Nobels Peelman: de schade beperken Arbeidsrechtbank bevestigt eis revalidatiecentra Parlementair nieuws Senator Van den Broeck: Op de bres voor Belgisch gedetineerde in Sovjetunie Senator Van den Broeck: Schadeloosstelling van kleine en middelgrote ondernemingen Wa ve tenoren sleutelen aan oplossing Ook Nobels Group faillie Steunkomité opgericht Herrie bij OK-Trans in Sint-Niklaas:staking door chauffeurs of blokkade door patroo Rekordpoging in 't Landhuis 93 popgroepen op zes dagen in Sint-Niklaas 2 - 29.7.1983 - De Voorpost Senator Peetere (VU) heeft aan de minister van openbare werken, de heer Olivier, gevraagd welke de planning is inzake openbare werken door de diensten van het ministe rie van openbare werken in de stad Dendermonde. vooral dan met betrekking tot de ring rond Dendermonde. de werken aan de achterzijde van het spoorwegstation te Dendermonde en de verlenging van het trajekt van de Portmanslaan over de spoorweg Dendermonde-Gent De minister deelde mee dat wat de modernizering van de Mechelse steenweg (rijksweg nr 16) betreft, deze werken ingeschreven zijn voor 1983. Dat geldt ook voor de rijksweg nr 867. ring rond Dendermonde. brug over de spoorlijn nr 60 (Dendermonde-Brussel) en kokerbrug over de Volaardestraat te Sint-Gillis Dendermonde Voor 1984 zijn ingeschreven: rijksweg nr 867. ring rond Dender monde. Aanleg van de eerste rijbaan op het vak tussen rijksweg nr 16 en rijksweg nr 257 (Dendermonde-Brussel). De werken aan de achterzijde van het spoorwegstation van Dendermonde en voor verlenging van het trajekt van de Portmanslaan over de spoorweg Dendermonde-Gent vallen niet onder de bevoegheid van de minister van openbare werken. Enkele maanden geleden informeerde de Lebbeekse senator Octaaf Van den Broeck bij de h. Tindemans. minister van Buitenlandse Betrekkingen, naar het lot van de Belgische staatsburger Yermak Lukianoff, die reeds vijftien jaar in de Sovjetunie wordt vastgehouden. Uit het antwoord van de minister blijkt dat de laatste berichten erop wijzen dat bij beslissing van de rechtbank van Dnjerpropetrovsk, Y. Lukianoff op 7 september 1982 als gedetineerde teruggestuurd werd naar Kazan. Sinds februari 1982 bestaat er evenwel niet de minste briefwisse ling, waaruit met zekerheid zijn werkelijke verblijfplaats zou kunnen worden afgeleid Bovenvermelde rechterlijke beslissing bepaalt, dat de psychiatrische behandeling, waaraan Y. Lukianoff tevoren werd onderworpen, geschorst werd. Hieruit kan afgeleid worden dat betrokkene opnieuw als gewoon gedetineerde wordt beschouwd. Vanuit humanitair standpunt was minister Tindemans het met senator Van den Broeck eens, is het niet normaal dat Y. Lukianoff alle briefwisseling en elk bezoek wordt geweigerd. Onze ambassadeur ter plaatse is dan ook herhaaldelijk tussengekomen om het lot van onze landge noot te verzachten Minister Tindemans voegt er in zijn antwoord aan toe. dat hij de zaak Lukianoff persoonlijk bij de Sovjetautori teiten is gaan bepleiten. Een eerste maal gebeurde dit tijdens een onderhoud in maart 1983 met de Sovjet ambassadeur te Brussel. De minister kwam nogmaals tussen tijdens zijn bezoek aan Moskou, begin april, ter gelegenheid van een onderhoud met de eerste vice- premier van de Raad en de minister van Buitenlandse zaken, de h. Gromyko. Laatstgenoemde beloofde de zaak te zullen onderzoeken. Enige tijd geleden diende senator Van den Broeck een