VDBRDECK •C X Beker Helanio interessant, maar kompetitie veel belangrijker voor VW Hamrf Bezoekende winst in de laatste vijf minuten cMBIER L SK Sint-Niklaas kent reeds zijn wel en wee in de eerste oefenpartijen Aalsterse aankopen: meevallers Eendracht Aalst op stage a J 22 - 29.7.1983 - De Voorpost VOETBAL t3QU WSPECIALITEIl EN .t'hilder i*n dokoralievverken HAMME m 4-' 82 21 MfMTBOSS*? BOSS VW Ham me heeft in de beker Helanio een eerste wed strijd gespeeld. Het verloor van long Lede met 2-0 cijfers. Uit dit eerste treffen hoeven we nog geen besluiten te trekken. Ham me was eerst en vooral nog niet «au grand complet». Bovendien heeft trainer Guy Lammens wel wat tijd nodig om het juiste team in lijn te brengen. Het is voorlopig nog zoeken en tasten. De beker Helanio wordt in Ham me wel beschouwd als een ideale aanloop tot de kompetitie. Voetbal. Vigor Wuitens Hamme stelde de volledige ploeg aan pers en supporters voor. Deze foto toont de ganse Hamse voetbalfamilie (vh) Met op zijn zwakst gezegd gemengde gevoelens hebben we in de afgelopen dagen de inrijperiode van de geel- blauwen van nabij gevolgd. Nadat trainer Noliet op 12 juli verzamelen blies voor zijn spelersgroep was er eigenlijk niet zoveel tijd voor hem om zijn mannen degelijk voor te bereiden op een eerste wedstrijd in het kader van de Beker van Vlaanderen op woensdag 20 juli tegen Beerschot op eigen veld. Was de wedstrijd in één woord gezegd waardeloos dan moest de ploeg van Rik Coppens er toch aan gelo ven met naar ons gevoelen juiste 3-2 cijfers. Vooral het verdedigende kompartiment van de paarswitten faalde enkele keren en dat stelde Simoen (met meer dan dege lijke steun van Truyens), Vandenhende en nieuwe ling De Ridder in staat om de skore in thuisvoordeel te beslechten ondanks tegen doelpunten van De Oliveïra en Lambert. Verder was het ook wel redelijk interessant om de drie profspelers van Wase kant te volgen maar daarop komen we zo dade lijk terug. Zaterdag stond er alweer negentig minuten voetbal op de plank en wel tegen KV Kortrijk op de Westvlaamse zoden. Ook deze gelegen heid verwaterde meer in een spelersvoorstelling, getuige de 20 verschillende spelers die in SK-tenue opdraafden gedurende deze match. Lichtpunt was zonder enige twijfel de speler die de eni ge treffer vanwege Sint-Ni- klase kant lukte (het werd trouwens 2-1). Zijn naam was Mbembe. En tenslotte woensdag de steeds gevoelsgeladen ont moeting tussen SK Beveren en SK Sint-Niklaas dat ei genlijk uitdraaide op een grove pandoering in het kwadraat. Als exkuus kun nen we bij deze misschien verwijzen naar een vroegere uitspraak van Leon Noliet waarin hij stelt dat een oe fenperiode werkelijk gericht is op het experimenteren met spelers en het formeren van het beste geheel en als dat nu uitdraait op 1-0 of 8-2 zoals woensdagavond, dat is per slot van rekening slechts bijzaak. Zodoende. Desondanks willen we de nederlaag van een onkenne lijk SK-geheel niet helemaal uitvlekken en hopen, en daarin staan we zeker niet alleen, dat deze blaam za terdagavond aanstaande reeds wordt rechtgezet ter gelegenheid van de thuis- match in de Vlaamse beker tegen jawel, SK Beveren. Een resem testspelers met hopelijk één witte «zwarte» raaf erbij Tegen Beerschot konden we reeds kennismaken met de eerste drie «gegadig den». Met name Radin, La- zarevic en Schilders. Vooral laatstgenoemde gaf geen slechte indruk. Schilders is een 20-jarige amateur ko mende van Helmond Sport (Nederland) met twee goeie voeten en een typisch mid denveldallure. Over Radin was trainer Noliet zonder meer in de wolken. Deze Joe goslaaf is een slordige 30 jaar oud en speelde voor heen bij Rijeka én was meervoudig internationaal. Zijn klare kijk en knap positiespel als laatste man ging zeker niemand onopge merkt voorbij. Over de derde musketier Lazarevic. niet veel geweten en trouwens doodgewoon verloren tijd om deze speler zelfs maar één kansje te gunnen. In Kortrijk breidde de Joe