Koördinatiearoen struktuurol annina: «Subsidiërini herwaarderingsgebieden Si nt-Niklaas in gevaar» Stekense bibliotheek in vroegere gemeentelijk opslagplaats i Kemzeke bereidt zich voor op «Dorpsfeesten» S.P.E.S. Aalst laat Polen niet los Waas verzet tegen «Grote Ring» Ere-kapitein Aalsterse brandweer ten grave gedragen Sint-Niklase koördinatiegroep stelt zich kandidaat voor Centrale Stuurgroep Vredeskomitee aktief in Nieuw-Beveren Oef...het wordt weer warn 12 - 29.7.1983 - De Voorpost Miljoenen op het spel Op 18 mei jl., toen ook de bewoners van de twee herwaarderingsgebieden in Sint-Niklaas door het stadsbe stuur naar een eerste informatievergadering werden uitge nodigd, besloot de koördinatiegroep struktuurplanning zich voortaan te zullen toeleggen op het tot stand brengen van een gekoördineerde wijkwerking in Sint-Niklaas. Een kleiner groepje van acht leden heeft de opdracht gekregen bestaande wijkgroepen aan te zetten tot nadenken over ruimtelijke ordening en moet als het even kan ook nog nieuwe wijkgroepen oprichten. De koördinatiegroep struktuurplanning ijvert al van bij haar stichting, begin 1982, voor een gezonde struktuur planning in Sint-Niklaas, maar kon en kan daarvoor niet op de medewerking van het stadsbestuur rekenen. In tegendeel zelfs: het is een objektieve vaststelling dat er meermaals (toen de afsprakennota van de koördinatie groep werd verspreid b.v., en telkens maar wanneer de inspraak aan de orde was) sprake was van een boycot. Bij de samenstelling van de bevolkingsvertegenwoordiging in de centrale stuurgroep werd de koördinatiegroep, die tussen twee haakjes bestaat uit zo'n veertig bewoners en deskundigen, genegeerd. Ook toen later de vraag werd gesteld naar de begeleiding van de inspraak van de bevolking bij de nieuwe herwaarderingsoperaties (Sta tions- en Hazewindwijk - het betreft hier de Grote, maar nog altijd niet in het globale struktuurplanningsproces geïntegreerde Sprong Voorwaarts) leek men niet erg gebrand te zijn op de hulp van de koördinatiegroep. De groep waarschuwt nu voor de gevolgen als haar deskundi ge raad in de wind wordt geslagen... Na 17 en 18 mei kregen de geïnteresseerde bewoners van respektievelijk de Stations- en Hazewindwijk een goeie week de tijd om tien eigen vertegen woordigers aan te duiden. Tien mensen die samen met nog een twintigtal beleids- en admini stratieverantwoordelijken de lokale stuurgroep zouden uit maken. De bekommernis van de koördinatiegroep was on middellijk gegeven: zullen de ze tien wijkvertegenwoordi- gers wel iets in de pap te brok kelen hebben? Voorts is het de taak van een stuurgroep het inspraakproces te organiseren, te 'sturen'; is dat nog wel mo gelijk als daarvoor dertig men sen rond de tafel moeten gaan zitten, vraagt men zich af. In spraak betekent ook dat de bevolking zelf (niet dus alleen de bewoners die in de stuur groep zitten) voortdurend moet worden geraadpleegd De vertegenwoordigers moe ten kontakt houden met hun achterban. Het hele proces vereist een specifieke bewo- ners-buurtaanpak, het is meer dan wenselijk dat de stuur groep terzake kan rekenen op een neutraal begeleidingsorga nisme als MOW. vindt de koördinatiegroep. Men noemt de aanpak die het stadsbestuur totnogtoe hanteerde te vrijblij vend Het zou weinig verstan dig zijn te veronderstellen dat een volwaardige buurtwerking zomaar op gang komt. Met de suggestie dat het wel eens de bedoeling van het stadsbestuur zou kunnen zijn dat dit niét gebeurt, laat men zich niet in. Hoe dan ook: de erkenning van de herwaarderingsgebie den (en de hieraan verbonden toekenning van de nodige sub sidiëringskredieten) door de Vlaamse deelregering is onder worpen aan een rijtje kriteria waaraan vrij nauw wordt ge houden. Enkele van die krite ria (samenstelling stuurgroe pen en begeleiding inspraak) werden hierboven aangege ven. Het stadsbestuur van Sint-Niklaas zou. ondanks de voorzichtige pogingen van en kele jonggedienden, de tradi tionele en door een politiek protektionisme geïnspireerde anti-inspraakgezindheid blij ven aankleven en zo met vuur. of liever met miljoenen spelen. 