P-plein Dendermonde draait op volle toeren Na de schietstand gaat ook snelheidsmeter voor de Zeelse Politie op onderzoek toer! Adolf De Landtsheer, nieuwe voorzitter: ROTARY MOET NOG MEER GROEIEN tn sprong in de kinderwereld hrijving ode. De dagelijks icid is niet vereist. De Voorpost -15.7.1983 - 11 eten onder ons hebben hun jeugdige vakanties gesleten het V.P.-plein, gelegen tussen de weiden aan de Btsesteenweg te Dendermonde. Nog steeds worden er dtre dag een honderdtal kinderen geamuseerd door ^schillende monitoren en monitricen. Reeds 44 jaar lang It op dit stukje ongerepte natuur geravot en gespeeld. vieruurtje. Deze maaltijden kosten 75 fr. per kind, per dag. De werking op het speelplein de Klinckaert, dit is gelegen te Schoonaarde in de Klinckaert- straat naast de Gemeen teschool, is gegroeid uit het idee om ook speelkansen te bieden aan de kinderen van Schoonaarde en omgeving. Hier voorziet men alleen na middagwerking op maandag, woensdag en vrijdag voor kin deren tussen 5 en 13 jaar. De inschrijving hier is ook gratis. Rond 4 uur is er een drankje plus versnapering. De bijdrage voor dit vieruurtje en de verze kering is 30 fr. per kind, per dag. Het V.P.-plein Op 10 juli was het dan zover. Maanden vooraf reeds was er van deze dag gesproken bin- monitorengroep van Den- jnonde en Schoonaarde ft aan de kinderen verschil de mogelijkheden om zich gehele dag te amuseren, rel individueel als in groep, celtuigen. zandbak, verf, het initatiezwembad, jschillende lokalen, en twee ote speelpleinen staan tot ener beschikking, 's Mor as wordt er gespeeld in leef- Isgroepen: spelletjes, een Bp bouwen. De namiddag is lens anders: soms speelt rn met honderd tegelijk of men vrij kiezen. Een men- van kreativiteit, expres sen sociale omgang. •ploeg dit spelen komt er een aspekt bij: animatie monitoren ploeg, monitor is iemand, die meespeelt, een spelsugges- doet, die er is voor de £ren, die graag komt kij- aandacht heeft voor de liligheid en vooral die I ivriend wil zijn van de kin- ren. De monitorenploeg van m speelpleinen van Dender- 1 jade heeft zich voorbereid J gs vormingskursussen en «op eigen werkvergaderin- i aanwezig te zijn. Twee rkgroepen zijn reeds van streeks nieuwjaar bezit. Dit rkgroep «opkalefate- zorgt ervoor dat het in orde komt voor vakantie, een tweede grote spelaktiviteiten» enkele grote spelen ok is er een kerngroep, van het V.P. vakantiepret en dezelfde monitoren t eerste speelplein, is langs de Gentse- te Dendermonde, en speclmogclijkheden voor van 4 tot 13 jaar. De ;s gratis; alleen 20 voor de hele aanwe- Er is een autobusdienst die Den- Appels en aandoet. Dc kinde- kunncn 's middags een middagmaal bekomen, omvat: soep, gekookte of fritten, vlees, een nagerecht. In is er dan nog een er zou uitzien, want er waren vele en mooie prijzen te win nen met de vrij-podium wed strijd. Niet alleen de kinderen maar ook de monitoren had den enkele nummers ineenge stoken. Ook de natuur werd gerespekteerd want bij de in gang stond een bordje, spe ciaal voor de automobilisten, met een fïktief opschrift: «Par king volzet» Er was voor elk wat wils. Het thema «Een sprong in de kinderwereld» was doeltreffend gekozen. Voor de ouders was er een heuse volleybalwedstrijd geor ganiseerd. De V.P.-ploeg van Dendermonde haalde het net niet van de V.P.