SK Sint-Niklaas toont ware gedaante «Jeugd koesteren, verzorgen en leiden...» KBNwoaa Albert Cluytens bij Malinwa Kursus voor scheidsrechters MEER BUITENLANDERS HEBBEN WE NIET NODIG! SINT-NIKLAAS HOUDT HET DUS BIJ 1 TOP-TRANSFER, MOf, Voetbal. St.-Niklaas-Beveren 1-1. Keeper De Wilde het leder, (dw) Zoals we verleden week reeds lichtelijk als ver moeden te berde brachten is de revanchewedstrijd tussen SKSN en SK Beveren kompleet tegengesteld verlopen aan de eerste konfrontatie op de Freethiel- zoden, waarin de Klaaskens zonder meer werden weggespeeld met niet minder dan acht doelpunten tegen en twee goaltjes van Jan Simoen in eigen voordeel. Zaterdagavond avond bij gevolg heel wat kritische opmerkingen en schalkse glimlachjes van leedver maak bij heel wat suppor ters en «kollega's» penne- ridders. Daar bleek aan de hand van de eerste periode weinig aanleiding toe, want het spelkoncept dat Leon Noliet aan zijn sterk gewij zigd elftal oplegde, was in één woord gezegd water dicht voor de bijna verwaar loosbare Beverse aanvals golven (beter gezegd aan- valsgolfjes). In het elftal dus een handvol wijzigingen, te beginnen met het sluitstuk. Als keeper verdween de op Beveren werkelijk onkenne lijk zwak akterende Jan Smet ten voordele van Die- derik Stickens die zo met een tussentijd van bijna twee volledige seizoenen nog eens zijn kunnen mocht demonstreren aan de ruim drieduizend aanwezigen. Alles in aanmerking geno men dus een redelijke be langstelling. Ook de verde diging onderging nogal wat verschuivingen in die zin dat Gino Nijs het weer eens als voorstopper moest kla ren, dat Jef Beirinckx weer 'als linksachter zijn hemd mocht natmaken en Mark Leroy op de rechtsachter- plaats kwam postvatten. De enige zelfde «Beverse» ver dediger was Georges Lee- kens als laatste man. Dat hield meteen in dat Erik Lacroix uit de laatste lijn van enkele dagen tevo ren werd gelicht en zodoen de typische foerier werd voor zijn voorlijn, een rol waarin Fred Truyens grove lijk had gefaald, volgens trainer Noliet. Leon zei ver der woordelijk: «Fred mag nu bij Jan Ceuleers trainen tot zijn frank gevallen is en hij zijn plaatsje in de eerste elf weer kan opeisen nadat hij bij de reserven de pan nen van het dak speelt!». Nog in het middenveld za gen we zaterdag Mark Noë, die eens te meer gelegen heid kreeg om zijn mindere konditiekurve een beter aanzicht te geven en Peter Van Wambeke, die het ver trouwen in het geheel niet beschaamde, maar vooral in de eerste helft de indruk liet niet direkt in de ploeg te kaderen. Neem dan Luk Bevers die voor het eerst dit seizoen zijn opwachting maakte in de basis. De vinnige blonde middenvelder bracht bijzon der veel lof en dito num mertjes voor het voetlicht tegenover hoger geklasseer de tegenstanders en maakte zodoende een gesmaakte hernieuwde kennismaking met eigen publiek zodat zijn bestuur het nog te verlengen kontrakt wel behoorlijk zou doorspekken (dat dachten we zaterdagavond toch) in de daaropvolgende uurtjes. Over de partij zelf willen we eigenlijk niet zoveel kwijt omdat het van beide kanten nu eenmaal proef- stomen was, hoewel de Be verenaars niet mochten ver geten dat de kompetitie al weer binnen kleine veertien dagen herneemt en dat hun prestatie zeker op zin waar de zou be- of veroordeeld worden door de pas uit va kantie teruggekeerde gene raal Urbain Braems. Erik Lacroix eiste samen met Bevers een bepalende rol op in de ploeg en mocht dan ook na aangeven van zijn kollega-middenvelder de score openen even voor kampwisseling. In het vier de kwartier van de wedstrijd kwam de thuisploeg dan'g onder