'In andere gemeentenzo verslaat Peer Van der Kreeft in de juli-uitgave van de MOW- nieuwsbrief het standpunt van de koördinatiegroep. «andere gemeenten zorgen ervoor dal de stuurgroepen kleine groepen zijn waarmee je snel kunt ver gaderen en richten daarnaast af en toe grotere bewonersverga deringen in, om zo aan het ministerie op korte tijd een dui delijk rapport te kunnen geven over de wensen van de bevol king. Andere gemeenten zijn natuurlijk ook belust op die subsidies voor herwaarderings operaties. Het belooft een strijd te worden. Tegen de klok, want de subsidiepol raakt langzaam maar zeker leeg. En de koördi natiegroep vraagt zich sterk af of Sint-Niklaas op deze manier bij de gelukkigen zal zijn». Tot daar opbouwwerker Van der Kreeft. Koördinatiegroep én MOW kandidaten centrale stuur groep In de Stadskroniek nummer twee (juni '83) verscheen op bladzijde vier een langver wachte oproep aan de bevol king. Of liever de zeer terloop se vermelding (niet eens in een kadertje geplaatst) dat «perso nen of instanties die menen aangaande de struktuurplan ning een rol te kunnen spelen op het vlak van de vertegen woordiging van de plaatselijke bevolkingzich daarvoor kan didaat kunnen stellen bij het stadsbestuur. Dc koördinatie groep én MOW, in vergade ring op 30 juni jl.. besloten zo vlug mogelijk werk te maken van een sollicitatie. Op 8 juli schrijft Fred Van Remoortcl het kollege van burgemeester en schepenen dat de koördina tiegroep struktuurplanning zich «als bewonersgroep van geïnteresseerde personen en verenigingen uit het Sint-Nikla- se die sedert meer dan een jaar alle ontwikkelingen i.v.m. struktuurplanning op de voet volgtzich kandidaat te stellen voor enkele centrale stuur groepzetels. «Wij menen wel degelijk een rol te kunnen spe len op hel vlak van de vertegen woordiging van de plaatselijke bevolking. argumenteert Van F jmoortel verder, «aangezien wij na de kursus struktuurplan ning die door u, in samenwer king met ons (maart '82, red.) werd opgezet, reeds in verschil lende wijken wijkwerkingen sti muleerdenDe verkeersdes- kundige wijst in zijn brief nog op de samenstelling van de koördinatiegroep: «zowel wijkkomitees, milieugroepen, socio-kulturele verenigingen als individueel geïnteresseerden zijn erin opgenomen en wij zul len graag een representatieve vertegenwoordiging aan duiden». Op 30 juni werd ook beslist alle bewonersafgevaardigden van de twee lokale stuurgroe pen een schriftelijk begelei dingsaanbod van de vzw MOW op te sturen. De volgende ver gadering van de koördinatie groep vindt plaats op donder dag 15 september a.s. in het café Stad Nantes (Grote Markt, Sint-Niklaas). Herwaarderingsplannen Stationswijk nu al nagenoeg kant en klaar De tweede echte stuurgroepvergadering van de Stationswijk op 27 juni jl. ver liep bijzonder geanimeerd. Bert De Cock, voorzitter van de Sint-Niklase Huisvestings maatschappij (SNHM). had ter voorbereiding van dc ver gadering alvast een projektje uitgewerkt. De SNHM heeft uit bittere noodzaak en derhal ve ook node het aksent in haar werking moeten verleggen van het verwezenlijken van nieuwe wijken naar het uitvoeren van stadsvernicuwingsprojekten. Onder meer vandaar dus zijn aanwezigheid in dc stuurgroe pen en zijn preliminaire pro- jekten. Het is trouwens aange wezen, meent Bert De Cock, dat dc huisvestingsmaatschap pij in de herwaarderingsgebie den de projekten