Beverse jeugd gaat kamperen met Bartje Dendermondse rijksscholen in feest Sint-Jozef-Klein-Seminarie andermaal aan de eer Tentoonstelling en opendeurdagen in «Sint-Laurentius» te Lokeren in nationale programmeerwedstrijd Tweedaagse opendeur in Rijksonderwijs te Zele zomerfeesten in teken van broodnodige Kandidaturen voor rijksonderwijs toekotna gegevens voor 1985 de vieriq rdfl We kindern e" •s avi «1 W 8 - 24.6.1983 - De Voorpost Zaterdag was het feest in de rijksscholen aan de Zuidlaan. Naar jaarlijkse gewoonte werd er een schoolfeest georga- nizeerd. dat vooral een zeer verscheiden programma te bieden had en niet alleen de leerlingen, maar ook de leerkrachten en de ouders uitnodigde om zich van hun beste zijde te lateff zien. In de eerste plaats werden er heel wat tentoonstellingen op gebouwd door de rijksmidden school 1 met de medewerking van de Dienst voor Bijschoolse aktiviteiten van het Ministerie van Onderwijs. Je kon er kij ken naar een doorlopende dia- projektie over de Geïntegreer de Werkweken en V.A.R.O., werkstukken van de leerlingen uit de lessen technische aktivi teiten, een beeld van het «jaar van het kind», kennismaking met het rijksinternaat Dender- monde, een infostand van de sportfederatie van het rijkson derwijs. een stand van het Overlegcentrum ter Bevorde ring van de Officiële School, doorlopende demonstratie van komputerprogramma's voor boekhouding en tekstverwer king, videospelen, enz.. Uiter aard ontbraken de sportaktivi- teiten niet. Op de ruime speel plaats werd mini-voetbal ge speeld en een volleybaltornooi afgewerkt. Ploegen van de leerlingen, het ouderkomitee, de leerkrachten LO en leerkrachten niet LO kwamen tegen elkaar in enkele span nende wedstrijden uit. Ook was er een kompetitie voet volley en tussendoor werden ritmische dansen gedemon streerd met natuurlijk alle aan dacht voor de nieuwste rage aerobic-dance. Wie een scherp oog en vast hand had, kon zijn geluk be proeven bij de wipschutters een sport als geen andere, het bekijken dus overwaard. En wie het van de gevechtssporten moest hebben, kon zich de ogen uit de kop kijken naar de judodemonstratie die door Su mo Kwai werd gebracht. En dan waren er nog de turners en turnsters van Morgenrood die heelwat applaus kregen. Een vriendelijke man achter de mikrofoon loodste de vele bezoekers van de ene aktiviteit naar de andere, hen wijzend op het belang ervan en hen vooral uitnodigend hun ogen goed de kost te geven. Zo kwamen we onder meer op de tentoonstelling terecht van kunstschilder Albert De Wolf. vader van een van de leerlin gen van de school, die enkele van zijn mooiste werken expo seerde. Ook voor de kinderen Een schoolfeest is er natuurlijk ook vöor de kinderen. Die konden terecht bij allerlei kraampjes, waar ze hun geluk kunnen beproeven. Onder meer een grabbelton, het rad der fortuin, ringwerpen. viskraam, ballonwedstrijd en andere volksspelen die voor de nodige afwisseling zorgden. En wie moe was van dat alles kon rustig op een stoel kijken naar het gedoe van de grote mensen die in alle ernst met veel inzet speelden zoals ze dat vroeger ook hadden gedaan. Alhoe wel: deelnemen is belangrijker dan winnen, was ook hier de alles beheersende slogan. En wie de benen voelde krie belen en bij het warme weer geen schrik had om zich eens in het zweet te fietsen, kon op een go-car klimmen en op een Dendermonde. Een jaarlijkse gewoonte bij het RMS-RMS schoolfeest: een groa tornooi petanque (foto Piet Hermans) heuse achtbaan zich aan een halsbrekende snelheid door heen