Adviesraden «leefmilieu» en plechtig geïnstalleerd «volksgezondheid» Voor zeven miljoen wegverbeteringswerken in Aalst Wat met nieuw zwembad aan Albrechtlaan Nieuwe aanbesteding voor restauratie Meldertse kerkhofmuur Niet (meer) parkeren onder bomen aan Parklaan te Aalst «Drievelden» wordt veiliger groener, kindvriendelijker Werken aan oud-gemeentehuizen, waar nodig CCOD Aalst recht op de man af -a M SO**' En met het oude rii ewr. 2 -15.7.1983 - De Voorpost Burgemeester Raymond Uyt- tersprot installeerde de advies raden «leefmilieu» en «volks gezondheid» waarbij schepen André Dooms de gelegen heidsrede hield. De schepen stelde dat wegens de verwikkelingen omtrent de verkiezingen de adviesraden pas op de drempel van de va kantie konden worden ge- installeerd. Veel tijd ging ver loren en de meeste kommissies zullen pas in september wor den geïnstalleerd. In september wil de schepen samen met de adviesraden tot een optimale werking komen en de grondslagen leggen van het beleid qua leefmilieu en volksgezondheid voor de vol gende 5 jaar. Een modelstatuut werd daar toe opgemaakt met als nieu wigheden de schepen-voorzit ter (zonder steinrecht) en het kleiner aantal leden wat de raad dan maniabel houdt. Dat de schepen voorzitter wordt heeft te maken met de ervaring dat er een te grote kloof ont stond tussen adviesraden en bestuur en dat een link moest worden gelegd qua doorstro ming. Schepen Dooms stelt alleszins dat het in zijn bedoeling ligt alle beleidsinformatie door te spelen en zeker niet adviezen of verslaggeving te beïnvloe den. Niet de overredende stijl wil hij gebruiken, wél de em- patische waarbij hij als het wa re in het vel kruipt van de leden. Inspraak veronderstelt alle informatie te verzamelen en alk standpunten te leren kennen wat impliceert dat le den ook moeten peilen naar inzichten van niet-georgani- seerde bewoners, zeker als het er op aan komt aksenten of prioriteiten te leggen. Wat de adviesraad «volksge zondheid» betreft kan zulks al lerminst een probleem zijn omdat de behartigde belangen meestal wel die van iedereen zijn. Wat betreft het modelstatuut kan dit na bestudering na de vakantie verfijnd worden door het opstellen van een regle ment van inwendige orde. Na de vakantie zullen dan de beleidslijnen worden vastge legd als gids voor de volgende 5 jaar. In de eerstvolgende vergade ringen zal advies worden ge vraagd over - stads- en dorpsherwaarde ring, grondbeleid, huisvesting; - beplantingsadviezen bij bouwvergunningen; - bestrijden van verwilderde duiven; - gezondheidsakties - aanpassing van het watervo gelbestand in het stadspark. De schepen wil leefmilieu en volksgezondheid stellen in so ciale en kulturele kontekst, met een panoramisch zicht. Tenslotte zegt de schepen dat zijn deuren open staan op de eerste verdieping in de Kapel- iestraat 8 op woensdag van 14 tot 18.30 u. Adviesraad Leefmilieu De adviesraad bestaat uit le den aangeduid door de par tijen, uit afgevaardigden van verenigingen en uit deskun digen. Namens de parfijen: CVP: Patrick Henninck (Erembodegem), Frans Pieters (Moorsel), Maria Van Vaeren- bergh (Nieuwerkerken), plus nog één aan te duiden lid. PVV: Theo Biebaut, Aalst, Ju liette Verhulst, Aalst, Louise Segers, Aalst. SP: Emile Goossens, Aalst. Hugo Van den Bossche, Aalst, Luc Van der Cammen, Hof- stade. VU: Geert Van den Abbeele, Gijzegem. Georges Van Lan- duyt, Gijzegem. Namens de