Het Wase wielervaatje r ■:l ■■war Benny Vermeulen voelt zich eenzaanfc en verlaten in de wielerpelotons Mare Meuleman blikt met vertrouwen de toekomst tegemoet Etienne De Beule met een ferme opkikker In totaal zeven overwinningen met Francois Nauts én Stefaan Van Leeuwe ais tweevoudige winnaars *mmn it Filip Van Walle driemaal, Didier De Witte tweemaal en dan nog eens vijf winnaars Mario Baeyens: gedaan met koersen. Alleen nog voetballen Luc Colijn makkelijk naar derde zege 24 - 29.7.1983 - De Voorpost WIELRENNEN In de afgelopen veertien dagen - verleden week wa ren we bij de Voorpost er even tussenuit - konden de handvol Wase broodrenners toch voor enkele opmerkelij ke prestaties en ereplaatsen zorgen. Zoals in onze titel vermeld viel bijna-Waas- 1 ander De Beule - hij woont immers in Hamme - in de prijzen en dat in de kermis- prijs van Duffel. Het was overigens reeds enkele we ken meer dan duidelijk dat de groep van sportbestuur der Ronald De Witte ge brand lag op enkele opmer kelijke overwinningen in ei gen land. Dat leverde Jan Bogaert inmiddels al een tweetal zeges op, terwijl achtereenvolgens Jacobs, Sergeant en natuurlijk Hoste ook hun beurt kregen. Op zondag 17 juli was het zo doende aan meesterknecht Etienne De Beule. die voor deze gelegenheid en ook tot nader order als Waaslander wordt weerhouden. De Eur- op Decor-overmacht in Duf fel was die dag werkelijk van dien aard dat de tegen stand gewoonweg murw werd gefietst en de Hamme- naar meteen zijn eerste overwinning sinds drie jaar mocht laten optekenen. Ver der vinden we nog Jan Bo gaert als elfde en Benjamin Vermeulen als 18de in de einduitslag terug. Spijtige bijzonderheid is wel dat De Beule ook al weet dat er voor hem geen plaats meer is in de blauw-gele kleuren voor volgend jaar. Niettemin we ten we dat hij met verbeten heid en stielliefde de reste rende maanden in dienst van sponsor Hofman zal vol maken en wie weet zit er dan geen kans in om bij een andere (nieuw op te rich ten?) ploeg in te pikken voor het jaar 1984. Op deze zaak komen we zeker nog uitvoe riger terug. Daags tevoren, en voor de duidelijkheid weze gezegd dat dit zaterdag 16 juli was, werd ook in Burcht gekoerst en in deze wedstrijd klas seerde De Beule zich als zes de, werd Francois Van Vlier- berghe zevende en Erik Staes twintigste. Op de Na tionale Feestdag was Van Vlierberghe vierde in Den- tergem, een koers waar Jan Bogaert dertiende finishte en Erik Staes negentiende. Tijdens het afgelopen weekeinde meenden velen dat Jantje Bogaert aan zijn vierde seizoenzege toe was wanneer deze alleen met Dirk Heirwegh naar de eind meet mocht in Rillaar. Dirk trok in een spannende zij- aan-zij echter aan het lang ste eind en daarmee moest Jan vrede nemen met de dichtste ereplaats. In Zwijn aarde-Gent was Frangois Van Vlierberghe wel mee met de beslissende ontsnap ping, maar tikte uiteindelijk als laatste van die kopgroep aan oftewel als zesde. Ben ny Vermeulen hield aan de ze Gentse (Feeste) uitstap de zeventiende prijs over. Maandag waren de mees te niet-Tourrenners aan de slag in Westrozebeke en ook daar fietste Frangois Van Vlierberghe zich regelrecht deze kolommen in met een elfde plaats. Etienne De Beule werd daar 12de, Ben ny Vermeulen 14de en Jan Bogaert 16de. Nog maandag ook het eerste na-Tourkrite- rium met Mare Dierickx als dertiende te Aalst. Bij deze wel toevoegen dat de Nieuwkerkenaar één van de elf kloeke Belgen was, die de Champs Elysées haalde, waarvoor onze weigemeen te komplimenten. Overigens