STADSBERICHTEN KONINKLIJKE ACADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN r Stedelijke Onthaalmoederdiens Sr SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER KEUR-KERMIS Stadsvisserij «BRUSSELSE FORTEN» Openbare Vergadering Openbaar centrum voor maatschappelijk weizijn Dendermonde DIENST CULTUUR EN TOERISME Wijziging voorwaarde plus drie passen STEDELIJKE MUZIEKACADEMIE t6 - 5.8.1983 - De Voorpost Suggermouf Openluchttoneel in de Krokkebaas Op zaterdag 6 en op zondag 7 augustus, telkens te 19.30 u. voeren de Buggenhoutse toneelliefhebbers in het gemeentelijk cfomein «De Krokkebaas» «Antje» van Anton Hamik op. Schrijver van dit stuk, Antön Hamik, plaatste dit stuk in de buurt van Hamburg of in Skandinavië. De Buggenhoutse toneellief hebbers waren zo vrij het te verplaatsen naar de eigen gemeente en spelen het dan ook in het plaatselijke dialekt. Op een paar na, speelden dezelfde toneelliefhebbers dit stuk in de «Krokkebaas» op 28 juli 1979. Om diegenen die er toen reeds' van genoten nogmaals te plezieren en om de afwezigen van toen de kans te geven het stuk toch bij te wonen, wordt het dit jaar opnieuw opgevoerd. Voor de vertolking werd een beroep gedaan op Laurent Van Gerwen, Roger Baeyens, Cois Pieters, Karine Van den Bran den, Jozef Tilley, Jo Van Den Branden, Chris Baeyens, Maria Van Neste, Guido Keppens en Mare Luypaert, Het decoront werp is van Jozef Tilley. Voor de uitvoering zorgde het technisch personeel van de gemeente, Jozef Tilley, Pier Van Ransbeeck en Désiré Van den Branden. Lieve Piron en Guido Keppens van hun kant grimeren, Henriette Vermeir zegt voor, Willy Van Wambeke draait aan de geluids- en de lichtknoppen en Louis Aalst. Op de Werf staat het standbeeld van Verthongen realiseert. Organisator is het Buggenhoutse ge- ^aar voorbije (arch meentebestuur. Priester Daens. Uiteraard komt de wandeling Hamme. De belangstelling was groot voor het muzikaal concert van Door Eendi naar Kunst en Vermaak, (vh) Drukke aktiviteiten van Jeugdbond voor natuurstudie en miiieubescherming De JNM-'s Heerenbosch is blijkbaar niet aan vakantie toe, want nadat op 30 juli jl. een opruimaktie in Lippelo-Bos uitgevoerd werd, staan tijdens de augustusmaand nog diverse aktiviteiten op het programma. Zo zullen de leden op 6 augustus aan het werk zijn in de Henneput te Buggenhout-Bos voor o.a. het vlechten van nestgelegenheid in open water. Op 10 augustus worden de bosbessen in datzelfde bos veilig gesteld, op halfoogst staat een daguitstap naar het reservaat «Kooldries» in Schoten op het programma, gekoppeld aan een bezoek aan een natuurdi- dactisch museum, op 18 augustus gaat men 's namiddags braakballen pluizen, op 22 augustus wandelt men doorheen de vallei van de Molenbeek en op 27 augustus wil men de put in de Rossevaalstraat te Lebbeke opruimen. Casteele 500 p., 7. Eric Van Raemdonck 490 p., 8. Pierre De Ridder 470 p., 9. Octaaf Wauters 450 p., 10. Rik Wauters 370 p., 11. Jozef Segers en Raf Wauters 320 p., 13. Christine Peleman 300 p., 14. Louis Baert 170 p. DUIVENSPORT Drieverbond St. Gillis-Baasrode-Moerzeke, uit Quievrain, 21 juli: Oude duiven: 1 en 3 Theofiel Wuytack, 2 en 4 Albert Quisquater, 5 Theo Heirweg. Jaarlingen: 1 Armand Rochtus, 2 Theofiel Wuytack, 3 en 5 Albert Quisqua ter, 4 Van Schoor-Dierick. 