de hindernissenbaan slin geren. Een rondje was natuurlijk niks en na twee had men de smaak zo te pakken dat men er nog een derde bijlapte. en een cafetaria met geba En dan was er nog de aandacht koffie, bier, roomijs en lat voor de hongerigen en dorsti- op de avond koude schotel gen: smultenten met wafels en Honger en dorst moest erè hot-dogs, een volkscafe met niet worden geleden, diverse soorten bieren, fris dranken en belegde broodjes Dendermonde. Een demonstratie aerobic mocht natuurlijk niet ontbreken (foto Piet Hermans) De jonge Temsenaar Serge school werd weerhouden. Jam- berghe (6LWI), Filip Rollier Van Branden, leerling van de mer uiteraard voor de andere (5LWI) en Serge Van Branden 5e LWI van het Sint-Jozef- vijf waardevolle inzendingen (5LWI) varieerden van de Klein-Seminarie in Sint-Ni- van medestudenten van Serge Paasdatumberekening over klaas, is tweede laureaat ge- Van Branden. Tijdens de re- tijdstabellen. voor spoor- en worden in de nationale pro- cente opendeurdagen van het luchtverkeer en een didaktisch grammeerwedstrijd van de Fe- college hebben de 6 betrokken programma over de 'relativi- deratie van Belgische Vereni- deelnemers overigens hun pro- teit van de tijd' tot enkele gingen van Informatici. Op 23 gramma's voorgesteld aan de simulatie-oefeningen in ver- juni e.k. mag hij in Brussel zijn bezoekers. De opdracht van de band met verkeersproblema- prijs in ontvangst nemen, wedstrijd bestond er in een tiek. Daarmee trekt het college de programma van maximaal 400 Het door de jury gelauwerde lijn van vorig jaar door Want instrukties te schrijven rond programma van Serge Van dan kwamen 3 van de 10 lau- het thema «tijd». Branden hoort thuis in die reaten uit deze school. Dit De inzendingen van Geert Ja- laatste kategorie en kreeg als keer is de selektie enigszins cob (5WEA), Stefan Bogaert titel «De organisatie van het anders gebeurd, zodat in de (5WEA), Peter Casteleyn stadsverkeer», finale hoogstens 1 leerling per (5WEA), Michel Van Vlier- Na invoer van een wegennet Naar jaarlijkse gewoonte opent de Technische School «Sint-Laurentius» van Loke- Dendermonde. Vanop gemakkelijke stoeltjes geneitend van de zon, kijken naar ren, met meer dan 800 leerlin- kameraden (foto Piet Hermans) gen, haar deuren Op zaterdag Ter afsluiting van het schooljaar hebben de leerlingen en het personeel van de Rijksbasis- en Rijksmiddenschool op zaterdag 25 en zondag 26 juni een tweedaagse opendeur voor U klaar, waar men U hoopt te plezieren met een sterk gevarieerd programma. Hoogtepunten worden ongetwij feld de rapportuitreikingen, de leerlingenshows, een ten toonstelling van leerlingenwerken en een karate-demon- stratie. Zaterdag 25 juni wordt om 19.30 u. van start gegaan en zullen de leerlingen van de Middenschool de aanwezigen aangenaam verrassen met een eigen show. Deze zal onmid dellijk.gevolgd worden door de prijsuitreiking van de luchtbal- ionwedstrijd, gehouden tijdens de sportinstuif. Om 22 uur brengt de basis school een diavoorstelling over de bosklassen, waarbij de be treffende leerlingen de beel den ongetwijfeld zullen onder steunen met leuke herinnerin gen. De avond wordt afgerond met een vrolijk en muzikaal samenzijn. De zondagvoormiddag staat vooral in het teken van de uitreiking van rapporten en ge tuigschriften. Tussen 10 en 13 uur is er rapportuitreiking voor de leerlingen van de Basis- en Middenschool, waarna de ou ders de mogelijkheid geboden wordt de leerkrachten en de leden van het PMS te kontak- teren. Om 10 uur is er proklamatie