e falanks van Borré J zelfs Heimis Lebbeke doen beven Topper S.K. Lebbeke - Heimis allicht beter op zaterdag YD wist zijn mannetjes te kiezen. m Topsport HJj is KAVD altijd trouw gebleven Walivo: nieuwe scheidsrechters KNIP UIT: COIT1AR SpORt 25/30% ibal. Alleszins een te aanwinst. Leo Wuy- van Robur Moerzeke {ju mars heeft (v) De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052tt1.40.60 VOETBAL f - (ij Provinciale in eerste provinciale iedereen de mond vol heeft over de fantastische kingen die Heimis - blijkbaar met de grote beurs - heeft aangevoerd en het sterke geheel dat SK Lebbeke wel vormt, heeft KAV Dendermonde op lUerlaatste ogenblik enkele knappe spelers uit het omliggende kunnen skken die de ploeg niet alleen meer schwung zullen geven, maar die ndien ook zullen moeten voorzien in de vervanging van Jacques Joris die Heimis tijdens de transferwake nog werd weggesnoept. De verkoop van tegen een zeer belangrijke som heeft echter voor de KAVD-leidïng de lijkheid geschapen om zelf nog op de valreep voor een goede aanvulling te ins een uiterst gezelli- kenkomst op een zon- fterdag in het «achter- b van KAVD-dirigent (an Damme hoorden Verstrepen en reservedoel man De Rijck, Catrysse, Poppe, De Lentdecker, Wae- geman, Verstraeten, Van de Putte, Segers, De Wolf, Uyt- tersprot en Schepens.» Trainer Borré lijkt bijzon der tevreden over de krach ten waaruit hij kan putten. «We zullen ervoor zorgen dat de betrekkingen tussen we de laatste nieuwtjes over Jacques Joris heb ik node de spelers en het beheer vlot de transfers. Van die gele- laten weggaan. In het be- verlopen, zegt hij. Dat is genheid maakten ook de lang van de klub heb ik vooral de taak van de trai- spelers gebruik om met el- toegestemd, maar wie heb- ner- HlJ moet zowat de brug kaar kennis te maken. Al ben we nu allemaal in de vormen tussen berde kom- zaten de nieuwelingen er plaats? Van Eendracht Zele partimenten. Dit jaar zullen eerst wat onwennig bij on- kwam Piet Abbeel en die we er ook naar streven dat der een werkelijk stekende kennen we hier al zeer goed. de premies en onkosten van zon, aldra zat de stemming Over zijn kwaliteiten moet de spelers regelmatig zullen erin. Terwijl de jongeren niet meer gepraat worden, vergoed worden. De andere eerst wat terughoudend Van datzelfde Zele kregen betali:ngen vormen geen schenen, deden de oude rat- we ook Freddy Christiaens, probleem. Maar ook de laks- ten hun best om iedereen een routinier. Ervaring ook Voetbal. De bijna voltallige ploeg van KAVD met in het midden trainer Etienne Borré (v) goed op te vangen. Die stemming kwam er Patrick Belloin. Snelle ke- ook al in na enkele glazen reis kwa men uit Grember- ijskoude kyrr. Bestuurslid gen en Moerzeke met Chris Jan Van Damme, die ieder- Buydts en Leo Wuytack. Uit - een verwelkomde met om- eigen rangen rekruteerden de Beker van Belgie bi) gorde barbecueschort, voor- we een technisch sterke Do- beeld hebben we een i zitter Roedolf zat immers min1-~ met zijn voetjes in het mulle ©en zeer zuivere pass in zijn zuiderse zand, belichtte voet heeft, eerst het doel van de bijeen komst. Hij benadrukte dat over spelers die niet alleen dit gezellige feest geen cent ervaring maar ook matchen de ideale ploeg te aan de klubkas gekost had, stootkracht en ambitie kunnen opstellen.» maar dat elk bestuurslid zijn hebben, deel had bijgedragen. Eigenaardig genoeg hadden figureren ook nog twee beheerders voor vlees zodat er een gran- KAVD-tminer bet9 klaarlag - 3*- braden en verorberd te wor- Borre: ook spelers den Jan oordeelde dat de recht op begrip (v) transfers, al waren ze wei nig in getal, zeer oordeel kundig waren en dat zagen we door een fel gebruinde en eerder vermagerde trai ner Etienne Borré knikkend beamen. Namens het bestuur deel de Jan mee dat er dit jaar moest voor gezorgd worden dat er een maximum aan sportieve resultaten uit de bus kwam. «De ploeg wordt stilaan rijp, zei hij. Met deze aanwinsten mogen we op meer hopen, al bereikten we vorig jaar ook reeds goede resultaten. Zonder