ook zal uit voeren aangezien dc privé-sek- tor niet gauw bereid zal wor den gevonden zich voor derge lijke projekten te engageren. Hij zal wel gelijk hebben. maar het zelfgenoegzame pa ternalisme dat hier doorklinkt, is alweer erg tekenend. De ogen van de maatschap pij zijn gevallen op de Tabak- straat 1 tot en met 9 en de De Gravestraat 21 tot en met 31. Vier of vijf woningen zullen daar worden gesloopt en na derhand wil men ongeveer de zelfde oppervlakte herbebou- wen. Voor de strook Tabak straat zijn, om estetische rede nen. twee verschillende types gebouwen gepland. De ene woning waartegen wordt aan gebouwd heeft nl. twee bouw lagen en een zadeldak, de an dere drie bouwlagen en een plat dak. De maatschappij zal trachten de vrij vlakke rijvor- ming te doorbreken door tus sen de huizen een kleine ruim te te scheppen. De gronden zouden echter te ondiep zijn om de nieuwe woningen even achterop te bouwen en voor aan een klein tuintje aan te leggen. De breedte van de per celen voert men aan als argu ment om geen eensgezinswo ningen. maar «duplexwonin- gen» op te trekken. De maat schappij stelt voor dat de bene denverdieping ervan aan oude re mensen, de bovenverdie ping aan jongere mensen, dan nog «met maximum twee kin deren» zou worden ver huurd, Twee garages horen ook bij elk dergelijk bouw pakket. Alles is dus, nu al. nagenoeg in kannen en kruiken. Bert De Cock stelt zelfs dat de voorge stelde projekten zullen worden uitgevoerd, ook al weigert de Vlaamse Exekutieve het ge bied (de gehanteerde procedu re eigenlijk) goed te keuren. Krasse taal is dat. Het politie ke opportunisme dat vorige zo mer aanleiding gaf tot de plot selinge promotie van de her waarderingsgebieden (en tot het taktische droogleggen van dc altijd al met stiefmoederlij ke tegenzin behandelde en daarom weinig gevorderde rui mere struktuurplanningsproce- dure - een bloembak voor zijn deur stemt Jan-met-de-Pet vlugger tevreden dan een stadsinbreiding b.v.!) heeft zich hiermee wel volledig in veiligheid gebracht. Wat zou men nog langer malen om de mening van de Vlaamse Exekutieve? Een projekt dat werd opgezet n.a.v. het Besluit van 2 juni 1982 van de Exeku tieve op de betoelaging van stads- en dorpsherwaarder ingsoperaties. dames en heren lezers, behoeft niet meer de miljoenenhulp van zijn mece nas. De inspraak van de bevol king verliest haar wettelijke status van voorwaardelijkheid. Hoe kan dat? Wie wordt hier van het slachtoffer? Overigens is het frappant dat Bert De Cock op de vraag van VU- fraktievertegenwoordiger Leo Van Hoeylandt of geen andere bouwformules (b.v. in padde- stoelvorm) kunnen worden overwogen, replikeerde dat dergelijke projekten, als zij al stedebouwkundig verantwoord zijn. financieel onhaalbaar zijn. Het is evident dat de uitvoering van stadsherwaar- deringsoperaties een stuk duurder uitvalt dan het aanleg gen van nieuwe wijken buiten de stad, maar als duplexbouw- dozen (met bovenin die leuke opa en oma en onderin dat olijke stel van pas 21 en al een kindje) ook zonder overheids subsidiëring kunnen, waarom dan niet een iets duurder pro jekt mét subsidiëring? Een du- plexwoning zoals de maat schappij ze voorstelt, zou alles inbegrepen 3.200.000 frank kosten. De huurwaarde ervan bedraagt vier procent van deze prijs. Neutraal begeleidingsteam Over de drie inspraakvoor- stellen van schepen van ruim telijke ordening Jeanine De Coninck-De Boever (een bro chure met voorstellen versprei den - zo'n brochure werd al samengesteld door de admini stratie en zo goed als goedge keurd door de stuurgroep een tentoonstelling inrichten, huisbezoeken afleggen met vragenlijsten) werd verder nog uitvoerig gepalaverd. Voor de suggestie 'huis-aan-huis-bezoe- ken' struikelde men over de vraag: wie