okeren dan toch met Swat Van der Eist! Vrijwel ongewijzigd SK Beveren start nieuw voetbalseizoen «IN» en «UIT» bij Eendracht Aalst De machtsgreep van de jonge leeuwen comac Super-beker van de liga beroepsvoetbal tussen Standard Luik en Beveren in het Heizelstadion KNIP UIT: SPQRt 25/30% De Voorpost Voetbal. Rudy Haleydt velen VOETBAL tijd geleden reeds hoorden we in Lokerse bestuurskringen dat er een kans Cond dat Swat Van der Eist de trikoloren zou komen versterken. Groot was look de ontgoocheling van vele supporters toen ze hoorden dat de Engelse it naar Standard zou gaan. Eerst waren Antwerp en Lokeren kandidaat, Ehet bleek dat Standard als de derde hond met het been zou gaan lopen. Swat Van der Eist zelf is deze aanwerving alleszins een geruststelling. De smationaal is blij dat hij opnieuw naar België kan komen spelen. In 3 ziet hij het wel zitten voor de komende drie seizoenen... De aanwinsten van Sporting Lokeren. (dm) Lokerse bestuur de nomen. De uiteindelijke versie is totaal anders, niet had opgegeven transfer naar Lokeren bleek Petit heeft' ondermeer niet Van der Eist zwaar op de maag van Stan- verklaard dat Standard op te krijgen, was dardboss Petit te liggen die een grote verras- we dinsdagavond in een in- 'ooral nadat Swat terview hoorden verklaren et Standard had ge- dat het ongehoord en onge- n de RTBF reeds in- looflijk was. Volgens hem met deze nieuwe was alles in orde buiten en- had afge- kele details. De West-Ham- Trainer Davidovic, Lokerens nieuwe hoop. (dm) het laatste moment de trans fersom voor Swat wel wat lager zou zien dan de toch niet zo misse 13 miljoen. West Ham-manager John Lyall nam onmiddellijk kon- takt op met Lokeren en zo werd maandagnacht aan Van der Eist meegedeeld dat hij naar Daknam zou verhuizen. Dat bericht kwam uiteraard als een steen in een rustige kikker- poel, vooral in het Luikse dan, waar het Standardbe- stuur op stelten ging staan. Ondertussen is Van der Eist woensdagmorgen al op de Lokerse training verschenen en speelde hij diezelfde avond een eerste matchke op het terrein in het Zeelse industriepark. Van der Eist Als 40-voudig A-nationaal, verliet hij drie jaar geleden het Astridpark om bij New York Cosmos te gaan spe len. In het Giant Stadion voetbalde hij anderhalf sei zoen. West Ham United kon hem aan de haak slaan voor een frisse 25 miljoen. Swat had in Europa immers veel naam gemaakt dankzij een uitstekende Europese kam panje met de nationale ploeg en Anderlecht. Hij was gegeerd door zowat alle grote ploegen. Eigenlijk bleef hij er ook nog dit jaar onder kontrakt, maar de op voeding van zijn groter wor dende kinderen zou daar door in het gedrang komen. De overgang naar Lokeren heeft wel tot gevolg dat Van der Eist zich niet te ver moet verplaatsen, hij woont im mers in Opwijk en dat is niet zo ver. Anderzijds mist hij natuurlijk zijn transfer naar het 'grote' Standard dat ook op Europees topniveau zal meedraaien. Lokeren heeft die kansen tijdens het voor bije seizoen. verspeeld. Swat Van der Eist weet zelf nog niet goed welke zijn plaats zal zijn in het Lokerse elftal dat bovendien grondig werd versterkt. Vroeger reeds werden Dirk De Vriese (Anderlecht), James Bett (Glasgow Rangers) en oude bekende van het Sport ingpubliek daarom niet altijd even geliefd Djorge Vujkov (Novi Sad) en Rudi Van Goethem (AA Gent) aangeworven. Wel vertrokken enkele steunpilaren van het vroe gere Lokeren naar andere oorden: René Verheyen naar Club Brugge, Amor