236 Jonge duiven: 1 Frans Hofman, 2 Adriaenssens-D.Sypt, 3 Albert V.D.Vorst, 4 André Roelandt, 5, 6 en 7 André Van Haute, 8 Louis Van Vossel, 9 Alois Van Geyte, 10 Robert Bosteels. Quievrain van zondag 24 juli: Oude duiven: 1 en 3 Albert Quisquater, 2 Theofiel Wuytack, 4 Armand Rochtus, 5 Van Schoor-Dierick, Jaarlingen: 1 Oscar De Schrijver, 2 Theofiel Wuytack, 3 Albert Quisquater, 4 Heirweg-Van Geyte, 5 Armand Rochtus. 357 Jonge duiven: 1 Frans Spiessens, 2 Jean-Pierre Van Keer, 3 Jozef Van Keer, 4 Albert V.D. Vorst, 5 Gilbert Vermeir, 6 Alfons Peelman, 7 en 8 Jud. en Jos. Debbaut, 9 Albert Quisquater en 10 Henri Delcart. Duivenbond Kastel: lokaal We P. Quintelier Quievrain 21 juli Oude duiven: 1 Richard Vermeir, 2 De Saeger en zn., 3 Henri Peelman. Jaarlingen: 1 Bernard Vercauteren, 2. Raymond Sertijn, 3 Jozef Van Geyte, 4 De Saeger en zn. 5 Henri Peelman. 157 jonge duiven: 1 Oscar De Winter, 2 en 5 Roger V.D. Eynde, 3 Albert Hoey, 4 en 6 Georges Van Haver, 7 De Ruysscher-Verhel Kft Adolf Colman, 9 Omer Peleman en 10 Roger V.D. Eynde. Dendermonde Bloemencorsobraderij: hoe deelnemen? Het Bestuur van het handelscentrum Sint-Gillis brengt aan de winkeliers van deze Dendermonde deelgemeente die geen lid zijn van het handelscentrum ter kennis dat ook zij kunnen deelnemen aan de braderij die ter gelegenheid van de Bloe mencorso op 4 september op de Potiaulaan wordt gehouden. Winkeliers die dit wensen, worden verzocht zo snel mogelijk en voor maandag 8 augustus e.k. kontakt op te nemen met de voorzitter van het Handelscentrum van Sint-Gillis, de heer L. Landuyt, Sint-Gillislaan 101 te Sint-Gillis Dendermonde (tel.: 052/21.27.07). VORMINGSINSTITUUT ABVV DENDERMONDE GAAT OPNIEUW VAN START leder jaar organizeert het gewestelijk vormingsinstituut van het ABVV een vormingscyclus die toegankelijk is voor de militanten, kandidaten sociale verkiezingen en de leden van het ABVV. Goed gevormde militanten zijn immers een noodzaak om bepaalde wantoestanden zowel binnen het bedrijfsleven (op gebied van veiligheid en gezondheid, ekonomisch en sociaal vlak) als er buiten (volmachten, aanvallen op de sociale zekerheid, indeks) aan te pakken. Het gewestelijk vormingsin stituut wil een aantal vaardigheden en technieken aanleren die toelaten met kennis van zaken te diskussiëren op de vermelde domeinen. De kursussen hebben plaats in de ABVV gebouwen, Dijkstraal 59 te Dendermonde en wel op 24 september, 8 en 22 oktober, 5 en 19 november en 3 december. Op 9 september wordt het programma samen met manier van werken toegelicht. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht op de dienst Vorming, Dijkstraat 59 te 9330 Dendermonde (052-22.13.30). MOSSELFEESTEN TE OUDEGEM Op zaterdag 13 en zondag 14 augustus hebben in Oudegem in de riante zaal van het parochiehuis de Mosselfeesten plaats, ledereen is daar van harte op uitgenodigd. De Vriendenbond deelt verder mee dat de wekelijkse herhalin gen van de Ware Belgen hernomen worden op vrijdag 5 augustus en dat de Vlaamse Kermis van de Ware Belgen plaats heeft op zaterdag 6 augustus. Er wordt verzameld aan het parochiehuis om 18.15 uur waarna in stoet naar de Filosoof wordt gewandeld waar het teest plaats vindt. De Ware Belgen nemen ook deel aan de processie die op 15 augustus uitgaat. Bijeenkomst om 9.30 uur aan het parochiehuis. Tenslotte neemt de fanfare ook deel aan de Burgemeester Raemdonckkermis te Lokeren op zondag 28 augustus. Dan komt men bijeen om 13.45 uur stipt aan het parochiehuis. DE y ^2* jaargang nr. 29 DENDERMONDE ZATERDAG 6 AUGUSTUS 11.00 u Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B -Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St,- Gillis Tot 12 u. 17.00 u 5* Mosselfeesten ingericht door KF De Ware Belgen, in het Parochiecentrum te Oudegem Za 6/8: mosselfestijn - optreden van muziekvereniging en andere attracties. Zo 7/8: vanaf 12 u. mosselfestijn koude schotels - pannekoeken - concert door muziekver De Brandweer Oudegem en andere attracties. Ma 8.8: vanaf 18 u. mosselfestijn - kaarting - tombola Tentoonstelling «Ons leefmilieu, wiens zorg?» georganiseerd door de leefmilieucampagne van de Vlaamse deelregering in het ontmoetingscentrum Snuffel, St.-Elooistraat 15 te Grambergen. Gratis toegankelijk van 2 tot 16 augustus op woensdag en vrijdag van 19-22 u en op zondag van 10-18 u. STAD DENDERMONDE PROGRAMMA: Achterhoffeesten te Hamme Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus hebben in de Durmege- meente de grote Achterhoffeesten plaats. Naast een kindermo len, een pannekoekenhuis dat vanaf 14.30 u. toegankelijk is staat er te 20 u. het bal van de wijkburgemeester op het uitgebreide feestprogramma. Zondag 28 augustus is er vanaf 14 u. een rommelmarkt, tevens worden er oude ambachten uitgeoefend. Er is ook een ballonwedstrijd voor de kinderen met prijsvraag en een gratis tombola. Te 20 uur start er een wagenspel door de bekende toneelgroep Mensen achter de dijk. Naast dit programma boordevol aktiviteiten zorgen de bewoners van Achterhof voor een tijdelijke herinrichting van de straat. Reeds geruime tijd wordt er gewerkt rond gebruik van groen een bloembakkenaklie en de gevaarlijke verkeerssi tuatie in deze straat. Om aan te tonen dat er mogelijkheden tot verandering zijn, wordt de straat voor één dag zondag 28 augustus ingewerkt met verkeersdrempels, groen, enz. Voor deze derde uitgave van de Hamse Achterhoffeesten worden er terug heet wat bezoekers verwacht. P.V.G. Bericht aan de Zelfstandigen uit de voedingssektor Jaarlijks verplicht, doch kosteloos radiologisch onderzoek. Op verzoek van de Belgische Nationale Bond tegen de Tuber- cuioze, deelt het College van Burgemeester en Schepenen mede dat een radiologische wagen zal opgesteld staan op hiemavermelde plaatsen en uren voor het jaarlijks verplicht longonderzoek voor de zelfstandigen uit de voedingssektor. Het onderzoek betreft o.a. volgende personen Handelaars in voedingswaren (kruideniers, beenhouwers, bak kers, caféhouders), restaurantpersoneel, verkopers van frites en ijsroom, pluimveefokkers, landbouwers, groentekwekers