wetsvoorstel in betreffende de schadeloosstelling van kleine en middelgrote ondernemingen, wier winst gedaald is, of die verlies geleden hebben ten gevolge van de uitvoering van werken van algemeen nut. Van de h. Olivier, minister van Openbare Werken en Middenstand, vernam de Lebbeekse senator nu onlangs, dat overeenkomstig een regeerakkoord de regering een wetsontwerp terzake heeft voorgesteld. Aan dit ontwerp zal de h. Van den Broeck zijn onvoorwaardelijke steun toezeggen. Het ontwerp dat op punt gesteld werd voorziet dat de kleine en middelgrote ondernemingen en de zelfstandigen zullen kunnen genieten van schadeloosstelling. Zodra de handelaar voldoet aan volgende voorwaarden - vermin dering van de brutowinst met minimum 25% in verhou ding tot de laatste soortgelijke periode en vermindering van die 25% gedurende ten minste drie opeenvolgende maanden - zal hij automatisch recht hebben op een volledige vergoeding van zijn verlies boven die 25%. Voor de schade die het verlies van de winst overschrijdt en die tot een faillietverklaring of sluiting kan oplopen, zal de schadeloosstelling ook volledig zijn. maar dan zal het de handelaar toekomen het bewijs te leveren voor wat betreft de schade, haar bedrag, haar realiteit en haar causaal verband met de werken De eerste 25% van het verlies van de brutowinst wordt nooit vergoed. Het lastenkohier van alle werken zal voortaan een begrotingsinschrijving voorzien, met het oog op de even tuele schadeloosstellingen. De bouwheer zal. zes maanden voor het begin van de werken, een lijst opstellen van alle handelaars die mogelijke aanvragers van schadeloosstel lingen zouden zijn. Verder wordt er een rechtsmiddel voorzien tegen de niet-schadeloosstelling door de bouwheer. Artikel 8 regelt de bestemming van de vergoeding ingeval van een over dracht van de handelszaak gedurende de werken. Het beroep tegen de beslissingen van de Vrederechter kan ingesteld worden bij de Rechtbank van Koophandel. Het verkrijgen van meerdere schadeloosstellingen wordt geregeld door de wet. De benadeelden kunnen voorwaardelijke betalingen verkrijgen zolang de schade niet volledig kan geraamd worden. Tenslotte wordt de wet van 2 april 1976 tot verruiming van kredietmogelijkheden opgeheven. Minister Olivier deelde ook mee dat dit ontwerp reeds op de agenda staat om in de Ministerraad besproken te worden. Intussen wordt gewacht op het advies van de Inspektie van Financiën. (p.v.r.) Nadat het proces omtrent de looneisen van de personeels leden van de 12 regionale revalidatiecentra met maat schappelijke zetel te Dendermonde eerder deze maand door de arbeidersrechtbank was verdaagd, heeft dezelfde rechtbank dinsdag 26 juli wel een uitspraak terzake gedaan. Het hof was van mening dat de eisen van de personeelsleden gerechtvaardigd waren en veroordeelde de werkgever tot het betalen van het achterstallige loon en het vakantiegeld. Een uitspraak die iedereen had ver wacht en die meteen nieuwe vragen doet ontstaan omtrent de verdere werking van de centra. Namens de 105 personeelsle- wachten en vermits men op de den die zich via hun vakcentra- koop toe met zekerheid weet les hadden georganizeerd zette dat de toekomst van de regio- de heer Rupus. bijgestaan nale revalidatiecentra op zijn door de heer De Man, voor de zachtst uitgedrukt op de hei voorzitter van de rechtbank ling staat om niet te zeggen nog maar eens uiteen waarover totaal