Antoon Pfaff wil van Eendracht Zele een goede middenmoter maken Nieuw Wichels bestuur wil hogerop K.A.V.D. klaar voor de start FC. Heikant Zele wil in tweede provinciale een goed figuur slaan Druk oefenprogramma voor Eendracht Aalst S.K. Grembergen hield troepenschouw Pauwels), h (Waasmui 22 -15.7.1983 - De Voorpost VOETBAL De naweeën van een weinig denderende kompetitie zijn nog niet helemaal verteerd en opnieuw kondigt zich een nieuw en zwaar voetbalseizoen aan. Begrijpelijk heeft men bij Eendracht Zele na deze anticlimax niet stilgezeten tijdens de transferperiode. Dit resulteerde zich in de aankoop van vier spelers van wie men stellig hoopt dat zij de Zeelse derdeklasser opnieuw naar een hoger niveau kunnen tillen. Tijdens deze eerste vergade ring koos Eendracht meteen een nieuwe voorzitter. De kandidatuur van Marcel Laget werd unaniem aan vaard. Op laak Goossens na blijft de spelerskem van vo rig seizoen omzeggens in- takt. Enkel eerste invaller Freddy Christiaens kreeg zijn transfer naar KAVD maar in zijn plaats trokken de Zeienaars opnieuw Ben jamin Saey aan. Van libero Barry Post verwacht men veel goeds om het vertrek van Jaak Goossens op te vangen. Vooral in het steun- vlak lijkt Eendracht ver sterkt. Middenvelder Rudy Peersman zal voor de nodi ge impulsen moeten zorgen op links en als spelmaker werd de 30-jarige Antoon Pfaff aangetrokken. «Wij tippen op een herboren Een dracht» wou de kersverse voorzitter Laget kwijt tijdens zijn welkomwoord aan de spelers. «Na het voetbalmi rakel op het eind van de vorige kompetitie was ver sterking meer dan ooit no dig. Nochtans hangt het welslagen van de ploeg in grote mate af van de vriend schapsbanden in het entou rage van de klub. Zowel op het bestuursvlak als bij de spelerskern zal eendrachtig werken de leuze moeten zijn. Alles in het teken van een betere toekomst.» Tot slot deed de voorzitter een oproep tot de perslui om de ploeg vooral moreel te steu nen met een opbouwende kritiek. Antoon Pfaff Voor de eerste maal start Eendracht Zele in derde klasse met een speler-trai ner. Ook voor de pas aange worven Toon Pfaff betekent het een première in zijn loopbaan. Hij liet een voor stel van SV Oudenaarde aan de kant liggen om met de Zeienaars scheep te gaan. Geen stap in het on bekende maar een wel over wogen beslissing vermits de klub voor de Beverenaar toch geen onbekende was. Het is niet verwonderlijk dat men te Zele de mond vol heeft over dit «kleine Be ve ren». «Ik heb uiteindelijk be wust voor Eendracht geko zen omdat de ploeg mij be valt» aldus Pfaff. «Ik was omzeggens rond met Oude naarde maar inzake ver plaatsingen doe ik momen teel een goede zaak. Thans was voor mij het ideale mo ment gekomen om het als speler-trainer te proberen. Dat dit uiteindelijk in derde klasse kon is er graag bijge nomen.» Kameraadschap Toon Pfaff is er stellig van overtuigd dat zijn nieuwe klub tot meer in staat is dan het vorig seizoen heeft aan getoond. Hij krijgt er immers een stel oude bekenden on der zijn hoede en wil hier mee een plaats in de subtop veroveren. «Ik reken hierbij vooral op mijn ervaring als speler om beide taken naar behoren te kombineren. Dat ik met een aantal spelers uit Beveren mag samenwerken is zeker geen nadeel. Dit betekent echter niet dat zij. bevoordeeld aan de start ko men. Iedereen wordt op ge lijke voet behandeld en de besten zullen spelen. Op pa pier mis ik evenwel een spe cifieke midvoor maar mijn kennismaking met de kem kan mij wellicht leren dat hiervoor nog een oplossing voorhanden ligt. Wat mezelf betreft, een plaats op de bank is niet uitgesloten wanneer zich een betere zou naarvoor werken.» Resultaten Bij eersteklasser SK Beveren heeft de nieuwe Eendracht- trainer