De Voorpost - 5.8.1983 - 17 je Aêrobic-avond wordt georganiseerd als vooropening b Handelsbeurs van Groot-Lede. 12 augustus jhtige opening van de 3e Handelsbeurs van Lede. Om reden van de popgroep New Spirits, pening kermis Heipias. Om 19 u. bakschieting in café «'t 20 u. 1e nacht van Radio Bermuda in café «De lag 13 augustus 3e Handelsbeurs van Groot Lede open. Met om 15 u. van poppenspel «'t Kapoentje», te 16 u. demonstraties gevechtskunsten: jidu-jitsu, karate, judo, te 17 u. icert en wandelkoncert door de Harmonie «Tot Heil te 19 u. gelegenheidssshow door de Leedse jer Blaaskapelle. jrmis: 14 u. Ringsteken in café De Roos. Vertrek aan Duifken» om 14.30 u. Gezellig samenzijn met Radio in café «De Roos», te 19 u. Grote Belotting in café «'t 114 augustus |u.: 3e Handelsbeurs van Groot Lede open; te 15.00 u.: ..ncert door Jazzband New Orleans Jazz Band; te l: Optreden van de Leedse skiffle-groep Misverstand pen en Dagen). Muzikale omlijsting: Ludwig's Disco- mis: 13.00 u. Rommel- en ambachtmarkt op parking •19.00 u.: Doorlopend prijsboogschieting voor iedereen; -10.00 u.: Liefhebberswedstrijd - Grote Prijs Frans 17.00 u.: 1ste Sensationele luchtdoop per helikopter, jcht over groot-Lede. Terrein «Brantano». 15 augustus ndelsbeurs van Lede. Open 14.00 u. 14.30 u.: jrhö tow door Eddy Wally, gasten en orkest - 22.00 u. ïde^n van de internationaal bekende fakir Named Seuqcaj, omlijsting: Ludwig's Diskoteek. ermis: 13 u. Kindercross en kinderspelen; 16.15 u. voor de kinderen in café «'t Duifken», 19 u. ilfing in café «De Roos». childer Freddy Baeten in «'t Hof te Puttens» 5 augustus tot 22 augustus stelt kunstschilder Baaien tentoon in VTB-galerij «'t Hof te Puttens», t 20, 9310 Lede. Vrij toegankelijk elke vrijdag van ige. tot 21.00 u. Zaterdag, zon- en feestdagen van 14 u. tot )eni jandag eveneens van 14 u. tot 21 u. Andere dagen op n: 2! c. (Tel. 053/70.13.30). Lebbeke Vorige week zaterdag trad het Lebbeekse ge- aadslid Lucie Van Mulders in het huwelijk. (P. KOEKENSLAG Ie Kruis, afdeling Lebbeke, organiseert op zondag 14 8u) en op maandag 15 (vanaf 14u) in de gebouwen van leentelijke Muziekschool, Stationsstraat een reuze tot i lekenslag. De opbrengst ervan zal besteed worden aan ■non) oop van een nieuwe ambulance. r IS MODERNE GITAARTECHNIEKEN ,,ant us moderne gitaartechnieken, georganiseerd door de itelijke Jeugdraad en verzorgd door Herman Van Cau- he en Francis Lissens, is op dinsdag 2 augustus van ^^pen met een samenkomst tijdens dewelke het verloop loud van de kursus met de belangstellenden besproken Ie op deze startvergadering niet aanwezig kon zijn erzocht kontakt op te nemen met de Gemeentelijke ad, Grote Plaats 1, Lebbeke (21.35.11). K -BARBECUE proost en de leiding nodigt iedereen uit op de reuzebar- zoe (elke plaats heeft op zondag 7 augustus, vanaf 16 u., op I jaa Tevoren kan deelgenomen worden aan de 4de familie vet* loektocht, geplaatst in het teken van het kampthema. De )ien van deze tocht bedraagt 10 km. Start vanaf 13 u. Van 10 ye lugustus e.k. «kamperen» de VP-jongens te Ortho-La 0« (INZAMELING ndenkring der Vrijwillige Bloedgevers is opnieuw aan ^maandelijkse bloedafname toe. Wie een moedige daad 451 men een mens wil redden met een weinig van zijn bloed