II Wordt V.D.B. thans de eerste struikelsteen voor het ongeslagen K.A.V.D. M 't Klaverken wil het zonder sponsor doen Setoklaureaten kregen ereprijzen overhandigd Benjamin Saey (Bassevelde) opnieuw bij Eendracht Zele Marnix Brusselmans voert de schutterslijst aan. 44 - 24.6.1983 - De Voorpost ctivnh Setokkompetim de tea tweemaal. Tw M Tyl Snal t,. beker ir VOETBAL Liefhebbers voetbal. Het Setokbestuur met voorzitter Van Goethem dat al zestien ja kompetitie in goede banen leidt, (per) Minivoetbal te Zele. In sporthal VDVD speelde BMW De Leenheer-Nelis een match tegen bekerwinnaar SK Beveren. De Zeelse ploeg deed beter dan Club Brugge en won met 10-9 (gvw) Na één jaar Evergem Center keert Benjamin Saey terug bij derdeklasser Eendracht Zele. Beide partijen kwamen opnieuw tot een akkoord voor een transfer van één seizoen. Deze linksbuiten uit Bassevelde speelde ge- regeld in de eerste ploeg toen Eendracht in het sei zoen 1981-1982 vice-kam- pioen werd na SK. St.-Ni- klaas. Met de aanwerving r. van Pieters, Plaeiinck. Bar Dmv'nsport Andre Van dui en Pintens gingen de Heck' Zel'Dourian Minivoetbal te Zele. In sporthal VHDV speelden de Stube en Pallieter een wedstrijd die de optie laureaat m Berlare-Zele door eerstgenoemde mei 7-2 werd gewonnen (gvw) van Saey te lichten, (ajz) (gvw) Liefhebbersvoetbal. De verdienstelijkste spelers samen met de Setokhostess (per) ZAALVOETBAL ^(LIEFHEBBERSVOETBAI.( Het zaalvoetbaltomooi van Lebbeke blijft een span nend verloop kennen. Andermaal kwam er de ver rassing uit de bus. Setmar Buggenhout met Rudy Van den Bergh en Raf Bellon werd uitgeschakeld door K.A.V.D. (met o.a. Eddy Bellon). Metéén is paarsblauw de enige ploeg in het tomooi die onge slagen blijft. Voor velen is dat een verrassing. Vooral toch omdat de Dendermondenaars alles be halve denderend van start gingen. ^Belangrijk zijn nu de halve finalewedstrijden van he den vrijdagavond. Om 19 uur speelt K.A.V.D. tegen V.D.B. Modema Lebbeke. De meeste waarnemers voorspellen dat paarsblauw deze keer voor het eerst de duimen zal moeten leggen. V.D.B. is immers een sterke ploeg. Ze verenigt een paar technisch behendige spe lers zoals Rudy Milonton, Mamix Boeykens en Dirk Hiel. Om 20 uur is het uitkij ken naar de tweede halve finalewedstrijd. Dan treedt B.P.A. Lebbeke met o.a. Raymond Mommens, Albert Cluytens en Ronny Somers in het veld tegen Royal Leb beke. Normalerwijze wordt een B.P.A.-zege in uitzicht gesteld. Toch wordt niet ver wacht dat de gebroeders Brusselmans, Luc Schud- dinck en Johan Putteman zich zomaar van het kastje naar de muur zullen laten spelen. Het ziet er dus naar uit dat het om twee biezon- der spannende wedstrijden zal gaan. Het spreekt voor zichzelf dat er heel wat toe schouwers zullen komen op dagen. Zaterdagavond wordt het tornooi dan beslo ten. Om 19 uur wordt de troosting (derde en vierde plaats) afgewerkt. De finale begint om 20 uur. Om 21.30 uur heeft de uitreiking plaats van de trofees. De trekking van de tombola ge beurt rond 22 uur. K.A.V.D. Setmar 5-4 Het werd een zeer spannen de wedstrijd waarbij K.A.V.D. het eerst op voor sprong zou komen. Onder impuls van Guido Lamberts zou favoriet Setmar vlug te rugslaan en zelfs voor het rustsignaal tot 1-3 uitlopen. In de tweede helft kreeg de wedstrijd een verrassende wending. Bij een 2-4 voor sprong leed Setmar enig koncentratieverlies. Boven dien begon het zenuwachtig zijn voorsprong te verdedi gen. Paarsblauw reageerde hierop en zou tegen alle ver wachtingen in een nipte overwinning behalen. Doelpunten K.A.V.D.: Wim Waegeman 2, Jacques Joris 1, Eddy Bel- don 1 en Tony Collewaert 1. Setmar: Guido Lamberts 2, Raf Bellon 1, Gino Van Den Bergh 1. V.D.B. Modema - Van Bie- sen 9-3 Van Biesen kon maar weinig inbrengen tegen het sterke V.D.B. Dirk Hiel en Mamix