heel wat kennis ge kregen van al wie naam had in 's lands trainerswereldje. Een zaak is ook voor hem duidelijk geworden. Resul taten in de kompetitie bren gen gewoonlijk weinig pro blemen mee en bij punten- winst is ook de sfeer goed. Spelen op het resultaat blijft de boodschap en voor Toon Pfaff betekent dit aanvallen aan huis en verdedigen op verplaatsing. Het advies van hulptrainer Miel Baert is er voor Toon Pfaff graag bijgenomen. «Ik meen dat er voldoende oefenwedstrijden voorhanden zijn om een kla re kijk te krijgen op de spe lerskern. Dan zal het mij duidelijk worden wie voor de eerste ploeg in aanmer king komt. Een ding staat nu vrijwel vast. Tijdens de kompetitieaanhef hebben wij met een eerste probleem rekening te houden vermits Mare Cooreman nog een schorsing uitboet van het vorig seizoen». Tot zover de eerste kontaktname met Toon Pfaff die op de perslui alvast een goede indruk heeft nagelaten. Voetbal. Eendracht Zele blies verzamelen en stelde het nieuwe team voor (gb) S.K. Wichelen fors versterkt De nieuwe oefenmeester van Eendracht Aalst is kant en klaar gekomen met zijn oefenschema ter voorberei ding van het nieuwe sei zoen. Zaterdag 16 juli moet iedereen van het fanion- team paraat zijn voor een eerste oefengalop. Ook 's anderdaags moeten de spe lers van de A-kern vroeg uit de veren vermits dan wordt getraind om 10 uur en zelfs in de namiddag om 18 uur. Maandag en dinsdag wordt verder intens geoefend als voorbereiding op de eerste wedstrijd voor de Beker van Vlaanderen en waarbij Een dracht op zaterdagavond om 20 uur in het P. Comelissta- dion eerste nationaler Loke ren ontvangt. Nog in het ka der van diezelfde bekerkom petitie speelt Eendracht op zaterdag 23 juli om 20 uur uit bij AA Gent en op zaterdag 30 juli om 20 uur bij Lokeren. Op woensdag 3 augustus wordt om 20 uur de terug wedstrijd tegen AA. Gent af gehaspeld. De A-kem oefent vervolgens op zaterdag 6 augustus om 20 uur in een wedstrijd te Herzele en op woensdag 10 augüstus wordt om 19.30 uur op het terrein van S.K. Aalst het traditioneel derby S.K. Aalst - E. Aalst betwist. Zondag 14 augustus is Eendracht te gast bij Verbr. Geel en op 18 augustus te Diegem. Zater dag 20 augustus wordt een bezoek gebracht aan S.K. St.-Niklaas, terwijl de eerste wedstrijd voor de Beker van België wordt betwist tegen F.C. Turnhout. Zo te zien neemt oefenmeester Borre- mans alle gelegenheden te baat om zijn team in allerbeste konditie aan de startlijn te kunnen brengen. In elk geval moet hij eind augustus zeker kunnen we ten wie wel en wie niet, in aanmerking komt om de eer ste schokken van de nieuwe kompetitie op te vangen (abl) Tijdens de bijeenkomst, vorige zondag in de kantine van SK Wichelen, waarop de nieuwe ploeg werd voorgesteld, was heelwat nieuws te rapen. SK Wichelen geeft immers de indruk er dit jaar eens alles uit te willen persen. Voortaan zal een beheerraad van de vzw de taken van het bestuur overnemen. Deze vzw bestaat uit leden van het vroegere bestuur en mensen van het jeugdkomitee. De kantine is volledig opge- beke, Gaston Bonnarens, frist en als nieuwe trainer Gustaaf Colle, penning- werd Frangois Sneykers uit meester van het jeugdkomi- Lede aangeworven. Hon- tee Robert Daelman, Geor- derd nieuwe spelers zullen ges De Knijf, sekretaris van volgend seizoen beginnen het jeugdkomitee Guido bij SK Wichelen. Het terrein Martelaer, Julien De Munck, kreeg een nieuw gazon en er Gentiel De Rijcke, Alois De werden nieuwe netten ach- Rouck, Marcel Huylebroeck, ter de goals geplaatst. SK Pierre Lauwers, Leon Lee- Wichelen, dat volgend jaar man, Arthur Mathijs. Willy aantreedt in 4° provinciale Moreau, erevoorzitter Etien- F, zal niet deelnemen aan ne