moet deze bezoe ken afleggen? Een woordvoer der van de wijkbewoners wees erop dat huisbezoeken uitge voerd door afgevaardigden van de stedelijke administratie wantrouwen zouden wekken. Hij zou liever zélf deze be zoekjes verzorgen. Maar dat vindt stadsambtenaar Wauters dan weer niet plausibel. Hij meent dat de taak deskundig heid vereist, dat daarom des kundigen moeten worden inge schakeld. Die intentie heeft ook het stadsbestuur. Volgens schepen De Boever zal het kollege zeer vlug al, met de begeleiding van de herwaar deringsoperaties voor ogen. een team neutrale deskundi gen aanwerven. Het zal ons benieuwen wie dat zullen zijn. MOW? Het 'aanwerven' laat eerder het inschakelen van een zoveelste BTK-team ver moeden. De vertegenwoordigers van de bevolking en ook enkele fraktievertegenwoordigers stuurden erop aan dat de des kundigen bij hun bezoeken zouden begeleid worden door iemand van het wijkkomitee. Uiteindelijk werd besloten de informatiebrochure (waar van het hoofdstuk verkeer op aandringen van schepen Mare Huys wordt aangevuld met en kele overzichtelijke planne tjes) te bezorgen aan alle inwo ners en eigenaars-niet-inwo- ners van het herwaarderings gebied. Onmiddellijk nadien zal men de huisbezoeken «aan kondigen». Nog een laatste nieuwtje i.v.m. de herwaarderingsge bieden is dit: het besluit van de Vlaamse Exekutieve van 2 juni 1982 op de betoelaging deze gebieden wei maart van dit jaar verv door een geheel nieuw wijzigingen t.o.v. het besluit hebben enkel I king op de partikulien mies. Vroeger kwamen werken ten bedrage van minste 200.000 frank en toe individuele inwonej dracht hadden gegeven i merking. Met de bestaar neringspremie komen nu werken vanaf 60.000 voor subsidiering in aa king. Aanvragers van wi jaarinkomen beneden 400.000 frank ligt. krijge renovatiepremie van procent ï.p.v. dertig pro Voor de anderen blijft hel tig procent. Heel wat pn gerechtigden zijn met dit we besluit, dat ook de 1 sektor een duwtje wil j een beetje beter af dus. Het besluit van heeft de vroegere proce voorschriften echter ge overgenomen. M.a.w. de kening van een gebied gesteund zijn op het i rapport van de stuurgroi Sint-Niklaas zijn de twc< waarderingsgebicdcn wél gebakend, met dc ondei den rapporten is men noj klaar. Vroeg of laat zal d herziening van die afba] gen aan dc orde zijn. van het werk in de wet houden... Leo DE IK De gemeentelijke hiliotheek van Stekene heeft al eenl voornamelijk administratieve lijdensweg achtl rug. Jaren wordt er al gepraat over de erkenning vanT bibliotheek, maar het bleef aanslepen. Telkens opnieuw dienden nog voorwaarden te worden vervuil advies- en of beheerskommissies kwamen niet vai grond of waren niet samengesteld zoals het moest openingsuren waren niet aangepast enz... De erken bleef uit. Onder het motto «Ik hou van mijn Dorp» de meeste Kemzekenaren hebben zich nog steeds niet met de fusie verzoend! worden op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 augustus de «dorpsfeesten» in Kemzeke (deelgemeente van Stekene) géorganizeerd. Naar aanleiding van deze feesten schreef Stekenaar Herman Heyse onder meer het volgende: «De schaalvergroting door de fusie heeft tijde lijk de identiteit van elk dorp aangetast. Stilaan komen we die kinderziekte te boven. Met mondjesmaat sijpelt de integratie door, maar in de mate dat de gemeente de eigen geaardheid van elk dorp beter ervaart en meer respek- teert, groeien de dorpsgemeenschappen in begrip en verscheidenheid dichter naar elkaar toe,..». se verenigingen nemen een dertigtal Kemzeekse vereni gingen deel aan de organisatie van deze dorpsfeesten, die zonder twijfel héél wat nostal gie zullen oproepen bij de Kemzekenaren. Door het in richten van deze dorpsfeesten willen de organizatoren