Belgisch Kampioenschap Rallycross in Arendonk Tweede overwinning voor Brik Schelfaut s,ade' fiipp ai mi»; j De Voorpost - 24.6.1983 - 41 Lokeren. Wie in het afgelopen jaar een titel behaalde werd gelauwerd door het ijl(Stadsbestuur (dm) Lokeren. A.V.L. speelde kampioen bij de junioren-senioren in de 4de afdeling Lokeren. BBC Eksaarde lukte een dubbelslag want zowel de basisploeg als de werden provinciaal kampioen (dm) Lokeren. FC Standaard werd kampioen in de Ie klasse van het Lokers ^°^eren- De reserven van RC Doorslaar werden provinciaal kampioen (dm) Vorige week werd de B.L.B.- motocross gereden op de omloop van de «Helleput ten» te Rijkevorsel. Brik Schelfaut uit Hamme kwam bij de nieuwelingen 125cc aan de start voor de vierde proef van het B.L.B.-kam pioenschap waar hij op de derde plaats stond. De eer ste reeks nam hij na de start een derde plaats in, reed half wedstrijd als tweede maar kon in de slotrondgn toch nog naar de leiding ko men voor Van Hoof en Claus. Voor de tweede reeks werd hij wat ingesloten en ging als achtste in de eerste ronde. Na enkele ronden reed hij toch al op een derde plaats, waarbij drie piloten met dezelfde punten in aan merking kwamen voor de eindzege. Brik wist in de laatste ronden toch nog naar een tweede plaats te rijden waardoor hij de eind zege behaalde en terug pun- tenwinst kon boeken voor het kampioenschap. Peter Dhauwe had geen goede start in de eerste reeks maar had na de ver kenningsronde toch reeds een tiende plaats ingeno men. Na een harde en moei lijke strijd eindigde hij nog op een vijfde plaats. In de herneming ging hij als zes de van 3tart maar kwam niet verder dan een vierde plaats. Ook in de eindstand werd hij vierde en komt in de tussenstand van het kampioenschap wellicht op een tweede plaats maar met nog twaalf reeksen te rijden is de strijd nog zeker niet ten einde. Dirk Vlassenroot ken de de eerste reeks enkele haperingen want na de start reed hij op een prachtige vierde plaats maar verloor toch terrein en moest uitein delijk vrede nemen met een tiende plaats. In de tweede heat ging het stukken beter want nadat hij op een achttiende plaats uit de starthekkens kwam reed hij nog naar een zevende plaats en werd achtste in de eindstand. Alain Roels kwam als acht ste uit de start en wist in de laatste ronden nog sterk aan te dringen naar de leiders toe en finishte als vierde. In de herneming nam hij een snelle start, reed enkele ron den als tweede maar ver dween dan door moeilijkhe den uit de wedstrijd. Eric Brems werd ook niet van tegenslagen gespaard en werd in de eerste reeks al na enkele ronden uitgescha keld toen hij op een negende plaats reed. Voor de start der tweede reeks moest hij op de tweede rij plaats ne men, Na de eerste ronde had hij een zeventiende plaats en finishte nog als twaalfde. Dimitri de Maesschalck werd met een 36' en 32° plaats. 34° in de eindstand; Leslie van Puyvelde werd kampioen van Antwerpen. Kurt Bussens werd winnaar "bij de 250cc-ers nadat hij een eerste plaats reed in de eerste reeks voor Keyen- berg, Savat, Vercruysse en Jochems. In de tweede reeks ging de overwinning naar een sterke Gino de Jonghe voor Bussens. De Keuckelei- re, Keyenberg en Savat. Lie ven Vercruysse eindigde als zevende maar moest in bei de reeksen van ver uit de middengroep komen bij de 45 piloten. De eindoverwin ning ging naar Kurt Bussens voor Keyenberg, Savat, De Jonghe en Vercruysse. Keyenberg werd kampioen van Antwerpen. Herman Le- naerts reed een sterke eer ste reeks, kon als tiende uit de start komen en passeerde na de eerste ronde op een achtste plaats. Hierna had hij een hapering, verloor en kele plaatsen en finishte nog op een vijftiende plaats. In de tweede reeks was de strijd terug minder, eindig de hij als negentiende en werd zeventiende in de eindstand. Johan De Rijcke behaalde in de eerste reeks een 27° plaats en na de start der tweede reeks nam hij een twintigste plaats in. Jo han wist zich hier sterk te verdedigen maar halfwed- strijd werd hij door een val uitgeschakeld. Bij de juniors 500cc ging de eindoverwinning naar Peter Hoendervangers na twee reekszeges. Raekelboom werd tweede en Eric Baeyens kwam ook terug op het podium als derde na een vijfde en negende plaats in de reeksen. Bij de 250cc-ers ging de zege naar Hopmans voor Kaesemans en Fay- naut. Kampioen van Ant werpen werd bij de 250cc- ers Rietjes en bij de 500cc piloten Stefan Raeckel- boom; Stouvenaeckers won terug alles bij de nationalen 125cc voor Benoot, Stroo en Sep en bij de nationalen 250cc was de overwinning weggelegd voor Van de Geuchte voor Perreman en Vink. Peter