Het is weer Appels jaarmarkt Vervuild Aalst wordt netter en fraaier door Straatveegdienst De rimboe van de Leopold ll-laan Verdronken Gaston Van Biesen gehuldigd 10 - 15.7.1983 - De Voorpost Aalst. De «aangename» kanten van de Beekstraat te Mijlbeek. (per) Dendermonde Terwijl de stadswerklui naarstig aan het werken zijn om zoals elk jaar tegen de kermis de Donckstraat en omgeving een beetje een menselijk uitzicht te geven, woekert het onkruid op de Leopold II-laan welig. Niet alleen de middenberm vertoont een belangrijke verzameling van allerlei inheemse wilde planten, waarvan er zelfs enkele zeer hoog opschieten, ook langs de voetpaden, onder de rijen bomen aan weerskanten, geraakt men nog moeilijk vooruit. Enkele brave bewoners hebben reeds voor eigen deur gewied, maar dat is tenslotte hun taak niet. De Leopold ll-laan, die niet onder de bevoegdheid van de stad valt, ligt er elk jaar opnieuw zielig bij. Wij vermoeden dat ze eens per jaar een onderhoudsbeurt krijgt, waarbij er dan enkele aanplantingen worden gedaan. Zo wil men er steevast rozen kweken, hoewel de exemplaren die ooit tot bloem worden, raar zijn. Als belangrijke toegangs- en verkeersweg geeft dit straatbeeld maar een povere indruk aan de eventuele bezoekers of passanten. Bovendien halen de distels hier en daar de bovenhand. Ondertussen worden de partikulieren vervolgd die in hun achtertuintje een eenzame distel koesteren. M Op maandag 18 juli heeft te Appels-Dendermonde weer de traditionele jaarmarkt plaats die met enkele festiviteiten wordt omkaderd. Iets wat de jongste jaren door het Sport en Feestkomitee sterk wordt waar de spelen worden georga niseerd. Maandag om 10 uur krijgen we dan de jaarmarkt en deze Inbraak bi| rijkswachter te Grambergen De plaag van inbraken duurt ners het ongewenste bezoek, de Dendermonde. kerk1 Maar ^ds^ooreaande VOOrt ,C GremberSen De laat" Dcze keer was dat het geval b'j Eveneens «ren oT1"EES s,e "Jd kh«' R°S« "am- kreeg jaren is er ook een jaarmarkt Raymond De Bilde. aangemoedigd. Op zaterdag 16 voor neerhof dieren en dat op juli krijgen we de start met de volksspelen. Schepen Marcel Borms is een van de medestichters van het Sport-, Feest- en Jaarmarktko- mitee, zoals het er nu uitziet. om de jaarmarkt bekommeren maar eveneens aandacht beste den aan de sport en feesten de koer van het klooster Hoofdstraat. In de namiddag krijgen we dan een rommelmarkt en ook hier tg H3nH11B tipt men op de jeugd om met hun °ud speelgoed of boeken De 18-jarige Tom Gijssens, Men ging zich met langer enkel en andere rommel die zij met inden| ,4 Waasmnns nm iaarmarWt wnmm,r,n meer gebruiken naar de markt Lma?n,aan waasmuns- te komen. ter ls woensdagnamiddag Dit alles zal ztch afspelen in de rond '6 uur verdronken tij- Zaterdag om 20 uur loont het omgeving van de kerk te Ap- dens een zwempartijtje in zeker de moeite eens langs te pels. de Oude Durme, tussen komen aan de kerk te Appels (andré) Hamme en Waasmunster. Ouders van verongelukte Hammenaar zijn nog steeds onwetend sesteenweg. Van de afwezig- nende Kieinzand het t* heid van de bewoners werd van twee inbrekers. Zij gebruik gemaakt om de ganse ten de alleenwonende h woning te doorzoeken en be- de in zijn slaapkamer. Hei slag te leggen op geld en dure werd opgeëist. De dicveT*^ sierraden. De