-1, De Voorpost -15.7.1983 -19 •efmilieu, WIENS ZORG 7 6 augustus organizeert de Leefmilieucampagne van Deelregering in Snuffel, Sint-Elooistraat te Grem- tentoonstelling met als tema «Ons leefmilieu, wiens tentoonstelling zal toegankelijk zijn op woensdag en an 19.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot De toegang is gratis. De temata die aan bod komen in de wirwar van overheidsinstanties, afval, lucht- lawaaihinder, watervervuiling, Snuffels atelier JU MkilÉMLHMfcife - nammv nde V.K. Hamme feesten jdag 15 juli te 19 uur zal de liefhebbersvoetbalploeg V.K. e ontvangen worden op het gemeentehuis van Hamme, anleiding van het behalen van de kampioenstitel in hun tijdens het voorbije voetbalseizoen. Dit is de start van de idé V.K. Hamme-feesten. Het programma ziet eruit als Hamme. De kleinsten hadden natuurlijk meest aandacht voor de zelfgemaakte poppen. Hamme. Ook de groten hadden belangstelling voor de zelfgemaakte paardemolen. (vh) g 16 juli 16 uur: opening van de feesten, met verschillende (lelijkheden, waaronder een kindermolen. 20 uur: T-Dansant voor jong en oud, met de discobar Vrije Radio Motjef. ig 17 juli n 10 uur: kaarten en pieren in de kantine n 14 uur: gelegenheid tot deelname aan allerhande i, zoals vogelbolling, rattenspel, enz. 17 uur: voetbalwedstrijd tussen de veteranen van V.K. en Hades Hasselt. Hft 20 uur: T.-Dansant voor jong en oud met de discobar Hje Radio Liberty. Hvdag 21 juli 14 uur: grote kaarting, het kampioenschap van V.K. ^terdag 16 en zondag 17 juli zal de bar open zijn vanaf 21 sze 3-daagse feesten worden alle leden, supporters en ii 19 athisanten van V.K. Hamme uitgenodigd. leesten gaan door op zaterdag 16, zondag 17 en rdag 21 juli op het terrein van V.K. Hamme in de leide. (hd) "9 Nationale Feestdag heeft plaats te Moerzeke op donderdag 21 juli. Te 19.30 «nu lechtige H. Mis in de Sint-Martinuskerk Daarna optocht 'litiei de Dorpplaats en neerlegging van bloemen aan het Weken van Koning Albert aan het oud-gemeentehuis. Alle igingen worden uitgenodigd aan deze viering deel te en de inwoners worden verzocht hun huizen te be- ensport te Moerzeke ifbond St, Gillis Baasrode, Moerzeke, uit Quiévrain: 1B de duiven: ,nh4 3, 4 en 7 Jan en André Spitael 5 Jud en Jos Debbaut, 6 )nei rt Willaert, 8 Albert Quisquater, 9 Muyzewinckel en zoon, rsd}zef Colman. rtingen 10 Jan en André Spitael 2 en 4 Louis Van Vossel, 3 nd Rochtus 5,6, 8 en 9 Jud en Jos Debbaut, 7 Gebroeders Buggenhout. KWB en KAVstelden in de zaal Eldorado hun hobbywerkjes tentoon, (v) Hamme. Allerlei zelfgemaakte voorwerpen stonden te kijk op de missietentoonsijslling. (vh) alsook de filialen. Enkel het filiaal in de stadsfeestzalen aan de Leopold ll-laan blijft gesloten tot en met 24 juli. Het stedelijk zwembad blijft gesloten tot en met zondag 17 juli. Van 18 tot 23 juli zal het zwembad enkel 's namiddags van 14 tot 20 uur open zijn. Op 21 juli blijft het zwembad echter gesloten. Het Nieuw- kerkense sportcentrum blijft de ganse maand juli open. Het Sinaaise sportcentrum blijft gesloten tot en met 21 juli. Het sportcentrum «De Witte Molen» (momenteel enkel open voor de outdoorsporten) zal eveneens na 21 juli terug open zijn. op zondag 24 juli in het lokaal De Beurs, Markt 13, van 10 tot 12 uur. KRUISRIDDERS EKSAARDE-DOORSLAAR Op zondag 24 juli: Ruitertornooi. Met deelname van 800 paarden en