enz.,, alsmede hun helpers. Plaats en uren van het onderzoek Moerzeke, Dorpsplein, maandag 24.10.83, van 11.20 tot 12.30 u. Hamme, markt, dinsdag 23.8.83 van 10.30 tot 11.30 u. Let op: er zullen geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd worden. Diegenen die niet aanwezig kunnen zijn op de datum van de doorlichting kunnen hun verplichting nakomen door zich te wenden tot Dispensarium Dendermonde Sas (Nieuwbouw), tel. 052/ 21.55.81, post 157 ofwel Dispensarium St.-Niklaas, Mgr. Stille- mansstraat 69, tel.: 03/776.27.30. Stel U aldus in regel met de wetgeving dienaangaande. MOERZEKE HENGELEN Uitslag kampioenschap van Geyven 1. Jozef Verheyden 1090 p., 2. Rudy De Rauw 800 p., 3 Chris De Ridder 770 p., 4. Leon Van Raemdonck 620 p., 5. Joris Aems 600 p., 6. Paul V.D. Vrijdag 5 augustus 19 uur: Café-Blauwe Steen. Kaarting in het bieden, ledereen is welkom, ^•terdag 6 augustus '15 uur: Wielerkoers Liefhebbers BWB vertrek parking De Vreese, zie afzonderlijke affiche. 20 uur: Café Tripoli, reuze barbecue, ingericht door Radio Albatros, met discobar. 21 uur. Feestzaal Nadia, Big Band studio 10, discobar Rik De Pikker en Dirk Van Dijck. Zondag 7 augus>u« 15 uur: 2* Grote Rommelmarkt aan Oosteriinck en bakker Grima, alsmede Wandelconcert en Bezoek aan de oudste inwoner van de wijk, verzorgd door Kon. Houten Muziek uit Hamme-Zogge. 20 uur: Café Tripoli, reuze barbecue, ingericht door Radio Albatros met discobar. 20 uur: Feestzaal Nadia, dansgelegenheid met Discobar - Inkom Gratis. Maandag 8 augustus 14 uur: Volksspelen aan de herbergen. Gratis bedeling van OLA-ijs. 20 uur: Feestzaal Nadia, Dansgelegenheid met Discobar - Verkiezing «Miss-Mister Nadia». Inkom Gratis. Dinsdag 9 augustus 19 uur: Ommegang met 't Ros Beiaard gevolgd door Prins Keur Rudy I en Cesar I en de prachtige groep de Gilles en Reuzen uit Dendermonde. Bezoek aan de oudste inwoner der wijk, muzikale begeleiding van de Kath. Muziek- en Majorettenkorps uit Appels. 19 uur: Café Tripoli, Discobar met Diederich Van Doorn. Woensdag 10 augustus 15 uur: Feestzaal Nadia, Dag van de derde leeftijd. Drie uur durende Cabaret Show Amusement muziek zang en humor met de Cabaretgroep Terzina uit Brugge Gratis Koffietafel tijdens de pauze u aangeboden door het Feestkomiteit Vrijdag 12 augustus 19 uur: Café Tripoli, Kaarting in bieden ledereen welkom. Zaterdag 13 augustus 19-20 uur: Café Blauwe Steen - Inkorving Duivenvlucht uit Quiévrain. Zondag 14 augustus los te 8 uur. Inrichters: Duivenmaatschappij De Vierpoorten. 19 uur; Café Nadia, Kaarting in bieden, ledereen welkom. 20 uur: Café Tripoli, Kickertornooi. Ingericht door K.C. Tripoli - inschrij ving 19 uur Zie afzonderlijke affiche. Zondag 14 augustus 20 uur: Café Tripoli, Big Band studio 10. Dansgroep EOS - ingericht door D.K.V. De Cornellekens Inkom gratis. ZONDAG 7 AUGUSTUS 8.00 u Fletsultstap naar Wachtebeke-Moerbeke, over een afstand van ±80 km, door W T.C. Fietsfans Vertrek: café Bij Manske te St.-Gillis. 8.00 u.: Fletsultstap over een afstand van 65 km door fietstoerismevereniging club 71 Vertrek: café Duivenlokaal te Grambergen 10.00 u.: T.V.