inbraak gebeur- gen aan de haal met eed de overdag. geld ter waarde van 62.01 Roger Bcnnens was tot voor Bij De Bilde gebeuzel kort rijkswachter bij de briga- braak tijdens de nacht. Kindertelefoon Voor Dendermonde en omstreken wordt binnenkort gestt een kindertelefoon, die gevestigd zal zijn rond Denderti Onze doelstelling is het informeren, en helpen van kinder! de telefoon. Voor een goede werking zoeken wij nog serieuze mens ons willen helpen met het verder opzetten en het metJ van de Kindertelefoon. Er is geen opleiding vereist, dat gebeurt ter plaatse. Vrijwilligers kunnen zich melden vanaf 18 jaar. Vorig weekend verongelukte hij tegen een elektriciteitspaal. trokken naar het Franse Lour- de 27-jarige Jean Inzé uit Hij overleed kort na het des Woensdag waren ze nog Voor meer informatie kunt u schrijven naar: Hamme-Zogge. ongeval. steeds niet van het ongeval in Kindertelefoon In de Meerstraat, op een Pijnlijke anekdote bij dit onge- kennis. Niemand bleek weet te Postbus 10 •enworp van zijn woning, val is dat de ouders van het hebben waar ze zich juist be- 9330 Dendermonde ramde hij een afsluiting met slachtoffer pas enkele uren vonden. Vergeet dan niet uw adres en evt. telefoonnummer tó zijn motor. Vervolgens botste voordien op reis waren ver- (edm) melden Lebbeke. Gaston Van Biesen werd met een open koets aan zijn huis afgehaald.1 Uitbundigheid troef vorige week zaterdagavond in het dorpscentrum te Lebbeke, waar Koninklijke Harmonie St.-Cecilia, Gaston Van Biesen, vijftig jaar muzikant en ettelijl jaren bestuurslid van deze vereniging, huldigde. De viering werd ingezet met een heilige mis in de parochiekerk van het H.-Kruis. Achtei werd de feesteling, vergezeld door zijn echtgenote, boezemvriend Clement Van Wej berg en burgemeester Frans Moeyersoon, in een open koets naar het dorpscenti gevoerd. Geëskorteerd bovendien door kleurig versierde en ritmisch toeterende waj volgestouwd met «harmonisten». Dirigent Franqois Peleman liet zijn harmonie nog even de stemming muzikaal aksentuet alvorens de feesteling, vergezeld van zijn familieleden en van de bestuursleden van Cecilia, de raadszaal van het gemeentehuis binnentoog om er door het kollege vi burgemeester en schepenen ontvangen te worden. In zijn gelegenheidstoespraak noemde burgemeester Moeyersoon, tegelijk ook voorzit van de harmonie, een dorp zonder muziek, een dood dorp Hij dankte dan ook feestel Gaston Van Biesen omdat hij reeds vijftig jaar lang, Lebbeke, letterlijk en figuurlijk, lei ingeblazen had. Van alle kunstenaars, zei de burgemeester verder, is de liefhebber-muzikant steeds meest sociale en de meest volkse geweest. Hij beoefent bovendien zijn hobby met het zichzelf te verrijken en heeft aan een applaus genoeg als beloning. Gaston Van Bi noemde hij bescheiden van aard, in zijn handelen steeds gericht op andermans weizijl Ook in zijn beroepsloopbaan, besloot de burgemeester, kwamen en komen dei karaktertrekken tot uiting. Als herinnering mocht Gaston Van Biesen de tinnen schotel «875 jaar Lebbeke» ontvangst nemen. De feesteling dankte voor de ontvangst en meteen was het tijdsei aangebroken om de drank te laten aanrukken. Vermelden we nog dat ook de schepenenJ I Hiel en F. De Ridder en gemeentesekretaris P. Van Driessche op deze gemoedelijl I huldiging