Plaatselijke ploeg wint gewestelijk sportfeest van Landelijke Gilden Schuttersfeestweek in Stekene Schouppe met oude en jaarse Van Der Vurst met de jonge Springwedstrijden in «De Kwakkel» Boogschieten. In onze streek wemelt het nog van I schuttersmaatschappijen. Degenen die naar de staande j schieten zijn daarbij duidelijk in de minderheid, hoa die dikwijls een belangrijke historische achtergrond I ben. De nodige akkomodatie is echter niet altijd voor! den. Tijdens een schieting op de Dries in Opdorp zagen Jozef Moyson aan het werk (v) I _o - 15.7.1983 - De Voorpost Sportfeest te Hamme. Een gedeelte van de Lebbeekse manschappen was verkeerd gereden. Of had het iets te maken met het warme weer? (vh) Sportfeest te Hamme. De Landelijke Gilde van Moerzeke nam ook deel aan het sportfeest van de KLJ. In hel midden aanvoerder Jefke Claessens (vh) In Hamme St.-Anna, op het St.-Pietersplein, werd op zon dagnamiddag 10 juli. het ge westelijk sportfeest van de Landelijke Gilden georgani seerd door de plaatselijke ploeg van Hamme St.-Anna. Er namen 6 ploegen aan deze sportnamiddag deel: de plaat selijke ploeg van Hamme St - Anna, -Zele. Berlare. Lebbe- ke. Hamme-Zogge en Moerze ke. Er dienden 10 proeven te worden afgelegd en elke ploeg bestond uit zeven spelers, zijn de 5 heren en 2 dames. De tien proeven kregen de volgende benamingen: Atoomkoers. hinderniskoers. eierkoers, kruiwagen rijden, bakken- koers, balslalom, zaklopen. tunnelkoers, 800 m lopen en koordtrekken. Nadat alle ploe gen verzameld waren op het terrein en de ploegen voorge steld waren aan het talrijk op gekomen publiek, werd gestart met de eerste proef, de atoom- koers. Deze proef was be stemd voor 2 dames en 2 heren. Deze proef werd gewonnen door Berlare. De hindernis- koers was iets voor de mannen uit Moerzeke. evenals de eier koers. Het kruiwagenrijden was voor de ploeg uit Zele. Uiteindelijk kwam dan toch de plaatselijke ploeg van Hamme St.-Anna aan een overwinning. Zij won nen, aangemoedigd door talrij ke supporters, de bakken- koers. Het balslalommen was voor Hamme-Zogge. en dit dank zij de mooie prestatie van voet balspeler Pierre De Bondt. Het zaklopen is zeer vermoei end en daarin toont opnieuw St.-Anna zich de beste. Het nam dan ook resoluut de alge mene leiding na zeven proe ven. vóór Zele. St.-Anna won dit spel, doch met een minieme voorsprong op Zele. Hamme St.-Anna werd hierdoor de grote favo riet op de eindoverwinning, maar Zele bleef gevaarlijk. Na de 800 meter lopen en de finale van het koordtrekken was het uiteindelijk Hamme St.-Anna die als grote overwinnaar uit dit gewestelijk sportfeest te voorschijn kwam. 2' werd Moerzeke en derde Zele. Het derde weekeinde van juli is voor de liggende wipschut- tersmaatschappij «Koninklijke Stekene-Heikant» elk jaar een druk maar bijzonder aangenaam en suksesrijk week einde. Inderdaad, vanaf vrijdagavond tot en met de 21* juli in de namiddag worden dan telkenjare een reeks bijzonde re schietingen geoiganiseerd door deze aktieve schutter svereniging. waarvan nationaal BNFLW-voorzitter Jef Schelfhout nog steeds aktief lid is. Samen met het bestuur van z n klub doet de heer Schelfhout dan ook een oproep tot alle schutters om massaal te komen deelnemen aan de geplande