goslavische ziekte van de Klaaskens nog uit want mét de eerder vermelde Radin treden ook Boban en Filipo- vic (met Radovan als voor naam) in het strijdperk. Daarnaast daagde ook Schilders nog op en kwam een Zaïrees met de wellui dende maar haast onuit sprekelijke naam van Mbembe postvatten. Ook deze wedstrijd werd door de verantwoordelijken bekeken en na overleg met de be heerraad, bleef uiteindelijk 1 naam over. Het zwarte ge vaar Mbembe zou de enige speler zijn waarin Sportkring geïnteresseerd blijft. Of zoals voorzitter De Cor- te ons woensdagmiddag zei: Dat lijkt de enige haalbare speler die we binnen de per ken van de redelijke prijs voor het eind van deze week, wanneer de transfer periode voor buitenlanders in de tweede klasse afsluit, kunnen vastleggen! Over Radin werd binnens kamers wel nog veel ge praat maar de vraagsom van om en bij de vijf miljoen was onoverkomelijk. Gelijk aardig geval voor de Neder lander Schilders, die als zo genaamd amateur toch niet aarzelde om een redelijke som geld te bedingen. Trainer Noliet en zijn ty peopstelling Voor Leon Nol let was het zaterdagavond en tevoren louter experimenteren maar vanaf de wedstrijd tegen Be veren wou de SK-hoofdtrai- ner wel uitpakken met zijn typeopstelling. We overlo pen ze even. In het doel blijft voorlopig Jan Smet omdat keeper Tervoort eerst hele maal terug wil zijn na een operatieve ingreep. In de verdediging op rechts Eric Lacroix en op links Gino Nijs. Als laatste man wou Leon zeker Mark Laroy uit proberen maar dat veran derde na overleg naar voor stopper. Georges Leekens moest op zijn beurt in de onbekende huid van laatste man kruipen. In het midden veld staan zoals verwacht Truyens, Noë, Verhoosel en Bevers, die eigenlijk nog out is wegens kwetsuur. Bij het ter perse gaan kun nen we alleen maar konsta teren dat deze typeploeg geen te beste beurt had op het Freethiel maar dat kan alleen maar inspireren tot verder doorgevoerde trai ningen en gesprekken met de spelerskern. Zoals we reeds eerder meldden kan het zaterdag reeds een revanche worden wanneer Beveren naar de Watermolenstraat komt. En geloof het of niet, zoals wij Leon Noliet kennen, zal hij niets onverlet laten om zijn jongens weer tot een glan sprestatie op te peppen. Mare Naudts Twee jaar geleden werd de vierde klasser laureaat. Vorig jaar drong hij door tot de finale. Tegen FC Eeklo moest hij de duimen leggen. VW Hamme stelt hoe dan ook belang in deze wedstrij den. Dat is de mening van Dr. Hugo Peersman: «De be ker Helanio vormt een idea le voorbereiding op de kom petitie.» zegt de Hamse voorzitter. «Dat komt voor namelijk omdat je te maken krijgt met tegenstrevers die je als waardemeters kan be schouwen. Doordringen tot de finale en eventueel be slag leggen op de beker is altijd meegenomen. Het ziet er na de match op Lede niet naar uit dat we het deze keer zo ver gaan brengen. In ieder geval is de beker Hela nio maar van relatief be lang. De kompetitie is uiter aard veel belangrijker. Wat het daar gaat worden, moet nog worden afgewacht. Wij starten voor het eerst onder een nieuw sportief bewind. Guy Lammens heeft thans de fakkel van Willy Meers man overgenomen. Hij is een speler-trainer. Wij ver wachten veel van hem. In feite betekent hij de enige versterking. Nieuwe spelers hebben we overigens niet aangetrokken. Wel werd het voorlopig verblijf van doel man De Wilde en Bruno Ma rin in een definitieve over eenkomst omgezet. Om die overgangen te realiseren hebben we inspanningen Een verrassing voor ons, aldus voorzitter Peersman tijdens een algemene verga dering, is toch wel het feit dat Guido Joos op zijn vroe gere beslissing is terugge keerd. Joos, als zesendertig- jarige, was namelijk zin nens om de schoenen defini tief aan de haak te hangen. Hij heeft zijn mening her zien. Hij blijft volgend sei zoen terug ter beschikking van VW Hamme. We zijn daar niet weinig blij mee. Wat de akkomodatie be treft zijn we tot een kompro- mis