Boeykens zouden elk met drie doelpunten iedere illu sie van Van Biesen weg nemen. Doelpunten V.D.B.: Dirk Hiel 3, Mamix Boeykens 3, Paul De Kegel 1 Alejandro Reyna Ramos 1, Jan Van Nuffel 1 Van Biesen: Dany Vermeir 1, Theo Tas 1, Patrick De Bruyn 1. B.P.A. Lebbeke - Hamme 9-7 Na een gelijkopgaand eer ste kwartier zou B.P.A. on der impuls van Ronald So mers en Albert Cluytens zeer sterk uitlopen naar een 9-3 voorsprong. Tijdens het laatste kwartier van de wed strijd zou een moedig Ham- me zelfs nog ven-assend kunnen terugkomen tot 9-7. Doelpunten B.P.A.: Ronald Somers 3, Al- bert Cluytens 3, Raymond Mommens 1, Mare Goossens 1, Herman Van Langenhove 1. Hamme: Norbert De Moor 3, Wemer Van Den Branden 1, Marc Segers 1, Mare Vermei- re 1, Frangois Cools 1. Kludde - Royal Lebbeke 2-7 Een weinig geïnspireerd Kludde werd zeer vlug onder de voet gelopen door een technisch en kollektief ster ker Royal. Doelpunten Kludde: Chris Ferket 1, Bert De Schrijver 1 Royal: Luc Schuddinck 2, Leon Janssoone 2, Johan Put teman 1. Mare Brusselmans 1, Mamix Brusselmans 1. Gele kaart: Luc De Batselier (Kludde) Mare Goossens (Royal). Schutterslijst De meeste doelpunten die in het tomooi tot nu toe werden aangetekend komen van Marnix Brusselmans 13, Ru dy Van Den Bergh 11, Peter Van Wambeke 10, Marnix Boeykens 9, Norbert De Moor 9, Chris Ferket 8, Wilfried Maes 8. Raf Bellon 8, Dirk Hiel 8. Programma Vrijdag 24 juni 19 uur: K.A.V.D. - V.D.B. Lebbeke 20 uur: B.P.A. lebbeke - Royal Lebbeke Zaterdag 25 juni 19 uur. troosting 20 uur: finale 21.30 uur: uitreiking trofees 22 uur: trekking tombola B.R.T. komt De B.R.T. televisie komt meer dan waarschijnlijk de finale van het tomooi fil men. Dezer dagen wijdt de sportredaktie van de Belgi sche televisie een program ma aan zaalvoetbal, met beelden uit de schaal Delsin... Minivoetbal. Dit is VDB Moderna, algemeen wordt verwacht dat deze ploeg aan KAVD een eerste nederlaag zal toedienen (c) KRACHTBAL Krachtbaltornooi in Buggenhout De meeste sportklubs kunnen de eindjes niet meer aan mekaar knopen als zij geen beroep doen op enige vorm van sponsoring of subsidiëring. Een hele resem verenigingen moet daarom bij de overheid gaan aankloppen om de nodige akkomodaties ter beschikking te stellen, of het onderhoud ervan te verzekeren. De nu 15-jarige Buggenhoutse Kracht- balklub heeft dat nooit gedaan en is ook niet zinnens om dat ooit te doen. Daardoor moet ze er natuurlijk voor zorgen dat er op een andere manier zaad in het bakske komt. Het Setok Vrij Vlaams Voetbalverbond heeft te Aalst zijn kampioenen en verdienstelijke spelers terecht in de bloe metjes gezet. De bekeruitreiking gebeurde met de passen de luister en natuurlijk met de nodige toespraken. Opmer kelijk is dat deze voetbalkompetitie voor liefhebbersploe- gen al 26 jaar lang alle stormen heeft laten over zich heen gaan en nog steeds even stoer en sterk bestaat als een kwart eeuw geleden. Misschien komt dat wel omdat voor zitter Roger Van Goethem ruim 15 jaar met deskundige hand de afdeling doorheen alle stormen heeft geloodst en dat zijn nijverig bestuur hem met veel doorzettingsvermo gen bijstaat. De erelijst van het seizoen kreeg omdat hij al 15 jaar 1982-83 ziet er als volgt uit: ononderbroken deze taak Setokkampioen werd OC van voorzitter waarneemt. Aalst. De ploeg kreeg de luxebeker ereprijs senator Beste wint niet altijd Octaaf Van den Broeck over- Dat werd bewezen tijdens handigd en mocht ook het de Setokbekerfinale. Kam eregetuigschrift in ont- pioen OC Aalst moest inder- vangst nemen. Bekerlau- daad het onderspit delven reaat werd Tyl Snas. En voor voor een superieur Tijl Snas die ploeg was het eregetuig- dat eindelijk, in de vijfde schrift en de luxebeker Mi- finale die de ploeg in deze nister Olivier weggelegd, bekerkompetitie mocht