•C Sai-Kwai Sint-Niklaas organiseert tweede zomerkursus Schelfhout: Jonge, hok Slots: oude en Remi Maes met de jaarse aan de eer in de Noyonvluchten Gerard Beerens, Ghislain De Pauw en Gust Lauwereys winnaars in de verschillende kategorieën Vlaams Sportverbond: Luitentuit, kampioen in de 3e zaterdagreeks A. Vlaams Sportverbond. Thor Veldeken uit Zele, kampioen van de eerste zonda dagreeks. Als invaller voor Los Amigos werd het ook algemeen kampioen i verbond. Vlaams Sportverbond. VK Nopri Temse werd kampioen in de 3e zondagreeksj Vlaams Sportverbond. Kampioen in de le zaterdagreeks Vriendenkring in dolle vreugde. Vlaams Sportverbond. Spaans Kwartier in de 2e zondagreeks. DUIVENSPORT Het Land van Aalst en de toekomst De grootste aandacht ging nu wel naar de vluchten met de jonge duiven, waar het grootste aantal duiven ter intekening werd aangebo den. Voor deze vlucht, waar heel wat te verdienen was, ging de eerste prijs naar Schelfhout van Aalst die op deze rijk gespijsde vlucht de eerste prijs wegkaapte. Het is voor deze liefhebber niet de eerste maal dat hij aan de boom gaat schudden, maar wel iemand van wie we mogen schrijven dat hij over een goed hok duiven beschikt. De voorbije weken heeft hij voor knalprestaties gezorgd en op deze belang rijke vlucht prijkt hij weer bovenaan, vast en zeker geen toevalstreffer maar wel een berekende zet van een kenner. Harry Dallaert uit Erpe staat op de tweede plaats in deze monster- vlucht. Nog een bewijs dat hij over goede duiven be schikt. Het erepodium wordt op de derde plaats bezet door Maurits Van Zwalm, de uitstekende liefhebber uit Schoonaarde die we zeker niet meer moeten voorstel len. Zijn duiven hebben in het verleden reeds voor tal rijke opgemerkte prestaties gezorgd. Het zijn namen die we in de toekomst zeker nog zullen terugvinden in de uitslagen. Van Huyck plaatste zich even buiten dit drietal als vierde en dat is ook een opgemerkte prestatie van deze liefhebber uit Lede. Op de 5e en 6e plaats krij gen we nog een liefhebber uit Schoonaarde die met de ze twee duiven schoon geld weet mee te pikken. Frans De Wolf uit Moorsel nog ie mand die zich niet in de hoek laat drummen krijgen we op de 7e plaats en het Hok Slots neemt de 8ste plaats voor zijn rekening. Dat is voor deze formatie niet het einde want ook met de oude duiven staat het flink in de kijker. René Moens uit Hofstade krijgen we als 9e en Jozef De Corte (Lede) neemt de 10e plaats voor zijn rekening. Normaal moeten we het hierbij laten maar de man uit Schoonaar de, Frans Schelfhout, ver plicht ons iets verder te kij ken naar de 38ste plaats waar hij tot nummer 777 wint en meteen ook de 2e autoserie, waarmede hij de som van 15.150 fr. achter zijn naam krijgt. Niet slecht, vin den we. De eerste autoserie gaat naar Frans De Wolf (Moorsel) en dat is ook voor deze liefhebber een beste prestatie. Hok Slots de beste bij de oude Wanneer we de uitslag overzien komen we tot de vaststelling dat het Hok Slots met de eerste prijs aan de haal gaat, maar dat de prestatie van Kamiel Cor don zeker niet te onder schatten is: om maar de prij zen in de eerste tien te noe men moeten we vermelden: 3e, 4e. 5e en 6e plaats. Een liefhebber dus die zeker de klepel weet hangen en die we wel eens van nabij wil len leren kennen want der gelijke prestatie kan men niet op papier toveren. Daarvoor heeft men goede duiven nodig. Paul De Cracker, nog een van die uitstekende liefheb bers uit Lede. neemt de 7e en 8ste plaats in en dat is dan weer een groot deel van de koek dat aan de presta ties van deze twee duiven verbonden is. Verder volgen nog 9e Ed. Steenhaut uit Aalst en op de 10e plaats krijgen we Robert De Vos uit Lede. Remi Raes de sterkste met de jaarse Bij de jaarlingen is het Remi Raes die met de grootste eer aan de haal gaat. Naar de eerste kijkt eenieder op. maar de man met het geld dat zal wel René Vami zijn die met 13e, 15e en 16e wel dicht bij elkaar pakt en dik geld meteen. Op de tweede plaats gaat Steenhaut De Wilde uit Schoonaarde voor af. Steenhaut is ook nu in de kop als 4e en Schelf hout bewijst dat hij ook bij de jaarse nog zijn woordje weet te plaatsen met de 5e plaats. De Kuyper, De Landsheer, Raes en Govaert plaatsten zich nog in de eerste tien. Liefliebbersvoetbal. De fair-play laureaten van hei André Sportverbond: Scoutshuis, Ropu Zaffelare en\ genten UI Vlaams Sportverbond. De vertegenwoordigers van VK 3M Zwijndrecht, kampioen van de 2e zaterdagreeks. Elk zijn recht, Aalst Vlaams Sportverbond. FC Moerstraat uit Dendermonde; kampioen van de 3e zaterdag reeks, kampioen