gekomen met het ge meentebestuur. Inzake ener gieverbruik kunnen we van een gemeentelijke tussen komst genieten. Toch zal het aan te raden zijn om zuinig om te springen met aller hande verbruik. Wat overi gens de verfraaiingswerken op het veld betreffen, heb ben we zelf tot nu toe al voor ruim tweehonderdduizend frank aan fakturen betaald. De praatjes die de ronde doen als zouden we door de gemeentelijke overheid be voordeeld worden, in verge lijking met andere sportver enigingen. raken noch kant noch wal. De inspanningen die wij als klubleiding moe ten leveren, zijn veel groter dan velen vermoeden. In ie der geval ben ik wat de nieuwe kompetitie betreft, gematigd optimist. Ik heb vertrouwen in de spelers. De kern is bovendien ruim. Daarbij kan reeds een be roep gedaan worden op en kele jeugdige elementen die stilaan hun opwachting ma ken om lid te worden van de kern. Aan de sportieve wer king komt geen wijziging. Eddy Maes blijft veldtrainer en assistent van Guy Lam mens. Net zoals hij dat vorig jaar was onder het bewind van Willy Meersman. Wat de opstelling van de ploeg betreft zijn het alleen de trainers die het voor het zeg gen hebben. Zij worden vol komen carte blanche ge gund. Door het feit dat we thans over een nieuwe akko modatie beschikken zullen zich allicht geen kommuni- katiestoornissen meer voor doen. Dat was vorig seizoen het geval, wat soms al eens tot moeilijkheden heeft ge leid. Als vierde klasser be schikken we thans over een ideale akkomodatie. We hebben bovendien een ge zellig klubhuis. Onze terrei nen zijn ideaal en werden op keurige wijze onderhou den. Aan de spelers is nu het woord. Zij worden ver zocht het beste van zichzelf te gevenb. De toeschouwers moeten van spektakel kun nen genieten. Pas dan wordt VW Hamme een echte trek pleister. Ik heb vertrouwen in de spelers en ben de over tuiging toegedaan dat ze zullen uitvoeren wat van hen wordt verwacht. Dan gaan we opnieuw een pret tig seizoen tegemoet.» (e.d.m.) Voetbal. Eddy Larn^ nieuw aangeworven j trainer van de Hamse 1 Wuitens (vh) Voetbal. Eddy Maes, we hulptrainer bij Hamme (vh) BEKER VAN VLAANDEREN Eendracht Aalst-SC Lokeren 1-3 In het kader van de Beker van Vlaanderen bracht de eerste nationaler SC Lokeren op 20 juli 11. een bezoek aan Eendracht Aalst. Ruim 3.500 toeschouwers waren ter plekke niet alleen om Mommens, Swat Van der Eist en Co aan het werk te zien, maar bovendien om een eerste keer kennis te maken met de nieuwe Aalsterse aanwinsten. De wedstrijd zelf werd een meevaller. Lokeren, beslist sterker in het middenveld, bepaalde wel meestal het wedstrijdbeeld, maar de bezoekende spitsen als Larsen en Van der Eist kregen weinig gelegenheid om aan te leggen omdat achteraan bij Aalst de nieuwe aanwinst Teuben regelmatig de gaten kwam dichten. D. gevaarlijkste akteur in hing de balans alweer in plaat„e„. Op de 84ste mi- "F* eV6nW,C" Ferr,e,a ,overde mmt kon De Vriese een voor- zonder twijfel Hen. Van der njn rechtstreekse tegen- van Van Cauter. mis- 'E; 5?" Js,ste?e J» do De Vnese weg aan schien wel ,n buitenspel- rechterflank regelmatig de de achterlijn en Haleydt. sttmd inkoppen, terwijl op Aalsterse verdediging, periekt op tnnkenslag kopt. sl van eindsignaal "T S JT ld5 d,1Ch!S'e """J bmne" Van der Gijp. na een snelle met steeds naar behoren (1-1). Aalst kon nadien rui- beoordeeld door zijn maats, mer ademen. In de 59ste mi- Naarmate de eerste helft nuut ondernam Haleydt een vorderde kwam Aalst op het raid op rechts, maar Ferrera middenveld, dankzij een kwam net iets te laat om af hardwerkende Deroy, de te ronden. Vijf minuten later routinerijke Haleydt en de plaatste Haleydt de bal op- klaarkijkende Limpens, nieuw perfekt voor het hoofd sterker aan bod. van de Schot McFadden Rond het halfuur kende maar diens kopbal was te zelfs Hoogenboom geluk zwak om Hoogenboom ver toen een kopbal van Teuben der te verontrusten. In de tegen de deklat te pletter 82ste minuut kende Aalst