verenigingen: Mo- nika De Brouwer (Aalst), Yves De Graeve (Erembode gem), Arthur De Haeck (Her- zele), Gustaaf De Vilder (Aalst), Theo Huylebroeck (Mespelare), Wouter Jacob (Aalst), Luc Bieckens (Aalst), Eugeen Liebaut (Aalst), Frans Matthieu (Erembodegem), Walter Roggeman (Aalst). Jan Tavemier (Aalst), Ariël Van den Bossche (Moorsel), Mark Vekeman, Erembodegem) en André Cornelis (Nieuwer kerken). Als deskundigen: Jos De Gey- ter (Aalst) en Frangois Van den Bergh (Aalst). Adviesraad Volksgezondheid Namens de partijen: CVP: André Du Four (Aalst), Frans Matthieu (Aalst), An dreas Verleysen (Aalst), plus- één nog aan te duiden lid. PVV: Rita Waegeman (Aalst), Etienne Van Overwalle (Aalst), Hué Bacyens (Aalst). SP: Emile Goossens (Aalst), Octaaf Bouqué (Aalst), André Aalst. De stedelijke adviesraad Vrije Tijd wordt voorgeze ten door schepen Bourlon. Ondervoorzitter is Jo Vlas- schaert en Patricia Vertongen is sekretaris. (per) De Swaef (Aalst) VU: Renaat De Vuyst (Nieu werkerken), Hilde Tas (Aalst). Namens de verenigingen: Pa trick Blanckaert (Aalst), Mo nique Claeys (Erembodegem), Luc Cooreman (Meldert), Ge rard Deneckere (Aalst). Gaby Desmyter (Aalst),'André Er- mens (Aalst), Wilfried Van Herreweghe (Gijzegem), Da- niella De Spiegeleer (Aalst), Jozef Ruyssinck (Aalst), Leo pold Schockaert (Aalst), An nie Sichicn (Lcttcrhoutcm), Roger Van der Heyden (Mel dert). Frans Van Nieuwen- borgh (Aalst), Mare Ver- schooris (Aalst), Margriet Van Renterghem (Aalst) en Dr. Boghaert (Aalst). Huistaak Kregen de leden van de advies raden van schepen André Doorns een huistaak mede. - twee maanden de tijd om zich over de materies te bezin nen burgemeester Uytter- sprot vroeg de adviesraadsle den zich te hoeden voor eenzij dige besluitvorming en naast het milieu-aspekt tevens ook de ekonomische problematiek in het oog te houden (Ih) Sinds het aanleggen van parkeerstroken aan de Parklaan mag niet meer onder de bomeo geparkeerd worden langsheen de Parklaan en aan de ingang van het stadspark, o.m. omdat zulks risiko's zou inhouden voor geparkeerde wagens en het tevens erg schadelijk is voorde bomen zelf. Het kollege van burgemeester en schepenen besliste dan ook aan de ingang van het park een plantsoen aan te leggen. Onder de bomen langsheen de Parklaan, zullen later groenaanplantingen gebeuren naarmate er heesters in eigen beheer kunnen worden gekweekt. Inmiddels vraagt het kollege aan alle inwoners het parkeerverbod aan de Parklaan stipt na te leven en enkel gebruik te maken van de voorziene parkeerstrook. Door een inwoner van de wijk «Drievelden» werd gesuggereerd de wijk meer kindvriende lijk te maken door het aanleggen van zeven verkeersdrempels, door een nieuw plantsoen en door beplantingen. Via een onderzoek ter plekke kwam men tot drie mogelijkheden waarvan de meest zuinige werd gekozen die dan wel fraai en afdoend bleek te worden. In de Guido Gezellestraat zal het verkeer afgeremd worden door het aanleggen van 5 haakse parkings en het plaatsen van 2 bloembakken. In de Kruisveldstraat wordt het verkeer vertraagd door één bloembak. Twee hoogstam- fruitbomen zullen worden geplant op een bestaand plantsoen in de Guido Gezellestraat en een bestaand plantsoen in de Kroonstraat zal worden verfraaid met 50 m2 heesters. Deze werken worden geraamd op zowat 37.500 fr., ontzaglijk goedkoper dan de door de inwoner gesuggereerde oplossing. Het dossier werd