Dochtertjes vonden lichamen van neergekogelde ouders Drie herwaarderingsgebieden in Lokeren om woonkarakter te verbeteren tan iiiiir limit - ai Pikkeling, zomers feest bij uitstek, lokt de massa v ry-' Reportage binnen ih dit blad mm 1 MOORD [vertelde dat hij De broer van De Voorpost ook te vertellen dat de bei ge Mercedes van Marckx tot halftwee 's nachts nog voor de deur stond. Omdat men vermoedde dat de da der met die wagen op de loop was, kon veronder steld worden dat de dubbe le moord na halftwee was gebeurd. Niemand had echter enig gerucht ge hoord. Toch duiden de ne gen schoten op een genade loze exekutie. Omdat de lijken in de gang naar het voorplaatsje lagen ver moedt men dat de slachtof fers nog hebben willen ont snappen, hoewel de negen kogels vooraan de licha men zijn binnengedrongen. Onderzoeksrechter Tas, substituut De Geest, wets dokter Lauwaert en wapen deskundige Pletinckx de den de vaststellingen, bij gestaan door de rijkswacht officieren en inspecteurs van de gerechtelijke politie. Die vaststellingen zouden zowat de ganse morgen in beslag nemen en terwijl een hele ploeg binnenshuis bezig was, trokken de man nen van de Dendermondse B. O. B.-brigade op zoek naar de vermoedelijke da der. In de Koebosstraat te Appels vingen zij uiteraard bot en toch kon hij niet veraf zijn, want in Schoon- aarde had men Biebaut nog tegen twaalven opgemerkt. Daar vertelde hij aan ie mand dat hij naar Parijs zou vertrekken. In Appels vertelde Daniël D. dat hij de dag voordien met Biebaut ettelijke gla zen had gedronken in een lokaal aan de Appelse kerk. Hij bleek nogal wat geld op zak te hebben en in die omstandigheden is Bi- baut een gulle klant die graag anderen trakteert. Rond halftien heeft hij het café verlaten. Lees door blz. 4) lagmorgen werden in de Schoonaardse Nieuw- onder invloed van medicij- de lijken ontdekt van Eddy Marckx en Caroline nen in het Dendermondse Zij bleken beiden gedood door schoten uit een long stadspark werd aangetrof- int 22 die trouwens in de buurt werd gevonden. De fen. Waarschijnlijk ging jke Nieuwstraat was snel in rep en roer en tegen de het hier om een poging tot van rykswacht en parket was heelwat volk samen- zelfmoord, id aan het nummer 21 waar de lijken werden Toch bleek volgens de bu- Ondertussen zocht de Dendermondse rijks- ren alles harmonieus te ver- ijverig naar Albert Biebaut, van wie men vermoed- lopen tussen het nieuwe hij wel wat meer kon weten over wat er gebeurd paar dat eigenlijk weinig liebaut werd uiteindelijk gevonden en nu wacht men omgang zocht met de ande deze herhaaldelijk veroordeelde man te vertellen re bewoners van de Nieuw straat. Deze buren wisten H id^ha^ an Lierde naar de wo- toegediend toen deze ge- Gealarmeerde buren troepten samen in de omgeving van de woning waar de tragedie zich Ontstelde buren bespreken wat er is voorgevallen van de 32-jarige Eddy tracht had om langs de ach- had afgespeeld, (v) t kx. Hij merkte op dat terdeur de woning binnen leige Mercedes van te dringen. De achterkant kx niet voor de deur van de woning is trouwens en trachtte het kind zeer gemakkelijk te berei- osten door te zeggen ken langs de omliggende aar vader waarschijn- weiden, aan werken was. De Albert Biebaut bleek moei- Natalie hield echter lijk afstand te kunnen doen i nadat Luc Roef aan van zijn Caroline waarmee ihterdeur niets spe- hij een tijd had samenge- -- had opgemerkt, ging woond en die trouwens nog RoomstmatOude Vismijn, Kazernestraat en Zeiestraat - Brugstraat ik eens aan de voor- steeds op zijn adres gedo- kijken. Omdat de micilieerd was. Na dat Het gaat verkeerd met onze binnensteden. De ontvolking