-MIs met Zeewijding te Blankenberge, Havensta ketsel opgeluisterd door het Koperensemble Religioso o.l.v. Luc Van Den Broeck 14.00 u.: Vierde viswedstrijd op het Broek, ingericht door K.W.B. -Grambergen. 14.45 u Wandelconcert te Wichelen door de Kath Muziekmaat schappij St.-Cecilia Vertrek aan café Half-Af om 14 u, MAANDAG 8 AUGUSTUS 15.00 u Zomerfeest voor de leden van K B G.-Appels in zaal GikJenhuis, met gezellig samenzijn, maaltijd, ontspanning. 17.00 u.; Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het sociaal centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u DINSDAG 9 AUGUSTUS 19.00 u Wandelconcert op het keur t.g.v Keur-Kermis, door de Kath. Muziekmaatschappij St -Cecilia Appels. VRUDAG 12 AUGUSTUS 9.00 u. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het sociaal centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u. 10.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in Bond Moyson, Noordlaan te Dendermonde. Tot 12 u, 20.00 u Algemene vergadering met bespreking jaarprogram ma, door de St.-Gregoriusgilde in het Mariakring. 20.00 u Bestuursvergadering voor fietstoerismevereniging Club 71, in café Duivenlokaal, Grootzand 108 te Grambergen. De derde pahngnacht op de «Brusselse Forten» zal doorgaan in de nacht van 12 op 13 augustus vanaf 20 tot 03 uur Het Stedelijk visserijkomitee Donderdag 11 augustus 1° Massa-Aërobicfeest in Lede met Ingrid Bergmans in. reuzetent op de binnenkoer van het St. Maartenkollege, judodemonstratie door Ingrid Bergmans, wereldkampioen en Godelieve Lieckens, Belgisch kampioene judo. Begin: Prijs: 80 fr. in voorverkoop, 100 fr. aan de kassa. Kinderen: Beslissingen genomen in de gemeenteraad van 9 juni 198 Vervolg De Raad, is akkoord met het verplaatsen en vernieuwen van de waterlef langs het tracé van de collectoren. Verleent zijn goedkeuring aan het definitief ontwerp tot uitvoering! toegangsweg en de parking voor de sporthal Oudegem. Verleent zijn goedkeuring aan het tracé, het profiel, de rooilijn (t en de aard der verharding «Hemelken» zoals opgemaakt et studiebureau S.W B. en gevoegd bij de verkavelingsaanvraag n.v. Elbeko uit Zele. Is akkoord onder de voorwaarden ven/at in art. 19 van het groi* ment, volgende betrekking bij de Stedelijke Vrijwillige Brandweer q verklaren hoofdkazerne Dendermonde: 1 adjudant. De heer Van Cauteren Patrick wordt aangeduid om de stad Dende de te vertegenwoordigen op de gewone en de buitengewone algi vergadering van CEVI. Aan mevr. Heessens Suzanne wordt met ingang van 1.6.1984 verleend teneinde haar toe te laten haar pensioen aan te vragen Omslagkas voor Gemeentelijke pensioenen. Keurt een wijziging goed aan de samenstelling van de raadscomn de heer Eeckhoudt Willy wordt vervangen door de heer Va Abbeele Roger in de commissie onderwijs en jeugdbeleid de heer Van Den Abbeele Roger wordt vervangen door Eeckhoudt Willy in de commissie van middenstand en openbare Interpellaties van: De heer Willems P.: - de verkoop van vuilniszakken; - besprekingi aanvullende dokumenten bij de begroting 1983 (de vijfjarenplannl buitengewone investeringen, de