en uitreiking der getuigschriften voor de leerlingen van het 6de leerjaar van de Basisschool en om 10.30 u. is er voor de leerlingen van het 4de leerjaar van de Middenschool eveneens proklamatie en worden hen de diploma's overhandigd. De ouders en leerlingen van vermelde leerjaren worden daarna verwacht op de recep tie, waar kan getoost worden op de behaalde resultaten! Tussen 10 en 16 uur zullen op een doorlopende tentoonstel ling de werken van de leerlin gen van de technische studie richtingen worden gepresen teerd. Er zullen ook een aantal beeldhouwwerken te bezichti gen zijn. Eveneens wordt de aanwezigen de mogelijkheden geboden de schoolwinkel te bezoeken en er kledingstukken aan gunstprijzen te kopen. Om 15.30 u. verzorgen de leer lingen van de Basisschool hun showgedeelte, waarna de trek king van de tombola te gebeu ren valt. Een delegatie van de YAWA- RA KWAI uit Dendermonde geeft rond 17 uur een onver valste karate-demonstratie waarmee de tweede dag rond 18 uur wordt afgesloten. Voor de eetlustigcn vermelden we graag nog dat er tussen 11.30 en 14.00 uur een menu kan gebruikt worden en dat vanaf 13 uur de leerlingen van personenverzorging ijs, gebak en koffie voor U klaar hebben in hun lokalen (beno) 25 en zondag 26 juni zijn van 14 tot 18 uur de leerlingen aan het werk in de werkplaatsen, klaslokalen en laboratoria. Waar alle afdelingen zoeken naai zinvolle aktiviteiten, mo gen wel enkele blikvangers ge noemd worden Het laborato rium «HTS-Automatisering» zal wellicht te klem uitvallen om alle belangstellenden voor de technologische hoogstand jes te herbergen. Men verwe zenlijkte er o m. computcrstu- ringen voor een rolbrug en andere didaktische opstellin gen Ook dit jaar pakt de VTBS met enkele vernieuwde akkomodaties uit. Zo is er het totaal nieuwe fysica-laborato- rium, waar de leerlingen proe ven zullen uitvoeren en werd de afdeling schilder- en deko ratietechnieken vernieuwd en niet alleen omdat hier de meis jes uit de HBS-richling de les sen volgen. Trouwe bezoekers weten ook in de talrijke andere lokalen iets te beleven en te leren. De «lange ommegang» wordt voor velen een jaarlijkse traditie Dit jaar is er weer een speciale attraktie, nl. de ten toonstelling «Natuurbehoud en milieuzorg». Tal van over heidsinstellingen en private verenigingen voor natuurbe houd zullen een overzicht brengen van hun werking en aktiviteiten: Dienst Pers en Voorlichting van het Ministe rie van Volksgezondheid en Leefmilieu, de Leefmilieucam pagne, de Belgische Natuur- en Vogelreservaten, het Koór- dinatiekomitec voor Bescher ming van Vogels, het Centrum voor Natuurbeschermingsedu- katie, de Natuurgidsen Waas land en de VZW Durme. In een speciale stand zal ruime natuur- en milieudokumenta- tie te bekomen zijn. Het be lang van deze tentoonstelling wordt onderstreept door de aanwezigheid van een afge vaardigde van de minister van Leefmilieu. J Lenssen et bekende bioloog prof. Dr Gysels (RUG) tijdens de ning. Deze opening I plaats op vrijdag 24 junii school van de P. Thuysta laan. Waarna ook nog eet ceptie wordt aangeboden, bevelen deze tentoonstd aan voor al wie niet 4/. materieel om zijn zorgd is, maar wie oc merd is voor zijn eig lieu. Deze «Open gen» zijn een mooi hoe techniek en nati naast elkaar kum lueren. Schooltje achter de Krlstus-Koningkerk te Sint-Niklaas, vijftig jaar later Eik jaar wordt door talrijke nieuwe leerkrachten een beroep gedaan op de tus senkomst van senator Ferd. De Bondt voor een aanstel ling in het rijksonderwijs. De senator brengt