van de 3e zondagreeks en bekerwinnaar. Vlaams Sportverbond. FC 't Fort uit Nieuwkerken, kampioen van de zondagnamiddag reeks met schepen Lenaerts. Er waren weer meer dan 500 duiven voor deze Noyon- vlucht met de grootste mas sa natuurlijk bij de jonge. Het spel met de piepers dat nog steeds het grootste aan tal liefhebbers weet aan te trekken omdat volgens de melkers (en terecht) hier de kansen meer gelijk staan. Men kan wel een specialist zijn op de snelheid maar met de jonge duiven zijn de kansen gelijk aan die van de gewone melker. Later op het seizoen kan dat weer anders gaan klinken want onweerlegbaar zijn er van deze specialisten die er niet voor terugdeinzen jonge zo ver te brengen dat men deze duiven op weduwschap laat spelen. We weten genoeg dat eens zoiets lukt en dat is niet gemakkelijk, de kansen weer anders gaan liggen. Een feit vergeet men dan wel: voor de rest van haar leven kan deze jonge duif hierdoor ontredderd gera ken. Voor zondag gaat de grootste eer met de jonge duiven naar Gust Lauwe reys uit Mere die nu met 1 en 2 begint en verder een gan se resem prijzen weet in de wacht te slepen. Ook 8° - 10° - 29* enz. staan op zijn naam geschreven. Jan Dhondt neemt 3 en 4 voor zijn reke ning maar daarmede ein digt het feest niet want hij staat ook nog enkele prijzen verder in de uitslag. Jozef Moerenhout. Dom. Van Impe en Frans Nuel weten zich niet alleen in de toptien te plaatsen maar ook verder in de uitslag wisten ze hun naam te laten neerpennen Bij de oude duiven is het Gerard Beerens die het hoge woord voert en met 1*, 5* en 10® de serie prijzen opent. De Pauw (Mere) als 2° en De Jaeger (Mere) met 3° en 4* prijs zijn ook aan het feest. Verder krijgen we nog als opgemerkte prestaties: Vij verman, Pirar, Daeleman. Baeyens. De Smet, De Grave en Van Caelenberg die de meest opgemerkte plaatsen wisten te bemachtigen. Met de jaarse is het opkijken naar Ghislain De Pauw (Me re) die de lijstaanvoerder is bij de jaarlingen maar het ook aandurfde de jaarse te dubbelen bij de oude en dat met sukses want hij kon zich in deze kategorie de 2* en 7° plaats toeéigenen om alleen maar deze te vernoemen die in de eerste tien zich wisten te klasseren. Bij de jaarsen wordt het 1°, 4°, 13° enz. Kort om, een knap resultaat. De Jaeger - Vijverman - Daele man - Van Der Vurst - Schouppe - De Smedt - De Graeve - Van Caelenberg komen ook goed naar voor in deze kategorie. ANDRE Vlaams Sportverbond. Los Amigo's uit Zwijndrecht: kampioen van de le zond bekerwinnaar, algemeen kampioen en winnaar supercup. JUDO Vlaams Sportverbond. De scheidsrechters werden terecht in de bloemetjes gezet. Ter gelegenheid van de her opening van de reeds gedeelte lijk gerestaureerde katedraal van Antwerpen loopt momen teel in het museum Vleeshuis een tentoonstelling van kunst voorwerpen die herinneren aan de geschiedenis van de Antwerpse hoofdkerk. Er wor den stukken getoond die nooit eerder aan het publiek werden voorgesteld. Een kleine didak- tische katalogus wordt tegen de prijs van 20 fr, te koop aangeboden. De-toegang tot de tentoonstelling is gratis en men kan er dagelijks (behalve op maandag) terecht van 10.00 tot 17.00 uur Net als in '82, heeft de klub een verrassing in petto voor de thuisblijvers. Ónder het motto «benut uw zomerva kantie» start op vrijdag 1 juli een snelkursus zelfverdedi ging. Deze gaat door in de hoofddojo van de klub, gele gen Vermorgenstraat 11, 2700 Sint-Niklaas. elke maandag en vrijdag van 19.00 tot 21.00 u. Deze kursus zal worden gegeven door twee plaatselijke trainers samen met hun assistenten. Dit team staat borg voor een verantwoorde training, maar ook voor de geestelijke begeleiding, het is immers niet alleen maar keihard te rug kunnen slaan in geval van nood. Ook de wettelijke kant van de zaak wordt aan geroerd tijdens één van de lessen. In elke les is een kleine pauze (5 min.) voor zien waarin telkens een an dere gevechtssport zal wor den gedemonstreerd, met een klein woordje uitleg erbij. Deze mensen zijn niet meer aan hun proefstuk toe. Na het enorme sukses van hun zomerkursus, gooiden zij zich op een kursus 30-plus- sers. Verder lopen er nog de jaarkursussen ju-jitsu en miu ching pai. In de zomervakantie er trouwens ook teret een pakket aerobic, dinsdag en dont 18.30 u. tot 19.30 u..f zelfde lokaal. Blijft U thuis? Ui wat doen tijdens de I zomeravonden? U aan sport doen maal niet tijdens het jaar?B dan gauw of kom" langs. Info-nummer:1 776.27.44 777. Ui 777.46.41 Tot binnenkort op del IttCl 42 - 24.6.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 42