schietingen, waaraan trouwens héél wat prijzen zijn verbonden! Het is dus zonder meer de moeite waard om met boog en pijl naar Stekene af te zakken... In de Kerkwijk-feesttent Het grote schuttersfeest van «Koninklijke Heikant» be gint dus reeds op vrijdag avond. Dit dankzij en ter ge legenheid van de 5* Kerkwijkkermis. Inderdaad, de inrichters van deze jubi- leum-wijkkermis geven niet minder dan 5.000 fr. gratis voor de vrijdagavondschie- ting, die plaats heeft in de feesttent van de kermis in de Frans van Brusselstraat. Deze schieting begint om 20 uur op vrijdag 15 juli en uiteraard zijn alle schutters van harte welkom voor deze schieting op 2 wippen, met inleg 120 fr, terug 100 fr., vooruit 5.000 fr. en niet min der dan 5.000 fr. gratis dus. Zaterdag 16 juli. zondag 17 en maandag 18 juli is er in het lokaal bij weduwe A. Geeraert-De Cock, Heikant 2 telkens een schieting met 5.000 fr. vooruit plus 1.000 gr. Gratis. 21 juli-schietingen Het tweede grote luik van dit feestelijk schuttersge- Sportfeest in Sint-Anna. De organiserende ploeg met rechts voorzitter Van Avermaet (vh) Maatschappij «Elk zijn recht» te Mere Sportfeest in Sint-Anna. De Landelijke Gilde van Zele kwam met een uitgebreide delegatie (vh) Sportfeest in Sint-Anna. De Landelijke Gilde van Zogge had jong en oud in stelling gebracht (vh) De Noyonvlucht van "Elk zijn Recht' te Mere werd een be langrijke vlucht, waarin en kele liefhebbers op de voor grond traden. Hubert Schouppe nam met de oude en jaarse, zij het dan een gedubbelde duif. de eerste prijs mee naar huis. De Erpenaar schudde weer fors aan de boom. Nadat hij een paar zondagen een he leboel ereprijzen haalde, werd op de zware vlucht van zondag een dubbelslag, wat getuigt voor de grote kwali teit van zijn hok. Bij de oude nog goede resultaten voor de gebroeders Vijverman uit Mere die op de 2*. 3* en 5* plaats beslag legden. Daar bij komt nog dat ze bij de jaarlingen een 2* en 3® plaats haalden, dan weten we zo dat de rest van het lot alleen nog voor de kruimels kon vechten. In de volgende vluchten moeten deze lief hebbers beslist in het oog houden. Robert Van Der Vurst liep ook in de kijker. Hij past zeker in de rij van de hierbo ven geciteerde liefhebbers. Bij de oude staat hij in de toptien en bij de jaarlingen zijn de 4*. 8* en 12* de meest opvallende resultaten. Bij de jonge nam hij de palm mee naar huis. Dat is klas se! Op de 4* plaats bij de oude krijgen we De Jaegher met in zijn spoor Volckaert, De Groote, Burgelman en Sterckx. Bij de jaarlingen vinden we verder nog De Smet-De Smet (Erpe), Cop- pens, Massez-Minoodt, Quintijn (Aaigem) en Sterkx in de kijker. De tweede plaats bij de jon ge was voor Maurice Moock uit Meren een prima resul taat voor deze amateur. Op de derde plaats komt Jozef Moerenhout uit Nieuwerker- ken. Deze kreeg trouwens volop zijn deel met ook nog een 15® plaats. We vinden hem ook nog verder op de uitslag terug. Gustaaf Laureys, Dellaert, Coppens (Nieuwerkerken), Sportfeest te Hamme. De Landelijke Gilde was ook naar Sint-Anna afgezakt (vh) van Berlare beuren ingericht door «Ko ninklijke Heikant» gaat dan door op de nationale feest dag, donderdag 21 juli 1983. In het lokaal. Heikant 2 te Stekene gaan dan namelijk grote initiatiewedstrijden en