ter ken nis van de kandidaten- leerkrachten in het rijkson derwijs, dat de wet voor schrijft dat de aanvragen voor een aanstelling vóór 1 Zoals het al een aantal jaren een traditie is, maakt ook dit jaar een vakantiekamp opnieuw deel uit van een omvang rijk zomerprogramma dat door Speelpleinwerking Bartje aan de Beverse jeugd gepresenteerd wordt. De zomerwer- king, die topaktiviteiten brengt gespreid over een periode van 4 juli tot en met 25 augustus, bereikt ongetwijfeld haar hoogtepunt met het kamp in Westmaile, dat plaats vindt van dinsdag 9 tot en met vrijdag 19 augustus. Om mee te kunnen naar het uitgelezen «Heibrandheem» moeten jongens en meisjes van 8 tot en met 15 jaar dringend inschrijven! Tot 30 juni kan u intekenen aan de prijs van 2.500 Bfr Na deze datum kost het u 2.750 fr. Wendt u tot Frank Claes, Ou de Zandstraat 12 te 2750 Beve- ren. Tel.: 03/775.33.87. Hij zal u verzekeren dat er een be kwame en uitgelezen begelei- dingsploeg borg staat voor méér vakantievreugdc. Op het V P -kamp, zoals het door gaans genoemd wordt, is de keuken uitstekend en maakt een gediplomeerde kinderver zorgster deel uit van de kamp ploeg. Wat de aktiviteiten betreft wordt een zo gevarieerd moge lijk programma opgesteld, aangepast aan de diverse leef tijden. zowel voor jongens als voor meisjes. Sommige ont- spanningsaktivitciten gebeu ren uiteraard ook gczamelijk. De kampplaats in het bosrijke Westmaile mag er best wezen. Heibrand staat aangeschreven als één der beste kampccrgcle- genheden van het land. Het gebouw is recent en volledig afgestemd op het verblijf van een grote groep kinderen. Er zijn grote ontspanningszalen, goed uitgeruste sanitaire in stallaties. douches, moderne slaapzaaltjes, enz De tiental len ha bos in de omgeving bieden enorme mogelijkheden voor sport en spel Op fietstocht doorheen België Wie méér de trekkersnatuur in zich voelt, kan deelnemen aan een vijfdaagse fietstocht door heen Belgic. Van maandag 25 juli tot en met 29 juli wordt zoals voorgaande jaren een tocht ingelegd langs jeugdher bergen Deze tocht staat onder leiding van e.h Raf Buysse. Omer Suy en Kris Rott'hier. De prijs van deze weck is vast gesteld op 2.200 fr. Kinderen vanaf 12 jaar kunnen er aan deelnemen. Inschrijven bij Frank Claes. Het spreekt van zelf dat de traditionele speel- plcinwcrking van Bartje dit jaar opnieuw bijzonder ver zorgd wordt. Wél verhuist de werking van Bartje 1 naar de Sint-Annaschool aan de Sint- Martenslaan 47, dit wegens verbouwingswerken en nieuw bouw aan de Centrumschool. Ook het plein 3 (voorheen Lin- denlaanschool) verhuist naar de Sint-Martenslaan. De halve dagwerking werd opgeheven. Alle kinderen komen dus voortaan telkens voor een vol ledige dag naar het speelplein. Kursüssenpakket Te gelegener tijd komen wij in dit blad terug op de dagelijkse werking doorheen de grote va kantie. Vooraf willen wc ech ter even de aandacht vestigen op de initiatiekursusscn koken en natuur De eerste wordt ingeleid door ,Lut Wuyts die de kinderen wegwijs maakt in de wereld van de keuken. Zij leert hen op een eenvoudige wijze ge rechten klaarmaken, geeft tips in verband met tafelversiering en het aankopen van eetwa ren. Deze kursus is sinds jaren een topper in de zomerkursus- sen. Voor de prijs van 550 fr. kunt u eraan deelnemen en krijgen de kinderen een lekke re maaltijd. De lessen worden gegeven van maandag I tot en met vrijdag 5 augustus. De kursus natuur, onder lei ding van animator Peter Van Broeck, leert de kinderen al spelend de natuur bewonderen juli