overgemaakt naar het departement «openbare werken» voor uitvoering in eigen beheer. De verkeerskommissie zal onderzoeken of verbodstekens «uitgezonderd plaatselijk ver keer» deze oplossing moeten aanvullen. Via een onderzoek kwam men tot het besluit dat een aantal oud-gemeentehuizen van Groot-Aalst er verwaarloosd bijstaan. Iets wat trouwens ook wel zonder onderzoek door elk aandachtig toekijkend inwoner reeds lang geweten was. In het raam van stads- en dorpsherwaardering, die trouwens tot doel heeft bestaande samenlevingsverbanden in stand te houden, werd een studie gemaakt over onderhoud en verfraaiing van deze gebouwen. Alle noodzakelijke onderhoudswerken werden geïnventa riseerd en een aantal voorstellen werden geformuleerd. O.m. beplantingen, een zithoek, het aantrekkelijker maken van deze ex-gemeentehuizen. Het dossier werd door het Kollege principieel reeds goedgekeurd en prioriteiten werden vastgelegd: het herstellen van daken en andere werken die dringend nodig zijn tot hel instandhouden van deze gebouwen. Verder het opfrissen van lokalen waar bewoners worden bediend en het verfraaien van gevels met bloembakken. Andere maatregelen volgen eerlang. (Ih) Asfaltoverlagingen op het Keizerlijk Plein, in de Groenstraat en in de Rozendreef te Aalst en verbeteringswerken aan het kruispunt Kruisabeel-Populierenstraat te Moorsel, werden goedgekeurd door de gemeenteraad en zullen worden uitgevoerd voor ruim 7 miljoen fr. In de begroting 1983 werden 10 miljoen voorzien voor overlagings- en herstellingswer ken. De werken aan Kruisabeel-Populierenstraat zullen gebeuren in samenwerking met Lebbeke op basis fifty-fifty. Het aandeel van Aalst daarin bedraagt 382.000 fr. Bij deze door schepen De dat het hier spijtig genoeg om vraagt zich af wat momenteel Maght voorgestelde werken geen duurzame herstelling gaat meest gevaarlijk is. het weg- vraagt raadslid Dolores Baita maar wel over een lapmiddel, dek of de voetpaden? Hij of het Keizerlijk Plein dat mo- We moeten immers trachten vraagt hierbij voorrang voor menteel zowat het uitzicht van het wegdek in staat te houden de zwakste weggebruikers en een lappendeken heeft als met de middelen waarover we w'l prioriteit voor de voetpa- deeluitmakend van de wallen- beschikken. «Een realistische den en eerst na deze realisatie ring geen kleur zou kunnen oplossing», zegt de schepen. het wegdek aan te pakken. Jan krijgen. Kleur die dan uniform De Neve ziet zulks alleszins zou doorgetrokken worden bij «Een slechte oplossing», repli- vooral principieel en stelt daar- gelegenheid over de hele leng- keert raadslid Danny Denayer bij dat een dossier van 2,5 te van deze wallenring. De die stelt dat de aanwezigheid miljoen wat dit betreft klaar- wallenring zou aldus, bij duur- van oude rioleringen op ht ligt Lambert Van de Sijpe zame herstellingen, een kleur- Keizerlijk Plein ons wel eens gooit in het midden dat althans tje krijgen die hem onder- parten zou kunnen spelen en de middenberm perfekt be scheidt van de centrumstraten. dan ook pleit voor degelijke gaanbaar is, maar heeft alles- Iets waarmede raadslid Van de kontrole op de gebruikte zins oog voor de putten in het Sijpe akkoord gaat. bitumen Schepen De Maght stelt echter Oud-schepen Jan De Neve wegdek. Raadslid Adriaenssens vraagt dat voorafgaandelijk kontakt met de diverse nutmaatschap- pijen zou worden genomen om te voorkomen dat eenmaal het werk