de on derlinge dorpsband opnieuw versterken én als dorpsge meenschap naar buiten ko men. Met diep in het hart de hoop dat uit deze intense sa menwerking gedurende toch meerdere dagen ooit eens een heuse dorpsraad zou ontstaan. De opbrengst van deze eerste feesten zou, na aftrek van de onkosten, volledig gaan naar het parochiecentrum in de Kemzeekse Molenstraat, nog steeds het échte centrum van Kemzeke en z'n verenigingen. Het spreekt natuurlijk voor zich dat de organisatoren reke nen op massale opkomst: niet alleen van Kemzekenaars, maar ook van de Stekenaren. Naast de reeds genoemde ver enigingen nemen nog deel: So- lidariteitskomitee, BGJG. Ha- broekwijkkomitee. Reintje Vos. 't Kelderken. Werk voor de Volkstuinen, Davidsfonds. KVLV. JOL. KWB, Oudlei ding Chiro, Nobelkoor, Chiro Juvcnta en Hermclinde, vzw Katolicke Werken, Kruisboog schutters. Turnkring Reinaert. Volleybal Kemzeke. Klau- waerts Kemzeke, tafeltennis Kemzeke, schutters liggende wip Kemzeke. sportklub WTC, staande wipschuttcrs Sint-Scbastiaan (uit Klcin-Si- naai!), duivenmaatschappij. schaakkring, schutters Stuy- venberg, judo. schutters Dc Zwaan en ouden van dagen. Op het programma onder meer: kinderhappening met poppenkast, volksdans, wa genspelen. volkstoneel, dorps bal enz. De éne dag richt zich speciaal tot de kinderen, de andere tot de derde leeftijd. Op zondag is er dan dc officië le opening en allerlei aktivitei- ten en tentoonstellingen in dc afgesloten dorpskom Bijzon derheden volgen later. Als het goede weer aanhoudt en Kem zeke aan één zeel gaat trek ken, dan wordt het weekeinde van 5. 6 en 7 augustus onverge telijk voor Kemzeke D.B.R. Voor de achtste maal reed SPES, die met «De Stem van de Hoop» de band met de Oosteuropese landen levendig houdt, met kleding, eetwaren, geneesmiddelen en speel goed naar Polen op 30 juni. Initiatiefnemer en bezieler van de aktic. stadsgenoot kanun nik Staf Van de Vrcken. reeds jaren op de bres. had voor het seminarie van Pelplin waar heel wat jonge mannen zich voorbereiden op het priester schap nood aan roepingen is er ginds allerminst liefst veertig nieuwe matrassen mede. De grensovergang West-Duits- land - DDR verliep tamelijk vlot al viel de mond van nieu we medereizigers als André en een naamgenoot. Julien en Jan wel even open bij het zien van dc Friese ruiters, de prikkel draadversperring en de met mitraillettcn bewapende vo po's en bij de kontrole met röntgenstralen. Aan de grens DDR-Polen kwam een tiental rekruten aangemarsjeerd om dc wagen helemaal leeg te halen Diplo matieke papieren en heel wat diplomatic konden de schade en het tijdverlies echter be perken. Te Pelplin was het onthaal tra ditioneel zeer goed en na het afladen van de waar werd de katcdraal bezocht en een nieuwsgierige blik geworpen op het autentiek eerst gedruk te boek van Gutenberg Tweede reisdoel werd dan Chojnicc waar men met de ikoon van O.L.V. van Ches- tochowa op bezoek was. Ka nunnik Staf Van de Vreken koncelebreerde er met de hul pbisschop in de nieuwe kerk en de vijf medewerkers brachten bij de offerande vier nieuwe kazuifels, een kelk. ciborie en pateen aan. In het Nederlands sprak de kanunnik tijdens de eucharistieviering de toewij ding aan Maria uit waarbij «Polonia et Flandria. semper fidelis» (steeds trouw) ontroe rend werkte op de 20.000 gelo vigen Plechtigheid die zich de volgende dag met even grote belangstelling herhaalde in de dckanale kerk in aanwezigheid van drie bisschoppen De deken kreeg naast vier ton goederen ook 200.000 fr. voor de bouw van de kerk en een andere bouwpastoor die er reeds 100.000 fr. gekregen had mocht er nog 50.000 bij in ontvangst nemen. Pastoor Vin cent ontving een ton goederen die hij met drie kollcga's zou delen. Na een gezellig