-ploeg van Zele. Natuurlijk was er voor de kinderen van alles en nog wat georganiseerd. Als eerste waren er speelmannen in de zandbak en in het zwembad. Dit laatste werd natuurlijk het drukst bezocht wat normaal was bij die temjjeratuur. Rond drie uur dan de Vrij-Podium wedstrijd. Deze werd op een voortreffelijke manier naar voor gebracht. Verschillende kinderen van de Klinckaert waren speciaal naar hier gekomen om hun num mertje aan het publiek ten goede te geven. Naast een ge- zamelijk dansnummer van de leiding waren er ook twee prachtige solonummers: een eerste van Annemie De Smed die tapdanste en een tweede van Christine De Geest met een gedicht dat vertelde dat kind-zijn geen schande is maar dat je er fier mag op zijn. Een echte kompetitie zat er niet in want iedereen kreeg na zijn of haar nummer een prijs over handigd, er waren dus geen verliezers en geen winnaars. Aktie Basketbalpaal, werd toch ook druk bezocht want de opbrengst ging naar een nieu we ring, zodat er deze zomer weer zou kunnen gebasket worden. Voor de hongerigen was er vanaf 5 uur fritten te bekomen en verder waren er konstant verfrissende dranken aan spotprijs te bekomen. De zelfgebakken taart was zo goed dat deze in een mum van tijd uitverkocht was. Wie veel ge luk had kon met de sneltombo- la nog een eend winnen. Er mag dus gesproken worden van een geslaagde dag. Dendermonde. Feest op het VP-plein. Natuurlijk kwam daarbij het Ros Beiaard te pas. (v) Inschrijvingen bij Mark Lefè- vre. Kapittelstraat 21. Dender monde of op het plein zelf. Tel. V.P.: 052/21.57.78. Voor de tweede keer in evenveel raadszittingen kreeg een voorstel van uit het politiekorps niet de zegen van de Zeelse raadsleden. Het inrichten van een schietstand op de zolderverdieping kreeg de vorige keer geen goedkeuring en werd met een nieuw onderzoek als motief van de agenda afgevoerd. Het voorstel om een snelheidsmeter voor de politiediensten aan te kopen, met een kostprijs van 200.000 F. BTW werd vanuit de oppositie nog al op de korrel genomen. Dendermonde. Feest op het VP-plein. Het was snikheet en af en toe rusten was noodzakelijk, (v) nen de monitorengroep. De grote vakantie kondigde zich aan en de laatste regelingen werden getroffen. Maandag 4 juli was de eerste dag dat het V.P. en de Klinckaert van start gingen met het amuseren van honderden kinderen van Den dermonde en omstreken. Van die dag af werd er uitgekeken naar de «openingszondag». 10 juli. Iedereen had wel enig idee hoe zijn of haar nummer wrmonde. Feest op het VP. typende fritjes bij kijken, (v) Dendermonde. Zij hadden nog de moed om een volleybalwedstrijd te spelen in de verzengende hitte, (v) CVP fraktieleider Alfons Ru- pus had wel oog voor «wa pens» die de overdreven snel heid zouden afremmen, maar had zijn twijfels over het effi cient werken van sommige schakels in het politiekorps. Hij betreurde dat de eigenaar van een gestolen fiets zich naar de politie begaf met fiets en dief en dat de agent met dienst het vertikte om een proces ver baal op te maken, maar ander zijds wordt een snelheidsmeter gevraagd om overdreven snel heid te beteugelen. Roger Van Hecke (CVP) en Gustaaf Ver- cauteren (SP) vonden weinig stukken in het dossier die der gelijke aankoop motiveerden. Men twijfelde sterk aan de efficentie, hetgeen met een voorbeeld door CVP'er Luc Van den Abbeele gestaafd werd. Het kwam tot geen stemming. Door de afwezig heid van raadslid De Schep per, had de coalitie ZB-ZCD geen meerderheid, zodat bur gemeester De Bruyne akkoord was met de oppositie om het punt aan een beter onderzoek te onderworpen. Hij meende anderzijds ook dat men een minder korrekt optreden van één'lid van de politie niet ver algemeend mag worden. Sport- en speelpleinen Het aanleggen van een speel- Onlangs werd de Buggenhoutse burgemeester Adolf De Landtsheer aangesteld tot nieuwe voorzitter van Rotary- Dendermonde. De h. Pierre Blancquaert overhandigde hem de kentekenen van zyn waardigheid. Zoals het een nieuwe president past, opende de h. De