leek de renner van de Ar- noutsstal zich in de voor laatste rit in lijn (de tocht naar Dijon) even in het strijdgewoel te mengen voor de tweede plaats, maar ach teraf kregen we alleen maar minder opgewekt nieuws uit de Tourkaravaan wanneer Dierickx tijdens de ultieme kilometers onder en rond de Are de Triomphe ten val kwam. Dat belandde alle maal nog in de goeie plooi en hield in dat Mare uit de handen van de heer Levitan een medaille mocht ontvan gen samen met de andere 87 resterende deelnemers aan de verzengende tocht in het land van Marianne. Terug naar het cijfermate riaal, en daarmee komen we bij woensdag met een twee tal vermeldingen uit het re sultaat van de koers in Dein- ze gelicht. Hier plaatste Benny Vermeulen (waarover op een andere plaats meer) zich als negende en werd Frangois Van Vlierberghe veertiende. (m.n.) Zoals hierboven uitvoerig beschreven een bijzonder produktieve veertiendaagse voor het Wase liefhebbers- heir en het kon. de dichte noteringen in acht geno men, nog heel wat florissan- ter zijn. Beginnen we misschien met de twee «slokoppen» van dienst. Eerst en vooral Frangois Nauts die tot en met de eerste helft van juli wel van bijzonder veel tegenslag mocht gewagen maar zijn konditie toen reeds liet blijken tijdens een zegepraal in Sinaai. Op za terdag 16 en zondag 17 juli bewees hij zijn waarde tot twee maal toe in wedstrij den te Sinaai en Stekene. Op de Stenen Muur reed hij de volledige konkurrentie min één zomaar uit de wie len en rekende in de laatste rechte lijn ook af met Geert De Buck. In Stekene werd hij in een ware zetel naar de overwinning geleid in een stevig kopgroepje, waar hij wederom de rappe benen liet bewonderen in de eind- rush. Dubbelwinnaar nummer twee was Stefan Van Leeu we. de Lokeraar die zijn wedstrijden volgens de kon kurrentie soms al te profijtig rijdt maar volgens de objek- tieve volgers dat alles met de goeie rennershersenen benadert. Stefaan was zon dag 17 juli in Puurs de snel ste van de hoofdmacht en reed de daaropvolgende dinsdag een slimme wed strijd te Eksaarde. Ook in deze laatste konfrontatie was Van Leeuwen mee in de lange ontsnapping van een dertiental mannen en be wees in de ultieme kilome ters nogmaals dat hij met reden over de snelste eind- jump beschikt van de Waas amateurs. Nu we toch de smaak op hebben door met de feest varkens. Met name Walter De Veerman die op maan dag 18 juli de tweede Stenen Muurkoers op zijn naam bracht en dat was toevallig ook zijn tweede sukses van dit wielerjaar. Zeker geen onverdiende zege want De Veerman was enkele keren reeds dichtbij het hoogste schavotje in de voorbije we ken. Hetzelfde kan gezegd worden van Franky Wie- landt met zo maar eventjes zes tweede plaatsen in de voorbije twee maanden. Jongstleden zondag snelde de als strijkijzer bekend staande Franky als eerste over de eindmeet in Waas munster en versierde op die wijze zijn allerpalm van het seizoen. Om te eindigen en dat is meteen de vijfde kur- sieve naam in deze rubriek, even praten over de sprint zege van Johnny De Dobbe- laer. welke hij in Zele be haalde maandag 25 juli. Over de Beverenaar is mijn inziens al voldoende inkt gevloeid, het is nu aan hem om te bewijzen dat hij zijn wielertoekomst werkelijk kan maken door middel van enkele klinkende overwin ningen. Regelmaat is im mers een kenmerk van de échte wieleratleten. Storten we in de komende rgels een bijna niet te over- ziene hoeveelheid resulta ten over U van de afgelopen twee weken. We doen dit per datum en met