aanwezig waren. (pierre var Aalst. De wildgroei van het Park De Blieck. (per) Een onderzoek wees uit dat straten, straatgoten en pleinen zich vaak in vervuilde staat bevinden. Verpakkingen, drankblikken, sigarettenpeuken, sigarettenpakjes, papieren zakdoeken, lege frietbakjes, onkruid, stof en normaal straatvuil, het ligt er allemaal. Vooral stadseigendommen als stadspark Osbroek zijn verwaarloosd. Binnen de afbake ning van die domeinen is alles weliswaar in orde doch aan de straatkant liggen stoepen, straatgoten en hagen vaak bezaaid met afval allerhande. Dit geldt vaak ook voor plantsoenen, zithoekjes e.d.m. die meestal wel in orde zijn wat beplanting betreft doch waar allerlei rommel te vinden is. In sociale woonwijken zijn voortuintjes en stoepen voor de woningen meestal goed on derhouden maar de pleinen en plantsoenen liggen er altijd vervuild bij (Park De Blieck enz.). Tenslotte werd vastgesteld dat wegbermen, trottoirs en straat goten palend aan onbebouwde panden vervuild zijn of be groeid met onkruid. Straatveegdienst Om hieraan te verhelpen werd een straatveegdienst georgani seerd die bijna het gehele grondgebied van de deelge meenten Aalst en Erembode- gem zal verzorgen. Daardoor wordt dan de borstelwagen ontlast die des te beter de overige straten van Groot- Aalst kan schoonmaken. Het straatvegen zal gebeuren door een DAC (derde arbeids- circuit)-groep van 7 man. Vaste routes werden uitgestip peld vertrekkend van het stad huis, de Hoge Vesten. St.-Job. Kerrebroek. Beukenhof. Dorpstraat en Hopperank Erembodegem Uiteraard worden de inwoners verzocht ook zelf een inspan ning te doen door het rein houden van trottoirs, het niet eigendommen en de veelvuldi ge aanwezigheid van straatve gers in de centra van Aalst en Erembodegem en in druk be zochte plaatsen in de stad, zal een belangrijk psychisch effect hebben: de inwoners worden er door gesensibiliseerd om hun woon- en leefomgeving niet verontreinigen en om hun trottoirs schoon te houden. In het centrum van Aalst en Erembodegem kan nauwelijks gewerkt worden met de bor stelwagen, vanwege het groot aantal geparkeerde wagens. Vooral daar zijn straatvegers noodzakelijk. De overige stra ten, vooral de 7 overige deel gemeenten. kunnen gereinigd worden met de borstelwagen Planmatig Op basis van hogervermelde vaststellingen werden routes uitgestippeld waar straatvegers zullen ageren. Volgens de graad van vervuiling en het beoogde psychologisch effekt worden straten dagelijks, twee maal per week of één maal per week schoongemaakt. Te Erembodegem, forenzen- gemeente met residentieel ka rakter en zonder druk bezocht centrum, dient de nadruk te worden gelegd op schoonma ken van residentiële straten, parkeerplaatsen, plantsoenen, en wandelwegen. vegen van straatvuil in riool- roosters en de eigen woonom geving niet te verontreinigen door honden aan de lus te houden, hun gevoeg enkel in de straatgoot te laten doen en mee te werken aan de aktie «groene straten». De meest vervuilde plaatsen zyn: Bergemeersenstraat (ach terzijde bloemenveiling) Beekstraat (sluikstorten ondanks aangebrachte waar schuwing) Park De Blieck Bredestraat (ter hoogte van het dierenasiel) Stationsplein (vooral straatgoten) Vredeplein plant soenen) Koningin Astridpark omliggende straten Stadspark en Osbroek (om