klaar de straat weer komt openliggen voor een of andere buis. Schepen De Maght antwoordt alleszins oog te hebben vooi de voetpaden. Die komen trou wens aan bod in het 5-jaren- plan o.m. via een derde ar beidscircuit. Uiteraard be hoort bij een weg het voetpad. Ook het eventueel «inkleuren» wil ze graag laten onderzoeken en met de nutsmaatschappijen zijn reeds onderhandelingen aan gang. die trouwens door gedrukt zullen worden. Bewo ners van deze straten zullen trouwens op de hoogte worden gebracht van de geplande werken. Danny Denayer heeft het nog over de noodzaak van een ste vige onderlaag op het Keizer lijk Plein wegens de zware ka- mions op de zaterdagse markt die er evolueren. Na enig geharrewar over of men eerst de boordstenen plaatst of niet, vindt raadslid Oscar Redanl dat men ook eens oog zou mogen hebben voor voetpaden in de randge meenten langsheen de straten. Daar ontbreken nog ettelijke km. voetpaden, stelt spreker. Uiteindelijk werd het pakket herstellingswerken unaniem goedgekeurd. De werken aan het Keizerlijk Plein zullen 4.313.727 fr. kos ten, die in de Groenstraat 1.623.537 fr.. en die in de Ro zendreef 722,086 fr. (Ih) Vanwege het CCOD, de neelsleden en mandatarissen Christelijke Centrale van van de stad en het OCMW. Openbare Diensten, bereikte Wat hebben we nu vastge- ons volgend schrijven: steld? «Eind 1982 behoorde Aalst tot - dat de LOONU1TGAVEN in de kampioenen van de defici- de begroting 1982 OVER- taire steden. RAAMD werden met niet min- De redenen waarom, zijn der dan 47 MILJOEN FRANK iedereen voldoende bekend. ten overstaan van de rekening Op zes jaar tijd een boni van 1982; 30 miljoen omzetten in een - dat de LOONUITGAVEN in mali van 522 miljoen is een de begroting 1983 met niet hele krachttoer en zullen wei- minder dan 114 MILJOEN nigen nadoen. FRANK (inbegrepen 23 MIL- De minister van Vlaamse aan- JOEN programmatietoelage) gelegenheden, stadsgenoot M. HOGER geraamd werden dan Galle, kwam over de brug met de definitieve eindcijfers van een saneringslening, doch on- 1982. der zeer strenge voorwaarden. Nochtans waren er afspraken Bewust van haar verantwoor- dat gedurende 1983 noch aan- delijkheid, heeft de algemene wervingen, noch bevorderin- vergadering van de CCOD gen zouden doorgevoerd wor- - quasi unaniem - besloten den. mee te werken aan dc sanering Welk personeelslid is voor de- van de gemeentefinanciën, ze duidelijke OVERRAMING doch onder drie welbepaalde verantwoordelijk? voorwaarden: Wie had daar voordeel bij? - het saneringsplan van de Wie moest misleid worden??? CCOD moet integraal toege- Bewust, zoals steeds, van haar past worden; grote verantwoordelijkheid, - de barema's van bet statuut heeft het CCOD niet geaarzeld van Gent dienen gehandhaafd en zal dadelijk maatregelen te worden; nemen - vanaf 1 januari 1984 moeten Nadat het CCOD het Statuut de bevorderingen normaal van Gem gered hecft wil het doorgaan. de eindejaarspremie red- Eens deze voorwaarden ver- den vult, was CCOD bereid be- jot zover de mededeling van paalde inleveringen te doen, in het CCOD. solidariteit onder alle perso- (jh) Aalst. De nieuwe weg naar het zwembad dat in 1983 in gebruik zal worden genom jsi vormt de verbinding tussen de Aelbrechtlaan en Hof ten Berg. (per) Met het doel te komen tot een optimaal gebruik van het nieuw zwembad aan Albrechtlaan werd door het kollege van burgemeester en schepenen een «Werkgn