Gud- johnsen naar Anderlecht en Mare Verbruggen naar RWDM. Volgens manager Derijcker Voetbal. Manager Derijcker met sterspeler Van der Eist en trainer Davidovic. (dm) kon men best enige verster king gebruiken. Lokeren had vorig seizoen immers nogal wat last van kwetsu ren. Verspeelde daarmee misschien een Europese plaats. Met Larsen, Mom mens, Somers en andere Hoogenbooms, vormen deze aanwinsten allicht een ster ke formatie. Aan Davidovic nu om er ook een geheel van te maken, wat in Lokeren niet altijd gemakkelijk is. (mdb) Het oefenprogramma van SK. Beveren 16.7: Beerschot - Beveren (Beker van Vlaanderen) 20.7: Izegem - Beveren 23.7: Beveren - Beerschot (Beker van Vlaanderen) 27.7: Beveren - Sint-Niklaas (Beker van Vlaanderen) 30.7: Sint-Niklaas - Beveren (Beker van Vlaanderen) 2.8.: Wiltz - Beveren. En dan waarschijnlijk op 6 en 10 augustus de halve finales van de Beker van Vlaanderen en mogelijk op 13 augustus de finale of anders de troosting voor de derde en vierde plaats. H.A. AKTUEËL Er was enige tijd sprake van een mogelijk vertrek van Baecke naar Standard maar de Waaslandse internationaal reageerde daar zeer snel op met de mededeling dat dat allemaal onzin, kwakkels wa ren. Het vertrek van Theunis bij SK Beveren leek dan lange tijd echt onafwendbaar. De Limburger wou een full-profkontrakt en Standard, Luik of Lokeren zouden bereid zijn hem dat te bieden. Beveren behaalde met Theunis toen de Belgische beker en na een laatste gesprek met de geel-blauwe be stuursmensen besloot Paul Theunis dan toch maar te blijven. Er vertrekt dus geen zwaar geschut bij Beveren. Wel verliest de ploeg met Didi Weihrauch een speler die zowat overal te gebruiken was. Weihrauch was het bankzitten echter meer dan hoopt nu bij Lierse meer aan het werk te kun nen. Mogelijkheden heeft de pas vijfentwintigjarige Duit ser zeker wel. Ook Patrick Schoofs verkoos meer werk zekerheid in eigen gouw. De middenvelder krijgt bij neo- eersteklasser Beringen daartoe ruim de kans. De Beverense kern blijft dus na genoeg ongewijzigd. Er is alleen Luk Put die bij de Waaslanders het bestand Limburgers op peil komt houden. In Diepenbeek werd Put al enige tijd als een rasvoetballertje vertroe teld. Beveren begon op 12 juli met de trainingen, al stelden die eerste oefenuurtjes niet erg veel voor. Er werd wat nage kaart over de vakantie en over het suksesrijke voorbije seizoen. Men had het ook over de nieuwe sponsor en bij Beveren was men biezon- der fier om samen met FC Köln en Ipswich Town voor taan door ITT verzorgd te worden. De banden met Combori blijven daarbij ook bewaard en bievoorbeeld in de beheersraad blijven mensen van het Waaslands bedrijf. Op het oefenpro gramma staan zeer weinig wedstrijden maar dat moet geen handicap zijn om de start goed te nemen. De be ker van Vlaanderen bleek in het verleden voor Beveren steeds een goede aanloop voor de kompetitie. Er is toch nog een wedstrijd in het buitenland voorzien. Buitenland, nou ja. Op dins dag 2 augustus speelt Beve ren in het Luxemburgse Wiltz. Die wedstrijd werd geregeld bij de transfer van Waaslander Ludo Janssens die, bij Beveren in de reser- venploeg, bij de Luxemburgse eersteklasser het mooie weer moet gaan maken. Begin augustus wordt de 'nieuwe' ploeg aan de pers voorgesteld. Nadat de mogelijke aanwerving van de FC Utrechtmidden velder Gert Kruys definitief werd afgewezen verwacht men dat de kern alleen met nog enkele eigen jongeren zal worden uitgebreid. SK Beveren blijft