druk en kon het alleen maar verbazen dat Stal- mans pas rond de 65ste mi nuut wanneer het mees terschap van Beveren al vol ledig was verdwenen mocht scoren op aangeven van de kwikzilveren Christiaens. Dé faze van de match kon den we echter in de 73ste minuut optekenen en wel wanneer Peter Van Wambe ke een pareltje van een pass verzond naar Simoen, en Jan in nota bene vrijstaande po sitie de bal niet eerst kontro- leerde maar direkt op de slof nam. Keeper De Wilde kon de wenkende nederlaag be zweren met een grijpbewe ging. Daarna deden de Be verse vedetten zich nog bij na uitsluitend opmerken met wansmakelijke overtre dingen (met name Lam- brichts. Garot en Albert). Vooral de laatste slunge lachtige gemene overtre ding van Erwin Albert wat Gino Nijs trouwens een neusbeenbreuk kostte, was iets dat zeker door scheids rechter Dupont moest be straft geweest zijn. Op Beerschot een stapje terug Zeggen dat al het positie ve van zaterdag verdwenen was bij de laatste opdracht dinsdagavond op het Kiel tegen Beerschot, zou over dreven zijn maar toch kon den we ons niet van de in druk ontdoen dat Sportkring de echte ruggegraat man keerde. Is het dienaangaan de toevallig dat Luk Bevers niet in de basiself mee draaide? Pluspunt was anderzijds dat de geelblauwen niet worden overklast door een tegenstander die nooit zijn eersteklassegedaanten kon aantrekken en gelukkig Sta- ny Gzil in de rangen hadden om een uiteindelijke 2-1 overwinning te bewerken. Dat Lacroix die alweer uit-, blonk in onverdroten inzet en werkkracht de tegentref fer aantekende na onbe schrijflijke blunder van doelman Schippers, is mis schien niet belangrijk maar wel interessant om weten. Ook tijdens deze wedstrijd moest Leon Noliet weer uit voerig schuiven met zijn ba sispionnen, onder andere door het ontbreken van Be vers en de kwalijke kwet suur van Gino Nijs. Dat be tekende een achteras Lee- kens-Noë (Mark speelde so ber maar niet met de zo typi sche lef van verleden sei zoen) en een middenveld waarin Eddy Lodewijckx, Patrick Verhoosel en Peter Van Wambeke weinig groot se dingen konden voorleg gen. Over René De Ridder moeten we nog negatiever schrijven want hij raakte binnen de negentig minuten slechts enkele keren het le der en wat er dan gebeurde was ronduit beschamend. Jan Simoen moest het al weer waurmaken als eenza me spits en deed wat er ook van zij meer dan behoorlijk zijn best. Jan zal niettemin met ongeduld uitkijken naar de terugkeer van vaste (spel)partner Danny Vap- denhende. Uit de ziekenboeg overi gens goed nieuws in die zin dat Danny terug aan de looptraining zou beginnen eind deze week, dat Rob Tervoort begin van deze week aan de keeperstrai ning is begonnen, dat de neusblessure van Gino Nijs mits geschikt masker verder spelen niet belemmert. Het venijn zit natuurlijk in de staart Of wat dacht je? De laat ste regels besteden we aan de mogelijke nieuwe gezich ten en mogelijke kontrakt- verlengingen binnen het SK- St.-Niklaas-Beveren 1-1. Met dit doelpunt staan de Klaasjes 1-0 voor. (dw) huishouden. Over nieuw aangeworvenen was het volgende week tot woens dagavond voor de ramp te gen Beveren nog al positief wat zwartje Mbembe aan ging. Tijdens de wedstrijd haalde Noliet de landgenoot van Mobutu uit het veld en uit het boekje van onder voorzitter Hilaire De Rauw. Ook de Nederlander Schil ders werd gewogen en iéts te licht bevonden in vergelij king met de vraagprijs zodat onze aandacht alleen noa Beveren-St.