propaganda en werking nieuw zwembad» opgericht. Deze werkgroep zal gemotiveerde adviezen formuleren m.b.t. het bepalen van openingsdatum van het nieuw zwembad en het bepalen van de gebruiksbestemmingi het oud zwembad. De werkgroep dient verder uitbatingsmogelijkheden van zwembT cafetaria en de gebruikstarieven van het zwembad na te gaan en ten laatste onderz hoe best aan propaganda- en promotiecampagne op korte en lange termijn kan v gerealiseerd. ming' L'mbadé lerzodê n woriL Aalst. De gerestaureerde kapel Onze-Lieve-Vrouw ter Nood werd onder een ruime belangstelling ingewijd, (per) Aan de hand van de geciteerde doelstellingen moet een eind rapport worden opgesteld met motivering van suggesties en adviezen. Via diversifikatie van de leden van de werkgroep wil het kol- zC\[ zal 0.m lege tegemoet komen aan de hangen, inbreng van suggesties van alle betrokken stadsdiensten en dit zowel in het verleden (ont- Voorlopig weet men reeds dat de toegangsprijzen tot het zwembad van Albrechtlaan naar Bergekouter af moet zijn op 10 oktober e.k. De ope ningsdatum van het zwembad daarvan af- Bovengenoemdc werkgroep kwam ondertussen reeds ver schillende keren samen en on- werp, bouw), als in de toe- derzocht de huidige stand van komst (uitbating). de werken, de exploitatiemo- duid: V. Van Geem, direkteur De kerkhofmuur te Meldert, geklasseerd, vormt een Eeckhoutstraat-. gebeuren dienst grondbeleid; M. Moort- voortdurende bedreiging en stutten alleen is uiteraard naar het nieuw kerkhof aan de gat, juridische dienst; P. Ren- dets, dienst voorlichting; J. De Bruyne. dienst financiën; G. Thybaert, beheerder zwem- Volgende leden werden dan gelijkheden van het cafetaria, ook voor de werkgroep aangc- de rekrcatiemogelijkheden slechts een noodoplossing. Een door raadslid Lambert Van de Sijpe geformuleerd voorstel 'om een zware betonnen keermuur ertegenaan op te trekken en het kerkhof aldus (voorlopig) te behouden Langeweg. Huizekensstraat. Een alleszins lugubere klus Raadslid Jan De Neve vroeg waarom men dan niet de twee- bad; W Liebaut, dienst perso- gebruikers. Voorzien was dat de laagst biedende aannemer Éji A J" en rond het zwembad, het toe te passen tarief voor zwem- beurten, dc personeelsforma tie, de propaganda en de tech nische installatie met haar on derhoud en de vervoerproblc- men voor scholen en privé- ,r- j, «.www..-w «.ómwi neel; A. Van der Ghijlen, vond geen genade te Gent. Mede door het feit dat de muur njet met de taak belast heeft dienst onderwijs; W. Coppens, sportadviseur; A. Van Hove, sekretaris. geklasseerd is en tevens omdat de breedte van de straat er met enkele decimeter zou worden door vernauwd. als Van den Hauwe niet meer f aanmerking kon komen. De restauratiewerken aan de kerkhofmuur werden dan ook n'euwe aanbesteding uit- op 29 oktober aanbesteed, **njven zal de zaak andcr- r man vpr1raff/*n« ïtpme rin an. op 30 juni konklusies zouden worden geformuleerd doch al vorens deze vrijgegeven wor den dienen ze het fiat van het schcpcnkollege te krijgen. Met de Maatschappij i Buurtspoorwegen werd il zins reeds kontakt opgena wat betreft openbaar schooivervoer Over de eventuele misbra waaraan dc nieuwe weg kunnen leiden, - men 4 hier o.m aan snelhekk niakken -, zal men het a verkeerskommissie hebbel Wat er zal gebeuren met oude zwembad aan de Kt cijnenlaan, is ook een bleem waaraan de werlqï zijn aandacht zal moeten den. Op de jongste