Dhanis was bij de 500cc piloten terug heer en meester en kon in deze kam- pioenschapsproef terug acht punten winst nemen en staat nu met nog twaalf reeksen voor de boeg op een derde plaats, voor De Wulf en Jochems. Ronny de Coster behaalde een vierde plaats en kon in beide reeksen wel verschil lende plaatsen terugwinnen maar toch is hij nog niet helemaal hersteld van zijn val te Sijsele. Mare Baetens eindigde op een vijfde plaats. Het zijspanduo Ver- cluys-Goethals was de snel ste in de tweede reeks en tweede in de eerste serie. Ramon en C° won de eerste reeks en kreeg in de herne ming na enkele ronden een klapband maar reden op een ongelooflijke manier de reeks uit op de velg. Ze wist- ten hiermee nog vijfde te worden en waren derde in de eindstand. Het Neder landse duo Voets-Voets be haalde een tweede plaats. Van Hauwe-Bullinck werden Antwerps kampioen. Bij de inters kregen we de eerste reeks een materia- lenslag; Erwin Gabriel, Dirk Tanghe ën Willy Van Baelen werden uitgeschakeld het geen aan de prestatie van winnaar Joos niet ten onder deed. Janssens werd tweede voor Dhaemers en Van de Klooster. De tweede reeks ging naar Willy Van Baelen voor Joos, Gabriel en Van de Klooster waarbij Joos en eindwinnaar en Antwerps kampioen werd. Van de Klooster werd tweede voor Hugo Dhaemers, Schroyen en Claus. Bij de 250cc-ers ging de zege naar Lieven de Vylder voor Van de Meer- sche, Combee en Ranquin. Motocrosskalender Dit weekend wordt de wed strijd gereden op de prachti ge zandomloop «De Klei- groeven» te Egem-Pittem in een zandkuil van meer dan dertig meter diepte en waar alle categorieën uitgeno men de nieuwelingen 125cc een kampioensproef zullen betwisten. Op 3 juli wordt de wedstrijd van het «Denderland» gere den te Hofstade (Aalst) op een gans vernieuwende om loop. Alle categorieën aan de start en kampioen schapswedstrijden voor nieuwelingen 125cc, juniors 250/500cc en nationalen 125cc. Clubpiloten Dirk Vlassenroot en Dimitri de Maesschalck. D.H. Sport te Lokeren. De uefa's van SC Lokeren speelden kampioen in de A-afdeling (dm) Sport te Lokeren. FC Uco werd kampioen in het korporatief voetbalverbond Durn Waasland-Schelde (dm) Sport te Lokeren. In de K.K.S.F.B. speelden de scholieren van FC Doorslaar kampioen (dm) Zestienhonderd cracks op 26 juni voor 't eerst in België Het Glossocircuit van Arendonk zal op zondag 26 weer 316, Kamiel Vereecken uit nr. 25 Oud-Turnhout of nr. 26 gonzen van de autosportbedrijvigheid. Er wordt een inter- Opwijk met VW Kever, enz. Arendonk. Vanaf daar moe- nationale proef gereden tellend voor het Kampioenschap In totaal worden er zo'n 80 ten enkel de wegaanduidin- van België. piloten verwacht, wat de gen gevolgd worden. Een blik op de voorlopige %^^^^^^ÊKÊÊ^^^^Ê/BÊÊ^^^ÊÊÊjÊ^ÊÊ/Ê/ÊKÊU/^S3KÊÊÊÊÊBÊÊ/ÊBÊÊgÊMgtÊM deelnemerslijst; 1600cc Nederland; landse kampioen 1982, vice- if* am M Europese kampioen '81. 'SÈfÊÊ II Jan Lammers._ Audi 80 Quat- I Goran sche 911. zeker een kandi- M daat-winnaar V iS'.'T Groot-Brittanme A John Cross met Ford Escort. I ff ,JL steeds goed voor een finale- fJÊÊ? Plaa,s- - -- Rally cross. Jan Lammers met zijn Audi Quattro leidt voor Goran Lundgren. Worden zij de erste twee volgende zondag te Arendonk pine A 310 bij wie alles nu vlot gaat; Jan Van Elderen met Volvo 66 kan zijn Glos- sokampioenstitel nu veilig stellen door regelmatig te rijden; Eddy Colanbeen, lei der in het Belgisch kam pioenschap met een Fiat XI/ 9; Cyriel Meeuws met BMW spanning en het spektakel Timing ten goede zal komen. De toe- 7,30 u.: inschrijvingen gangspnjs bedraagt 200 fr. 08.00 u.: technische controle Kinderen tot 12 jaar komen van de wagens gratis binnen. Parking is er 09.00 u.: trainingen vlakbij het circuit. Om het - circuit te bereiken komt u langs de E3 richting Eindho ven en neemt dan de afrit 11.00 u.; start van de eerste reeks, finales daarna. Luc Noyen met Renault Alpi ne A 310, de man die voor sponsor Breebos een dende rende prestatie wil leveren, misschien een zegeruiker? Frangois Monten die met zijn Quattro alles won. maar het op 26 juni toch moeilijk zal krijgen. Wim Van Herck met Volvo 360 turbo, momenteel in top- form, enkel pech kan hem tegenhouden. Verder zijn er nog Ludo Steu- kers met een gloednieuwe Alpine A 310, Jos Sterkens met een Escort en Prosper Vandeneeckhoudt uit Hof- - 1600cc SliiÉSis SfSPfcïik isr JS}*. Boogschieten. Ter gelegenheid van de viering van 'keizer der keizers' E. De Boeverie Louis Mast met Renault Al- werd de li88ende wipmaatschappij «De Fillekens» op het Bevers kasteel Cortewalle ontvangen (Iv) MOTORCROSS

De Voorpost | 1983 | | pagina 41