uitzichtloos is geworden, het allemaal ging. De perso- zijn de eisen van de perso neelsleden werkzaam bij de re-, neelsleden gerechtvaardigd, gionale revalidatiecentra heb- Ook meester Vcrwilghen. die ben nog steeds geen loon ont- tijdens de vorige zitting van de vangen voor de maand juni en arbeidsrechtbank zich had la- hebben evenmin een frank va- ten vervangen omdat hij met kanticgcld getrokken Vermits vakantie was, vond deze eisen het niet de eerste maal is dat gerechtvaardigd. Hij zette uit- men achter zijn loon moet een hoe de hele zaak was Na de storm die zo ongenadig woedde bij en rond Nobels Peelman heerst nu slechts een schijnstilte. De brokstukken ménselijke nood. uitzichtloos heid. verontwaardiging liggen in het rond, dat wel. Maar er kan nog een en ander gelijmd worden. Toch werden maandag alweer de vuisten gebald middels een kleine betoging in hartje Sint-Niklaas. Dat de Wazenaren zich echter niet zomaar neerleg gen bij de ontstane toestand moge blijken uit enkele initiatieven vanuit de Wase politieke middens. Ge speurd wordt naar (een) kandidaat-overnemer(s), en in dat verband wordt de naam genoemd van de Eeklose firma Buyck. Manifestatie De taal die de grote Wase politieke families de jongste weken lieten horen was gespierd. VU- senator Nelly Maes drong in een brief aan premier Martens en voorzitter Geens van de Vlaamse rege ring aan op het op de been brengen van een nieuwe maatschappij. Die moet kunnen beschikken over de nodige middelen, alvast over de gelden die aan Nobels onvoorwaardelijk werden toegezegd in het kader van het eerste herstruktureringsplan. PVV- volksvertegenwoordiger Georges Anthuenis stuurt aan op echte solidariteit tussen alle betrokkenen en hoopt dat privé-initiatieven, met steun van de Vlaamse regering, vruchten zullen opleveren. De Wase CVP zette haar mandatarissen ertoe aan, initiatieven te nemen opdat een ernstige oplossing voor de werknemers uit de bus zou komen. En dan was er de Wase SP die zich nogal onthutst noemde over «het kapitalistische kluwen» dat volgens die partij aan de basis lag van de NP-teloorgang. Maandagmorgen kwamen een paar honderd (ex-) werknemers van Nobels op straat in Sint-Niklaas. Onder de manifestanten SP-volksvertegenwoordi- gers Willockx en Matthys. ABVV-voorman René Stroobant stelde dat de kristelijke en liberale bon den, die afstand hadden genomen van de betoging, samen met het socialistische syndikaat één front moeten vormen. Dat gebeurde tijdens een vergade ring die de optocht voorafging. De betoging zelf deinde naar de Stationsstraat toe, waar de RVA en de Kredietbank (de instelling die geen verdere kredieten meer verstrekken wou) gevestigd zijn. Politie en rijkswacht waren paraat, maar er moest niet worden ingegrepen; het bleef bij het skanderen van leuzen. «Heropstanding»? Burgemeester Paul De Vidts van Sint-Niklaas kreeg inmiddels een koördinerende rol toebedeeld. Hij leidt ook een CVP-ACV-werkgroep die kordaat ijveren wil voor het behoud van een ro zuim mogelijke tewerkstelling in Sint-Niklaas en bij No bels. Van SP-fraktieleider Hunfred Schoeters ont ving de burgemeester een brief om op de agenda van de eerstvolgende gemeenteraad een extrapunt toe te voegen: «Door het stadsbestuur te nemen initiatieven i.v.m. de gebeurtenissen rond Nobels Peelman». Een aktie over de partijgrenzen heen. op plaatselijk vlak. Maar eveneens op regionaal en zelfs nationaal