Landtsheer in zijn eerste toespraak een horizon op zyn toekomstperspek- tieven. William Shelton. de huidige van dc klub moet substantieel president van Rotary Interna- opgedreven worden. men tional heeft als belangrijkste moet ook ernstig in overwe- opdracht aan zijn leden mee- ging nemen om het peterschap gegeven dat Rotary moet waar te nemen over een nieuw groeien om zijn taak beter te op te richten klub. Daar kwamen ook lekker kunnen vervullen ..Rotary, zo schrijft hij heeft Niet alleen het aantal leden een groter effektief nodig om zijn doelstellingen te bereiken, laat staan uit te breiden. Daar- om zal Rotary met de verbeel ding die kenmerkend is een beroep doen op al zijn krach ten, bekwame mensen, zowel jonge als oudere aanspreken en desnoods de voorwaarden van aanvaarding versoepelen.» Volgens de heer Landtsheer zal de uitstraling groter wor den, naarmate het aantal leden groeit. Dit jaar moet dus het jaar van de uitbreiding wor den In de komiteevergaderin- gen die gehouden werden ter voorbereiding van het pro gramma 83-84, werd deze op tie als prioritair weerhouden, althans wat het aantal leden betreft. jye ,-ueuwe voorzitter meent dat nieu>'v en ion8 bloed on8e" twijfeld zal ^dragen om de klubaktiviteiten «unstig te be ïnvloeden en de Continuïteit ervan op lange termij'0, waarborgen. Toch zijn de J,an" wervingsvoorwaarden zeei* strikt. past-gouverneur. ermonde. De stoere Aymonskinderen gezeten op het Ros en geflankeerd door een pj" cabion wmaakte reus. (v) zegde daarover het volgende: - Rotary is geen politieke par tij of stroming met een blind dogmatisme; - het is geen geheime sekte met eigenaardige geplogen heden; - het is geen professorenkorps dat ex-cathedra doceert. Een rotariër is een gewoon mens. bij voorkeur een opti mist. een altruïst, een idealist, iemand die begrip heeft voor de problemen van zijn omge ving en van zijn medemensen. Een rotariër is een goed burger die kan zien, horen en beoor delen, in ieder geval zal hel pen, steunen en verheffen en vooral vriendschap uitstralen. Hoofdzaak is dat we mekaar onderling beter leren begrij pen en waarderen en dat we tegenover mekaar getuigenis van vriendschap afleggen. De h. Antoine Van den Ab beele zal, samen met zijn kom missie uitbreiding, rekening houdend met deze criteria, zo wel wat de identiteit als de geografische spreiding betreft, kandidaten moeten zoeken om dit belangrijk deel van het pro gramma te realiseren. Niet minder belangrijk daarom zijn de overige aktiviteiten en zelfs aanpassingen, waartoe het komitec beslist heeft met de bedoeling mekaar beter te leren kennen en de nieuwe leden te ontdekken. De h. De Landtsheer is van mening dat de wekelijkse 'lunch-time' moet gebruikt worden om met mekaar te pra ten. Behoudens de gebruikelij ke maar korte mededelingen het dus een vrije tribune zijn. Fr u/nr en maximum tien plein tussen de Rot- en de Collegestraat kreeg met kritiek af te rekenen. Elkeen was het eens over de noodzakelijk heid, maar tegen de gevolgde procedure was er nog al wat te zeggen. Luc Van den Abbeele (CVP) vroeg nog eens om een reglement uit te dokteren ter bescherming van de speel pleinen. Uit de tussenkomsten van Al fons Rupus (CVP) en Frida Van Handenhove (ZB) bleek dat momenteel op het sport en speelstadion het vandalisme hoogtij viert. De kosten voor het aanleggen van speelplein tussen Rot- en Verbindingstraat werd begin 1982 geraamd op 518.837 F. Op dat bedrag werd een staats- toelage van 311.000 F. toege kend. Roger Van Hecke had nogal kritiek op het lastenboek en eventuele fouten. Een ver beterde - omschrijving resul teerde nu in een laagste offerte van 1.170.952 F. en de toelage