middagmaal in de dekenij SPES is de enige organisatie waarvan deze de kenij hulp krijgt kwam er een vrije dag en werden Gdy nia. Sopot en Gdansk bezocht, oók de brug waar in 1970 heel wat mensen werden gemitrail leerd. Op woensdag 6 juli werd te 6 u de terugreis aangevat en 24 u later stond het gezelschap te rug te Aalst. «Solidariteit» is voor deze mensen blijkbaar geen ijdel woord. Zij laten Polen niet los. Eventuele giften worden in dank aanvaard door S.P.E.S. vzw, Aalst, rekeningnummer 000-0448814-92. LH Er werd gesuggereerd dat de grootste struikelsteen voor de ze erkenning de bekrompen ruimte was waarin de gemeen telijke biblio- en diskoteek ge huisvest is, nl. een deel van het 'administratief centrum' aan de Stadionstraat Deze ruimte is inderdaad té eng. zeker als men dat weet de bibliotheek en diskotheek voortdurend moeten uitbreiden. Ook dc aanwinst met dc nalatenschap van de heer Nonneman bete kende dat er héél wat ruimte meer diende vrij te komen, ook natuurlijk omdat een 'def tige' leeshoek noodzakelijk was. Ruim anderhalf jaar geleden besliste de gemeenteraad dat men voor de noodzakelijke uitbreiding, voorlopig z'n toe vlucht zou zoeken tot een deel van de opslagplaats van dc ge meente die vlak achter dc hui dige «thuis» van de bibliotheek ligt. Er werd een «gat» ge maakt en dc noodzakelijke ruimte werd meteen inge nomen Steeds maar besparen... Deze voorlopige uitbreiding kwam er natuurlijk in afwach ting dat Stekene ging bouwen aan z'n «kultuurtcmpcl». pa lende aan de sporthal «Des noods zou men voorlop leen het bibliotheekgci bouwen en dc grote za dergelijke uitstellen tot klonk het toen de besp; gevolg van dc slecht stand aan dc orde kw Dc evolutie heeft deze r< ring echter volledig haald. Mede door de zingen werden de grootst nen voor administratie trum en kultuurpalcis boord gegooid en voorlt er in 't geheel géén meer van deze prest miljocncnkomplcxen. Waarheen dan met dc thcck'' Nee. niet naar he Tack zoals dat door de Gemeentebelangen tot jaar werd verdedigd. 1 dc laatste gcmecntcra Stekene geraakte bekci de bibliotheek en diskt zal worden uitgebreid do ombouwen van het ge tcmagazijn en -garages, i aan dc bibliotheek palen om verder te voldoen I erkenningsvoorwaarden" dus het schcpenkollege. dies werden niet toegezi het ombouwen zal waar lijk toevertrouwd wordt een Stekense aanncme Dt Kemzeke heeft nog steeds z'n eigen mentaliteit, z'n eigen to neelvereniging. z'n eigen Da- vidsfondsafdeling, z'n eigen Chirogroep. z'n eigen koor. z'n eigen voetbal- en volley- balklub enz. Zelfs z'n eigen taal dialekt)! Kemzeekse aangelegenheid Behalve de heemkundige kring, de Wielewaal en Leef milieu dit zijn groot-Steken- Infovergadering Maandag 1 augustus wordt het verzet tegen de eventuele aanleg van een «Grote Ring» rond Antwerpen, als verbindingsweg tussen de geplande Liefkenshoektun- nel (Kallo-Lillo) en de E3-autosnelweg in het Land van Waas. weer aangewak kerd, op gang getrokken zo u wil. Dan vindt 's avonds een informatiebijeenkomst plaats, op het getouw gezet door het aktiekomitee Neen aan de Grote Ring. Plaats van afspraak is de zaal Katholieke Kring, aan de Pastoor Steenssensstraat 29 in de «nieuw parochie» te Beveren. Het aktiekomité komt vanaf 19 u bijeen en om 20 u wordt een overzicht gegeven van hoe de zaken er thans voorstaan, wat het protest tot nogtoe heeft opgeleverd, enz. Nadien worden petities, stickers en affiches rondgedeeld. (wv) 29 jaar lang vervulde tot zijn een ruim nart. meev op-pensiocnstclling op 30 no- met treurenden en b vember 1982 bij het bereiken den, vreugde vindend van de leeftijdsgrens. Op geluk van anderen. Zn 1.1.1975 ging hij over naar het weerwil van heel wat beroepskader. Kapitein De kantingen. Nayer was ook een