moeten ingediend wor den. De kandidaturen moeten verplicht ingediend worden op speciale formu lieren TWA, die kunnen afgehaald worden in elke rijksschool. Wie nalaat een aanvraag aangetekend vóór 1 juli in te dienen, kan onmogelijk nog een aanstelling beko men. Het speelt geen rol bij de indiening, dat het schooljaar nog niet is afge lopen. Wie problemen in dit ver band mocht hebben, of vra gen, kan zich steeds wen den tot senator Ferd. De Bondt, elke maandag te 17 uur heeft deze zitdag in het Wiel, Parkstraat 5 te Sint- Niklaas. en waarderen Het observeren van planten en dieren vormt een belangrijk onderdeel van deze initiatie «natuur». Uiter aard trekt de groep naar na tuurreservaten en staan er knutscluurtjes op het program ma, waar met elementen uit de natuur gewerkt wordt. Leeftijd vanaf 10 jaar. Periode van 11 tot en met 15 juli. Prijs 250 fr. Voor beide kursusscn kan in geschreven worden op het speelpleinsekretariaat. Het dagelijks inschrijvingsgeld is niet in bovenvermelde prijzen begrepen Noteer dat het Speelplein 2 aan het Chiroheem. Kallobaan 146. wél behouden blijft De schitterende aktiviteiten die daar plaatsvinden, zowel als op het plein van de Sint-Martens laan, beschrijven wij volgende week. (wvdv) Tot 17 juli heeft in de tentoon stellingszaal van de Krediet bank op de Grote Markt te Brussel een tentoonstelling plaats gewijd aan oude kant. De 42 tentoongestelde stukken werden uitgekozen door me vrouw Risseli n-S teen brugge n erekonservator bij de Ko ninklijke Musea voor Kunst en Veilig geborgen achter de statige Romeinse Kristus- werd de eerste graad zelfs ge- Koningkerk in de Heistraat bevindt zich al bfjna een mengd. In '67 werd de vierde halve eeuw het wijkschooltje van Berkenboom. Wie graad afgeschaft. In 75 werd had ooit gedacht dat dit huis, helder ingeplant in een ne *c ovcrgenomen oor Berkenboom-Ankerstraat, verrukkelgk landschap en met vensters die uitkijken over Een ninkc samenwcrkln tus. velden vol aroom en tover, ooit nog eens te klein zou sc„ dc kleuterleidsters (de zus- worden voor zijn alsmaar groeiend aantal jonge bewo- ters Julia, Celine. Andrea. Se tters? Toch is het vandaag zover: de Kristus-Koningschool rafine, Hilaria en Hélène en de is té klein geworden, werkelijk dc muren uitgegroeid. De dames Dutré, Fransen Gry- bestaande akkomodatie is totaal onvoldoende geworden en souille, Magerman. Van Laere de zusters van Berkenboom weten dat er veel werk op de en Baert) en de onderwijzeres winkel is. Dat het echt vijf voor twaalf geworden is, zal de sen U'1 gVe„ sch°°' [de J, - 6 zusters Bernadettc, Letitia, bezoekers van de komende zomerfeesten op 24, 25 en 26 Hildegarde, Estella en juni duidelijk worden! Berchmans en dc dames Van Hoe het allemaal gegroeid is aanmoediging van de verschil- de Velde Stal Van Ursel, Reeds in 1912 gaven enkele lende pastoors en onderpas- Bosman, Daenekindt. Bracke zusters van Berkenboom les in toors drukten de zusters hun Verniers Van Royen en Ruts) de school naast dc kapel van geest van bezieling door in het heeft in deze bloeiende wijk- de Vrouweneekhoek, tot mgr. onderwijs en de vorming van school dikwijls voor wonderen Coppieters besliste dat er te vele honderden kinderen en gezorgd. Sint-Niklaas een nieuwe paro- groter wordende meisjes. De chie moest komen om de O.