schietingen door met 20.000 fr. gratis en geld in natural In de voormiddag is het aan schieten vanaf 9 uur in de voormiddag tot ongeveer 11.15 uur. Daarna is het kampen. Op wip I wordt er naar de blokvogel gescho ten voor de grote prijs Luc Vijdt terwijl op wip II naar de kleine vogels wordt ge schoten in de grote prijs bo gen Jennings. Vanaf 15 uur in de namid dag is er dan een reuze- schieting op niet minder dan 4 wippen. Op wippen I en II is er telkens 5.000 fr. vooruit plus 1.000 fr. gratis en op wippen III en IV gratis elk 2.000 fr. plus verras singen. Het loont dus inderdaad de moeite om eens naar Steke ne-Heikant af te zakken. De BeEr DUIVENSPORT Bogaert (Erpe), Wijnendaele en Van Impe zijn liefhebbers die met de jonge duiven goede resultaten behaal den. Het spel met de jonge duiven is in feite voor elke liefhebber gelijk. Kan met de oude en jaarse het weduwschap worden uitgespeeld tegen diegenen die het bij het nestspel hou den, dan kan dat niet bi] de jonge. Bij de 'piepers' is het dan om het 'plankske' te doen. Jonge duiven kan men immers gemakkelijk 'ver branden'. Al te dikwijls ho ren we van de jonge die gensters sloegen naderhand niet meer. Daarom duimen wij voor het spel zonder 'truukjes'. Die liefhebbers doen het in vrijwel alle kate- gorieën goed. (A.dré) Boogschieten. Alfons Van Doren spant de boog en I naar de vogels op de staande wip van Opdorp-L Boogschieten is in Vlaanderen nog steeds zeer popula Pony's Al, progr. pare. barr. niet op tijd 1. Annick Janssens, Violet 36 BT Pony's A2, progr. pare. met barr. op tijd 1. Kurt De Clercq, Tarzan, 36 44.2 2. Tommy De Kinder, Safir, 32 39.8 Training progr. pare. barr. op tijd 1. Rik Janssens. Paragon 36 37.9 2. Marysia Marnix, Black Knight 36 47.4 3. M.J. Van Landeghem, Chalimar 31 54.1 Reeks I, progr. pare. barr. op tijd 1. Wemer Heymans, Linda 36 37.8 2. Walter Meersman Brandy 36 41.3 3. Eddy De Clerck, Arno 36 42.3 4. Hein Thyssens. Gwynock 36 42.7 5. Sonja Raes, Laika 36 43.5 6. Luc Van de Vijver, Alfette 36 44 Reeks II, progr. pare., baar. op tijd 1. Rik Janssens, Glauri 36 36.4 2. Marianne De Groote, Don Quichotte 36 39.9 3. Inge Van Holderbeke, Maybe 36 40.4 4. Gert De Boeck, Quick 36 42.4 Reeks Hl, progr. pare., barr. op tijd 1. Christel Verbruggen, Luitenant 36 38.8 2. Walter Meersman. Cartouche 36 39.7 3. Patrick De Rijck. Wip 36 42.6 PonyS Al, bar. A mixte. barr. niet op tijd 1. Janssens Annick Violet 7 BT Pony's A2, bar. A mixte, barr. op tijd 1. Annick Janssens, Taragon 60.8 2. Kurt De Clercq, Tarzan 37.8 Training, bar. A mixte, barr. op tijd 1. Marianne De Groote. Corry 0 BT 2. Mark Siennens, Violet 3 74.8 3. M. van Landeghem Chalumar 3 82.8 Reeks 1,'bar. A mixte, barr. op tijdy 1. Sonja Raes, Laika 0 40.6 2. M.J. Van Landeghem Trompera 0 45.1 1 3. Patrick De Rijck, Queen 3 63.1 4. Ingrid Nelis, Bonjour 3 53.9 5. M.J. Van Landeghem, Ascotte 3 58.7 6. Eddy De Clercq Amo 4 39.0 Reeks II, bar. A mixte barr. op tijd 1. Eric Van Praet, Thor 4 35.4 2. Rik Janssens Glawi 4 36.4 3. Johan Van Evelghem, Robin Hood 8 63.3 4. Vivianne De Groote, Lady 4 64.2 Reeks m. bar A mixte, barr. op tijd 1. Patrick De Rijcke Wip 0 BT 2. Eric Van Praet, Sabine 4 56.1 3. Paul Vreecken, Wilson 4 64

De Voorpost | 1983 | | pagina 26