sloeg. Er werd blanco ge- tegenslag toen na een hoek- draaid. De tweede helft zou schop langs Ferrera de kop- onmiddellijk aan spanning bal van Sergeant tegen de winnen. Die tweede periode deklat te pletter sloeg, was pas 55 sekonden oud of Naarmate de wedstrijd Lokeren stond op winst. Van was gevorderd had trainer der Gijp centerde voor de Borremans enkele nieuwe zoveelste maal gepast naar elementen ingebracht in zijn het hoofd van Larsen en verdediging. Lokeren kon diens kopbal plaatste Hor- tijdens de laatste vijf minu- vat op het verkeerde been (0- ten hiervan profiteren om 1)- nog ietwat overdreven eind- Geen twee minuten later cijfers op het scorebord te (abl) uitgevoerde eén-twee met Swat Van der Eist voor een derde Lokerse treffer zorgde. Ref Goethals leidde voor 3.500 toeschouwers. Aalst: Horvat, Peeters (46' Sergeant), Teuben, Van Kemseke (70" Schets). Die- rickx (71' Comelis), Haleydt. Limpens. Deroy. Ferrera. McFadden, en Van Roy (46' De Rijcke). Lokeren: Hoogenboom, De Vriese, Bett, Van Goethem, Dalving (46' Van Cauter), Van der Eist, Somers (76' Van Bergen), Van der Gijp, Mommens, Laroy en Larsen. Doelpunten 46' Larsen 0-1 48'Haleydt 1-1 84'De Vriese 1-2 90'Van der Gijp 1-3 Strafschoppen 4-3 De supporters van Eendracht Aalst hebben reeds voetbalhonger. Hoewel praktisch de helft van de Dirk Martensstede in verlof was, waren er woensdag avond nog ruim 3.500 Eendrachtfans in het P. Come- lisstadion aanwezig om het «new-look» Eendracht- team aan het werk te zien tegen SC Lokeren en wel in het kader van de Beker van Vlaanderen. De meesten onder hen echt benieuwd hoe de nieuwe aanwinsten het er zouden vanaf brengen tegen Mommens en Co. Wel. we moeten eerlijk bekennen, het zijn meeval lers. Hoewel voorzitter Daeleman tijdens het zoge naamde «dode seizoen» verklaarde dat de tering naar de nering moest gezet worden, werden tal van nieu we spelers aangetrokken die in de wedstrijd tegen eerste nationaler Lokeren bewezen hun man te zullen kunnen staan tijdens de wenkende kompetitie. Het is duidelijk dat Eendracht op het technisch vlak sterker uit de verf komt dan vorig jaar. De nieuwe oefenmeester J.P. Borremans beschikt thans over een kern van ruim 21 spelers en hij zal de matchen voor de Beker van Vlaanderen te baat nemen om naar een type-opstelling te zoeken. «Het resultaat in die wed strijden is voor mij van minder belang. Het komt erop aan de ploeg taktisch uit te bouwen en ieder bruik baar element uit te spelen op de plaats waar die het meest rendeert.» aldus de Eendrachtcoach tijdens zijn eerste onderonsje met de verslaggevers. «Het is wel iedereen opgevallen dat Teuben een polyvalent ak teur is die ik het liefst in de rol van voorstopper zou willen zien evolueren. Dat houdt echter in dat ik nog een laatste man op de kop zal moeten tikken. Voor de rest zal ik tijdens de komende oefenwedstrijden uitkij ken welke rol iedere speler zal toegemeten krijgen. Feit is dat het nieuwe team sterker gewapend is in alle gelederen om de kompetitie 83-84 aan te pak ken,» aldus nog J.P. Borremans. Ondertussen is de Hongaar Glazer na een mislukt seizoen te Aalst, weer naar zijn land afgereisd. Zijn kontrakt werd niet hernieuwd omdat Eendracht zich opgelicht voelde door zijn manager. Hans Groenendijk is in onderhan deling met FC Den Bosch, terwijl de Zaïrezen Yanga- ra en Kingambo eveneens niet in aanmerking komen voor een verlenging van hun kontrakt. De Bolle en Stallaert van hun kant moeten nog definitief aan de onderhandelingstafel plaatsnemen ten huize van voorzitter Daeleman. Hun eisen lagen nog iets te hoog voor de Eendracht kassier. Blijft dan nog de test met McFadden, een talentrijke Schot uit Darlington, een klub uit de tweede liga in Schotland. In de wedstrijd tegen Lokeren viel die zeker niet uit de toon. Men wil hem nochtans verder aan het werk zien in een paar andere wedstrijden alvorens definitief een kontrakt aan te bieden. (abl) In het kader van de Beker van