zou op 311.000 F. blijven. Bur gemeester De Bruyne gaf toe dat er een foute raming was, maar meende dat men het pro- jekt toch moest laten uitvoeren en liefst voor 31 december 1983, anders zou de toegeken de 311.000 F subsidie ook nog verloren gaan. SP raadslid Maurits De Vriese vroeg aan schepen voor jeugd beleid Paul Van Kerckhove, waarom zijn toezegging uit de vorige raadszitting om binnen de veertien een terrein op de wijk Vlaschaard als speelplein te effenen nog niet is uitge voerd. Op aandringen van F.C. Een dracht Zele zal aan de ingang van het sportstadion aan de Elststraat een loketgebouw op getrokken worden in eigen be heer. De kosten worden ge raamd op 247.951 F. Raadslid Roger Van Hecke vond het spijtig dat het voorstel niet eerst langs de sportraad is ge passeerd. Alfons Rupus (CVP) meende dat men in het verle den reeds diverse tegemoetko mingen deed aan F.C. Een dracht. Hij wees er op dat er te Zele nog een andere voetbal ploeg is, die ook ernstige in spanningen doet en recht heeft op tussenkomst. In die kon tekst verwees Alfons Rupus naar toezeggingen vanuit het schepencollege ter gelegenheid van feestvieringen van F.C. Heikant. In dal verband be treurde Cesar Van Lysebettens dat het spoQ- en speelplein op de Heikant zeer traag vordert en dat het nog één grote werf is. De periode van bezaaiing is bijna voorbij en de kans zit er in, dat het terrein ook in 1984 niet bespeelbaar zal zijn. Het argument van de weersomstan digheden noemde hij maar een drogreden. Edgard Franqois-Wilson (SP) vroeg om het plakken op leeg staande panden te verbieden. Het ontsiert het uitzicht van de gemeente. Hij stelde voor om op verschillende plaatsen op de gemeente borden te plaat sen. Burgemeester De Bruyne antwoordde dat er een inven taris van alle leegstaande hui zen is opgemaakt en de eige naars werden aangeschreven nopens hun bedoelingen. Hét slot van de zitting eindigde met een incident. SP raadslid Gustaaf Vercauteren uitte zware kritiek op een toespraak van burgemeester De Bruyne ter gelegenheid van de opening van een jeugdclub, waar de burgemeester zou gezegd heb ben tot de Zeelse jeugd om met enthousiasme te gaan stempelen. De burgemeester nam die kritiek niet en had er zijn mening vertolkt en meen de geen opmerkingen te moe ten ontvangen van een raadslid. BENO Buggenhout. Rotary Gouverneur Adhemar De Wulf kijkt A. De Landtsheer van zijn voorganger Pierre Blancqaert neemt (v) spreekbeurten voorzien, waar van vijf door gastsprekers. Tot klubmeester werd de h. Jean De Saedeleer aangesteld, hij staat in voor het goede verloop van zaken tijdens de bijeenkomsten, ook tijdens de Ladies Night. Er zullen dus ook 'comman do's' uitgestuurd worden naar jonge klubs, Jbij voorkeur in Vlaams-Brabant en het weke lijkse klubblad zal degelijk verzorgd worden. Er staan natuurlijk nog heel wat andere aktiviteiten op het programma. Het is duidelijk, zegt voorzit ter De Landtsheer, dat de hoofdlijnen van dit program ma noch doktrinaire, noch ge strenge, noch zonderlinge, nog enige andere pretenties inhou den dan gewoon het rotary- ideaal te beleven. Tegen het slot van zijn toe spraak bracht hij hulde aan gouverneur De Wulf die zijn verantwoordelijkheid tot het laatste ogenblik heeft gedra- toe hoe de nieuwe voorzitter de gelukwensen in ontvangst gen en die met een enorme werkkracht al zijn klubs twee keer heeft bezocht, bood schappen meegevend, waaraan de leden wat hadden. Namens de stad Dendermonde en de gemeenten Zele, Lebbe- ke en Buggenhout, werd hem een plakket van erkentelijk heid overhandigd. Rotary kan na de vakantie aan een perfekt werkjaar be ginnen. (mdb)

De Voorpost | 1983 | | pagina 11