de hoop op volledigheid. Schiet bij kleine fout niet op de pianistl Op zaterdag 16 juli komt Franky Wielandt als vijfde aan in Waasmunster, wordt Walter De Veerman vierde in Oostakker en schiet Peter Van Huffel net iets te kort in de laatste meters tegenover Willy De Backer in Schoon- aarde. In Sinaai klasseren Patrick Joos, Rudy Heyns en Firmin Franckaert zich res- pektievelijk 7de, 9de en 10de. Door naar zondag 17 juli met de vierde prijs voor Erik Verheyen in Buzet en een 20ste voor Beno Present te Puurs. Tevens een resem ereplaatsen achter winnaar Nauts in Stekene: Wielandt tweede. Johnny De Dobbe- laer 5de, Johan Koppen 6de, Rudy Haentjens 7de, Wil liam De Gendt 14de, Guido Haentjens 15de, Dirk On- ghena 17de en Francis Coucke 18de. Daags nadien tikt Jean-Marie Van Gijssel als 14de aan in Mettet en verzekeren enkele streekjon- gens zich van een klein geldelijk voordeel in Sinaai, met name Luk Beniers op 4. Mark Meuleman 7, Johnny De Dobbelaer 11de, Patrick Joos 13de, Peter Van Huffel 14de, Rudy Heyns 17de en Stefaan Wauman 19de. Belanden we reeds op dinsdag 19 juli met een 4de prijs van Johan Koppen in Lembeke-Kaprijke, waar Francis Coucke 15de finisht. De koers in Eksaarde heeft ook een kleine waslijst na men tot gevolg: Franky Wie landt derde, Firmin Franckaert vierde. Ronny De Vos dertiende, André Ver- helst zestiende, Patrick Joos achttiende en Filip Saman negentiende. Tussendoor op woensdag de negende note ring van Johnny De Dobbe laer in Strijpen-Zottegem niet vergeten. Op donderdag 21 juli al weer een tweede plaats voor Franky Wielandt in Buggen- hout omdat Ronny Wester- linck hem een zucht te vlug af is. Filip Saman wordt hier als veertiende geboekt. Nog op de Nationale Feestdag een vierde stek voor Johan Koppen in Hulsthout, een elfde voor Erik Verheyen in Sint-Jans-Geest en een ne gende plaats voor Rudy Sae- lens én een veertiende voor Jean-Marie Van Gijssel te Sint-Pieters-Leeuw. Vrijdag 22 juli houdt al weer een dichtste ereplaats in voor een Waaslander, na melijk Walter De Veerman die in de thuishaven van Marin Geurs (Destelbergen dus) onverbiddelijk de spur tersboot ingaat. In Hamme legt Frangois Nauts het van zijn kant af tegen Bert Cos- termans en Ronald Van Avermaet, ook niet de aller minste. Qoit wordt dus der de, Franky Wielandt acht ste, Peter Van Huffel negen de, Guido Haentjens elfde, Rudy Haentjens dertiende, Patrick Joos veertiende, Fi lip Saman zestiende en Pa trick Van Nul zeventiende. De ambitieuze trofee van Gaston De Meulemeester stond zaterdag 23 juli cen traal voor een zestal renners van W.S.C. Vooruit Sint-Gil lis maar enkel Firmin Fran- kaert kon beslag leggen op een vermeldenswaardige eindpositie, de vijftiende. Dezelfde dag eindigde Wal ter De Veerman vierde in Kalken, waar Johnny De Dobbelaer kontent was met zijn achttiende plaats. Yvan Vereecken sluit voor deze dag de rij af met de elfde plaats te Middelkerke. Op zondag 24 juli louter noteringen in wedstrijden over Wase wegen. In Sinaai het gros van de plaatsen met Danny Janssens op drie (Danny liet zich in extremis voorbijsnellen door het duo De Vijlder-Geurs), Frangois Nauts op 4, Rudy Saelens op 5, Filip Saman op 7, Patrick Joos op 10, Jean-Marie Van Gijssel op 13 en Beno Pre sent op 17. In Waasmunster ging zoals eerder vermeld de kis- smiss bij Wielandt staan of omgekeerd en daar moesten Patrick Van Hul (vierde). Pe ter Van Huffel (vijfde) en Guido Haentjens (elfde) met leed in het hart kennis van Maandag 25 juli (het eind komt in