irk Heirweg laat De Beule en kans Een spurt met een reukje voor Dirk Baert Etienne Van Der Helst maakt sponsor gelukkig Rudy Saelens: uitmuntende kennismaking met de amateurs idy Haentjes kandidaat in [en Stekene? Patrick Mettepenningen net niet de eerste Mare Meulemans plukt de bloemen in eigen dorp irk Heirweg wilde de spurt et afwachten De Voorpost - 15.7.1983 - 23 ZQgRsrr S4FIR S AFW WIELRENNEN Profs te Temse I kermis te Hcmsevelde, waar vooreerst Dirk Heir- n gezelschap van Etienne De Beule voor de climax t en ten tweede won Dirk nog ook voor eigen ikon zich daar weliswaar geen betere kermisstemming '»n als maandag, waar toch 52 renners uit ons raldje aan de start kwamen. ie organisatoren te evelde is het blijkbaar mdere goede dag iden. annte zorgde voor een belangstelling over ©se omloop en de sfeer le voor de rest. onruststoker was il Pollentier. Meer dan sekonden kon Pol- niet nemen want kwamen Rudy Cotte- Jan Baeyens en Geor- Dickson uit de achter- j opdagen en brachten leiders. de vierde ronde viel herdoen. Wat mis te wel te vinden was in Bit dat een gesloten veg de renners parten i spelen. Een overweg men wel viermaal de «men zag van neerko- dit ontsierde toch iet geheel dat voor de aantrekkelijk was te m. poging van Willy igers, Gary Wiggins, Van den Bossche, Phi- Saude en Michel Vaar- :ht terug spanning in rloop maar in het pe- wist men blijkbaar de warmte. Vooral De Nul en Rudy Col- ren bedrijvig, pech verloor Vaar- iling, maar ook de in het niet bolwerken ialles ter herdoen viel. Van Vlierberg- Frank Van Impe kre- twee nieuwe leiders, rden vervoegd door fandeperre, Hendrik en en Luc Colijn. ik hier viel alles van tol i sloten wat ons uiteindelijk een kopgroepje van elf ren ners bracht. ïfJfLddï1S ,9in3Ien,w» Wol. bo.to lezer, men heeft te T.mze werkelijk zoor het einde toe. In de laatste son«atie gezorgd. Was de wedstrijd wel levendig, maar kilometers sprong dan de zelter niet om er veel over te mogen of kunnen schrijven, man uit Hamme, Etienne De dan mooten we toch toegeven dat er naar het einde toe heel wat suspens instak, en het op de koop toe nog een thriller is geworden. Al moet ge die uitdrukking met een korreltje zout nemen. Feit is zeker dat de spurt met drie eindigde in een ware chaos en dat de BWB leiding bijna zoveel tijd nodig had om de knoop door te hakken als onze senatoren of volks vertegenwoordigers Maar uiteindelijk maakte men dan -toch bekend dat Willy Teirlinck de eerste plaats kreeg toegewezen en meteen weet u dat hij win naar is geworden van die organisatie. Hoog tempo Er waren in de aanvangski- lometers vele ontsnappin gen, of lees pogingen, te noteren, maar niemand ge raakte echt buiten schot. Wat natuurlijk te danken was aan het feit dat Europ- decor met een nogal sterke formatie het wilde opnemen tegen Safir en Masta en dat men zodanig hard fietste dat het onbegonnen werk was weg te geraken. Uiteindelijk lukte Mare Somers daarin toch en nam spoedig één minuut voorsprong. Hij moest echter later het gezel schap dulden van twee ach tervolgers en dit waren Eric Gijsemans en Jos Op Het Eyndt. Eens de drie leiders samen steeg de voorsprong tot drie minuten maar met de finale in zicht begon die voor sprong alras te minderen en kregen we zelfs een zoveel ste hergroepering. Spannend einde Maar zoals geschreven was het einde uiterst spannend te noemen. Frank Hoste waagde het en scheen de indruk te geven het te zullen halen. Maar plots viel de man stil en onder druk van Johny De Nul kwam het terug samen. De vele pogingen van Jan Bo- gaert droegen niet genoeg krachten tot dan in de laat ste kilometers Luc Govaerts, wat fietst die knaap toch sterk, en Willy Teirlinck het waagden. De goedkijkende Dirk Baert kon nog net aan pikken en het drietal ging zich dan ook gereed maken voor de eindspurt. Luc Go vaerts telde daarvoor niet meer mee en het ging tussen Baert en Teirlinck. Baert trok de spurt op gang en zag tussen zijn armen door Willy Teirlinck komen opzetten. Hij moest de deur dichtdoen, maar deed dit met zoveel overtuiging dat