i, kan terecht op zaterdag 6 augustus van 9 tot 11 en ut 17 en op zondag 7 augustus van 8 tot 11 u. Telkens in y ll eentelijke Meisjesschool, Opwijksestraat. SWANDELING enter maakt op zondag 7 augustus te 14 u. te Waas een grootse gezinswandeling. ^PENSIONEERDEN nsdag 10 augustus maken de Lebbeekse PVV-gepen- hun jaarlijkse grote reis naar Koksijde en Eper- saus. Er is ook een kindermenu; inschrijving bij het bestuur is gewenst. In de namiddag wordt er gevoetbald voor de Beker van de Denderstreek met om 14u.: Reserven-E. Opstal; om 16u.: Eerste Ploeg-Eendracht Opstal. Om 19u wordt het talent van eigen bodem getest in een Vrij Podium, dat gratis toegankelijk is. Voor deelname hieraan dient men echter ten laatste op vrijdag 5 augustus op het FC-sekretariaat in te schrijven. Om 21 u vindt de trekking van de tombola plaats. Op beide dagen is er doorlopend vanaf 18 u. reuze-barbecue met varkenskoteletten, brochetten en bruin brood. J.V.L. WEERMAN TROCH TROF ANDERMAAL ROOS! De Wiezer weerprofeet beloofde al vóór een paar maanden een prachtige zomer 1983, met ideale temperaturen voor zonne kloppers, zeebaders en bikinisten; en niet te min zouden de planten voldoende nat krijgen om welig te tieren. Dus wel een eenvoudige zonneklare weersvoorspelling waarbij niet eens een tekeningetje nodig is, en... die op de koop toe nog 100% uitviel. En, naar mister Troch beweert, is dit schoon weer nog verre van gedaan, wat iedereen gaarne zal geloven. Derhalve een zomerse proficiat aan de kranige Wiezeaanse weervorser! J.V.L KURSUS FOTOGRAFIE Op woensdag 10 augustus start de cursus fotografie, georgani seerd door de gemeentelijke Jeugdraad. De geïnteresseerden komen samen te 20 u in de bovenzaal van het gemeentehuis. Daar zal de inhoud van de kursus en de data en uren waarop de lessen plaats vinden, besproken worden. Belangstellenden die op deze startvergadering niet kunnen aanwezig zijn, kunnen kontakt opnemen met: Gemeentelijke Jeugdraad, Grote Plaats 1 - 9370 Lebbeke. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Wauters Kelly, dochter van Francois en van Van der Straeten Vera, Begonial 74. Marissen Len, zoon van Rudy en van De Meyst Maria. Lindekenstraat 32. Lavin Cindy, dochter van Marc en van Tackaert Sonja. Baasro destraat 16. Van Hauwermeiren Roel. zoon van Theophiel en van Callaert Anne, A I str. 15. Everaert Kelly, dochter van Eric en van Van den Abbeel Lea, Poelstraat 38 Allart Tony, zoon van Paul en van De Bleser Soma. Kakeman- straat 32. Zijn de gemeente komen bewonen: Buggenhout Martin, Rossevaaistraat 29, kom van Dender- monde. Het gezin Anné-Verwee Dirk. KI. Antwerpenstraat 64. kom. van Aalst. Het gezin Vereecke-Goossens Mare. Stationsstr. 103, kom. van Demze. De Ridder Geert, Verbindingsstr 12, kom van Dendermonde Claes Maria. Brusselsestw. 39, kom. van Rumst Het gezin Handekyn-Delgouffe Mare. Dendermondsesteenweg 83. kom. van Opwijk Bosteels Geert. Opwi|ksestraat 57, kom. van Buggenhout De Backer Alam. Langestraat 29. kom. van Dendermonde Heyvaert Connie. Langestraat 29. kom van Buggenhout Het gezin Nieuwlandt-Raes Alfons. Lange Breestraat 69. kom van Mechelen Het gezin De Clerck-Hofmans Eddy, Begonialaan 52, kom. van Opwijk. Lor Linda, Brusselsestw. 