spe- De verliezer van de bekerfi- len. het begeerde kleinood nale, OC Aalst kreeg de mee naar huis mocht ne- luxebeker volksvertegen- men. Kampioen OC Aalst, woordiger Willy Van Renter- blijkbaar voetbalmoe. ghem en voor de derde KL 77 op alfe onderdelen was de luxebeker slaatsse- een tikkel,je !ekort. Voor de kretans L.Waltniel voorbe- was het al M in he, houden. Mofeboys Opwijk, voordeel van Tijl Snas. OC dat vierde eindigde in de Aalst kreeg na de hervatting beker, kreeg de luksebeker via ee„ straischop de kans Minister Karei Poma. temg in de wedslri)d ,e ko. Komen we dan bij de meni maar jan Van Lyse. sportiefste spelers van het tmpte de to! kelhard voorbije seizoen jean-Pierre tegen de stoak. Tijl Snas De Wolf van VK Moorsel- van zijn kant liet een straf- baan werd winnaar in dit schop niel onbenllt_ Het referendum en kreeg een weld dg„ een ware afstraf- lukse trofee, een eregetuig- fi„g voor OC Aalst, dat moe- schrift en de gouden medail- dei00s voortspeelde en al le verbonden aan deze on- leen maar kon toezien hoe derscheiding. Glenn Van Tijl Snas met enkele snedi- Goethem en Norbert Redant. ge uitvallen nog een paar beiden spelend bij Blauw- pareltjes van doelpunten vastgesteld dat het gele kaarten in vergeli met de voorgaande ji teruggelopen, wat w een grotere sportivite de spelers. Setok zegt ook onomwonden dat nen het verbond geen kan zijn voor belham onsportieve kerels. Men blijft echter niet ten bij het verleden, wordt ook gewerkt ac toekomst: het sukses Setokbeker heeft toond dat er ook een Si supercup moet zijn. En die komt er dag In de vorm van een hoekstornooi. Voor de| percup komen immel kampioen van het i seizoen. OC Aalst, del kampioen van het voj seizoen, AZ 77 en de W winnaar, Tyl Snas. inl merking. De eerste J strijd wordt gespeeld! terdag 20 augustus fl AZ 77 en OC Aalst; opl dag 27 augustus spekg Aalst en Tyl Snas te< kaar en op zaterdag nemen Tyl Snas en AZ""| tegen elkaar op. De ii de eerste Setoksup^ ereprijs schepen Bourlon. Enkele gegevens Het voorbije seizoen 78 gele kaarten getoc blauwe en 5 rode. rekordhouder inzake I ten is Blauw-Wit (11 ge^ 3 rode). Maar ook AZ 7T blozen, want met kaarten ligt ook deze]] Reeds vijftien jaar dus bloeit de kleine maar aktieve krachtbalklub zonder spon soring of noemenswaardige steun. De klub vaart er wel bij. Vorig jaar kocht ze een eigen terrein van een halve hektare en dit seizoen wordt daarop de nodige akkomo- datie gebouwd. Dat alles moet een kulminatiepunt vinden in het eerste wee kend van september. Dan wordt het terrein officieel geopend onder het motto «Krachtbal voor allen!». Op het programma staan verschillende tomooien voor alle leeftijdskategoriën met een totaal van 48 ploegen; aan de kop twee belangrijke lokvogels. Een krachtbaldorpstornooi met de deelname van 16 Buggenhoutse verenigingen die nooit krachtbal speelden maar vooraf wel enkele ke ren zullen oefenen. De vere nigingen zijn van zeer ver schillende aard: van een jeugdbeweging over een wielertoeristenklub tot de kerkzangers toe. Zo gaan er heelwat verenigingen op de voor hen toch ongewo ne sportieve toer. Als tweede hoogtepunt zijn er twee krachtbalinterlands België-Nederland voor da mes en heren. De vereniging Het bestuur bestaat alleen uit zeer aktieve leden, meestal zelf spelers of speelsters (ook de dames spelen krachtbal). Nadat de eigen mensen ge slaagd zijn in trainerskur- sussen van Bloso, verzorgen ze de trainingen van alle ploegen. Iedereen betaalt daarbij een redelijke jaar lijkse bijdrage en koopt bij de klub zelf een uitrusting aan. Om de gezellige sfeer onder de leden te bevorderen wor den jaarlijks enkele aktivi- teiten georganizeerd: barbe cue. weekend in de Arden nen, jeugdkamp, dropping, enz. Bij heelwat aktiviteiten wor den de ouders en de andere familieleden