ruiters uit de provincie Oost-Vlaanderen Terrein: Nieuwpoortstraat (landerijen De Bock, De Waele en Van Rijckeghem). Begin 's morgens om 9 uur, 's namiddags om 14 uur. KBG VREUGDE EN VRIENDSCHAP Op maandag 25 juli: Hobbyklub in het lokaal Daknamdorp 52, om 13.30 u. Op woensdag 27 juli: Kaartnamiddag in het lokaal, Daknamdorp 54. Begin om 13.30 u. (jvl) Sint-Niklaas duiven: en André Spitael, 2 Robert Bosteels en zoon, 3 Armand 'oe^us, 4 Gerard Laureys, 5 Frangois Meysman, 6 Leonard f, 7 Adriaenssens V.D. Sypt, 8 Frans Jacobs, 9 Leon han, 10 Frans Hofman. nbond Kastel, lokaal We P. Quintelier - uit Quiévrain: ide duiven: 3 Albert Van Hoey, 2 Roger V.D. Eynde, 4 Richard l|geir, 5 Lucien Wauters. ril irlingen 3 Henri V.D. Broeck, 2 Albert Van Hoey 4 Richard Vermeir, orges Van Haver, ixige duiven: mri Hermans, 2 Bernard Vercauteren 3 en 8 Freddy ars, 4 Avil De Troetsel 5 en 7 Paul Van Haver, 6 Omer lack, 9 Maurits Wauters 10 René Vermeir. Lebbeke lerhoudswerken sportkompleks en zwembad 'niai ens de jaarlijkse onderhoudswerken zal het gemeentelijk ïjj nbad zijn deuren sluiten van 22 tot 27 augustus; de sporthal van 29 augustus tot 1 september "3 teentelijk biblloteek tb» lemeentelijke openbare bWrioteek neemt vakantie van 18 n met 23 juli. arbecue lld® tandenafrichtingsclub «De Trouwe Hond» organiseert op rdag 30 juli e.k. in de club, Hof ter Varent, te 15 uur een ecue. Er zijn maaltijden vanaf 100 Fr. Mocht Davidsfonds Lebbeke organiseert op zondag 17 juli te 15 inWieze zijn tweede fietstocht. Lokeren s,"fBDE NATUURVRIENDEN zondag 17 juli: Fietstocht naar het Provinciaal Domein te cAhtebeke. Vertrek om 14 uur aan het Volkshuis op de Markt. fifORT PLUS BOSPARK zondag 17 juli: Een dagje aan zee. In de voormiddag kuieren jn 8t Zwin. Vertrek om 7.30 u. ul; G VREUGDE IN VRIENDSCHAP "J woensdag 20 juli: gewone kaartnamiddag, in het gewoon al Daknamdorp 54. Begin om 13.30 u. I bbyklub lokeren Tilt zijn veertiendaagse ruildag met beperkte tentoonstelling JEUGDUITWISSELING Donderdag 28 juli arriveren de jongelui uit de Sint-Niklase zustersteden voor de jaarlijkse jeugduitwisseling. In zaal Familia aan de Truweelstraat is er een kennismakingsavond. Vrijdag 29 juli gaat men richting Brugge en Gent, zaterdag 30 juli officiële ontvangst ten stadhuize om 11 u., zondag 31 juli Spel zonder Grenzen in de Sint-Martens-Latem-klub aan de Beeldstraat. Het verdere programma drukken we in volgende editie af. NAAR WESTERSCHELDE Vakantiegenoegens brengt zondag 7 augustus een bezoek aan de omgeving Temeuzen-Breskens. Vertrek aan het Gildenhuis om 13.45 u. De wandeling aan de Westerschelde duurt zowat 2.30 u. MOEDERKENSKAMP Kampeerklub Sint-Niklaas organizeert van 12 tot 15 augustus een «Moederkenskamp» op camping De Lilse Bergen in Lille- Beerse. Bellen naar 03/777.25.60 of 772.43.85 voor info en inschrijvingen. TIKKEBROEKEN Wielewaal organiseert zondag 31 juli een tocht naar de «Tikke- broeken» en noord-Turnhout. Vertrek om 8.30 u. aan het Sint- Niklase stadhuis. PLANTENDETERMINATIE Wielewaal nodigt uit voor een instruktietocht voor piantendeter- minatie op zaterdag 23 juli op Linkeroever. Verzamelen om 13.30 u. aan het stadhuis in Sint-Niklaas. BOUDELO-VOORDRACHTEN Dinsdag 19 juli, 20 u„ op het opgravingsterrein in Klein-Sinaai, voordracht door Dirk Verhelst uit Beveren over «Grondbezit en grondbeheer van de abdij