hij Teirlinck naar de touwen drong en die werd hierdoor gehinderd. Protest van de geklopte, ge zien Dirk Baert won. Herrie na de aankomst. Maar na ruim beraadslagen kwam de melding dat Dirk Baert gedeklasseerd werd en dat Willy Teirlinck de wedstrijd had gewonnen. Die mededeling zullen de kijkers dan maar vernomen hebben via hun blad. Want iedereen was al ver trokken wanneer de uitslag dan werd vrijgegeven. Emiel De Velrman Profs te Melle 11 Wielrennen. Dolle vreugde bij Dirk Heirweg na zijn derde seizoenzege. Hij klopte Hammenaar Etienne De Beule die knarsetandend over de meet bolt. (gvw) bij het begin te hernemen en Beule weg. Dirk Heirweg die noteerden we een zoveelste direkt het gevaar zag, ging hergroepering. kwistig mee en het duo leg- De beslissing viel dan wan- de er zodanig de zweep op neer in de achtste ronde Joh- dat ze vrij spoedig buiten ny De Nul met Marc Van schot bleven. De winnaar Geel, Rudy Colman en Peter moest dus bij dit tweetal Besanko zich voor de wagen gezocht worden. De Beule gingen spannen en het echt ging van ver in het offensief spannend maakten, gezien maar dan kwam Dirk Heir- uit de groep ook nog Rudy weg opzetten en ging vlot Cottenies, Etienne De Beule. over zijn metgezel heen. Dirk Baert, Eric Vandeperre, Dirk Baert kwam licht afge- Jan Bogaert. Dirk Heirweg scheiden als derde aan. en Eddy Vanhaerens aan- Emiel De Veirman Na zijn opmerkelijke prestatie in Bordeaux-Parijs was het rond de figuur van Etienne Van Der Helst opnieuw rustig geworden. Begrijpelijk toch want de Wanzelenaar had zich voor de maraton op de weg naar een konditiepiek gewerkt en daarna was het met die konditie zoals met het normale Belgische weerbeeld. Net voor de start te Melle vertelde Etienne wel dat het met de forme steeds weer beter ging maar aan een nieuwe overwinning dacht hij toen toch niet. 150 kilometer verder had Van Der Helst iedereen over tuigd dat hij als dertigjarige in ons wielerbestand nog een voorname rol moet kun nen spelen. In de ploeg van sportdirekteur Paul De Baer- demaecker speelt hij zowat de rol van beschermd ren ner. maar zich gedragen als vedette heeft Etienne toch nooit gekund. In Melle werd het anders een aangename wedstrijd. Aangenaam maar vooral biezonder zwaar. De hitte kon de 66 niet beletten er een snelle geanimeerde wed strijd van te maken met al in de eerste ronde een ont snapping van Rudy Cotte nies, Mark Moens, Johan Millan, Walter Planckaert en Ludo Frijns. Kleppers dus dié ongeveer een halve wedstrijd voor de rest ble ven uitrijden en tot iets meer dan 1 minuut 30 sekonden voorsprong kregen. De vluchters werden echter in gelopen en het was onmid dellijk Danny Clarck die reageerde. Hij kreeg het ge- van Mark Goossens, Pol Verscheure, Walter Dalgal en Rudy Dele- houze. Dit vijftal kreeg naar het wedstrijdeinde toe steeds meer gezellen en op twintig kilometer van de eindstreep telden we 24 lei ders. Daar gingen Danny Rossel, Ronny Van Holen, Jan Nevens, Etienne Van Der Helst en Patrick Hermans weg. Van Der Helst wou toen nog wat forceren. Hij werd een eerste maal ge counterd door een sterke Rossel maar bij een tweede uitvalspoging had Etienne blijkbaar meer sukses. Men aarzelde een ogenblik en Van Der Helst kreeg enkele honderden meters. Hij bleef vooruit en won met vijftien sekonden op de snelle Jan Nevens, Danny Rossel. Pat- riek Hermans en Van Holen. Met zijn overwinning had Van Der Helst blijkbaar vooral de sponsor erg tevre den gestemd. De Baere- maecker kon met zijn vreug de in Melle moeilijk blijf. Hugo Aerts rennen. Dirk Heirweg behaalde dit seizoen zijn derde profzege voor zijn eigen deur Rudy Saelens uit Stekene heeft in de zware wedstrijd te Sinaai een bewonde renswaardige verrichting weggegeven. Op drie ron den van het einde wenkte hij ons met een knipoogje. Dat was metéén de bevesti ging dat het nog goed ging met hem, ondanks het snik- heette en haast windstille weer. Uiteindelijk sloot Ru dy de wedstrijd af met een vierde plaats. Een puik re sultaat wanneer je rekening houdt met het feit dat het de