-Niklaas. Doelman Smet kan zich voor de derde maal omdraaien na dit doelpunt van Albert. (Iv) De 27-jarige Albert Cluytens uit Melsele speelt dit jaar voor KV Mechelen, het voormalige Malinois. Bert speelde als jeugdspeler bij Hoboken en nadat hij er twee jaar in de eerste ploeg speelde, verkreeg hij zijn overgang naar SK Beveren, dat in volle opgang was. Met deze ploeg waarbij hij zeven jaar bleef, werd hij kampioen van België en won hij de Beker. Hij speelde dus verschillende keren Europees. Nadat hij getrqnsfereerd werd naar Anderlecht, waar hij werd verwaarloosd, maakte hij een sombere periode mee bij Antwerp, waar hij gebarreerd werd tot hij er zijn zelfvertrouwen bij verloor. Bij Meche len hoopt men hem terug te kunnen oppeppen. Goed omringd kan deze ex-internationaal (16 caps) nog uitstekende diensten bewijzen tijdens de drie jaar die hij in Mechelen zal doorbrengen. Praten over het jeugdbeleid bij SK Beveren Meer dan welke andere ligaploeg ook wordt er bij SK Beveren bijzonder veel aandacht besteed aan de jeugd. De algemene doelstelling van de vereniging was steeds zoveel mogelijk jonge mensen leren voetballen. En dat kan zowel gebeuren in eerste provinciaal als in eerste nationaal. In hogere reeksen heeft een klub daartoe trouwens veel meer mogelijkheden. Over het waarom en het hoe van het jeugdbeleid bij SK Beveren spraken we onlangs met dokter Albert Roelandt, lid van de midische kommissie en in het bijzonder geïnteresseerd in het jeugdbeleid. Waarom? We stellen ons bij Beveren ook vaak de vraag waarom zo weinig, nochtans talent volle jongeren, een vaste plaats krijgen in het eerste elftal. En dan zoeken we naar de oorzaken hiervan. De redenen liggen voor de hand. Waarom verdwijnen zo veel jonge voetballers, die in de laatste jeugdreek sen toch een degelijke voet balloopbaan werden toege dicht, rond hun twintigste van het grote voetbaltoneel? Misten ze dan toch de aan leg? Of lag de schuld bij het systeem, bij alles wat het moderne voetbal inhoudt? Het is bij alle klubs zeer moeilijk vertrouwen in de jeugd te stellen. De felle prestatiedruk houdt de vere nigingen daarvan terug. Het moet immers onmiddellijk gaan renderen. En dan kan men geen risiko nemen, dat nemen trouwens ook de sup porters niet. De klubs ver mijden dus het risiko jonge ren in het eerste elftal een kans te geven. Ze nemen liever een pasklare oplos sing. Ze kopen in feite de problemen weg. Liever gaat men bijvoorbeeld in het bui tenland veel geld uitgeven voor iets wat men in eigen midden, met wat geduld, ook kan kweken. Maar een buitenlander brengt een on middellijke oplossing. Of zou dat toch moeten bren gen, want hoe vaak zien we niet dat een nieuwe speler pas na twee, zelfs drie jaar, echt gaat renderen. Een ploeg heeft dus, en dat is de pure werkelijkheid, de han den vol met de problemen van het ogenblik. Zo gaat er veel talent verloren. Bij Be veren gaat het trouwens ook nog zo. Niet in die mate als bijvoorbeeld een ploeg als Anderlecht. Maar toch. Het vraagt trouwens een menta liteitswijziging. Niet alleen van het bestuur maar ook van de spelers zelf, van de supporters en van de pers. Beveren heeft het probleem in het verleden gedeeltelijk opgelost door de beste ele menten uit de Uefa-ploeg een steun te geven bij de overgang naar het eerste elftal. Hoe? Bij SK Beveren werd vorig seizoen een technische kom missie opgericht in de schoot van de klub. Die kommissie moet zich inten sief bezighouden met jonge- renopleiding en hun belan gen. De kommissie onder houdt ook uitgebreide kon takten met de trainers van het A- en B-elftal en hun bevindingen worden prak tisch uitgewerkt. Er werd een jeugdkoördi- nator aangesteld in de per soon van Guido Ferkei. Hij maakt deel uit van de tech nische