van Baudelo». Dinsdag 26 juli, 20 u., vertelt Koen Anné uit Melsele over de prehistorische bewoning op het terrein van de abdij. Een reportage rond de opgravings kampen van Baudelo verschijnt in deze of volgende editie van De Voorpost. KERMIS IN SINAAI Vandaag 15 juli begint de kermis in de wijk Stenenmuur. Kermisschietingen zijn er op 15 juli om 20 u. bij De Eendracht in de feesttent, op 16 juli om 15 u. bij De Eendracht bij Hubert Van Gremberghe, op 17 juli bij De Eendracht om 9.15 u. en 15 u. bij Hubert Van Gremberghe, en nog eens op 18 juli om 15 u. in de feesttent. Wielerkoersen op Stenenmuur: 15 juli voor liefheb bers (15 u.), 17 juli voor nieuwelingen (16 u.) en 18 juli voor liefhebbers (15 u.). Nog op Stenenmuur bal in de tent (zaterdag 16 juli, 20 u.), jaarmis voor de overledenen (zondag om 9 u.) en muzikale wandeling door harmonie Sinte-Cecilia (zondag 20 u.). Op de wijk Molenhoek beginnen de festiviteiten op 21 juli. Schietingen daar: 21 juli, 15 u. bij Thérèse in café Luitentuit, organisatie Willem Teil; 22 juli, 15 u. weer Willem Teil maar ditmaal in de feesttent; 24 juli, 9.15 u., Kloefkensschieting in de tent en om 15 u. weer schieting bij Willem Teil in de tent; en een laatste schieting (liggende wip) op 25 juli om 15 u. Wielerwed strijden in de Stenenmuurwijk: voor liefhebbers op 24 juli om 15 u. en op 25 juli om 15 u. Er is in deze wijk nog een gaaibolling in de tent op 22 juli om 20 u. en op 23 juli om 15 u., dansen en amusement in de feesttent zaterdag- en zondagavond 23 en 24 juli, en na de koers op 25 juli muzikale wandeling door de harmonie van Sinaai. De wijk Leebrug van Sinaai viert kermis op 30 en 31 juli en 1 augustus, het programma volgt in onze volgende editie. JAARBEURS IN BELSELE De Middenstand Belsele en de fanfare Sinte-Cecilia organize- ren een jaarbeurs van 29 juli tot en met 7 augustus plus een autotentoonstelling op 29, 30 en 31 juli, op de oude spoorweg bedding en op het dorpsplein. Er zijn ook volksspelen, een kunsttentoonstelling (30 juli vanaf 14 u.), een kunstavond met het Koperensemble (30 juli, 20 u., gemeentehuis) en ook een koncert (31 juli, 16 u., door Sinte-Cecilia op de kiosk). Luchtdo pen zaterdag 30 juli vanaf 16 u. (kabelballonvluchten) en zondag 31 juli vanaf 15 u. (helikoptervluchten). Op 6 en 7 augustus is er in Belsele een landbouwbeurs, met o.m. een oldtimers-traktorenshow. ZWEMBAD OPEN Het zwembad aan de Parklaan is van 18 tot en met 23 juli alleen open van 14 tot 20 u. (behalve op 21 juli). Vanaf 25 juli vakantie dienstregeling: werkdagen van 9 tot 12 u. en van 14 tot 20 u., zaterdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 18 u., zondagen van 9 tot 12 u. SPORTHALLEN (SOMS) OPEN Het Nieuwkerkse sportcentrum blijft in de vakantie open, dat van Sinaai is dicht tot en met 21 juli. Aan de Witte Molen in Sint- Niklaas kan je tot en met 21 juli uitsluitend voor outdoorsporten terecht, maar vanaf 21 juli geldt opnieuw de gebruikelijke rege ling. RUILDAGEN Op zondag 17 juli organizeert de Wase Ruilklub van 9 tot 12 uur een ruildag in lokaal Renova, Hendrik Heymanplein 7. Op zondag 24 juli organizeert de Vlaamse Bond voor Postzegelver zamelaars van 9 tot 12 uur een ruildag in lokaal «Het Centrum», Grote Markt 40. TENTOONSTELLINGEN Tot 28 augustus zijn in het stedelijk muzeum in de Zarhanstraat olieverfschilderijen (oude en nieuwe