Vlaanderen speelde Eendracht Aalst in mineur in het Ottenstadion te Gent- brugge en kreeg een 4-1 op het passief. Tijdens deze ontmoeting kwam duidelijk tot uiting dat AA Gent met de voorbereiding al verder gevorderd staat en Een dracht Aalst van haar kant de wedstrijd tegen SC Loke ren nog niet voldoende had verteerd. Op het appel ont braken tevens Johan Die- rickx. Alain Van Kemseke en Schets, wegens lichte kwetsuren en verliet ook Ha leydt, omwille van pijn in de lies vroegtijdig het terrein. De Brusselaar Peeters (ex- Anderlecht) bevestigde als rechterflankverdediger, ook al diende hij te spelen in moeilijke omstandigheden. «Hij valt beslist mee. Hij heeft heel wat in petto om een vaste waarde te worden in het Eendrachtteam.» seinde ons klubleider Roger Van de Waeter. De jonge doelman Van Wilderode kreeg op AA Gent de gele genheid om driekwart van de wedstrijd tussen lat en staken te akteren. Dat was zo gepland door oefenmees ter Borremans. Hij etaleerde een paar uitzonderlijke re flexen, beging daarna wel een jeugdzonde waardoor het eerste Gentse doelpunt kon gescoord worden. Maar ook de routinerijke Horvat mag een Gentse treffer on der zijn klak steken. Dat af standsschot van Quipor was zeker niet ongrijpbaar voor hem. Het probleem blijft o.i. de funktie van de libero. Te Gent werd de Nederlander Teuben op die plaats nog maar eens uitgespeeld. Naar verluidt zoekt voor die opdracht Borremans nog naar een valabel element in zijn kern. «Teuben is voor mij een ideale voorstopper. De Fries is een all-round- speler. is snel, tackelt ge past en heeft een uitsteken de voorzet in beide voeten», aldus coach Borremans. Blijft natuurlijk de ham vraag: Wie wordt de laatste man in het Eendrachtteam?. Men heeft gedacht aan De Rijck, maar volgens insiders is die nog wat te jong om direkt in de leeuwenkooi ge dropt te worden. Schets, ook al een naam die als libero werd vernoemd, mist nog «métier» om met sukses die job aan te kunnen. Tenslotte is er nog de zaak Mac Fad- den. De Schot speelde twee maal als spits in een on dankbare rol. Hij moest én tegen Lokeren én tegen AA ed In 't kort iets meer over Henri Mbembe Deze van nature uit voorspeler is volgens informa tie van voorzitter De Corte vooraan in de twintig en van Zaïrese bloede. Hij speelde een hele tijd terug voor Leoparde Kinshasa en zou naar het schijnt reeds een drietal caps in het nationale elftal hebben ge haald. De kansen zijn, nog steeds volgens dezelfde spreekbuis, maar dan reëel aanwezig om Mbembe kontraktueel in te lijven bij Sportkring. Zo dit alle maal goed afloopt lijkt Sportkring voorlopig op rozen met een te duchten voorlijn bestaande uit Simoen. Vandenhende, en deze illustere neger. En waarom zou hij geen publiektrekker kunnen worden? Marc Naudts Gent telkens optornen l hc twee van de beste sto; van het land met name tys Dalving en Michel De! Hoe dan ook, oefenme ]ji Borremans zou Mac Fa graag in zijn ploeg als de figuur die moet gen» op een verdedi Onderhandelingen opl *1 nanciële vlak wordei Bel voerd door voorzitter D a man om de Schot op dei lijst van Eendracht te nen plaatsen. Of dat vernemen we wel in de van de volgende dagel tussen trok Borreman zijn adjunkt samen m hei kernspelers naar het pr ciaal domein De Men Brecht voor een stage] de. In dit ideaal oefen! wordt gedurende drie d niet alleen gewerkt 01 konditie op te drijven,] bovendien om de ver houding tussen de onderling op een bi basis uit te werken. N< interessant détail: de zen Kingambo en Yat maken geen deel ml van Eendracht. Ze wel naar Frankrijk om dt proberen hun talent verzilveren. Robur Moerzeke tegen FC Berlare De voetbalbedrijv is zowat overal hem Ook in Moerzeke. De t» provincialer hoopt vt sprekend volgend een flink figuur te i iets wat uiteraard i ploeg hoopt. Ter voori ding op de nieuwe kol tie speelt Robur nu zati 30 juli om 19 u een wedstrijd op eigen t tegen derde provincialen Berlare. Hwu

De Voorpost | 1983 | | pagina 22