werd overgi de stemming. Als li V.S.K. werd Werner verkozen die als 0.1 tegenwoordiger Af opvolgt en W. Verlef het voor d blijft dus in funktiel Deze beide scheid] worden dus door h aangeduid als C vertegenwoordigers) volgende algemer dering van de V.H-B »«tis Het 1* jeugdtornooi van H.K. Waasmunster is dankzij do medewerking van de sportieve Gemeentelijke La gere School een voltreffer geworden op alle gebied. De verantwoordelijken voor het tomooi H. Maes, Eddy De Vlieger en Rik Ghyssels bleken naderhand dan ook uiterst tevreden over de res pons die zij hadden gekre gen. Er waren vijf ploegen die deelnamen en scheids rechter Joris De Pauw leidde heel wat aantrekkelijke wedstrijden op de speel plaats van de G.L. School. Het was uiteindelijk de oud- leerlingenploeg I (°70) die de overwinning in de wacht sleepte. Het ziet er naar uit dat H.K. Waasmunster met de G.L.S over een bijzonder goede voedingsbodem beschikt. G.L.S. Waasmunster was ook reeds winnaar van het pupillen tornooi georgani seerd door het Provinciaal Komitee Oóst-Vlaanderen. H.K. Waasmunster sprak dan ook nog zijn dank uit t.o.v. het Gemeentebestuur en de Gemeentelijke Sportraad. Uitslagen G.L.S.-Oud I 6-13 Oud II-Ajax Lebbeke 15- 3 Avanti-Óud I 12-10 Ajax-Avanti Lebbeke 6-15 Oud I-Oud II 9- 9 G.L.S.-Ajax 17- 6 Avanti-Oudll 15-12 Oud I-Ajax 22- 2 G.L.S.-Avanti 14-12 BADMINTON Na afloop van een bezoek aan onze klub St.-Gillis-Waas kon ik hem in de gezellige bar van de sporthal overhalen tot een interview. De figuur Frankie Weyn heeft mij sedert de drie jaar dat ik badminton speel steeds geïntegeerd. Een rustige maar door zijn persoonlijkheid toch sterk opvallende speler. Iemand die zijn sport beleeft in de ware zin van het woord en veel op toernooien verschijnt als hij er zin in heeft en de vorm goed is. Rangschikking 1. Oud-leerlingenploeg I 1 P- 2. G.S.L.-schoolploeg 6p. 3. Avanti Lebbeke 4 p. 4. Oud-leerlingenploeg II 3p. 5. Ajax Lebbeke 0 p. EVA. iefhebbersvolley te Zele. Met achttien deelnemende ploegen kende het tweede KWB- <lleytornooi veel sukses. Krivo en Wetteren speelden de finale met Krivo als winnaar vw) Als vervanger van de naar definitief aangetrokken. Dit is met zijn Im93 als aanval- St.-Niklaas verhuisde Dan- 18-jarige talent speelde vo- Ier een gevoelige verster- ny De Maesschalck heeft Ju- rig seizoen bij Adec Baasro- king voor de Zeelse aanvals- venes Zele Yves De Cocker de in tweede provinciale en lijn. (ajz) -- m. Duivensport. Het hok van Octaaf Brondeel uit Schellebel- ie blindt uit Qp Etampes in het Nieuw Verbond der Denderstreek (gvw) Het interview dat nu volgt toont het beeld van een komplete speler die alles voor zijn sport doet om het op een hoger niveau te bele ven maar als B 1 toch niet de ambitie heeft A2 te worden. Zijn eerste kennismaking met badminton moet in no vember 1975 zijn geweest. Maar vanaf het seizoen 1976-77 is hij met jaartner Ronnie Rotthiers aan toer nooien beginnen deelne men. Het was trouwens ook in dat seizoen dat Frankie C 1 werd door twee plaatsen in halve finale enkel en dub bel te St.-Niklaas voor eigen publiek en op het toernooi te Brugge. Het moet ook in dat seizoen geweest zijn dat Frankie Weyn een armletsel opliep door overtollig te trainen op rughand. waardoor hij nu nog een steunband aan de elleboog draagt. Dat het systeem van klasse mentsverhoging toen hele maal anders fungeerde be wijst zijn B2 klassement in 77-78 dat hij door een aantal overwinningen en finale plaatsen behaalde. Het daaropvolgend seizoen was een aanpassing aan het veel hogere B-niveau voor Frankie en zijn nieuwe part ner Dirk Van Avermaet. Be gin 1980 won Frankie Weyn het internationaal toernooi van Poona te Mortsel en dat van Olbad in het heren en kel en kon zich vanaf dat moment als BI bevestigen. In 1980-81 toen ik Frankie voor het eerst ontmoette was hij verantwoordelijke voor de sportkommissie van de Provinciale Badmintonraad. Op mijn vraag waarom hij deze taak op zich heeft ge nomen en slechts één jaar heeft uitgeoefend, ant woordde hij dat zijn toetre den tot de provinciale raad onder impuls van de klub- sekretaris van de Mintons Etienne Vercauteren is ont staan. Frankie heeft die job dus maar één jaar uitge voerd omdat hij de handen reeds overvol had in eigen klub. Tijdens het gesprek gonsde de vraag «hoe Fran kie Weyn eigenlijk traint?» door mijn hoofd. Wel, hij oefent tweemaal per week badminton en evenveel ke ren op konditie. C veel sport aan de] school. Wat volgens hem I is waarom onze f ergens achteraan ten opzichte van de Vlaamse provincies hij in vier kenmerkei f eerste: gebrek aan sat ie door de Pro 1 Badmintonraad Oof deren, het feit dat provincie vooral be de klubs spelen, dat jeugd is en dat tent geen goede begf bestaat. A Tot slot vroeg ik het 1 het interessant vond! I Oost-Vlaanderen teil trainen, en waaron^H naar een Antwerp muteert om A2 te worden. Zijn antwoord was en adekwaat: «Ik sp j| mijn plezier», zei hij 3] wil op een toern« mijn inschrijvingsgel 'n nen spelen, en waffl ik dan A2 worden eerste instantie map toernooien te kunnen en ten tweede ei eerste wedstrijd tell I te liggen. Neen. ik b ambitie om A2 te W i van klub te veranda j Over Frankie Weyn I a «11 schijnlijk nog vele worden geschreven praat.

De Voorpost | 1983 | | pagina 40