van de binnenstad gaat steeds de bevolking moet voorgelicht worden en gesensibiliseerd voor de herwaardering, op een kier stond voorval was Caroline voor- verder. Gevolg hiervan .is de steeds toenemende leegstand, en verkrotting. Daarom Hoofdzaak is echter dat het beleid een duidelijke visie heeft op de stadsherwaardering, e hij die voorzichtig goed bij Eddy ingetrokken, wordt in dit artikel getracht een aantal van deze gebieden in Lokeren aan het licht te en dat de politieke wil aanwezig is om deze visie in daden om te zetten, en zag in de gang die Caroline Staes is ook al brengen, en aan te tonen dat door een konsekwent beleid dit aftakelingsproces kan Deze beide voorwaarden zijn in Lokeren wel vervuld: ten eerste door het woningonder- de woonplaats loopt geen onbekende voor het worden tegengegaan. Stadsherwaardering is niet louter een kwestie van verbeteren of zoek in opdracht van de stad en ten tweede door het opmaken van het struktuurplan van ken liggen van Eddy gerecht. Zij was immers de opruimen. Het is eerder een maatschappelijk bouwproces, waar stedebouwkundige, de binnenstad. Aan de hand van beide studies heeft het stadsbestuur besloten tot het K en Caroline Staes. geheimzinnige vrouw die sociale, ekonomische en kulturele aspekten aan vastzitten, en waarin ook de stadsbewo- opmaken van deze eerste nota, die een eerste stap is om de stad te herscheppen en haar -M ussenin stond we de zestien maanden Natasja, het dochter- Caroline Staes. ie kinderen onder waren bij de bu- Luc Roef en de rijks- waarna het gerech- apparaat op gang In een mum van tijd "(pen verschillende de Nieuwstraat in- '"/'laid en even later kwa- distriktskomman- Fleurkin en brigade- Van Steer- ter plaatse. De onder leiding van Dauwe deed de Luc bij het van de woning dat de beide li- bedekt waren met en dat er tussen een grote plas bloed op een morgen volkomen ners zelf een aktief aandeel moeten innemen. Dergelijke opbouw processen vragen tijd: opnieuw leefbaar te maken. uitgave van Uitgangspunten voor de stadsherwaardering De stadsvlucht heeft het wezen van de stad zelf aange tast. Herstel van de woonfunk- tie (d.w.z, het teruggeven van de oude stad aan de normale bebouwing zoals die eeuwen lang heeft bestaan) is een be langrijk uitgangspunt. Het betreft hier niet alleen woon verbetering. Maar alles wat daarbij aan voorzieningen behoort, zoals verkeer, ver voer, verfraaing, groen, etc. komt hierbij in aanmerking. Dus integrale stadsherwaar dering. Historische gebouwen ge tuigen van het werk van vele generaties. Daarom moeten de vernieuwingsprocessen het ka rakter van de lokale samenle vingsbanden eerbiedigen. Dus worden er geen ganse buurten met de grond gelijk gemaakt. Stadsherwaardering is niet mogelijk zonder een bewust zijnsproces bij de bevolking. Vandaar dat bewonerspartici patie een essentieel element is van de stadsherwaardering. Daarom wordt er ook een buurtgerichte aanpak vereist. Zo zullen de buurtbewoners zich meer bij de aktie betrok ken voelen. Afbakening van de herwaar deringsgebieden Binnen de stadskern worden drie herwaarderingsgebieden aangeduid: Roomstraat - Oude Vis mijn (3 ha opp.) met als be grenzing: Groentemarkt, Ou de Vismijn, Grote Dam. Dur- melaan. Kleinen Dam, Room straat. Kazernestraat (ong. 2 ha opp.) met als begrenzing: Ka zernestraat, Pieter Tackstraat, Voermanstraat en parking hoek Voermanstraat - H. Hartlaan. Lees door blz4) vSL 36° JAARGANG NR. 30 - 32 F o jO J b Zo Eddy Marckx (32), moord met twee een long rifle, (v) het slachtoffer geeft inlichtingen aan adjudant Van Steerteghem. (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 1