dus vooral vertrouwen stellen in eigen kweek. Men hecht er meer belang aan een (h)echte ploeg dan aan duurbetaalde voetbalnamen. En wanneer zo een ploeg dan aardig voetbalgenoegen blijft ver schaffen aan duizenden geestdriftige supporters en de Belgische voetbalbeker zo overtuigend weet binnen te halen dan kan men niet anders dan stellen dat de jeugdpolitiek inderdaad haar vruchten afwerpt. Hugo Aerts Swat Van der Eist op de Lokerse trainingen Op zaterdag 20 augustus te 20 uur: Op zaterdag 20 augustus 1983 te 20 uur wordt in het Brusselse Heizelstadion een «super-beker» betwist tussen landskampioen Standard Luik en bekerhouder SK Beveren. Prijzen der plaatsen Voor de overdekte tribune 1 betaalt men 700 en 500 fr.. voor de overdekte tribune 2, 600 fr. en voor de niet- overdekte plaatsen op die tribune 350 fr. De niet- overdekte staanplaatsen kosten 150 fr. en de jongeren van minder dan zestien jaar betalen amper 60 fr. Tot 10.8.83 kan men kaarten bekomen door storting op PR 000-0031104-64 van de K.B.V.B. te Brussel. Het bedrag moet vermeerderd worden met 71 fr. voor aangetekende verzending tot 5 tickets en met 82 fr. tot 30 kaarten, enz. Op het stortingsbulletin moeten duidelijk naam. adres en gewenste tickets worden ingevuld. Tot 19.8.83 kan men voor kaarten terecht in volgende lokalen: buffet van het Heizelstadion: de bondszetel van de KBVB, Wetstraat 43, 1040 Brussel op alle werkdagen van 9 tot 16.30 u., behalve de zaterdag. De plaatsen die beschikbaar blijven worden de dag zelf verkocht aan de loketten van het Heizelstadion. Ondanks de eerder krappe financiële toestand was de tweede nationaler Een dracht Aalst zeer bedrijvig op de transfermarkt voor de verdere uitbouw van het fa- nionteam. Bovendien en deze politiek lag in de lijn van de verwachtingen werd een vrij talrijke groep jonge voetballers naar het P. Comelisstadion gelokt. Om het eerste elftal te stof feren werd beroep gedaan op volgende spelers: Milko De Rijck (def. van Liedeker- ke); Gerard De Roy (1 jaar van Anderlecht); Rudi Ha leydt (1 jaar van C. Brugge); René Peeters (1 jaar van An derlecht); Eduardo Suarez (1 jaar van Crossing). Daniël Schets (def. van Grimber gen) en Jamko Teuben (2 jaar van Club Brugge). De intredende jongere spelers zijn: Nico Arijs (def. van Edixvelde); Chris Baten (def. van Erpe); Bruno Cooman (def. van T.K. Meldert); Gun- ther Coppens (4 jaar van Nieuwerkerken); Peter Cooman (4 jaar van S.K. Erembodegem). Gerd De Bruycker (2 jaar van Bale- gem), Bart Delathouwer (def. van Herzele), Gunther De Coster (1 jaar van Gijze- gem). Kris De Saedeleer (def. van Edixvelde), Gino De Troyer (def. van R. Haal- tert). Dirk D'Hauwer (def. van Baardegem). Franky Eeckhaut (def. van Herzele), Mamie Elaut (def. van Oor- degem), Frank Heyman (def. van Haaltert), Franky Meu- leman (def. van Herzele), Eddy Moerman (1 jaar van Dikkelvenne), Philippe Petie (1 jaar van Gijzegem), Gun ther van den Steen (def. van Edixvelde). Franky Van Box- tael (def. van Haaltert), Wim Van den Eynde (def. van St. Antelinks) en Pascal Van der Stockt (def. van S.V. Ge- raardsbergen). Vertrokken Eendracht Aalst deed langs de andere kant een hele reeks spelers van de hand die de kans krijgen hun ta lent elders te gaan demon streren. Vanwege het sekre- tariaat ontvingen we in dat verband volgend lijstje: Geert Camu (1 jaar naar St. Lievens-Houtem), Leo De Smet (def. naar Zottegem), Gerard Desanghere (vrije transfer naar Denderhou- tem), Bart Bombeeck