eerste keer was dat hij ver scheen aan de start van een amateurskoers. Op die stra lende 11 juli toen in Vlaan deren de leeuwen klauw den, was Rudy negentien geworden. Een leeftijd waarbij je als renner over stapt van junior naar amateur. Over die eerste amateurs wedstrijd laten we hem zelf aan het woord: «Ik heb er een goede indruk aan over gehouden». zegt de Waas landen «Het wordt allicht anders en aangenamer koersen dan bij de juniors. Er wordt o.a. minder op het wiel gesprongen. Dit is uit eraard een eerste vaststel ling. In elk geval is het toch een' zware dobber gewor den. Daar zat echter het uit zonderlijk warme weer voor een stuk tussen. Het kwik had de dertig graden over schreden. Bovendien hing er weinig zuurstof in de lucht. In de twee laatste ronden ondervond ik daar de on gunstige invloed van. Ik heb toen op de tanden gebeten. Zowat halfweg koers zijn we met veertien renners voorop geraakt. De vorige ontsnap pingspogingen werden als het ware in de kiem ge smoord. Met nog drie ron den voor de boeg realiseer den Peter Van Huffel en Francois Nauts een af scheiding. Niemand kon blijkbaar die vluchtpoging verhinderen. Ik stelde mij al tevreden met een sprint voor de ereplaatsen. Daarin werd ik vierde. Een resultaat dat mij ten zeerste heeft bevredigd. Nu zondag is het in eigen Steke ne te doen. Ik heb niet de pretentie om mij als een kandidaat naar voor te schuiven. Ik besef dat ik nog heel veel zal moeten leren. De resterende maanden van het wielerseizoen zal ik ge bruiken om nog beter te le ren hoe het er bij de ama teurs toegaat. Volgend jaar wil ik mijn mannetje staan», zegt Rudy Saelens tot slot. Als hij in de tred loopt van vader Saelens wordt hij al licht een uitmuntend renner. Wij gunnen het aan Rudy, omdat hij iemand is die leeft voor de sport en zich niet laat verleiden tot grootspra kerigheid. Hij is een eenvou dige jongen. En dat siert hem. E.D.M. (Ho 1 1 Ch: Haentjes heeft deze ■qjjj harder getraind dan (gj oonlijk. De vriendelijke HM uit Stekene heeft er reden toe. Zondag ver- nsl int hij immers aan de in eigen gemeente, wil hij tot het uiterste Vooral omdat hij daar op een schare suppor- kan rekenen. Aan aan- digingen zal het Rudy ontbreken. Wanneer hij is met de goede ont- ping behoort hij allicht ■L Bkanshebbers. Pj 1 Haentjes heeft dit sei- nog niet zoveel meeval Hij heeft geruime tijd hjn gezondheid gesuk- 1 Zijn bloed bevatte te rode cellen. Dat ongunstig op het ge- van de twintigjarige Toch komt daar nu ap in. Vorige week- behaalde de Waas- in Zele een voortref- vijfde plaats, was biezonder warm», Rudy Haentjes. heb ik daar zweet ge- Opvallend was dat er werd gereageerd. Na tonden kwam een kop groep met twaalf tot stand. Ik behoorde tot dat gezel schap. Toen er nog drie ron den moesten gereden wor den, ondernam Patrick Met tepenningen een vluchtpo ging. Lang is hij niet voorop gebleven. Spoedig moest hij het gezelschap dulden van nog nog drie andere ren ners. Ik met een collega ble ven net wat achterop. Aan de streep legde ik beslag op een vijfde plaats. Dat was op één na mijn beste presta tie. Enige tijd geleden be haalde ik in Waasmunster een vierde plaats. Het is mijn betrachting om in de loop van dit seizoen min stens een zege te behalen. Het is al geruime tijd gele den dat ik nog succes haalde. Dat dateert van bij de nieu welingen. Toen won ik vier wedstrijden en reed acht keer als tweede door de finish». Thans is Rudy Haentjes in eigen gemeente de centrale figuur. Wie weet wordt het voor hem niet de eerste sei- E.D.M. Wielrennen. Bij de liefhebbers te Zele-Hansevelde haalde Paul Verbeeck het nipt in de spurt voor Hammenaar Patrick Mettepenningen en de Zeienaars Dirk Heirwegh en Patrick De Waegemaecker (gvw) Wielrennen. Mare Meulemans uil Stekene won bij de liefhebbers te Vrasene. (dw) Patrick Mettepenningen uit Hamme heeft tijdens het voorbije weekeinde twee be hoorlijke resultaten be haald. In Zele reed hij een uitstekende wedstrijd. In het gezelschap van vijftien ren ners sloeg hij al na twee ronden op de vlucht. Half weg kwam het tot een her groepering. Met nog vier ronden te rijden ontstond andermaal een afscheiding. Daarna ging Mettepennin gen nog zowat anderhalve ronde alleen voorop rijden. Later kreeg hij gezelschap van Paul Verbeeck, Dirk Heirwegh en Patrick De Waegeneer. Het kwam tot een ultieme sprint die vol gens de B.W.B.