doeken) van Frans Min- naert te bezichtigen. Tot 4 september zijn in het Internationaal Exlibriscentrum in de Regentiestraat werken van Luc Verstraete te bezichtigen. Openingsuren: op weekdagen van 14 tot 17 uur en op zondagen van 10 tot 13 uur. Beide tentoonstellingen worden georganizeerd met medewerking van het stadsbestuur. NATIONALE FEESTDAG Ter gelegenheid van de nationale feestdag op 21 juli heeft te 10 uur een Te Deum plaats in de hoofdkerk. Daarna volgt een huldebetoon aan het heldenmonument, ter herdenking van de militaire en burgerlijke slachtoffers van beide wereldoorlogen. Na deze plechtigheid worden de patriottische verenigingen op het stadhuis ontvangen. OPGRAVINGSKAMPEN VOOR DE JEUGD Tot en met vrijdag 12 augustus worden door het Verbond voor Oudheidkundig Bodemonderzoek opgravingswerken voor de jeugd georganizeerd in het site van de Baudelo-abdij te Klein- Sinaai. Iedere kampweek duurt van maandagochtend 8 uur tot vrijdagnamiddag 18 uur. Elke week kunnen een tiental deelne mers aanvaard worden. Zes ervan kunnen op het terrein kamperen in tenten die voorzien zijn van een houten vloer. De minimumleeftijd is 17 jaar. Voor meer inlichtingen en inschrijvin gen dient men zich te wenden tot Alfons De Belie, Kouterstraat 150, te 8190 Belsele (tel. 03/772.57.97). GRONDBEZIT VAN DE BOUDELO-ABDIJ Op dinsdag 19 juli geeft de h. Dirk Verhelst uit Beveren te 20 uur op het opgravingsterrein van de Baudelo-abdij te Klein-Sinaai een uiteenzetting over «Het grondbezit en grondbeheer van de abdij van Baudelo». ZOMERKONCERT Op zondag 31 juli te 16 uur geeft de koninklijke fanfare «Sinte- Cecilia-Belsele» een zomerkoncert in Belsele-dorp. OPENINGSUREN STADSDIENSTEN De stadsbiblioteek aan het Hendrik Heymanplein is terug open Stekene Vijfde Kerkwijkkermis De Stekense wijk tussen Kerkstraat, Potaarde, Sint-Jozefslaan en Polenlaan organiseert dit jaar voor de 5' opeenvolgende keer z'n wijkkermis: Kerkwijkkermis 1983. Ook nu géén grootse attrakties, wel een aantrekkelijk programma waar iedereen z'n gading kan vinden. Het programma: vrijdag 15 juli - grote avondschieting op 2 wippen met 5000 fr. vooruit en liefst 5000 fr. gratis, begin om 20 uur in de feesttent in de F. Van Brusselstraat. Zaterdag 16 juli: 14 u. - poppenkastvoorstelling in de tent, inkom 20 fr., konsumptie inbegrepen; 15 uur - volksspe len voor kinderen met versnaperingen; 19 uur volksdans met «Drieske Nijpers», 21 uur - grote dansavond met tombola in de tent, muziek door discobar «Capricorn» Zondag 17 juli: 14 uur - geitenshow op het speelplein, inschrijvingen vanaf 13 uur in de tent; 14.30 uur - ballonwedstrijd tot 17.30 uur en tekenwedstrijd voor kinderen tot 15 jaar op de borden van het speelplein; 18 uur - uitreiking prijzen tekenwedstrijd; 20 uur - bal in de tent met discobar «Capricorn» en tombola op de inkomkaarten. Zaterdag en zondag draaien de kermismolens in de Frans van Brussel- straat, zijn er wafels, ijs en allerlei dranken (o.m. een Kerkwijks- ke) te verkrijgen in de feesttent en zondag is er vanaf 13 uur een luchtkasteel voor de kinderen Schutters Heikant De Stekense schuttersvereniging «Koninklijke Heikant» organi seert tgv Kerkstraat- en Kerkwijkkermis én de nationale feest dag een resem schietingen met hoge prijzenbedragen. Vrijdag avond 15 juli: 5000 fr. gratis voor de avondschieting in de feesttent in de Kerkwijk