zicht), klasseerde Marin Geurs zich alweer als eerste met toevallig Fran gois Nauts op de tweede plaats. Walter De Veerman klasseerde zich daarna als derde, William De Gendt als zevende, André Verhelst als 12de, Francis Coucke als 15de en Stefaan Wauman als 18de. In Lierde tikte Mark Meuleman als achtste aan en werd Erik Verheyen dertiende. Het suksesje van Johnny De Dobbelaer te Zele bleef ook niet onbesproken maar daarbij hoort ook de twaalf de prijs van Stefaan Van Leeuwe en de 20ste prijs voor Franky Wielandt. Tenslotte belanden we bij woensdag 27 juli met een elfde plaats voor Walter De Veerman in Maldegem-Kleit en een zeventiende notering voor William Staes in Bor- nem-Ranst ofwel zijn eerste stappen in de niet te onder schatten liefhebberskate- gorie^ Mahc NAUDTS Wielrennen. Benny Vermeulen ani I ,n 1c I Ram Zoals bekend raakte Klingenaar Benny Vermeulen het tussenseizoen niet onder dak bij een echt georga. de wielerformatie. en stemde hij begin maart ten leste toe om als éénmansploeg aan te zetten bij Remi Moor, oftewel Voss-Chemie, de sponsor overigens va WSC Vooruit Sint-Gillis (Waas). Na enkele maanden Benny al een kleine balans opmaken van zijn preitc totnogtoe en dat is ronduit gezegd aan de povere kant De inmiddels 21-jarige liefhebber uit Klein-Sinaai is geen man van grote woorden maar bewijst het integendeel het liefst op de koersfiets. Dat bleek eens te meer tijdens het korte gesprekje dat we met hem hadden na zijn tweede seizoenoverwinning van begin deze maand in Vrasene. Een overwinning die heel wat sympatisanten van deze renner verbaasde omdat deze juist na de zware examenperiode viel; Mare heeft het immers ook wat studies betreft niet onder de markt met zijn derde jaar industriële ingenieur. Hoe verklaart hij overigens zelf deze onverwachte maar geenszins onverdiende zegepraal. «Ik meen dat ik voldoende reserve had en bofte dat heel wat sterke streekgenoten niet kwamen opdagen in die koers. Niettemin ging het die dag bijzonder makkelijk en stond ik er niet weinig van te kijken dat de man in forme, Franky Wielandt, eraf moest bij de laatste uitlooppoging van Tony De Ridder en mijzelf.» Alleszins een bijzonder wel kome tweede palm, na de eind april verworven zege in Buggenhout én een bewijs dat de Waaslander uit het goeie wielerhout is gesne den. Op de vraag hoe het nu verder moet in dit seizoen is Mare eerder voorzichtig, hij spreekt wel met entoesias- me over het traditioneel ge worden uitje van zijn klub Vooruit Sint-Gillis naar de Ratsporttage in Oostenrijk, welke eind juli doorgaan. Verder hoopt hij tijdens de maanden augustus en sep tember een tweetal wedstrij den per week te kunnen be twisten om dan vanaf okto ber weer de nodige aan dacht te besteden aan het zo belangrijke laatste jaar van zijn opleiding. Een en ander betekent ech ter niet dat Mare overweegt hobby nu eenmaal de hoogstnodige afwisseling om de boekenwurmen te verdrijven. Een terugblik De wielerkarrière van Mare Meuleman beslaat reeds en kele jaren, met eerst een redelijk regelmatige periode bij de nieuwelingen waar hij geen enkele eerste plaats kon versieren. In zijn voordeel pleitte wel dat hij de zwaardere koersen niet schuwde en vooral in het Pajottenland de thuisren- ners het leven zuur maakte. Bij de juniores verliep het al iets vlotter met in het laatste jaar (1980) vier overwinnin gen op rij, waarbij twee ere- rondes op de niet te onder schatten Waalse wegen tij dens zijn vakantie. Kwam dan de voor Mare zwaarste overgang van de juniores