vlak. De Wase parlementsleden sturen immers aan om een opvangmaatschappij op te eisen bij voorzitter Geens van de Vlaamse deelregering en in die materie loodst opnieuw burgemeester De Vidts de politici langs wegen van redelijkheid maar beginselvastheid. Dinsdag deze week werden vanuit de CVP-ACV- werkgroep bij minister Geens al enkele belangrijke, konkrete resultaten geboekt. Eén daarvan is dat schriftelijk werd bevestigd dat FIV-gelden ten belo- pe van 541 miljoen frank ter beschikking worden gehouden, en die centen blijven nadrukkelijk be stemd voor renovatie van de toekomstige produk- tie. Schriftelijk werd eveneens bevestigd dat een nieuw initiatief, met meerderheidsparticipatie van de privésektor, ter voortzetting van de Nobels- aktiviteiten voorwaardelijk met een kapitaalinbreng van 200 miljoen frank zal worden bedacht. Mocht het tot een overname komen dan zal de ondeelbaar heid van de vestigingen Sint-Niklaas en Wondelgem gevrijwaard worden, allebei de vestigingen tegelijk zouden dus worden overgenomen. De CVP-ACV- werkgroep kreeg van minister Geens ook de toezeg ging dat al het mogelijke zal worden gedaan om kandidaat-overnemers aan te trekken; de GIMV kreeg daartoe een speciale opdracht. Enkele ondernemingen zouden belangstelling heb ben voor de overname van Nobels Peelman (Sint- Niklaas en Wondelgem). In dat verband wordt genoemd de firma V. Buyck, een metaalkonstruk- tiebedrijf uit Eeklo. De CVP-ACV-werkgroep Of de inspanningen resultaat zullen opleveren is twijfelachtig, maar je moet blijven hopen. In die zin heeft de nieuwe CVP-ACV-werkgroep het over zijn rol, zijn kansen op sukses ook. Maar elke dag zal men van hier uit krachtdadig pogingen ondernemen ter vrijwaring van de tewerkstelling of althans om opnieuw enige NP-afgedankten aan de slag te krijgen. Die werkgroep bestaat uit burgemeester De Vidts. arrondissementeel sekretaris Julien Vergeylen van het ACV. arrondissementeel CVP-voorzitter Jan Vanwijck, LBC-sekretaris O. Verheyden, CCMB- sekretaris Robert Vandenbussche en schepen Wer ner Rogiers die in Sint-Niklaas voor sociale zaken bevoegd is. De werkgroep benadrukt dat hij zowel de werkgemeenschap van Nobels Peelman als die van Nobels Group, of de ontslagen personeelsleden van die ondernemingen, maximaal begeleiden zal. Gesteld wordt nog dat het niet veel zin meer heeft, te zoeken naar schuldigen voor het faillissement. Dat is geschiedenis. Veel belangrijker is het, luidt het vanuit CVP-ACV-hoek, zonder demagogie in of buiten het bedrijf naar oplossingen te zoeken. W.V. Nobels Group n.v., in 1977 opgericht als «general contractor», raadgevende instantie en ingenieurs- maatschappij van het bedrijf Nobels Peelman in Sint-Niklaas, werd de voorbije dagen door de handelsrechtbank in Antwerpen failliet verklaard. De maatschappij was in Antwerpen, in het Crest Hotel, gevestigd. Woensdag werden al drie curato ren aangeduid. Nobels Group had vertakkingen naar o.m. Vene zuela en Argentinië toe. Het was een onafhankelij ke onderneming, maar in feite was ze heel nau* betrokken met Nobels Peelman. Terwijl voor de konstruktiefirma zelf weinig interesse bestaat van wege kandidaat-overnemers zou voor de Nobels Group wél belangstelling bestaan, o.m. vanwege enkele multinationals die het wereldwijde net aan kontakten en introdukties van de groep naar zich toe zouden willen trekken. Vorig jaar waren bij Nobels Group nog 48 mensen