249, kom. van Asse. Hebben de gemeente verlaten: Van Praet Guido, Langestraat 22, naar Dendermonde, Stw. op Zalst, 67. De Braeckeleer Patrick, Lange Molenstraat 69, naar Dender monde, Heirbaan 8. De Taeye Erna, Dendermondsesteenweg 106, naar Vorst, Square Larousse 6. Du Bois Connie, Dendermondsesteenweg 192, naar Dender monde, Kon. Albertstraat 1 Het gezin Van den Steen Frans, Dorp 22 naar Alast, Keppen- straat 72. Triest Guido, Rossevaaistraat 95, naar St.-Niklaas, Kongostraat 30. Heirbaut Erwin, Vondelstraat 5 naar Dendermonde, Heirbaan 238. Sirou Gonda, Hof ter Varentstraat 4, naar Aalst, Parklaan 8B. Brusselmans Rudy, Brusselsesteenweg 59, naar Zele, Durmen- laan 163. Vermeir Hilda, Rooien 57, naar Zele, Durmenlaan 163. Bontinckx Frankie, Visstraat 3, naar Dendermonde, Krijgshof 1/ 39. De Koninck Ingrid, Groeneweg 9, naar Dendermonde, Krijgshof 1/39. Van Hauwermeiren Hilde, Verbindingsstraat 10, naar Dender monde, Processiestraat 34. Het gezin Du Bois Mare, Brusselsesteenweg 40, naar Merch- tem, De Heide 19. Het gezin Keppens Erwin, Baardegemsestraat 12, naar Dender monde, Kapellestraat 9. Van den Driessche Gonda, Opwijksestraat 84 naar Opwijk Nieuwstraat 129/2. Overlijdens Dierickx Clemence, 86 jaar, echtg. Van der Jeught Judocus Nieuwstraat 41 De Clerckx Franciscus, 58 jaar, wednr. De Deken Maria Heidekant 3. Buslot Marie, 75 jaar, echtg. Heuvinck Frans, Bellestraat 10. Vermeiren Petrus, 77 jaar, echtg. Watté Marie Louise, Beuken straat 7. Moens Emma, 78 jaar, wede. Van de Velde Pieter, Bovenhoek straat 12. Van den Broeck Ludovica, 82 jaar, wede. De Bruyn Hendrik Brusselsesteenweg 43. Heyvaert Franciscus, 78 jaar, echtg. Ravyts Antonia, Torre straat 2. Van Nieuwenhove Marie, 87 jaar, wede. Van Weyenberc Ludovicus, Fabriekstraat 43. Van Hove Frans, 81 jaar, wednr. Geerinckx Leonia, Brusselse steenweg 43. De Vylder Camille, 71 jaar, echtg. Moens Joanna, Albert I straat 64. Huwelijksafkondigingen: Moortgat Aimé, schrijnwerker, Kerkstraat 21, Buggenhout en Roels Christel, inpakster, Kruisveldbaan 10. Van Hoort Guy, lasser, Heidestraat 29, Dendermonde en Mattheys Sabina, bediende, Haagstraat 14. De Lanoeye André, fotograaf, Brusselsesteenweg 8 en Verhas Marleen, bediende, Volaardestraat 155, Dendermonde. De Tobel Patrick, bediende, Albert I str. 5 en Collaert Daisy, fabriekwerkster, Broekkant 250, Dendermonde. De Ridder Geert, bediende, Brusselsesteenweg 300 en Key- meulen Hildegarde, bediende, Eeckhoudtstraat 6, Aalst. Vandesteene Roger, veearts, Aug. Nobelstraat 12, St.-Niklaas en Trock Anne-Marie, bediende, Nieuwstraat 62. Sterckx Willy, economist, Woluwelaan 116, Mechelen en Van Wezemael Rosemarïjn, studente, Fortstraat 2. Lokeren BERICHT AAN DE LOKERSE BEVOLKING Het college van Burgemeester en Schepenen van de Stad Lokeren deelt mede dat gedurende de kermisweek (van 7 tot 15 augustus) de bureaus van het stadhuis zullen geopend zijn op volgende dagen: Dinsdag 9 augustus 1983 Donderdag 11 augustus 1983 Vrijdag 12 augustus 1983, telkens van 9 tot 12 uur en van 14 tol 16 uur. KAV CENTRUM Op donderdag 11 augustus: bezoek aan het kunstpatrimonium van Den Haag, Madurodam, Delta Export, Huiswaarts langs Schouwen-Duiveland, Zuid Beveland, overzet Kruiningen- Perkpolder, via Zeeland. J.V.L. Wegenwerken