naar de amateurs, waarbij hij het seizoen 1981 slimme- tjes benutte om de streken en gewoonten van deze ka- tegorie van nabij te be kijken. In zijn tweede jaar als lief hebber stak de Klein-Sinaai- naar die aldus in het spoor trok van zijn illustere dorpsgenoot Luk Fruytier keurig van wal met een vijf de prijs in de semi-klassie- ker Omloop van het Volk, om in de daaropvolgende weken nogmaals uit te pak ken met enkele noteringen in de eerste vijf. Eind april werd zijn inmiddels fel ge stegen ambitie abrupt afge broken door een ontsteking in de knie. waartegen Mare eerst meerdere pijnstillende middelen uitprobeerde maar op die wijze totaal mismeesterd werd. Vooral eer hij dan de geschikte me dicijnen gebruikte was het seizoen '82 alweer ver gevor derd en leefde de inwoner van de Baudelogemeente weer naar 1983 toe. Ook in het huidige seizoen werd Mare Meuleman niet van tegenslag gespaard. Tijdens de Omloop van het Volk, een koers welke hem blijkbaar redelijk goed ligt, werd hij in kansrijke situatie uitgeschakeld door een ka derbreuk en rond Pasen raakte hij totaal verzwakt door een venijnige griep in de buik. Deze zorgen lijken de jongste weken weer ver af, getuige zijn eerste twee zegepralen bij de liefheb bers. Wij twijfelen er im mers geen moment aan dat met inzet en de nodige por tie geluk nog enkele hoogste podiumplaatsen weggelegd zullen zijn voor Marc in de komende vakantieweken. Mare Naudts De juniores maakten het de voorbije twee weken al te bont met in totaal negen ze gepralen. Eerste man die de revue passeert is Didier De Witte, de flink uit de kluiten gewassen Sint-Niklase jon geman. Hij zorgde voor een tweeklapper met zegegeba- ren in Bornem-Wintam, waar Danny Van Bunder nog elfde eindigde én in Laame waar hij mannen als Geert Bulteel (5de). Danny Van Buynder (8ste) en Joél Van Goethem (15de) het na kijken gaf. Nog beter werd gedaan door Filip Van Wallen nog een talent uit de Wase hoofdstad. Deze steenhou wer luistert zijn laatste we ken in de junioreskategorie wel erg frivool op met winst trofeeën. Op zondag 17 juni pakte hij op indrukwekken de wijze de winst in Brakel- Elst. op de nationale feest dag flikte hij iets gelijkaar digs in Havre en zijn Waals zegepad ging verder met een zondagse eerste plaats in Beloeil. Volgende winnende kliènt is Guy Rooms, met een zon dermeer knappe sprintzege tegen mannen als Guy Ser- gooris en Frank Van Himst in Beert. Mark Macharis is er al voor de vijfde zege bij dit seizoen en wel op 21 juli in Denderleeuw, waar Gino De Pauw als achtste door kwam. Mark Delcor is wel een naamgenoot maar tot nogtoe niet zo suksesvol als Macharis. De Sint-Niklaze- naar liet zich jongstleden zondag wel langs de beste zijde zien in Temse met een zegetocht ten nadele van Pe ter Galle (2de), Didier De Witte (4de), Guy Rooms (5de), Benny Van Bunder (6de). Johan De Prekel (10de), Ronny Van Kerck- hove (15de). Om de rij van de winnaars af te sluiten komen we terecht bij Gun- ther Van Steelandt, die maandag in Zwijnaarde iedereen uit zijn kielzog wegjokerde met onder ance- re Franky Weemaes als 5de. Bij het ter perse gaan verna men we tevens de eerste plaats van Peter Galle in Herzele van woensdagna middag. Een gemeente waar Galle regelmatig in de prijzen valt. Dan volgt een overzicht van de overige ereplaatsen van onze Wase juniores. Op zaterdag 16 juli was Didier De Witte aan de slag in Grembergen en werd zesde, Mark Macharis werd 7de, Alain Van Raemdonck 12de en Geert De Kesel 13de. Op diezelfde dat eindigde