tewerkgesteld, ook Waaslanders. Doppen De bedienden van Nobels Peelman zelf zijn volledig werkloos sedert 11 juli, de arbeiders sinds 25 juli. Inmiddels hebben de curatoren van NP beslist da!1'^' het bedrijf aan de Gasmeterstraat in Sint-Niklaas potdicht hoort te blijven. Die beslissing werd inge geven door het feit dat men konstateerde dat noj^ wat vandalenstreken werden aangericht. «Informa-L tievergaderingen»,. meetings, kunnen dus voortaan niet meer binnen de poorten van het bedrijf. iep Mi (\VV) "ok Hom 'eS ml li Geruime tijd al woedt tussen werkgever en werknemers van de in het Sint- Niklase Industriepark-Noord gevestigde firma OK-Trans een ferme ruzie. Het konflikt haalde al vaker de nationale dagbladen en ook de omroep zakte naar Sint-Niklaas af voor een impressie. Woensdag deze week trommelden de Turkse chauffeurs, de werknemers dus. opnieuw de journalisten op. De herrie draait om centen, om geld waarop de Turkse vrachtvoerders recht hadden maar dat ze niet kregen. De patroon wordt verder aangewreven dat hij géén sociale bijdragen zou hebben betaald. Ter diskussie staat bovendien het eigendomsrecht van de vrachtwagens. In Sint-Niklaas is een solidariteitsaktie met de werknemers op gang gekomen. Het plaatselijke steunkomité vergaderde voor het eerst op 14 juli jl. en is gehuisvest bij het Centrum voor Migranten (Aerschotstraat 74. Breedstraat 57. tel.: 777 29 50). Visa De Turkse chauffeurs, ruim zeventig zijn het er. verblijven eigenlijk op nogal surrealistische wijze in ons land. Ze bivakkeren in hun kamions. die als woonvertrekken dienstdoen. Gebleken is nu ook dat de Turken, hoewel ze dachten dat ze een legale werkvergunning hadden, slechts over een toeristenvi sum beschikten. De geldigheid van die visa liep maar tot en met 14 juli. Ondertussen werden ze met één maand verlengd. De nieuwe beheerder van OK-Trans. Eddy Van den Broeke, door de chauffeurs met tal van zonden beladen, stelt dat Huseyin Celik, één van de mensen die in de bres is gesprongen ter vrijwaring van de rechten van de werknemers, veel roet in het eten heeft gegooid en door flink wat agitatie én leugens het door de firma toegepaste systeem heeft ontwricht. Celik, aldus de patroon, heeft verhinderd dat de overheid, d.i. het ministerie van tewerkstelling en arbeid, aan de chauffeurs een werkkaart kon bezorgen. Celik. «een kommunist» volgens de OKT-beheerder. wordt ervoor verantwoordelijk gesteld dat de visa ongeldig werden verklaard. Sociale zekerheid Het dispuut in en om OK-Trans geldt ook de betaling (of de met-betaling) van de bijdragen voor sociale zekerheid voor de werknemers. De Turkse moederfir ma van het in Sint-Niklaas gevestigd bedrijf, de onderneming Y. Gonen. zou die volgens de aktievoerders niet. maar volgens de bedrijfsdirektie wél hebben betaald. Er zijn volgens de chauffeurs géén bewijzen dat de bijdragen werden betaald, wat voor gevolg heeft dat de Turkse werknemers b.v. zelf moeten opdraaien voor ziekenhuisonkosten. Sociale voorzieningen, daarvan konden de familieleden van twee chauffeurs die bij een werkongeval omkwamen niét genieten. Omdat, zeggen de aktievoer ders rond Celik, de chauffeurs al één jaar geen loon ontvangen hebben. Maar toch: op 1 juli werd een voorakkoord gesloten dat dc werknemers een maand loon van tweeduizend DMark garandeert. Waar de term maandloon dan weer voor staat is niet helemaal duidelijk, hier en daar wordt