een plot se verzwakking hadden we het nog verder kunnen bren gen, al was Denderhoutem vrijwel ongenaakbaar. Dit jaar hebben we ambities om weg te geraken, ging hij ver der. Dat kan alleen door een Een nieuw voetbalseizoen wenkt. Klein Antwerpenstraat - LEBBEKE Tel. 052/35.71.45 is de keuze onbeperkt. Honderd soorten schoenen (alle merken). Alle soorten sportzakken, trainings, truien, broekjes, kousen, beschermstukken enz. Onmiddellijke korting 15% dat zijn rol niet gemakkelijk is, maar wil de houding van de klub tegenover de spe lers meer begrijpend ma ken. De klub moet rekening houden met de persoonlijke situatie van elke speler, meent hij. Dan pas draait het goed in een voetbalhuis- (m.d.b.) heid van de spelers zit daar üit de Merchtemse hoek met voor iets tussen. Zij moeten tijdig hun onkostennota's binnenbrengen Ja, ik zie het rooskleurig tegemoet. Voor IAilUDI.U3aV.U311, Wil 117.. I zitter Roedolf zat immers minique Pieters die tevens programma. Wij hopen een heel eind te kunnen doorsto- ten. In het begin van de Tcórtöinrwij beschikken nu kompetitie komt het er dan enkele Trainer Borré geeft de in- In die kern van zeventien druk van een rustig maar vastberaden man. Hij beseft Emiel Parmentier was van 1930 tot 1935 lid van KAVD. Niets abnormaals wanneer je weet dat hij een rasechte Dendermondenaar is. Zijn geboortehuis bevindt zich immers aan de Sint-Jorisgilde 45. Hij voetbalde indertijd met o.a. Henry Theunis. Van Wies Verschelden (samen met hem in beeld) was hij een fervent supporter. Rond de tijd toen de Duitsers onze oostgrens overstaken, stapte Emiel Permentier in het huwelijk. Hij ging zich vestigen in Aalst. Een supporter van het Aalsterse Eendracht is hij nooit geworden. Altijd is hij KAVD trouw gebleven. Op iedere thuiswedstrijd is hij nu ook nog aanwezig. Meestal neemt hij plaats voor de grote tribune langs de omheining. Noch de juichkreten, noch het supportersgekrakeel, noch de vrolijke marsmuziek die speaker Wim De Lathouwer door de ge luidsinstallatie voor de wedstrijd en tijdens de rust laat galmen, heeft Emiel Parmentier ooit gehoord. Hij is immers gehoors- en spraakgestoord. Dat vormt voor hem geen beletsel om het reilen en zeilen van paarsblauw van nabij met tintelende oogjes dan nog wel, te komen volgen. Op de vraag wanneer KAVD ooit kampioen gaat spelen, blijft hij ons - in gebarentaal - het antwoord schuldig. (e.d.m.) klubs wordt beoogd. Zeker niet het minst door het Gent se Heimis. De patroon van een bekend bedrijf die de plak zwaait in de klub heeft financieel niets aan het toeval overge laten. Op het laatste pikte hij nog Jacques Joris weg bij K.A.V. Dendermonde. Niet minder dan 750.000 fr. werd hiervoor neergedokt. Wan neer men er de andere «ge- kochten» bijneemt zweeft men in de miljoenen. Eigen lijk onvoorstelbaar op het Voetbal. Bestuurslid Jan Van Damme verwelkomt de aanwezigen tijdens de voorstelling provinciale niveau. Maar stonden WilIy De Lathouwer van de nieuwe KAVD-ploeg (v) en gastheer Jean Van Dam me zichzelf te stoven aan de barbecue. Jan Van Damme De transferperiode is achter de rug. Het is momenteel stil de verwachtingen is geble- klaarte in de lucht om rond op het voetbalfront. Klubleiders en voetballers rusten op ven. Blijkbaar hadden velen 19 u. of 18.30 uur een wed- zonnige stranden. Links en rechts wordt er nog wat gemij- na een namiddag televisie strijd aan te vangen. Niet merd over het voorbije seizoen. De meeste aandacht gaat kijken niet veel zin meer in alleen de ploegen op zich- echter uit naar wat komen moet. Het duurt niet lang meer het voetbal. Bovendien komt zelf vormen voor velen een vooraleer de voetbalaktiviteiten worden hernomen. In Leb- daar nog bij dat op een attraktie. Ook enkele spe- beke is de troepenschouw al achter de rug. Dat gebeurde steenworp afstand, name- Iers zullen veel belangstel- lenden lokken. Lebbeke zal Ujk m St.