-afgevaar- digde door Paul Verbeeck (Vosselaar) werd gewonnen, maar volgens een groot aan tal kijkers... Patrick Mette penningen. Nu, protest kwam er wel, maar de be slissing van de B.W.B.-afge vaardigde is nu eenmaal aaalleen geldig. Geen palm dus voor Patrick Mettepen ningen. Een dergelijk bloemstuk zou nu wel eens zijn eigendom mogen wor den. Op de geluksfee heeft hij dit seizoen nog niet kun nen rekenen. In Machelen dwong hij een dag later een ereplaats af. Met twaalf voerde hij al na drie ronden het kommando. Op ruim tien kilometers voor de spandoek ging Francois Nauts aan de haal. Later volgde Willy De Backer, de toekomstige winnaar. Pa trick Mettepenningen be hoorde tot het bonte gezel schap. In de sprint legde hij beslag op een vierde plaats. In ieder geval levert de Hammenaar de jongste we ken behoorlijke prestaties. Als het tikkeltje geluk nu eens mee wil, wordt Patrick weldra een verdienstelijk laureaat. E.D.M. Vorig jaar,» vertelde ons Dirk Heirweg, «moest ik de duimen leggen tegen Jan Bogaert. vallig zat Jan ook nu weer bij ons in de kopgroep en met nog enkele andere vlugge benen, andaar dat ik waakzaam moest zijn en niets uit het mocht verliezen. Etienne De Beule wegging besefte ik dat dit pas goede moment was. •prong mee en we geraakten buiten schot, de spurt kon ik Etienne kloppen, leindelijk ben ik natuurlijk gelukkig met die zege voor eigen supporters wint men toch altijd meen dat die overwinning er een is die zeker op zijn komt, want geloof me, als het een beetje geleden dat je gewonnen hebt, dan snak je terug naar men. En die zijn er vandaag hier te Hansevelde gekomen». Emiel De Veirman Mare Meulemans uit Klein- Sinaai heeft zich na enige tijd opnieuw laten gelden. In eigen dorp plukte hij de bloemen en boekte metéén zijn tweede seizoenzege. Eerder al werd hij winnaar in Buggenhout na een wed strijd waarvoor meer dan honderd deelnemers aan de start waren verschenen. «De jongste opdracht was niet makkelijk», zegt Mare Meulemans. «Samen met Tony De Ridder zijn we in de tweede ronde voorop gaan rijden. Wij sloegen de kloof net toen een paar kilometers kassei voor de boeg lagen. Pakweg vijftig kilometers zijn we voorop gebleven. Toen kregen we het ganse peleton op de hals. Lang is de ganse bende niet samen gebleven. Spoedig vormde zich een kopgroep met tien. Met nog enkele kilometers af te leggen ging Tony De Ridder uit Brasschaat er vandoor. Ik ben hem vrijwel onmiddellijk achterna ge sprongen. Aan de streep bleef ik meester. Dit weekeinde worden er in de gemeente opnieuw twee wedstrijden voor amateurs georganiseerd. Ik zal trach ten mij ook nu in de kijker te rijden. Ik heb trouwens de voorbije week, ondanks de warmte, behoorlijk hard ge traind. Aan vrije tijd ont breekt het mij trouwens niet. De studies zijn achter de rug. Pas in oktober hervat ten die. Dan wordt het een belangrijk jaar voor mij. In dien ik slaag ben ik indu strieel ingenieur. Voor het zover is wordt er nog duch tig gekoerst. Zelfs in het bui tenland. Op het einde van deze maand vertrek ik naar Oostenrijk. Daar zal ik aan drie wedstrijden deelne men. Vorig jaar behaalde ik daar een voortreffelijke ere plaats». E.D.M. De VTB VAT kent jaarlijks landstalig toneelwerk, de een aantal prijzen toe: dat zijn tweede bekroont een regisseur de Hippoliet van Penne Vir- en afwisselend een akteur of ginie Miryprijs, de dr Oskar aktrice en de Hendrik Caspeel- De Gruyterprijzcn cn de Hen- eprijs wordt om de drie jaar drik Caspeeleprijs. De eerste aan een opera-zanger of zange- prijs bekroont een Neder- res toegekend. Wielrennen. Paul Verbeeck werd te Zele-Hansevelde in de bloemen gezet na zijn zege bij de liefhebbers (gvw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 23