aangevoerd dat het gewoon een vergoeding voor reisonkosten betreft. De chauffeurs zouden alles samen nog een vordering van 35 miljoen hebben op de patroon. Zullen de Turkse chauffeurs overigens wel een loon uitgekeerd krijgen voor Siel iliei Vil juli? Eddy Van den Broeke is niet geneigd te betalen, want tijdens een staking isfeilf zulks niet gebruikelijk. Pardon, zeggen de aktievoerders, het gaat hier niét om een staking. Vrachtwagens «afgepakt» Het gaat niet om een staking, maar om een blokkade. Zegt het aktiekomité. Die patstelling is ontstaan doordat de werkgever weigert, het loon uit te betalen. De- argumentatie cirkelt in een kringetje dus. Van werknemerszijde wordt aangevoerd dat men bij indiensttreding een m'e «grote som» moest betalen en in ruil géén aandelen van de firma kreeg. Betwisting is er nog over het eigendomsrecht van de vrachtwagens. Die zouden ii feite eigendom zijn van de chauffeurs zelf maar inmiddels zijn «afgepakt», opbun frauduleuze wijze dan nog wel: dat aspekt, óók dat. werd door H. Celik onlangs "hl, aan de arbeidsinspektie in Sint-Niklaas gesignaleerd. De werknemers pikken hel dus niet dat de kamions nu op naam staan van OK-Trans. Humanitair en moreel De werknemers hebben het niet op het beleid van de nieuwe patroon Van den Broeke begrepen. Die handelt op gelijkaardige wijze als zijn voorgangers Ocmei en Kant, voeren zij aan. In de brief naar de arbeidsinspektie wordt nog gesteld dat géén van de chauffeurs ook maar een zier uitstaans zou hebben met de firi Gonen in Turkije en dat alle chauffeurs een arbeidskontrakt voor twee jai hebben afgesloten met het Sint-Niklase bedrijf OK-Trans. Aangeklaagd wori tenslotte het feit dat de nieuwe patroon een beroep heeft gedaan op uitl Nederland overgekomen chauffeurs-zwartwerkers. De Turkse aktievoerders eisen dat de wetgeving wordt gerespekteerd, patri Van den Broeke stelt onomwonden dat hij legaal handelt. Maar de OKT- beheerder vindt het wel jammer dat die chauffeurs die wél rechten hebben en ai wie de firma geld verschuldigd is, door al het geruzie «in dezelfde zak wordt gestoken» als de chauffeurs die niks in de pap te brokkelen hebben en die zelf nog geld moeten betalen aan de firma. Van werknemerszijde wordt dan weer, bij de arbeidsinspektie, aangedrongen op een oplossing voor het humanitaire, het morele probleem dat gerezen is. Hei steunkomité (en het Sint-Niklase Centrum voor Migranten) hengelt naar voe dingsmiddelen voor zowat 45 mensen, vraagt ook financiële steun voor dokten en medicijnen, wil ook gewoon menselijke solidariteit bij de bevolking opwek ken. Bijdragen zijn welkom op rekeningnummer 068-2016987-93, met vermel ding «Turkse chauffeurs». Steun kwam er overigens al. van ondermeer hei OCMW, de vrije radio's, artsen ook. van vrijwilligers. Ondertussen liet de zaakvoerder de nummerplaten verwijderen van de vrachtwagens. Na klacht van een verzekeringsmaatschappij, waaraan OK-Trans nog anderhalf miljoen frank verschuldigd is, werd door deurwaarder Anné uil Hamme deze week woensdag beslag gelegd op de vrachtwagens. Een eerste «poging» van de deurwaarder gebeurde dinsdagavond, maar stuitte op enorm protest van de Turkse chauffeurs. W.V. scheef gegroeid en zei dal hij zich niet zou verzetten tegen de uitvoerbaarheid van het vonnis. Hij voegde eraan toe dat de vzw nu voor een keuze staat: overgaan tot ontbinding op eigen initiatief of op ver zoek van