ingeschakeld, zoals het vervoer van ploe gen bij de kompetitiewed strijden. Dit seizoen bijvoor beeld waren er elf ploegen in de officiële kompetitie met sommige verplaatsin gen van meer dan 200 km. Ouders en familie bieden ook daadwerkelijke hulp bij extra-sportieve en kasspij- zende aktiviteiten. Zo is er om de twee maand een om haling van oud papier (tel kens ongeveer 25 ton). Tij dens de kerst- en nieuw jaarsperiode wordt er een pralineslag gehouden, waarbij meer dan 1000 kg aan de man wordt gebracht. Deze pralineverkoop wordt besloten met een gezellige familie-avond, waarop dit jaar enkele klubleden een fel gesmaakt toneelstuk op de scène brachten. En dan is er vooral nog de aanleg van een nieuw terrein en de bouw van de nodige akko- modatie die volledig met ei gen mensen gebeurt: ont werpen. draineren, metse len, timmeren. schil deren,... Speciale sfeer Uit dit alles blijkt dat niet zozeer het kompetitieve wordt benadrukt, ook al mo gen de resultaten in alle ka- tegorieën gezien worden, maar wel de sfeer die men poogt na te streven. Ieder een doet alles belangloos en daardoor geraakt men er niet in de financiële malle molen. Zonder berekening werkt men er aan de groei van de klub. Op die manier werd er in vijftien jaar be reikt wat weinig klubs kun nen voorleggen: een eigen terrein en een eigen akko- modatie, zelf gebouwd en een uitstekende sfeer onder de leden. Het kan dus nog zonder inmenging van der den. Aktiviteiten Zoals vermeld zijn er bij de plechtige openstelling van de terreinen verschillende aktiviteiten. Vrijdag 2 september: 18.00 u aanvang krachtbaltor- nooien. Zaterdag 3 september: 13- 18.00 u: hoofdbrok kracht- baltornooien. Vanaf 18.00 uur in feesttent, gelegenheid tot eten en amusementsavond verzorgd door plaatselijke populaire figuren. Zondag 4 september: in de voormiddag ontvangst door de gemeentelijke overheid van de Nederlandse en Bel gische nationale ploegen en onze eigen kampioenen- ploegen. pupillen en scho lieren. Van 13 tot 15 u: finales krachtbaltornooien Om 15 u België-Nederland voor dames. Om 16 u België-Nederland voor heren. Om 17.30 u proklamatie van de tomooien, nakaarten en plannen. Liefhebbersvoetbal. De bekerwinnaars en kampioenen van de Aalst en Tijl Snas. (per) Wit, eindigden gelijk op de tweede plaats. Zij kregen een zilveren medaille en de bronzen medaille, verbon den aan de derde plaats werd overhandigd aan Hugo Korte van Leeuwerik. De medaille voor de spellei ders van de bekerfinale werd geschonken aan de he ren Van de Velde, Jozef Borms en Freddy Everaert, terwijl het herinnerings- plakket van het seizoen 1982-1983 werd uitgereikt aan Antoine Van de Velde, sekretaris S.A.K., Francois De Nys. setokondervoorzit- ter en Roger Van Goethem, algemeen Setokvoorzitter, die trouwens ook nog een biezondere onderscheiding aantekende. Daarmee werd nog eens bewezen dat in voetbal alles mogelijk is en dat een ploeg die een heel seizoen de beste was, door een underdog in een spette rende bekerfinale gewoon wordt overspeeld. Positieve balans Setok beschouwt het voor bije seizoen als zeer ge slaagd. Men kende niet al leen het meest spannende en ook eerlijkste kampioen schap sedert de stichting van Setok. bovendien was de bekerfinale ook een bie- zonder goede wedstrijd die door heel wat toeschouwers werd gevolgd. Anderzijds heeft men met genoegen in de eerste gelederen. Het kampioenschap ovi m wedstrijden werd wacht gesleept dooi Aalst dat 34 punten en 14 wedstrijden zes keer gelijk verloor werd AZ 77, derde Bi ort Wit en vierde evenwel de wacht sleepte, plaats eindigde dan volgden Groen Wit. Sp. Moorselbaan, Opwijk. VK De Pluim Wembley sloot de lij. Het is de eerste maal dc Aalst zijn naam inschi? jfc de lijst van de kampiot OC Aalst volgt Tyl Snfl

De Voorpost | 1983 | | pagina 44