Ten gevolge van wegenwerken in de Plezantstraat zal het verkeer in deze straat enige tijd omgeleid worden. Ten gevolge van wegenwerken op het Onze-Lieve-Vrouwplein zal het plein langs de kant van het Belastingskantoor voor alle verkeer gesloten blijven van 1 tot 30 september. Landbouwbeurs in Belsele Zaterdag 6 en zondag 7 augustus kan je aan de oude spoorwegbedding in Belsele een landbouwbeurs bijwonen, georganizeerd door de Middenstand Belsele m.m.v. ABS-BB- Boerewacht. Geëxpozeerd worden land- en tuinbouwbenodigd- heden, tweedehandswerktuigen voor land- en tuinbouw en zondag om 14 u. old timers-traktoren (show). Tegelijk zijn het opendeurdagen bij garage Van den Keybus. Sint-Niklaas Sint-Niklaas. Zoals in vorige editie gemeld verbeterde Myriam Van Schuylenberg het wereldrekord barkrukzit- ten. Aan supporters geen gebrek (dw) Familieuitstap naar de kust Op woensdag 17 augustus organizeert KAV-Sinaai een familieuitstap naar Adinkerke en de kust. Voor meer informatie en inschrijving dient men zich te wenden tot de plaatselijke bestuursleden. Wandelen met v.z.w. Leefmilieu-Sinaai Op zondag 14 augustus organizeert v.z.w. Leefmilieu-Sinaai een namiddagwandeling naar de meersen van Sombeke. Vertrek te 14 u op de Dries te Sinaai. Kamperen in de Ardennen Tijdens de tweede helft van augustus organizeert de Vlaamse Bergsportvereniging een tenttocht naar de Ardennen, uitslui tend voor jongeren van 16 tot en met 25 jaar. Verdere inlichtingen en inschrijvingen bij J, Van Ranst (tel.- 03/ 777 64 27). Braderij Stationsstraat Van vrijdag 19 augustus tot en met zondag 22 augustus heeft in de Stationsstraat de jaarlijkse braderij plaats. Hierbij worden volgende tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen. In de Sta tionsstraat zelf zal de doortocht verboden zijn voor alle voertui gen en dit in beide richtingen. Stationeren zal verboden zijn langs beide kanten van de rijweg. In de Zamanstraat wordt de doortocht verboden voor alle voertuigen, vanaf het Regentie- plein in de richting van de Ankerstraat. In de Dr. Verdurmen- straat wordt de doortocht verboden voor alle voertuigen, uitge zonderd plaatselijk verkeer. In de Prins Albertstraat zal statione ren verboden zijn rechts van de rijweg gezien in de richting van het Stationsplein In de Regentiestraat wordt de doortocht verboden voor alle voertuigen, vanaf de Stationsstraat in de richting van het Regentieplein. Zomerkoncert Op zaterdag 20 augustus geeft de koninklijke harmonie «Sinte-Cecilia-Sint-Niklaas» te 16 uur een zomerkoncert in het Casinopark. Resultaten onderzoek Boudelo-abdij Op dinsdag 9 augustus te 20 uur spreekt de h. Alfons De Belie uit Belsele op het opgravingsterrein van de Boudelo-abdij te Klein-Sinaai over de resultaten van het onderzoek over deze abdij, een taak die reeds 13 jaar in beslag nam. V.O.B..O.V.- kineast Stan Philipart uit Zwijndrecht illustreert deze uiteenzet ting met een film en dia's over de opgravingswerken. Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus zullen opendeurdagen georganizeerd worden op het öpgravingsterrein. Handwerkateliers In september starten opnieuw alle handwerkkursussen, geor ganizeerd door het stadsbestuur. Het betreft kantklossen, getouwweven, raamweven, macramé, spinnen en bloemschik ken. Het lesgeld bedraagt 1200fr of 500 fr, al naar gelang de kursus. Voor meer inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht in het stedelijk muzeum, Zamanstraat 49 te Sint-Niklaas (tel.: 03/776 07 53). Voetballen op Duizend Appels In de wijk Duizend Appels (Belsele-Sinaai) wordt het zevende voetbaltornooi voor liefhebbersklubs georganizeerd tijdens het weekend van 6 en 7 augustus. Zaterdag om 14 u. FC Duizend Appels tegen Real Witte Pen en om 16.30 u. speelt Drie Linden tegen Wijnveld. 's Avonds om 20 u. is er een liggende wipschieting op het terrein met 1.500 fr. gratis (men schiet volledig 'in het droog'). Zondag 7 oogst troosting om 14 u., veteranenwedstrijd om 16 u. met de inwoners van de wijk, die hun naam kunnen opgeven in het lokaal bij René Debock of bij Karei Vandermeuien; de finale van het voetbaltornooi is voor 17 u. voorzien. Wase Steinbockvrienden Zondag 7 augustus om 8 u. aan het H. Heymanplein vertrekken de Wase Steinbockvrienden voor een uitstap met wandeling in de Hoge Venen van ruim 20 km. Vrijdag 12 augustus is er een avondwandeling van zowat 15 km, ze geldt als oefening voor de Steinbockmars; vertrek om 19 u. aan het Heymanplein. Vrijdag 19 augustus om 15 u. opnieuw oefening, vertrek om 19 u. aan het Heymanplein. De langverwachte mars vindt dan plaats op donderdag 25 augustus, met start om 19 u. nabij het stadhuis; de marcheerders zijn terug maandag 29 augustus rond 24 uur. Stadskernwandelingen Nog op dinsdagen 2, 9, 16 en 23 augustus kan je je om 19 u. naar de trappen van het stadhuis begeven. Vandaar uit vertrekt telkens een begeleide wandeling doorheen de oude Sint- Niklase stadskern, georganiseerd door de stedelijke toeristische dienst. Deelname is gratis. Abgo-wijkfeest Vijfde wijkfeest van het komité Abingdon-Gorinchemstraat op 6 en 7 augustus. De festiviteiten zullen op zaterdag om 10 u. in de grote tent van de Baenslandwijk worden georganizeerd. Boerke Naas Volkskunstgroep Boerke Naas treedt vrijdag 5 augustus om 19 u. al op bij het wijkfeest van Abgo in de Baenslandwijk. Zaterdag 6 augustus vind je de BN-ers op het schuttersfeest in het rekreatieoord De Ster (vanaf 10 u.) en in de Clementwijk (20 u.) Opgravingskampen N.a.v. de opgravingen naar de resten van de Boudelo-abdij in Klein-Sinaai houdt Alfons De Belie uit Belsele, de leider van de opgravingen, dinsdag 9 augustus om 20 u. in de grote tent op het opgravingsterrein een voordracht. Hij spreekt over de resultaten van het onderzoek en de Zwijndrechtse kineast Stan Philippart vertoont een film en dia's. Moederkensfeest De Kristelijke Gepensioneerdenbond van Puivelde viert feest op woensdag 10 oogst om 14 u. in de parochiezaal. Een verzorgde koffietafel wordt aangeboden en de deelnemers ontvangen elk twee gratis bierbonnetjes. Deelnameprijs 50 fr. Wielerkriterium Zondag 14 augustus wordt in het centrum van Sinaai een wielerkriterium voor juniors georganiseerd. In een aantal straten mag je van 15 tot 18 uur niet rijden. Fauna en flora Wasiana In de marge van de braderie in de Stationsstraat, tijdens het weekend van 20 augustus, vindt de jaarlijkse tentoonstelling Faun en Flora Wasiana plaats in het kollege. Ter voorbereiding daarvan organizeert de