en Van Bij de start van de 70*'* Ronde van Frankrijk werden er, na het uitvallen van superfavoriet Bernard Hi- nault, een hele resem kanshebbers naar voren ge schoven. Opvallend daarbij was dat nogal wat derti gers als mogelijke kandidaat-winnaars op het lijstje voorkwamen. Er waren Joop Zoetemelk, Hennie Kui per en Lucien Van Impe. Er was zelfs opnieuw Joaquin Agostinno van wie niemand, ook hijzelf niet?, weet hoever hij al boven de veertig is. Zij zouden de Ronde gestalte geven. Zij zouden voor de eindover winning vechten. Men rekende nog wel even met Anderson en bijvoorbeeld Kelly maar in de jonge generatie had men blijkbaar maar weinig vertrou wen. De overwinning van de dertigjaren zou opnieuw de malaise van de huidige wielersport blootleggen. Het feit dat de nieuwste generatie zich toch zo moeilijk kan manifesteren zou ook in de eindtabellen van deze Ronde weer te vinden zijn.' De jonge leeuwen zorgden in de eerste tien Tourda- gen zelf voor het gepaste antwoord. Er was eerst Eric Vanderaerden. Na lang aarzelen en tegen het advies van gewezen Tourgoden in toch aan het werk in het grootste wielergebeuren van het jaar. Vanderaerden werd de revelatie van de eerste Tourweek, renner en ploegleiding bleken heel tevreden. Ook toen de Lim burger aan de voet van de Pyreneëen Levitan in de steek liet. Het was een geslaagde kampagje. Een kampanje waarin Vanderaerden zich in Frankrijk niet bepaald populair maakte. Ook bij verschillende kol lega's zette de manier van werken van Vanderaerden kwaad bloed. Terecht? Na de rit over de zwaarste Pyreneeëncols waren het opnieuw de renners van de jonge generatie die op het voorplan traden. De oud- tjes kwamen er daar zeer slecht uit. Van Impe bleek nog de beste, maar moest toch bijna vijf minuten toegeven. Zoetemelk en Agostinho verloren om en bij de tien minuten en Hennie Kuiper, van de Nederlan ders wellicht de meest simpatieke, ook de meest Vlaamse, staakte gewoon de strijd. De machtsgreep van de jonge leeuwen. Gesteund door de hitte, gesteund ook door de, dan toch aanwezige, Colom biaanse amateurs. Pascal Simon, het boegbeeld van de nieuwste Franse wielergeneratie, leek erg overtui gend. maar is nu gekwetst aan het schouderblad. De jeugd heeft er vertrouwen in. De dertigers, maar na de opgave van Kuiper en het dopinggeval rond Zoetemelk blijven er van bovengenoemde heerschap pen alleen nog Van Impe en Agostinho, geven zich nog niet gewonnen. Er werden aanzienlijke tijdver schillen opgetekend, maar deze Ronde kan inder daad nog alle kanten uit. Het blijft ondertussen toch de verdienste van Simon en zijn gezellen die de wielersport uit de impasse gehaald te hebben. Hugo Aerts rug naar Eendracht Aalst (arch) Meldert), Manu De Smet (def. naar Mere), Karei De Greven (1 jaar naar S.K. Erembodegem). Silvio De Coen (1 jaar naar R.W.D.M.), Ivan De Smet (1 jaar naar Bambrugge), Bart De Bruyne (1 jaar naar Win- nik), Patrick Gallée (def. naar Erpe), Mare Kelders en Luc Sonck (1 jaar naar Edix velde), Guido Lauwereys (def. naar Erpe), Frank Ne- rinck (2 jaar naar Haaltert), Jan Sallet (def. naar Beve- gem), Michel van Gerven ('2 jaar naar Edixvelde) en Ivo van den Bremt (1 jaar naar Wilskracht Moorsel). (abl) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LECOQSPORTIF - 400F- 1000F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding De Voorpost - 15.7.1983 - 21 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z'21.4Ü.60

De Voorpost | 1983 | | pagina 21