de overheid Maar of dit ooit zal kunnen betwijfelde hij en hij citeerde uit een brief die minister Dchaene had ge schreven een passus waarin wordt gesteld dat er van een ontbinding geen sprake kan zijn. Dc voorzitter van het hof hield dan dc uitspraak in beraad tot men de cijfergegevens had kunnen kontrolercn. Maar lang bleek dat niet te duren. Dc regionale revalidatiecen tra. zo luidde het vonnis, moe ten dc achterstallige lonen van dc maand juni en een dubbel vakantiegeld betalen. Hoe die betaling moei geschieden is nog een pr.obleem apart, want voorlopig is er geen geld voor handen. Wat nu? Blijft dan de vraag of dc haast honderdvijftig personeelsleden meteen weer aan de slag kun nen gaan? Allicht niet. want de situatie van de revalidatiecen tra is nu niet bepaald aantrek kelijk. Dc personeelsleden, die sedert 20 juni in staking zijn gegaan, weten dat er voor hen bij hun huidige werkgever geen enkele toekomst is weg gelegd. Immers, men heeft geen enkele zekerheid of ooit wel voldoende financies voor handen zullen zijn om een de gelijke werking te garanderen. In die omstandigheden zal al licht niemand meer het zinken de schip willen betreden. Wat moet er dan gebeuren? Nu er een vonnis is geveld, heeft verder staken geen zin want aan dc cis van dc staken de personeelsleden uitbeta len van de achterstallige wed den werd nu tegemoet ge komen. Aan het werk kunnen ze al evenmin, want er is geen enkele garantie voor een zeke re toekomst. Allicht zullen de personeelsleden zich nu ver plicht voelen om hun ontslag in te dienen. Alternatieve moge lijkheden zijn er al evenmin. Men kan overwegen om nieu we revalidatiecentra op te rich ten. een nieuwe vzw op te richten met een nieuwe raad van beheer en wachten op de erkenning ervan. Maar wie gaat deze hele zaak financie ren? Het blijft met spanning wachten welke houding de per soneelsleden zullen aannemen op hun algemene vergadering van donderdag 4 augustus. Want daar zullen zij uiteinde lijk een definitieve beslissing moeten trcfien over hun ver dere loopbaan. Ook in de Wase hoofdstad heeft men al meer dan eens geprobeerd een rekord te breken c zo in het befaamde Guiness Record Book terecht te komen. Zie trouwens een bericht ovtfn) het barkrukzitten elders in dit blad. In augustus staat alweer een nieuw projekt op stapel. In het Landhuis aan dc Grote Marl wil men van 22 tot 27 augustus liefst 93 popgroepen de revue zien passeren. Volgens có Bri van de medewerkers kan dat meteen één van de laatste manifestaties in de inmiddci £er( befaamde liedjeskroeg van het Waasland worden. De kans bestaat immers dat h< fcr stadsbestuur aan het geklasseerde gebouw een andere bestemming zou geven. 93 groepen bij elkaar krijgen is een serieuse klus. Vanuit het Waasland zelf hebben al c« r j heleboel formaties toegezegd. Op ons lijstje staan ondermeer 2 Belgen. I'Entrepol d schi Congo, Tuxedos (voor de gelegenheid nog eens samen, want inmiddels zijn die gesplit c cc Twice, So What Het vorige rekord vermeldt het optreden van 90 groepen in d'k,i tijdsspanne. De toegang is gratis en dc niet te onderschatten klus begint om 1 uur' morgens op 22 augustus en loopt af op datzelfde uur maar dan een weck later Op 1 augustus dus. Groepen die aan deze poging wensen deel te nemen kunnen terecht in lx ar Landhuis via nummer 777.10.67 of bij Hein dc Meester via nummer 052-47.22.72. L.V.I

De Voorpost | 1983 | | pagina 2