Mark Delcor vierde in Duffel, op zondag 17 juli de derde plaats meegeven van Gino De Pauw in Sint-Lievens- Houtem, waar Guy Van Hee- se als achtste binnenkwam. Marc Delcof was alweer in Duffel aan de slag en rijfde nu de elfde plaats binnen. En in Retie werd Franky Weemaes op de streep ge klopt door Guido Van Loo- veren. Maandag 18 juli beteken de een vijfde plaats voor Mark Macharis in Balger- hoeke-Eeklo en een 15de voor Roger Schelfhout. Woensdag 20 juli een zesde stek voor Gunther Van Steel andt en een tiende voor Guy Van Heese in Opwijk. De nationale feestdag beteken de geluk voor Mare Delcor met de 13de prijs. Franky Weemaes werd 14de in Mee rhout. en Guy Rooms fietste zich in Strijpen-Zottegem in de kijker met een derde no tering. De dag daarna, in middels vrijdag 22 juli, werd Franky Weemaes 14de in Herselt en moest Geert De Kesel het met een 8ste plaats doen in Kaprijke- Lembeke. Op zaterdag werd Mare Macharis vierde in Ze le en sloot Gino De Pauw de koers van Erondegem af als tiende. Maandag tikte Geert De Kesel tenslotte als 13de aan in Schoonderbuken. de naam alleen al is de moeite waard. Mahc NAUDTS Mario Baeyens uit Schoon- ben lid van Juv^entus aarde heeft blijkbaar zijn Schoonaarde. Daar kwam ik buikje vol van de wielrenne- bij de scholieren als prijs- rij. In Sinaai reed hij naar schutter aan mijn trekken eigen zeggen zijn laatste tijdens het voorbije seizoen, koers. Al na een paar ron- Nu ben ik junior. Ook daar den gaf hij de pijp aan hoop ik goals te kunnen ma- Maarten. Voilö, gedaan met ken. Het tijdperk van het koersen, zegde hij. Schrijf koersen is voorbij. Mijn fiets het maar genist. Weldra be- hang ik voorgoed aan de gint opnieuw het voetbal. Ik haak... Mentor De Moor had bij het ingaan van dit wielerjaar wel vooropgesteld dat zijn poulain zich zou onderschei den in (liefst) één of andere kermiswedstrijd in en om het Waasland of het Ant werpse, maar Vermeulen ondervindt nu voldoende dat het bijna onmogelijk is om te knokken tegen de hechte wielergroepen. Voor al Europ Decor werpt zich de jongste weken op als een blok dat elke wedstrijd naar zijn hand zet en geen opper- gaai gunt aan een indivi dueel. Benny zegt hierover zelf: «Het is gewoonweg on doenbaar om iets te onder nemen omdat er geen kom- pagnon achter de hand is, die me met af te stoppen kan beveiligen bij een mogelijke vlucht. Komt daar nog bij dat ik alleen maar kan aan zetten in gewone eendag- skoersen en zodoende voor heel wat beschermde wed strijden helemaal buiten spel sta.» Toch geeft de eeuwige Wase wielerhoop het nog niet op en kijkt hij zelfs met enig ongeduld uit naar een knal prestatie in de schaal Schoeters te Merksem begin september, waaraan hij wel met een echt «klub»-team zal deelnemen. In zijn eerste profjaar dat was alweer in 1980 won Benny hier het pleit en liet zich aldus gelden. Dat roem vergankelijk is. is een cliché die men aan de Waaslander niet meer moet slijten want hij heeft het al lemaal al aan de lijve on dervonden. Als jong renner kwam hij terecht in de Bostonploeg. waar hij met een werd gepromoveerd als beschermd renner en die status zelfs waar maakte met vier overwinningen in 1980 en liefst zes zeges in 1981. Onder penibele om standigheden ging de Bostonploeg ten onder en daardoor moest Vermeulen in allerijl onderdak zien te vinden bij een andere sportgroep. Die vond hij uit eindelijk: in 1982 verdedigde hij de Safirkleuren maar dat werd een bijzonder zwak seizoen. Hij sukkelde im mers lange tijd met de ge zondheid