organizerende verenging Het Wase Neerhof zondag 7 augustus in de Stad Nantes aan de Grote Markt een bijeenkomst waarop de taakverdeling ter sprake komt. Verenigingen op reis De Culturele Centrale Horizon onderneemt op zondag 28 augustus een eendagsreis naar het grondstation voor telekom- munikatie in Lessive, waarna een bezoek aan de grotten van Han. Info: 776.35.14. Pijpeklub Den Openhaard onderneemt diezelfde zondag 28 augustus een eendagsreis naar het Nederlandse Delft, met vertrek aan het marktplein in Sint-Niklaas om 7.30 u. (aan Het Centrum). In Delft wordt een fabriek waar Delfts Blauw wordt gemaakt bezocht, ook een grachtenrondvaart is gepland. Info bij Richard Thiron aan de Schoolstraat 303 of bij Herwig Verbraecken, Oude Molenstraat 154. Vertier met Den Eglantier Vakantiewerking bij jeugdklubs Het Centrum en Den Eglantier, gevestigd aan de Apostelstraat 25. Vrijdag 5 augustus fitometer, woensdag 10 oogst kaarsen maken, donderdag 11 oogst woudloperskeuken, vrijdag 12 oogst bezoek aan het exlibris- centrum en museum, woensdag 17 oogst zoektocht met gehei me kodes, donderdag 18 oogst natuurexploratietocht. Den Eglantier is elke dag, behalve maandag en dinsdag, open van 14 u. tot 18 u. en van 19 u. tot 23 u. Info: 777.41.22. Woningpremies De stedelijke premies voor bouw, aankoop en sanering van een woning worden dit jaar uitbetaald tegen respektievelijk 18 en 72 procent van het bedrag van de gewestpremies i.p.v. de voorop gestelde 25 en 100 procent. Maar de provinciale overheid zou bereid zijn, het restbedrag voor haar rekening te nemen. KLJ-sportfeest Op de terreinen van De Schakel aan de Heihoekstraat in Nieuwkerken wordt vanaf 13.30 u. op zondag 7 augustus een KLJ-sportfeest georganizeerd: volksdans, vendelen, pyramiden vormen, etc. De deelname van afdelingen uit heel Oost- Vlaanderen is verzekerd. Clementwijkfeest Op het feestterrein in de Frans Van Cauwelaertlaan wordt op 5, 6 en 7 augustus het eerste wijkfeest van de Clementwijk georganizeerd. Lebbeke. Vorige week organizeerde «De Trouwe Hond» in de Hof ter Varentstraat een geslaagde barbecue. (P. Van San) trijden voor politiehonden ïrdag 6 en op zondag 7 augustus ter gelegenheid van tó-kermis, organiseert de Hondenafrichtingsclub «De Hond» wedstrijden voor politiehonden-open klasse. Dit r. 12 en van 13 tot 18 u op het Hof ter Varent. m daagse zomerfeesten van fc wieze stuur van F.C. Wieze organiseert dit weekend op haar tón de Populierstraat voor de 6de maal zijn gekende •tóten met volgend programma: '9 6 augustus: u grote belotting met 5.000 F vooruit; intussen wordt ook te grote prijs WH voor juniores betwist met om 14u 9. om 16u finale en om,18u de beide Callebaut-ploegen •Om 21 u heeft het FC Wieze bal plaats met D.J. Mare gratis toegang. Vooc 17 Justus: jertï tot 14u.: F.C. Wieze restaurant met op het menu >iagi» lefl (150 F), varkenskoteletten (150 F), een 1/2 kip (175 - gi F.C. Wieze steak (300 F) met frieten en provencaalse )rec- Sint-Niklaas De stadskernwandelingen op dinsdagavond zijn een aantrekkelijk initiatief van de plaatselijke toeristische dienst. André Van der Veken mocht voor de eerste geleide tocht een twintigtal geïnteresseerden verwelkomen (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 17