opgave der niet-verplichte uitgav energienota en de beleidsnota van de Technische Dienst) De heer Verleyen Y.: democratisering van het gemeentebeleid De heer Vera W.: naar een efficiëntere werking van de advie en de gemeentelijke raadscommissies De heer Verbeke P.: installeren van wijkraden De heer De Batselier N.: algemene werking van de brandwei De Verleyen Y.: Dendermondse Volkswoningen aanstelling renovatie woningen Donckstraat Mevrouw De Beul: Kalendijk. slechte staat van het wegdek en aan onderhoud van het «gras» langsheen toegangsweg (o.rr viaduct). VERHURING VAN BEJAARDENWONING De Raad voor Maatschappelijk Welzijn zal overgaan tol i herverhuring van de woning Klein Kwartier 19 te Dendermon) OC Voorbehouden voor bejaarden Huishuur 1.111 fr, p/md. De aanvragen moeten gericht worden aan het O.C.M.W Sasr US te Dendermonde. Inlichtingen zijn te bekomen op het secretari! alle werkdagen van 10 tot 12 u. Stadhuis Dendermonde Tel.: 21.39.56 - 21.39.57 Middeleeuwse Reuzenommegang 1.9.83 Personen vanaf 14 jaar die wensen deel te nemen als figurant aan de Reuzenommegang kunnen zich aanmelden bij de stedelijke dienst cultuur en toerisme Nieuwe Wandelmap ter beschikking Door de V.V.V -dienst voor toerisme is een praktische wandelmap uitgegeven waarin volgende wandelingen uitvoerig worden be schreven: Stadswandeling Natuurleerpad Kalendijk Hof ter Bremptpad Schelde-Denderpad Grembergse Broekpad Door Polder en Broek te Vlassenbroek Justus de Harduwijnpad De wandelmap is te verkrijgen aan 40 fr. bij de stedelijke dienst cultuur en toerisme Bent U als buitenhuiswerkende ouders op zot ie! naar een opvang voor uw kindje(s) van 0 tot 3 jaa T in uw onmiddellijke omgeving, vraag (vrijblijveg inlichtingen bij de Verantwoordelijke van de Diere Onthaalgezinnen van Dendermonde, Mevr. Ve vliet-De Mol. Adres kantoor: Blauwe Steenstraat 19330 Dei dermonde. Tel. nr. 052/21.32.80. De verantwoordelijke is te bereiken op kantoor: Op maandag, woensdag en donderdag van 8.451 m tot 12.30 u. Op dinsdag en vrijdag van 13.30 u. tot 17.15 u. Elke derde vrijdag van de maand van 13.30 u. k 18.30 u. Dijkstraat 91 Tel. 052-21.73.24 Schooljaar 1983-1984 Jnschrijvingen en inlichtingen: van maandag 22 tot vrijdag 26 augustus van 17 tot 20 uur zaterdag 27 augustus van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur vanaf 1 september tijdens de lesuren 's avonds van 17.30 tot 20 uur, uitgezonderd 's maandags. Aanvang der cursussen: Donderdag 1 september 1983. Jongeren vanaf 6 jaar tot volwassenen van elke leeftijd worden aanvaard. Afdelingen: Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen, Sierkunsten, Glasramen, Keramiek, Grafiek. Initiatiekursus voor volwassenen. Vanaf heden kan iedere persoon welke de leeftijd van 55 jaar heeft bereikt, een plus drie pas ver krijgen. Deze voorwaarde is geldig zowel voor man nen als voor vrouwen. De plus drie passen zijn te bekomen op de socia le dienst administrief centrum, Fr. Courten- straat 11, 9330 Dender monde. MINISTERIE VAN NATIONALE OPVOEDING EN NEDERLANDSE CULTUUR Kerkstraat 47, DENDERMONDE

De Voorpost | 1983 | | pagina 16