en op het moment dat hij zich naar het einde van het seizoen nog eens kon rechten met twee suc cessen. had hij het wen van zijn Aalsterse zen reeds verspeeld e dat er voor 1983 geen pl meer was voor zijn soontje. Na de welbekende belcM en vele zaken welke o laatste nippertje c gang vonden zo wal bijna bij de Nederlqj Beckersploeg c maar hier was de vei ding de struikelblok - mocht Benny nog van g spreken dat privé-mec |i Remi De Moor het waa( opbracht waardoor de i trui of stoppen met wie an nen kon vermeden Het recept van de werk ug< voor Vermeulen ziet volgt uit: twee volle^ls- werkdagen is hij slag in de zaak van sponsor en voor de ov< w dagen krijgt hij tijd en r om zich op de wieli drijvigheid te storten, vallende prestaties in ön schaars, hoewel de KI: K naar zich toch deed op Ie] ken in de Omloop var Waasland waar hij va [(X overwinning niet opko: gen het ploegenwerk va j( Beckersmannen. Uitei lijk finishte hij te KenJ als derde. Verder pik" nog een dichtste ere| (2de) in Kruiningen. wc vierde in Wachtebek» veroverde hij de zesde in Teralfene. Zoals U nog geen indrukwekki j,ac erelijst maar de konl koerssituatie in acht g men toch niet te vent kf lozen. Benny Vermeulen zijn wielertoekomst ooi 'r delijk terughoudend, wel hij zeker weet dat hr °P onmogelijk kan opbrei I® nog een jaar als eenm "r ploeg door te gaan. meent dat hij met zijt lentes nog best in aan I king zou kunnen komen een plaatsje in een (bes den) ploeg en vreest ii dat niet lukt een i punt te zetten achte sportieve loopbaan. 2 het inmiddels nog n dat blijkt toch wel i dagelijkse trainingei Benny meestal allee soms met neef Jean-I| Van Gijssel erdoor n Mard N Profs te Zwijnaarde Hij wist het al van bij het begin van het huidige wielerseizoen. Geen Tour in 1983. Misschien wel nooit meer het groot wielergebeuren. Luc Colijn nam dat er toen maar bij want de Wetterse prof was al erg tevreden in de ploeg van sportbestuurder Ward Wou ters onderdak te krijgen. In de ploeg Fangio kreeg Collijn de rol van kopman maar veel sukses kende de 25-jarige gewezen De Bruyne-renner toch nog niet. De voorbije weken zat Colijn. naar eigen zeggen dan, doorlopend met de gedachten bij de Tour. Spijt er niet bij te horen. En denkend dat Colijn het misschien toch nog beter had gedaan dan wat onze vertegenwoordi gers op Franse wegen lieten zien. Maar Colijn bleef wel trainen. Ook in de week van de Gentse Feesten. En precies in Zwijnaarde, deelgemeente van Gent. haalde Colijn vorig weekeinde zijn derde seizoenze ge. Er kwamen maar 47 profs naar Zwijnaarde en de meeste belangstelling ging dan nog naar Roger De Vlaeminck die onaangekondigd aan de start ver scheen. Roger hield het trouwens snel voor bekel De ontsnapping die de wedstrijd een definit' wending zou geven kwam er net voor halfk< Negen renners gingen toen weg. Het waren de stn renners Vermeulen, Van Vlierberhge maar Colijn en Alain De Roo die het aktiefst bleken, waren trouwens Colijn en De Roo die in de la< ronde alleen voorop kwamen. Een reaktie van anderen bleef verwonderlijk uit en hier en d( schreef men dat, tegen beter weten in. dan maar aan de tropische weersomstandigheden. Colijn en De Roo samen naar de streep dus met Luc Colijn die duidelijk de sterkste was. Ward Wfl ters zal wel tevreden zijn. Fangio blijft trouwens w volgend jaar aktief in de wielersport. Met vermoedt lijk Luc Colijn opnieuw als kopman. Wellicht vt wacht de sportbestuurder en de sponsor dan wel v, meer van werknemer. Hi

De Voorpost | 1983 | | pagina 24