- zusters Perpetua, Dorothé, Dank zij de uitbouw van de L -Vrouwparochie te ontlas- Bonaventura, Letitia en Mar- Clementwijk in de onmiddel- ten Wie echter een nieuwe guerite en mevr. Ruts-Van der |jjke buurt mag weldra een parochie leven wil inblazen, Stricht volgden elkaar op als gevoelige groei van de school- moet zorgen voor een kerk, schooldirektrice. bevolking verwacht worden, pastorie, school enz. Er werd Samenwerking verrichtte Nu al moeten de 155 kleuters uitgekeken naar een passend wonderen verdeeld worden over zes klas terrein maar vooral naar een Na de stichting van de nieuwe sen en deze trend zal zich bin goede bouwpastoor. Dat werd parochie kwamen zich stilaan nenkort ook laten voelen in de E.H. L. De Vos die in decern- jonge gezinnen in de omliggen- lagere school. Dc wijkschoo! ber 1934 werd aangesteld. Een de wijk vestigen. De kleu- van Kristus-Koning te Sint- af in~ tc schrijven. Al perceel grond, eigendom van terklassen zaten goed gevuld Niklaas zit duidelijk met huis- feestelijkheden zullen dc O.L.Vrouwparochie werd en de volwaardige lagere vestingsmoeilijkheden: er zijn gaan jn dc grote fecs,u door de zusters van dc H school had gesplitste eerste-en twee klaslokalen, een refter en de speelplaats van dc «t laanise Vincentius (Berkenboom) vierdegraadsklasscn In '64 een turnzaal te kort! Dc zomerfeesten 26 juni «Met deze en met in 1985 de viennA |je het 50-jarig bestaan, orp |tc ren we binnenkort onziK merfeesten, die een van de nodige financiële delen moeten opleveren» ondervoorzitter Frans meersch en het ouderko Op vrijdag 24 juni «Nacht van de stunts» nizeerd, met «Radio 77». Hopelijk kol Guinessboek erbij van want er staan die schillende rekordpoging! 'ecn't het programma. Verdof1Wc als speciale attrakties melden: de Miss kiezingen (voor alle mes en juffrouwen en 25 jaar) en een disco-dansen, juni wordt een dag ingericht en 's 20.30 u een bal met Joe aront en Chrissy. 's Zondaf el wa men er tussen 11.30 a ingen uur de inwendige mensP versterken tijdens de maaltijd. Hiervoor dia belangstellenden dan w aangekocht en daar werd het schoolgebouw opgericht, dat de eerste jaren ook dienst moest doen als noodkerk. Met spanning zag men ondertussen in moderne stijl de Kristus- Koningkerk groeien, waardoor dc ganse omgeving een totaal nieuw uitzicht kreeg. In de school werden de kinde ren uit de omliggende wijk onderwezen. Deze groeide langzaam uit tot Vlijminckx- hock. Slachthuisstraat en Klei- bcke. Veel aandacht ging des tijds naar het vrouwelijk hand werk. Onder dc stuwing en Geschiedenis en mevrouw Mallit van de Belgische Kant- werkfabriek te Brussel. Dc tentoonstelling is toegankelijk elke dag van 10.00 tot 17.00 uur. op zaterdag van 15.(K) tot 18.00 uur en op zondag van 10.00 tot 13.00 uur. Lokeren. De stedelijke basisschool van Lokeren zuid op bezoekUiterst voorzitter Reyniers, direkteur De Bosscher en A. Verstraeten. beheerder van vzh' wordt door het programma een tijdsrcgeling voor de stop lichten opgesteld. Bovendien wordt voor de eenrichtingswe- gen de ideale rijrichting voor gesteld. Alles uiteraard met als finaal oogmerk het optimalise ren van het stadsverkeer. Nog te vermelden dat 76 deelne mers uit het hele land hun werk inzonden op het sekreta- riaat van de F B.V.I. Officiële uitslag 1. Maroye Thierry (traitement informatique des tables de plongée sous-marine); 2. Van Branden Serge (organisatie van het stadsverkeer); 3. Van den Hauwe Guy (de koel lender); 4. Scorniciel Thk (gestion rationelle d'un coa lateur); 5. Gysels Chril (aanboren van petroleum) Erik Evrard (historial dj bank); 7. Jan Genoe (inv hoek van de zon en itk plaatsing van zonnepanek 8. De Pauw Serge (les pyn des des ages et leur evolu dans Ie temps).

De Voorpost | 1983 | | pagina 8