geme« Ir raad werden alleszins n [jj meerwerken goedgeb voor sanitaire installaties belope van ruim 200.000 fr. voor meerwerken aan dc d trische installatie bijna 3001 waarbij de'uaj^tbiedende^de vertragen., s.elde de ge- NgQBIl 66IIW8D Aftl ÏP6m pvba Van den Hauwe utt Den- weren schepen van openbare WWMMWM njMiguill dermonde was. De stad be kwam ondertussen de betoela ging en de werken zouden kun- Schepen Anny Dc Maght re plikeerde echter dat zulks nen uitgevoerd worden doch mogelijk was daar dc tweede de vermelde pvba werd onder- aannemer andere materialen tussen, wegens familiale om standigheden, ontbonden. had voorgesteld wat het prijs verschil uiteindelijk veel groter Een nieuwe aanbesteding werd maakt. «We zullen er alleszins dus noodzakelijk en het eerste haast mee maken», beloofde apart opgemaakte dossier van de schepen die ais inwoonster de blauwe hardsteen, konform van Meldert weet dat het hier met de bestaande, werd aan alleszins om een dringend het hoofdwerk toegevoegd zo- werk gaat. dat de raming oploopt tot zes Raadslid Annie Dicrick, even miljoen, BTW inbegrepen. eens van Meldert, vroeg of een Vooraleer aan de eigenlijke grondkeermuur geen betere, werken te beginnen moeten lees goedkopere, oplossing zou Aalst. Dat de Aalsterse persmedewerkers graag overal bij zijn, is allang geweten, door de stadsdiensten een aan- zijn, doch hiermede kwam Momenteel wordt er evenwel een wedstrijd om meer op de foto's te staan dan de tal ontgravïngcn en overplaat- men dan weer bij de formule plaatselijke politici, die ook het klappen van de zweep kennen. Hier zijn dé persmensen singen, - men spreekt van Van de Sijpe, ook van Mel- tussen de rijen van de ambitieuzen geslopen. Ra, ra, ra, wie kent ze? (per) twee rijen parallel met de dert, terecht en die werd niet Ter gelegenheid van dc viering negen eeuwen abdij Affligem werd een gloednieuwe dia montage klaargestoomd waar door de bezoeker een beeld krijgt van het rijke verleden van deze aloude Benediktij- nerabdij. Tevens wil ze een kennisma king zijn met de verschillende plaatsen in de abdij waar zich weerhouden. Zes miljoen om een gat te stoppen vond ook raadslid Danny Denayer duur, doch een geldig alternatief schijnt er niet te bestaan. Ondertussen blijft het dan wel wachten geblazen. (Ih) het leven van de ihonniken afspeelt. Aansluitend daarbij wordt uitgeweid over de werk zaamheden in het klooster, over de regel van St.-Bcnedik- tus en over dc spiritualiteit van de paters Bcnediktijnen. Deze diamontagc is de vrucht van heel wat inspanningen van Sylvain Arijs uit Welle, Diana Daman uit Hekelgem en Al- bert De Rijck uit Meldert. Laatstvermeldc had wel het leeuwenaandeel in deze merk waardige realisatie. Dc diamontagc duurt welge teld 58 minuten en de deelna me in de onkosten bedraagt 20 fr. per persoon. Groepen kun nen wel steeds een afzonderlij ke vertoning aanvragen, ook op weekdagen mits te tekl ren via 053/66.70.25 Mj" keur rond 20 u. Momenteel is men tevens i doende aan de voorberei van de speciale tentoonste over Affligem, tentoonste die zal lopen van 20 tot en met 4 september, j tentoonstelling zal een gamma schilderijen omv die in de abdij zelf t wórden- Verder komt er een treerd overzicht van de schiedenis der abdij waï telkens in beeld en foto k# schatten getoond worden vroeger in het bezit van Al gem waren, doch nu o« verspreid zijn. L

De Voorpost | 1983 | | pagina 2