met begin om 20 uur - zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 telkens 1000 fr. gratis in het lokaal (Heikant 2) met begin te 15 uur - donderdag 21 juli grote initiatiewedstrijden met 20.000 fr. gratis in het lokaal (Heikant 2) vanaf 9 uur. In de namiddag een schieting op 4 wippen met 2 op wippen 1000 fr. gratis en op de overige 2 wippen 2000 fr. gratis, plus verrassingen Drieske Nijpers Deze volksdansgroep uit Sint-Gillis is te gast op de 5* Kerkwijk kermis in Stekene-centrum op zaterdag 16 juli vanaf 19 uur. Deze aktieve dansgroep denk hier maar even aan «Drieskes Kermis» zal eerst enkele 'demonstratiedansen' ten beste geven, waarna de toeschouwers worden uitgenodigd om mee te dansen. Kinderen welkom in Kerkwijk Ook tijdens de 5* Kerkwijkkermis werd vooral aan de kinderen gedacht. Op het programma onder meer volgende aktiviteiten speciaal voor de kinderen: zaterdag 16 juli om 14 uur poppen kast, om 15 u. volksspelen met versnaperingen en vanaf 19 uur volksdansen; zondag 17 juli vanaf 14 uur geitenshow, vanaf 14.30 ballonwedstrijd en tekenwedstrijd. Bovendien draaien zowel zaterdag als zondag de kermismolens in de F. van Brusselstraat en zondag kan men gratis op het luchtkasteel KAV naar Luxemburg De Stekense KA V-afdeling trekt er dinsdag 19 juli op uit naar het Groot-Hertogdom Luxemburg. De medereizigers vertrekken om 6.30 uur op de markt van Stekene en via een korte halte in Marche gaat het over Bastogne naar Esch-sur-Sure voor een bezoek aan de afdamming aldaar. Daarna wordt Echtemach bezocht (middagmaal) en na 15 uur gaat het verder langs het rotsmassief. Hier wordt een kleine wandeling-beklimming geor ganiseerd tot Larochette, waar een verfrissing uiteraard welkom zal zijn. De terugtocht gaat langs Diekierch en Ettelbrück met een halte voor ontspanning. De deelname in de onkosten is 400 fr. ledereen is van harte welkom. Sint-Gillis-Waas. Briljanten bruiloft. Leopold Kegels en Irene Vjyminckx uit de Hoerenstraat 64, vierden met hun drie kinderen en naaste familieleden hun 65-jarig huwelijksjubileum, (dw) Dlktieklas Het Stekense gemeentebestuur overweegt het oprichten van een diktieklas in het kader van de plaatselijke afdeling van de mu^iekakademie. Dit enkel op voorwaarde dat er voldoende belangstelling is-vanwege de Stekenaars. Deze diktielessen zouden worden georganiseerd ofwel op woensdagnamiddag ofwel op zaterdagvoormiddag. Wie eventueel interesse heeft kan zich laten inschrijven of verdere inlichtingen inwinnen op de dienst kuituur (1* verdieping) van het Stekense gemeentehuis, tel.: 03/779.78.01 of 02 Riebedebie Voor de 5" opeenvolgende keer organiseert Stekene de speel pleinwerking «Riebedebie». Dit jaar gaat deze kinderopvang van start op vrijdag 26 juli. Alle schoolgaande kleuters en alle jongens en meisjes van de lagere school zijn van harte welkom elke dins-, donder- en vrijdag tot en met 26 augustus, telkens van 9 tot 16 uur. De vergoeding per dag bedraagt 35 fr. en voor alle 15 dagen dient 450 fr. te worden neergeteld. In dit laatste geval dient wel op voorhand te worden ingeschreven: op de dienst «sport en kuituur» van het Stekense gemeentehuis. 1* verdieping, tel.: 03/779.78.01 of 02 Geitenshow De kermisesbattementen vervolgen met eentypisch voetbaltref- f keren. De beenhouwers hielden hun traditionele barbecue (md)

De Voorpost | 1983 | | pagina 19