kommissie en moet ervoor zorgen dat de oplei- dingsmetoden pedagogisch en technisch aangepast blij ven aan de nieuwste inzich ten. De resultaten die SK Beveren na een jaar werking heeft bereikt verplicht de klub op die weg verder te werken. SK Beveren heeft met zijn jeugd een geweldi ge rijkdom in huis. Zaak is nu die schat te koesteren, te verzorgen en te leiden. Daar moet de vereniging alleen maar beter van worden. Hugo Aerts maar uit kon gaan naar de kontraktverlengingen. Eerder deze week (en dan hebben we het over de laat ste week van juli) verlengde Mark Noë zijn verbintenis met drie jaar, en kwam er ook een regeling met in vol gorde Eddy Lodewijckx, Jef Beirinckx, Gino Nijs en Erik Lacroix, allen voor één jaar. De grote afknapper is (en dat is de enige SK'er die nog geen nieuw kontrakt heeft aanvaard) Luk Bevers. Over dat geval lieten we de Sportkringwoordvoerder zijn zegje en deze stelde dat het beetje goeie wil tot inleve ren - iets wat alle andere spelers wel deden - totaal ontbrak bij de Kempenzoon. Wij belden natuurlijk ook Luk Bevers en deze verde digt een best aanvaardbaar standpunt: hij speelt reeds vier jaar in geel-blauwe kleuren voor de spreekwoor- deijke appel-en-een-ei. Daar waar Luk de vorige jaren nimmer een argument in handen had om een kon- traktverbetering te bedin gen, gaf het grandioze &y zoen 82-83 hem wapens noeg in handen. Nietti wenst het Sportkringbei zoals de zaken nu sti woensdagavond 21 uur, verder te onderhandelei genaardige gang van z< uv0 toch wel, in de wetensi Bpp dat Luks aanwezigheid t h tendeels de verschill(n v matchen verklaart in d chc gelopen zeven dagen hiervoor het artikel nog van bij het begin). Een oplossing zou o zins voor beide pat meer dan wenselijk zijn: eft wil zich immers sportief ven inzetten voor de p iou% die hem dan toch tweede provinciale in his gavoetbal bracht en Sj kring zou er een bijzo:" talentrijke speler bij 1,1 schieten. Wordt de soe 1001 dit geval werkelijk zo gegeten als ze wordt q diend? Marc N* In samenwerking met de vriendenkring der Wall scheidsrechters (WASO) richt de Koninklijke Belgl sche Voetbalbond nogmaals een kursus in voor köl didaat-scheidsrechters. De eerste les vindt plaats® zaterdag 3 september 1983 om 14.00 u in café HemlJ rijk, Grote Markt te Sint-Niklaas. De latere data o lessen worden dan meegedeeld. Als scheidsrechter bij de KBVB geniet men, naast gewone vergoeding voor het leiden van de wedstrf den, nog van een bijkomende kilometervergoediM Bovendien heeft men gratis toegang tot alle door® bond ingerichte wedstrijden (interlands en Eurof® cups inbegrepen). De kursus is toegankelijk voor zowel mannelijke <1 vrouwelijke kandidaten en is kosteloos. Er wow schriftelijk ingeschreven op volgend adres: De H.| Van Renterghem, sekretaris PSC O.VL., Spelde» straat 19 te 9000 Gent. Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden op e der volgende adressen: - R. Van Acker, Spoorweglaan 149, 2740 i 775.77.79; - G. Van de Perre, Markt 16, 2750 Beveren, 775.46 - Mare Maertens, Weynstraat 145, 2700 St.-Niklad 776.59.95; - A. Piessens, Van Landeghemstraat 97, 2700 Niklaas, 776.98.24; - J. Callebaut, Brandstraat 2, 2788 Vrasene; - L. Delombaerde, Vogelenzang 19, 775.20.33. St.-Niklaas-Beveren 1-1. Kusto moest Garot komen helpen om de Wase ouderdomsde- Zwemmen. Tijd voor een praatje na de aankomst, ken te stuiten, (dw) 22 - 5,8.1983 - De Voorpost VOETBAL Voetbal, Beveren-St.-Niklaas. De Kusto-show kon beginnen. Hij lukt hier het zesde doelpunt. Later zou hij er nog twee aanbrengen. (Iv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 22