-Gillis-Dendermon- Bert De a-hrfj,., aan het eenieder op het hart dat het ©e een bloemencorso door werk willen zien. Vanuit daarna ernstig zou worden. de straten trekt. Ook dat Dendermonde zal er allicht Rond 's lands nationale vormt voor sommigen een een kolonne vertrekken om feestdag is het opnieuw ver- attraktie, zeker bij zonnige jacques joris bezig te zien. zamelen geblazen. Van het weersomstandigheden. Tot Lebbeke zal gegarandeerd komende seizoen wordt veel slot is er nog het belangrijk een meer volk kun_ verwacht te Lebbeke. Zure ®le.ment dat S.K. Lebbeke en nen rekenen wanneer het centen werden gepompt in Heimis Gent op de lippen deze belangrijke match op dure transfers. Lebbeke wil hggen van iedere voetbal- zaterdag betwist. Alle fakto- de provinciale regionen ver- Ier- Ons inziens zit er voor ren speien in bet voordeel, laten. Het verblijf aldaar is S.K. Lebbeke geen betere Het loont de moeite voor de lang genoeg geweest. Ook oplossing in dan de wed- Lebbeekse klubleiding om in andere ploegen houdt strijd naar zaterdagavond te di{ metéén al te overwegen, men er een dergelijke rede- vervroegen. Begin septem- nering op na. Kampioen Her is er nog voldoende E.D.M. worden is wat door vele net voor de vakantie. Trainer Willy Tas wenste zijn poulains een aangena me verlofperiode. Hij drukte gezamenlijke totale inzet. Het bestuur heeft alles ge daan wat het kon. Nu is het aan de spelers om te bewij zen dat ze het vertrouwen waard zijn. Er zal dus streng de hand gehouden worden aan de regelmaat in de trai ningen. Aan u om het waar te maken!» Terwijl de oudere garde met Georges Verhas, Louis Tas en Roger Buyle zich on der een fel oranje parasol hadden genesteld - de KAVD-sekretaris was al weg, die moest verhuizen - Chris Buydts heeft zorgde voor het vocht esm SK Grembergen meer dertussen konden we even \$enoeg bewezen wat hij keuvelen met trainer Borré JÊ^Ê die volkomen gerust leek in EHr de toekomst. ||p en een eigen jeugdspeler f Freddy Christiaens trozen. een bezorgde kapi^ komt routine in de tein en ervaren officieren, Voetbal. Het ging er wel gezellig aan toe tijdens de voorstelling van KAVD. Georges engen (v) waarom zou ons schip geen Verhas, Louis Tas en Roger Buyle slaan een praatje met gastheer Jean Van Damme (v) goeie koers varen? het is de werkelijkheid, de naakte realiteit. Of dat alle maal vruchten gaat afwer pen, moet nog worden afge wacht. Slechts de kompeti tie zelf geeft hierover uit sluitsel. Twee ploegen worden thans als favorieten bij uitstek in eerste provinciale naar vo ren geschoven. Het Gentse Heimis en S.K. Lebbeke. Toeval wil dat beide ploe gen mekaar ontmoeten op de openingsdag. Een trek pleister voor gans voetbal- minnend Oost-Vlaanderen. Tenminste toch wanneer Lebbeke even overweegt om de konkurrentie opzij te plaatsen. Even wijzen op het feit dat op de eerste kompe titiezondag het wielerkam pioenschap wordt verreden. Het wordt rechtstreeks via de televisie uitgezonden. Goed. De wedstrijden be ginnen pas om 17 u. Ook vorig jaar was dat het geval. Toen is gebleken dat de be langstelling op de provin ciale voetbalvelden onder Voor Walivo en de aangesloten ploegen staat er weer een nieuw seizoen voor de deur. Tijdens het laatste weekend van augustus worden de kampioen schappen '83-'84 al gedeeltelijk aangesneden. Deze beloven trouwens weer bijzonder spannend te wor den. Het gunstig verloop hiervan wordt zoals steeds geschraagd door een betrouwbaar en degelijk scheidsrechterskorps. Daarover beschikt Walivo nu al jaren. Nochtans wordt dat telkens aangevuld en uitgebreid. Nu ook weer en voor vrijdag 5 augustus staat de eerste kontaktname met de nieuwe scheids rechters op Walivo's kalender. Dit gebeurt dan om 20 u in café Stad Leuven op de Grote Markt te Sint- Niklaas. Een achttal kandidaten hebben zich hiervoor al aangemeld en eventuele belangstellenden kunnen nog altijd kontakt opnemen met Walivo's sekretaris Julien Cap, Goudenregenlaan 72 te 2700 Sint-Niklaas (Tel.: 03/776 71 79). Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LECOQSPORTIF - 400F- 1000F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding

De Voorpost | 1983 | | pagina 21