liggende straten) Twee parkings in de Weg gevoerdenstraat Duivekeetstraat Parkeerterrein Kattestraat De Keyzerstraat Peperstraat Parkeerterrein Hopmarkt Enkele stadseigendom men: sporthal Ten Rozen, straatkant Brandweerkazerne. Cultureel Centrum, achterkant van de paviljoenen van de stadsmeisjesschool aan de Bin nenstraat. Psychologisch Kraaknette pleinen, plantsoe nen en omgevingen van stads- Dagelijks te onderhouden Route 1: vertrek aan stadhuis Kapellestraat. Graanmarkt, A. Liénaertstraat. Stations plein. Stationsstraat. Esplana de. Dendermondsesteenweg tot Dirk Martensstraat. Den- derstraat. Maj. Claserstraat, Vooruitgangstraat. Cumont- straat. Bauwensplein. Veld- straat. Fabriekstraat, Esplana destraat, Peperstraat, De Rid derstraat, Vredeplein. Vrij heidsstraat, Kattestraat, Grote Markt. Kerkstraat. Priester Daensplein. Sluierstraat. St - Jorisstraat, Hopmarkt. Korte Nieuwstraat, Boterstraat, Kei zerlijk Plein tussen Boterstraat en Vredeplein, Nieuwstraa-. De Keyzerstraat. Route 2, vertrek aan Hoge Vesten Hoge Vesten. Hoveniers straat, Moorselbaan tot Ring. Molendries. St -Annabrug. J. Ringoirkaai, Werf. Nijver heidstraat. Vaartstraat. Mo lenstraat. Rozemarijnstraat. Oude Vismarkt, Burchtstraat, A Nichelstraat. Houtmarkt. Zonnestraat, Windmolen straat. Kan. Colinetplein, Kei zerlijk Plein tussen Zonne- en Boterstraat, Korte en Lange Zoutstraat. Hoogstraat, in gang Leinois. Klapstraat, O.L.V -straat. Pontstraat, Sterrestraat. Begijnhof, Ber tha De Dekenstraat. Veldes- straat, Stoofstraat, Ondcrwijs- straat. Burchtstraat. Tweemaal per week Andere routes werden uitge werkt waar men twee maal per week veegt. Op maan- en don derdag start men zowel op St.- Job als op de Hoge Vesten en op dins- en vrijdag eveneens op dezelfde plaatsen. Eén maal per week Eén maal per week wordt ge veegd vanaan St.-Job op woensdag, vanaan Kerrebroek op maandag en een andere route op dinsdag, èn op de rechteroever startend aan het Beukenhof een route op woensdag, een op donderdag en een op vrijdag. Erembodegem Tweemaal per week wordt ge veegd in het Centrum en ver der zijn er diverse veegbeurten elke halve dag, één maal per twee weken. LH Lebbeke. Een glunderende feesteling, Gaston Van Biesen, omringd door zijn echtgenote en boezemvriend Clement Van Weyenberg, ex-schepen van Lebbekt (p. van san) Aalst. Meestal ligt hier voor de deur ook wel wal vuiligheid, (per) Druk bezochte plaatsen als het Stationsplein, het Esplanade plein; het Wijngaardveld, de Bredestraat e.a.m. zijn erg bevuild. Omheiningen rond plantsoe nen worden vaak onvoldoende onderhouden en men ziet er soms meer roest dan verf. Ook in de omgeving van stads- gebouwen als de sporthal, de stadsmeisjesschool uit de Bin nenstraat ligt er heel wat rom mel. Zulks ondanks het feit dat er onderhoudspersoneel voor handen is. Vijvertjes aange legd voor de ingang van het Kultureel Centrum worden blijkbaar gebruikt als afvalcon tainers. Zulks schaadt allemaal het imago van de stad. Op drukke punten zijn er te weinig openbare vuilnisbakken en in enkele gevallen als Espla nade, IJzerenwegstraat en Ro- zendreef blijft er enkel het deksel van over. Lebbeke. Gaston, getooid met zijn dekoraties, burgemeester Moeyersoon gefeliciteerd, (v) en zijn vrouw werden door

De Voorpost | 1983 | | pagina 10