Scheerlinck, voorzitter de Beker van de Dender- Serge Tessely, Albert Van streek. In de plaats daarvan Der Linden, Etienne Van Der komt de Wisselbeker John Putten, penningmeester Vic- Taylor, waaraan drie ploe- tor Van Der Putten en sekre- gen uit Wichelen samen met taris-gewestelijk korrespon- SK Overmere deelnemen. dent Cyriel Van Wesepoel. Francois Sneykers Transfers Ik ben gelukkig met de erfe- Wichelen verschafte zich nis van oud-trainer Eric heelwat goede spelers. Het Wauters. Hij verliet Wiche- js dus duidelijk iets zinnens len in goede verstandhou- dit jaar. ding en liet een hechte Van E.'Zele kwam Patrick ploeg achter, waarbij Murphy definitief over. Ou- vriendschap belangrijk is! denaarde liet Johan Herman Hij is de leiding van de definitief gaan. jong Lede ploeg dankbaar omdat zij za\ één jaar de diensten mis vertrouwen in hem stelt en Sen van Etienne Heester meent dat zij over een tome- mans net zoals SK Oudegem loze werkkracht beschikt. dat voor dezelfde periode De nieuwe trainer had zes- Franky Impens zal missen, tien mensen van de pers uit- Luc Roelandt komt voor één genodigd en was verwon- jaar van Kerksken en Jean derd dat alleen De Voorpost Steenman voor dezelfde tijd op deze invitatie had gerea- van E. Zele. Ronny Van Den geerd. Hij stippelde zowat Bergh sluit nu aan bij de zijn toekomstige houding KBVB. terwijl Rudi Schelf tegenover de spelers uit en hout definitief van Jong Le- zei dat hij begrip zal opbren- de komt. Als reservekeeper gen voor de spelers die na fungeert nu Etienne Mertens een zware dagtaak nog de van O. Erpe, terwijl ook Noël moed hebben om aan de Mijs op de 'pay-roll' werd harde trainingen deel te geplaatst, nemen Enkele spelers gingen weg; Hij kon ook aan de klub iets anen voor één jaar. Floris aanbieden. Veertien dagen Verstraeten naar Jong Lede, geleden had hij van zijn col- Herman Rasschaert naar lega's een beertje gekregen VCT Borsbeke, Baerts naar in de zwart-witte kleuren. Hofstade en Due Truong Dat zal voortaan de ploeg Hoang (scholier) naar SC overal als mascotte verge- Lokeren. zeilen. Bestuur Programma In alfabetische volgorde: on- Er zal een goed uitgedokterd dervoorzitter en voorzitter programma worden ge- jeugdkomitee Marcel Bom- volgd, teneinde de kompeti- Voetbal. De nieuwe spelers van SK Wichelen: Franky Impens, Rudy Schelfhout, Murphy, Luc Roelandt, Etienne Heestermans en Noël Mijs (jj) tie in de beste omstandighe den te kunnen starten. Niet alleen worden er geregeld konditie- en baltrainingen gedaan, er zijn ook verschil lende wedstrijden voorzien. Van 26.7 tot 1.9 zullen de spelers het alleszins niet ge makkelijk krijgen! Wisselbeker John Taylor 31.7.83 om 16 u.: SK Overmere-Schellebelle Serskamp-Wichelen 7.8.83 om 16 uur; Serskamp-Schellebelle Wichelen-S.K. Overmere 11.8.83 om 19.30 u. Schellebelle-SK Overmere Wichelen-Serskamp 15.8.83 om 16 u.: Wichelen-Schellebelle Serskamp-SK Overmere 18.8.83 om 19.30 u Schellebelle-Wichelen Overmere-Serskamp 21.8.83 om 16 u. Overmere-Wichelen Schellebelle-Serskamp 28.8.83 op het terrein van E. Serskamp: om )4 v tegen de 4* en om 16 tegen de 2*. Alle plot krijgen een herinneri plaket. Ook de reserven zullen deze kompetitie deelnet op andere uren uiten dan de eerste ploegen. SK Wichelen schijnt dus stekend gewapend om kompetitie suksesvol te sluiten. In twee jaar tijd is de Zeelse wijkploeg' FC. Heikant opgeklommen van vierde naar tweede provinciale. Twee opeenvolgden kampioenstitels brachten het Heikantbe- stuur en vooral de Zeelse trainer André Van Driessche een onverhoopt sukses. Volgende maand wordt het opnieuw ernstig en staan de Zeienaars voor een nieuwe en niet te onderschatten uitdaging. Voorbereidingsprogramma 14/8; Kallo - Heikant 4/8: E. Zele (Reserven) - FC. 18/8: Excelsior - Heikant Heikant 21/8: Heikant - Bazel 7/8: Heikant - Eksaarde 28/8: troosting of finale Be- 11/8: Heikant - Tielrode ker van het Waasland. Trainer: André Van sche Aangeworven: Marnix kens, Freddy Van de Johan Van Eetvelde, Chris Van Cauteren Eendracht Zele), Luc Poecke (St. Geltmeyer Karei Van Poucke donk), Jean Pierre tiaens (ex. E. Zele - ven 1 ningskommissie) en F: Robberecht (voorheen E. Ie en Sn. Lok#»ronl Voor K.A.V. Dendermonde begint ook de voorbereiding op de nieuwe kompetitie. Wij ontvingen zopas het oe fenschema van de eerste provincialen Op zondag 17 juli om 10 uur worden de oefeningen hervat. Een eer ste trainingswedstrijd wordt op zondag 24 juli gespeeld. Op donderdag 28 juli om 19 uur wordt geoefend tegen tweede provincialer Lokerse S.V., een wedstrijd die óp het veld van Lokerse wordt betwist. K.A.V.D. komt op zondag 31 juli oni 16 u. uit tegen het Brabantse Dender- zonen Pamel. Dit in het ka der van de Beker van België. In geval van winst komt Ol- se Merksem een week later naar Grembergen. Blijft paarsblauw overeind dan krijgt het een week later Vorselaar, Zandbergen of Geraardsbergen op bezoek. Blijven de boys van Borré ook dan overeind, dan krij gen ze een week later met Loois Sport te maken. Tus sendoor zijn er nog oefen wedstrijden voorzien. Zo is op donderdag 11 augustus om 19.30 uur Wolvertem te gast. Op donderdag 18 au gustus komt Lokerse op be zoek (19 u.). Zondag 28 au gustus wordt vreindschap- pelijk gespeeld tegen twee de klasser Racing Meche- len. De match is om 16 uur voorzien. De kompetitie wenkt op zondag 4 septem- oer met een verplaatsing naar Borsbeke. Een week la ter is Standaard Wetteren te gast. Op zondag 18 septem ber staat de uitwedstrijd te gen Olsa Brakel op de affi che. Geraardsbergen komt een week later op bezoek. Op de eerste oktoberzondag onderneemt K.A.V.D. de ver plaatsing naar Lovende- gem. Daarna wordt er twee keer na mekaar aan huis gespeeld. Namelijk tegen Latem en Boelare. Het ziet er allicht naar uit dat K.A.V.D. enkele thuiswedstrijden naar de zaterdagavond zal vervroegen. De vorige expe rimenten hebben bewezen dat er gewoonlijk meer volk naar het Grembergse sta dion komt op een zaterdaga vond. Het stadion leent zich trouwens uitstekend voor wedstrijden bij kunstlicht. In hoeverre K.A.V.D. zichzelf als kanshebber beschouwt moet nog worden afge wacht. Algemeen worden Heimis en S.K. Lebbeke als de grootste titelpretenden- ten aangezien. E.D.M. In het klubhuis hield S.K. Grembergen zopas een al gemene spelersvergade- ring. Voorzitter Herman Burghgrave gaf eerst een overzicht van het voorbije seizoen. Hij bestempelde het als zeer geslaagd, ge zien de ploeg als vijfde ein digde. «Er werd meer ge scoord, minder tegenge- scoord, en er werd een punt meer behaald dat het sei zoen ervoor», zegde De Mang. Zeer belangrijk voor S.K. Grembergen, zegde Burgh- graeve nog is de aanwer ving van een nieuwe trainer in de persoon van Gerrit De Pauw. Hij is in het bezit van een heizeldiploma. Drie sei zoenen lang was hij oefen meester in Eksaarde. Op hem berust de niet makkelij ke taak om de jonge ploeg met de aanwinsten tot een sterk geheel te verenigen. De betrachting is om be stendig binnen de vijf in de rangschikking te evolueren, Met het oog op het nieuwe seizoen werd de akkomoda- tie verfraaid. De kleedka mers werden vernieuwd. Weldra wordt een nieuwe tribune opgetrokken en komt er een nieuwe verga derzaal voor de spelers. De klub brengt volgend seizoen zeven ploegen in kompetitie met vijf trainers. Voetbal. Bovenaan het bestuur van SK Wichelen dat zijn spelers onderaanaan de pers voorstelde (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 22