tijd lang. Geen inspanning wasI na de pensionering van kom- groot, geen taak te lal mandant Dc Vidts. dicnstchef verantwoordelijke vo( en werd vervangen door kapi- plaatselijke brandweer i tein Bauwcns. Hij zette zich het hulpcentrum 900. steeds volledig in ten bate van dc medemens. Een man met In aanwezigheid van burge meester Uyttersprot. schepe nen. raadsleden, de stadssek- retaris en heel wat brandweer lui. - op vraag van de familie niet in uniform - werd ere- kapitein Louis De Nacyer ver leden maandag ten grave ge dragen na een plechtige dienst in de Sint-Martinuskcrk. Aalstenaar van geboorte (4.11.1917) werd hij opgeno men in dc Vrijwillige Aalsterse Brandweer op 15 april 1943 Hij bleef drie jaar gewoon brandweerman en dan zes jaar korporaal. Via examens sloeg hij het onderofficierschap over en werd officier. Taak die hij Tijdens zijn jongste bijeenkomst heeft de «Koördinatiegroep Struktuurplanning» zich kandidaat gesteld voor de Centrale stuurgroep en is daarmee positief ingegaan op een oproep van het stadsbestuur. De koördinatiegroep volgt al meer dan een jaar alle ontwikkelingen in verband met de struktuurplanning op de voet. De koördinatiegroep zegt ook ervan overtuigd te zijn dat zij de plaatselijke bevolking kan vertegenwoordigen, aangezien men na dc kursus 'struktuur planning' reeds in verschillende wijken wijkwerkingen heeft gestimuleerd Bovendien is dc koördinatiegroep zeer verscheiden samengesteld. Zowel wijkkomitees, milieugroepen, socio-kulturclc verenigingen en individueel geïnteresseerden zijn erin vertegenwoordigd. Ook Maatschappelijke Opbouwwerk Waasland zal zich kandidaat stellen voor deze C entrale Stuurgroep. Tientallen verenigingen uit het Waasland hebben vorig jaar deelgenomen aan dc massale betoging tegen dc plaatsing van kernraketten in Europa. In oktober heelt een gelijkaar dige manifestatie plaats in de hoofdstad. In het Waasland is men gestart met een scnsibili- seringskampagne Onder im puls van de werkgroep Derde Wereld en de Wercldsolidari- teit van Melselc werd een a- politickc vredesbeweging op gericht Dc nieuwe groepering stelt zich tof doel de inwoners van Nicuw-Bcveren te infor meren en zo mogelijk ook te mobiliseren naar de betoging van 23 oktober toe. Dat zal in eerste instantie gebeuren met een informatiestand die opge steld zal worden bij een aantal gebeurtenissen in de ge meente. Er worden nog verdere aktics gepland voor na de grote va kantie. Dc infostand mag men alvast verwachten op volgende evenementen: dorpsfeesten van Melscle op 30 en 31 juli. Schcldewijding van Doel op 21 augustus, jaarmarkt van Haas donk op 24 augustus, fcest- markt van Beveren op 26 au gustus en de jaarmarkten van Verrebroek, Melselc en Kiel- drecht op 31 augustus. 7 en 28 september. Voor inlichtingen kan men terecht bij Filip Macs in de Ciambcrlanidreef 35 te Beveren. L.V.B. Hoewel het weer wat mindt stabiel is geworden,is de zomer op verre na nil voorbij. Het wordt dit weekend trouwens weer ze warm.Een hogedrukgebied op dc oceaan breidt zil naar onze streken uit.Daarvan gaat zich een kei afsplitsen die zich ten oosten van ons land 1 installeren.Het is deze kern die de warme luc opnieuw zal aanvoeren.Vandaag vrijdag is er wat bewolking,maar geleidelijk breekt de zon do en blijft het droog. De middagtemperaturen liggf tussen 20 en 2.Tijdens het weekend wórdt het mo met temperaturen die naar zondag toe tot tegen 30° kunnen opklimmen. Maandag kan het npg z< warm worden,maar in de loop van de dag trekt ei zone met regen en onweersbuien voorbij.Na dë passage en dan zijn we dinsdag, wordt het w koeler met temperaturen tussen 20 en 25 grade Vanaf woensdag gaat de temperatuur weer ot hoog.(edm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 12